©e llederlandse LEIDERDORP WINT ADVIES IN OVER GROOT WINKELCENTRUM GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 28 APRIL 1964 DE I.EIDSE COURANT MEDEZEGGENSCHAP In de voorbije weken is het vraagstuk van de me dezeggenschap in de on derneming weer enkele malen op opvallende wijze ter sprake gebracht. Dat gebeurde zowel uit de kring van hen, die niet zo sterk blijken te geloven in het bereiken van het uit eindelijk doel, gelijk bij voorbeeld drs. Coppes van het NKV heeft doen ho ren, als door onvermoeide ijveraars voor het wélsla gen, van wie prof. dr. A. Steenkamp (hoogleraar te Eindhoven, maar zelf ook ondernemer!) er een is. In een realistische kijk op de gang van zaken heeft prof. Steenkamp erop ge wezen, dat met name de organen, waarin de groei ende medezeggenschap» der werknemers gestalte zou behoren te krijgen zijnde de ondernemings raden niet voldoende voor hun taak berekend zijn, omdat ze van de wet gever ontoereikende mid delen hebben meegekre gen. De oorzaak van het falen in verscheidene on dernemingen valt daarom aan onvoldoende belang stelling bij de arbeiders te wijten, maar merkwaardi gerwijs staat dat gebrek aan meeleven weer pogin gen tot betere outillage en bewerktuiging in de weg. De overbekende vicieuze cirkel dus, waartegen van ouds het gerenommeerde middel is: verbreken van die cirkel door gedurfde oplossingen. Prof. Steenkamp heeft in zijn rede voor de ka tholieke jonge aannemers te Arnhem een dezer da gen onder meer een krach tig middel aanbevolen, toen hij pleitte voor een ombuiging van de opzet der ondernemingsraden naar het concreter behar tigen van de belangen der werknemers dan van die der onderneming (in het zakelijke vlak dus). Wij geloven, dat hij daarmee de spijker op de kop heeft geslagen, omdat een daad werkelijke belangsttelling van de werknemers be grijpelijkerwijs bij het eigen (sociaal) welzijn be gint. Het is in vele geval len bepaald te hoog ge mikt en teveel verlangd, wanneer men van de ar beiders eist de commer ciële belangen van „hun" bedrijf het eerst en het meest in het oog te vatten, zeker wanneer zij zo als in vele ondernemingen nog veruit onvoldoende gebeurt niet met de ge gevens worden geconfron teerd, welke hun de ver langde belangstelling kun nen bijbrengen. Vandaar, dat het pleidooi van prof. Steenkamp zeker een zeer reële gedachtengang in houdt en dat een honore ring ervan de aanzet zou kunnen betekenen om op de eenmaal ingeslagen, maar zo traag begane weg weer wat voortgang te maken. Gelukkig behoeft niet over de gehele lijn de som bere voorspelling als het ware bewezen te worden gezien, zoals drs. Coppes die onlangs uitsprak: „er zal van een werkelijke medezeggenschap wel nim mer iets terecht komen In verscheidene onderne mingen heeft immers de medezeggenschap al een niet onbevredigende ge stalte gekregen, waarbij uiteraard veel van de hou ding der werknemers af hangt, maar zeker zoveel van de mate van bereid heid der bedrijfsleiding tot aan de hoogste top toe om materiaal zowel stoffe lijk als in ideële zin voor meer belangstelling aan te dragen. Het plei dooi van prof. Steenkamp om wettelijk betere waar borgen te schepen voor 'n bredere functionering van de ondernemingsraden mag bepaald niet worden vergeten, maar intussen kan men zonder die an dere wettelijke basis op tal van plaatsen heel goed met de bestaande midde len vooruit. In deze maanden plegen weer zeer vele jaarversla gen van ondernemingen ter perse te gaan. Ze spre ken vaak voor niet-inge- wijden een onduidelijke taal, zeker geen taal, waar mee tal van werknemers zich vertrouwd gevoelen. Het is geen nieuwe ge dachte, als we hier een pleidooi houden voor een „vertaling" over het wel en wee van de onderneming, die aan zijn personeel zou worden aangeboden, ten einde de noodzakelijke be langstelling en de basis voor medezeggenschap te kweken. Dat het défaitisme in sommige werknemerskrin gen bepaald niet voor alle werkgevers geldt, hebben de katholieke onderne mers twee jaar geleden onder meer bewezen, toen ze in de bekende brochure nog eens hun beleid heb ben uitgestippeld. Nu deze zaak weer in de publieKe belangstelling is geplaatst dient men in politieke kringen eens na te gaan, welke wettelijke middelen ter verbetering kunnen worden geboden. heeft een wereldnaam Van visschubben tot kunstparels (van onze verslaggever) Rotterdam (P P) - „Visschubben en visafval leveren ons de grond stoffen voor onze kunstparelindustrie. Door de technische ontwikke ling van de laatste jaren zijn wij in staat een produkt te leveren, dat bijna niet van een echte parel te onderscheiden valt", vertelt onze gastheer, de directeur van een Nederlandse parelindustrie. Verwon derd kijken1 wij naar de vitrines in de ontvangkamer, waar in hun kostelijke glans schitterende parelcolliers, oorknoppen en andere sieraden op fluweel liggen uitgestald. Het is een rijke aanblik en men waant zich in een juwelierszaak. Treedt de parelglans op, dan worden ze eruit genomen. Ze zien er dan zo „echt" uit, dat ze nauwelijks van echte parels zijn te onderscheiden. Deze parels zijn aanmerkelijk goed- GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP Omstuwd door vele jongedames heeft gisteravond de gemeenteraad van Leiderdorp zich door de agenda gewerkt. De publieke tribune was goeddeels bezet door een groepje leerling-stenotypistes van Sikkens Lakfabrieken, die ijverig de beraad slagingen van de vroede vaderen in hanepoten op het papier krabbelden en voorts was er de eindexamenklas van de Leiderdorpse Openbare ULO- school, die vanwege de beperkte ruimte een zitplaatsje had gekregen achter de edelachtbaren en, gefuifd op limonade met een rietje, een rug- gesteuntje vormde bij de beslissingen, die genomen werden. Na de opening deelde de voorzit ter, burgemeester mr. R. M. .Gallas, mede, dat wethouder C. Meerburg wegens vacantie afwezig was. De heer P. Evers was eveneens afwezig daar hij nog herstellende is van een operatie. Alle voorstellen van het college werden gisteravond tot een besluit gebracht. Om met de punten te beginnen, die de raadsleden tot spreken aanzetten: De heer P. Andrik (PvdA) infor meerde bij het voorstel de woningen Jaagpad 16 en 38, Zijldijk 26, 35 en 38 en Achterhovenerweg 38 onbe woonbaar te verklaren, of het geen aanbeveling zou verdienen ook de belendende percelen eens onder de loupe te nemen, daar de toestand van deze huizen ook niet al te best is. De voorz. antwoordde, dat over vier woningen thans onderhandelingen gevoerd worden. Op de vraag van de heer E. Veldhuijzen (CH) of de onbewoonbaarverklaringen ook een verhoging van het contingent tenge volge zal hebben, kon de voorzitter geen concrete mededelingen doen. "Wel gaf hij de verzekering, dat b. en w. hierop zullen aandringen bij de bevoegde instanties. 20 pet. subsidie van het Rijk voor de restauratie van de molen in de Zijllaan en Meijepolder vond de heer W. van der Sluys (CH) wel wat wei nig. Dat Leiderdorp veel molens op zijn grondgebied heeft is een toeval lige omstandigheid, een toeval, dat de gemeente voor grote kosten zet. Omdat het in stand houden van mo lens toch ver uitgaat boven 't louter gemeentelijke belang meende hij, dat het Rijk toch wel iets ruimer zou mogen subsidiëren. Mr. Gallas zei, dat er overleg is geweest, maar aan de normen van het Rijk viel in deze niet te tornen. WINKELCENTRUM Voor de totstandkoming van 't nieu we winkelcentrum (ongeveer 120 winkels!) zullen b. en w. zich laten adviseren voor het Economisch Tech nologisch Instituut. De kosten, die hiermee gepaard gaan zullen f 10.000 voor dit jaar bedragen. De raad stelde dit geld beschik baar, maar de heren Andrik, J. Tie- ken (KVP) en mr. J. de Groot (VVD) bonden b. en w. op het hart niet alleen af te gaan op het rap port, dat het ETI gaat uitbrengen. De voorzitter stelde de heren op dit punt gerust door te verklaren, dat b. en w. slechts een advies wensen en derhalve alle vrijheid van han delen en oordeel behouden. Op een vraag van de heer Van der Sluys antwoordde de voorzitter bovendien, dat b. en w. overtuigd zijn van de functie van Leiderdorp als woonge- meente binnen de Leidse agglome ratie, maar dat men bovendien aan dacht wil schenken aan de werkge legenheid in Leiderdorp zelf. In dit verband deelde hij mede, Aaf binnenkort begonnen kan wor den met de verkoop van kavels grond bij de Touwfabrieken ten be hoeve van lichte industriebedrijven in de dienstenverlengende sector. UITBREIDING SECRETARIE In afwachting van het nieuwe ge meentehuis, dat er naar men hoopt over tien jaar zal staan, is het thans dringend noodzakelijk het gemeen tehuis uit te breiden. Door de groei van de gemeente moest ook 't aan tal ambtenaren uitgebreid worden en nam de administratie sterk in om vang toe. Mr. De Groot noemde de oplos sing van b. en w., het verbouwen en uitbreiden van het gemeentehuis, 'n onbevredigende, maar desondanks noodzakelijke zaak. De heer Tieken ging verder en vroeg, waarom b. en w. uitbreiding prefereerden boven 't plaatsen van houten barakken. Bo vendien kon hij niet direct met de gedachte van het college meegaan, dat het gemeentehuis, wanneer dat eenmaal verkocht wordt, zijn geld wel zal opbrengen. De voorzitter be toogde, dat het plaatsen van barak ken een punt van overweging was geweest, maar dat men daarvan om practische redenen o.m. de com municatie tussen de verschillende af delingen van teruggekomen was. Uiteindelijk werd het voorstel aange nomen, d.w.z. voor de verbouwing werd f 150.000,- uitgetrokken, voor 't inrichten van het pand Hoofdstraat 9, waarin de Sociale Dienst geves tigd zal worden, f 15.000,- en voor het aanbrengen van eefa nieuwe ver warmingsinstallatie in het gemeen tehuis f 40.000,-. KAPPERS 's MAANDAGS DICHT Om de kappers toe te staan hun za ken op maandagmiddag te sluiten vroeg de heer De Groot hoofdelijke stemming. Hij en de heren Tieken en Los hadden betoogd, dat door dit voorstel een vermindering van het dienstbetoon in de hand gewerkt zou kunnen worden. Immers, door een bepaling in de CAO voor personeel in kapperszaken zullen nu de zaken de gehele maan dag gesloten zijn De hereii ir. R. Poels, J. de Groot, E. Veldhuijzen en L. Los stemden alleen tegen, zodat het voorstel toch de vereiste meer derheid kreeg. Met de overige punten verklaarde de raad zich zonder hoofdelijke stem ming en zonder op- of aanmerkin gen akkoord. BUSDIENST N.Z.H. Bij de rondvraag deelde de voorzit ter mede, dat de directie van de NZH aan het adres van bewoners in de Oranjewijk gehoor heeft gegeven. Met ingang van de nieuwe dienstre geling zullen de bussen niet door de Frederik Hendriklaan-Wilhelmina- straat rijden en ook niet. via de Kas tanjelaan en het Burg. Brugplein maar rechtstreeks via de Mauritssin- gel en de Accasialaan. Onze gastheer bemerkt onze ver wondering en lacht. „Wanneer u de collectie ziet zoudt u niet denken, dat de produkten van Neerlands vis serij hiervoor de basis gelegd, is het niet?", vraagt hij. Wij kunnen slechts met het hoofd schudden. Belangrijke export Enthousiast vertelt de directeur ver der over zijn kunstzinnig bedrijf. Elke zee- en riviervis met zilverpig ment komt voor de kunstparelindus trie in aanmerking. De stoot hiertoe werd gegeven door proefnemingen over een tijdsduur van enige tiental len jaren, ook in het buitenland, waarbij men gebruik maakte van haringschubben. Thans heeft deze Nederlandse in dustrie zo'n hoge vlucht genomen, dat er ook voor tonnen gelds aan schub ben wordt geëxporteerd naar vele landen van de wereld waar kunstpa- relindustrieën zijn of waar men de grondstof voor andere doeleinden gebruikt. Dagelijks worden zo'n 10.000 kg visschubben en andere glin sterende oppervlaktedelen verwerkt. Door een speciale bewerking, die de vis ondergaat, blijven de schubben als afval achter en van 1 miljoen kilo vis verkrijgt men 10.000 kg grondstof. In een chemisch laboratorium wordt het juiste gehalte van het zilverpig ment bepaald. Dit is een chemische stof (guanine) verwant aan urenzuur. Hiervan maken de vissen gebruik als bescherming tegen roofvissen, die op hen azen. Van kraal tot parel De schubben worden vermengd met bepaalde vloeistoffen, die fabrieks geheim zijn en geloogd in ketels, waarin ze van de ene in de andere wordt overgeheveld, waarna als eind resultaat een substantie ontstaat, die door een seperator wordt afgeschei den. Uiteindelijk ontstaat hieruit dan het viszilver, of zoals men het noemt, de „essence d'oriënt". Nu is de grondstof klaar om parels te maken. Hiervoor gebruikt men tegenwoordig massieve glazen kralen. Deze worden aaneengeregen, in een bad met vis zilver gedompeld, welke stof zich aan de glazen bolletjes hecht. koper dan de Japanse „cultuurpa rels". De cultuurparels worden na melijk gemaakt door een korreltje zand of een glazen bolletje in het vlees van de pareloester te brengen, waardoor het dier geprikkeld wordt tot parelvorming. Er zijn ongeveer mee gemoeid voordat in zo'n oesters een bolletje van 4 milimeter middellijn is ontstaan. De waarde De grote waarde van de echte parel het feit, dat in de natuur zo'n ltje maar zelden in het binnenste van de oester verzeild raakt en men weinig oesters met parels vindt. Bij de Japanse cultuurparels wordt de parelvorming geforceerd en is de hoge prijs van een parel hoofd zakelijk te wijten aan het feit, dat er zo veel tijd mee gemoeid is. De kunstparel daarentegen kan het, wat schoonheid betreft, opnemen tegen de andere twèe soorten en is stukken goedkoper. De verhouding ligt onge- als 100 50 4, hetgeen wel een duidelijk beeld geeft. Reeds in de 18e eeuw heeft men zich met de fabricage van kunstparels bezig gehouden. Met behulp van een pipet blies men in holle glasbolletjes viszilver-kristallen in gelatine, die zich aan de binnenzijde van het bol letje vastzetten. In Thiiringen en Frankrijk past men deze werkwijze nog wel toe. Er ont staat dan een holle parel, die met vloeibare was wordt volgespoten, nadat de gelatinelaag aan de binnen kant is aangebracht. Ze zijn echter nogal broos. De massieve parel is aanmerkelijk sterker. De kwaliteit van die eerste kunst parels was slecht. Doch in de loop der laatste jaren is de kwaliteit zo verhoogd, dat men zeer tevreden mag zijn. De kwaliteit hangt af van het viszilver, de glaskraal en de lagen viszilverlak die er omheen worden gelegd. Hierbij speelt natuurlijk de ja renlange ervaring een belangrijke rol. De Nederlandse kunstparelindustrie heeft een zeer goede naam in de wereld en haar produkt kan wedijve ren met dat van de beste andere producenten. Miljoenen parels wor den vervaardigd in zeer korte tijd verwerkt en verhandeld en de Ne derlandse vrouw kan zich tooien met paarlencolliers, waarvan haar vroe gere zusters niet durfden dromen. En dit alles dank zij de visschubben. (Nadruk verboden) Een schitterend parelcollier en oorknoppen, oogst uit de zee. Vertrokken personen van 15 t/m 22 april P. J. Schinkel en fam., J. P. Coenhof 15, Zaltbommel, Korte Stei- gerstr. 6. J. Lasschuijt en fam., Park straat 6, Haarlem, Dahliastraat 30. H. J. W. Mols en fam., Oude Singel 84, Tilburg, Cinnaberhof 16. G. J. de Jong, Kastanjekade 27, Gouda, Corn. Ketelstr. 31. L. Nauta, Cobetstr. 13, Bennebroek, Rijksstraatweg 116. M. J. PetersBurger, Franchimontlaan 38, Waddinxveen, Sniepweg 16. E. F. Toussaint, Oude Singel 12, Den Haag Groenewegje 136. L. van der Horst, Melch. Treublaan 31, Den Haag, Hil- debrandpl. 19. G. M. A. G. Stoelinga Martijn, Witte Singel 46, Eindho ven, Amatastr. 101. H. R. Brander, Rapenburg 117a, Woerden, Singel 100. D. M. Kloosterman en fam., La ge Rijndijk 92B, Voorschoten, J. van Goijenplantsoen 60. J. G. M. Kom man en fam., Oude Rijn 51, Zoeter- meer, Jac. Gatslaan 16. G. Ie Maitre en fam., Pioenstraat 23, Spijkenisse, Campanulastr. 15a. N. Haasbroek, Driftstr. 65, Rijnsburg, Dahlistr. 4. H. de Vries, Rijnsburgerw. 10, Maas tricht, Prof. van Kanstr. 43. P. G. v. d. Laan, Hoflaan 195, Den Haag, Stortstr. 87. W. A. Schneider, Leven daal 166C, Den Helder, Buitenhaven 5. J. N. A. Hoogervorst, Noordeinde 2a, Drunen, Burg. v. d. Heijdenstr. 40. J. H. Hellinga, Pieterskerkhof 22 Gr. Brittannië. C. A. M. Hout, v. d. Brandelerkade 3, A'dam, Oosterpark 87. R. P. van Krieken, Burggraven- laan 155. A'dam, Haarlemmermeer- straat 1571. H. J. B. du Pon, Lam- menschansweg 49, Maassluis, J. Is- raëlslaan 26. G. P. M. Post en fam., Sweelinckln 14, Delft, Poptahof 435. K. Klein en fam., Garenmarkt 15, R'dam, Jacominstr. 68a. W. G. Bouw man en fam., Hogewoerd 54, Alphen a. d. Rijn, Eikenlaan 171 L. Harre wijn, P. de la Courtstr. 2, R'dam, Berkelselaan 95a, F. E. v d. Hagen— v. d. Kraan, Hansenstr. 52, Alphen a. d. Rijn, Eikenlaan 141. W. D E. de Kater, Houtlaan 55, Leidschen- dam, Veurse Achterweg 133. J. B. Lürsen, Rijnsburgerweg 105, A'dam, Paardenstr. 13. J. Klein, Dijkstr. 36, A'dam, Hoofdweg 441. A. G. Geus, St. Buysingstr. 30, Leidschendam, Meerlaan 55. R. W. Rotteveel, Hooi gracht 32, A'dam, Kattenburgerkade 31 H. H. A. Ooijen, Langegraeht 254, Tilburg, Beeksedijk 111. E. Hubers, Stieltjesstr. 3, Renkum, Wolfheze 2. J. Stigter, Thorbeckestr. 12, A'dam, Nassaukade 66. C. M. Groeneveld, Rijnsburgerweg 10, Voorburg, Dui- vesteijnstr. 27. A. S. W. de Kam en J. Polak, beiden Rijnsburgerweg 10 naar Den Haag, Kanaalweg 41. M. J. A. Hennekes, RPres. Steijnstr. 3a, Gouda, Turfmarkt 17. Gevestigde personen van 15 t/m 22 april A. J. Pouwels, Breestr. 121a. W. G. M. Willemsen, Haagweg 206. K. W. C. Bösecke, Valdezstr. 13. A. van Leeuwen, chauffeur, Vollers- gracht 2a. L. M. de Geus, wetensch. ambten., Fagelstr. 44. O. L. M. Kal- denbagh, militair, Noordeinde 2a. W. C. M. Bakker, Witte Singel 99. C. J. M. van Doorn, modinette, Vale- riusstr. 140. E. L. J. Munting, 1.1. verpleegster, Houtlaan 55. J. H. Hop man, Kaarsenmakersstr. 7. J. M. M. Tjoeng, Rapenburg 116. H. M. Ree- ser, Nieuwsteeg 10a. C. Keers, 4e Binnenvestgracht 13. M. Staring, W. Rozenstr. 21. J. F. Boland, Drie Octo- berstr. 37. H. van der Neut en afm., directeur, n.v., Breestr. 128. R. Zagt en fam., kosmeticus, Hogewoerd 25. T. J. M. Berg en fam., carrosserie bouwer, Brahmslaan 21. S S. M. de Vetten fam., automonteur, Bhrams- laan 53. R. van der Veer en fam., automonteur, Brahmslaan 59. F. T v. d. Linde en fam., leraar, Haagweg 262. H. Korswagen en fam., aanne mer, Oude Singel 210. W. Segaar en fam., timmerman, v. Riebeeckhof 20. J. P. M. v. Leeuwen en fam., boek houder, Brahmslaan 57. L. van Drie en fam., verwarmingsmonteur, a.b. Haarlemmerweg. J. T. Koopmans Schotanus en afm., Warmonderstr. 10 F. A. J. Hoornaert en fam., arts, Bachstraat 29. W. B. Koelemeijer en fam., electro-technicus, Corellistr. 94 P. van Rees en fam., rijksambtenaar, Corellistr. 88. H. N v. d. Pluijm en fam., afdelingschef, Pr. Hendrikstr. 19a. A. F. J. C. Hoogervorst en fam., Jongetje kreeg kokende melk over zich heen De vierjarige Remmer Trouwer - bach heeft gisteren in een onbewaakt ogenblik een koker gloeiende melk over het lichaam gekregen. Het knaapje had de pan van het fornuis gestoten. Met tweedegraads brand wonden is hij naar het Wilhelmina Gasthuis overgebracht. BEN BELLA IN MOSKOU President Ben Bella van Algerië is zaterdag in Moskou aangekomen voor. een bezoek van twee weken aan de SowjetrUnie. Langs de route van het vliegveld naar het Kremlin werden Ben Bella en zijn gastheer premier Chroesj- tsjow hartelijk toegejuicht. Op het vliegveld had Chroesjtsjow zijn gast bij aankomst een ..„uitste kende strijder tegen imperialisme en kolonialisme" genoemd. De Alge- rijne president zei op zijn beurt, dat Algerië „het pad van het socialisme" heeft gevonden en nooit „de grote materiële en morele steun" van de Sowjet-Unie en andere communis tische landen zal vergeten. ZWEMMEN Ganef o-deelnemers door FINA voor 1 jaar geschorst Alle zwemmers, zwemsters en wa- terpoloploegen, die hebben deelge nomen aan de z.g. GANEFO (Games of the New Emerging Forces) te Dja karta zijn door de internationale zwemfederatie, de FIN A geschorst en uitgesloten van deelneming aan de Olympische Spelen te Tokio. De schorsing van een jaar wordt geacht te zijn ingegaan op 21 november '63. Het betreft deelnemers uit Argen tinië, Bulgarije, Cambodja, Domini caanse Republiek, Japan, Mexico, Syrië en de VAR, Algerië en Neder land. Het motief van de FINA is, dat men heeft deelgenomen aan wedstrij den, die zijn georganiseerd door een niet bij de FINA aangesloten land en bovendien dat o.a. werd uitge komen tegen vertegenwoordigers van de Chinese volksrepubliek, die even eens geen lid is van de FINA. Zoals bekend, werd van Neder landse zijde aan de GANEFO mee gedaan door leden van de Culturele Sportbond. metaalbewerker, Koninginnehof 1. S. J. Kooij en fam., ass. uitvoerder, Beethovenlaan 86. C. van der Pal en fam., kok, Corellistr. 96. F. B. Kruis, Rijn en Schiekade 113. C. Storm, Plantsoen 11. O. C. K. M. Penn, Wa- tersteeg 4. J. C. v. Diggelenvan Ingen Schenau, Pres. Steinstr. 38a. M. J. Dekker, Jan van Goijenkade 18. J. P. M. Schweers, Witte Singel 27 G. van Rhijn, Witte Rozenstr. 21. J. van der Bruggen, Lammermarkt 9. W, BuijtendorpAdema, lerares, Rijnsburgerweg 77b. M. F. Sluijmer, kleuterleidster, Hoge Rijndijk 242. H. Hoogerwrf, laborante. Hoge Mors- weg 134. C. Bakker, onderwijzeres. Wasstraat 54. J. A. Vasilda, militair, Roodenburgerstr. 68. W. A. C. M. De- vilee, receptioniste, Cronesteinkade 2. A. C. M GoddijnZwirs, Leede straat 8. M. Mauve, Groenhoven tsr 19. S. Boersma hulp in de huish., Witte Rozenstr. 21. A. W. A. Balk, militair, Noordeinde 2a. C. Schuil, Hogewoerd 130. B. J. van Dinten, vertegenwoordiger. Sumatrastr. 38a. J. T. M. Gilberts, G.errit Doustr la J. van Buren, Lokhorststr. 15 A. W Frentzen, Burgsteeg 1 M. J. Polle mans, assistente huish., Rijnsburger weg 10. R. T M. Veldhoven, Breestr. 121a. G. van Roekei, N. H. Frasa, J. M. Konings, P. Kuiper, allen mili tairen, Noordeinde 2a. K. Kos, mili tair, G. Kasteinstr. 29. J. H. M. de Pauw Gerlings, Rapenburg 12. M. A. C.C. van Marken, Papengr. 23. H. C, van Mechelen, militair, Noordeinde 2a. H. J. Gans, militair, Transvaal- hof 30. D. J. Hessing, Klikspaanweg 14. A. C. M. VrijbloedBellekom, Hansenstr. 41. P. van Vliet, verpleeg ster, Schelpenkade 35. C. C. V Baro nesse Bentinck, Rapenburg 45 P. J. V. Kloots, Lammermarkt 19. R. A. Fokma, Rapenburg 12. F. L. Plemp van Duiveland, Klikspaanweg 16. M. H. C. M. Siodkowski, militair. Groen- hazengrt. 12 H. J Snip, Joh de Witt- straat 35. J C. M Sijm, doktersass., Telderskade 6. G. de Jong, secreta resse, Moddermanstr. 65. M P. den Hartog, doktersass., Raamsteeg 63. Oefenwedstrijden Siseo brachten overwinningen op Zuidwijck Het oefenwedstrijdprogramma bracht in het afgelopen week-end zo wel oud als jong Siceo in actie. SISEO (MEISJES)—ZUIDWIJCK (MEISJES) 6—0. Daar enkele meisjes zaterdagmid dag verstek moesten laten gaan, wer den hun plaatsen ingenomen door speelsters, die al de nod'ige wedstrijd- ervaringen hadden opgedaan. HoeweJ de Zuidwijck-meisjes goed partij ga ven en tot het eind toe enthousiast tegenaanvallen opbouwden, gaf de routine van het Siseo-team de door slag en maakten de gastvrouwen na de ruststand van 30 in de tweede helft van de strijd het half dozijn treffers vol. SISEO (JONGENS)—ZUIDWIJCK (JONGENS) 4—3. In de eerste helft was het Siseo- team vërre in de meerderheid en kwam door twee verdedigingsfouten van Zuidwijck goedkoop aan de eer ste twee doelpunten. Nog voor rusi brachten achtereenvolgens Hans Wa- gemaker en Vincent Bus de stand op 40. Na de hervatting gaven de Zuidwijck-jongens blijk, dat zij uit het goede „hockey-hout" gesneden waren en sloegen boven verwachting gevoelig terug. Dit had tot prachtig resutlaat, dat Lex Alting met drie vol treffers de eindstand op 43 kon brengen en dus tevens zijn hattrick verrichtte. ZUIDWIJCK (DAMES-VETERA- NEN)SISEO H (DAMES) 2—3 Zondagmiddag vond een ontmoe ting tussen een dames-veteranenteam van Zuidwijck en' het tweede dames team van Siseo plaats. Daar Zuidwijck niet over voldoende dames-veteranen kon beschikken, werd het Zuidwijck- team aangevuld met enige Siseo-vete- ranen. In de eerste helft van deze prettige en zeer geanimeerde oefenstrijd werd Dames II al vrij spoedig gewaar, dat de veteranen over een duidelijk be tere techniek en tactiek beschikten. Het eerste veteranen-doelpunt ont stond door een jammerlijk misver stand in de Seseo-verdediging en werd uit een mooie voorzet van mevr. Kagi-Nieman gescoord door Wil Pley (10). Dames II was even de kluts kwijt en binnen 5 minuten depo neerde Emy van Brussel langs een kluwen van speelsters de tweede vol treffer in de Siseo-kooi (20). Na de hervatting ging het gebrek aan uithoudingsvermogen de vetera nen parten spelen en kon Dames II het initiatief overnemen. Uit een prachtige voorzet van Jeanne v. d. Meer kon Ank v. d. Putten de ach terstand tot 21 verkleinde en vrij spoedig daarna boog José Kriek een wederom goed geslaagde voorzet van Jeanne v. d. Meer in de gelijkmaker om. Na een lange solo-rush nam we derom José Kriek, die met Jeanne v. d Meer en Ankie Bark tot de „ster ren van het veld" behoorde, het der de en winnende doelpunt voor haar rekening (23). OUD-SISEO—JONG SISEO. Twee herenteams gevormd door res pectievelijk de oudste en jongste se nioren speelden gistermiddag een nut tige oefenpartij, die het aanzien al leszins waard was. Na de openingstreffer van Pim Doove bracht de jonge Siseo'er Chris Malmberg de stand weer in even wicht (11). Door goed verdedi gen van Jong Siseo kon eerst voor rust Jacques Gerris de stand op 21 brengen. Na de hervatting zette Jong Siseo direct alles op alles om tot de gelijkmakei te komen. Uiteindelijk was de laatste slag voor Oud Seso, dat via Dick Hooge- boom de overwinning veilig stelde (3-1).

Leidse Courant | 1964 | | pagina 12