DE HOOFDSCHOTEL IS VLEES! véél vlees... héél goed! Wl. Kroon onderscheiden De hoofdschotel is in aantocht... NIEUWE MASSALE AANKOOP VAN HUIZEN DOOR GEMEENTE DERDE VOLKSTUINCOMPLEX VOOR LEIDEN IN ZOETERWOUDSE POLDER Laatste Berichten DINSDAG 7 APRIL 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Een koninklijke onderscheiding was de kroon, die vanochend in Leiden werd gezet op het werk van de heer W. Kroon uit Katwijk. Het was tevens de beloning voor veertig jaar trouwe dienst aan het Leidsch Dagblad. Onder grote en hartelijke belang stelling werd hem de bronzen ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de revers gespeld. Namens het gemeentebestuur van Leiden verbond de loco-burgemees ter, de heer S. Menken, hieraan zijn beste wensen. Wethouder Menken herinnerde er aan, dat de heer Kroon als eenvoudige jongen bij het Leidsch Dagblad is gekomen en het na ver schillende opleidingen, o.m. voor handzeter en machinezetter, heeft gebracht tot chef van de expeditie. Ook de directeur van het Leidsch Dagblad, de heer E. A. E. van Dis- hoeck voerde in waarderende zin het woord, e en geschenk onder couvert aanbiedend. Namens het departement Leiden van de Maatschappij van Nij verheid en Handel bood hij de jubi laris het vererend getuigschrift van deze maatschappij met de daaraan verbonden ere-penning aan. Andere sprekers waren de heer W. Kramer, bedrijfsleider en de heer J. Heemskerk, die een enveloppe met inhoud namens de personeelsvereni ging en een fruitmand aanbood. Ha, moeder komt er aan met de hoofdschotel van de dag: vlees! Een veelbe lovende braadgeur komt mee. De eetlust is er al. Dat wordt weer fijn aan tafel zijn! Hier in „huize Levenslust" is vlees altijd de hoofdschotel. Omdat vlees zoveel meer waard is dan moeder ervoor betaalt. Vlees zorgt voor veel smaak, veel kracht, energie, gezondheid! En vlees verveelt nooit. Des te beter, beste eters. Er is vlees te kust en te keur! Vul Uw juskom met eiwitten, vitaminen, kracht, dus vleesjus! ook op de .boterham Aan de gemeente zijn te koop aan-hieraan voor een bedrag van 12.220 geboden de hierna genoemde pan- aan achterstallige onderhoudswerken den. Zij zijn deels gelegen binnen het uitgevoerd. gebied tussen de Herengracht-Nieu- a. de huizen met erven aan de Oude we Rijn-Zijlsingel en Zuidsingel, Singel 224 en het Hof de Blauwe waarvan de raad een saneringsplan Klok 6, 7, 8, 9, 10, 11 en 12; heeft vastgesteld en deels begrepen b. het huis met erf aan de Oude in het onteigeningsplan ten behoeve Singel 230-230a; van de noordzuid verbinding. c. het huis met erf aan de Lange- De eigenaar van het winkelwoon- 8r3cht 117; huis Levendaal 44 is bereid dit pand vte!nomo aan Lange- te ruilen tegen het aan de gemeente ff1"30"1 198-198a; toebehorende perceel Hooigracht 47- e. de garage met afzonderlijke bo- 47a, zulks met toebetaling van een venwoning aan de Langegracht 208; bedrag van 2.300.aan de gemeen- f. de huizen met erven aan de Em- te. Om het pand Hooigracht 47-47a mastraat 4, 5, 6 en 7, alsmede de daar voor ruiling geschikt te maken is bij gelegen strookjes straat en poort; g. het huis met erf aan de Pelikaan straat 4; h. het huis met erf aan de Hooi gracht 107; i. het pakhuis met bovenwoning en erf aan de Hooigracht 100 en een aan deel in de daarbij gelegen poort; j. het huis met erf aan de Hoge- woerd 30; het pand Levendaal 27, 27a en BEURSOVERZICHT VAN DINSDAG Internationals wederom vast Publicatie van de "Stichting Voorlichting Vlees, Vleeswaren, Vleesconserven" De volkstuincomplexen, welke zijn gelegen nabij de Vondellaan ten noordwesten van het Plesman-via- duct, aan weerszijden van de voor mallge trambaan van de HTM ten westen van de Endegeesterwetering aan de Nachtegaallaan en in de Waard zullen ten behoeve van de stadsuitbreiding te zijner tijd door de volktuinders moeten worden ont ruimd. In verband hiermede diefit in vervangende volkstuinen te wor den voorzien. Dit is mogelijk door uitbreiding van het aantal volkstuin complexen in de Oostvlietpolder on der de gemeente Zoeterwoude. B. en W. hebben een plan doen ont werpen voor de aanleg van een der de complex volkstuinen in de Oost vlietpolder. Het complex zal omvatten 104 volks tuintjes, elk groot 300 m2; het zal toegankelijk worden gemaakt van de Vlietweg af door de aanleg van kool- aspaden ter breedte van 3 m. Nabij de molen zal een verenigingsgebouw tje worden opgericht, bestaande uit een houten directiekeet ter grootte van 3x5 m2; hetwelk zal worden voorzien van een toilet met een aan sluiting op het waterleidingnet der gemeente Zoeterwoude. Voor het ge bouwtje is een parkeerterrein, groot plm. 600 m2, geprojecteerd. Het zuid oostelijk uiteinde van het complex is van de rijksweg 4a gescheiden door een smalle sloot Teneinde te voor komen, dat onbevoegden zich toe gang tot het complex zullen ver schaffen, zal deze sloot worden ver breed. Aanleg van een definitief volks tuincomplex kan n.l. eerst plaatvin zoeter wornE Concerten 'St. Jansfanfare' te Zoeterwoude uitgesteld Wegens ziekte van de dirigent van de „St. Jans-fanfare" te Zoeterwou de, de heer B H. v. Veen, worden de aangekondigde donateursuitvoeringen van 10, 11 en 12 april a.s. verscho ven naar 24, 25 en 26 april. Nadere berichten omtrent een en ander zul len nog volgen. den na totstandkoming van een re creatieplan, waarin de onderhavige gronden betrokken zullen zijn. Aan gezien de volkstuinen daarbij zul len worden gehandhaafd bestaat on ze;, inziens geen bezwaar met de aan leg vooruit te lopen op bedoeld plan. De kosten van aanleg van 't volks tuincomplex, met inbegrip van die voor het aanbrengen van paden en beplanting, verbetering van dam en brug, voor de bouw van een vereni gingsgebouw enz. worden begroot op f 52.000.-. noodzakelijke gereedschappen be schikken. Eventuele stortingen kun nen worden gedaan op nr 2906 van de Rotterdamse Bank te Leiden of aan het adres van de familie A. G. de Jeu, Haarlemmerstr. 138, Leiden. Vier cent voor een cadeau De gemeenten van Zuid-Holland gaan bij de opening van het nieuwe Pro vinciehuis in Den Haag een geschenk aanbieden in de vorm van een mo- zaiek en een passend kunstvoorwerp. Een en ander zal 110.000 kosten en dit betekent een bedrag van 4 cent per inwoner. Ook Leiden gaat een bijdrage leveren van 3952,24. Mevr. mr, Kakebeeke lector in het Burgerlijk Recht Bij K.B. is mevrouw Mr. M. A. Kakebeeke-van der Put, wetenschap pelijk hoofdambtenaar A, in de fa culteit der rechtsgeleerdheid, be noemd tot gewoon lector in deze fa culteit om onderwijs te geven in het burgerlijk recht. Mevr. Mr. M. A. Kakebeeke-van der Put, die in 1907 te Dongen (N.- B.) is geboren, legde in 1951 het doc toraal examen Nederlands recht aan deze universiteit af en promoveerde in 1961 tot doctor in de rechtsgeleerd heid op een proefschrift getiteld: „Wetsontduiking". Sedert 1956 aan de juridische fa culteit als tutor verbonden, doorliep zij verschillende wetenschappelijke rangen en werd in 1964 bevorderd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A. Mevr. Kakebeke-van der Put aan wie in de loop van 1963 reeds on derwijs- en examenbevoegdheid in het burgerlijk recht was verleend, heeft behalve haar proefschrift ver schillende artikelen in vakbladen ge publiceerd. Beursplein 5 heeft blijkbaar de smaak naar een hoger niveau voor de internationale waarden goed te pak- 27^' ken. Ook vanmiddag werden voor alle hoofdfondsen koerswinsten gere- 1 het huis met erf aan het Leven- gistreerd. Een uitzondering vormden daal 46; de aandelen KLM, die lager in de m. het winkelhuis met pakhuis Le- markt lagen, ten opzichte van het vendaal 48-48a; voorgaande slotniveau. Het publiek n- het huis met erf aan de Kaar- begint zich hoe langer hoe meer voor senmakersstraat 20; de aandelenmarkt te interesseren. o. het hius met erf aan de Waard - Van die zijde kwamen dan ook de gracht 15; kooporders los. Daarnaast tracht de P- de huizen met erven aan de beroepshandel een graantje mee tè Nieuwe Rijn 112 en Waardgracht 40 pikken door hier en daar een stukje en 50; uit de markt te nemen. De vaste Q- het huis met erf aan de Waard- stemming beperkte zich vandaag niet gracht 25; alleen tot een enkel hoofdfonds. De r. het huis met erf aan de Waard- koers verbetering en vonden over een gracht 127; breed front plaats. AKU liep op van s. de huizen met erven aan de 530 tot 535, tegen een voorgaande Noorderstraat 13, 15 en 17. slotkoers van 527. Deze vaste stem- Seniorenconvent morgen bijeen De minister-president heeft aan de ming moet vrijwel geheel worden toegeschreven aan de aanhoudende vaste tendentie van de aandelen van de Amerikaanse dochter van het AKU-concern de „American Enka" in Wall Street. Dan waren, zoals viel te begrijpen, aandelen Kon. Olie zeer vast. Deze stukken noteerden giste ren op de New Yorkse beurs dollar hoger. Hoogovens stegen van voorzitter van de Tweede Kamer ver- 668 tot 672 (665'/«). Voor Duitse re- zocht de senioren van deze kamer kening worden deze stukken in Am- bijeen te roepen in verband met de sterdam gekocht. Philips plus zestig verklaringen afgelegd namens H.K.H. cent op f 152.80. prinses Irene en namens H.M. de Ko- Unilever lag vast in de markt op ningin en Z.K.H. de prins der Ne- f 140.60 (f 138.90). In alle hoofdfond- derlanden. sen heerste, gedurende vrijwel de De voorzitter heeft de senioren bij- gehele beursduur, een vr\j levendige eengeroepen tegen morgen woensdag handel. 8 april te elf uur in zijn kabinet. De Leidse missionaris Teoforo de Jeu O.F.M.Cap. is benoemd tot pas toor in het Chileense missiegebied Trumao. Zijn nieuwe parochie bevindt zich midden in het rampgebied van Chili. Deze streek is eAige jaren gele den ernstig getroffen door de zware aardbevingen en het herstel vordert nog maar langzaam. Pater De Jeu is begonnen aan het herstel van kerk er. school, maar alsof de tegenslag al niet groot genoeg was geweest, is dit jaar ook nog de gehele oogst mislukt. Enige jaren geleden hebben de lezers van de Leidse Courant de pater ook prachtig geholpen, toen bijna al zijn bezittingen waren verbrand, mis schien is het nu ook mogelijk deze pater te helpen wat landbouwwerk tuigen aan te schaffen, waarmee de Chilenen in staat zijn om zich te verzekeren van een betere nieuwe oogst. Deze mensen zijn nl. allen zo arm, dat zij zelfs niet over de meest Brigadier Piet en de semi-prof 50. „Nouwat zou dat?" riep commissaris Kaasnagel. „We hebben toch alle treinen gecontroleerd! Daar zaten ze niet in!" „We hebben de goederentreinen vergeten, commissaris," merkte Piet op. „Ze zijn via de opslagplaatsen van Sjouwerman en Vrachtjes op het spoorwegterrein beland. Daar heb ben ze zich verborgen in een goe derenwagen di evol fruit zat. Die goederenwagen is vannacht om drie uur tien de grens bij Zevenbergen gepasseerd, op weg naar Italië. Op weg naar Fiorenza. Zegt die naam u niets?" „Geen zier," moest de commissaris toegeven. „Daar hebt u nu de nadelen van het feit, dat u geen voetballer bent," zuchtte de brigadier. „Als u dat wel was, dan zou u weten, dat in Fioren za de olub gevestigd is, die nog zo kort geleden in alle kranten werd genoemd, omdat ze aan een zekere Karei Kleuntjes een aanbod van hon derdduizend gulden had gedaan! Snapt u het nu?" „Janou gaat me een lichtje op," antwoordde de commissaris. „Karei Kleuntjes weigerde dat aan bod en nu hebben die sportdwazen hem gewelddadig ontvoerd. Die Ita lianen toch! Die staken maar en stemmen maar rood! Die verwekken maar relletjes, eten maar macaroni en ontvoeren maar voetballers! Het is gewoon verschrikkelijk! Weet je wat? Ik bel onmiddellijk de staats secretaris van het departement van buitenlandse aangelegenheden op. Hij moet dan maar beslissen wat er ver der gebeuren moet Wij als politie kunnen nu eenmaal niets tegen de Italianen ondernemen. Er ontstaat immers zo gauw een politiek inci dent." Al pratend draaide de commissaris het nummer van B. A. en rrring daar ging de telefoon al op het bu reau van de ijverige staatssecretaris drs. J. J. Delijn Trecker, die nijdig opkeek. Hij speelde namelijk juist een pokert je met de niet minder ijverige refendaris mr. Fotsjes....

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9