W. J. L. v. d. Bol benoemd tot Ridder in de Orde van St. Gregorius Raadsagenda van Noordwijkerhout AFSCHEID VAN P. J. KOLDERMAN VAN BESTUUR RAIFFEISENBANK Weerbericht ZATERDAG 4 APRIL 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Op de Bondsraad van „St. Antonius"': Mgr. De Vet over bedrijfsapostolaat De Bondsraad 1964 van de Kath. Bond van Hotel-, Café- en Restau rant-geëmployeerden met de sectie Bioscoop- en Theaterpersoneel „St. Antonius", gisteren in het Jaarbeurs- restaurant te Utrecht gehouden, stond reeds geheel in het teken van de nieuwe structuur van het Ned. Katholiek Vakverbond, want de be handeling van de agenda vergde slechts anderhalf uur. Doordat alle bondszaken tevoren reeds in de hoofdbestuursvergadering, waarin al le afdelingsvoorzitters zitting hebben, waren behandeld, ging de agenda vlot onder de hamer door. Bondsvoorzitter J. J. v. d. Veer sprak een openingsrede uit. Het verslag van de bondspenning- meester, de heer W. J. L. v. d. Bol, evenals de begroting voor het ko mende jaar werden zonder aanmer kingen goedgekeurd, waarna de voor stellen van het hoofdbestuur in2ake de voorlopige richtlijnen tot wijzi ging van de statuten en reglemen ten van de bond na toelichting van de voorzitter, de heer J. J. v. d. Veer, na slechts enkele vragen werden goedgekeurd. Hetzelfde geschiedde met de diverse afdelingsvoorstellen betreffende vast loon met procenten van de omzet, vakantiebonnen, huur- compensatie, werktijden, beroeps- kaarten, de positie van de assistent- bedrijfsleider en de incasso van de contributie in mogelijk nieuwe vorm. Na een inleiding van Z. H. Exc Mgr. G. H. de Vet. bisschop van Bre da, over het bedrijfsapostolaat, hield de heer Fr. v. Bakel. verbondsbe- stuurder van het Nederlands Katho liek Vakverbond, een inleiding over de nieuwe structuur van de KAB naar de NKV. Mgr. de Vet kwam tot de conclu- Leidse Agenda ZONDAG 5 APRIL R.K. Kapperspatroons Sociale avond: H. Mis 18 uur in de kaoel van de zusters Carmelitessen, Oude Vest 45. naast de Schouwburg; daarna koffietafel in de Romanuszaal. Rijksmuseum voor Volkenkunde Vertoning van de film „Afrikaanse klanken" en „Wagenia vissers", toe gelicht door dr. D. G. Jongmans. Aanvang 15 uur. MAANDAG 6 APRIL „De Hoeksteen" Inschrijving voor de nieuwe cursussen van 14 tot 17 en van 19 tot 20 uur. Levendaal 1. DINSDAG 7 APRIL Drogisterij Vrijenhoek Demon stratie-avond huidverzorging in Ca fé-Restaurant „Zomerzorg". Aanvang 20 uur. „Sancta Veronica" Verdeling van materialen in pand aan de Ha- zewindsteeg. Tussen 14.30 en 16.30 uur. WOENSDAG 8 APRIL Katholieke Volkspartij, Lelden Bijeenkomst voor de KVP-gemeente raadsleden in café-restaurant „De Burcht". Aanvang 20 uur. V.I.R.O. Lezing door dr. J. Meijer in het Instituut voor Praeven- tieve Geneeskunde. Aanvang 15 uur. Schouwburg Voorstelling van „Schakels" van Heijermans door het Nieuw Rotterdams Toneel (K. O., gele en groene kaarten). 8t. Petruskerk Rozenkranskruis tocht 19 uur. BIOSCOPEN De films in de week van 2-4 april zyn door de KFC als volgt gekeurd: Camera: Cleopatra, 14 j. Dagelijks, ook zondag 2.00 en 8.00 uur. Lldo: De volgelingen van Dracu- la, 18 j. Dag 2 30. 7 15 en 9 15 uur Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Man, vrouw en het huwe lijk, volw. Dag 2 30. 7 00 en 9 15 uur Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: „Arsène Lupin contra Arsène Lupin". 14 jaar. Dag 2 30. 7 00 en 9 15 uur Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Jeugdprogramma dagelijks, behalve zondag: Sjors van de Rebellenclub, a.l. Trianon: Freddy und das Lied der Südsee, 14 j. Dag 2.30, 7 00 en 9 15 uur Zondag* 2 15, 4.30. 7.00 en 9 15 uur Rex: Huurlingen van de dood, 14 j. Ma. t/m wo.: Twee zijn schuldig, str. volw. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGSAGENDA De Lakenhal: Dagelijks 104 uur Zondags 14 uur De ruif, Jan Vossensteeg 59. Teke ningen, schilderijen en gouaches van Fer Bank en Maarten Thiel. Tot eind apriL Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Dag 1017. zond 13—17 uur Rijksmus. Gesch. Natuurweten schappen (Steenstr dag 104 uur zond 1—4 uur Legermuseum (Pesthuislaan): Ma t/m vrijdag 105 uur. zond 14 uur Rijksmus. Geologie en Mineralogie (v i Werfpark) Geologie van Ne derlcnd Dag 1012 en 2—4 uur. zon- en feestd. 24 uur. sie, dat het bedrijfsapostolaat 'n drie voudige taak heeft: een taak in men taliteitsvorming, een taak in opinie vorming en een taak, om de bestaan de nadelige gevolgen van bestaande strukturen voor personen of groep op te vangen. In het Horeca-bedrijf liggen zeer reële aanknopingspunten voor het moderne bedrijfsapostolaat. De moeilijkheden voor de leiding en werkers zal gelegen zijn in het feit, dat men energie en tijd moge vin den deze mogelijkheden aan te grij pen. Frans van Bakel zette uiteen, dat het Kath. Vakverbond met deze structuurverandering niet alleen be doelt een formeel organisatorische veranderde opbouw van de vakbe weging als zodanig, maar ook een verandernig in de context van de bredere maatschappelijke ontwikke ling. Men wil in ieder geval van meet af aan de relatie onderkennen, die er bestaat tussen de vakbeweging enerzijds en de maatschappij, waarin zij tracht haar taak te vervullen. De basis-opzet van de nieuwe struc tuur is zowel duidelijk als eenvou dig: het NKV zal zijn een centrale van zelfstandige autonome vakbon den. Huldiging penningmeester W. J. L. v.d. Bol De middag van deze dag was gewijd aan de huldiging van de heer W. J. L. v.d. Bol, in verband met zijn 25- jarig penningmeesterschap van de bond. Daartoe werd te 3 uur een aan vang gemaakt met een receptie. De laatste spreker daarbij was de geestelijk adviseur van de bond, pa ter H. F. C. v. d. Leemputte OSA, die de verheugende mededeling kon doen, dat het Z.H. Paus Paulus VI had behaagd de jubilaris te benoe men tot Ridder in de Orde vèn St. Gregorius. In ledenvergadering Leiden-Oegstgeest De Coöp. Raiffeisenbank „Leiden- Oegstgeest" hield haar 75e ledenver gadering, welke onder leiding stond van de voorzitter van het bestuur, d. heer P. J. Kolderman. Het ere lid, de heer P. Oudshoorn en de voor zitter van de Coöp. Groenteveiling, de heer B. v. Vliet, werden in 't bij zonder welkom geheten. Uitvoerig ging de voorzitter in op de toegeno men financiering door deze bank van het bedrijfsleven, waaronder begre pen de agrarische bedrijven, geba seerd op het fundament in voorgaan de Jaren gelegd. De door de Nederlandse Bank ge stelde kredietbeperking en de heer sende geldschaarste remmen de kre dietverstrekkingen. Door de gestegen welstand in den lande zijn de spaar gelden belangrijk toegenomen, ter wijl op het kredietverleningsbedrijf een groot beroep werd gedaan. Bij zondere aandacht werd besteed aan de financiering van uitbreiding en verbetering van de glasopstanden en van de verwarmingsinstallaties in de tuindersbedrijven. Door de sterke groei en ontwikkeling van de bank blijft waakzaamheid geboden en mag haar houding voor de toekomst er niet een zijn van rustige tevreden heid. Bij de verkiezingen werden de heer C. G. Meyer en Th. C. Deckers in hun functies herkozen. In de vaca ture wegens bedanken van de heer P. J. Kolderman als bestuurslid werd gekozen de heer M. Verhaar, terwijl in de plaats van de heer M. Verhaar tot lid van de raad van toezicht de heer J. v. d. Gevel werd benoemd. De scheidende voorzitter van het bestuur werd waarderend toegespro ken door de voorzitter van de Raad van Toezicht, de heer A. P. van Eg- mond, wees op een 36-jarig bestuurs lidmaatschap, waarvan de laatste 10 iaar het voorzittersschap werd be deed. Een voorstel tot aanbieding van het ere-voorzittersschap had de volle instemming van de vergadering. De heer L. Snoeker, sprekende na mens het bestuur, wees op de goede sfeer, welke er tijdens de vergade ringen onder leiding van de heer Kol derman altijd heerste; waar een al gemene bespreking der onderwerpen KATWIJK AAN DEN RIJN Bridgeclub „De Brug" In hotel „De Roskam" speelde de bridgeclub „De Brug" de vierde drive in een onderlinge competitie. De uitslag luidt als volgt, waarbij de tussen haakjes geplaatste cijfers en getal len de stand en het aantal in de competitie behaalde punten aange ven: groep A: 1 W. Klos-M. D. Hage 136 m.p. (3-446); 2 de heer en mevr. D Parlevliet 120 m.p. (6-425); 3 S. Visser-C. Duindam 118 m.p. (9-392); 4 J. de Jong-D. van der Plas 115 m.p. (1-485); 5 mevrouw Coenraeds-H. Booü 113 m.p. (7-415); 6 mevrouw Den Dulk-J. Parlevliet 112 m.p. (2- 469); 7 en 8 mevrouw Groeneveld- B de Bruijn 94 m.p. (4-441) en de heer en mevrouw A. de Lange 94 m. p. 5-430); 9 de heer en mevrouw M. van den Anker 90 m.p. (10-388); 10 B H. Agema-A. E. O. Saeij 88 m.p. (8 <t09); groep B: 1 V. den Dulk-N. Parlevliet 88 m.p. (1-330); 2 mevr. Van der Valk-mevrouw Saeij 72 m. p. (6-237); 3 G. Hardenbol-A. P. Bo- selie 69 m.p. (4-248); 4 C. Ouwehan- P van Duijvenbode 66 m.p. (3-250); 5 en 6 A. de Ruiter-E. J. van Leeu wen 61 m.p. (2-275) en W. Guijt-P. van der Plas 61 m.p. (7-226); 7 de heer en mevrouw P. van Paridon 49 m.p. (5-243); 8 M. Hermans-M. van Duijvenvoorde 38 m.p. (8-207). KATWIJK Geboren: Willem M. zn v. W. van Duyn en M. den Haas; Arie zn v. A. van Beelen en K. Zuyderduyn; Cor nells L. zn v. C. L. koemans en E. J. Snijder; Elisabeth dr v. G. Varke- visser en E. J. Groenhuizen; Die- wertje dr v. J. van der Plas en A. Zwanenburg; Hugina dr v. M. Ros en M. van der Bent; Maartje C. dr v. P. van den Oever en J. v. Rijn. Ondertrouwd: R. Krijgsman en N. van der Plas; R. R. Schreuder en A. C. J. Lodder; D. J. Rosmolen en D. C. Vletter; A. Hoge woning en T. Bil- liam; H. Houwaard en N. de Best; D. Heijkamp en N. van der Boon; R. Boezaard en M. W. Aalbersberg. Overleden: M. S. van Geffen, echt genote van R. de Vries, 67 jaar vr; J. Kraan, 70 jaar, man; J. den Hol lander, 70 jaar, man; G. C. A. van Dorp, 90 jaar, man. leidde tot een bundeling van krach ten. Een polshorloge werd als aan denken aangeboderj. Ook de voorzit ter van de Groenteveiling sprak woor den van waardering en prees de op rechtheid van de scheidende voor zitter. Gunstige financiën Een financieel verslag werd uitge bracht door de kassier, de heer A. Jansen. Een aanwas der toevertrouw de middelen van 2,2 miljoen en een vermeerdering der uitzettingen met 1,9 miljoen bracht het balanstotaal op bijna f 16 miljoen. Een bedrag van 233 miljoen werd in 1963 om gezet. Door de winst bij het reserve fonds te boeken overschreed dit fonds de 400.000,—. Na een uitvoerige toe lichting op de balans werd deze goed gekeurd. Aan het slot van de vergadering dankte de scheidende voorzitter voor de hartelijke woorden tot hem ge sproken er op wijzend, dat hij zijn taak had kunnen volbrengen door de medewerking van bestuur, raad van toezicht en kassier. Hij zei afge treden te zijn in de vaste overtuiging, dat het geen problemen zal opleve ren om uit de zitting hebbende be stuurders een voorziter te benoemen. LISSE RECORDOMZET BLOEMBOLLEN VEILING H.B.G. Tijdens de gistermiddag gehou den gladiolenveiling van de Coöp. Bloembollenveiling H.B.G. te Lisse is door de directie bij monde van de heer C. Seegers bekend gemaakt, dat in het lopende boekjaar (van 30 mei 1963 tot 1 juni a.s.) een omzet van 50 miljoen gulden, een bedrag dat npg niet in de geschiedenis van de veiling is voorgekomen, is be reikt. Het recordbedrag werd gehaald bij nummer 249. Aanvoerder van de partij was firma Zonneveld en Co. te Sassenheim. Koper was de heer J. J Bos uit Lisse. Beiden kregen een aai.denken aan deze gedenkwaardige gebeurtenis. Alle aanwezigen wer den vergast op een kop koffie en een sigaar. JAARVERGADERING DAMCLUB De Damclub „Lisse" hield vrijdag avond in de Wite Zwaan de jaarver gadering onder leiding van de heer Th. J. Booden. Penningmeester S. Lemmers bracht rapori uit van het financieel beheer. De ontvangsten en uitgaven beliepen een bedrag van 333,20. De heren Joh. Langbroek en Chr. Boogerd werden in een kascom- missie benoemd ter controle van de boeken om op een volgende vergade ring over het kasbeheer verslag uit te brengen. Bij de ingekomen stuk ken was een schrijven van de Leid- sche Districts Dam Bond (LDDB) waarin medegedeeld werd, dat de Damclub „Lisse" wegens het behaal de puntenaantal van de Reserve Hoofdklasse naar de le klasse terug geplaatst moest worden. Dit was een zeer teleurstellende mededeling waar op een discussie volgde welke tot re sultaat had, dat een protestschrijven naar de L.D.D.B. gezonden zal wor den, waarbij er tevens op gewezen zal worden dat de vereniging in de afgelopen zomer heropgericht is en de leden niet ten volje waren inge speeld. Deze degradatie is beslist niet verdiend gezien de topspelers die „Lisse" bezit. Tegenover deze teleur stellende mededeling stelde de voor zitter vast, dat het veler bewonde ring had, dat „Lisse" in het Zesdor pen tournooi de tweede plaats wist te bezetten, hetgeen een betere waarde meter is dan door de L.D.D.B. aange houden is. Na uitvoerige besprekingen werd besloten zo lang mogelijk door te gaan met de clubavonden en te trach ten in het volgend seizoen weer met twee tientallen uit te komen. Trouwe opkomst van alle dammers is drin gend gewenst. Op 10 april zal een Ladderwedstrijd aanvangen en te vens een „Huisdammerswedstrtfd". Men kan zich voor beide aanmelden op vrijdag 10 april in de Witte Zwaan om 8 uur. RIJP WETERING Jaarvergadering K.A.B. In café „De Vergulden Vos" kwamen donder dagavond Jl. bestuur en leden van de plaatselijke KAB-afdeling bijeen voor het houden van de jaarlijkse algeme ne vergadering. Nadat de voorzitter, de heer J. Wolvers, het geringe aan tal aanwezige leden in zijn openings woord welkom had geheten, volgde het voorlezen van de notulen door de secretaris, de heer Th. Nederstigt. De leden van de gemeenteraad zijn voor dinsdag 7 april a.s. des avonds om 7 uur In vergadering bijeenge roepen. Bij de Ingekomen stukken ligt, naast een aantal voor kennisneming aan te nemen punten, onder meer een verzoek van de Ned. Ver. Be scherming Voetgangers om toeken ning van een subsidie. De raad wordt voorgesteld hierop afwijzend te be schikken. Ten behoeve van de pro testantse, humanistische en katholie ke centrales van militaire tehuizen is reeds een subsidie van 2.50 per uit Noord wij kerhout afkomstige mi litair, die voor de eerste maal onder de wapenen wordt geroepen, uitge trokken. Thans wordt de raad voor gesteld eenzelfde bedrag aan subsi die toe te kennen voor het vormings werk onder de militairen. De saak „Meiland". Bij vonnis van de Arrondissements rechtbank te 's Gravenhage van 14 januari 19G4 is J. W. Meiland ver oordeeld het door hem onrechtmatig gebruikte perceel weiland aan de Zilkerduinweg uiterlijk 31 maart '64 te ontruimen. Meiland is van dit vonnis In hoge beroep gekomen en heeft de gemeente doen dagvaar den om van het Gerechtshof vernie tiging te verkrijgen van genoemd vonnis. Aan de raad wordt nu voor gesteld tot verweer hiertegen. Grond voor wo- agbouw. Op dit moment heeft de gemeente geen in 'n goedgekeurd uitbieiding- glan gelegen en voor woningbouw estemde grond meer ter beschik king. Ter voorkoming van ernstige stagnatie in de bouw van woning wet- en premiewoningen zal op kor te termijn grond beschikbaar moeten komen. De gemeente kan de eigen dom verkrijgen van de aan één eige naar toebehorende en aansluitend bij de dorpskern gelegen gronden tus sen de Kerkstraat, Schulpweg en de Gooweg en voor dit betrokken ge bied moet een uitbreidingsplan in onderdelen wordt vastgesteld. De betrokken gronden zijn bij 't streek plan Bollengebied bestemd voor dorpsuitbreiding met woningbouw en tegen het ontwerp-uitbreidings- plan zijn geen bezwaren ingebracht Dit uitbreidingsplan zal ten hoogste 210 woningen gaan bevatten. Door het plan is een hooidueg ontworpen, evenwijdig aan de provinciale weg, van de Viaductweg tegenover de Van 't Haaffstraat naar de Schulpweg. In die weg ligt een brug over de Gul- demondsloot, welke sloot als vaar weg bruikbaar moet blijven. Uit kos- tenoogpunt wordt met een enkele brug voor rijverkeer volstaan. Een staand voetgangersbrugje naast de ontworpen brug in de provinciale weg, is mede in het plan opgenomen. In de zuidelijke hoek van het plan zijn, ter weerszijden van het in de provinciale weg ontworpen viaduct over de Schulpweg, gronden bestemd voor bijzondere bebouwing. Gedacht wordt aan een r.k. kerk en school gebouwen. De kerk is gedacht aan de noordwestelijke kant van de pro vinciale weg. De (nieuwe) parochie zal wellicht mede een deel van de bewoners van de toekomstige uit breiding ten zuidoosten van de pro vinciale weg omvatten (plannen St. Victor IH en IV). Geen verplichte vakantie- sluiting textielwinkels. In september 1961 is op verzoek van vier van de vijf in de gemeente gevestigde textielwinkeliers een ver plichte vakantiesluiting opgelegd. De tijden veranderen en nu zUn vier van de vijf textielwinkeliers tégen de verplichte vakantiesluiting. Deze vier zouden het op prijs stellen indien zij zonder enige dwang hun vakantie en dat van hun personeel zouden kun nen vaststellen. Men ls daartoe in het algemeen in staat zonder dat sluiting van de winkel nodig is. In het gegeven geval menen b. en w. de raad te moeten voorstellen de ver ordening van 1961 in te trekken. Omdat de thans geldende leges verordening zowel in vorm als op het punt van de tarieven sterk ver ouderd en in de praktijk moeilijk hanteerbaar is, is een nieuwe leges verordening ontworpen, die de raad thans ter vaststelling wordt aange boden. In de vakature, ontst&an door het bedanken als lid van mej. Verhaar die zitting had als belangstellende voor de sport in het algemeen, wordt door b. en w. voorgesteld de arts A G. Th. van der Lugt uit De Zilk. Aan de raad wordt voorgesteld vier cent per inwoner bij te dragen aan het geschenk, dat namens de ge meenten in de provincie zal worden aangeboden bij gelegenheid van de officiële opening van het werkge- deelte van het nieuwe provinciehuis op 21 mei a.s. Mede zal de raad hebben te be schikken op verzoeken om subsidie verhoging van de plaatselijke Oran- laarstelling van een jaar lijkse subsidie voor het doen ver schijnen van een streekfolder door de V.V.V. Inlichtingenkantoor V.V.V. Het bestuur van de V.V.V.-Noord- wijkerhout richt zich tot de gemeen teraad met het verzoek om finan ciële medewerking om te komen tot de vestiging van *en inlichtingen kantoor. Tot heden worden de mon delinge inlichtingen in 1963 on geveer 2600 verstrekt ten huize van de heer Van Buijtenen, maar bij de steeds doorgaande groei stelt dit aan hem en zijn gezin een te zwa re belasting. Daar komt nog bij, dat d normale groei van de toeristen- stroom in sterk positieve zir zal wor den beïnvloed door de realisering van het recreatiegebied met een mee: en een groot kampeercentrum. Voordat een onhanteerbare situa tie zal ontstaan dient het V.V.V -ap paraat dusdanig te worden ingerichl dat men goed gefundeerd en met enkele jaren de wassende toeristen- stroom het hoofd kan bieden. Het V.V.V -bestuur na zich uitvoerig te hebben laten voorlichten wenst een V.V.V.-kiosk op een daartoe ge schikt punt, eenvoudig ingericht en waar een vaste kracht met in de zomermaanden assistentie de be nodigde inlichtingen kan verstrek ken. In de zomer van 1964 kan deze kracht ten huize van de heer Van Buijtenen van de nodige ervaring in het werk opdoen. Het V.V.V -bestuur verzoekt de raad om aanschaffing er plaatsing van deze V V V.-kiosk en verhuur daarvan aan de V V V een krediet voor c'e aanschaf van meubilair e.d.; voor 1964 e extra subsidie voor de reeds vóór dit sei zoen aan te stellen kracht en een extra-subsidie voor de exploitatie van het inlichtingenkantoor in 1965 B. en w. stellen de raad voor de ge vraagde medewerking onder een aantal voorwaarden te verlenen. TER AAR HETA. In het café van de heer Chr. Uyttewaal hield de onderlinge broeiglasverzekering „HETA" haar jaarvergadering. De voorzitter, de J heer D C. van Harten, wees in zijn welkomstwoord op het belang van de avond in verband met het vaststel len van de statuten. De secretaris-penningmeester, de heer N. A. Hoogervorst, had de leden het jaarverslag en de financiële stuk ken toegezonden. Het was de laatste maal, dat hij deze werkzaamheden heeft gedaan, omdat hij zich niet meer herkiesbaar heeft gesteld voor het bestuur. In het afgelopen jaar werd voof- een bedrag van f 893.042,- verzekerd, zodat het nu totaal verzekerde be drag de som van f 6.150.454,- be draagt. Na aftrek van provisie bleef een saldo voor de vereniging over van f 8.079,60, In totaal werden 131 schadegevallen gemeld tegen vorig jaar 285. Financieel staat de vereniging er best voor. De algemene reserve is nu f 11.576 en het waarborgfonds der leden f 37.344. Het bestuur heeft voor de werk zaamheden van de heer Hoogervorst thans benoemd de heer C. Th. Eg berts. Nadat de voorzitter het rapport van de accountantsdienst had voor gelezen, keurde de ledenvergadering de jaarstukken goed. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heren W. v. d. Hoorn Az. en W. v. d. Hoorn Jz. In de vaca ture van de heer N. A. Hoogervorst werd de heer Joh. C. Hijdra geko zen. Namens de herverzekering waren ter vergadering de heren van Ommen en Wesseiman. Deze waren gekomen om de heer Hoogervorst bij zijn al- scheid een woord van dank voor de prettige en zakelijke samenwerking over te brengen. De heer Van Om men bood de scheidende functionaris een schilderstuk aan. De voorzitter sprak een woord van dank namens de vereniging en bood een kis. sigaren aan. De leden stel den bij monde van de heer C. van Kessel voor de aftredende secretaris te benoemen tot erebestuurslid, waai - mede de vergadering akkoord ging. De concept-statuten werden vei- volgens behandeld en zonder veel bespreking door de vergadering aan vaard. Omdat er niet voldoende le den ter vergadering waren, zal een tweede vergadering worden beleed, waar men een besluit tot bekrach i- ging van deze statuten kan nemen. In de rondvraag werden een aan tal vragen gesteld over de verzeke ring, over de premiebedragen, over het waarborgfonds, over de beloning van de nieuwe functionaris en over het vertrouwen dat het bestuur kan en moet hebben. De voorzitter en de. afgetreden secretaris gaven uit voerig antwoord op de gestelde vra gen. BLIJVEND KOUD Verwachting tot morgen avond 7 uur- In het algemene weerbeeld zal weinig verandering komen, hetgeen betekent dat het ook morgen kil zal zijn. Wellicht in het uiters e noorden van het land opklaringen. Het weer in Europa HELSINKI zw. bew. 4 -1 STOCKHOLM onbew. 9 -7 OSLO licht bew. 8 -3 KOPENHAGEN zw. bew. 5 1 ABERDEEN zw. bew. 7 3 LONDEN motregen 4 2 AMSTERDAM motregen 4 2 BRUSSEL mist 3 4 LUXEMBURG mist 9 3 PARIJS mist 5 3 BORDEAUX zw. bew. 8 5 GRENOBLE geh. bew. 17 9 NICE regen 16 11 BERLIJN motregen 5 3 FRANKFORT geh. bew. 10 2 MüNCHEN geh. bew. 13 5 ZüRTCH geh. bew. 15 7 GEVENE regen 14 4 LOCARNO zw. bew. 12 4 WENEN regen 20 10 INNSBRUCK regen19 8 BELGRADO geh. bew. 24 15 ROME zw. bew. 17 9 AJACCÏO regen 15 11 MADRTD zw. bew. 12 4 MALLORCA licht bew. 15 5 LISSABON onbew. 13 6 PAUZE Deze werden onveranderd vastge steld. Omdat er geen jaarverslagen waren, kwam men vervolgens toe aan de bespreking van de reisvereni- ging. In verband met de gestegen kosten van allee, werd voorgesteld om ook het inleggeld voor de reisver- eniging wat hoger te stellen. Hierover liepen de meningen nogal uiteen en getracht zal worden een bevredigen de regeling hiervoor te treffen. De bestuursverkiezing had tot gevolg, dat de aftredende heren J. Wolvers en P. v. Haastregt bij acclamatie wer den herkozen. Hierna was hét de g. a„ pastoor K. Ouwendijk, die zijn gees telijk praatje hield, waarvoor hem door voorzitter Wolvers dank werd gebracht. Nadat door enkele leden van de rondvraag was gebruik ge maakt, werd de vergadering door voorzitter Wolvers gesloten. R.K.V.V. „Rljpweterlng" De elf- taloommiasie van de V.V. „Rljpwete- ring" deelt mede, dat in de maand april van niet meespelen tijdig mel ding gemaakt moet worden bij de heer C. v. d. Star, Binnenweg 66. MARKTBERICHTEN TER AAR, 3 april. Groente. Wit lof A 1.18-1.25, idem B 92-96, idem stek 41-48, glasandijvie 1.04, spinazie 83-1.10, idem B 73-81, prei 98, stool- sla 25-38, rabarber 57-80, uien 8 alles per kg. Sla A 25-32, idem B 16-20, idem C 6-13, komkommers 26-45, knolselderij 11 alles per stuk. Radijs 28-39, idem B 10-24, selderij 3 alles per bosje. Stoofsla 1.80-2.80 per kisi. Aardbeien 1.00-1.40, idem klein 60 ?er doosje. Komkommers export. B 2, idem C 66, idem D 60, idem E 54 alles per stuk. .Komkommers krom 1.09 per kg. KATWIJK AAN DEN RIJN, 3 april. Groente Waspeen (per kist): A-extra 12.60—13.60; Al 11.40 —12.60; A2 5.50—8.30; B-extra 12.10 —13.40; BI 11.10—13.10; Rode kool: Al 13.00—16.00; A2 14.00; BI 9.00— 15.00; B2 11.00; Prei A2 40.00—53.00; Sla (per 100 st.): Al 22.00—28.00; Cl 12.00; Spinazie Al 80.00; Radijs A2 (per 100 bos) 32.00; Knolselderie A2 Morgen: Beloken Pasen. Mis: „Als pasgeboren kinderen (uit de Eer ste Brief van Petrus). NAAR DE ANDERE WERELD GEHOLPEN Als by een muziekstuk wordt bij de sluiting van de feestweek van Pasen het thema weer opgenomen, dat in de ouverture ervan werd aangetipt: „Het zichtbare is uit het onzichtbare ont staan". Dat stemt, in de waarneming van de natuur, overeen met de diep ste atoomwetenschap, namelijk: wat we als stoffelijke wereld waar nemen is in wezen een vorm van energie of kracht. „Krachten" zijn onzienlijk; hun uitwerking nemen wij waar. Het thema stemt ook overeen met wat we in onszelf en rondom ons waarnemen: leven en bewustzijn. Wat zich in de kleine bol van een mense schedel afspeelt is van totaal andere aard dan in de reusachtige bol van de zon en van wijder vlucht dan het hele heelal. In de onzienlijke krachten van de natuur openbaart zich het on zienlijk bewustzijnsverschijnsel. Men heeft het wel eens over „de andere wereld" en bewijs dat nu eens enz Maar van die „andere wereld" zijn wij zelf reeds de bewijzen! Wij zijn on denkbaar zonder die „andere wereld" en we zullen er weer in worden op genomen, ook zonder dat iemand ons naar „de andere wereld" helpt. Die andere wereld is onzienlijk; de uitwerking van haar krachten nemen wij waar in onszelf en ons geloofsle ven. PUZZEL Oplossing no. 520 Hor.: 2 boter, 6 ara, 8 ode, 10 tan, 12 keen, 18 st., 14 Ada, 16 NT, 17 slang, 18 pa, 20 ego, 21 te, 23 Aden, 25 Neer, 27 net, 29 ere, 30 Solon. Vert.: 1 pats, 2 ban, 3 To, 4 roe, 5 Gent, 7 rat, 19 den, 11 Dalen, 12 kanon, 15 dag, 18 pand, 19 adé, 21 ter 22 eren, 24 ets, 26 een, 28 el. PUNT Hoe vindt jij dat, Nol? (pei 100 st.) 10.0016.00; Selderie (pei 100 bos): Al 39.00—44.00; A2 24.00; Schorseneren: Al 40.00; BI 41.00; Cl 9.00. Aanvoer waspeen 194.000 kg. RIJNSBURG, 3 april Bloemen Tulpen. Lustige witwe 250295; Galata 245250; Gudo Snick 300— 345; Golden Harvest 300310; Apel doorn 280360; Bonansa 250255; Copland 260290; Red. Giant 245 280; Pr. Roseveld 300310; Mount Faccma 290; White Triumphator 250 265; Basra 300320; v. d. Eerde 265290; Royal Court 360; Paris 280 340; Christmas Gold 290; Hyacin ten 150180, alles per bos Anemo nen 8001400; Narcissen van de koude grond 500900 per 100. LEEUWARDEN, 3 april 1964 Zui vel Commissienoteringen: Goud se kaas 2.50; Edammer kaas 2.37 «n broodkaas 2.39. Handel goed.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4