Gebroeders Morley en Makinen/Ambrose zorgen voor complete Engelse zege TOCH MAAR EEN HOOFDPRIJS ADO en FORTUNA '54 IN FINALE VAN KNVB-BEKER VRIJDAG 24 APRIL 1964 PB LEIDSE COURANT PA iNA 14 16e INTERNATIONALE TULPENRALLYE De blonde teammanager van de British Motor Corporation kende zijn vreugde niet: Timo Makinen en Tony Ambrose met hun Morris Cooper S algemeen winnaar van de toerwagens in de 16e tulpenrallye; de 33-jarige tweelingbroers Donald en Erie Morley triomfator met de zeer bewonderde Austin Healy 3000 MK III bij de categorie grand-tourisme wagens. De zege had niet completer kunnen zijn. Die dubbele overwinning van de Britse fabriek had ook voor de rallye-organisatoren nog een voordeel. Im mers. het reglement kent een algemeen winnaar van de toerwagens en een algemeen triomfator bij de grand-tourisme. Een winnaar van de ge hele rallye op zich wordt in het reglement niet genoemd. En toch is er maar één fraai bewerkte hoofdprijs in deze tulpensterrit hem op nog geen 20 km. van de fi nish, in de laatste klassementsproef, uitschakelde VOORLOPIGE UITSLAGEN Skogh/Berggren 99.50; 4. Pfnier/ TTf rpp/7p fin(>YHlillTtlTÈ Of worden bereikt. Met opzet was, ten- 1 iveeae overwinning einde het kiassement te vormen, die Tourwagens: 1. Makinen/Ambrose (Finl.-G.B.), Morris Cooper S, 97,23 pet.; 2. Greder/Delalande (Fr.), Ford Falcon, 98,81; (Zw.). Volvo, 122 S Berns (Did.), DKW F 11, 99,91. Carlsson/Palm (Zw.) Saab 96, 100,51; 6. Pat Moss-Carlsson/Nystroem (Zw.) Saab 96, 100,86. Groot-tourisrae: 1. Morley/Morley (G.B.), Austin Healey, 97,41 pet.; 2. Jansson/Petterson (Zw.), Porsche Abarth Carrera, 97,63; 3. Taylor/Me- gemiddelde snelheid" zo gekozen, dat OG.B.), Ford Cortina, 98,95; 4. Het is de tweede Tulpenrallye- ze wel haalbaar was, doch slechts voor Vernaeve/Deprez (Belg.), Morns overwinning van de gebroeders Mor- enkele deelnemers in Iedere klasse. Cooper S, 99,39; 5. Gass/Frey (Did.), ley. De „Morley-twins", die in 1959 in enkele gevallen was de marge Porsche 1600 GS. 99,65; 6. Ruby/Ra de sterrit al in een privé-Jaguar op misschien wat ruim, maar bij de Col schiS (Did DKW F 12, 100,99;12. hun naam brachten, begonnen hun de Fouchi bijvoorbeeld bleek de F°b Gorris/Oscar Roseblatt, Porsche autosportcarrière in 1952 toen het theorie van de wedstrijdleiding tot S 90, 104,57; 17. Linschoten/v. Grie- eerste evenement waarvoor zij in- jn de finesses juist. ken- Volvo 122 S; 20. Ilcken/Roëll schreven een zege opleverde. Ondanks de slechts 51 uur die de BMW 1800; 23. De Man/Aarse, BMW Het succes in de Tulpenrallye sterrit duurde hebben van de 134 180024- Jonker/Van Lennep, DKW maakte dat de Morleys, gezamenlijk dinsdagmorgen gestarte équipes er F H (allen Nederland), eigenaar van een groot boerenbe- 36 de finish niet gehaald. Wel een be- Coupe des Dames: 1. Pat Moss- drijf, in 1959 een contract van de wijs dat ook een korte rallye zwaar Carlsson/Elisabeth Nystroem (G.B. Britse BMC-fabrieken kregen. In de en tegelijk interessant kan zijn. Zw.), Saab 96, 100,86 pet.; 2. Patricia rallye van Groot-Brittannië debu- Ozanne/Patricia Wright (G.B.), Ford teerden zij voor de Engelse firma met rr J Cortina GT, 106,44; 3. Louk Heiden een verrassende vierde plaats in het ----- eindklassement. Drie jaar later wer den de Morleys, die tot veler teleur stelling nauwelijks iets met elkaar gemeen hebben, tweede in de rallye van Monte Carlo. Tweemaal wonnen Voor Rob Slotemaker kwam het Amateurrijders: 1. Syberg/Syberg zij voorts de Coupe des Alpes van de einde van de Tulpenrallye in „eigen (Den.), Volvo, 97,27 pet.; 2. Gass/ automobiel club van Marseille. huis", op het circuit van Zandvoort, Frey (Did.), Porsche 1600, 97,65; 3. waar de anti-slipspecialist bijna da- Lannsjo/Sundin (Zw.), Volvo 122 S, U7/V* h4I,« gelijks in actie is. De blonde rallye- 97,72; 4. Linschoten/Van Grieken 99 ft lil neuoen we rijder had teveel van zijn Simca 1000 (Ned.), Volvo 122 S, 97,95; 10. De gevergd, zodat een gebroken klep Man/Aarse (Ned.), BMW 1800, 99,96. Donderdag heeft mevrouw Tubman, de echtgenote van de Liberiaanse president, in Alblasserdam de bulkcar rier „President Tubman" tewatergelaten. Op de foto zien we het moment, waarop de champagnefles tegen het nieuwe schip te pletter slaat. BILJARTEN rwi t Cortina GT, 106,44; 3. Louk Heiden- 1 nest emae voor dahl/Ida de Fouw (Ned.), Alfa Ro- meo, 111,24; 4. Rosemary Smith/ Rnh s/n/Pltlnicer Marêaret McKenzie (Ierl./G.B.), IXOU Oiuiemuher Sunbeam Alpine, 114,65. genoten 9? Kort voor half tien gistermorgen kwam de voorhoede van de rallye karavaan in het sombere Noordwijk aan Zee aan, waar de regen juist be gon te vallen en maar enkele tien tallen toeschouwers aanwezig waren. „Moeilijk", sei Loek Heidendahl hÏÏ/hart!aomCtedUtèn tÓlgSern°?mI" AD0 en Fortuna '54 hebben gis- leen in het eerste kwartier van de wat hebben we genotenSponta- teren een finale-plaats veroverd tweede helft het tempo van de Ha- ner kon het haast niet. Ze vertolkte in het toernooi om de KNVB-be- feJiars ,g.en °e dieptepass die niet alleen de vrijwel unanieme me- ker. ADO versloeg in Utrecht ning van de vaderlandse equipes over A ;ax met 10 en Fortuna 54 Nederlands kampioen schap Libre Jacobs speelt partij van 500 caramboles in 1 beurt uit De uitslagen van de eerste ronde in het biljarttoernooi om het Neder landse kampioenschap ere-klasse libre, dat donderdag in Callantsoog is begonnen, luiden: Jacobs, A'dam v. Leeuwen, A'dam Beekman, A'dam Vultink, Aalten Scholte, Eindhoven Ligthart, Alkmaar Roodenburg, Den Haag 500 10 232 127 10 55 340 14 130 500 14 170 500 8 444 298 8 225 500 13 241 50.— 12.70 24,28 35.71 63.33 37.25 De Ruyter, Waalwijk 105 13 40 de korte, maar zware zestiende Tul- hield Fortuna VI met 4—2 ach- i iv TT u J* l", f" m Denrallve. de buitenlanders dachten ?irïA0rïUna VL mel 3Cn land ln snelheid te kort schoten te- Tweede ronde: spelers als Allarts en NIET GEMAKKELIJK In de 35e minuut kwam ADO aan penrallye, de buitenlanders dachten ^er zich er nauwelijks anders over. „Wonderful"* was het commentaar van Donald Morley, „magnifique' „papa" Meur, „fabelhaft'' streepte Peter Ruby. tie°nhMftet\MdstriftehnrmKetkrNor" in Den Bosch tegen de vlaardin8se het ^uiddenvffd. Heijnen lanceerde tier de slech^ Tuur duren^e rit ge- tiende*wis'ertt P«c"ige pas.. De lnnrpprd Dp formnlp hppft 7pkpr vol mmuten voor het einde was er zelfs Haagse aanvaller snelde de Ajax- daan, zelfs meer dan dat. Ditmaal ?efens.ie ™orbÜ en sloeg °°k de uit" onder- Gemakkelijk heeft het Geleense het winnende doelpunt. Vanuit de Fortuna het in de halve bekerfinale defensie ging de bal naar Heijnen op Vultink Ligthart Roodenburg Van Leeuwen De Ruyter Scholte Beekman Jacobs 500 4 285 125.— 11 4 8 2.75 500 15 150 33.33 168 15 124 11.20 500 2 499 250.— 320 2 320 160.— 0 10 0 500 1 500 500.— geen combines van fabrieksteams, verkerende Vlaardingse ploeg het zelfde huzarenstukje zou uithalen als lopende Hoogerman. doch felle strijd om elke tiende van f®""" w J ;0 v tP seconden tegen Feijenoord. Het is na n uiter mate spannende strijd toch een Lim- Sterke troef burgse zege geworden. Westduitse leiding bij Nederland-Zweden De Westduitse scheidsrechter Ger- De verdediging van de eredivisie- Een sterke troef van het wedstrijd- club heeft in vele perioden met de comité vormden de speciale étappes, rug tegen de muur gestaan. De fel- waarin hoge gemiddelden moesten heid van de Vlaardingers was een hard Schulenberg zal de wedstrijd verrassend sterk wapen tegen de Nederland-Zweden, die woensdag in technisch sterkere Limburgers. Stop- Rotterdam wordt gespeeld, leiden. Wi&LiitJbiNJNiMN per yan der Hart en doepan Vogels Sir Stanley Rous, voorzitter van Baanrenners naar riePcn de Vlaardingse stormlopen de FIFA zal dewedstrijd bijwonen Jacobs schaarde zich hierdoor in de rij van Nederlandse recordhouders particulier gemiddelde. De andere re cordhouders zijn: Henk Scholte, Cees de Ruyter en Hans Vultink. Na de eerste dag luidt de stand: het buitenland Nederlandse baanrenners zullen in de komende maanden deelnemen aan een groot aantal wedstrijden in het buitenland. Piet van der Lans (Scheveningen) en Dick Verdoorn (Rotterdam) rij den op 17 mei in Dudenhofen Pfalz (West-Duitsland) en daags daarna in Schopp Pfalz.. De Hagenaar Piet van der Touw en de Rotterdammer Aad de Graaf zijn uitgenodigd voor een aantal sprintwedstrijden in Engeland. Op 18 mei komen zij aan de start in Manchester, een dag later in Coven try, op 11 juli wederom in Manches ter en op 12 juli in Birmingham. Twee Hagenaars, Joop Nolten en Chris Kipping, behoren op 24 april tot de deelnemers in München en starten twee dagen later in Nürn- berg. Vier leden van de Olympische se- lectieploeg van de KNWTJ zullen on der leiding van coach Jan Derksen deelnemen aan wedstrijden in Kre- feld (26 april), Ostende (2 mei) en Rocourt (3 mei). De renners zqn Piet van der Touw, Aad de Graaf, Piet van der Lans en de Amster dammer Gerard Koel. Tenslotte vertegenwoordigen Van der Touw, De Graaf, Koel en Nolten Nederland in de wedstrijden om de grote prijs van Oost-Duitsland, die worden gehouden op 22 mei (Dres den), 24 mei (Karl-Marxstadt) en 26 mei (Leipzig). Ronde van Marokko Peters tiende De Marokkaan El Gourch heeft donderdag de zevende étappe van de ronde van Marokko gewonnen. El Gourch versloeg in de eindsprint van de 165 km lange rit van Al Huceima naar Nador een kopgroep van vijf tien renners. De tijd van de winnaar was 4 uur en 13 minuten. De Belg Timmerman, die als vijfde finishte behield de leiding in het algemene klassement. De best geplaatste Ne derlander was Peters, die als tiende over de streep kwam. Het algemene klassement luidt': 1 Timmerman (Belg.) 24.58.20, 2 El Gourch (Marok.) op 2.12, 3 Tous (Sp.) op 5.32, 4 Mendiburu (Sp.) op 10.28, 5 Peters (Ned.) op 10.33, 7 Visser (Ned.) op 10.53. echter laconiek een halt toe. De tegenacties van de Geleense aanval waren minder in aantal, maar door de grotere techniek veel gevaar lijker. Het scoreverloop was als volgt: 6. Petakovic 1-0, 35. Vaii der Zwan 1-1, 43. Van Rhijn 2-1, 73. Rutten 3-1, 81. Jungerius 3-2, 84. Petakovic 4-2. VERDIENDE ZEGE ADO heeft zich in het Utrechtse stadion door een verdiende 1-0 zege op Ajax geplaatst voor de finale. De Hagenaars verdienden de overwin ning omdat zij directer en sneller speelden, terwijl zij bovendien veel vuldig gebruik maakten van de diep tepass. Ai en toe kwam Ajax wel tot intelligenter voetbal, maar dat had allemaal te veel tijd nodig om de resoluut ingrijpende Haagse verde diging te verontrusten. ADO speelde veel sneller dan de hoofdstedelijke ploeg. Ajax kon al- als gast van de KNVB. Fusiebespreking in Enschede voortgezet Met geringe meerderheid hebben de leden van de eerste divisieclub Enschedese Boys woensdag het be stuur gemachtigd de onderhandelin gen met de gemeente Enschede, de stichting voetbalbelangen en Sport club Enschede om tot een concen tratie van het betaalde voetbal in de gemeente te komen, voort te zet ten. Vijf leden onthielden zich van een uitspraak, 126 waren voor en 102 tegen. Voetbal Het Nederlandse mili taire elftal heeft donderdagavond in Groningen met 3-2 verloren van de Groningense ere-divisieclub GVAV. De Oostenrijkse scheidsrechter Josef Stoll zal op 27 mei de finale voor de Europese voetbalbeker voor landskampioenen in Wenen leiden. Pt. h.s. a ilg. gem. 1. Jacobs 4 500 90.90 2. Vultink 4 285 55.55 3. Roodenburg 4 241 35.71 4. Scholte 2 444 82.00 5. De Ruyter 2 499 40.33 6. Ligthart 0 225 25.75 7. Beekman 0 130 22.66 8. v. Leeuwen 0 64 11.80 KORFBAL Toernooi Leidse korfbalverenigingen Daar ondanks de strenge winter de LKB-competitie een vlot verloop had, besloot het LKB-bestuur dezer dagen om in de maand mei nog een aantal wedstrijden te organiseren voor verenigingen, die hiervoor in teresse hebben. Voor deze wedstrijden schrijven de verenigingen Noorderkwartier, De Algemene, Crescendo, Fluks, Vicus Orientis, De Danaiden, KNS en Zui derkwartier met een achttal in. Voor deze teams zijn bij loting zo wel een uit- als een thuiswedstrijd vastgesteld en de vier hoogstgeplaat- sten zullen t.z.t. strijden om de twee finaleplaatsen. De uiteindelijke win naar ontvangt een door de LKB be schikbaar gestelde wisselprijs. Het programma van de eerste en tweede ronde ziet er als volgt uit: Zondag 3 mei: Noorderkwartier-De Algemene; Crescendo-Fluks; Vicus O.-De Danaiden; KNS-Zuiderkwar tier. Zondag 10 mei: Zuiderkwartier- Noorderk war tier; De Algemene- Crescendo; Fluks-Vicus O.; De Da- naiden-KNS. Aanvangtijd van alle wedstrijden 12 uur. Leidse twaalftallen nemen deel aan Zes Bondentoernooi Aan het op 30 april door de RKB te organiseren 6-bondentoernooi zul len zowel een Leids regionaal senio ren- als juniorentwaalftal deelnemen als afgevaardigden van de LKB. Voor de samenstelling van het ju niorentwaalftal werden uitgenodigd de dames: L. v. d. Rejjden, W. Paal man (Zuiderkwartier), A. Veenman (Fluks), I. Tijssen, N. v. d. Pluym (De Algemene), B Vink, G. Penseel, D. Korenhof (allen Vicus O.) en de heren: R. v. Vliet, W. v. Vliet, G. v. d. Water (allen De Algemene), K. Onderwater, H. Brakel (beiden Vi cus O.), P. v. Beek, C. de Haas (bei den Fluks), R. van 't Riet (Zuider kwartier). Voor de samenstelling van het se niorentwaalftal de dames: R. de Hei den (Crescendo), T. van Lummei (Danaiden), E. de Haan (Fluks), J. Verstraten (KNS), A. Otto (Vicus O.), N. Bergsma (Vitesse), T. Buis- Vlasveld, C. Nieuwenburg-Schmale (beiden Noorderkwartier) en de he ren: J. Hensing, F, Cornelissen (bei den Crescendo), T. v. Griensveen (KNS), A. Baartwqk, T. Fallaux (beiden De Algemene), E. v. Lum mel (Danaiden), H. Bouter (Vitesse) en J. Reijken (Noorderkwartier). HONKBAL BEGIN HONKBALCOMPETITIE Zaterdag begint in het Roombur gerpark om 4 uur voor het eerste team van SVL de honkbalcompetitie met de wedstrijd tegen VUC I, Zoals bekend werd SVL I vorig jaar kampioen van de 1ste klas in het Haagse rayon, zodat de Leidse SLBBPZBKKEN iK LUCHTBEDDEN (Advertentie) Ijsbaan verblindt binnenschippers Veel binnenschippers hebben last van de verblindende ver lichting van de nieuwe kunst ijsbaan in Deventer, zo bleek vanochtend op de algemene vergadering van de Koninklij ke Schippersvereniging „Schut- tevaer", die in Utrecht wordt gehouden. „O, dat is de baan van Sjouk- je Dijkstra", gaf de schutte- vaer-voorzitter mr. J. C. W. van Dam te kennen toen een voor stel van de afdeling Deventer, waarin afscherming van de ver blindende kunstijsbaan verlich ting werd bepleit, ter sprake kwam. Medegedeeld werd dat gestreefd wordt naar een wet telijke regeling inzake verblin dende verlichting. De mensen aan de wal beseffen, volgens Schuttevaer, vaak onvoldoende, dat de binnenschippers, die geen eigen lichtbronnen heb ben, maar varen op oriënte- ringslichten, door de „lichten van Sjoukje" worden ze mis leid. PAARDESPORT Wielrennen De Italiaan Santé Gaiardoni, wereldkampioen op de sprint bij de profs, die in februari van een ladder viel en dusdanige verwondingen opliep, dat hij lange tijd in een ziekenhuis moest worden verpleegd, zal zondag weer voor het eerst aan wedstrijden in Milaan deel nemen. Brigadier Piet en de semi-prof 65. En nu, waarde lezeressen en le zers, krijgen we te maken met een van d'ie merkwaardige toevallighe den, die het leven zo rijk en verras send maken. Inspecteur von Donner- wetter trad namelijk naar voren en zei: „Ik vind het goed, Pepi. Hou ju de trein maar tegen. Doe het zo, dat hij beslist niet door kan rijden, al zou hij het ook willen. Er zit name lijk een wereldberoemde voetballer uit het land van brigadier Piet in die trein. Een semiprof, die liever ama teur gebleven was. Die vent will ik wel 'es zien. Het lijkt me een raar ge val. Maar hoe het ook zij, deze voet baller is ontvoerd door twee Italianen en nou moeten we zien, dat we die knaap terugkrijgen Deze woorden troffen de brave Pepi blijkbaar diep in het hart, want hij begon aandoenlijk te huilen. „Ach hemeltjesnikte Pepi. „Een voetballer ontvoerd door Italia nen! Net als mijn zoon Moritzl. Mo- ritzl was de beste voetbaUler van héél het vorstendom Slavonië en die nare Italianen hebben hem hier weg- getroggeld. Doch toen werd die echte keiharde Slavonische geest over Pepi vaardig; die geest, die men alleen maar vindt bij die prachtige, met de woeste bergnatuur vergroeide mensen. Pepi droogde zijn tranen en zei schor, doch nadrukkelijk: „Jullie kunnen op me rekenen, jon gens! Ik houd die trein tegen, of mijn naam ia geen Pepi Zugentapperl meer! Doch daarvoor heb ik militaire hulp nodig. Inspecteur von Donner- wetter moet onmiddellijk het Slavo nische leger optrommelen!" De inspecteur liet deze kans om militaire roem te behalen niet glip pen. Hij trommelde in een wipje het Slavonische leger bijéén, en kijk daar komen ze al aan! Het Slavonische leger mocht dan als niet groot zijn, het was echter keurig gedrild en pri ma uitgerust. Hét waren keiharde kerels, die stuk voor stuk bereid wa ren voor 't vaderland te sneu velen, doch dat zal wel aan de bezielende leiding van de kapitein Fritz von Köpenick liggen die wij zo uiterst krijgshaftig zien marcheren aan de rechterzijde van het plaatje. (Wordt vervolgd) DRAFSPORT-JURY VOLGT PAARDEN MET AUTO Teneinde het toezicht op het ver loop der draverijen doeltreffender te doen geschieden heeft het bestuur van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport na een aantal proefne mingen besloten op de banen waar dit mogelijk is, tijdens de courses een auto te laten meerijden. De toeziende commissaris in. de auto staat in draadloze verbinding met de leden van het draverij-comité in de zgn. rechterstoel. Vooral bij het onderzoe ken van klachten over hinderlijk rij den heeft de nieuwe maatregel zijn nut reeds bewezen. BASKETBAL TBS KAN OP TWEEDE PLAATS EINDIGEN Vanavond zullen de Stars hun laat ste competitiewedstrijd spelen tegen Antilopen in Haarlem. Dat de laatste lootjes zwaar zullen wegen is buiten twijfel. De winnaar van dit duel zal gehonoreerd worden met een twee de plaats, daar vorig weekend Te Werve en EBBC onverwachts een dikke nederlaag te slikker! kregen. De opstelling van de Stars zal eerst vanavond vlak voor de wedstrijd be kend gemaakt worden, daar W. Stol en C. de Hollander nog steeds ge blesseerd zijn en W. Bailey van Dienst geen vrij kan krijgen. Waar schijnlijk zullen de Stars ook Th. Bark nog moeten missen. Dat de Stars deze wedstrijd desondanks toch nog zullen winnen behoort niet tot de onmogelijkheden. Voorlopige opstelling: K. Pley, A. de Jong, H. v. Haver, H. v. Mameren, H. Stol, plus nog twee nader aan te wijzen spelers.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 14