S)e Jonggehuwden logeren in badplaats bij Napels Brabantse vendelgroet voor jarige vorstin Paus roept de bisschoppen op tot boete en gebed CALEX Iemco n.v. Het vertrouwde gezicht op Koninginnedag van het bordes voor het paleis te Soestdijk. Duizenden bloemen bedekken de treden van de trap, waarop de koninklijke familie en de minister-president en de vice-president stonden. Aan Brabant de eer! Verreweg de imposantste manifestatie van aanhanke lijkheid aan onze vorstin kwam gisteren in de paleistuin van Soestdijk van ruim 2000 vendelzwaaiende Brabantse gildebroeders. Een ver achter ons liggend verleden herleefde onder het tromgeroffel en bazuingeschal, dat die vloeiende en flitsende lijnen en kleuren begeleidde. En dan te be denken, dat het een geïmproviseerde manifestatie was! Deze zuidelijke folklore heeft het défilé in- en uitgeluid. Het schouwspel, dat het konink lijk gezin blijkbaar zeer apprecieerde, bracht hen herhaaldelijk tot spon taan applaus. GRANDIOOS VERJAARDAGSGESCHENK Eerste pleisterplaats op huwelijksreis Prinses Irene en Prins Charles Hugues verblijven op hun huwe lijksreis in een hotel in Positano nabij Napels, aldus heeft gister avond een hotelhouder verklaard. Bjj telefonische navraag vanuit Rome deelde de hotelhouder mede, dat de jonggehuwden donderdag middag per auto waren gearriveerd. Op een vraag of zij zich onder eigen namen in het hotelregister lieten in schrijven, antwoordde de zegsman, dat het echtpaar zich niet behoefde te laten inschrijven en dat het geen papieren overlegde. Prinses Irene en prins Charles maakten gistermiddag voor het diner in hun hotel „Le Sirenuse" in Posi tano een wandeling door het bad plaatsje. Ruby krijgt geen nieuw proces De rechter Joe Brown, die Jack Ruby heeft ter dood veroordeeld we gens moord op de vermoedelijke moordenaar van president Kennedy, Lee Oswald, heeft woensdag afwij zend beschikt op 't verzoek van Ruby om een nieuw proces. Gezondheid van Wynne baart nog zorgen De Britse zakenman Greville Wyn ne, die de vorige week, na zeventien maanden in een Russische gevange nis te hebben gezeten, werd vrijge laten, start nog steeds onder sche behandeling. De man werd vier dagen na "èijn thuiskomst wegens geestelijke ge stoordheid opgenomen in een zieken huis. De hem behandelende genees heren menen dat Wynnes toestand nog steeds reden geeft tot bezorgd heid. „Ontspannen en gelukkig" Van de zijde van het hotel „Le Sirenuse" is gezegd, dat het prinse lijk paar onverwacht is gekomen en vermoedelijk „een dag of wat" in Positano zal blijven. De jonggehuwden maakten tijdens hun wandeling door de straten van Positano de indruk ontspannen en gelukkig te zijn. Het paar was woensdagavond om 20 uur 30 per auto met onbekende bestemming uit Rome vertrokken. Oostduitsers schoten op vluchtelingen Vier jongemannen uit Oost-Duits- larad zijn donderdag bij hun vlucht naar Nedersaksen (West-Dudtsland) door een stuk of tien Oostduitse sol daten beschoten. Westduitse douane beambten zagen, dat twee van de vluchtelingen, hoewel zij al op West- duits gebied waren, het bevel van de soldaten opvolgden en naar Oos-t- Duitsland terugkeerden. De twee an deren liepen door. De een kreeg een schot in de buik en de ander een ernstige zenuwshock. Zij zijn in een ziekenhuis opgenomen. LEVENSLANG VOOR SS-BEUL De 63-jarige vroegere ,.SS-Ober- soharführer" Hermann Blache. heer ser over leven en dood in het getto van Tarnow (Polen), is donderdag door 'n rechtbank in Bochem tot le venslange gevangenisstraf veroor deeld. Hij was schuldig bevonden aan moord op 22 personen en aan me deplichtigheid aan moord in ten min ste 4000 gevallen. Prinses Margaret kreeg een dochter De Paleisklok had reeds het tijd stip van half elf gemeld, toen de ko ninklijke familie het bordes betrad. Hare Majesteit de Koningin droeg een lila deux-pièf prinses Beatrix een marine-blauw mantelpak, prin ses Margriet een mantelpak in fles- se-groene-tint en de jongste prinses een abrikooskleurig mantelpak. De Prins was, evenals de minister-pre sident en minister Biesheuvel, ge kleed in een donker colbertcostuum. koninklijke familie werd begroet door 200 kinderen van de American Dependant School uit Soesterberg, die twee uur per week les krijgen in „Nederlandse zaken". Er waren verder 70 padvindsters (Girlscouts), dochters van in Soesterberg geleger de Amerikaanse militairen. Neem geen risico...verf met «L Met een brede armzwaai neemt H.M. de Koningin aan het eind van het jaarlijkse bloemendefilé afscheid van de belangstellenden bij het paleis Soestdijk. Voor welslagen van 3e Conciliezitting De verf met flexabiliteit* •extra speling voor de doe-het-zetver Over tijd Behoedzaam werden 40 meisjes, leerlingen van het vermaarde Insti tuut voor blinde en slechtziende meisjes „De Wijnberg", uit Grave Y j j langs het bordes geleid. De blinde Lieiase oorkonde Joke Clazing had een eigengemaak te ketting (pottenbakkerswerk) voor de jarige Landsvrouwe meegenomen, de slechtziende Claartje Hoeker overhandigde een grammofoonplaat De gebruikelijke aanbieding van een oorkonde door het Collegium van het Leids Studenten Corps de Men overschreed de tijd, omdat de opmars van de vendels ten af scheid ongeveer een kwartier in beslag nam. Daarna onderhielden vorstin en prins zich met degenen, die zich wekenlang voor het welsla gen van dit défilé hadden ingespan nen, onder meer met de bestuursle den van de Oranjeverenigingen van Baarn en die van Soest. Prinses Margaret van Engeland heeft vanochtend een dochter gekre gen. De bevalling vond plaats in Kensington Palace. In het medisch bulletin werd ge zegd, dat moeder en kind het goed maken. Het meisje is het tweede kind van prinses Margaret (33), die in mei 1960 huwde met lord Snow- don (34). Het echtpaar kreeg in no vember 1961 een zoon, burggraaf Lin- ley. Prinses Margaret is de zuster van de koningin van Engeland, Elizabeth. De jonge telg neemt in de rij van hen die in aanmerking komen voor de troon de zevende plaats in. van de duizenden vooraf. Reeds toen was merkbaar, dat Soest- lijk een record aan belangstelling zou boeken. Politie-deskundigen meenden,"dat er meer dan 30.000 mensen op de been waren. De ordemaatregelen waren alom afdoende en pasten zich aan bij het gemoedelijke karakter van dit ochtenduur. De politie had de rustige aankomst na het staat- siebezoek aan Mexico te baat ge nomen om geruisloos een generale repetitie te houden en was ver sterkt door de rijkspolitie op alles voorbereid. Maar omdat het een vol slagen familiefeest is geworden ongedwongen en hartelijk had alles een rimpeloos verloop. Zakschaartjes Inmiddels groeiden de voorjaars bloemen aan, op de treden van het bordes, geordend door de Baarnse „bloemenmeisjes", die slechts met zakschaartjes waren gewapend. Het was weer als ieder jaar: ouderen en jongeren, eenvoudigen en hoogge- plaatsten, klederdrachten, verenigin gen, oudstrijders en vooral kinderen. Wie lette in de roezige feestelijke drukte op het jochie, dat een eigen gemaakte tekening mét de woorden „Hartelijk gefeliciteerd, Koningin", tussen tulpenbossen neerlegde? En zo waren er vele uitingen van een voudig huldebetoon. AnDeVllzCt ^a(*a* het bloemendefilé op Paleis Soestdijk donderdag was afgelopen maakte de jarige koningin Juliana met Prins Bernhard en de prinsessen Beatrix, Margriet en Christina nog een rondrit in een open wagen langs de Het jonge Amerika in Nederland vele duizenden die zich langs de weg bij het Paleis had Jen opgesteld. (Foto). Naarmate die rit vorderde werd vos talrijk vertegenwoordigd. De de wagen meer en meer met bloemen bedekt. Paus Paulus heeft gisteren een brief gezonden aan het wereldepisco paat en daarin opgeroepen tot gebed en boete van geheel de Kerk voor het welslagen van de komende con ciliezitting, die half september be gint en duurt tot de tweede helft van november. De Paus zegt in zijn schrijven, dat geheel zijn pontificaat op dezelfde doeleinden is gericht als die Paus Jo hannes aan het Concilie heeft gege ven: de vernieuwing der Kerk, op dat zij weer zonder vlek of rimpel voor de mensen verschijne. Ook met Pinksteren geen passenregeling voor Berlijners Ook met Pinksteren zullen West- berlijners niet hun verwanten in het oostelijke stadsdeel kunnen opzoe ken. Het nieuwe overleg over de z.g. passenkwestie tussen de Westberlijn- se senaatsraad Horst Korber en de Oostduitse staatssecretaris Erich Wendt heeft niet rot een akkoord geleid. Volgens een woordvoerder van de Westduitse regering hebben de Oost duitse autoriteiten voorstellen tot een algemeen openstellen van de grens tussen de twee stadsdelen voor be zoekers afgewezen. Omgekeerd meld de het Oostduitse persbureau ADN, dat West-Berlijn afwijzend had be schikt op een voorstel om de bij de jaarwisseling gevolgde r-egeling weer met Pinksteren toe te passen. Een hefschroefvliegtuig van het Amerikaanse leger is donderdag tij dens een oefenvlucht in de Ameri kaanse staat Kentucky neergestort. Zes personen kwamen om het leven. Bijzondere aandacht schenkt de Paus aan de toenadering der chris tenen en zegt, dat hij deze ernstig nastreeft eh dat hij met allen, die het serieuze en vriendschappelijke gesprek niet afwijzen, wil proberen de weg naar het broederschap te ef fenen, gebaseerd op het zelfde geloof en de wederzijdse liefde. Op priesters en gelovigen van ge heel de Kerk doet de Paus een be roep om het Concilie met gebed en boete te begeleiden. In het bijzonder de pers vraagt hij tenslotte om haar medewerking voor een goede voor lichting over het Concilie. lüjnri ««'UCOIHIHIIL Official dealer Leiden e.o. Kort Galgewater 1416 Leiden Tel. 3.33.55 (Advertentie) Voor volautomatische wasmachines Jong 're Etentje buitenshuis Bezoek dan ons nieuwe restau rant op de le etage. Ook voor receptie en partijen Zondags geopend van 12-24 uur PETER LEENEN Gangetje 14 Telefoon 24905 Dit nummer bestaat uit 32 pagina's Wisselvallig weer Tussen een depressie ten noorden van Schotland en een hogedrukge- bied boven Frankrijk voeren weste lijke winden onstabiele polaire lucht naar ons land. De buiigheid in deze lucht nam vanmorgen toe onder in vloed van een randstoringen van ge noemde depressie. Het gehele systeem beweegt zich in oostelijke richting, waarna een zwakke rug van hogedruk, die van morgen bij Ierland lag, een tijdelijke afneming van de buiigheid zal ver oorzaken. Op ongeveer duizend km. ten westen van Ierland ligt een oceaanstoring die naar West-Europa koerst. In de loop van zaterdag zal deze storing het weer in ons land gaan beïnvloeden. Het regengebied ervan zal wellicht later op de dag reeds ons land bereiken. Het weer behoudt dus een wisselvallig karak ter. ZON- en MAANSTANDEN 2 Mei: zon op 5.10, onder 20.06; maan op 0.57, onder 8.38. H oogivaterstanden 2 Mei: v.m. 6.15; n.m. 18.38. KORRELTJE Wie uitleent, koopt zich een vijand met zijn eigen geld. VRIJDAG 1 MEI 1964 54e JAARGANG WITTEBROOD Directeur J P J M KOENS Hoofdredacteur L. C. J. ROOZEH BUREAU PAPENGRACHT M KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEIS EIS OMSTREKEIS BIJ NAPELS Telef. 2.09.35 Red. 2.00.15, 2.55.94 - Advert. 2.08.26 Klachten bezorging 3.38.39 (tussen 17.30 en 19.00 - Giro 10.30.08 - Abonn. 0,78 p.w., 1 3,35 p.mnd., 10,05 p.kw., Franco p.p. 10,55. Adv. 20 ct p. mm., Telefoontjes 1,75

Leidse Courant | 1964 | | pagina 1