LONGLIFE want ook Ford koos LON6LIFE en vestigde dit record* met een gewone serie-wagen en met een motor-olie die iedereen kan kopen! PROEF MET GOEDKOPE HOUTEN BUNGALOWS ZATERDAG 18 APRIL 1994 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Koninklijk gezin uit Mexico vertrokken BEATRIX IN OTTAWA Van de grote luchthaven van Me- xico-Stad zijn vrijdagmorgen (pl. tijd) koningin Juliana, prins Bern- hard en prinses Beatrix per vliegtuig naar Nederland via Montreal ver trokken, na een bezoek van negen dagen aan Mexico. Gezien de recente ontwikkelingen was besloten, dat prinses Beatrix in Montreal het vliegtuig zal verlaten om in Ottawa bij een vriendin te overnachten en dan zaterdag per KLM ook naar Ne derland te vliegen. De laatste dagen in Acapulco ztfn voor de koninklijke bezoekers wer kelijke vakantiedagen geweest: zwemmen, autotochtjes en voor de prins (die ter plaatse als Don Bernar do wordt aangeduid) een vistocht (met succes) en dat alles bij tempe raturen, schommelend tussen de 80 en 90 graden Fahrenheit. Het afscheid ging, evenals vorige week woensdag de aankomst, ge paard met het gebruikelijke ceremo nieel. President en mevrouw Lopez Mateos en dochter Avecita deden hun gasten uitgeleide. Om 19.45 uur (Ned. tijd) landde het vliegtuig met de koningin en de prins op het vliegveld van Houston. Het toestel vertrok weer te 21.00 uur. Prinses Beatrix kwam later in Ot tawa aan voor een particulier bezoek. Bioscoopbezoek weer 10 procent achteruit Hoezeer de moeilijkheden van het bioscoopbedrijf als gevolg van de verscherpte concurrentie zijn toege nomen, blijkt uit de gegevens van het dezer dagen verschenen jaarver slag van de Ned. Bioscoopbond. Het bezoekcijfer over 1963 bedraagt 43.100.000, een vermindering van tien procent vergeleken met het vooraf gaande jaar, toen 47.875.000 bioscoop bezoeken werden geteld. In de drie grote steden bedroeg de achteruit gang 8,9 procent, in de overige ge meenten 10,6 procent. Ook het aan tal ingevoerde films liep iets terug: van 396 in 1962 tot 385 vorig jaar. De Verenigde Staten leverden in 1963 118 films (113), Frankrijk 72 (79), Italië 64 (68), Groot-Brittannië 73 (67) en West-Duitsland 27 (42). Het aantal bioscopen bedroeg eind 1963 552 (562), de zetelcapaciteit 260.600 (264.325). Opmerkelijk is de gang van zaken met de Nederlandse film. Er kwamen vijf Nederlandse films in première. Gezamenlijk brachten de Nederland se films ruim zes procent van de recettes op. Niet minder dan 2.048.000 bezoekers zagen een Nederlandse speelfilm. In totaal werden dertien korte films in roulatie gebracht. PTT OP 30 APRIL Op 30 april a.s. (Koninginnedag) zal de PTT de diensten uitvoeren als >p zondagen. Er zullen die dag geer postbestellingen worden uitgevoerd en in de nachten van 29 op 30 april en 30 april op 1 mei rijden geen nachtposttreinen. Ook voor de telegraaf- en telefoon dienst geldt de zondagdienst. Namens de Nederlandse stichting „Medical Alert", een navolging van een stichting in Amerika, welke zich ten doel stelt mensen, die in geval van een ongeluk, een speciale medische behandeling behoeven, als zodanig ken baar te maken, zijn vrijdagavond in Den Haag de eerste drie „medische armbanden" uitgereikt. Behalve de van de drager staat op de armband een codenummer, dat met de bijbehorende medische gegevens voor komt in het archief van het Nederlandse Roode Kruis-ziekenhuis in Den Haag. Dit kan in geval van een onge luk worden gebeld door de arts, die eerste hulp verleent. Foto: de heren J. C. de Rochemont, H. van Tellingen en H. Rietveld (v.l.n.r.) met hun armbanden. In Rossville in de Amerikaanse staat Georgia leek de hoofdstraat heel even op een kippenfarm, nadat een vrachtauto geladen met kippen, een ongeluk had gekregen (links). De politie had heel wat werk voor dat de kakelende slachtoffers van het ongeluk weer allemaal in hun manden zaten. WASSENAARSE AUTO-DEALER NOG SPOORLOOS OOK VALSHEID IN GESCHRIFTE De Wassenaarde autohandelaar Van der M., is nog steeds spoorloos. Het vermoeden bestaat dat hij niet in het buitenland is, maar in Nederland is ondergedoken. Bij de bewijslast is nu ook gevoegd een verdenking op vals heid in geschriften. Van der M. zou EEG-certificaten hebben vervalst, die worden afgegeven als een verhandel de wagen de grens van twee EEG- landen passeert. Diplomatenwagens en auto's van verlofgangers, die bui ten de EEG waren gebouwd, werden 40% verlaagd in tarief. De autohandelaar is reeds tijdens het onderzoek enige malen gehoord. Daarna is hij niet meer op komen diagen. De Fiscale Inlichtingen en Opspo ringsdienst zal een dezer dagen een rapport opmaken en het ter hand stellen aan de justitie. Daarna is het pas mogelijk Van der M. in arrest te stellen. 250.000 Gulden verdiend met gestolen cacaobonen De beide gearresteerde directeuren van het Algemeen Controle Bedrijf te Amsterdam zouden, zo is uit het eerste onderzoek naar voren geko men, de afgelopen drie jaren voor naar schatting een bedrag van 250.000 hebben verdiend door de ver koop van verduisterde cacaobonen. Tegenover de recherche van de Rijks politie te water geven de beide di recteuren de verkoop wel toe: de verduistering niet. Uit de grote cliën tenkring van het A.C.B. zijn nog geen aangiften bij de politie binnen gekomen, omdat de cliënten niet wis ten dat zij benadeeld waren. Het be drijf heeft ook klanten in Duits land. De klanten hadden zo'n ver trouwen in het A.C.B., dat de ladin gen cacao voor hen behandelde, woog, opsloeg en afleverde aan de fabrieken, dat zij de geleverde par tijen zelfs niet nawogen. Kolendamp eist een slachtoffer De Groninger recherche, die door buren was gewaarschuwd, heeft gis termiddag in zijn woning aan de nieuwe St Janstraat, te Groningen ?t stoffelijk overschot aahgètroften v£ui de 79-jarige ouo-brandwacht M. Bonda. Vermoede-ijk is hij overle den aan kolendampvergiftiging. Jongen door trein gegrepen Gisteravond omstreeks acht uur is de 12-jarige P. de W. uit Obdam nabij het station van zijn woonplaats door de trein Alkmaar-Hoorn gegre pen en op slag gedood. Het ongeluk gebeurde, toen het kind, met vijf zes andere jongens door de politie uit de polder werd gejaagd. Voordat de agent het kon verhinderen, liep de jongen de spoor baan op. De politieman riep hem nog toe, dat er een trein aankwam. Een 14-jarig broertje van de jongen deed bijtijds enkele stappen terug, doch het 12-jarig knaapje werd door de aanstormende trein gegrepen. Geen vertraging uitbetaling Nazi-slachtoffers Er is géén vertraging bij de afwik keling van door de Duitse regering ter beschikking gestelde gelden ten behoeve van Nazi-slachtoffers. Dit deelt minister Witteveen (financiën) mede namens minister Luns (Buit. Zaken) mede in antwoord op schrif telijke vragen van het Eerste Kamer lid de heer Polak (PvdA). De bewindsman zegt, dat de af wikkeling thans in volile gang is en dat mag worden verwacht, dat het voor dit jaar gestelde doel zal worden bereikt. Bij de afwikkeling wordt voorrang verleend aan perso nen die zijn geboren voor 1 augus tus 1902. Bij overlijden van de aan vrager geschiedt de uitkering aan zijn erfgenaam. De controle eist echter zeer veel tijd. Minister Witteveen wijst er nog eens op, dat de voorschotverlening op de bijna 60.000 aanvragen zeker een jaar zal vergen. (Niet voor niets kozen 4e Ford-mensen Long life. Een olie, waarvan de véél langere levensduur al onomstotelijk vaststond.een olie waarop ze konden vertrouwen! visco-static ^Wereld-afstandsrecord te Miramas(Fr.)metTaunus 12 M over 300.000 km. Slechts 16x werd olie ververst: dat is om de 19.000 km. 108 Inter nationale records werden gebroken. (Advertentie) VROUW VALT VAN BALKON Voor de ogen van haar tienjarig zoontje is gasteren de 51-jarige me vrouw L. A. Appij-van der Eist van het balkon van haar woning op de derde etage in de Smitstraat in Am sterdam-oost naar beneden gevallen. Zij bezweek in het Wilhelminagast- huis aan haar verwondingen. De vrouw had ook nog een dochter van achttien en een zoon van zestien jaar. Een ontploffing heeft een enorme ravage veroorzaakt in een tankstation aan de Rijksweg Utrecht-Amsterdam vlak bij het industrieterrein Lage Weide in de Domstad. De ontploffing was het werk van een of meer inbrekers, die er de kluis mee wilden openen. Bij de foto: de pompbediende, die het station 's avonds afsluit, doet het ont vangen geld in ©en plastic kokertje en gooit dat door een opening in de kluis. Waarschijnlijk moet ook de spring stof op deze manier zijn aangebracht. In Uden (N.B.) is een proef genomen met de bouw van houten bungalows. Vijf bungalows, het resultaat van de samenwerking tussen vijf timmer fabrieken, zijn gisteren door burgemeester G. L. M. van Kemenade van Uden voor bezichtiging opengesteld. De bungalows hebben centrale (hete lucht) verwarming. Er zijn vier- en vijfkamertypes. De vijf samenwerken de timmerfabrikanten hopen binnenkort met een tweede grotere proefserie te beginnen om uiteindelijk tot een fabrieksmatige bouw te komen. Het streven is gericht op de bouw van series van vijftig bungalows tegelijk. De montage daarvan zon zes weken tijd in beslag nemen en veertien arbeidskrachten vergen. De bouwkosten zijn in dit proefstadium nog niet in details bekend. Er wordt een streefbedrag van 24.000 genoemd. Kampeerverbod rond Apeldoorn Als de gemeenteraad van Apel doorn akkoord gaat met een voorstel van b. en w. zal het nog deze zomer voor het gehele grondgebied van de gemeente Apeldoorn verboden zijn op ongebouwde eigendommen te kam peren. Dit geldt ook voor houders van kampeerpaspoorten. B. en w. willen voorkomen dat grote percelen bosgrond voor specu latieve doeleinden worden opgekocht en in kleine kavels worden doorver kocht. Dit verschijnsel heeft zich nl. al enige mailen voorgedaan in de ge meente. ANNE BIEGEL EN CAREL ENKELAAR BENOEMD IN ROEPINGENRAAD De bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, heeft in opdracht van het Nederlands Epis copaat in de Landelijke Raad voor de Roepingen benoemd tot secretaris pa ter G. Peeters SCJ. Tot leden van de raad zijn benoemd mej. A. Biegel en de heer C. Enkelaar.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9