SALARIS JONGERE ONDERWIJZERS NA 2 JAAR OVERLEG VERHOOGD Salarisschaal 5 jaar ingekort IN GEMEENTERAAD VAN LISSE WERDEN HARDE NOTEN GEKRAAKT DINSDAG 28 APRIL 1964 DE I.EIDSE COURANT PAG. A 5 R00KNIET/Mfilll( MEENK PELLETS\J_ Lekker en .verfrissend f.0.65 In de gisteren cnder voorzitterschap van minister Bot gehouden slot vergadering van het georganiseerd overleg over de onderwijzerssalaris sen werd overeenstemming bereikt over het regeringsvoorstel. Dit voorstel komt. zo zegt een communiqué van het ministerie van O. K. en W., tege moet aan de twee voornaamste wensen van de onderwijzers-organisaties, namelijk een verhoging van de jongerensalarissen een bekorting met handhaving van het huidige maximum van de salarisschaal, van 27 tot 22 jaar, waardoor het maximum dus vijf jaar eerder wordt bereikt. Twintig tot zestig gulden meer De verbeteringen houden onder meer in: een verhoging van het aan vangssalaris voor de salarisanciënni- teit 0 tot 3 met 1 periodiek (=t 20), een verhoging voor de salarisanciën- niteit 3 tot 6 met 2 periodieken 40) en vervolgens voor de sa- larissanciënniteit 6 tot 22 een verho ging met drie of twee periodieken tot het maximum is bereikt. Bovendien zullen voor het kleu ter- en het lager nijverheidsonder wijs dienovereenkomstige maatrege len worden getroffen. gehandhaafd, evenals in het alge meen die voor de onderwijzers, die reeds een hoger salaris genieten in ve> band met het bezit van extra be voegdheden. Daarentegen bevat het aar vaarde regeringsvoorstel wel een aantal verbeteringen voor de onder wijzers bij het V.G.L.O. met 1 bijak te, alsmede voor de U.L.O.-onderwij- zers, die niet in het bezit zijn van een bij-akte. Nieuwe beschouwing De voorgestelde verbeteringen hebben terugwerkende kracht tot 1 januari 1964. Voorzover het aanvaar de voorstel op ondergeschikte punten tol onvolkomenheden in de schalen leidt, zullen deze in een gezamenlij ke bespreking worden rechtgetrok ken. Eveneens bestond overeenstem ming over de wenselijkheid om, nu de vergelijking met de technisch ambtenaar voor de toekomst is los gelaten en nu bij de uitvoering van de wet op het voortgezet onderwijs een sluitend geheel van salarisrege lingen voor het voortgezet onder wijs moet worden ontworpen, bij dit laatste eveneens de positie van de onderwijzer in beschouwing te ne men, aldus het communique. SPORT Zilveren Molen LFC Wedstrijd van hedenavond gaat NIET door In verband met de weersgesteld heid en de als gevolg daarvan slech te toestand van het terrein zal de, in het kader van het LFC-toernooi om de Zilveren Molen voor heden avond vastgesteld, wedstrijd Rijns- burgse Boys-Zwart Wit '28 niet door gaan. Deze wedstrijd is nu vastgesteld op dinsdag 5 mei. Schoolhoofden niet verhoogd In overeenstemming met het uit gangspunt van de regering (optrek king van het salaris der laagbezoldig- den) blijft de thans geldende salaris schaal voor de hoofden van scholen Twee jaar „overleg* De ANOF drukte zich heel voorzichtig uit, toen gisteren, na het bekend worden van de verbetering van de onderwij zerssalarissen, naar haar me ning werd gevraagd! „niet on tevreden met de resultaten" en „minister Bot is behoorlijk te gemoetgekomen aan de wen sen van de ANOF". Voor een aandachtig lezer zal het duide lijk zijn, dat de ANOF met de ze uitlatingen blijk geeft van een compromis-voorstel van de minister en dat zij - en met haar de jongere onderwijzers in Nederland - niet tevreden is gesteld met de thans bereik te verbeteringen. Een twee jaar slepend geor ganiseerd overleg, waarin op een gegeven moment zelfs tot uitdrukking kwam, dat de af gevaardigden van de minister elke onderhandelingsbevoegd heid misten, heeft het vertrou wen van de onderwijzers in de regering danig geschokt. Men vraagt zich af, of dit vertrou wen door de bereikte resulta ten wel hersteld is, -en of men niet veel meer het idee heeftr dat de uiteindelijke beslissin gen eerder het gevolg zijn van de krachtige protesten, die de laatste maanden van de onder wijzersorganisaties zijn uitge gaan, dan wel van een ver trouwenwekkend en doelma tig georganiseerd overleg. Een afdoende behandeling van de toegezegde nadere be schouwing van de salaris-aan passing tussen lager en voort gezet onderwijs moet daarom snel zijn beslag krijgen. De ANOF noemde deze afspraak „zeer belangrijk". Hoe belang rijk dit wel eens kon zijn, valt nog niet te overzien, maar feit is het, dat de onderwijzers in den lande sledhts gedeeltelijk tevreden zijn gesteld met de hun toegezegde verhoging (die ongeveer twintig tot zestig gulden per maand gaat bedra gen voor de onderwijzers tot 43 jaar - geen „vetpot" dus). Zó belangrijk is de voortzet ting van het overleg in ieder geval wel, dat met een her nieuwde aanpassing van de sa larissen, het vertrouwen van de onderwijzers in de regering kan terugkeren. KNELPUNT: bungalowbouw op omstreden stuk grond Er zijn gisteravond in de openbare vergadering van de raad van Lisse, die onder voorzitterschap van burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf bijeen kwam de heer v. 't Woud (PvdA) was met kennisgeving afwezig ernstige dingen gezegd. Zowel aan de zijde van het college van b. en w. als bij de raad heersten gevoelens van onbehagen. De raadsleden waren zeer teleurgesteld in de kwestie van de restauratie van de ambtswoning der burgemeester. Voor deze post was een bedrag van 55.000 gulden uit getrokken, maar de laatste becijfering door deskundigen bracht een tegen valler van bijna 100%: de restauratie zal nu bijna 110.000 gulden kosten. De voorzitter op zijn beurt moest de raad betreffende de zaak van de be stemming van een perceel grond aan het zgn. Laantje van Onderwater ernstig terechtwijzen, omdat de laatste tijd de verhoudingen tussen de raadsleden en het college van b. en w. te wensen overlaten en het er op lijkt alsof de leden nu en dan willen plaats nemen op de zetels van het college. Het ging hier om een concept-voorstel (met de schijn van een motie) van de heren Beelen, Hollander, Mens, Paardekooper en Nieuwen- huis, die tegen het uitdrukkelijke advies van b. en w. tijdens een vorige vergadering de grond, bestemd voor openbare gebouwen wilden gebruiken voor bungalowbouw. verbouwing in opzet en uitvoering heeft me niet bevredigd". De heer Mens (KVP) was vanaf het begin tegen verbouwing geweest. Vol gens hem zijn verschillende, misschien wel vele, personen verantwoordelijk voor deze gang van zaken. B. en w. had den naar zijn mening voet bij stuk moe ten houden bij een nieuwe woning. „Heeft de raad zich niet teveel laten Gerestaureerde ambtswoning van burgemeester f 200.000 waard Allereerst kwam de restauratie van de ambtswoning van de burgemeester leiden door psychologische achtergron- aan de orde, waarbij het geheim ka- den. Als dit zo is, zijn er heel wat schul- rakter van vorige interne besprekingen digen. Men kan een oud wijf (als meneer in oktober 1963 openbaar werd ge- de voorzitter permitteert) wel laten maakt. Destijds werd een krediet van lachen, maar men kan er geen jonge 55.000 voldoende geacht, waarbij nog meid van maken; ik heb dit al eens ruimte zou zijn voor tegenvallers. Eind eerder in de fractite gezegd", aldus de januari werd tijdens een gesprek met de heer Mens. De raad ging tenslotte ak- fractievoorzitters kenbaar gemaakt, dat koord met de wijziging in de begroting. bijna ƒ80.000 nodig zou zijn. Verdere tegenvallers werden niet uitgesloten ge acht. Nieuwe tegenvallers, aldus de Tot aan agendapunt 11 gingen de voor stellen vlot onder de hamer door. Toen kwam ter sprake het beroepschrift, dat voorzitter, kwamen al spoedig (leien de heer L. J A. W Persoon had gericht dak, elektrische leidingen enz.). Vol- tegen het afwijzend standpunt van het gens het voorlopig eind-overzicht over college om te bevorderen, dat de vol de restauratiekosten door het architec- gens de regeling dorpskern geldende be tenbureau Paardekooper-Barnhoorn zal stemming voor openbare gebouw van een verdere overschrijding niet meer een perceel grond aan de Laan van plaatsvinden, maar door prijsstijgingen Rijckevorse) (Laantje van Onderwater) en uitgebreider en duurdere voorzie- zo wordt gewijzigd, dat ter plaatse bun- ningen in verband met het representa- galowbouw mag plaatsvinden, tieve karakter van de woning zijn de kosten gestegen tot 110.000. Het pand voldoet thans aan hoge te stellen eisen. (Wethouders Mesman: „er zit geen luxe aan"; voorzitter: .nou zo eenvoudig is het nu ook weer niet"). De reële Waar de van de ambtswoning die bijna ge reed is is nu inclusief de grond onge veer 200.000 gulden. De voorzitter wees er nogmaals op, dat de laatste tijd de verhoudingen een deuk hebben gekregen. „Ik wil de raad in alles betrekken en we kunnen praten als er meningsverschil is. Met scherpe woorden heb ik vanavond bevruchtend willen werken tot instandhouding van de goede verhoudingen. Het college kan in bungalowbouw absoluut geen aspec ten van algemeen belang zien" Te zij- nertljd, wanneer inzicht is verkregen in de technische situatie, zal de zaak terug worden verwezen naar de com missie. Gezien de nieuwe aspecten ver klaarde de heer Paardekooper zich be reid het voorstel in te trekken Geen bezwaren ondervonden agenda punten als opheffing van de gemeente lijke instelling van weldadigheid, ont eigening van gronden (Poelpolder II) en de voorbereiding van herzieningen in het uitbreidingsplan „Plan de Engel". Ook het voorstel inzake vaststelling voorschriften m.b.t. behandeling van aanvragen om bijstand en bezwaar- schrifen algemene bijstandswet werd na enig praten goedgekeurd. Waardering ook voor sportnota Veel goede woorden had de raad voor de verbetering van de sportaccommo datie en de aanleg van een atletiek baan in het gemeentelijk sportpark. De heer Nieuwenhuis (SGP) noemde het een gigantisch project. Zijn fractie zag evenwel gevaren. Er is namelijk be hoefte aan een goed instructiebad en niet aan een wedstrijdbad ten bate van grote prestaties en persoonsverheer lijking. Bovendien zijn zondagswedstrij den een gevaar voor de christelijke le vensstijl. Hij ging niet akkoord met het voorstel. De heer Mens juichte de nota toe, maar „er zit het gevaar in, dat de jeugd van Lisse dergelijke hoge bedragen ge woon gaat vinden. Laat de jongens goede nota nemen van de bedragen die voor hen besteed worden". De voorzit ter was het hierin met hem eens, maar, zo zei mr. De Graaf, „het is typisch des jeugds. dat zij zich zeer zeker niet om deze bedragen zal bekommeren: dit doet hooguit de leiding van sportorga nisaties". Alleen persoonlijk belang De KVP-fractie-voorzitter de heer J. B. en w. staan, zoals bekend, radicaal tegenover een dergelijke bestemming. De in de aanhef van dit verslag ge noemde vijf raadsleden hadden even wel b. en w. een concept-besluit doen toekomen tot wijziging in bungalow- of villabouw Het college acht met deze da Koning wist dat restauraties dure wijziging geen enkel openbaar belang aangelegenheden rijn, HU twijfelde hier f.^TÏ I fi Üf Jf pe.rs00n- niet aan; ook was de restauratie door belang dat doorgedrukt moet wor- een deskundige begroot. Hopelijk blijft het bij dit eindbedrag. Wanneer wij dit alles van tevoren geweten hadden, zou de raad wel wat langer bij het besluit tot restauratie hebben stilgestaan De overschrijding is onprettig, zowel v de burgemeester als voor de raad Ik hoop, dat de restauratie tot in de verre toekomst genoegzaam zal blijken te zijn" den, aldus de voorzitter. Mr. de Graaf acht de raad niet geroepen bij een juist beleid van het college b. en w. te desavoueren. „Het is onredelijk en niet dergelijke houding aan te VISSERSBOOT OMGESLAGEN Het Scheveningse «vissersvaartuig SCH 255 „Pieter junior" heeft ge seind dat het op ongeveer 50 mijl ten noordwesten van Terschelling een omgeslagen vissersboot heeft waar genomen. V akbondsbestuurder schien op de stoel van het college willen gaan zitten?" aldus de voorzitter De situatie ter plaatse is nog lang niet De heer Paardekooper (KVP) voerde duidelük. De PlantenziektekundiBe aan, dat bij de normale afmetingen van Dienét zou er een gebouw willen zetten, een dergelijke ambtswoning - 1000 m3 wordt ëedacht aan een uitvaartcen- - thans gerekend moet worden op °°k de /ahala, s,ltuatle va? de ƒ200.- per kubieke meter (exclusiel afwatering via de Kerksloot is opnieuw grond en tuinaanleg). Ten aanzien van in onderzoek. Een technisch advies is het eindcijfer kunnen b. en w. gerust komende om de afwatering langs een zjjn andere weg te doen geschieden. Na een door de heer De Koning ge- Varen op kompas van deskundige. vraagde schorsing omdat vele aspec ten van deze affaire de leden niet be- De heer Montagne (AR) waardeerde kend waren verklaarde de heer Mens, het, dat deze zaak in de openbaarheid niet de bedoeling te hebben gehad op werd gebracht ter voorkoming van on juiste berichten en omdat zij het volle daglicht kan verdragen Volgens het de plaats van de burgemeester te gaan zitten Hij was bereid het voorstel terug te nemen. „Maar dit stukje grond nm<ypknnipn hil eerste rapport kon voor 55.000 gulden aanleiding tot veel wanorde: bungalow- uuigcivuiiicil uij een gQede woning worden opgeleverd, bol™ hierin verandering kunnen auto-ongeluk De sekretaris van de algemene be- drijfsbond voor voedings en genot middelen (aangesloten bij 't NVV), de heer L. W. Witte uit Amsterdam is vanochtend bij een verkeerson geluk om het leven gekomen. De heer Witte was 60 jaar. Door het slippen van zyn auto over de tramrails op de Amstelveen - seweg hoek Zocherstraat, kwam de wagen dwars op de rails juist voor een uit de tegengestelde richting na derende tram. De auto werd een aantal meters meegesleurd en totaal vernield. De heer Witte was op slag dood. Het tramverkeer is ongeveer drie kwartier vertraagd geweest. Hij vond een hoger bedrag prima, maar brengen". „doe het goed en vermijdt overbodige De heer Paardekooper verweerde zich luxe" Spr. had niet kunnen uitmaken oi tegen de bewoordingen van de voorzit- deze overschrijding gemotiveerd was of ter. „In de commissie voor de ruimte- niet De heer v. Leeuwen (PvdA) zei dat lüke ordening is een standpunt inge- de raadsleden als leken moesten varen dat door u opzij is gezet. Als op het kompas van de dekundige. De raadsleden hebben wU het recht een verantwoording van b. en w buiten be- voorstel te doen; een motie hebben we schouwing latend vroeg hij zich echter niet gewild, een voorstel heeft altijd een af. of in een particulier geval de aan- reële vorm" De heer Paarkekooper nemer niet eerder bij de betrokkene vond het spijtig, dat de voorzitter uit- zou zijn gekomen om hem te vertellen, drukkingen gebruikte, dat er vanuit de dat er in de bouwerij een hoger bedrag raad de neiging zou bestaan, op de stoel zou gaan zitten. Er wordt al gauw ge twijfeld of iemand een dergelijke dras tische verhoging wel zal kunnen betalen, van het college te gaan zitten. Zo'n be wering noemde hij niet bevorderlijk voor de samenwerking tussen college maar bij de gemeenteraad schijnt dit en raad. HU gevoelde geen behoefte de wel goed te zitten Spr behield het on- zaak op de spits te drijven; spr. had behagen over het niet tijdig rapporte- graag gezien, dat de kwestie opnieuw ren, dat er financieel iets mis ging. „De in de commissie werd gebracht. „De Spartaan" De heer Hollander (CH), die tegen sportverdwazing is, vroeg of het moge lijk was, dat ook niet-katholieken lid of bestuurslid van „De Spartaan" worden. De heer Paardekooper gaf op enkele vragen antwoord. In de laatst gehouden algemene ledenvergadering van „De Spartaan" zijn de statuten ten aanzien van de opname van leden gewijzigd. Thans worden ook niet-katholieken, uiteraard na ballotage geaccepteerd. Zij kunnen echter geen bestuurslid worden, wel kunnen zij zitting hebben in de commissies. „De Spartaan" draagt een streekkarakter. Driekwart van de leden komt uit Lisse; een kwart komt vanaf Bennebroek tot en met Oud-Ade. Wat de stabiliteit betreft, is het zeer wel mogelijk, de kracht van deze vereniging met een goede accommodatie nog te versterken. Er is een steeds breder wordende bovenmoot: 150 leden zijn nog geen 15 jaar oud. Dit betekent een goe de toekomst voor De Spartaan, aldus de heer Paardekooper. De heer Van Leeuwen vroeg ook an dere sporten dan het voetbal (handbal, hockey enz.) een kans te geven. Hij vroeg ook aandacht voor de sportbe oefening in schoolverband. De raad stond zeer positief tegenover deze sport- aangelegenheid. De raad ging eveneens akkoord met het voorstel tot verplaatsing van de vuilnisstortplaats (alleen indien de eigenaresse van het vervangend terrein dit aanvaardbaar acht) De heer Bet (KVP) vroeg of er wel eens gedacht was aan intergemeentelijke verbranding. De voorzitter antwoordde, dat deze zaak zeker de aandacht heeft gehad, maar het zou veel te kostbaar worden. De raad verstrekte voorts nog een voor bereidingskrediet voor de bouw van een uitvaartcentrum. Ook de laatste punten ontmoetten geen tegenwerpingen. Tij dens de rondvraag vroeg alleen de heer Nieuwenhuis of het „pretpark" tot ge noegen was verlopen. De voorzitter ant woordde, dat bij een eventuele volgen de gelegenheid dit park in elk geval op een andere plaats zou komen Tenslotte achtte de voorzitter geheim beraad no dig over de bebouwing in de Poelpolder. Het secretariaat van het pro ductschap voor zuivel schat de om vang, die de melkveestapel in het melkjaar april 1964-april 1965 zal hebben, op 1.630.000 stuks, dat is 60.000 stuks of ongeveer 31/® pet min der dan in het voorgaande jaar. De Paus zal prinses Irene en prins Charles woensdagochtend, direct na de huwelijksplechtigheid, in audiën tie ontvangen, zo is van het Vaticaan vernomen. BABA SY MOET RUSTEN Aan het komende damtoernooi om de wereldtitel, dat op 20 juni in Me- rano (Italië) begint kan de Senega lese grootmeester Baba Sy niet deel nemen. Twee maanden rust is hem door de dokter voorgeschreven, zo dat het onzeker wordt of hij nog kan deelnemen. SCHAATSENRIJDEN Genoegdoening voor Stien Kaiser „Misverstanden en gebrek aan communicatie" De Koninklijke Nederl. Schaatsen- rijdersbond heeft in een brief, onder tekend door de voorzitter en secreta ris, de heren H. Wesselo en H. Roos, aan de Nederlandse kampioene hard rijden, Stien Kaiser, de reden uiteen gezet, waarom zij niet heeft kunnen deelnemen aan de wereldkampioen schappen te Kristenehamm. De brief luidt als volgt: „Het dagelijks bestuur en de tech nische Commissie Langebaan hebben de kwestie met betrekking tot het niet deelnemen van jou met de we reldkampioenschappen voor dames hardrijden te Kristinehamm met de daaraan voorafgaande selectie, on derzocht. Gebleken is, dat de grootst mogelijke meerderheid van het da gelijks bestuur en van de Technische commissie de bedoeling had jou als no. 1 te laten rijden op de wereld kampioenschappen en tegen het hou den van selectie was. Dat het niettemin toch kon gebeu ren, dat een selectie werd gehouden en jij niet werd toegelaten tot het deelnemen aan de wereldkampioen schappen, is te wijten aan een serie misverstanden en een gebrek aan communicatie tussen de T.C.-leden in Nederland enerzijds en het dagelijks bestuur en de overige T.C.-leden in Innsbruck anderzijds. Wij beseffen, dat jij hierdoor ernstig bent gedu peerd, hetgeen door ons ten zeerste wordt betreurd. Volgens het binnengekomen rap port heb jij deze teleurstelling bui tengewoon sportief opgevangen, het geen ons veel genoegen doet. Óp de natjonale kampioenschappen in De venter heb je op ondubbelzinnige wijze getoond de sterkste rijdster van Nederland te zijn. Wij hopen, dat dit succes voor jou een ruggesteun zal zijn om onvermoeid door te gaan met je training en dat dit zal mogen lei den tot een groei naar de internatio nale top". KORTE GOLF Op een niet-beveiligde overweg in Twello (Gld) is gisteravond de 60-jarige heer G. Roeterdink met zijn fiets onder een trein op het traject Deventer-Apel- doorn geraakt en gedood. De trein kreeg ongeveer 10 min. vertraging. Het onge luk gebeurde vlakbij de woning van de heer R., waarheen hij op weg was. Volgens op het Vaticaan ont vangen berichten is mgr. Stephan Barnas, hulpbisschop van Spis, in Tsjechoslowakije, in een ziekenhuis in Psinok overleden. Kort na zijn bisschopswijding in 1949 werd mgr. Barnas geinterneerd en later gevan gen gezet. In 1960 werd hij in vrij heid gesteld, doch hij heeft zijn ambt nooit meer kunnen hervatten. In Billings in de Amerikaanse staat Montana, is maandag een par ticulier vliegtuig op een woonhuis gestort. Alle vier inzittenden van het toestel kwamen om het leven, doch de bewoner van het huis ontsnapte op wonderbaarlijke wijze aan de dood. Een Joegoslavische arts wil de stad Novi Sad 130 doeken van be roemde schilders (onder wie Ed Gre co, Rubensen Rembrandt) afstaan tegen een „lijfrente" van 650 frank per maand en bij zijn overlijden een lijfrente van 325 frank per maand voor zijn vrouw. De doeken van de arts zijn door een deskundige uit Za greb authentiek verklaard, aldus meldt het blad Vecernje Novosti. De Franse bioloog Gaston Naes- sens, wiens beweerde ontdekking van een serum tegen leukemie door de Franse gezondheidsdienst als waardeloos werd gekwalificeerd is maandag naar Canada vertrokken, waar hy hoopt de produktie en dis tributie van zijn ontdekking te kun nen voortzetten. In Engeland had hij hiervoor geen werkvergunning kun nen krijgen. Verivoerd verweert zich Dr. Hendrik Verwoerd, de eerste- minister van Zuid-Afrika, heeft ter gelegenheid van de vijftigste verjaar dag van de „Nationale partij" een rede uitgesproken, waarin hij de westelijke mogendheden waarschuw de dat zijn land voor geen enkele druk zal buigen en gereed is de strijd te aanvaarden zowel tegen een eco nomische blokkade als in een oorlog. „Ik geef de westelijke landen de verzekering, dat Zuid-Afrika zich zal verzetten met al zijn economische kracht indien een economische blok kade wordt toegepast en met zijn mannen en vrouwen indien geweld wordt gebruikt", aldus Verwoerd. De premier verklaarde vervolgens, dat er niet alleen een onderzoek plaats vindt naar de aanwezigheid van olie in zijn land, maar dat ook wordt gezocht naar een andere op lossing, die Zuid-Afrika's weerstand zal versterken. Hij wilde daar op het ogenblik niet verder op in gaan. Syrië zegt militair verdrag met Irak op De nationale revolutionaire raad in Syrië heeft besloten het militaire verdrag met Irak op te zeggen. Uit officiële kringen wordt vernomen, dat dit besluit werd genomen, omdat bij de benoeming van de opperbevel hebber niet aan de Syrische wensen is voldaan en omdat het Verenigde Arabische opperbevel is gevormd overeenkomstig door de Arabische topconferentie genomen beslissingen. Het militaire verdrag was op 8 okto ber 1963 gesloten. OPNIEUW PROCES TEGEN HOFFA De voorzitter van de Amerikaanse bond van vrachtwagenchauffeurs, James Hoffa, is maandag in Chicago tezamen met zeven ander beklaag den voor de rechter verschenen om dat hij op onwettige wijze 20 mil joen dollar aan leningen uit het pen sioenfonds van de vakbond zou heb ben verkregen. Hoffa werd vorige maand in Nash ville, Tennessee, veroordeeld wegens poging tot omkoping van een jury Hij gaat in hoger beroep. Maandag bleek, dat Hoffa kans loopt, dat een speciaal fonds van de bond zijn rechtskosten niet langer zal betalen. De algemeen raadsman van de bond, Edward Bennet, heeft ge zegd dat het voortzetten van het be talen van deze kosten onwettig is. Vliegtuig-controle centrum in Limburg Het Eurocontro-luchtverkeerslei- dingcentrum, dat het luchtverkeer in de hogere luchtlagen boven Neder land, België en het noordelijk ge deelte van West-Duitsland zal rege len, komt in Limburg. De directeur- generaal van de internationale orga nisatie tot samenwerking in het be lang van de veiligheid van de lucht vaart „Eurocontro", ir. general de l'air R. Bulin, heeft^ vandaag, blij kens een communiqué van de staats secretaris van verkeer en waterstaat, de heer M. J. Keyzer, zijn keus la ten vallen op een militair terrein, dat onmiddellijk grenst aan het luchtvaartterrein Zuid-Limburg bij Maastricht. Deze keus moet nog for meel worden goedgekeurd door de intergouvernementele bestuursorga nen van „Eurocontro". Cuba koopt suiker op wereldmarkt Cuba, de grootste suikerverkoper ter wereld, heeft 20.000 ton suiker gekocht op de wereldmarkt. Volgens suikerhandelaars in Londen is dit nog nooit eerder voorgekomen. Naar verluidt is de helft van de ge kochte hoeveelheid suiker bestemd voor Bulgarije en de andere helft voor de Chinese volksrepubliek, op welke wijze Cuba zijn verplichtingen aan deze landen wil nakomen. Suikerhandelaars leiden uit de aan koop af, dat de Cubaanse suikerpro- duktie, die de laatste jaren voortdu rend is afgenomen, nog steeds niet voldoende is om de leverantiever plichtingen aan het buitenland te kunnen nakomen. AMNESTIE IN GRIEKENLAND Naar zondagavond in Athene werd meegedeeld, zal ter gelegenheid van het Grieks-Orthodoxe Paasfeest op 3 mei a.s. door de regering een belang rijke amnestie worden afgekondigd. Gevangenen, die zich de laatste vijf jaren goed hebben gedragen, zullen in vrijheid worden gesteld Van per sonen, die tot twaalf of meer jaren gevangenisstraf zijn veroordeeld, zal tweederden van de straf worden kwijtgescholden. Men verwacht, dat van deze am nestie ook zullen profiteren politieke gevangenen, die sinds de opstand van 1947 tot 1949 hun straf uitzitten en op wier invrijheidstelling ook van buitenlanuse zijde reeds herhaalde lijk is aangedrongen. De aardverschuiving in de Sowjet-Unie Russische genietroepen hebben van ochtend 82 Springstofladingen tot ontploffing gebracht in een poging de rivier de Zerawsjan in de Sow- jet-staat Tadzjikistan, die door een enorme aardverschuiving is versperd, weer te doen doorstromen. Men wil trachten in de driehonderd meter brede dam, ontstaan toen vo rige week een halve berg in de ri vier stortte, een acht meter diepe geul aanbrengen. De militairen hebben volgens ra dio Moskou de hele nacht gewerkt. De bevolking van dorpen in de om geving is geëvacueerd. De piloot van een Dakota van de East African Airways is maandag om het leven gekomen, toen by een landing te Kilwa in Zuid-Tanganyika een propeller losraakte en door het raam van de cockpit sloeg. Van de 22 passagiers en leden der beman ning liep niemand verwondingen op. Bij een botsing tussen twee auto's op de autoweg tussen Bergamo en Brescia in Italië zijn maandagnacht vijf personen gedood en drie ernstig gewond.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5