Driejarig meisje verdronken Practische kindermode DINSDAG 5 MEI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 13 WARMOND TAFELTENNIS „STEEDS VOORUIT" (Heren). Steeds Vooruit I heeft de promo tie-wedstrij den weten te be halen. En gaat de volgende competitie lste klas spelen. Het was een zeer spannende en sportieve wedstrijd. Hier zijn de uitslagen van de gespeel de wedstrijden. DSB 2-Steeds Vooruit I 5-5; Steeds Vooruit I-Salamanders 3 5-5; Steeds Vooruit I-Docos 3 6-4. (Dames). Steeds Vooruit heeft de firomotiewedstrijden weten te beha en. En gaat de volgende competitie 3de klas spelen. Hier zijn de uitsla gen van de gespeelde wedstrijden. Cebusta 2-Steeds Vooruit I 2-8; Steeds Vooruit I-AVA '45 I 8-2; WSB I- Steeds Vooruit I 9-1. Alleen mej. Beugelsdijk wist een partij te winnen. Mevr. L. Bakker- Boting, en M. Broxterman konden niet tot winst komen. Ook werd het dubbel verloren. Op maandag 11 mei wordt het twee kamp gehouden tussen de vereniging Steeds Vooruit en Slagvaardig. RIJNSBURG Lampion optocht. Hedenavond zal ter herinnering aan de bevrijding om 8 uur een lampion optocht plaats hebben. Vertrek van de Korte Vaart. HILLEGOM NIEUW JEUGDGEBOUW. Zondag 10 mei zal het nieuwe jeugdgebouw voor jeugd van de St. Joseph-parochie, gebouwd op het ter rein achter de kerk, worden geopend. Voor dit gebouw werden door de fa. Veerman en Vink te Hillegom de fundamenten gelegd en de verdere afwerking geschiedde door „Hout bouw Verlaat" uit Giesendam. In dit gebouw bevindt zich 'n zaal van 12 bij 7 meter. Door middel van een balie is de zaal gescheiden van de moderne keuken. Naast de grote zaal is een kleinere afdeling voor hobbyclubs. Dwars op de grote zaal bevinden zich nog 6 zalen van 6x6 meter en een evengroot aantal klei nere vertrekken. Vijf van deze zalen zullen in gebruik komen voor de gid sen en kabouters. Er is verder een royale hal en garderobe. De opening van het gebouw zal worden verricht door de loco-burge meester, de heer W. F. van Dam en de inzegening door pastoor M. C. v. Rijn. CNV-Mozaiek kreeg lste prijs In de mozaiekwedstrijd van de in Hillegom gelegde bloemtapijten werd in groep A grote mozaieken de eerste prijs toegekend aan garage Visser aan de Van den Endelaan. In groep B grote mozaieken van verenigingen en particulieren werd voor de derde keer de eerste prijs toegekend aan 't Christelijk Nationaal Vakverbond en daarmede ook de wisselbeker defini tief verworven. Groep C (kleine mozaieken) lste prijs Ton Staats, Haarlemmerstraat 37. Het mozaiek in de Hoftuin rond het beeld van Kennedy, gelegd door de heer J. H. Roose, Van den Ende laan 48, verwierf een eervolle ver melding. De mozaieken waren zaterdagavond door schijnwerpers verlicht en trok ken de belangstelling van de honder den buitenlanders en van vele streek- en plaatsgenoten. HAZERSWOUDE BOTSING Het zeer drukke verkeer langs de Rijndijk in het afgelopen weekeinde heeft, voorzover bekend, geen ern stige ongevallen ten gevolge gehad. Zondagmorgen geraakten twee ach ter elkaar rijdende auto's met elkaar in botsing ter hoogte van meikont- vangststation Hollandia, toen de eerste in de richting Alphen rijdende auto plots moest afremmen voor een vrachtauto met aanhanger, die ko mend van het melkstation links af, dus richting Leiden, wilde slaan. De gevolgen van de botsing bleven be perkt tot materiële schade. RIJPWETERING UITSTAPJE VAN DE „RIPPERS" Bestuur, leidsters, leiders en leden van de w.s.v. „De Rippers" zullen op zondag 7 juni a.s. gezamenlijk een gezellig dagje uitgaan. Het doel van de reis is nog een verrassing, maar het belooft een prachtige dag te wor den. In verband met de nogal hoge kosten van deze dag, wordt als tege moetkoming hierin, van elk lid, dat meegaat, slechts één gulden ge vraagd. Dit kan voor niemand be zwaarlijk zijn, dus rekent het bestuur op alle leden. Opgave tfoor deelname aan deze uitgaansdag dient uiterlijk vóór 15 mei a.s. te geschieden tijdens de trai ningsavonden bij de daar aanwezige leiders(sters) of bij de contributie betaling op de zondr.gen van 12 tot 12.30 uur. Ook kan men zich opge ven aan het adres: Binnenweg 41 en bij de bestuursleden. Volleybaltraining K.P.J. Woens dagavond a.s. is de volleybaltraining voor de K.P.J.-leden op het terrein van de v.v. „Rijpwetering". Aanvang 7 uur. R.K.S.V. Rijpwetering Voor a.s. donderdag (Hemelvaartsdag) is voor Rijpwetering 1 de uitwedstrijd tegen M.M.O. 1 vastgesteld, die jl. zondag werd afgelast. Aanvang 2.30 uur, vertrek 2 uur. Het 4e elftal heeft ook een wedstrijd en wel tegen Weter. Boys 3, aanvang 12 uur, vertrek 11.25 VOORHOUT Gistermorgen tussen elf en twaalf is in Voorhout de drie jarige Carla Koolloos te water geraakt en ver dronken. Het meisje is vermoede lijk door een windstoot in de sloot vlakbij de ouderlijke woning geval len. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. VVD-AFDELING OPGERICHT Het is thans officieel dat een afde ling is opgericht van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie te Voor hout. Dit vernamen wij van het se cretariaat van de afdeling Voorhout. Het voorlopig bestuur bestaat uit de heren: J. H. de Gruyter, voorzit ter; H. B. van Lochem, Leeuweriken- laan 6, secretaris; en A. D. J. van Aalderen, penningmeester. Dit bestuur zal binnen afzienbare tijd worden uitgebreid tot vijf of ze ven personen. Bij meerdere ingezete nen van Voorhout heeft deze oprich ting instemming gewekt, want een 12-tal gaven zich op als lid, terwijl meerdere adhesiebetuigingen van Voorhouts bevolking bij het secreta riaat binnen kwamen. KATWIJK POLITIENIEUWS Op de kruising Molentuinweg- Rijnstraat-Valkenburgseweg had 'n aanrijding plaats tussen een scooter en een rijwiel. De bestuurster van het rijwiel verleende de scooter geen voorrang. De bestuurster van het rjjwiel en de bestuurder van de scoo ter liepen schaafwonden op. De scoo ter werd aan de voorzijde beschadigd. Het rijwiel werd nagenoeg vernield. Door een onvoorzichtige inhaal manoeuvre ontstond op de Provin- cialeweg een aanrijding tussen twee personenauto's. De gevolgen bleven beperkt tot materiële schade. Op de kruising Sluisweg-Rijn- mond ontstond een botsing tussen een bestelauto en een personenauto. De aanrijding was een gevolg van het geen voorrang verlenen door de be stuurder van de bestelauto. Eén der inzittenden van de personenauto be kwam een zware hersenschudding. Beide voertuigen werden zwaar be schadigd. Tegen de bestuurder van de bestelauto wordt proces-verbaal opgemaakt. WIJZIGING OPHALEN HUISVUIL De Directeur van Openbare Wer ken te KATWIJK maakt bekend, dat op donderdag 7 mei a.s. (Hemel vaartsdag) geen huisvuil zal worden opgehaald. In plaats daarvan zullen in de be treffende wijk op woensdag 6 mei de emmers worden geledigd. (Advertentie). „DE VERPLEGING" HIELD JAARVERGADERING Onder leiding van voorzitter L. v. d. Zwan werd in hotel „Riche" de jaarvergadering gehouden van de vereniging „De Verpleging", waar voor van de zijde der leden maar matige belangstelling bestond. Het was de 41ste jaarvergadering. Na 'n openingswoord door de voorzitter gaf secretaris A. C. Hofkes het jaarver slag. Het was voor de vereniging een alles behalve gunstig jaar geweest, er moesten hoge uitkeringen in dit seizoen gedaan worden. Er was mede daardoor een vrij groot nadelig sal do n.l. 2492,04, wat door de ge meentelijke subsidie gedekt wordt Het bestuur zag zich genoodzaakt de contributie en de verschillende uit keringen te verhogen en wel met in gang van 1 juni a.s. Dit bestuurs voorstel werd door de vergadering aangenomen. De heren D. v. Duy- venbode en D. Huber werden herko zen als bestuurslid en dr. J. C. A Cleveringa als lid van de raad van toezicht. Tot nieuw lid van de Raad van Toezicht werd benoemd mr. W. M. A. Kalkman. Ruim drie weken onder sneeuw bedolven In het wekelijks bijvoegsel van het Russische blad „Iz- vestja" komt deze week 't ver haal voor van een zekere Gra natkine, die 23 dagen onder de sneeuw bedolven is geweest zonder het leven te verliezen. Granatkine werd aan de rand van zijn woonplaats, Grodno, door een onverlaat neergesla gen en in een gat geworpen. Korte tijd later ging 't sneeu wen en werd hij met sneeuw bedekt. 23 Dagen later werd Granatkine door houthakkers gevonden. Na door een arts ter plaatse te zijn behandeld, her kreeg hij het bewustzijn. Vol gens de behandelende genees heer was Granatkine na te zijn neergeslagen in een diepe slaap gedompeld. Doordat hij warm gekleed was kon hij geduren de 23 dagen, zonder eten of drinken bij een temperatuur die constant beneden 't vries punt was, in leven blijven, al dus de arts. Charmante overgooier van extra ste vig poplin met leuke poezen geappli- queerdKleuren marine, rood en groen. Voor 12 jaar 12.75 voor 2 jaar 8.50 r Schattige denim blouse met gestreep te kraag en mouwtjes I In bleu of grijs. Kan ook óver de rokl Prima wasbaar. Voor 16 jaar 11.50 voor 5 jaar 7.90 uw Modehuis Huur nu een koelkast voor 12.- per maand. Zon der vooruitbetaling maar met recht van koop. Mor- fen in huis? Bel dan vóór uur 010-120705 en des avonds 070-863977. 3P Gevraagd voor direct: linnenjuffrouw. Hotel Noordzee, Koningin Wil helmina Boulevard, Noora- wjjk aan Zae Fiat 1954, nieuwe mo tor april 1964, i.z.g.st., va kantie-wagentje. Zoeterw. singel 21, tel. 22058. *3? Opleiding tot voetver zorger (ster) v.h. off. dipl. Ned. Voetverzorging Cen trale, koninklijk goedge keurd. Aanvang cursus 28 mei 1964, 7.30 u. n.m. Inl.: H. v. d. Haven, Voorscho ten, telef. 4325. Moeder let op belangrijke dingen: de degelijkheid, 't praktische, de wasbaarheid, de maat, de keuze, de garantie, de prijs, C&A let óók op deze punten a Exclusief voor C A is dit modieuze ensemble, voordegrotere meisjes, prachtige menko piqué rayé-kwalitelt. Natuur lijk in dé moderne kleu ren. 10 t/m 14 jaar 16.50-18.75 b Sportieve meisjesrok in prach tige, fantasie-poplin v. menko fleurige strepen, leuk verwerkt. Hierbij een vlot blousje in een 100°/o katoenen uni-struktuur kwaliteit. Diverse kleuren. Rok 5t/m14jr9.75-12.75 Blouse 4t/m14j 43 5-6.50 e Voor warme, zomerse dagen is dit moderne twee-delige zonnejurkje met bolero. De kwaliteit van manko (carry cotton) is weer 100% katoen, dus ideaal in het dra gen en praktisch te wassen. 4t/mi4jr 9.75-14.75 Modieus ensemble met royaal wijde plooirok in de prach tige menko-piqué- rayé kwaliteit. Vele zonnige kleuren. 5 t/m 10 jaar 12.75-16.50 f Dit gezellige, vlotte meisjesjurkje in de moderne Noble-Gab kwaliteit van menko is speciaai voor meisjes van 10 t/m 14 jaar. Alle maten 17.5C met menko meer mode d 100% katoen, prima was baar en kleurecht is deze fantasie-kwaliteit van menko, waarin dit pit tige jurkje gemaakt is, speciaal voor kleuters v. 2 t/m 4 jr. Div. frisse streepdessins Alle maten 5.951

Leidse Courant | 1964 | | pagina 13