A CHR. KWEEKSCHOOL KAMPIOEN, BONAVENTURA FRAAI TWEEDE JWV 395- De Nerveuze Nerviërs DE SCHADUW VAN EEN MAN r p R m KAMP HOUTRUST'64 EIK. «cd VRIJDAG 3 APRIL 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 SCHOOLVOETBALTOERNOOl 1964 LIdo: Luxor: LEIDEN BIOSCOPEN De films in de week van 2-4 april zijn door de KFC als volgt gekeurd: Camera: Cleopatra, 14 j. Dagelijks, ook zondag 2.00 en 8.00 uur. De volgelingen van Dracu- la, 18 j. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Man, vrouw en het huwe lijk, volw. Dag 2 30, 7.00 en 9 15 uur Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: „Arsène Lupin contra Arsène Lupin". 14 jaar. Dag 2.30, 7 00 en 9 15 uui Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Jeugdprogramma dagelijks, behalve zondag: Sjors van de Rebellenclub, a.l. Trianon: Freddy und das Lied der Südseo, 14 j. Dag 2.30, 7 00 en 9 15 uur Zondag: 2 15. 4 30 7 00 en 9.15 uur Huurlingen van de dood, 14 j. Ma. t m wo.: Twee schuldig, str. volw. (Advertentie) Rex: De massale Leidse schoolvoetbalstrijd is weer gestreden. De kelen zijn weer hees geschreeuw en de spandoeken, toeters, ratels en beUen hebben, met of zonder succes, weer voor een Jaar hun diensten verricht. Naast veel genoten voetbalvreugde werd weer veel leed dapper en sportief geslikt. Vaak werden de overwinnaars als vanouds door een grote schare suppor ters de kleedkamers „binnengedragen", doch vaak ook was bij de aller jongste groepen de ontgoocheling zo groot, dat slechts met moeite een traan kon worden onderdrukt. Hulde aan de kampioenen. Hulde echter ook aan de sportieve verliezers, die zonder enige weerklank hun neder lagen accepteerden en als eersten hun overwinnaars de hand drukten. Terugblik Het stuk, dat de NCRV donderdagavond op 't scherm zijn bracht, behandelde het nog steeds r» niC actuele vraagstuk van de vluchteling. Dag. -.30, 7 15 en 9.15 uur. pe schrijver. Herbert Reinecker. won Zondag -.30, 4.45, 7.15 en er |n Hollywood de Golden Globe 9.15 uur. mee, prijs voor het beste buitenland- se t.v. stuk. Gerard Rekers, die de regie voerde, had ook voor de verta- VOORSCHOTEN hng gezorgd. Elsabeth Andersen speelde overtuigend de hoofdrol van Jaarverslag Raiffeisenbank De Vera; Huib Roos stelde de jongeman stijgende lijn, welke al sedert tal voor. die uit Oostduitsland wilde Foto: Het voetbalteam van het Bona- van Jaren tot uitdrukking komt in wegvluchten. Na afloop zong Caro- ventiira-Lyceum dat in het school- de cÜ*ers van de toevertrouwde mid- line Kaart weer charmant haar lied- voetbaltoernooi 1964 in de afdeling J?1™; zich ook in 1963 voort, je De avond tevoren had de Avro senioren beslag legde op de tweede Het balanstotaal steeg in yergelu- een nieuwe informatie over de ex- plaats. Voorste rij v.l.n.r.: Fons Stik- 1982 met 1,1 miljoen tot port. met veel gesproken woord, zon- voort, Han Waflaart, Peter v.d. Bosch, 8'8 miljoen. In 1963 werd de 5000ste der bepaald belangrijke beelden. Jan la Rivlère, Rob Kramp en Ber- sPfarder Ingeschreven. Het aanta Oud-mimster Sidney van den Berg nard Pomae- tweede rii vlnr* Bob lnleSgers steeg met 476 tot 5116. Het verscheen enkele malen op het v. d. Poel, Hans v. Zijp, Marius Brem- spaartegoed bereikte het bedrag van scherm en aan het slot prins Bern- A. Ha 7 milinon on nor 31 HonomVior 'fil narri nip Hp pvnnrt cfppn crnlfnaaprtio raer, Jan Remus en Kees Janson. Favoriet gewipt Boseoschool en met 31 de vertegen- Gistermorgen traden op de Do cos- woordigers van de Wethouder Ver terreinen de finalisten voor het Wey-ULO laatst aan. Onder vrij grote belang- Door e(Ln gelijkspel van 2—2 ver stelling van de schooljeugd en vele, wees de Weth. Verwey-ULO concur- eveneens de kou trotserende, oude- rent Don Boseoschool nog juist naar ren, bonden in de afdeling senioren derde plaats, het Bonaventura Lyceum, de Tech- T nische School (Ambachtschool) en de afdeling Lagere scholen legde de Chr. Kweekschool, de strijd aan, de zoals WU reeds schreven om in een halve competitie uit te sterk naar voren gekomen Drie Ok- maken wie zich kampioen 1964 mocht toberschool door een overwinning gaan noemen. van 2—° °P de De Valkschool en Bij de senioren zag het er aan- een gelijkspel van 1—1 tegen de Be de 7 miljoen en per 31 december '63 hard, die de export geen stokpaardje was dit bedrag reeds 7.361.871,—. noemde, maar harde noodzaak. „Sca- 6 Jaar geleden werd de 3 miljoen la" verliep in alle rust, naar onze de onvermoeibare fluitisten, zonder gepasseerd. Aan hypotheken, beleg- smaak met Menny Meersma en Lize die dit jaar voor het eerst wie een geslaagd toernooi niet mo- gir.gen en kredieten werd een be- Marke als uitschieters. En daar was drag van 1,8 miljoen uitgezet. Afge- de Vlaamse gaétvrouw Jo Leemans, school deelnam versloeg met 30 de Don gelijk zou zijn geweest. De heer Cora reikte hierna op de l°st~ werd in 1963 voor een bedrag die enkele chansons verklankte en hem eigen wijze en met een toepas- yan ^Jjoen- Het kas- en girover- keer bereikte hogere cijfers, zowel in het aantal boekingsposten als in de geldbedragen. Het aantal posten steeg tot bijna 100.000 en de totale omzet nam toe met 10,6 miljoen tot 106,1 miljoen. Het financiële resul taat van het boekjaar 1963 is zeer bevredigend. Een batig saldo van 17.982,— zal na toestemming van de Het Alphense schoolvoetbaltoer- algemene ledenvergadering aan de nooi, dat deze week wegens de ge- reserves worden toegevoegd, waarna selijk woord de drie wisselbekers aan de aanvoerders van de kampioens- ploegen uit. Alle aanvoerders moch ten een herinneringsvaantje in ont vangst nemen. ALPHEN VOETBALT MET PINKSTEREN vankeliik naar uit lat het Bonal thanieschool welverdiend beslag op steldheid der terreinen geen door- deze zullen bedragen 207.722,-. De ventura Lvceum de titel zou eaan ^et kampioenschap. De overwinning 8apg kon vinden, zal in de Pinkster- Coöperatieve Raiffeisenbank Voor- venture lyceum ae utei zou gaan voiire„i,««i t,.! vakantie worden afcewerkt. In nan- srhnten hni.dt on mannrtaa prolongeren. De lyceïsten versloegen van °P d£ Valkschool be- namelijk met 10 hun aloude riva- zorgde de R.K. Bethameschool (Voor- len van de Technische School, die schoten) een fraaie tweede plaats. tegen de Chr. Kweekschool niet ver- der dan een gelijkspel (0—0) kwa- Driewerf hoeTd men. Hoe anders verliep het echter. In Voordat in de stampvolle Docos- de laatste en tevens beslissende wed- kantine de heer W. Caro, erevoor- strijd tegen de Chr. Kweekschool zitter van de Leidse KNVB-afdeling, moest de Bonaventura-ploeg een ne- tot' de prijsuitreiking overging, sprak derlaag van 30 slikken en aldus de voorzitter van de Schoolvoetbal- met de tweede plaats genoegen ne- commissie, de heer D. Goedhart nog men. een kort slotwoord. Hierin sprak hy De einduitslag werd dus: 1. Chr. onder meer hartelijke woorden van Kweekschool; 2. Bonaventura Ly- dank tot het gemeentebestuur en de ceum; 3. Technische School. verenigingen, die weer hun terreinen en materiaal beschikbaar hadden ge steld. Onder grote bijval van de voetbal- jeugd roemde hij de weer zeer voor beeldige aktiviteit van de organisa toren, de heren Van Schie, Mizée, De eindstrijd bij de junioren le- Linschoten en Wielinga en oogstte verde eveneens verrassing op. De als hij een spontaan driewerf hoera met „outsider" getipte Chr. Technische zijn hartelijk getint dankwoord tot vakantie worden afgewerkt. In aan- schoten houdt op maandag 13 april sluiting hierop zullen op woensdag a.s. een algemene ledenvergadering 20 mei a.s. te Katwijk (Sportpark in het jeugdgebouw van de geref. „Nieuw-Zuid") de streekfmales wor- kerk* aan de Koningin Julianalaan. den gehouden. Aanvang 8 uur. zig-zag naaim werkt ook me' t 2 naalden - electrïsch MEERPOEL bre.st.aat 17) leiden telelooit: 74015 (Advertentie) Ook verrassing bij junioren Een vervolgverhaal van Suske en Wiske DIT WEEKEND NAAR gg de Nationale Kampeer- Sporttentoonstelling in de Houtru8thallen, Den Haag KAMP HOUTRUST '64 M Alles «oor uw «acantie Toeristisch informatie centrum Vacantia - Modeshows Doorlopend toariatiacha filmt Demonstraties Nivon-Tour-Show Geopend van 10 uur v.m. tot 10 uur n.m. Ook zaterdag en zondag de gehele dag open. Toe gang: f 1.50 p.p., kinderen tot 14 jaar f 0,75 p.p., groepen gereduceerd tarief. een kort gesprekje had metzich zelf dank zij een truc-montage. Met een gevoelig woord heeft Cees de Lange de pas gestorven kleinkunste naar Willy Vervoort herdacht. De schrijver Adriaan van der Veen, die volgens buitenlandse beoordelaars de beste Europese roman van 1963 heeft geschreven, werd op degelijke wijze besproken door Hans Gomperts. Komende uitzendingen Van avond brengt de Vara een uitvoerig amusementsprogramma, en dan is het toevallig ook nog eens een keer. Zaterdag is de KRO aan bod met allerlei: de avonturen van Ivanhoe. Brandpunt, Midavondserenade, een programma van de Waalse t.v. en de rubriek van dokter Trimbos „gehuwd en ongehuwd". Zondag, bij de NTS, zingt Francis van Rooy, bij de Avro komen de Verdedigers. Ko van Diik gaat vertellen en Pierre Janssen komt met nieuwe kunstgrepen. 4 et li erklan ken ZATERDAG 4 APRIL 1964 HILVERSUM I. 402 M. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klass. gram. 7.45 Geestel. liede ren. 7.55 De kerk zijt gij, lez. 8.00 Nws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Djinn: gevar. progr. 12.00 Angelus. 12.04 Kath. nws. 12.10 Country- and Western Express gr. 12.30 Mededel. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Licht in strumentaal ensemble en zang. 13.00 Nws. 13.15 Marktber. 1318 Musice rende dilettanten. 13.40 Franse les. 14.00 Voor de jeugd. 15 00 Lichte pianomuz. en zang. 15.20 Metropole ork. en zangsolist. 16.00 Grensland: uitz. voor jonge mensen. 16.15 Jazz- muz. met commentaar. 16.40 Licht instrumt. septet. 17 00 Lichte gram. 17.30 Boekbespr.. 17 40 Roulette: mu zikaal spelletje. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Lichte orkestmuz. 18 50 Licht baken, lez. 19 00 Nws. 19.10 Actuali teiten. 19.22 Sportperiscoop. 19 30 Klass. ork. werken (stereo uitz.). 20.30 Rieleksen: amusementsproer. 21.30 Buurman's krant: informaties uit het buitenland 21 50 Bric a Brac. cabaret. 2.20 2.25 Boekbespr 2.30 Nws. 2.40 Kruispunt: discussie over de verschijningsvorm van de Kerk in de wereld van vandaag. 23.10 Bespr. van nieuwe klass gram mofoonplaten. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ocht. gymn, 7.20 Social, strijdl. 7.23 Lichte gram. (Om 7.30 Van de voorpagina) 8 00 Nws. 8.18 Lichte gram. 8.30 Wegwijs: tips voor trips en vakantie. 8.40 Lichte gram (vervolg). 9.00 Loon naar werken, uitz. in samenw. met het N.V.V. 9.10 Yoor-r(ot jonde, ge- var. progr. VPRO' 9 40 Bijbelse mi niaturen, godsdienstige lez 9 55 De school van morgen, praatje VARA: 10.00 Buitenl. weekoverz 10.15 Ro tonde, gevar. progr. 12.30 Mededel. t.b.v land- en tuinb 12.33 Sportnws 13 00 Nws. 13.15 VARA-Varia 13 ?0 Lichte gram. voor teenagers 14 10 Progr. voor twintigers 14 45 Artis tieke staalkaart. 15.15 Radio Jazzcl. 15.45 Reportage v. d. conferentie Blik op het Oostblok, betr. de veran deringen in de communistische we reld. 16 00 Radiophilharm. orkest en sol.: klass. en mod muz. In de pauz°: plm. 16.55-17.15 Boekenwijsheid. 18 00 Nws en comm. op het nieuws 18 20 Lichte muz. 18.30 Muziekkiosk 18 53 West-Europees Volleybalkampioen schap in Hengelo. 19.00 Voor de kin deren. 19.10 Radioraad. 20.00 Nws. 20.05 VARA's Bekercomp., wedslrijd- progr. 21.00 Soc. comm. 21.15 Lied jes. 21.45 Licht pianospel met instrum begeleiding gr. 22.00 Langs vergeten wegen, hoorspel 22 50 Babysitten: lichte en klass. gram. met verbin dende teksten. 23.20 Licht instrum. trio met zangsoliste: jazzmuz. 23.40 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 15.00 De avonturen van Cris tobal, TV-film. NTS: 15.25 Reportage Westeuropees volleybal kampioen schap- Nederland-Frankrijk. KRO: 16.15 Huis, thuis, wonen. 17.00-17 45 Voor de kinderen. 19.30 De avontu ren van Ivanhoe, TV-film (29) NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.00 Brandpunt. 21.00 Mid avondserenade, showprogr. 21 40 Er gens in Nederland. 21.50 Suite en Seize, progr. van de Waalse TV: mu zikaal en balletprogr. 22.30 Gehuwd en ongehuwd. NTS: 23.00-23.05 Jour naal. 60) Ik maakte van deze gelegenheid ge bruik, om de ontstane drukte te ont vluchten en na Billy gewenkt te heb ben mij te volgen ging ik een wan deling om het paviljoen maken. „Ik ben blij, dat je heengegaan bent", zei Billy, zodra wij buiten het gehoor van de anderen waren. „Ik heb nogal belangrijk nieuws voor je, oude jongen. En wat meer is, ik snak naar een sigaret." „Nu, dat treft, wij zullen even bij York aankloppen. Lady Baradell schijnt ons in het oog te houden." Billy keek mij onderzoekend aan „Wie is lady Baradell?" vroeg hij „Ik geloof, dat je haar voor mij ver borgen houdt. Is dat soms een oude vlam van je?" „Lady Baradell", antwoordde ik vriendelijk, „is een bijzonder mooie vrouw, maar zij staat niet in betrek king tot onze particuliere zorgen, ten minste niet officieel." „Dat begrijp ik", zei Billy. Wij vonden York bij de ingang van het paviljoen, blozend van opwin ding en schitterend in zijn rood en gele sporttrui. Ik stelde hem Billy voor als de heer, die mij tegen de stropers in het moeras had beschermd, en van dit onderwerp afstappend, fe liciteerden wij York met zijn be haalde overwinning. „Jullie bent de helden van de dag" riep ik met de hand wuivend naar een groepje onder de bomen, waarna York vvegslenterde met de bewering dat hij bijzonder slecht gespeeld en veel pech had gehad. Billy en ik ver volgden onze weg en vonden aan de andere kant achter het veld een ver laten bank, waarop we gingen zitten. „Geen slecht nieuws, hoop ik, Bil ly?" vroeg ik nieuwsgierig. 't Is niet bijzonder opvrolijkend", antwoordde hij met ernstige stem. „Ik vrees, dat je dametje in een vuile boel verzeild geraakt is." Mijn hart scheen in te krimpen. „Er is echter nog niets ernstigs aan de hand", liet hij er vlug op volgen, „maar die schavuiten op „De Hollies hebben op de een of andere wijze ontdekt, dat zij gisteren een onder houd met jou heeft gehad en als ik mij niet sterk vergis, hebben zij haar opgesloten." „Hoe kon je dat alles te weten ko men?" vroeg ik. „Door het raam", zei Billy, „Als het een beetje wijder open gestaan had zou ik veel meer gehoord hebben, maar die Zuid-Amerikanen schijnen bang voor een beetje verse lucht." Hij stak zijn pijp aan en blies gedurende enige ogenblikken zware tabakswol ken de lucht in. ,Ik klom tegen de afvoerpijp op. Het was even gemak kelijk als uit een boom te vallen." „Je bent een flinke kerel, Billy" zei ik met warmte. „Wat zeiden ze eigenlijk?" „Ja, je weet, hoe die kerels koeter walen half Spaans, half Engels en allemaal tegelijk. Zover ik er uit wijs kon worden ik hing maar los tegen die pijp aan had iemand hun een boodschap gezonden, dat jij en Mercia die middag samen hadden doorgebracht. Zij waren er verduiveld woest over en schenen er over te be raadslagen, wat zij met haar zouden doen. Die vent, die jou dat prikje heeftgegeven, was hels. Als hij had moeten beslissen, had ik voor haar leven geen cent gegeven, maar ge lukkig is die „huisknechtvergiftiger" de baas daar. Hij beval, dat er op 't ogenblik geen geweld gebruikt mocht worden, en de anderen legden zich bij zijn beslising neer." „Dat is zijn geluk", zei ik nors. Billy knikte. „Dat is het zeker", zei hij. „Als zij tot een andere beslis sing zouden zijn gekomen, geloof ik, dat ik ze allen zou hebben doodge schoten. Ik had mijn geweer bij me Toen het echter anders afliep, oor deelde ik het beter, om de executie maar uit te stellen." „Dat zal misschien geen lang uitste' zijn", verklaarde ik. „Wij moeten Mer cia daar vanavond nog vandaan halen, het gaat, hoe het gaat." „Ja", beaamde Billy zacht. „Ik ge loof, dat de tijd Is gekomen, dat wij moeten ingrijpen. Zeg heb jij nog nieuws?" Zonder veel woorden te verspillen, verhaalde ik hem mijn gesprek met Mercia en tevens van het geheimzin nige telegram, dat Maurice had ont vangen. „Allemachtig!" zei hij, terwijl hy my aandachtig gadesloeg, „dat brengt iets meer licht in de zaak. Verbeeld je, dat Northcote die vervloekte schurk van een Prado is. Ik heb al tijd gehoord, dat hij een Engelsman was, maar ik heb het nooit geloofd. Geen wonder, dat je zo onpopulair bent. ouwe jongen." „Ik wou, dat ik maar wist, hoe hij ontsnapt is en wat die helse „Bond" is, die op zijn leven loert" zei ik. Billy glimlachte. „Een man als Pra do", zei hij ironisch, „is hoogstwaar schijnlijk niet thuis, wanneer het volk van plan is, zijn paleis in de lucht te laten vliegen. Ik zou het niets vreemd vinden, als hij het zelf had gedaan en van de gelegenheid gebruik gemaakt, om van vaderland te veranderen. Wal de „Bond" betreft nu, je weet even goed als ik, hoe het er in die vulka nische kleine Zuid-Amerikaanse staatjes toegaat. Prado behoorde waarschijnlijk tot een of ander ge heim genoootschap, dat hem hielp Solano te vermoorden en de presi dentszetel te beklimmen; en toer hij baas was, beschuldigde hij hen. Zij moeten wel ernstige redenen heb ben dat zij hem over de gehele aard bol achterna jagen." „Nu, ernstige redenen of niet, ik haal Mercia vanavond uit dat huis. Ik zal niet rusten alvorens zij veilig en wel bij Tregattock is." „Je kunt op mij rekenen", zei Bil ly eenvoudig. „Hoe zullen wij het aanleggen?" „Ik dacht even na. „Wij zullen het voorbeeld van Maurice volgen", zei ik. „Jij gaat terug naar Woolford en zendt mij tegen vijf uur een tele gram, dat ik onmiddellijk naar Lon den moet komen. Dat is een gezonde reden tot vertrek. Ik zal hun zeg gen, dat ik natuurlijk met de auto ga en dan kom ik wel naar „De Ploeg", Billy knikte. „Je hebt gelijk", zei hij. „Ik zal zien of de auto in orde ls". Toen schokschouderde hij lachend „Wij moeten eens een gezellig avondje hebben", voegde hij er bij. terwtfl h« zich verkneukeld in de handen wreef. ,,'t Z^n zaken en geen pretje, Billy en wij moeten niet vechten, als wij Mercia zonder dat mee kunnen krij gen." „Daar bestaat bedroefd weinig kans voor", merkte Billy op. „Ik zie die giftmenger haar al heel vriendelijk aan je presenteren en jullie zijn zegen geven. En jij?"

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2