COLLECTIE maternity japonnen co WEER TYPISCHE MENGELMOES VAN WAARSCHUWINGEN EN WAARDERING 3 voorbeelden uit onze geselecteerde ^uitgevoerd in luchtig, soe pel en discreet glanzend linnen Bijzondere omstandigheden die bijzondere modellen vragen DINSDAG 7 APRIL 1964 DE LEIDSE COURANT CHROESJTSJOW RICHTZICH TOT WESTEN „Amerikanen kopen de hersens van de wereld Chroesjtsjow, die op het ogenblik in Hongarije vertoeft, heeft gis teren op een bijeenkomst verklaard, dat het Westen zich niet te gauw moet verheugen over de'mogelijkheid van onenigheid in het socialistische kamp. De imperialisten, aldus de Russische premier, zouden graag tweedracht onder de socialistische landen willen zaaien, de vriendschapsbanden tussen hen willen verzwakken en de volkeren van die landen toch ook weer „stroop om de mond willen smeren". Onder u, zo zei Chroesjtsjow, bevinden zich kapi talistische correspondenten, die elk woord opschrijven. Ze zullen nu zeggen, dat Chroesjtsjow het gevaar voor onenigheid in het socialistische kamp erkent. EIGENAARDIGE THEOLOGIE Maar heren imperialisten, verheugt u niet te gauw. Als premier van de Sowjet-Unie ben ik bereid om zelfs kredieten te aanvaarden van de dui vel zelf, als de rentevoet maar voor delig is voor mijn land. Maar ik zal geen millimeter van mijn standpunt afwijken. Wij moeten het kapitalis me overwinnen, maar die overwin ning kan alleen worden behaald door de produktiviteit van de kapitalisti sche landen te overtreffen. Kijkt u nu eens naar de Amerikaanse geleer den. De grootste zijn niet van Ame rikaanse afkomst. Het zijn Hongaren, Britten, Duitsers. In één woord, de V.S. kopen de hersens van de we reld. Wij moeten onze eigen hersens hebben en die in dienst stellen van het socialisme en zo winnen. Had Nikita manna verwacht? „In de Bijbel wordt verhaald," aldus Chroesjtsjow verder, „dat God eens manna uit de hemel liet regenen voor de Joden. Ten eerste heeft niemand dit gezien en niemand heeft ooit ge weten of zij er genoeg van hadden of dat zij na het eten ervan in leven bleven. Maar nu hebben wij een al- gemen e verkenning gemaakt, wij hebben Gagarin en anderen de ruim te ingestuurd en zij hebben niets dan leegte gevonden. Aldus hebben wij alle hoop op manna uit de hemel ver loren, omdat daar niets is. Wij heb ben een vrouwelijke kosmonaut om hoog gezonden en zeiden haar: Ga daar eens goed rondkijken en als er manna te vinden is, verzamel 'tdan en bereid er een maaltje van. Maar er is niets. Dus moeten wij op ons zelf vertrouwen op onze eigen ver eelte handen." De politiek van een imperialisti sche mogendheid zoals de V.S. is roofzuchtig, aldus Chroesjtsjow, maar zij hebben wel verstand. Hij verwees hierbij naar de rede van wijlen pre sident Kennedy op de Amerikaanse universiteit in Washington, wat hij een „redelijke schildering van de toe stand" noemde. Ik ben al gekriti seerd omdat ik die rede prees, aldus de Sowjet-premier, maar men moet niet zo primitief doen alleen zichzelf verstandig te achten en alle vijanden idioten. „Dan was er een rede van Rusk en naar ik meen huldigt hun president, Lyndon Johnson, dezelfde opvatting, een zeer redelijke, zoals ook die van senator Fulbright. Zij hielden die redevoeringen niet om dat zij het socialisme zo sympathiek vinden, maar uit een realistische opvatting. De erkenning van het feit dat wij bestaan, ons ontwikkelen en geweldige kracht hebben." Chroesjtsjow waarschuwde voor „re kensommetjes" inzake militaire kracht, zeggend, dat iedereen toch verborg hoeveel wapens hij heeft en pleitte voor vreedzaam naast elkaar bestaan en beslechting van de vraag, welk systeem het zal winnen, in wed ijver op het economisch vlak. ZWAAR KARWEI BIJ LEIDERDORP Vanmorgen is de overspanning van de nieuwe brug te Leiderdorp op de peilers geplaatst. Het gevaarte is ver vaardigd door de n.v. Koninklijke Grofsmederij te Leiden. De voor het verkeer zeer belangrijke brug zal op 18 sep tember door de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland voor het verkeer worden opengesteld. STOMP WIJK Rekening-courant „Don Bosco". Op 9 januari j.l. besloot de gemeen teraad aan de R.K. Woningbouwver eniging „Don Bosco" voorschotten te verstrekken voor de bouw van 40 woningwetwoningen. Een der voor waarden was dat „Don Bosco" een bouw-rekening-courant opent bij de gemeente ten laste waarvan de ge meente betalingen verricht, betrek king hebbende op de bouw der wo ningen en ten bate waarvan de te verstrekken voorschotten worden ge boekt. Het gemeentebestuur heeft te gen het aangaan van een dergelijke overeenkomst geen bezwaar gemaakt. ROELOFARENDSVEEN T.V. „ST. PANCRATIUS". De Kath. Toneelvereniging „St. Panoratius" zal op 11, 12 en 13 april a.s. een uitvoering geven van „De Boodschap aan Maria", van Paul Claudel. De opvoering zal opgevoerd worden ter gelegenheid van het 55- jarig bestaan der toneelvereniging. Nikita Chroesjtsjow zei verder, dat de zege behaald zal worden door het systeem dat de mensen het meeste materiële goed verschaft. De voorbereide tekst van zijn toe spraak terzijde leggend, herinnerde hij aan uitspraken van de Chinese communisten, dat ook al zou de helft van de mensheid in een nieuwe we reldoorlog omkomen, de andere helft toch over zou blijven en zich opnieuw zou vermenigvuldigen, waarop hij als commentaar gaf: „Volgens mij zegt men zulke dingen niet vanwege een overvloed van hersens, maar door gebrek daaraan." Zijn stem verhef fend riep hij: „Ja, ik bevestig, dat de Sowjetrussische partij, ons volk PETER SELLERS HAD HARTAANVAL De Britse filmspeler Peter Sellers is eisteren met spoed naar een zie kenhuis overgebracht, nadat hij in zijn woning te Beverly Hills (Holly wood) een hartaanval had gekregen. Een woordvoerder van het zieken huis zei, dat zijn toestand bevredi gend is. Sellers is in februari met de Zweed se film speelster Britt Eklund ge trouwd De filmmaatschappij Twen tieth Century Fox heeft het echtpaar aangesproken voor l'/t miljoen dol lar 5 4 miljoen), omdat mevrouw Sellers contractbreuk zou hebben geoleegd. toen zij filmopnamen in En geland afbrak om zich bij haar man in de V.S. te voegen. Lichte straf voor vrouw die geesteszieke dochter doodde Een 60-jarige Westduitse vrouw, die drie jaar geleden haar geestelijk gestoorde 26-jarige dochter met slaappillen doodde, is maandag door een rechtbank in Freiburg veroor deeld tot negen manden gevange nisstraf voorwaardelijk. De vrouw had de rechtbank ge zegd, dat zij besloten had haar doch ter en zichzelf van het leven te be roven omdat zij vreesde, spoedig aan kanker te zullen sterven en haar kind niet in een inrichting terecht wilde laten komen. De avond van de dag waarop haar dochter stierf had de vrouw zelf ook een grote hoeveel heid slaaptabletten ingenomen, maar ze was na drie dagen weer bijgeko men. De president van de rechtbank verklaarde aan het slot van de zit ting: „Iemand die deze straf te licht vindt, moet zelf maar eens proberen, 26 jaar lang een geestelijk gestoord kind op te voeden en daarnaast nog een zieke man te verzorgen. Tot het ogenblik van haar daad heeft deze vrouw onze grote achting verdiend". Aantal slachtoffers Alaska nog niet bekend Gouverneur William Egan van Alaska heeft maandag in Washington tot verslaggevers gezegd, dat hij de door de aardbeving en de daarop volgende vloedgolf veroorzaakte schade op minstens 750 miljoen dol lar raamt. Van 135 mensen staat vast, dat ze zijn omgekomen, maar er worden nog heel wat mensen ver mist. Het zal nog wel enige tijd du ren voordat het juiste aantal slacht offers vaststaat, aldus de gouverneur. President Johnson heeft inmiddels het Amerikaanse congres gevraagd 50 miljoen dollar beschikbaar te stel len voor hulpverlenning aan Alaska. Lijk raketspecialist in zee gevonden Een Britse raketdeskundige is dood in zee aangetroffen voor de kust van het eiland Wight, niet ver van een proefterrein voor Britse raketten. Het is de 35-jarige Michael William Wrangham, de hoogste technische adviseur van het proefterrein. Japon mei grappige slrikgamering op openspringende plooi in de zijnaden. Kleuren: rose en bleu. Maten 38-42. Geheel gevoerd. 59.75 Mouwloze doorknoopjapon mei pittig klein kraagje. Gebiesd a la Chanel. Geheel gevoerd. In rose en bleu. Ma ten 38-44. 69.75 Slankafkledende japon in blauw linnen met een afstaand kraagje, Witte man chetten en kraagje zijn blauw genopt. Maten 38-44. 45. LEIDEN ALPHEN

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3