polSEÜ i&W if"- ZUID-HOLLAND WINNAAR VAN KNKB-DISTRIKTENTOERNOOI Dames verliezen van Duitsland MAANDAG 4 MEI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 korfbal Het senioren-team van Zuid-Hol land is zondag in Eindhoven winnaar geworden van het districtentoernooi van de Koninklijke Nederlandse Korf- balbond. Het twaalftal van Zuid-Hol land bleef in dit toernooi, dat onder bijzonder slechte weersomstandighe den werd gespeeld, ongeslagen. Bij de junioren ging de toernooi zege naar het district noord. De uitslagen zijn: Senioren: Noord Holland-Oost 4-1, Zuid Holland-Zuid 72; Amsterdam- Noord 2—2; N. Holl.-Zuid 2—2; Zd Holl.-Amsterdam 52; Noord-Oost 1—2; Zd Holl.-Oost 5—2; Nrd Holl.- Amsterdam 51; Zuid-Noord 13; Zd Holl.-Nrd Holl. 32; Zuid-Am sterdam 13; Oost-Zuid 33; Nrd Holl.-Noord 35. Eindstand: 1. Zuid Holland 8 pun ten uit 4 wedstrijden; 2. Noord 5 uit 4; 3. Noord Holland 5 uit 5; 4. Am sterdam 3 uit 4; 5. Oost 3 uit 4; 6. Zuid 2 uit 5. De ontmoetingen Zuid Holland- Noord en Oost-Amsterdam werden, aangezien ze nauwelijks meer van belang waren voor de eindstand en Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de vereniging voor gehandicapte kinderen „D.I.O." hebben de bij de regen de velden bijzonder slecht deze vereniging aangesloten kinderen zondag op paleis Soestdijk voor H.M. de Koningin gedefileerd. Foto: de n*e.' I^ieer ®fs?ee^ tienjarige Annemieke Jacobs uit Tilburg biedt de koningin in de stromende regen bloemen aan. Bij de junioren behaalde Noord door drie overwinningen en twee ge lijke spelen 8 punten uit 5 wedstrij den. Amsterdam werd met 7 punten uit evenveel ontmoetingen tweede. VOETBAL Dat er op een bijzonder slecht veld, waarop vele plassen water voorkwa men, toch nog vrij behoorlijk gevoet bald kan worden, heeft Westlandia in de ontmoeting tegen Alphen op het terrein van de Alphenaren bewe zen. Op beheerste wijze hebben de gasten vooral in de tweede helft de kansen weten te benutten en een veilige voorsprong opgebouwd die tenslotte tot 06 kon worden opge voerd. Alphen kwam ook in deze wed strijd weer met enkele invallers in het veld voor Kluivers en Rienus Koopman, die aan de ingang van het veld terug ging, omdat men hem ver telde, dat het terrein was afgekeurd. Inderdaad scheen scheidsrechter Van der Togt het veld in eerste instantie onbespeelbaar verklaard te hebben, op welke beslissing hij kort daarop terug kwam, vanwege het grote be lang van deze wedstrijd voor West landia. Missers een aanvankelijk offensief van Prinses Irene en haar man, prins Charles Hugues, die incognito van Positano naar Rome, waren gereisd, zijn thuisclub, dat door het gebrek saterdag van Rome naar Madrid gevlogen. Een beeld van de aankomst, zaterdagavond op het vliegveld Barajas aan een schutter in de Alphense bij Madrid. Mogelijk bestond toen nog het plan, de volgende dag naar de Montejurra te vliegen, voorhoede op niets uitliep. Toen de bezoekers het eens probeerden, bleek al spoedig waar het lek in de Al phense defensie zat, invaller Jansen, een junior, bleek geen vat te kunnen krijgen op het spel van de bezoekers en moest herhaaldelijk zijn tegen standers laten gaan. De kans om de achterstand te ver kleinen liet even later de Alphense linksbuiten Schuurman liggen toen hij alleen voor doelman Van der En- de verscheen. Alphen was ook hier na wel het meest in de aanval, maar het duurde in de voorhoede toch al lemaal te lang waardoor de stevig ingrijpende Westlandia achterhoede steeds weer de zaak kon klaren. VERDIEND De tweede helft begon voor Alphen hoopvol, want direct werd het West- landia-doel onder vuur genomen. Maar langzaam maar zeker namen de bezoekers daarna het spel weer in handen en nadat eerst Van Dam uit een hevige doelworsteling Proost opnieuw het nakijken had gegeven 03 stond de nederlaag voor Alphen wel vast. De Gier maakte er 04 van en Van der Voort besloot kort daarna een mooie aanval eveneens met een schot waarop Proost het ant woord schuldig bleef 05. Van Dam tot slot het halve dozijn vol 06, waarmee ook het einde kwam met een volkomen verdiende zege voor de Westlanders. KON. NED. HOCKEYBOND Heren. Om het kamp. van Nederland. Breda-HMC 8—1, Breda-PW 1—3. Westen. Prom. Overg.klasse. Schaer- weyde-Strawberries 20. Schaerweyde promoveert. Tweede klasse D. BMHC 5-VCL (be- slissingswedstr. 00 (VCL degrad.). Dames. Om het kamp. van. Nederland. Union-BDHC 00, EMHC-Groningen 2—2. Westen. Promtieklasse B. Gooi 2-Am- sterdam 2 01 gestaakt. De hockeylandenwedstrijd tussen de damesteams van West-Duitsland en Nederland, die zaterdagmiddag in Hamburg werd gespeeld, eindigde in een 10 zege voor de West-Duitse dames. Bij de rust was de stand 0—-0. Ruim 500 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. Het enige doelpunt werd in de 55e minuut gescoord door Gudrun Scheller. KON. NED. KORFBALBOND Hoofdklasse B. Allen Weerbaar-Wes terkwartier 011. Zuid-Holland. Eerste klasse. Algem.- Swift 25. Niet goedschiks, dan maar Helmondia heeft zondag de wedstrijd tegen Wageningen, op de Wageningse Berg ge speeld, met tien spelers moeten beëindigen. Een tiental minu ten voor het einde van deze wedstrijd voor de tweede divi sie, die eindigde in een 11 ge lijkspel, werd de Helmondia- verdediger Van de Berk door scheidsrechter F. C. Janssen uit Brunsum van het veld gezon den. Even tevoren had de arbi ter een strafschop aan Wage ningen toegekend wegens hands van een Helmondiaspe- ler. Van de Berk kon zich niet met de scheidsrechterlijke be slissing verenigen. Het twist gesprek dat volgde was er oor zaak van dat de Limburger we gens belediging van de scheids rechter uit het veld werd ge stuurd. Wageningen scoorde uit de penalty de gelijkmaker. J Prachtige prestatie van WimMaarse Voor de vierde maal in successie won de Duitse Finn-jollenzeiler Willi Kuhweide het zogenaamde „Zilveren Brandnetelblad". Onze landgenoot Wim Maarse bezette uit 'n veld van maar liefst 105 boten uit zes landen de bijzonder eervolle tweede plaats voor de Zweed Andersson, de Duit ser Bernd Straubinger en de Euro pese kampioen, de Zweed Alvar Ja- cobson. VOLLEYBAL Oefenwedstrijden van Nederlands volleybalteam De Nederlandse volleyballers, die in Hengelo tijdens de wedstrijden om de Westeuropese beker, hun retour biljet naar Tokio verdienden, spelen op 23 en 25 juni a.s. twee oefenwed strijden tegen Japan. Op 23 juni wordt de eerste wed strijd tussen beide ploegen in Til burg gespeeld, terwijl de tweede wedstrijd op 25 juni in Den Haag zal plaats vinden. Deze wedstrijden worden beide malen voorafgegaan door de dames ontmoeting Nederland-Frankrijk. WILD HONDJE VERWONDDE OUDE VROUW ERNSTIG De 79-jarige mevr. S. v. Keulen is zatérdagmorgen in haar woning aan de Weimarstraat in Den Haag ern stig gewond door haar hondje, een tackel. Het dier had zijn bazin al eerder gebeten. Zaterdag struikelde mevr. v. K. in de gang. Onmiddellijk stortte het dier zich op haar. Zij werd aan een arm zeer ernstig ge wond. De verwondingen aan de an dere arm waren lichter. De heer Van K., die blind is en te bed lag, kon zijn vrouw niet helpen. Een buur man kwam -echter op het hulpge roep af. De vrouw is in een zieken huis ^qenomen, haar man in een rusthuis en de hond is ter observa tie naar het asiel gebracht. Bij een eerste onderzoek daar is niets geble ken van hondsdolheid. ROEIEN Max Alwin beste skiffeur op Amstel De Willem Ill-skiffeur Max Alwin heeft het lange afstandskampioen schap van de Amstel voor de vijfde maal veroverd. Alwin bleef nu 4,3 sec. voor de op de Amstel-skiffeur Wienese, die het vorige jaar had ge zegevierd. AUTOMOBILISME De 15e Drie-Provinciënrit van de RAC-noord, de derde wedstrijd tel lend voor de Nederlandse kampioen schappen betrouwbaarheidsritten, heeft een overwinning opgeleverd voor de combinatie Pouwels-Winds- ma (Heiloo-Muiderberg). Het duo liep in deze zware rit, waarvan start en finish in Eursinge (Drente) wa ren, 488 strafpunten op, doch liet de gerenomeerd equipes Disch-Beijer en Jetten-Horbach toch achter zich. CRICKET Ajax (1) opende crieket-seizoen Ajax (L) is difcmaajl zeer vroeg ge start met het spelen van cricketwed- strijdèn op haar eigen tërein. J.l. za terdag bekampten twee elftallen el kander, t.w. een „voetbal"-elftal en een „cricket"-elftal. De „voetballers" wonnen met grote cijrers, dank zij hun battingside met A. Kantebeen met 48 als topscorer, direct gevolgd door H. de Goey met 41. H. de Jongh Jr. bereikte met 21 (retired) de dub bele cijfers, evenals C. Bouman met 14. De cricket-aanval, bestaande uit V. February (ex-Zuid-Afrikaan), R. Baak (ex-P.W.), N. de Bree, P. van Amerom, J. Schöttelndreier en vele anderen kon toch niet verhinderen, dat het totaal tenslotte 155 werd. C. Bouman, G. Spiering, R. Tegelaar, R. Veldhuizen en H. de Goey zorgden er wel voor dat de cricketers niet ver der kwamen dan 72 runs. V. Fe bruary werd topscorer met 18, terwijl verder alleen N. de Bree met 10 runs de dubbele cijfers haalde. Het was een nuttige oefenpartij, die zon dag j.l. werd gevolgd door een tref fen tussen twee jeugdteams. aange vuld door enkele ouderen. Elftal A behaalde 82 runs (F. de Jongh 3 voor 17), E. Oudshoorn 1 voor 10, M. Fontein 1 voor 10), terwijl het B- team niet verder kwam dan 49. De innings van M. Fontein is zeker ver- meldingswaard (12), R. v. d. Burg 4 voor 26, E. Fontein 2 voor 6. A.s. donderdag Haarlem nAjax (L) 1. De Leidenaren komen met het volgende elftal in deze eerste com petitiewedstrijd uit: J. J. de Jongh (capt.), F. Olthuis (wk), C. Smits, N. de Bree, V. February, R. Baak, G. Spiering, C. Bouman, J. Schötteln dreier, R. Veldhuizen en P. van Amerom. Een beeld van de grote jaarlijkse samenkomst van Car listen, welke zondag in Pamlona en op de nabijgelegen berg Montejurra in Noord-Spanje is gehouden. Prinses Cecilia van Bourbon leest een bericht voor van prins Charles en prinses Irene. In het zeven eeuwen oude kerkje van Bracknell in het Engelse graafschap Berkshire hebben Prins Bernhard en Prinses Margriet zaterdag het huwelijk bijgewoond van het 20-jarige petekind van de prins, mej. Gay Fur- ber met de advocaat Martin Buckley. De ouders van de bruid zijn goede vrienden van de Nederlandse konink lijke familie. Haar vader, dr. Stanhope Furber, heeft prins Bernhard in de oorlog behandeld voor nekklach- ten. Foto: prins Bernhard klinkt op de receptie met de lieftallige bruid. Ter gelegenheid van het vijfenzeventigjarig bestaan van de Eiffeltoren heeft een Frans-Brits bergbeklim mers-team zondag, gevolgd door de kijkers van de Engelse en Franse televisie, het meer dan driehonderd meter hoge bouwwerk van Gustave Eiffel bij de Seine aan de buitenzijde beklommen. Foto: de Fransman Ro bert Paragot (links) en de Engelsman Ian Macnaught 0p weg naar het eerste platform van de toren, en dat terwijl er zulke goede liften en trappen zijn

Leidse Courant | 1964 | | pagina 8