GEZELLIGE FEESTAVOND VAN DE STEDELIJKE LICHTFABRIEKEN Burgerlijke Stand Lijm en plak alles met VELP0N vanCeta-Bever Concert van historisch belang in de lakenhal Leidse Agenda ZOETERWOUDSE FANFARE „ST. JAN" CONCERTEERDE MET GOED GEVOLG Medische diensten ZATKttDAG 25 APRIL 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 U kunt U kunt ook Maar u kunt ook 'n Amerikaan roken'n Virginia rokende onvergelijkbare Golden Fiction melange kiezen Voor rokers met een eigen stijl Voor de werknemers van de Ste delijke Lichtfabrieken was er gister avond aanleiding om eens feestelijk bijeen te komen. Onder hen waren maar liefst 9 personen, die in het af gelopen jaar het feit herdachten, dat zij voor een bepaald aantal jaren in dienst zijn getreden bij het energie bedrijf. De heer P. Massaar mag met recht de nestor genoemd worden, hij vervulde zijn plicht in het bedrijf een halve eeuw. In die tijd is er veel in het bedrijf veranderd. Ook de he ren M. M. Erkelens, A. de Kort en J. van Wezel kunnen hierover mee praten; zij herdachten onlangs hun veertigjarig jubileum. Een „zilveren" feest vierden mej. H. N. E. Janzen, de heren H. Haasnoot, A. R. E. Kuyn- tjes, P. Wassenaar en W. Laman. Maar er stonden nog meer men sen in de belangstelling, zij het om andere redenen. De volgende perso nen namen sinds april 1963 afscheid van het bedrijf, de heren C. Griffi oen, I. Linschoten, R. F. C. Roma- nesko, A. J. van Velsen, H. de Vroe de, ir. J. C. de Wilde, S. Wobbes en A. Zaalberg. Zij allen zaten met de directie en de wethouder van be drijven, de heer P. S. Harmsen, aan bij een diner, dat te hunner ere werd aangeboden door het bestuur van de personeelsvereniging. Dit diner, waarbij ook de heer H. van Wouden berg aanwezig was, vond plaats voor de aanvang van de feestavond in de Stadsgehoorzaal. Cabaret Een gezelschap onder leiding van Frans van Dusschoten vulde daarna de avond in de Gehoorzaal met vlot gebrachte cabaretnummers. Een trio bestaande uit 1 dame en 2 heren bracht de zaal in verrukking, door halsbrekende toeren uit te halen en te spotten met de wetten v. d. zwaar tekracht. Een gul applaus was hun beloning. De leider van het gezel schap oogstte veel succes met zijn imitaties van bekende persoonlijk heden. De nabootsing van de liedjes van Sonneveld en Hermans was het meest geslaagd. Imca Marina, een be kende artieste van televisie, radio en grammofoon, zong met een zeer wel luidende stem romantische liedjes. Uit de jaren twintig zou de stijl van zingen gedateerd kunnen worden van de „Valentina's", die oude be kende nummers brachten. Voor de afdeling grimassen zorgde de heer Bueno de Mesquita aan het eind van de avond. De heer J. Alphenaar leid de de danslustigen op de dansvloer, terwijl de muziek verzorgd werd door het kwartet Tonny Bakkenes. GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Notarissen werden de navolgende percelen ge veild. T.o.v. not. N. W. Holtkamp: huis aan de Vondellaan 1, uit de hand verkocht; huis aan de Bakhuis Ro- zeboomstraat 8, gemijnd op ƒ31.800.- door dhr A. Bakker q.q.; garage op 7240.- door dhr Zirkzee q.q.. Win kel-woonhuis Haarlemmerstraat 64, woonhuis Hoogl. Kerkgracht 7, en pakhuis Hoogl. Kerkgracht 1, alle uit de hand verkocht. T.o.v. notaris M. P. Kaptein: he renhuis, Cronesteinkade 16 op 57.000.- door L. Zitman q.q.; huis Oranjegracht 27 op 5.825.- door H. D. van Weizen. T.o.v. notaris J. A. Post: herenhuis Nassaulaan 50 te Oegstgeest, op 40.000.- door dhr Appel q.q. T.o.v. mr. Brandenberg: huis Staal- wijkstraat 12 op 6001.- door dhr Boussie; huis Uiterstegracht 133 op 4200.- door H. D. van Weizen; per ceel Spilsteeg 17 op ƒ8500.- door v. Alkemade q.q. Geboren: Brummer zn van H. de Baat Doelman en H. J. Coljé; Mary Ann Eliza dr van G. N. Otten en B. J. Clark; Roberto Stephanus zn van R. D. Stechweij en M. J. Zee; Anto- nius Adrianus Paulinus zn van A. A. J. Weers en M. H. Juffermans; Eve lien Sophia Margaretha dr van J. v. Kouwenhove en S. Zuidema; Cindy dr van A. van Es en P. J. Overdijk; Marco Franklin zn van A. J. van Teijlingen en A. H. Vermeer; Enrico Anthony zn van A. J. van Teijlingen en A. H. Vermeer; Dirk Christiaan zn van L. F. Kraaij en J. Oostendorp; Irene Petra Maria dr van J. van Dig- gele en O. I. J. M. Bouwman; Yvon ne Monique dr van A. Croon en H. J. Verkouteren. Overleden: D. de Gooijer, 75 jaar, man; W. J. H. B. Wennips, 69 jaar, man; J. Laterveer, 61 jaar, man; A. de Boer, 72 jaar, man. Louis de Bree, toneelspeler en hoorspelacteur, hoopt 27 april 1964 zijn 80ste verjaardag te vieren. GEM. AANKONDIGING HUISVUIL De Direkteur van de Gemeente lijke Reinigings- en Ontsmettings- dienst te Leiden maakt bekend, dat, in verband met de komende feest dagen, het huisvuil op de volgende dagen zal worden opgehaald: don derdag, 30 april wordt woensdag 29 april; donderdag, 7 mei wordt woens dag 6 mei. Het weghalen van vuil op woensdag tegen het speciale tarief van 0.50 vihdt voor het eerst weer plaats op woensdag, 13 mei. (Advertentie) Oude Engelse koorwerken HET PROGRAMMA van het concert in „De Grote Pers" van de Laken hal, dat gisteravond als herdenking van de vierhonderdste geboortedag van Shakespeare (als Shakespeare - Festival aangekondigd) gegeven werd, was georganiseerd door het Leids Academisch Kunstcentrum en bestond uit geestelijke en wereldse muziek. Als hulde aan de grote dich- ter-schrijver was een koor van En gels-studerenden uit Utrecht - dat onder Johan Spelde musiceert - uit genodigd. Omdat in Engeland de koorzang hoogtij viert, was het een goed idee om dit mooi geschoold vocaal ensemble te doen optreden met Engelse muziek uit de gouden eeuw. De kerkelijke zowel als deze wereldlijke liederen zijn inderdaad DIPLOMA'S REDDEND ZWEMMEN De laatste examens van dit jaar diploma A reddend zwemmen van de Leidse Reddingsbrigade zijn be haald door: mej. J. Waal en de heren K. H. de Bruin, K. van Haasteren, P. H. Kiel, B. Kiers, J. Redegeld, R. v. d. Vegte, J. Westerhof en P. Wil schut. ZATERDAG 25 APRIL Litteris Sacrum Voorstelling van Noel Cowards „La Marquise". Schouwburg, aanvang 20 uur. ZONDAG 26 APRIL Rijksmuseum voor Volkenkunde, vertoning van de film Zuidzee aar dewerk, toegelicht door dr S. Kooij- man. Aanvang 3 uur. Eeuwfeest Collectantencollege St. Petrusparochie. Receptie van 4-5 uur nam. in rest. v. d. Heyden. MAANDAG 27 APRIL De Gastspelers Toneel „Val strik voor een man alleen". 8 uur nam. Leidse Schouwburg. DINSDAG 28 APRIL Sempre Avanti's Jong en Jolig. 25-jarig bestaan. Muziekuitvoering. 7.45 uur. Stadsgehoorzaal. R.K. Kapperspatroons Demon stratie-avond 8 uur nam. Breestr. 19. WOENSDAG 29 APRIL Leonardus K.A.V. Kaart- en sjoelavond 8 uur. Leonardushuis. Van Wijk en Heringa Jaarver gadering 10 uur v. d. Heyden. Roode Kruis Jaarvergadering, 8 uur nam. v. d. Heyden. Rozenkranskruistocht 7 uur St. Petruskerk. hier weinig gezongen. Simpele, een voudige muziek exquise a capelle koren, typisch voor de kunstzin in het gezelschapsleven van de Gouden Eeuw: Zoet gevooisd bezingend de ernst van het leven, liefde en liefdes leed. Liederen van de luit-virtuoos John Dowland (1563-1626) en van Rosse, ongeveer tijdgenoten, die Jo han Spelde 9tijlvol heeft bewerkt. INTERESSANTE clavecimbel-muziek werd gespeeld (van rond 1350) uit de Robertbridge. Van Thomas Morley (leerling van Byrd) twee van zijn beroemde dansliederen en van een van "de afsluiters van de Engelse virginalisten Orlando Gebbons een ietwat groter werk: Fantasia of foure parts. Zonder enige pretentie, maar goed geinstrueerd deed elk koorlid op dit historisch belangrijk concert, wat de toegewijde dirigent oplegde. Zeker was de groep op het ge heel van de uitvoerende clavecinist Uiterwijk (die ook koorlid is) in vorm en tempo. Wat karakteristiek is toch het droge prikkelige geluid van dit instrument. Men bracht nog twee koorwerken van Dowland. Ver tellend en los. Door de heren Uiter wijk en Roeysma werden twee werk jes vierhandig clavecimbel gespeeld van Tourkins (1573-1656) en van Ni- colaas Carlton van circa 1630 date rend. EEN ONGEWONE verschijning - het vierhandig clavecimbelspel - maar het had aller belangstelling. WIJ HOORDEN de bariton H. Kramer vier liederen zingen van Thomas Campian (1564-1019). Hij heeft een sympathieke welluidende stem, en zingt met lyrisch muzikale dictie. Op tekst uit „The merchant of Ve nice" zong het koor „Teil me where" en van Morley „My bonny lass", waarbij de fluwelige klank van de blokfluit niet ontbrak. Heel voor naam was het lied van Boris Ord: Adam lay y bounden, een oude Bas- kische melodie; vergeestelijkt klonk het „Ave Verum Corpus" van Bird. Thomas Weelkes, belangrijk om zijn Anathems en Madrigalen, was ver tegenwoordigd met „When David heard". Besloten werd met vier voor name delen uit de vijfstemmige Missa van Bird. Dit alles a cappellenzang. Bekwaam, sober, zuiver en intelli gent gezongen. Zo is er met 'n klei ne groep vocalisten veel te bereiken. Vooral met zulk een toegewijde di rigent, die volkomen op de hoogte is van de Engelse muziek en haar belangrijke historie. Het bezoek was maar schaars, maar er was veel aandacht en waardering. Na afloop bloemen van de dirigent en dankbetuiging door de voorzitter van het L.A.K. In de pauze werd er een kort bezoek gebracht aan de Shakespeare-tentoonstelling. J. Kortmann Flonkerende voorstelling van „De knecht van twee meesters" De oudjes doen het nog best. Dit bleek gistermiddag overduidelijk tijdens de voorstelling van „De knecht van twee meesters" van Carlo Golloni voor een door leerlingen van Leidse ulo- en uts- scholen tot in de nok bezette Schouw burgzaal. Dit pronkstukje van op en top re- naissance-humor heeft het jonge pu bliek bijna drie uur lang geboeid, hen zelfs geheel doen meeleven. Dat het stuk zo'n succes had, was niet in de laatste plaats de verdienste van de vertaling en de regie, beide verzorgd door Erik Vos. Meesterlijk heeft hij het karakter van dit van oorsprong toch oer-Italiaanse stuk weergegeven in zijn vertaling, die bijzonder helder en gees tig was. Flonkerend spel hebben wij gezien van Peter van der Linden 'n acteur die eigenlijk veel meer bekend heid verdient Paul van Gorcum en Cees Pijpers. Minder opvallend, maar voortreffelijk spel was er te zien van Henk Votel en Willem Wagter in hun rol van hotel-bedienden. Dat de anderen in hun spel iets achterbleven is niet zo zeer een gebrek aan eigen kwaliteit als wel een bewijs voor het uitstekende spel van bovengenoemden. LISSE NA ONGEVAL OVERLEDEN In het Academisch Ziekenhuis te Leiden is in de nacht van donderdag op vrijdag overleden de 19-jarige J. Labee uit Lisse, die op 8 februari, na het deelnemen aan een carnavals feest te Sassenheim, als voetganger enkele keren dctor een auto was aan gereden. TWEEDE AVOND BLOEMEN- FEESTEN TE LISSE Vrijdagavond werd in de Bloemlust- hal van HBG te Lisse de tweede feestavond gehouden in het kader van het Bloemfestijn te Lisse, welk festijn 6 avonden in beslag neemt. De keurig versierde zaal was weer goed gevuld met belangstellenden uit de gehele bollenstreek, terwijl on der de belangstellenden zich ook een grote gr^ep toeristen uit Zweden en Duitsland bevond, die met grote be langstelling deze avond hebben mee gemaakt. Tijdens dit tweede avondfeest werd door de jury tot bloemenkoningin '64 uitgeroepen, mej. Els Stokman, uit Aalsmeer, die met een daverend ap plaus op het podium werd verwel komd door de omroepster van de AVRO, mej. Lonneke Hoogland. Zij werd getooid met een kleurige sjerp in de kleuren van Lisse, terwijl haar namens het feestcomité een bouquet bloemen werd aangeboden. De bloe menkoningin is werkzaam als gids bij de Aalsmeerse bloemenveiling voor de ontvangst van buitenlandse gasten. In het tweede gedeelte van de avond trad de bekende TV-artiste Rita Corita op, welk optreden een groot succes is geworden. Een ver rassing op deze avond was het ge heel onverwacht optreden van de Lissese Harmonie „Canite Tuba" met de Drumband van deze harmonie. Aangifte te Baarn huwelijk Prinses Irene Muzikanten gevraagd Bij de ambtenaar van de burger- lijke stand te Baarn is schriftelijk aangifte gedaan van het huwelijk van Prinses Irene met de Franse prins Charles Hugues de Bourbon de Par ma. Om het mogelijk te maken, dat het huwelijk reeds woensdag a.s. kan worden voltrokken, heeft de officier van justitie te Utrecht, mr. W. H. Overbeek, vanmorgen dispensatie van afkondiging en wachttijd ver leend. De afkondiging van een hu welijk geschiedt in Nederland altijd op zaterdag en de huwelijksvoltrek king kan dan pas na een wachttijd van tien dagen geschieden. Zonder de dispensatie zou dus het huwelijk a.s. woensdag niet mogelijk zijn geweest. De ambtenaar van de burgerlijke stand van Baarn heeft verder ten be hoeve van de prinses een verklaring van huwelijksbevoegdheid afgegeven. Deze verklaring houdt in, dat er vol gens de Nederlandse wetgeving naar het oordeel van de ambtenaar van de burgerlijke stand geen beletselen voor de voltrekking van het burger lijk huwelijk bestaan. De trouwpapieren zijn door de mond voor het voetlicht met een klucht „Voor hete Vuren". De burgemeester en geestelijkheid In het parochiehuis te Zoeterwou- van de kath. en prot. kerken toonden ambtenaar van de burgerlijke stand de klonken opgewekte fanfareklan- door hun aanwezigheid hun belang- van Baarn naar de minister van bui- ----- - - - tenlandse zaken gezonden, die er voor ken. „St. Jan" gaf voor de donateurs stelling, het jaarlijks concert onder directie van de heer B. H. van Veen. Voordat het concert begon zei hij ons het te betreuren, dat de belangstelling om zelf te musiceren verflauwt. Dé fan fare telt nog slechts 20 leden, hoofd zakelijk jeugd van 1620 jaar en enkele oudere getrouwen. Wij hopen daarom dat de jongeren vooral gaan beseffen, dat zelf-muciseren de groot ste vreugde geeft. zal zorgen, dat zij te bestemder plaat- THEO TEN HOOVEN. se komen. Morgen, zullen leden van de be kende R.K. Harmonie-Kapel na alle H.H. Missen buiten de kerk voor him vereniging collecteren. We hebben maar één R.K. Harmonie-Kapel in on ze stad, en die moeten we zeker hel pen. Alles wordt duurder. Pas zijn nieuwe uniformen aangeschaft, en reeds bijna afbetaald, maar onze Harmonie-Kapel zit nog met zeer oude instrumenten, die hoognodig gerepareerd moeten worden, liever nog vernieuwd zouden moeten wor den. Maar het geld ontbreekt. Vele jongeren hebben zich als lid opgege ven, maar op oude slechte instru menten is het moeilijk te leren bla zen. Nieuwe instrumenten moeten er komen, en juist daarom bevelen wij gaarne deze collecte bij u aan. Loop morgen niet zonder meer, als u uit de kerk komt, de collectanten voorbij, maar geef een bijdrage, het bestuur is u daarvoor zeer dankbaar. Voor jazzsociëteit „The Beat" zal vanavond optreden 't kwartet Titus Stolte (tot 12 uur) in de „Ba rak" Klikspaanweg, Leiden (gelegen achter de studentenflats). Aanvang 3.30 uur n.m. Na 12 uur zal er weder om 'n jamsession zijn. ZOETERWOUDE Felicitatie-register. Hedenmiddag en zondagochtend is er gelegenheid felicitatie-registers te tekenen ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Irene aan de volgende adres sen: Van der Hoeven, Vrouwenweg 53, Janson, Dorpsstraat 19, Schuur, Zuidbuurt 22, Van der Meer, Zuid- buurt 70, Kortmann, Miening 2. LEIDEN EN OMGEVING Leiden Gedurende het komende Leiderdorp. Dkt. Hennink, Mau- De voorzitter klaagde in zijn ope- weekend nemen waar wijzigingen ritssingel 166, tel. 33686. Apotheek ningswoord over de deplorabele toe- in deze lijst voorbehouden! dkt. zie Leiden. Wijkverpleging zie Kou stand van de instrumenten. Een Meel, Thorbeckestraat 5, tel. 22522; dekerk aan den Rijn. nieuw instrumentarium kost thans dkt. Verhoef, Zoeterwoudsesingel 4, Leidschendam. Dkt. Van der 12000.In de kas is hiervoor be- tel. 32505; dkt. Wijdicks, Witte Sin- Mee, tel. 4535. Groene Kruis tel. 3449, schikbaar een bedrag van ƒ6000.—. gel 17, tel. 30177; dkt. v. Leeuwen, Ambulance tel. 3923. Het resterende moet komen van gif- v. d. Brandelerkade 28, tel. 20412; Lisse. Dkt. A. J. Duymaer van ten van milde gevers. Laten de Zoe- dkt. Roodenburg Vermaat, Boshuizer- Twist, Heereweg 295, tel. 3453. Tand- terwoudenaars nu eens meevoelen laan 8, tel. 26655. arts Bollenstreek zie Hillegom. Apo- met de zorgen van hun fanfare- Voor de weekenddiensten Leidse theek zie Hillegom. korps; want een dorp zonder goed tandartsen zie de raamborden. Ge- Nieuwkoop en Noorden. Dkt. B. muziekkorps is geen levende dorps- opend voor spoedeisende gevallen PVisser, Simon van Capelweg 16, gemeenschap. En toen men ons ook Zuiderapotheek, Lammenschansweg Noorden, tel. 01724-203. nog vertelde dat van de jonge le- 7, tel. 23553. Noordwijk. Apotheek alleen De den er verscheidene nog geen jaar Alkemade en Leimuiden. Dkt. D4j7nra^d-... lid waren van het korps, waren onze Muskens, Noordeinde 166, Roelof- m Noordwijkerhout en De jj&uic. verwachtingen niet erg hooggespan- arendsveen, tel. 01713 -329; dkt. Tandarts Bollenstreek zie Hillegom. nen. Maar dat is bijzonder meege- Brinkhorst, Stapenseastraat 6. Lei- ,J*, fVoiSrflS" vallen en wij spreken dan ook ons muiden, tel. 01721-269. holtz,_Wilhehmnapark, tel. 51390. Wit - respect uit voor de dirigent, omdat hij toch nog met een alleszins hoorbaar resultaat voor de dag kwam. Er was een zeer vaardig pistonist, die soms wel wat domineerde; er was Gele Kruis zuster Van der Kleij, tel. Alphen aan den Rijn. Wit-Gele 52426j b.g.g. 33773. De Oegstgeestse en Groene Kruis zuster G. Moons, Apotheek is geopend. Roerdompstraat 34, tel. 3540; dkt. Rijnsburg. Zie Katwijk aan den Cornet, Kievitstraat 48, tel. 3697; Rijn. uie suu» wei wdi uvmmeciue, ei wcu annthppfc- Allart RaaHhni^trant 90fi ook een gevoelvol bespeler van de P„f Raadhuisstraat 2üb. sassenheim. Dkt. G. L. v. Raay, sopraan-saxofoon, de bugels klon- ken goed en over het geheel werd er beschaafd gemusiceerd. Er werd met een frisse mars be gonnen. Het Divertimento van Ger. Dkt. Bom, Burg. Co- j. p. Gouverneurlaan 40, tel. 7777! lijnstraat, tel. 2136. Wijkverpleging Wijkverpleging „Bethseda" en Wit zuster Beks, tel. 2141. Gele Kruis zuster Van de Breukel, Hazerswoude. Zie Leiderdorp. Emmalaan 2, tel. 7462. Wijkverple- Hillegom. Dkt. A. van der Kaa- ging Groene Kruis Sassenheim en Boedijn kwam echter niet helemaal den, Hoofdstraat 14, tel. 5114. R.K. Omstreken zuster Konijn, Kerkdam uit de verf. De noten waren er wel Wijkverpleging zuster M. C. Glas, 3, Warmond, tel. 01711-250. Tandarts zo goed mogelijk, maar het begrij- Meerstraat 206, tel. 5351; apotheek Bollenstreek zie Hillegom pen van deze muziek ontbrak. Het voor Hillegom en Lisse. Hillegomse Valkenburg. Zie Katwijk aan bleef daardoor wat onsamenhangend. Apotheek, Hoofdstraat 78, Hillegom den Rijn. „Der Vogelhandler" van Zeiler ligt Tandarts Bollenstreek, Chr. Beek, Voorhout. Dkt. A. W Bots, Prof. beter in het gehoor, alsmede de Hillegom, Hoofdstraat 8, tel. 5723. Aalberselaan 2, tel. 02532-7393. Tand- „Padevoort ouverture" van Bisselink Katwijk aan den Rijn. Dkt. C. arts Bollenstreek zie Hillegom. en die werden daardoor vlotter ge- J. Hagen, tel. 3222. Apotheek Kon. Voorschoten. Dkt. J. E. James, speeld. Een successtukje werd de Julianalaan 18, tel. 4370. Leidseweg 51, tel. 2520. Tandarts voor „Petersburger Schlissenfahrt" van Katwijk aan Zee. Dkt. A. F. spoedgevallen, alleen zaterdag en Jack-Pit. Een voortjagende slee met Beyderwelle, tel. 2182. Apotheek zie zondag 9.30 uur: E. A. Gastelaars, veel zweepgeklap. Met de Concor- Katwijk aan den Rijn. Schoolstraat 60. dia Mars van Cort werd besloten. Ty- Koudekerk aan den Rijn. Wijk- Warmond. Zie Voorhout. Wijk- pisoh is dat bij de meeste korpsen de verpleging voor Koudekerk, Hazers- verpleging zie Sassenheim marsmuziek altijd het beste slaagt. woude en Leiderdorp zuster Van der Wassenaar. Dkt. A. F. F. Janse, Daarom hadden de marjorettes en Holst, Hoge Rijndijk 200, Hazerswou- Kerkstraat 42, tel. 3005; dkt. J. H. de drumband ook groot succes met de, tel. 01714-255. Bij ongevallen aan Jaarsma, Wittenburgerweg 106, tel. hun optreden met de Swingmars en de Rijndijk tel. 01714-278. 9676. Apotheek Siderius, Langstraat drie andere marsen. Dit succes was Langeraar en Nieuwveen. Dkt. 86, tel. 2141. eerlijk verdiend. A. M. van Dongen, Nieuwveen, tel. Woubrugge. Zie Langeraar. Na de pauze trad de R.K. Toneel- 01723-101. Wijkverpleging zuster Eijs, Zwammerdam. Dkt. G. J. Bre- vereniging „St. Matthias" uit War- tel. 01725-777. mer, Nieuwkoop, tel. 01725-103.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3