Hazerswoudse KPJ en Onder Ons" speelden Greens „Het Zuiden" Medische diensten Scheepsberichten ZATERDAG 4 APRIL 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Gezicht op de nieuwe aansluiting Prov. weg (Oranje Nassausingel) met Alphen-Oost Gelijktijdig met het afsluiten van het kruispunt Aarkade-Oranje Nas sausingel zijn dezer dagen de hek ken weggehaald voor de aansluiting van de Van Boetselaerstraat met de Oranje-Nassausingel. Hierdoor is 'n veel betere verkeerssituatie ontstaan. Dit nieuwe kruispunt, evenals trou wens alle kruisingen met de Oranje- Nassausingel krijgen vier rijbanen met in en uitvoegstroken en brede verkeersgeleiders waardoor 'n maxi mum aan veiligheid geboden wordt. Dit laatste zal vooral ook nodig zijn vooral als de volgende maand de nieuwe weg van Gouwsluis naar Bos koop voor het verkeer wordt open gesteld. Zoals bekend vormt dit stuk weg de laatste nog ontbrekende ver binding in de route tussen de beide grote havensteden Amsterdam en Rotterdam (binnendoor). De (te hoge) brug over de Oude Aar wordt inmiddels gesloopt en vervangen door een aanzienlijk la gere brug waardoor de lelijke bult in de weg komt te vervallen. Naast de verlaagde brug in de Oranje-Nassausingel wordt een even eens lagere brug in de parallelweg over de Oude Aar gelegd, terwijl men voorts bezig is met het doortrekken van deze weg tot aan de Rijnbrug over het Aarkanaal aan Gouwsluis. De Oranje-Nassausingel zal dan ge heel tot autoweg worden verklaard en voor langzaam verkeer zijn ver boden. In hoeverre straks het oversteken van begrafenisstoeten moeilijkheden zal geven voor het snelverkeer over de Oranje-Nassausingel moet nog worden afgewacht, dat deze er ech ter zullen komen staat bij voorbaat wel reeds vast. Zoals wij reeds hebben gemeld heeft de bisschop van Rotterdam benoemd tot pastoor van de parochie H.H. Petrus en Paulus te Leidschendam de ■.e.h. H. N. Nederstigt, tot nu toe prefect van het seminarie Leeuwenhorst te Noordwijkerhout. Hierbij een recente foto van de nieuwe pastoor. Groenendijkse jongeren van de plaatselijke afdeling vair de KPJ hebben op bezielende wijze het to neelspel van Julien Green „Het Zui den" over het voetlicht van het Groenendijks parochiehuis gebracht. Op bezielende wijze, inderdaad, want de inhoud van het uit drie be drijven bestaand spel vergt veel van spelers en toeschouwers. In dit spel, dat in 1953 in première ging en in 1960 zijn Nederlandse uitvoering kreeg door de Toneel groep Theater in de vertaling van Max Nord, schetst de schrijver on der meer een liefde die uitzichtloos is, de hallucinerende sfeer van over rompelende passie en van volstrekte uitzichtloosheid. Moeilijke „zaken" dus om ze het publiek zuiver en be grijpelijk voor te schotelen, maar de jonge Groenendijkers hebben er zich, mede dank zij medewerking van „Onder-Onzers" Th. Wesselingh, die tevens de regie voerde, Th. van Wijk en C. Verkleij, goed doorheengesla- gen. Opvallend bij de uitvoering was van vrijwel allen de rolkennis (in dit woordenspel een zeer belangrijke vereiste). Regisseur Wesselingh had, naar bleek, ook bijzonder veel aan dacht besteed aan de uitspraak (het beruchte Hazerswouds accent bleef tot een minimum beperkt) en boven dien had hij zijn pupillen tot actie aangezet, waar dit maar enigszins mogelijk was in dit spel, dat zich afspeelt in de tijd voor de Ameri kaanse Burgeroorlog. Kort en goed: de uitvoering werd geschraagd door het opvallende spel van hoofdrol vertolkers Th. Wesselingh, Th. van Wijk en de jongeren led Verkleij, Ack Vertegaal en Ank de Groot. Ook de bijrollen genoten een goede bezetting, zodat een verblijf in het parochiehuis eenieder 'n aangenaam verpozen bezorgde. In de schijnwerper dienen niet op de laatste plaats de eenvoudige, maar juist daardoor zeer suggestief wer kende decors van Henk Bakker, mu ziek en belichting, verzorgd door A. Wesselingh, het kap werk en de gri me van de firma Pijl uit Leiden en de door de Leidenaar Bram Lijken De Munnik werd o.m. voorzien in de vakature in het bestuur door het be danken van de heer E. Kronenburg. De voorzitter, de heer W. v. d. Wijngaard, dankte de heer Kronenburg voor het vele werk door deze voor de vereniging verricht. In zijn plaats werd gekozen de heer A. Kruidenier. 30 april is als Th. J. van der Heijden lid van de Nederl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs. Hoge Rijndijk 103a Leiden Telef. 23405 LEIDEN EN OMGEVING speciaal ontworpen kostuums. Dat alles droeg bij tot een succesvolle uitvoering. Na afloop bracht pastoor L. Al- bert regisseur, spelers en speelsters dank voor het gebodene. Hij sprak waarderende woorden over „Het Zuiden" en de vertolking, die het spel kreeg. Zondagavond om acht uur zal „Het Zuiden" in het Groe nendijkse parochiehuis een reprise beleven. ZWEMBAD OP 15 MEI GEOPEND Wanneer koning winter, tot nu toe nog steeds heersend in ons land, spoedig het veld ruimt, zal op 15 mei aanstaande het gemeentelijk zwembad voor het publiek weer worden opengesteld. Momenteel wor den de laatste voorbereidselen ge- trofen inzake de ingebruikneming voor het derde seizoen, dat 't zwem bad nu tegemoet gaat. Zo zullen de gebouwen weer een nieuw verfje krijgen, hetgeen de zwementhou- siasten zeer zeker aangenaam zal zijn. Overigens zal badmeester H. A. Vos in het nieuwe seizoen de hulp hebben van een assistente, zodat nog meer aandacht kan worden be steed aan hen, die het zwemmen meester willen worden of zich in de ze Sport verder willen bekwamen. Dat het zwembad, dat twee jaar geleden werd geopend, in een behoef te voorziet, bewijzen de volgende cij fers: in 1962 30 tot 40.000 bezoekers: in 1963 50.000 bezoekers. School zwemmen is uitermate populair: bad meester Vos krijgt vaak in één week duizend kinderen, van de scholen in Hazerswoude, Benthuizen en Kou dekerk, te „verwerken". LEIDERDORP ORANJEVERENIGING MAAKT FEESTPROGRAMMA BEKEND VOOR 30 APRIL In de vergadering van de Leiderdorp, se Oranjevereniging in het clubhuis van 8 uur: De kinderen uit het Zijlkwar- tier gaan met muziek van het Leidse Jeugdorkest „De Burcht" naar de Aca cialaan; 8.30 uur: Verzamelen van alle schoolkinderen op de Acacialaan; 9.00 uur: Aubade voor het gemeentehuis; 9.00 uur: Spelen voor de leerlingen van de 5e en 6e klassen op het RCL-terrein; 10.00 uur: Filmvoorstelling voor de kleu ters in gebouw Irene en de openbare kleuterschool; 10.00 uur: Film voor de leerlingen der lagere scholen in het Dorpshuis; 1.30 uur: Film voor de leer lingen der lagere scholen in het Dorps huis en Irene; 2.00 uur: Start Oranje- puzzelrit voor auto's; 3.00 uur: Fiets- puzzelrit voor de jeugd boven de 12 jaar; 4.00 Demonstratie van de drum band op nader te bepalen plaatsen; 8.00 uur: Instuif voor de leden van de Oran jevereniging in het Dorpshuis. DOKTER J. S. VAN LUYPEN NAM AFSCHEID VAN HET GROENE KRUIS Op zeer hartelijke wijze hebben vele moeders met hun kinderen afscheid ge nomen van mevr. dokter J. S. van Luypen-v. d. Horst, die bijna 18 jaar voor het Groene Kruis de consultatie bureaus en de kleuterzorg heeft gehad. De leiding van deze afscheidsmiddag was in handen van mevr. S. ten Hoove en onder haar leiding voerden de kin deren toneelstukjes en een kleine ballet opvoering op. Op dit afscheid, dat ook werd bijgewoond door de plaatselijke artsen, werd mevr. Luypen verwelkomd door de voorzitter van het Groene Kruis, burgemeester mr. R. M. Gallas, die zei dat de Leiderdorpse gemeen schap haar niet zonder een geschenk wilde laten vertrekken. Met een toe spraak in dichtvorm van mevr. Polder man werd een radio aangeboden. Hierna konden moeders en kinderen afscheid nemen van dr. Luypen. Het bestuur van het Groene Kruis nam officieel afscheid in de zaal van het gemeentehuis. Burgemeester Gallas memoreerde het feit, dat dr. Luypen bijna 18 jaar met bijzondere toewijding en een opvallende gelijkmoedigheid haar werk heeft verricht. Als bewijs van dank bood hij haar een enveloppe met inhoud aan. De assistente van de dok ter, mevr. Proper, die al die jaren de trouwe hulp was, werd onder hartelijke dankwoorden bloemen aangeboden. In haar dankwoord gewaagde dokter Luypen van de uitstekende samenwer king met de plaatselijke artsen en ver pleegsters. Het speet haar, dat drukke werkzaamheden haar dwongen Leider dorp op te geven. Het nieuwe bejaardentehuis in Woubrugge HILLEGOM BEZOEK COMMISSARIS DER KONINGIN AAN HILLEGOM Voor het bezoek van de Commis saris der Koningin aan Hillegom op 13 april a.s. is het volgende program ma vastgesteld: Om 10 uur arrive ren de Commissaris en mevrouw Klaasesz in Hillegom. De locoburge meester, wethouder W. F. van Dam en zijn echtgenote ontvangen de Commissaris en mevrouw Klaasesz op het Raadhuis. Mevrouw Klaasesz begeeft zich daarna, vergezeld van mevrouw Van Dam, naar Treslong. Daar wordt om 10.15 de koffie gebruikt, waarbij ook tegenwoordig zullen zijn de echtge note van wethouder P. van de Boer en de echtgenote van de gemeente secretaris, mevrouw Punt. Dit ge zelschap bezoekt tussen 10.45 en 11.30 de gereformeerde kleuterschool „De Springplank" aan het Karei Door manplein. Daarna wordt een bezoek gebracht aan het Hervormde Be jaardencentrum „Parkwijk". Van 13.05 uur tot 14.30 uur is er een ge zamenlijke lunch in Treslong. In middels heeft de Commissaris van 10.10 tot 10.30 uur een bespreking met het college van burgemeester en wethouders, waarna tot 11.30 uur een bespreking met de raad volgt. Van 11.45 tot 13.00 bezoekt de com missaris de Draka-plasticfabriek. Na de lunch volgt tot 17.00 uur een rondrit door de gemeente waarbij bezocht worden, het pompstation van het gemeentelijk Waterbedrijf, de nieuwe woonwijken en van 15.15 tot 16.00 Goemans Emballagefabriek. Na een rondrit door het uitbreidings plan „Elsbroek" en een bezoek aan het R.K. Bejaardencentrum „Bloems- waard" wordt afscheid genomen van de Commissaris en zijn echtgenote. „KATHOLIEKE GEZINSZORG" De Stichting Kath. Gezinszorg en Gezinshulp te Hillegom heeft de jaarvergadering gehouden in hotel Sistermans onder voorzitterschap van de heer H. A. de Bruyn, die in het bijzonder de afgevaardigden van de verschillende verenigingen en de maatschappelijk werkster, mej. M. H. Nelis, welkom heette. Hij meende reeds bij de aanvang van deze ver gadering er op te moeten wijzen dat het tekort aan gezinshelpsters en ge zinsverzorgsters het bestuur in de loop van dit jaar veel zorgen baarde. Hij riep medewerking van allen in om te trachten aan dit tekort een eind te maken. Secretaris W. Brands- ma bracht dank aan de besturen van de St. Elisabethvereniging en de armbesturen voor de medewerking. De heren Koot en Uitendaal werden in de kascommissie benoemd. In de plaats van mevr. Witteman werd mevr. M. de Groot benoemd. De heer Van der Weijden wees op de te lage salariëring van de gezinshelpsters en stelde voor deze te herzien in ver band met de actie tot het aanwerven van personeel. De aanwezigen waren het daarmede eens. Wel werd opge merkt, dat de salarisherziening per 1 januari 1964 het voor vele meisjes reeds aantrekkelijk maakt om zich voor dit mooie werk, dat ook vol doening schenkt, méér dan het rou tinewerk in de bedrijven, in te zet ten. Mej. Nelis meende, dat het ver lagen van de leeftijd waarop men zich hiervoor kan opgeven van be lang zou zijn. Zoals wij dezer dagen reeds hebben bericht nadert het nieuwe bejaarden tehuis te Woubrugge zijn voltooiing. Hierbij een foto van het complex, zoals het zich uitstrekt langs de Hy- manswetering. Leiden Gedurende het komende weekend nemen waar dkt. De Jong, Rijndijk 15, tel. 32877; dkt. Hart man, Breestraat 8, tel. 26371; dkt. Glabbeek, Bachstraat 39, teL 22956; dkt. Van Wingerden, Boshuizerkade 28, tel. 30791; dkt. Langezaal, Witte Singel 30, telefoon 24855. Geopend voor spoedeisende gevallen Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313; Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Alkemade en Leimuiden Dkt. Van der Werf, Koppoellaan 1, Rijp- wetering, tel. 01712 - 202; dkt. Van Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wete ring, tel. 01713 - 217. Alphen aan den Rijn - Dkt. A. J. Zwartendijk, Stationstraat 5, tel. 2472. Apotheek Somberg, Wilhelminastraat 67. Wit-Gele en Groene Kruis, zuster A. C. Huybregts, Conradstraat 11, tel. 2710. Bodegraven - Dkt. Ragay, Noor straat, tel. 2030; wijkverpl., zr. Lange- veld, Vosholstraat, Zwammerdam, tel. 2566. Dierenarts J. v. Oosterom, Burg. Vonklaan, tel. 2136. Boskoop - Dkt. Pompe, tel. 2038; Wijkverpleging zuster Beks, teL 2141. Hazerswoude - Zie Leiderdorp. Wijkverpleging zie Koudekerk aan den Rijn. Hillegom - Dkt. G. P. D. Ie Cocq d'Armandville, Sixlaan 7, tel. 5613. Wit-Gele Kruis zuster M. C. Glas, Meerstraat 206, tel. 5351; Apotheek voor Hillegom en Lisse; Hillegomse Apotheek, Hoofdstraat 78, tel. 02520 - 5272. Tandarts Bollenstreek E. Sal- verda, Van den Endenlaan 76, tel. 6219, Hillegom. Katwijk aan den Rijn - Dkt. C. J. Hagen, tel. 3222. Apotheek Prince- straat 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee - Dkt. A. G. de Jager, tel. 3777. Apotheek zie Katwijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn - Wijk verpleging zuster Hoogvliet, Kom van Aaiweg 7, Leiderdorp, tel. 01710 - 24909, bgg 01710 - 31297. Bij onge vallen aan de Rijndijk, tel. 01714 - 278. tel. 4161. Ambulance, tel. 3923. Lisse - Apotheek zie Hillegom. Langeraar en Nieuwveen - Dkt. J. A. Sandkuyl, Langeraar, tel. 01722 - 104. Wit -Gele Kruis zuster Ver haar, tel. 01722 - 345, b.g.g. 02976 - 245. Leiderdorp - Dkt. Bakema, Hoofd straat 2, Leiderdorp, tel. 24828. Apo theek: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 20085. Leidschendam - Dkt. Grobben, tel. 4445. Wijkverpleging Wit-Gele Kruis tel. 4161. Ambulance, tel. 3923. Lisse - Apotheek zie Hillegom. Dkt. F. Haase jr., Heereweg 337, tel. 3685. Tandarts Bollenstreek zie Hillegom. WTit-Gele Kruis, zr. J. Dubbeldam, tel. 4429, b.g.g. 4117. Nieuwkoop en Noorden - Dkt. M. Sanders, Beatrixlaan 11, Nieuwkoop, tel. 01725 - 555. Noordwijk - Dkt. De Beer, tel. 2751. Wit-Gele Kruis zuster J. van Stigt, tel. 3388. Apotheek alleen De Duin rand. Noordwijkerhout - Dkt. K. A. van Praag, Heerenweg 17, Noordwijker hout, tel. 02533 - 2385. Tandarts Bol lenstreek zie Hillegom. Wit-Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest - Dkt. H. A. Reterink, Johon Evertslaan 14, tel. 50394. Wit- Gele Kruis zuster Warmenhoven, tel. .51188, bgg 52426. De Oegstgeestse Apotheek is geopend. Rijnsburg - Zie Katwijk aan den Rijn. Sassenheim - Dkt. H. Kwint, Hoofdstraat 324, tel. 7253. Wit-Gele Kruis zuster Mühlhaus, Dr. Kuyper- laan 3, Voorhout, tel. 02532 - 8122, Tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Valkenburg - Zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout - Dkt. A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, tel. 02532 - 7393. Voorschoten - Dkt. Swen, Veurse- weg 20, telefoon 01717 - 2365. Tandarts voor spoedgevallen zaterdag en zon dag 09.30 uur, G. M. Manschot, Pau wenstraat 1. Warmond - Zie Sassenheim. Wassenaar - Dkt. J. A. Romer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501; dkt. K. T. de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460. Apotheek Siderius, Langestraat 86, tel. 2141. Woubrugge - Zie Langeraar. Zwammerdam - Dkt. K. Gill, Zwammerdam, tel. 01726 - 2527. Almkerk 3 v. Bremen n. Hamburg. Eemhaven 3 te Suez. Kalydon-t 3 Mona Passage n. Amuaybay. Sopho cles 3 te Santa Marta. Alnati 4. v. Rot terdam n. Rio de Janeiro. Alamak 3 v. Djeddah n. Kuwait. Katendrecht 4 te Suez verw.. Waikelo 2 v. Sabang n. Padang. GOUDEN ECHTPAAR IN BOSKOOP Wmmm Een receente foto van het Boskoopse echtpaar Verheul-Schrier, dat, zoals wij gisteren reeds schreven, op 9 april zijn gouden huwelijksfeest gaat vieren.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 11