Gemeente Lisse schonk beeld van Nie. Jonk aan jubilerende Keukenhof Spioneerde Zweed ook voor de VS. beter een CANON in de hand MEDISCHE DIENSTEN DRIE MAANDEN GEëlST TEGEN AUTOBESTUURDER UIT OEGSTGEEST VRIJDAG 3 APRIL 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 „Ik sta hier temidden van de „fine fleur'' van de bollenstreek en het bol len vak. Een heel sterke concentratie van vakkennis, van economisch den ken, van organisatievermogen, van arbeidsaln en van doortastendheid. Ik ben blij hier te staan met de bestuursleden van de Keukenhof, omdat deze nationale tentoonstelling ook het resultaat is van de genoemde eigenschap pen. De gemeenteraad van Lisse is erkentelijk en dankbaar voor hetgeen het bestuur van Keukenhof heeft gepresteerd en wil daarvan ook een zichtbaar teken geven: een mooi en leesbaar beeld van de beeldhouwer Nic. Jonk „Hurkende Figuur". Dat zei mr. Th. M. J. de Graaf, de burge meester van Lisse, op een druk betochte receptie die gistermiddag in het gemeentehuis tê Lisse werd gehouden i.vjn. het derde lustrum van de Keukenhof. bouwen van bruggen, enz. Spr. roem de de goede samenwerking die tus sen het gemeentebestuur en het Keu- kenhofbestuur bestaat. Symbolische overdracht Het beeld moést uiteraard symbo lisch worden overgedragen het staat trouwens al geruime tijd op zijn sokkel in de Lissese lusthof en mr. De Graaf dêed dat door de vice-voorzitter van Keukenhof, de heer Th. de Vroomen een foto van het beeld te overhandigen. Het bestuur wil de creatie van de heer Jonk graag accepteren, aldus de heer De Vroomen, die het niet kon laten even te zinspelen op de voor delen, die de gemeente Lisse van de Keukenhof geniet via de vermake lijkheidsbelasting, al moest de War- mondse bollenexporteur toch toege ven, dat deze gelden voor een be langrijk deel zijn besteed aan 't ver breden en moderniseren van de toe gangswegen naar de Keukenhof, het De Zweedse kolonel Stig Wenner- ström is ook actief geweest voor de Amerikaanse inlichtingendienst, zo meldt het Stockholmse blad „Afton- bladet" vandaag. Wennerström wordt op 9 april in Stockholm berecht op beschuldiging van spionage voor de Russen tijdens de afgelopen 15 jaar. NEDERLANDSE TOERISTE IN FRANKRIJK OMGEKOMEN Een Amsterdamse toeriste, mevr. Ida Knoll (62), is gisteren nabij Lyon aangereden door een vrachtauto en op weg naar het ziekenhuis over leden. Ontmoeting Beeldhouwer Nic. Jonk (36), die in het Noordhollandse plaatsje Noord- Scharwoude werd geboren, ontmoet te gisteren in de Lissese raadzaal 'n oud-dorpsgenoot: de Lissese arts N. Bet, die als lid van de gemeenteraad de receptie bijwoonde. Beide heren hadden elkaar in geen twintig jaar gezien, maar herkenden elkaar on middellijk. Nic. Jonk merkte verhêugd óp: „Als dat Klaas Bet niet is En dokter Bet zei; „Dat lijkt waar achtig Nic Jonk wel Ze hebben gisteren geruime tijd allergenoeglijkst met elkaar gespro ken en Noordhollandse herinneringen opgehaald. Nie Jonk, die thans in Amsterdam woóht, is o.hi. leraar aart de Haar lemse Academie voor Beeldende Kun sten. Zijn creatie „Hurkende Figuur" staat niet voor het eerst in de Keu kenhof. Ook verleden jaar werd het beeld in Lisse geëxposeerd en trok toen veel belangstelling. De gemeen te Lisse heeft de sculptuur gekocht voor f 17.000,-. Llsse's burgemeester, mr. Th. M. J. dc Graaf, overhandigt de foto van 't beeld .Hurkende Figuur" aan de vice-voorzitter van Keukenhof, de heer Th. de Vroomen. Geheel links: mevr. De Graaf-Theling. Beeldhou wer Nic Jonk staat tussen de burge meester en de heer De Vroomen. KNBTB akkoord met voorstel Landbouwschap Het bestuur van de Katholieke Ne derlandse Boeren- en Tuindersbond heeft tijdens een gisteren gehouden vergadering met de gewestelijke hoofdbesturen te Arnhem besloten zich akkoord te verklaren met de voorstellen van het Landbouwschap, waarbij een richtprijs wordt gevraagd van 33 cent per kg melk met 3,7 pet vet, te realiseren door: a. vaststelling van een toeslag van 8 cent per kg industriemelk; b. een verrekenprijs voor con- sumptiemelk van 35 cent; c. verhoging van de inleverings- prijzen voor zuivelprodukten d. het voeren van een aktief rund vleesbeleid. In dit licht bezien acht het bestuur van de KNBTB de door de regering vastgestelde richtprijs van 31 cent onjuist. Met klem dringt het bestuur aan op nader overleg tussen minis ter en Landbouwschap, teneinde door middel van bepaalde maatregelen alsnog te bereiken, dat de financiële uitkomsten van de melkveehouderij in de praktijk komen te liggen op het niveau overeenkomstig de voorstel len van het Landbouwschap. Dit overleg zal aldus het bestuur van de KNBTB met name betrekking moeten hebben op: a. een zo spoedig mogelijke ver hoging van de verrekenprijs; b. het treffen van voorzieningen ten aanzien van het dragen van de financiële lasten, verbonden aan het Uit de markt nemen van zuivelpro dukten; c. het te voeren rundvleesbeleid, speciaal waar dit betreft het niveau van de oriëntatieprijs en van de in terventieprijs. Voor f 195j" biedt Canon u een volautomatische kleinbeeldcamera waarmee het fotogra-feren kiddetspel wordt. De camera regelt 2elf sluiter en diafragma, u be hoeft alleen nog de afstand in tè stellen op symbolen in de zoeker, lens 40 mm f 2.8, sluiter 1/30 tot 1/250 sec. En uw fotohandelaar vertelt u gaarne nog veel meer over de voor perfekte foto's notfët~ JUNIOR Imp. N.V. BORSUMIJ-WEHRY OEN HAAG '3 (Advertentie) Wereldhandelsconferentie H. Stoel ondersteunt initiatief van V.N. In een brief aan de 5 vertegen woordigers van de H. Stoel bij de Wereldhandelsconferentie, welke mo menteel te Genève wórdt gehouden, heeft de pauselijk staatssecretaris in naam van de H. Vader zijn tevreden heid betuigd met het initiatief. De nadruk wordt erop gelegd, dat de H. Stoel het initiatief van de Ver. Naties van den beginnen af heeft on dersteund. Immers het VatiGaan wenst niets anders dan dat alle pogingen die van particuliere zijde ondernomen worden om de achtergebleven lan den te helpen, ook door de staten wórden ondersteund. De H. Stoel geeft toe, dat Genève voor zeer moeilijke problemen staat en dat in deze conferentie waarschijn lijk nog geen oplossing voor vraag stukken gevonden zal kunnen wor den. Het zal de taak van de Vaticaanse delegatie zijn, zo wordt vastgesteld, om de ethische kanten van de ont wikkelingshulp uiteen te 'zetten en erop aan te dringen blijvende oplos singen te zoeken. NIEUWE RUSSISCHE LANCERING De Sowjet-Unie heeft gisteren een meertrapsraket gelanceerd met aan boord een automatisch radiobaken, „Sonde 1", voor de verdere ontwik keling van een systeem voor inter planetaire vluchten op grote afstand, zo méldt hét Russische persbureau „Tass". Voor de Haagse politierechter Betonwerker uit Bodegraven werkte zich deerlijk „in de nesten" getuige gehoord en betoogde, dat zij bij de haren was beetgepakt. „Zoals in oude Griekse tijden", herinnerde zich de officier. Verdachte zette uiteen, dat ook zij haar deel had gekregen; de dokter kon er over worden opgebeld door de rechter, die dat niet deed. De officier vond de gebeurtenissen Daar heb je een mooi soepje van als wapentuig benut, zoals de officier duidelijk genoeg om wegens mishan- gemaakt, merkte de Haagse politie- van justitie constateerde. deling 30 boete te eisen omdat ver- rechter op en de 22-jarige betonwer- Eerst was zg met een hark de dachte kennelijk de meest militante ker uit Bodegraven moet instemmend buurvrouw te lijf gegaan. Toen de figuur was geweest. De rechter vor- knikken; hij zat er lelijk in. hark van de steel vloog en alleen oordeelde conform de eis. In eorste instantie was het de n0® de 't8el reètte' timmerde zij drank geweest die hem Jn de soep" ^T.ch/m.^TLh^v' 2' SÜLFIET IN GEHAKT verzeild deed reken „wacht maar, ik heb nog meer' verzeiia aeea raoen kondigde zij aan en voorzag zich Een slager uit Boskoop had zich Op 15 januari had de jongeman vervolgens van een schoffel. voor de Economische politierechter h^nfitdglhfiedn»rbmL.re^eBh!t' «ïïl Nu was de Verdachte het met dit te verantwoorden, omdat in gehakt, wLr hii verhaal uit de mond van het slacht- dat hij in voorraad had. sulfiet was «n Ji,rïtdftn 2 stï?n 5 opgetekend, lang niet eens, in- aangetroffen. Zoals bekend wordt dat een vrachtauto Wist te Staan. Hij «.{«„„mi, Ppbruikt om vlepswarpn dat ar min- Oostduitsers blijven tot over de grens schieten op vluchtelingen Het ministerie van binnenlandse zaken van Slees wij k-Holstein heeft meegedeeld van gevluchte Oostduitse militairen te hebben vernomen, dat de Oostduitse grenswachten het be vel hebben gekregen op vluchtelin gen naar West-Duitsland te blijven schieten, ook als zij Westduits grond gebied hebben bereikt. De gevluchte militairen hadden dienst gedaan in het noordelijke grensgebied. Door het schieten op vluchtelingen zouden echter geen andere personen op Westduits gebied in gevaar mo gen worden gebracht. De Westduitse minister van bin nenlandse zaken Hoecherl is verzocht te onderzoeken of dit nieuwe bevel behalve in het noorden ook op andere punten langs de zonegrens werd ge geven. Leiden en Omgeving Leiden Gedurende het komende weekend nemen waar dkt. De Jong, Rijndijk 15, tel. 32877; dkt. Masten broek, Houtlaan 27, tel. 53156; dkt. Glabbeek, Bachstraat 39, teL 22956; dkt. Van Wingerden, Boshuizerkade 28, tel. 30791; dkt. Langezaal, Witte Singel 30, tel. 24855. (Wijzigingen in deze lijst voorbehouden!). Geopend voor spoedeisende gevallen Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313; Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Alkemade en Leimuiden Dkt. Van der Werf, Koppoellaan 1, Rijp- wetering, tel. 01712 - 202; dkt. Van Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wete ring, tel. 01713 - 217. Alphen aan den Rijn - Wit-Gele en Groene Kruis zuster A. C. Huybregts, Conradstraat 11, tel. 2710. Boskoop - Dkt. Pompe, tel. 2038; Wijkverpleging zuster Beks, tel. 2141. Hazerswoude - Zie Leiderdorp. Wijkverpleging zie Koudekerk aan den Rijn. Hillegom - Dkt. G. P. D. Ie Cocq d'Armandville, Sixlaan 7, tel. 5613. Wit-Gele Kruis zuster M. C. Glas, Meerstraat 206, tel. 5351; Apotheek voor Hillegom en Lisse; Hilleeomse Apotheek. Hoofdstraat 78, tel. 02520 - 5272. Tandarts Bollenstreek E. Sal- verda, Van den Endenlaan 76, tel. 6219, Hillegom. Katwijk aan den Rijn - Dkt. C. J. Hagen, tel. 3222. Apotheek Prince- straat 3. tel. 2755. Katwijk aan Zee - Dkt. A. G. de Jager, tel. 3777. Apotheek zie Katwijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn - Wijk verpleging zuster Hoogvliet, Kom van Aaiweg 7, Leiderdorp, tel. 01710 - 24909, bgg 01710 - 31297. Bij onge vallen aan de Rijndijk, tel. 01714 - 278. Langeraar en Nieuwveen - Dkt. J. A. Sandkuyl, Langeraar, tel. 01722 - 104. Wit -Gele Kruis zuster Ver haar, tel. 01722 - 345. Leiderdorp - Dkt. Bakema, Hoofd straat 2, Leiderdorp, teL 24828. Apo theek: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, teL 20085. Leidschendam - Dkt. Grobben, tel. 4445. Wijkverpleging Wit-Gele Kruis tel. 4161. Ambulance, tel. 3923. Lisse - Apotheek zie Hillegom. Tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden - Dkt. M. Sanders, Beatrixlaan 11, Nieuwkoop, tel. 01725 - 555. Noordwijk - Dkt. De Beer, tel. 2751. Wit-Gele Kruis zuster J. van Stigt, tel. 3388. Apotheek alleen De Duin rand. Noordwijkerhout - Dkt. K. A. van Praag, Heerenweg 17, Noordwijker hout, tel. 02533 - 2385. Tandarts Bol lenstreek zie Hillegom. Wit-Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest - Dkt. H. A. Reterink, Johon Evertslaan 14, tel. 50394. Wit- Gele Kruis zuster Warmenhoven, tel. 51188, bgg 52426. De Oegstgeestse Apotheek is geopend. Rijnsburg - Zie Katwijk aan den Rijn. Sassenheim - Dkt. H. Kwint, Hoofdstraat 324, tel. 7253. Wit-Gele Kruis zuster Mühlhaus, Dr. Kuyper- laan 3, Voorhout, tel. 02532 - 8122, Tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Valkenburg - Zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout - Dkt. A. W. Bots. Prof. Aalberselaan 2, tel. 02532 - 7393. Voorschoten - Dkt. J. M. Abarba- nel, Chopinlaan 32, tel. 3875. Tandarts voor spoedgevallen zaterdag en zon dag 09.30 uur, G. M. Manschot, Pau wenstraat 1. Warmond - Zie Sassenheim. Wassenaar - Dkt. J. A. Romer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501; dkt. K. T. de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460. Apotheek Siderius, Langestraat 86, tel. 2141. Woubrugge - Zie Langeraar. Zwammerdam - Dkt. K. Gill, Zwammerdam, tel. 01728 - 2527. Katangaanse gendarmes geloven het wel Het resultaat van de oproep tot voormalige Katangaanse gendarmes om zich met hun wapens bij posten van de Verenigde Naties over te ge ven, is ontmoedigend geweest, zo heeft een VN-woordvoerder in Eli- sabethstad meegedeeld. Er hadden zich geen gewapende gendarmes ge meld, terwijl zich slechts enkele men sen hadden gemeld, van wie niet vaststond of het gendarmes waren. In boven Katanga uitgeworpen pamfletten was hun goede behande ling en werk beloofd, als zij zich voor 31 maart meldden. f Hele regering achter de bal Onder aanvoering van pre mier Kenneth Kaoenda is het kabinet van Noord-Rhodesië in training voor een voetbalwed strijd later deze maand. Met die wedstrijd tegen de voetbal club Zambia, waarvan de op brengst een liefdadig doel zal dienen, wil de regering bewij zen „niet uit slappelingen te be staan". Dagelijks kan men Kaoenda en zijn ministers transpirerend zien ronddraven in het plaat selijke stadion. De ploegleider, minister van Landbouw Elijah Moedenda, is erg tevreden over zijn „jongens". „Ik heb goede hoop op winst, er komt al aar dig schot in," verklaarde de ministeriële trainer. kroop in de cabine, naar de jonge man achteraf veronderstelde, om er te gaan slapen. Maar dat deed hij niet; h« ging rijden met de vracht- Iermlnst konden 2etten' auto, die beladen was met zes ton lapier. Onderweg liet hij royaal een tegendeel; eigenlijk was zij het gebruikt om vleeswaren, dat er min- slachtoffer. Maar in elk geval stond de.r aantrekkelijk uitziet, een mooi, wel vast, dat de huurlieden elkaar al- kleurtje te geven. Het gebruik van sulfiet is evenwel De kwestie was ditmaal op 14 sinds enkele jaren strafbaar gesteld, oktober ontstaan, doordat de buur- De slager betoogde nu, dat er sulfiet fiftPerrm^HdA^e diilntpr JSwil nn" vrouw een zoontje van verdachte van was geweest op een haas die in de litie verWaardc'ntet veel v^trouwen ±JMft» het" .!?<L da"d°°r mie vermaarde mei veei vertrouwen _.i_ „i ,„__j in de stuurkunst van de chauffeur te *'21 1 waarschijnlijk ook In het gehakt te- hebben gehad. Maar verdachte kwam HeTw^k Snn^Lrd «eaon S'e» "^omen. De feiten waren toch in Waddinvvpen en keerde ver- he,tv£elk vooraf werd gegaan door een in elk geval juist en de rechter legde volgens naar^Bodegraven K Toen Sche,dparllj' Het slachtoffer werd als 60 boete of 12 dagen hechtenis op. ging het echter mis, want onderweg rri i t i riest einde van avondje uit kwam het hele geval in een sloot terecht. De schade aan de vrachtauto toegebracht beliep rond de vierdui zend gulden, ongerekend nog het pa pier. En nu stond de jongeman terecht wegens het onder invloed van drank besturen van een auto en niet in het bezit zijn van een rijbewijs. „Het is een explosie geweest, die verdachte nog lang zal berouwen. En hij zal er lang genoeg aan herinnerd worden", constateerde de officier van justitie. Want uiteraard zal de ver zekering de schade doen terug beta len, waarvoor reeds een regeling werd getroffen. De officier wilde met de strafmaat daarmee wel rekening houden en ook met jeugd en blanco strafblad van verdachte. De eis luidde een maand gevange nisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar waarin de schade moet worden vergoed benevens ont zeggen der rijbevoegdheid geduren de drie jaar en 50 boete voor het ontbrekende rijbewijs. „Je zit er geweldig in", onder streepte de rechter en hij veroordeel de tot twee maanden gevangenis straf voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar, waarin de schade zo mogelijk moet worden terugbetaalt en een geldboete van 50. De inwoonster van Boskoop, die zich voor de Haagse politierechter had te verantwoorden terzake van mishandeling, had tuingereedschap Het was na bezoek aan een carna val, dat in de nacht van 7 op 8 febr. een 23-jarige verkoper uit Oegstgeest met de auto van zijn werkgever en kele kennissen zou wegbrengen. Dat liep wel bijzonder triest af, want op het kruispunt van de Kon. Juliana wegVeurseweg te Leidschendam vloog de auto uit een bocht en kwam op de voor de bestuurder linker weg helft terecht. De geyolgen daarvan waren zeer ernstig, want er volgde een frontale botsing met een tegen ligger. Hierbij werden mevr. C. M. Pierot en mej. M. J. H. de Vetten zwaar gewond; eerstgenoemde ver blijft nog steeds in een ziekenhuis als gevolg o.m. van een oogverwon ding, hersenschudding, breuk van neusbeen en ander hoofdletsel. We gens veroorzaken van zwaar licha melijk letsel door schuld, had de ver koper zich voor de Haagse rechtbank te verantwoorden. Volgens verdachte had hij met een snelheid van plm. 70 km. gereden en was zijn auto bij het passeren van een brug gaan slippen. Als getuige verklaarde mevr. F. B. v. d. Meer, dat zij die nacht per fiets over de Veurseweg reed en een auto met enorme snelheid hoorde naderen in de richting Voorburg. Toen de auto haar gepasseerd was, hoorde zij even later een harde klap en ont dekte dat een botsing had plaats ge vonden. Getuige zei dat de weg ter plaatse een lichte bocht maakt en gevaar oplevert bij een snelheid, als waarmee verdachte reed. De incasseerder L. Overmeer had eveneens de auto zien naderen, uit de voor hem tegenovergestelde rich ting. Er werd zeer hard gereden en getuige zag de auto op zich afkomen, zodat hij het voetpad op vluchtte. De officier van justitie wees erop, dat het wegdek ter plaatse niet best is. Het was slecht weer en een snel heid van 50 km. is daar reeds te groot. Rekening houdend met de jeugd van verdachte luidde de eis drie maanden hechtenis en ontzeggen der rijbevoegdheid gedurende twee jaar met aftrek van de tijd waarin het reeds is ingetrokken. De verdediger, mr. de Wildt, con stateerde dat het hier wel een tra gisch einde van een avondje uitgaan betrof en men het gebeurde zeer be treurt. De snelheid waarmee ver dachte reed was niet zo groot als sommigen beweren, mogelijk is de auto in een slip geraakt. Verdachte geeft wel toe dat hij te hard heeft gereden. Pleiter verzocht clementie. Uitspraak op 16 april. Brigadier Piet en de semi-prof 47. Frederik J. Zaagmeel, alias me lige Freek, zette zich in positie en liet een vreugdeloos lachje om zijn dorre lippen krullen. „Uit mijn hoofd weet ik het niet", zei hij. „Maar als u me vraagt het na te zien, dan kan ik dat verzoek natuurlijk in over weging nemen. Toe dan vréóg 't me dan Brigadier Piet slaak te een zucht en zei: „Zou u het mis schien' even voor me kunnen nakij ken?" „Ja zeker! Dat kan", juichte Freek en verheugd stortte hij zich op een aantal ordners, mappen en dossiers. Gewichtige stukken vlogen alle kanten op en temidden van al dat onbegrijpelijke spoorweggedoe klonk de stem van de melige Freek die de meest vreemde dingen zei. „Loc Q 173 eh; nachtdienst vrachttractie en materieel zie dossier 14, map 6, juist.blad 37kolom 3 sub c met ver wijzing naar het klappertje C 12, weg en werken lager personeel Hermanus Olyrook juist, dat klopt. eh a ha!!" Bij deze laatste uitroep „aha" keek de heer Zaagmeel trots op. „Het klópt!" zei hij. „Wat klopt?" vroeg Piet. „De trein, waarover u het had", ant woordde de ijverige ambtenaar vol daan. „U had gelijk. Het staat hier in mijn mapjes allemaal precies ge noteerd. Hermanus Olyrook had nachtdienst en heeft persoonlijk de briefjes opgeplakt. Er is inderdaad een goederentrein via Parijs naar Italië vertrokken. Een trein met in gevroren groente en fruit. Dat spul gaat allemaal naar Italië. Precies om drie uur tien is deze trein de grens bij Zevenbergen gepasseerd. Ja ja, wij van het spoor vergissen ons niet gauw". Brigadier Piet nam af scheid van de werkzame heer Zaag meel, doch op de trap vroeg hij: „Weet u bij geval ook naar welke plaats in Italië deze trein moest?"

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10