Laten we wèl wezen NIEUWE AARDSCHOK IN ALASKA Programma van negendaags staatsbezoek aan Mexico Levenslang geëist tegen Italianen Geen SS-ers meer bij Westduitse BVD ZATERDAG 4 APRIL 1964 DE LEID SE COURANT PAGINA 10 Gisteravond werd ik opgebeld door een mij onbekende heer. „U spreekt met.(volgde een naam). De stem vervolgde: „U bent toch redacteur van de Leidse krant?" Ik bevestigde zulks gaarne, want ik rook reeds een of andere primeur. „Wilt u me dan eens zeggen wat discongruentie betekent?" Ik herstelde mij spoedig van mijn verrassing. „Congruentie, mijnheer", doceerde ik, „is gelijkheid en gelijkvormigheid, discongruentie der halve is ongelijkheid en ongelijkvormigheid. Een tegenstelling dus als b.v. weetjes en inzicht, snapt u?" „Nee", zei de heer eerlijk. Ik heb het stukkie in de krant van gisteren nog eens nagelezen en voelde meteen met de man mee. Maarlaten we wèl Wezenhet was een stukkie: een intellectuele krant waardig. Het Auschwitz-proces is in Frankfort verhuisd naar een grotere, nieuwe zaal, welke is ingericht in het gemeen schapscentrum. Foto: hoofdbeklaagde Wilhelm Boger 56) op de voorgrond wacht op het begin van de zitting. Op de achtergrond een afbeelding van het beruchte con centratiekamp Auschwitz, waar Boger zijn sadisme moet hebben botgevierd. Het programma van het staatsbe zoek van H.M. de Koningin en Z,K.H. de Prins der Nederlanden aan de president van de Verenigde Staten van Mexico en mevrouw Lopez Ma- teos van 8 tot 17 april is thans in grote trekken vastgesteld. Koningin Juliana en prins Bern- hard worden vergezeld door de prin sessen Beatrix en Irene. In het gevolg bevindt zich o.m. de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M A. H Luns. Het vertrek uit Nederland vindt plaats op dinsdag 7 april van de luchthaven Schiphol. De daaropvolgende dag komt het koninklijk gezelschap aan op de cen trale luchthaven te Mexico City, waar president Lopez Mateos en zijn echt genote hun ga9ten zullen ontvangen. Daarna begeeft het hoge gezel schap zich naar Los Pinos, waar de Nederlandse koninklijke familie tij dens haar verblijf in Mexico zal loge ren. Op de avond van de eerste dag van het bezoek aan Mexico zullen de Nederlandse gasten een folklo ristische balletuitvoering bijwonen in het „Palacio de Bellas'Artes". Op donderdag 9 april zullen konin gin en prins een krans leggen bij het onafhankelijkheidsmonument in Mexi co City. In de middaguren wordt een be zoek gebracht aan het departement van het federale district, waar in de „Sala de Cabildos" de chef van het fe derale district de koningin de sleu- teb van de stad zal aanbieden. Ver volgens zal de Nederlandse koninklij ke familie aanzitten aan een lunch in het „Palacio Nacional", aangebo den door de president en mevrouw Lopez Mateos. Des avonds vindt in het „Palacio de Mineria" een recep tie plaats, die wordt aangeboden door de minister van buitenlandse be trekkingen en mevrouw Gorostiza. Op de receptie volgt een diner. Op vrijdag 10 april wordt een be zoek gebracht aan San Juan de Teo- tihuacan (de pyramiden van de zon en de maan). Des middags vindt een lunch plaats, die wordt aangeboden door de ko ningin en de prins aan president en mevrouw Lopez Mateos in hotel Ma ria Isabel in Mexico City. Zaterdagmorgen 11 april brengen de koningin en de prinsessen een be zoek aan de „Ciudad Universitaria". Prins Bernhard brengt des morgens een bezoek aan het „Heroico Colegio Militar". Op zondag 12 april wordt een kerkdienst bijgewoond in de „Union Church" te Mexico City. waarin re- verend Wood zal voorgaan. Prinses Irene zal tezelfdertijd de H. Mis bij wonen in de kapel van de apostoli sche gedelegeerde. De volgende dag, maandag 13 april, gaat de koninklijke familie van Me- rida naar Oaxaca, waar een bezoek HET INCIDENT MET DE RB—66 Dat het op 10 april boven Oost- Duitsland neergeschoten Amerikaan se RB-66 verkenningsvliegtuig boven Oostduitse grondgebied vloog, wordt door een raad van onderzoek gewe ten aan een fout in het gyro-kompas en aan klaarblijkelijke vergissingen bij de navigatie door de bemanning. Dit is vrijdag meegedeeld in een be kendmaking van de Amerikaanse luchtmacht in Wiesbaden. De Russische minister van defen sie, maarschalk Malinovsky, heeft vrijdagavond in een toespraak tot Oostduitse jachtvliegers gezegd dat de kompassen van de RB-66 „nauw keurig" werkten. Malinovsky, die een bezoek van tien dagen aan Oost-Duitsland brengt, wees de officiële Amerikaanse ver klaring van de hand dat een fout in een kompas en vergissingen bij de navigatie er de oorzaak van waren dat het toestel boven Oostduits grond gebied was gekomen. De films, die uit het wrak waren gehaald, waren volgens hem ook een bewijs dat het toestel op een spiona- ffevlucht was. zal worden gebracht aan Monte Al- ban. Op dinsdag 14 april wordt een be zoek gebracht aan Matla, vanwaar men des middags vertrekt naar Aca- pulco. Het bezoek aan Acapulco, waar de koninklijke familie tot aan haar vertrek naar Nederland zal verblij ven, draagt een strikt particulier ka rakter. Scheepsramp bij Schiermonnikoog Het 282 ton nietende Duitse schip „Nordmark" heeft vannacht een s.o.s. uitgezonden terwijl het zich ten westen van de Friese eilanden be vond. In deze omgeving zijn ook lichtfakkels waargenomen. Acht schepen, waaronder het Nederland se schip „Keizersveer", gingen op weg naar de aangegeven plaats. De loodsboot „Castor" meldde dat zij een reddingsboot met de naam „Nordmark" heeft gevonden, zonder inzittenden. Later haalde de Castor drie lijken uit zee. De Nordmark bevond zich tijdens het uitzenden van het s.o.s. dertig mijl ten noorden van Schiermonnik oog. De „Keizersveer" heeft in zee een reddingsboot aangetroffen die nog met het dekzeil was overtrokken en een tweede reddingboot die omge keerd in het water dreef, een leeg zwemvest, een reddingsboei met de naam „Nordmark Hamburg" en wrakdelen. St. Gregoriusvereniging Vrees voor chaos in kerkmuziek De St. Gregoriusvereniging is in haar studiedagen (1-3 april) tot de conclusie gekomen, dat grote voor zichtigheid nodig is in de liturgische verndewing. Al te snelle vernieuwing met name op het tererin der kerkmu ziek zal volgens de Gregoriusvereni ging alleen maar kunnen leiden tot chaos. De vergadering besloot dan ook met algemene stemmen bij de bisschoppen aan te dringen op grote re voorzichtigheid en op meer over leg van de landelijke en diocesane commissies voor liturgie-vernieuwing met de St. Gregoriusvereniging. Drie dagen lang hebben de leden der St. Gregoriusvereniging, de offi ciële organisatie in Nederland voor de kerkmuziek, over de consequen ties der liturgievernieuwing voor de muzikale tradities gediscussieerd met behulp van talrijke deskundigen uit binnen- en buitenland. Zij maken er zich ongerust over, dat niet-musici te snel vinden, dat bepaalde verande ringen op het terrein der muzikale begeleiding der godsdienstoefeningen wenselijk en haalbaar zijn. Aldus het communiqué, dat prof. dir. Smits van Waesberghe, voorzitter der St. Gre goriusvereniging aan het einde der studiedagen verstrekte. SCHIPPER OP DE RIJN VERDRONKEN Gistermiddag is de 65-jarige schip per J. van Asperen uit Rijswijk (Z.H.) op de Rijn bij Renkum overboord ge slagen en verdronken. Zijn vrouw, die het ongeluk zag ge beuren schrok zo, dat zij het roer los liet, waardoor het schip op een krib liep en tot stilstand kwam. De rijkspolitie te water heeft nog lang gedregd, zonder resultaat echter tot nu toe. SCHEEPSBERICHTEN Aegis 3 vn Guanta nr Ciudad Bolivar, Argos 3 vn Famagusta nr Tel Aviv, Artemis pass. 3 Flores-az nr Londen, Asterope 3 vn Augusta nr Lissabon, Bengkalis pass. 3 Mona Passage nr Cris tobal, Castor 3 te Tunis, Chiron 3 te Ma- tanzas, Isis 3 te Guanta, Kalydon-t 4 te Amuaybay, Palamedes 4 te Port of Spain, Parkhaven 4 te Montevideo ver wacht DON JAIME OVER OPVOLGING FRANCO Don Jaime, hertog van Segovia, heeft vrijdag generaal Franco het recht betwist, een nieuw staatshoofd te benoemen. Het Spaanse volk moet zich volgens hem in vrije verkie zingen over de opvolging van Franco kunnen uitspreken. Don Jaime gaf in zijn woonplaats, Parijs, een com muniqué uit, waarin hij verklaart: „Ik ontzeg generaal Franco het recht, over de toekomst van het Spaanse volk te beslissen". Hij zegt voorts, zich bij voorbaat aan de wil van het Spaanse volk te onderwerpen. Don Jaime is de oudste zoon van wijlen koning Alfonso XIII van Spanje. Hij deed in 1933, toen hij nog doofstom was, afstand van zijn rech ten op de troon, maar kreeg in 1949 zijn stem terug waardoor deze rech ten volgens hem weer zijn hersteld. Generaal Franco heeft de successie rechten van don Jaimes broer, don Juan, erkend, maar men gelooft al gemeen dat diens zoon, prins Juan Carlos, het eerst in aanmerking za1 komen voor de troon. Herstel Amerikaans- Panamese betrekkingen De Verenigde Staten en Panama hebben vrijdag een overeenkomst ge sloten die voorziet in herstel van de diplomatieke betrekkingen en in het openen van overleg inzake hun ge schil over het Panama-kanaalverdrag. Dit is vrijdagmiddag meegedeeld door de voorzitter van de raad van de organisatie van Amerikaanse sta ten, de Peruviaan De Lavalle. In een gezamenlijke verklaring wordt onder meer gezegd dat beide landen besloten hebben zonder ver wijl ambassadeurs te benoemen die „zonder beperking of vooraf te stel len voorwaarden" een snelle oplos sing voor het geschil zullen zoeken". President Johnson heeft de oud minister van financiën, de jurist Ro bert B. Anderson benoemd tot spe ciaal ambassadeur om met de Pana mese regering het geschil inzake het kanaalverdrag te onderzoeken. In Rome heeft de openbare aan klager gisteren in het proces tegen Sergio Squazzardi en Enrico Prisco tegen beiden levenslange gevangenis straf de maximumstraf in Italië geëist. Zij staan, naar bekend, terecht op beschuldiging van moord op hun landgenoot Bruno Colombo in no vember 1961 te Amsterdam. Chinese diplomaat negeert Chroesjtsjov De Chinese militaire attaché in Boedapest was de enige, die niet sa lueerde toen Sow jet-premier Chroesj- tjov zich, na een krans te hebben ge legd bij een Hongaarse gedenkteken, naar zijn auto begaf. Andere commu nistische attaohé's in uniform spron gen in de houding en brachten de militaire groet toen de Russische lei der langs hen liep, maar de Chinees bleef gewoon staan, met de handen op de rug. Chroesjtsjov beantwoord de de groeten grijnzend. Hij gaf geen teken dat hij de houding van de Chinees had opgemerkt. Eerder had Chroesjtsjov een krans gelegd bij een Russisch monument op het Szabadsag-plein. Toen Chroesjt sjov wat met de Hongaarse regerings leiders stond te praten voor de plech tigheid begon wees de Hongaarse vice-premier Guyla Kallai hem op de Amerikaanse legatie, die aan het plein gelegen is. Kallai noemde de naam van kardinaal Mindszenty, de rooms- katholieke primaat van Hongarije, die in de legatie woont sinds hij daar in 1956 aan het eind van de op stand een toevlucht zocht. Chroesjt sjov keek even naar de legatie, maar gaf geen hoorbaar commentaar. Te Anchorage, in Alaska, dat op Goede Vrijdag zwaar werd getroffen door een aardbeving, is vrijdagavond een nieuwe aardschok gevoeld, die een halve minuut aanhield. De be woners van gebouwen, die een week geleden werden beschadigd, stroom den naar buiten. Er is echter, voor zover bekend, geen schade aangericht, terwijl er evenmin melding is ge maakt van slachtoffers. De aardbeving werd ook in de ha venstad Valdez gevoeld, een der plaatsen, die op Goede Vrijdag het zwaarst werd getroffen. De aardbeving van vrijdageavond had een sterkte van zes en een half tot zeven, terwijl de kracht van die van Goede Vrijdag 8.4 bedroeg. De aan de grote Oceaan gelegen gebieden der Verenigde Staten zijn gewaarschuwd voor mogelijke vloed golven, als gevolg van de beving. De minister van binnenlandse za ken van de Duitse bondsrepubliek, Hoecherl, heeft de leiders van de drie fracties in de Bondsdag laten weten, dat er binnenkort bij het „centrale bureau voor bescherming van de grondwet" de binnenlandse vei ligheidsdienst geen SS'ers meer zullen werken. Van de zestien amb tenaren om wie het volgens de mi nister gaat, is het merendeel al over geplaatst naar een bestuursorgaan. De rest zou elders in het staatsappa raat te werk worden gesteld. Minister Hoecherl schreef, dat van de zestien oud-SS'ers niemand zich aan strafbare handelingen schuldig heeft gemaakt. HET VERVOER VAN DE „PIËTA" NAAR AMERIKA De „Piëta" van Michelangelo zal ingebed in schuimplastic naar Ame rika worden overgebracht, waar ze op de wereldtentoonstelling in New York te zien zal zijn. Het'kunstwerk, dat van onschatbare waarde is, komt te rusten in een vulling van uiterst kleine balletjes schuimplastic. Ed ward Kinney, de voorzitter van de transportcommissie van de wereld tentoonstelling, heeft bovendien nog uit voorzorg de handen van Maria - het voor beschadiging gevaarlijkste gedeelte van het beeld - met banden leukoplast beschermd. De houten kist wordt in 'n tweede - stalen - kist geplaatst, die van asbest is voorzien. Op de stalen kist staat de inscriptie: „Van Zijne Heiligheid paus Paulus de Zesde aan zijn eminentie Francis, kardinaal Spellman, Vaticaans pavil joen, New Yorkse wereldtentoonstel ling". Een volkomen waterdichte me talen kist, die bovendien in geval van een schipbreuk blijft drijven, completeert de verpakking van het voor zes miljoen dollar verzekerde beeld. Zaterdag zal naar verwachting het geheel per vrachtauto worden over gebracht naar Napels, waar het aan boord van het Italiaanse passagiers schip „Cristoforo Colombo" zal wor den gebracht, dat zondag naar Ame rika vertrekt. Het beeld zal die over steek niet in een ruim van het schip, maar op een der bruggen maken, op dat het bij een scheepsramp niet met het schip in de diepte zal verdwijnen. Amerika beschermt zijn artiesten Het Amerikaanse ministerie van arbeid heeft bepaald, dat voortaan buitenlandse artiesten „die niet over unieke talenten beschikken" pas in de V.S. mogen optreden, als hun werkgevers kunnen aantonen, dat er geen werkloze Amerikaanse artiesten zijn die hetzelfde kunnen. De 63-jarige mevrouw B. Noord- hoekKlop uit Oostvoorne is gister avond om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de provinciale weg tussen Brielle en Oostvoorne. Zij lifte mee met een personenauto, bestuurd door de 32-jarige P. M. uit Oostvoorne, die in een bocht van de weg raakte en hierbij werd aange reden door een tegemoet komende auto. De heer M. moest ernstig ge wond naar het ziekenhuis worden overgebracht, terwijl de inzittenden van de andere wagen met de schrik vrij kwamen. Beide auto's werden to taal vernield. De 62-jarige mevr. Dijksman- Noordergraaf uit Loosduinen is gis termiddag op de grote weg van Bel gië naar Valkens waard bij een auto ongeluk om het leven gekomen. Haar man, die de auto bestuurde, werd ernstig gewond. De 18-jarige zoon van het echtpaar en een 15-jarig neefje liepen geen letsel van bete kenis op. Het ongeluk gebeurde, toen de heer Dijksman de grote weg wilde verlaten, maar halverwege deze be weging plotseling weer terugdraaide en daardoor in botsing kwam met een wagen, die werd bestuurd dooi de 20-jarige Belgische mejuffrouw L. V. uit Lommei. Zij werd slechts licht gewond. SASSENHEIM Klokken bij bur gerlijk huwelijk Als de bruidegom 25 gulden méér op tafel legt kan hij in Alkmaar voortaan met muziek het stadhuis binnenwandelen samen met zijn bruid. B. en w. hebben althans de raad voor gesteld de welluidende klan ken van het carillon van de Grote Kerk in te schakelen. De toren van deze kerk staat op honderd meter afstand van het stadhuis. B. en w. hebben hier mede een suggestie van het ca rillon-comité overgenomen. RODE KRUIS In het „Bruine Paard" vond de jaar lijkse ledenvergadering plaats van de afd. Sassenheim van het Rode Kruis. De voorzitter, burgemeester J. baron van Knobelsdorff, zei in zijn-openings woord blij te zijn met de, naar ver houding goede opkomst Het kost veel moeite de mensen bijeen te krijgen, maar dit is een landelijk verschijnsel. Voor de royale ontsluiting van de beur zen bij de jaarlijkse collecte zei hij dankbaar te zijn. Er zal het komend jaar een ledenwerfactie gehouden worden, om het bestuur te steunen met 'n flinke gezonde afdeling. Met alleen bij te dra gen in de collecte, die als gewetensklep fungeert, komen we er niet aldus de voorzitter. Als andere taken die het be stuur gaat aanpakken noemde hij het animeren van een jeugd-Rode Kruis in samenwerking met de scholen; het „wel fare werk" en de bloedtransfusiedienst. Het bestuur is verheugd dat weer twee bed-patiënten in aanmerking komen voor deelname voor een tocht met de „Kenry Dunant" en 15 andere patiënten kunnen deelnemen aan dagtochten. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek dat er ƒ879.50 aan contributies binnenkwam, w.o. een gift van ƒ500. De opbrengst van de zakjes was 2245.32 en van de postzegelactie 347.20. Volgens het jaarverslag van de secre taris was er een toename met 25 leden, waarmee het totaal aantal nu is 202. De gemiddelde opbrengst van Sassenheim is zo dat onze gemeente in Zuid-Holland de 12e plaats inneemt. Er namen in 1963 twee chronische patiënten deel aan een weektocht aan boord van de „Henri Dunant". Voor de collectanten en andere medewerkers werd een voorlichtings bijeenkomst gehouden. Zij kregen een lepel met embleem cadeau. Naar aanleiding van een suggestie van een der leden, deed de voorzitter aan het eind van de vergadering een oproep aan de autobezitters om de 15 patiënten die zullen deelnemen aan de dagtochten, naar de boot te brengen. Ne de pauze werd door de heer Kiers van de filmdienst van het Rode Kruis, een Amerikaanse speelfilm gedraaid ge titeld „Zolang er mensen zijn". Deze film waarin de hoofdrollen vervuld werden door Mahalia Jackson en Lana Turner heeft als hoofdthema de rassen discriminatie. SCHOOLVOETBAL In de afgelopen dagen heeft het gemeentelijk sportpark te Sassen heim in het teken gestaan van het schoolvoetbal, met deelname uit Lis- se, Noordwijkerhout en Sassenheim. Ondanks het minder fraaie weer kon men getuige zijn van spannende matches en deze verliepen onder lei ding van de heer A. Broere bijzonder goed. Het elftal van de St. Antonius- school I, werd winnaar in de afde ling lagere scholen, bij de junioren behaalde Don Bosco I de eerste plaats, beide elftallen uit Sassenheim en bij de senioren het elftal van de Middelbare Tuinbouwschool uit Lis- se. Deze drie winnaars komen bin nenkort uit in de „Streekfinale", die zal plaats vinden op het Sportpark „Nieuw-Zuid" te Katwijk. De uitslagen luiden: Lagere scholen, poule A: St. An tonius I-Ned. Herv. School 1-0, St. INVESTITUUR NIEUWE RIDDERS ORDE VAN HET H. GRAF Zondagmiddag 12 april worden 12 nieuwe leden opgenomen in de Orde van de Ridders van het 't H. Graf van Jeruzalem. De plechtigheid, de z.g. investituur, geschiedt in de Metro- politane Kerk van Utrecht en zal worden verricht door mgr. Th. G. A. Hendiriksen, hulpbisschop van Utrecht en groot-prior van de Nederlandse Commandarije van de Orde. Kardi naal Alfrink, ere-groot-prior van de Commandarije, zall aan de bijeen komst deelnemen. De leden van de orde, die de nieu we investituur ontvangen zijn: mevr. E. G. M. A. Kreijns-ten Braak, mej. A. N. Nolte, B. W. A. Deiters, mr. H. W. van Doorn, W. J. R. Dreesman, dr. J. M. E. Engelen, drs. B. j. J. v. d. Heijden, dr. H. J. A. Hermens, M. J. A. M. Janssen, A. G. H. Kerstens, mr. M. A. W. van Oppen, mr. P. A. Ursone. LISSE Fotoclub Bollenstreek. De ama teurfotografen, verenigd in de foto club „Bollenstreek" heeft vrijdag avond onder leiding van de heer J. Snijders uit Hillegom een mooie bij eenkomst gehad met de heer H. Valk, uit Amsterdam als spreker. Hij had tot onderwerp gekozen: „Met lip stick en draadontspanner". Hij han delde over de mode, glamour en de z.g. Cover-fotografie. Hij liet een se rie werkfoto's zien waarvan de aan wezigen bijzonder veel profijt kon den trekken voor de beoefening van de fotografiesport. De heer Snijders was aller tolk toen hij de heer Valk aan het einde van de mooie en leer zame avond dank bracht voor zijn belangrijke causerie. Namens het bestuur werd medege deeld, dat op 24 april de heer Nij- land zal komen spreken en men op die avond dia's en zwart-wit foto's kan inleveren voor de wedstrijd van de maand welke op 15 mei a.s. zal worden gehouden. Tweede Lustrum in botsingen! Bij de vernauwing van de verkeers weg op de Oranjelaan nabij de her bestrating heeft nu precies de 10de autobotsing plaats gehad. Toen de heer C. J. B. uit Haarlem zag dat in de „sleuf" bij de herbestrating een NZH-bus naderde, wilde hij terug rijden om meer ruimte te geven, doch daarbij lette hij niet op een auto welke achter hem stond van de heer J. S. uit Rotterdam, met gevolg, dat flinke schade aan beide auto's bezorgd werd. Dit is wel een min der prettig „tweede lustrum"!! Vergadering uitgesteld. De ver gadering van de Lisser Ren- en Tour vereniging van a.s. maandag is ver zet naar dinsdag 7 april om 8 uur in „De Beurs". Antonius I-St. Wilhelmus I 1-0, Ned. Herv. School 1-0. Poule B: St. Jozefschool-de Vis- serschool 0-0, St. Jozefschool-St. Wil- helmusschool 0-1, de Visserschool-St. Wilhelmusschool 2 1-0. Poule C: St. Willibrordusschool-St. Antoniusschool 2 1-0, St. Willibror- dusschool-Ned. Herv. School 2 1-0, St. Antoniusschool 2-Ned. Herv. School 2 0-0. Finale poule: St. Antonius I-de Vis- serschool 0-0, St. Antonius I-St. Wil- librordus 3-0, de Visserschool-St. Wil- librordus 0-1, St. Antonius I winnaar. Junioren poule A: de Visserschool- Don Savio 2 1-1, de Vissserschool- Leeuwenhorst ULO 0-0. Don Savio 2- Leeuwenhorst ULO 1-0. Poule B: Fioretti Col. A-Don Bosco MULO I 0-1, Pioretti Col. A-Lag. Tuinbouwschool 2 2-0, Don Bosco MULO 2-Lag. Tuinbouwschool 3 3-0, Don Bosco MULO 2-Fioretti Col. B 2-0, Lag. Tuinbouwschool-Fioretti Col. B 4-0. Finale poule: Don Savio 2-Don Bos co MULO I 1-1, Don Savio 2-Don Bos co 2 0-0, Don Bosco I-Don Bosco 2 0-1, Don Bosco I winnaar. Senioren poule A: Midd. Tuinb.- school I-Fioretti Col. I 1-1, Midd. Tuinbouwschool I-Don Bosco MULO I 3-0, Fioretti Col. I-Don Bosco MULO I 2-0. Poule C: de Visserschool-Gym. Leeuwenhorst 2-1, de Visserschool- Don Savio I 1-0, Gymn. Leeuwen horst-Dom Savio I 3-1, de Vissersch. winnaar. Poule B: Lagere Tuinb. School I- Midd. Tuinb. School 2 0-2, Lag Tuin bouwschool I-Fioretti Col. 2 0-4, Midd. Tuinb.school 2-Fioretti Col. 2 0-0. Finale poule: Midd. Tuinb. School- Fioretti Col. 2 2-0, Midd. Tuinb.sch.- de Visserschool 0-0, Fioretti Col. 2- de Visserschool 1-0. Midd. Tuinbouw school winnaar. NOOR n WI JK ER HOI TT Bloemenbridgedrive Zondag 12 april a.s. organiseert de Noordwijker- houtse bridgeclub ,,Het Juiste Bod" weer zijn traditionele bloemendrive in de grote zaal van café-restaurant „De Zwaan" aan de Dorpsstraat. Zoals ieder jaar zal ook nu weer de leiding in uiterst bekwame handen zijn en zullen er vele fraaie prijzen gewonnen kun nen worden. Bovendien zullen, ondanks het ongunstige weer, toch de bloemen voor iedere deelnemer niet ontbreken. Nadere inlichtingen en inschrijven bij de heer P. Brama. Dorpstraat 26, Noord wijkerhout, tel. 2362. Drs. Letschert - burgemeester van Medemblik - kandidaat-voorzitter van Bloembollencultuur De burgemeester van Medemblik, drs. H. B. P. A. Letschert, is kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van de Koninklijke Algemene Vereeni- ging voor Bloembollencultuur. Dit is gebeurd op initiatief van de afdeling Onderdijk van deze vereniging. De kandidatuur van burgemeester Let schert komt dan in de plaats van die van het lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, de heer Merkx, die zich teruggetrokken heeft. Er zijn twee kandidaten, de andere is de huidige secretaris-penningmeester der vereniging, de heer H. A. G. de Ia Mar. De beslissing zal vallen in de alge mene vergadering, die de vereniging 20 april a.s. houdt.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10