Luiheid en telefoon doen briefschrijven weinig goed Parijs zegt ,jategen Brief uit: ■féiS leg Ramen: ogen van het huis TIP Gepolijste look uit Italië iv TIPS VOOR DE HUISVROUW Buitenbeentje verkoopt aan iedereen &ncler onó gezeefd Ik vind het enig brieven te ontvangen maar ik heb een hekel aan het beantwoorden van brieven. Ik zal wel één van de slechtste brievenschrijfsters ter wereld zijn. Ik lieg over het beantwoorden van de post en zeg bijvoorbeeld opgewekt „Mijn antwoord moet op de een of andere manier weggeraakt zijn" of „Neen, ik heb helemaal geen briefjes van je gekregen". Alles, liever dan toegeven, dat ik niet de moeite kan en wil nemen om aan de schrijftafel plaats te nemen en enige regels te schrijven. ji ven van brieven is een van de schrik- PiYnmPS beelden van hun leven. Hij kan wel gelijk hebben, maar vol gens mij is de oorzaak van de achter- i uitgang van correspondentie luiheid en de groei van de telefoon. Wij leiden een drukker inspannender leven dan de grootouders en het is gemakkelij ker te telefoneren dan 'n pen te ge bruiken. Kort geleden vroeg ik zes mensen te eten, waarvoor ik vier brieven moest schrijven. Daar was ik een uur mee zoet. Ik kreeg maar één antwoord. Als ik de zaak telefonisch had kunnen afwikkelen, zou deze slechts een kwartiertje in beslag ge nomen hebben. Natuurlijk is er altijd een goed ex cuus. Als ik al papier heb, dan heb ik zelden een bijpassende enveloppe of ik heb geen postzegels meer. Of net op het moment, dat ik aan een brief zal beginnen, wordt er gebeld en ben ik er weer voor een dag af. Een vriend van mij, die psycholoog is, heeft me verteld dat veel mensen, die vlot en moeiteloos spreken, geen letter op papier kunnen krijgen omdat zij bang zijn, dat hetgeen zij schrijven tegen hen gebruikt zal worden. Dan zijn er nog mensen, die hun gedach ten niet prijs kunnen geven. Het schrij- Woninginrichting De ramen kunnen een kamer ma ken of brekenMaken, indien men met veel vernuft en overleg het raam tot hoogtepunt van de kamer of als decoratie heeft gemaakt. Breken als het raam niet meer is dan een vier kant stuk glas middenin een muur. Weinig mensen kunnen zelf uitma ken waar en hoe de ramen aange bracht moeten worden, maar men hoeft zich niet zonder meer neer te leggen bij wat men heeft. De af werking, met vitrage en overgordij nen. is net zo belangrijk als het ver zorgen van schilderijen aan de mu ren of siervoorwerpen op de boeken planken. Tuindeuren Indien men in het gelukkige bezit is van tuindeuren, bederf dan niet alles met onnodige stroken en drukke gordijnen. Probeer het uitzicht zo goed mogelijk uit te laten komen. Kies zeer eenvoudige gordijnen, bij voorkeur effen. Laat deze goed combineren met de muren en de vloerbedekking. Ver mijdt drukke bloempatronen en opval lende figuren. Een verticaal dessin zal de lage kamer hoger doen lijken en bij een horizontaal patroon lijkt een smalle kamer breder. Lange, smalle In een muur en gescheiden door een schoorsteen zijn lange smalle ra men bij huizenbouwers populair, maar indien men met de inrichting niet zorg vuldig te werk gaat, geven zulke ra men een kamer een onvoltooid, aantrekkelijk aanzien. Neem gordijnen in de zelfde tint als het behang en vloerbedekking enzorg ervoor, dat de schoorsteen niet te ver naar voren komt om de afmetingen van de ka mer in proporties te houden. De doorzichtige glasgordijnen moe ten recht en ruim zijn en niet gebro ken worden door stroken. Ze moeten ook niet opgenomen worden. Groep ramen Een groep ramen kan een belang rijk decoratief deel van een kamer vormen, vooral wanneer deze zich recht tegenover de deur bevindt. De overgordijnen kunnen van dezelfde tint zijn als de sterkst contrasteren de kleur in de kamer en de glas gordijnen kunnen voor elk raam apart gemaakt worden. Venetiaanse blinden kunnen mooi zijn, al naar gelang de persoonlijke smaak, maar bedenk wel dat zij Ooed staan bij modern meu bilair maar niet bij ouderwetse meu belstukken. Vensterbanken behoren geen verza melplaats voor loslopende boeken en prullen te zgn. Klimplanten staan heel aardig voor een raam. Als het uitricht aardig is, bederf dit dan niet door stoelen of sofa's voor de ruiten te schuiven. Zet deze zo neer, dat men zittend een aardig uitzicht heeft. Dan nog iets over ramen in slaap kamers. Zet geen grote stukken als eer. toilettafel voor het raam. Niets staat van buitenaf lelijker dan een raam, geblokkeerd met een stuk on geverfd triplex. •Als men ver van de ouderlijke woon plaats woont, wordt regelmatig brief verwacht. Schrijft men een kor te brief dan wordt men ervan beschul digd, dat de familie nooit eens iets wordt verteld. Schrijft men een lange brief dan krijgt men een boos ant woord, dat men nooit thuis is, teveel geld uitgeeft of hoe slecht het hand schrift is geworden. INVULKAARTEN De meest talmende schrijvers kun nen altijd hun geweten sussen door op de achterkant van kaarten te krabbe Boeken over bad Een uitgeverg in New York heeft boeken laten vervaardigen van een soort papier, dat zonder bezwaar in water gedompeld kan worden. Onde het motto ~»oeken om me-> naar bad te nemen" worden ze in de wa renhuizen aangeprezen. len. Eerlijk is het niet, maar het wordt gedaan. Er is maar één goe de oplossing - een soort beknopte briefkaart te maken tot 't meest po pulaire communicatiemiddel. Deze zou bedrukt moeten worden met langrijke vragen en antwoorden zodat alles wat men hoeft te doen een kruis je zetten in de juiste vakken. Ik hoop echter, dat mannen nooit zullen stoppen liefdesbrieven te schry- ven. Gebonden met een lintje en weg gestopt op een veilig plaatsje, zijn die liefdesbrieven, geschreven toen we jong vrolijk en onze harten harten vol romantiek waren, zalig om na jaren weer eens overgelezen te worden en onze echtgenoten te laten blozen. Vet Frituurvet kan op de volgende manier weer helder gemaakt worden. Doe het vet in een diepe pan met on geveer een kwart liter water erbij. Laat het vet enige minuten koken en giet 't dan in een schaal. Laat het koud worden. Het gereinigde vet zal bovenop het water gaan drijven en in het water blijven alle vuile deeltjes achter. Neem het blok vet van het water en schraap de onderkant schoon Burgemeester Toronto Charme bereikt vaak veel meer dan autoriteit De burgemeester van de Canadese stad Toronto in Canda heeft de vrou welijke politieagenten van zijn stad meegedeeld, dat er geen bezwaar be staat, dat zy ook in diensttijd lippe- stift en nagellak gebruiken. Als reden voor zijn standpunt geeft hg aan, dat er gevallen in de uitoe fening van de dienst zijn, waarbij met Oog make-up ls nogal in trek. Goud beige schaduw wordt over een ooglid uitgestreken tot de wenkbrauw toe. Daarna moet er een laagje poeder overheen en in het midden moet dan een dwarsstreep komen van lichtgroen Nog eens poederen om een matte door zichtigheid te verkrijgen. Ter comple tering marineblauwe eyecliner en mascara. Lippenstift is glanzend en gepolijst om te contrasteren tegen de rose-bei- ge of honinggouden teint. Lippenstift in donkerrood of rood met een brui nige gloed zijn topkleuren. Ze zijn vooral zo populair omdat zy zo goed uitkomen bij de glan zende linnen en lichtgewicht zijde, die de top modeontwerpers hebben gebruikt voor dag- en avondkleding. Het haar is ook glad, of het nu kort is in een bob kapsel van 1930 of lang naar de oren teruggekamd. De terugkeer van witte kousen be tekent niet, dat de benen er rozig door heen sc-hynen. Tot de zomer komt, ge bruiken Ialiaanse meisjes een laagje beigebruine foundationlotion op hun benen om een gouden look te krijgen onder de witte nylon. Gammastralen conserveren levensmiddelen Reeds sinds het begin van deze eeuw onderzoekt men in de V.S. de bacteriebestrijdende verwerking van gammastralen voor het conserveren van levensmiddelen. Onder leiding va~ de Amerikaanse Commissie voor Atoomenergie hebben vrywilligers van het Amerikaanse leger onlangs met gammastralen bestraald spek ge geten, dat gedurende ruim twee jaar na de bestraling bij zomerse tempe raturen in dozen was bewaard. Unaniem verzekerden ze dat het spek heerlijk was en niets aan aroma had Verloren. Het schgnt, dat het ge bruik van aldus verduurzaamde le vensmiddelen de gezondheid in geen enkel opzicht schaadt, maar in dit op zicht zal meer ervaring moeten wor den afgewacht. Ook met andere levensmiddelen, als vlees, meel en fruit zou men met deze methode gunstige re sultaten hebben behaald. Als bestralingsbron gebruikt men Cobalt-60. Niet alleen in tijd van nood maar ook voor dagelijks gebruik kan deze nieuwe ontwikkeling van veel belang zijn. Men denke bijvoor beeld aan de mogelijkheid tot opslag zonder kostbare koelruimte in beslag te nemen. f. l1 Vergeet ook niet uw armen te verzorgen. Houdt ze zacht en glad door ze met een goede huidolie te betten. Smakelijke groenten. Spekzwoerd- jes, tijdens het koken toegevoegd, ge ven alle groenten 'n heerlijke smaak! Mos op muren. Indien de muren van een huis er erg vies uitzien en bedekt zijn met mos, dan vooral geen water gebruiken op de muren voor het schoonmaken. Daardoor zou het vhü *n de muren dringen en na verloop van tijd terugkomen. De eni ge manier om de muren echt schoon te krijgen is een flinke harde borstel te gebruiken en het mos eraf te bor stelen. Daarna de mosgroei doden met verdund bleekwater (twee of drie eetlepels op 4 liter water).'Tn- dien men bleekwater gebruikt rub ber handschoenen dragen. Er is een speciale muurverf in de handel, waarin een onkruid dodend middel is verwerkt. Indien men de buitenmuren met een dubbele laag van deze verf bedekt, zal het huia er jarenlang prachtig uitzien. Kinderfeest. Het is tegenwoordig de gewoontebij de verjaardag van een kleine zoon of dochter een feestje te geven, waarbij de vaste vriendjes en vriendinnetjes uitgenodigd worden. Het belangrijkste van zo'n feest is de kinderen bezig te houden Dit be hoeft geen probleem te zijn. Er zijn 'yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy;.-yyyyyyyyyyyyyyyyysyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy> Zij woont in een flat zes hoog zonder lift. Haar naam is Ema- nuella Khahn en zij heeft een rage in Parijs veroorzaakt. Fa brikanten lilt de hele wereld Lopen haar flat, waar zij woont met haar Vietnamese echtgenoot, schoonmoeder en schoonzuster, in en uit. Want Emanuella is een vertegenwoor digster van de nieuwe ontwer pers, die Parijs versteld doen staan. Zij zelf is een buitenbeentje in de verheven wereld van de Haute Coutu re - een free-lance ontwerpster, die haar ideeën verkoopt aan iedereen die ze maar hebben wil. Lang voor de grote Paryse modeshows had Erna verontrusting teweeggebracht bij de groten van de mode. Zij heeft geen enorme lasten van huur en loon. zij behoeft geen stand op te houden; zg heeft zich een plaats veroverd onder de ontwerpers van confectiekleding, in een stad, die tot voor kort alleen waardering had voor Haute Couture en het naaistertje om de hoek. Emanuella heeft het voordeel dat zij heeft gezien, hoe het in de mode wereld toegaat toen zij mannequin was by het beroemde huis Palencia- ga en Givenchy. Haar tweede grote voordeel is, dat zij het type is, dat de kleding draagt, die zy andere vrouwen wil laten dragen. Zg maakt een uilenbril tot een moe ten. Toen zij zich op straat vertoonde met een eigenaardige lederen helm op het hoofd, die deed denken aan Amy Johnsons vlieghelm, werd het een moet voor ieder meisje zo'n hoofddek- sel te bezitten. Zwaaiende rokken „Ik ontwerp voor de vrouw die zich beweegt, niet voor de vrouw die hele dagen thuis is", zegt ze. door nuella haar pittige versie voor 1964 van al die sluike modellen met on gelijke zomen van 1930 in de open baarheid gebracht. Zij maakt brede zwaaiende zomen op haar mantels en pakjes, of snijdt ze uit zodat het al lemaal rondingen en schulpen zijn. Dit is de manier om /andelen leuker te doen zijn", legt ze uit. Veel kleur Emanuella, met een bril op met grote ronde glazen, houdt van stukjes kleur en inprimé tegen een effen ach tergrond omdat het handig gebruiken van kleur een figuur slanker kan doen lijken. Deze 26-jarige vrouw heeft enige Behalve de vreemde imprimé effen combinaties, waar ze thans veel mee werkt, maakt Emanuella veel gebruik van Prince van Wales-ruiten voor mantelpakken met eigenaardige lange jasjes. En haar lijn voor de komende zes maanden is lenig, slank en zeer straksluitend. Een uitzondering zijn haar wijde, zwaaiende rokken, die ty pisch waren voor de dertiger jaren. Emanuella (haar bynaam is No-No) zegt, dat zy veel inspiratie krygt van bewegende dingen, die typisch zyn voor de twintigste eeuwsnelle auto's, vliegtugien en zelfs gestroom lijnde moderne machines. Emanuella Khanh's idee van uw nieuwe lentemantel en pakjes. Links: Gerende rok en lang gerend jasje geven wel een ander aangezicht dan we gewend zijn. Dat geldt ook voor de golvende opgenaaide zakjes en de lange vierkante revers. RechtsOp veel van haar lenteman tels gebruikt Emanuella deze effen imprimé combinatie. Deze mantel is van witte wol met gulden knopen, de imprimé is linnen met marine en groene bloemen. allerlei aardige boekjes met kinder spelen in de handel en meestal be vindt zich onder het groepje wel een jongen of een meisje met leidersca paciteiten. Wat snoepen betreft, schgnt het zo te zijn, dat de kinderen van tege" oordig liever harti ge hapjes hebben dan alleen maar zoetigheid. Zoute pinda's en borrel worstjes zijn zeer geliefd. Ook sand wiches met kaas en ham zgn zeer in trek. Wratten. Wratten zijn afzichtelijke en lastige dingen en er zijn vele re medies voor. Het beste kan men evenwel gelgk naar de dokter gaan. Hij zal u een behandeling voorschrij ven. En pieker niet over uw wratten. Zij verdwijnen vaak net zo onver wacht als ze gekomen zijn. Strykijzer. De dochter van mevr. A. C. heeft haar pantalon gestreken maar aangezien deze gedeeltelijk van nylon was gemaakt is er onderaan de strijkbout een lelijke aanslag ge komen. U kunt dit verwijderen met extra fijn schuurpapier of schuurpoe der. Let op. dat er geen poeder in de stoomgaten komt. Elektrische ketel. De binnenkant van een elektrische ketel kan gerei nigd worden door deze te vullen met een mengsel van één deel azijn met vier delen water. Ongeveer twintig minuten laten staan. Indien nodig de behandeling herhalen en later goed uitspoelen. --hoensmeer Als schoensmeer ver brokkeld of droog wordt, iet doosje op een ondiepe cakevorm zetten, in een warme oven plaatsen tot de smeer weer vloeibaar is. Filmsterren boos op belasting De Italiaanse filmsterren, althans velen van hen, zijn boos. De belas tingautoriteiten hebben meegedeeld dat zi| de belastingaangiften van de filmsterren zeer in twijfel trekken weshalve zy zelf aanslagen hebben ge maakt. Sophia Loren had opgegeven, dat zg in een jaar 6 miljoen Lire had ver diend doch de belastingautoriteiten hebben haar aangeslagen voor niet minder dan 350 miljoen Lire... Ook Fellini heeft met een jaarinko men van 6 miljoen Lire volgens de be lastingen veel te weinig opgegeven. Hier werd de aanslag van de belas tingen: 150 miljoen Lire! Gina Lolobrigida kwam eveneens in conflict met de belastingen. Aan haar opgave van 9 miljoen Lire per jaar als verdiensten werd geen geloof gehecht. De belastingen sloegen haar aan voor 200 miljoen. Danseres traint voetbalelftal De manager van de Engelse voet balclub Millwall heeft gr^t zorgen: het gaat voortdurend bergafwaarts met z'jn elftal. Aangezien hij van oor deel was, dat de oorzaak hiervan voor een belangryk deel by de slechte li chamelijke conditie van de spelers lag, besloot hy een jonge... ballet-dan seres te engageren Zg laat de spelers dezelfde oefenin gen uitvoeren als de leerlingen bij een balletschool. Doreon Hermitage - zo heet de ballet-danseres - is van oor deel, dat de arm- en beenbewegingen, die zij de voetballers laat uitvoeren, belangryk zullen bijdragen tot verbe tering van de lichamelijke conditie van de spelers. Nu maar afwachten of zij met haar wri zeer bijzondere training succes heeft, zodat er navolgers komen van Millwall!

Leidse Courant | 1964 | | pagina 6