Zonnige plaatjes van een koninklijk bezoek Terwijl omstanders toekeken verdronk oude man jammerlijk Laten we wèl wezen VRIJDAG 17 APRIL 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 DE ZONNIGE en succesvolle reis van koningin Juliana, prins Bern- hard en prinses Beatrix naar Mexi- oo, die vandaag eindigt, is voor de fotografen aanleiding geweest tot de aardigste en meest ongedwongen plaatjes. Dezer dagen vertoefde het koninklijk gezelschap in Monte Al- ban, waar enkele ruïnes werden be zocht. Koningin Juliana was onver moeibaar. Bij de vele klimpartijen bevond zij zich steeds in de voorste gelederen. De persmensen was zij hierbij vaak te vlug af. Op rustiger momenten kregen de plaatjesschie ters wel weer gelegenheid hun werk te doen. Bovenste foto: de koningin in ge sprek tijdens het bezoek aan een der mines van Monte Alban. Foto Ijnks: prinses Beatrix „ge snapt" to^n zij tijdens een adempau ze een nieuwe film in haar camera legde. De prinses liet geen ogenblik ongebruikt om alle evenementen van de Mexicaanse reis voor later „vast te leggen". Foto rechts: de koninklijke familie kreeg vele geschenken aangeboden van het gastvrije Mexicaanse volk. Een bijzonder leuke opname van prins Bernhard, die zijn bril op het voorhoofd had geschoven om 'n sie raad beter te kunnen bewonderen. Naast hem mevr. Lopez Mateos, de echtgenote van de Mexicaanse pre sident. De drie olifanten, die tijdens een circusvoorstelling in Beziers, Zuid-Frankrijk, in paniek op de toeschouwers zijn ingerend. Hierbij werd het 12-jarige meisje Yolanda Barthes (linksboven) gewond, terwijl zij haar broertje beschermde. De 4-jarige Patrick Petit (linksonder) is om het leven gekomen. Besloten is de olifanten af te ma ken, doch hiertegen zijn protesten gerezen van dierenvrienden. De 71-jarige heer D. de Hoog uit Utrecht is gisteravond in de Utrechtse Tolsteegsingel gevallen en enkele uren later ten gevolge van dit ongeluk overleden. Hij raakte op onverklaarbare wijze te water. Toen de door om standers gewaarschuwde politie arriveerde, stonden ongeveer twintig men sen toe te kijken zonder hulp te bieden. Een hoofdagent sprong gekleed en wel in het water, later gevolgd door een collega, die eerst de GGD had gebeld. Nadat zij het slachtoffer op het droge hadden gebracht, pasten zij kunstmatige ademhaling toe. Ook de broeders van de GGD boden even later hulp. De heer De Hoog kwam na enkele minuten weer tot bewust zijn. Hij werd naar het beademingscentrum van het Academisch Zieken huis gebracht, waar hij enkele uren later echter is overleden. Weer betoging in Madrid De politie in de Spaanse hoofdstad heeft gisteren een groep van onge veer 500 studenten uiteengedreven, die trachtten bij het ministerie van onderwijs opheldering te krijgen over een zit-betoging van studenten in het oude universiteitsgebouw, die zich vorige maand heeft afgespeeld. Volgens de Maarileense politie zijn er donderdag geen arrestaties ver richt. De. studenten wilden er bij de Spaanse minister van onderwijs op aandringen, geen maatregelen te ne men tegen de deelnemers aan de betoging van vorige maand, die het opschorten van een reeks colleges gold. In Cincinnati in de Amerikaan se staat Ohio is een man gearresteerd die bekende in de loop van donder dagochtend zes branden te hebben gesticht. Tientallen mensen moesten hun huizen verlaten. Nu het wel niet zo lang meer zal duren dat prinses Irene waar dan ook in het bekende bootje stapt komen de gemoederen van de S.G.P. hoe langer hoe meer in opstand. Zoals bijvoorbeeld in Moer- kapelle. Daar vroeg een S.G.P.'er zich in de gemeenteraad af: „Moet er nu wel of niet gevlagd worden bij die gelegenheid?" Vreemde vraag eigenlijk; uit die hoek tenminste. Als er één groep is, die de mond vol heeft* van liefde voor het Oranjehuis,, dagvis het deze wel. Maar de haat tegen al wat rooms is schijnt dan toch^maar weer groter te zijn dan die liefde sterk is. Want het gaat er natuurlijk om, dat Irene in een paapse kerk gaat trouwen. De „liefde" riekt dan wel zeer sterk naar huichelarij. Die lieden wor den langzamerhand een beètje erg vervelend. En bovendien belache lijk. Laten we wèl wezen. Sinds een half jaar is „ruimtevaart" niet meer het allerbelangrijkste voor de Russische kosmonaut Gherman Titov. De man, die in augustus 1961 zeventien omwentelingen om de aarde maakte, heeft er nu het meeste plezier in met zijn zes maanden oude dochtertje Tanyuska te spelen, want daarin verschilt een ruimteva(ar)der niets van een „aardse" vader... Nooit gevlogen, toch gevlucht Twee jonge Oostduitsers rijn gisteren met een klein sportvliegtuigje van Halle naar Westduitsland uitgeweken. Na een vlucht van twee uur kon den sij veilig en wel landen bij de plaats Minden in Noord-Rijn/Westfalen. Volgens de politie had geen van het tweetal ooit aan de stuurknuppel van een motorvliegtuig genoten. Etter poseren sij trots en Ml) voos hun kleine CHARLIE CHAPLIN 75 JAAR Charlie Chaplin heeft gisteren zijn 75ste verjaardag gevierd in zijn bui tenverblijf bij het meer van Genève. Van zijn acht kinderen de jongste is in 1962 geboren hebben alleen Geraldine en Michel, die zich res pectievelijk in Parijs en Londen be vinden, de verjaardag thuis niet mee gevierd. Chaplin keerde zondag uit Ierland terug waar hij zijn gedenk schriften heeft geschreven. Grafische bonden royeren bestuur van aktiecomité De hoofdbesturen van de Algemene Nederlandse Grafische Bond en de Nederlandse Katholieke Grafische Bedrijfsbond hebben de negen be stuursleden van de centrale commis sie van vertegenwoordigers van dag bladbedrijven en grafische indus trieën geroyeerd. Het betreft acht ANGB-leden en een lid van' de Ka tholieke Grafische Bond. Het roye ment is geschied op grond van han delingen in strijd met de belangen van beide bonden. Charles Chaplin is 75 jaar: in de trein, die hem gistermor gen van Lausanne naar Milaan bracht kwam een collega, „Teddy" hem een grote taart aanbieden, wat het bijgaand aardige tafereeltje opleverde.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9