„BONAVENTURA" OP DE BRES VOOR WEST-IRIAN Weerbericht HUISEIGENAREN WILLEN HOGERE HUUR VOOR OUDERE WONINGEN SOEKARNO ZIEK Aantal doden en vermisten in Alaska gestegen Het weer in Europa WOENSDAG 1 APRIL 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 JUBILEUM BIJ BIK EN BREEDEVELD Vanmorgen heeft wethouder S. Men ken in restaurant Van der Heyden twee koninklijke onderscheidingen uitgereikt. Het betrof hier twee jubi larissen, de heer C. G. Bovenlander chef van de werkplaats bij de firma Bik en Breedeveld, en de heer P. Sleuven, metselaar. Zij herdenken vandaag de dag, dat zij 40 jaar ge leden hun eerste schreden zetten bij dit Leidse bedrijf. Zaterdag 11 april wordt het feest gevierd met de di rectie en het gezamenlijke personeel. Wethouder Menken haalde geza menlijke schoolherinneringen op en sprak zijn bijzondere waardering uit voor de betoonde trouw aan 't Leid se bedrijfsleven en de ijver waarmee zij de zaak altijd hebben gediend. Namens de directie sprak de heer O. Bik een kort woord, waarin hij ieder prees en overhandigde ieder als blijk van waardering een enveloppe met inhoud. Wethouder Menken reikt de on derscheidingen uit. Van links naar rechts: wethouder S. Menken, de hr C. G. Bovenlander en de heer P. Sleuven. JUBILEUM BIJ ROTOGRAVURE Op dinsdag 31 maart herdacht de heer C. Lasschuit, monteur in dienst bij de N.V. Nederlandsche Rotogravure Maat schappij, het feit dat hij voor veertig jaar bij genoemde N.V. in dienst trad. Om kwart voor elf werd de jubilaris met zijn vrouw in de knusse can tine binnengeleid door de leden der fabrieks- commissie en nadat de jubilaris door de leden der directie was begroet, nam de heer J. C. Stafleu als oudste direc teur het woord, om in een sober doch warm betoog uitdrukking te geven aan zijn waardering en bewondering voor deze jubilaris, die, na aanvankelijk als rotatiedrukker te hebben gewerkt, na 'n langdurige ziekte moest overschakelen op een geheel andere tak van dit bedrijf. Een veertig-jarig jubileum is, aldus spr.. in dit licht bezien, een bijzonder jubileum geworden. En hij hoopte dat de jubilaris ook de laatste jaren voor zijn pensionering nog met onverminderd enthousiasme zich aan zijn taak zou blijven wijden. Hij wenste de jubilaris nog veel gezonde en gelukkige jaren toe en deed deze gelukwens vergezeld gaan onder aanbieding van envelop met inhoud. Mede-directeur de heer mr. S. C. H. Coebergh bood in een kernachtige toe spraak de jubilaris de gouden draag- penning en het getuigschrift aan van de Maatschappij voor Nijverheid en Han del. Namens het personeel sprak de heer W. Streefland de jubilaris op rijm toe en dat bij deze gelegenheid vele herin neringen werden opgehaald sprak van zelf. Namens het personeel bood ook hij een enveloppe met inhoud aan. Namens de afdeling sprak vervolgens de heer C. Kamphues, die zijn geluk wensen eveneens van een stoffelijk blijk vergezeld liet gaan. Nadat de jubilaris zijn dankwoord met humor had gelan ceerd, bleef men zoals gebruikelijk nog enige tijd gezellig bijeen. Leidse bedevaart naar Lidwina van Schiedam Op maandag 13 april wordt weer de jaarlijkse bedevaart naar Schie dam gehouden. De Hagenaars en Lei- denaars, ook uit de omgeving, gaan daar de H. Lidwina op feestelijke wijze eren en haar om haar voorbede bij de Heer vragen. Om 9 uur ver trekken de autobussen van het plein van de Sint Petrus kerk. In de deke nale kerk van Schiedam wordt een plechtige hoogmis gevierd. Celebrant is de oud-Schiedammer emeritus-pas toor B. Hosman en predikant is ree- Na de lunch in een gezellig wijk centrum volgt een plechtig lof met processie, waaronder de relieken van St. Lidwina worden meegedragen. De bedevaartgangers gaan daarna in Hillegersberg in een mooie omgeving theedrinken, waarna in de Lidwina- kerk aldaar een Mariahulde plaats vindt. Om ongeveer 6 uur is men weer thuis. Kaarten a ƒ6,— per stuk zijn verkrijgbaar bij de firma Geyer op de Botermarkt en bij de oud-kos ter van de St. Petruskerk, de heer J. Boogers, Lammenschansweg 40, naast de kerk. U kunt de kaartjes ook schriftelijk bestellen bij pastoor Blok, Lorentzkade 16a te Leiden. Het programma wordt u dan thuis bezorgd. biirgeri.iikfst«nd Geboren: Martinus zn van M. Jan sen en L. Mooten. Marcel zn van H. Fraterman en W. Nievaart. Wilhel mus zn van A. S. Akerboom en G. S. Lenting. Marco William zn van M. Pauw en C. J. van der Spek. Neeltje Margaretha dr van H. van Eijk en H. Korenwinder. Miranda dr van F. Filippo en E. van der Zeeuw. Hen drik zn van J. Kanbier en S. L. Plant- feber. Edwin Wilhelmus Jacobus zn van B. van den Berg en L. Lamboo. Eva dr van J. Bouius en R. F. Co- lombain. Alexander Leonardus Jo hannes zn van J. L. Warmerdam en A. C. M. Heemskerk. Pieter Joan Ru gier zn van P. M. van Alderwerelt van Rosenburgh en J. F. Boonstop pel. Ronald zn van P. C. Leemans en A. Guijt. Rob Theodorus Jacobus zn van M. T. J. de Bruijn en A. C. van der Voort. Karin Jeannette Wil- helmina dr van C. W. M. van Cleef en J. H. van der Stok. Alexandra Pe- tronella dr van A. Regeer en J. P. F. Vonk. Bernadette Christel Maria dr van J. A. M. Gockel en C. M. Bren- ninkmeyer. Erwin Jozephus Johan nes zn van J. Kramer en F. M. B. Ouwerkerk. Anna dr van N. Klin kenberg en M. C. van Duijn. Marcel zn van M. J. van den Heuvel en C. M. Steenbergen. Marcellinus Hen- drikus Maria zn van H. P. Janssen en J. H. M. Lelieveld. Margaretha dr van C. Wervelman en M. van Oosten Martinus Maria Louis zn van M. T. Heijnen en T. van der Meer. Marcel linus Theodorus Jozef zn van W. J. J. van Zijp en G. C. Machielse. Ma ria Hendrika Catharina dr van W. J. J. van Zijp en G. C. Machielse. Jo hanna Wanderina dr van J. Harte- velt en J. Wassink. Abraham René zn van A. Duk en G. J. Kok. Jolan- da Christina dr van A. Wanrooij en J. W. Korpershoek. Margaretha dr van H. Klein en A. Glasbergen. An na Maria dr van J. C. Ganzevles en M. Vreeswijk. Nicolaas Albertus zn van W. A. van der Kooij en E. Kamp huis. Yvonne Margaretha Maria dr van C. J. Bakkum en R. M. van den In het lyceum aan de Mariënpoel- straat zijn ie voorbereidingen weer in volle gang. Zoals elk jaar. Want weer wordt er een grote fancy fair gehouden, georganiseerd door de enthousiaste missieclub. Dit jaar ten bate van West-Irian, het vroegere Nieuw Guinea. Want ondanks dat dit gebied nu bijna volledig uit 't nieuws is, is de zorg van de Missie voor de Papoea's doorgegaan. Die móést door gaan, omdat de Papoea er om vraagt. Het is in het begin na de bestuurs- overdracht op 1 mei van het vorige jaar wel moeilijk geweest. Men moest zich aanpassen aan het nieuwe be stuur van Indonesië. De Indonesische taal moest geleerd worden, men moest trachten de ideologie te leren begrijpen van het Indonesische volk. Het schoolsysteem werd veranderd, waardoor een grote behoefte ont stond aan onderwijzers. Maar men heeft zich aangepast. En het werk gaat door. In het havenge bied van Kota Baru, de hoofdstad van Irian Barat, is een groot gebouw in aanbouw; het is de bedoeling, dat daar alle missionarissen uit de stad komen wonen, voorzover hun werk dat toelaat. Tevens is het bedoeld als een werkelijk tehuis voor de missio narissen uit het binnenland, die voor besprekingen of voor ontspanning een tijd in Kota Baru moeten zijn. VLIEGTUIGEN Een begin is gemaakt met een een voudige ambachtsleergang om jonge Papoea's tot vaklui op te leiden. Pas kwam men daar klaar met het ma ken van een volledig prefabricated huis voor een missionaris in het bin nenland. Per vliegtuig wordt het nu overgevlogen. Dat vliegtuig is onmisbaar. De Missie heeft er nu vier tot eigen be schikking. Zij zijn de enige schakel tussen Kota Baru en de posten in het binnenland. Zij maken het mo gelijk dat de noodzakelijke periodie ke vergaderingen gehouden kunnen worden tussen de bisschop mgr. dr. R. J. Staverman o.f.m. en zijn pa ters, broeders, zusters en onderwij zers; zij zorgen voor het transport van de onderwijzers met hun gezin nen; zij brengen v'e zieken uit het binnenland snel naar het centrale Ing. Hendrika Jacoba dr van, C. J. den Hollander en J. C. van 't Wout. Mowita Dewi dr van R. S. Karni en M. M. Sprenger. Martinus zn van C. G. Hogenes en K. van Bostelen. Roy Alexander zn van A. M. Mooijman en G. J. M. Biemans. Cornelis zn van C. Baas en J. Molenaar. Hendrikus Petrus Johannes zn van H. Lens en H. P. J. Daling. Eleonore Mariette dr van W. Oudhof en H. M. Vree. Mo nique dr van H. Molenaar en J. M. de Graaf. Petra dr van G. A. van der Helm en W. Groenewold. Jacob zn van E. de Jong en A. Groen. Lucia Cornelia dr van P. Bruné en L. C. l'Amie. Jannetje dr van W. Sloos en" E. J. Siebert. Astrid dr van J. Weg man en D. Duinhouwer. Overleden: A. P. P. T. Verhoeff 71 jr, man. W. J. Bouwer 85 jr, man. A. J. M. Stolwijk 16 jaar, zoon. H. L. Jansen 87 jr, man. A. van der Krogt 69 jr, echtg. v. A. Regeer. L. F. W. Stafleu 85 jr, wed. v. J. C. van der Kaaij. J. J. Tromp, 2 weken, zoon. C. van Dijk, 81 jaar, man. W. de Jong 64 jaar, man. H. Filippo 84 jaar, man. D. Havenaar, 78 jaar, man.. R. Ware- man, 3 weken, zoon. ziekenhuis in Kota Baru. Door deze vliegtuigen is het ook mogelijk de noodzakelijke levensmiddelen en an dere artikelen voor de missionaris sen en hun helpers op te voeren. Dat dit vliegen niet zonder gevaar is, heb ben we nu bijna een jaar geleden kunnen ervaren, toen de vermissing van pater H. Vergouwen o.fjn. uit Voorhout gemeld werd. Sindsdien is er niets meer van hem vernomen. Nog altijd rust hij „ergens" in het binnenland als een offer aan dat land dat alleen met grote zorg en toewij ding ontwikkeld kan worden. PROEF-BOERDERIJ Met alle macht wordt gewerkt aan de vorming van een Papoea-boeren stand. Twee Oostenrijkse jonge boe ren, aangetrokken door de missie- overheid, zijn voor dit doel onlangs aangekomen. Zij zijn aan het werk gegaan, de een als bedrijfsleider op de instructie-boerderij op Sentani, de ander in de Baliemvallei. Dat de jeugd van het Bonaventura- lyceum voor dit land iets organiseert, is uitermate zinvol. Dat zij het op haar manier doet, is des te sympa thieker. Zij heeft dan ook het recht op onze belangstelling voor deze gro te fancy-fair. Vrijdagavond a.s. om 8 uur heeft de opening plaats door een vroegere functionaris van Nieuw Guinea. Daarna beginnen ogenblik kelijk de feestelijkheden tot 11 uur. En ook zaterdag 4 april en zondag 5 april draait alles op volle toeren van 's middags 2 uur tot 's avonds 11 uur. Tegelijk is er een uitstekende collec tie van inlandse kunstvoorwerpen te bezichtigen, die verzameld werden uit verschillende Papoea-stammen. OUDJAAR BIJ UVS Vandaag viert UVS haar 50-jarig jubileum. Het feest is gisteravond in geluid met een oudejaarsvergadering. Door de voortreffelijke organisatie van het bestuur was werkelijk ieder een aanwezig. Ereleden, leden van verdienste en óók zes van de op richters van deze oude club. De voorzitter J. Wondergem memoreerde uitvoerig de geschiedenis van UVS, de ups en downs, die de kleurrijke annalen vermelden. Hierna bracht B. Haneveld jr. het bestuur hulde in de vorm van een groot gedicht. De 2e voorzitter, de heer W. v. Weizen veroorzaakte een kleine paniek onder het dagelijks bestuur door het te ver zoeken even de zaal te verlaten. Bij hun terugkeer hoorden zij dat aan de voorzitter en de heer H. Lam an met algemene stemmen het erelid maatschap was toegekend en de heren J. Ouwerkerk en S. v. Weesel be noemd waren tot lid van verdienste. Tot slot maakte de voorzitter bekend, dat er een jaarlijkse wisselbeker was ingesteld voor het best werkende lid of de meest sportieve speler, als eer ste ontving de heer Franken deze fraaie bokaal. De avond werd beslo ten met een gezellig samenzijn. Inbraak Tussen 26 en 31 maart is er ingebroken in een bijgebouw van het Christelijk Lyceum. Aange zien het voor de scholen Paasvakantie is, werd de inbraak gisteren ontdekt en kon men het juiste tijdstip niet vaststellen. De daders hebben zich toegang verschaft door het opendruk- ken van een deur. Uit het kantoor van de concierge, dat werd door zocht, vermist men een blikken doos, inhoudende 1,50, vier ballpoints en een flesje koffiemelk. Mejuffrouw mr. A. Gaaikema te Amsterdam is met ingang van 15 april a.s. benoemd tot studentende caan aan de Leidse Universiteit. Mej. Gaaikema, die in 1923 te Am sterdam is geboren, heeft theologie in haar geboortestad en rechten te Leiden en Amsterdam gestudeerd. Sedert 1953 was zij werkzaam aan het Psyoho-Analystisch Instituut te Amsterdam. Inmiddels heeft mejuffr drs. C. de Bruyn Kops haar taak als studentendecaan beëindigd. In regeringstijd De politieke partijen in Ne derland - met uitzondering van de communistische - hebben van de regering zendtijd toege wezen gekregen om hun partij in het zonnetje te zetten. Dat gebeurt herhaaldelijk en vaak op een interessante manier. Maar als de PSP een Portuge se slungelachtige deserteur tien minuten lang (gisteravond voor de televisie) laat vertellen hoeveel gevangenen er in de Portugese kerkers opgepropt zitten en hoeveel wandaden er door de Portugezen in Angola worden begaan (hierover kun nen alle ex-koloniale mogend heden wel een woordje mee spreken) om het regiem van Salazar aan te vallen, dan mo gen wij ons tenminste afvra gen of een dergelijke uitzen ding past in het kader van de door de regering ter beschik king gestelde tijd. Kritiek op mentaliteit van huurders De Ned. Bond van Huis- en Grond eigenaren, 1 waarbij aangesloten de Leidse Bond van Huis- en Grond eigenaren, is allesbehalve tevreden over het huurbeleid van de rege ring. Men vraagt zich in deze krin gen af wat de regering doet t.o.v. de oudere woningen, welke in het alge meen groter onderhoud vergen dan nieuwere woningen. Door het niet toestaan van een huurverhoging voor oudere woningen wordt de bewoon baarheid van deze woningen niet be vorderd. De willekeurig laag gehou den huur van deze woningen weegt niet op tegen de exorbitante onder houdskosten. De Ned. Bond zou deze huurverhogingen met 5% per jaar willen alen toegepast, zonder com pensatie aan de huurder. Een voor stel in deze geest werd echter met weinig enthousiasme door de rege ring en de volksvertegenwoordiging beoordeeld. Een en ander werd duidelijk tij dens de gisteravond in restaurant Van der Heijden gehouden jaarver gadering van de Leidse Bond van Huis- en Grondeigenaren. Zowel de voorzitter, de heer J. van Iterson, als de secretaris, de heer P. C. A. Ten Broek, in zijn jaarverslag, schonken aandacht aan deze materie. De heer Van Iterson oordeelde het noodza kelijk. dat ook voor de oudere wo ningen een huurverhoging wordt toegestaan, want anders worden deze huizen een krot. Als verhuurders, aldus spreker, hebben wij de plicht oude woningen te onderhouden, doch dit moet dan ook mogelijk zijn door een verhoogde huuropbrengst. Spre ker veroordeelde de mentaliteit van vele huurders. Voor de aanschaffing van een koelkast en een auto heeft men grote bedragen over, doch men betaalt liefst zo weinig mogelijk huur voor woningen, welke reeds een aantal jaren staan. De heer Ten Broek merkte in zijn jaarverslag o.m. op, dat de huren niet in evenredigheid zijn gestegen met de verhoogde lonen en prijzen. Voor al voor eigenaren van oudere wonin gen is het niet mogelijk de nodige kosten voor onderhoudswerken te be talen uit een huur, welke al meer dere jaren bevroren is. Het aantal leden van de Leidse Bond bedroeg aan het einde van het verslagjaar 905 met een totaal aantal ingeschreven woningen van 9337. Aan achterstallige huurpenningen werd in 1963 in totaal f 17.841 ont vangen: Uit het jaarverslag van de «pen ningmeester, de heer B. Bakels, die in deze kwaliteit de onlangs over leden heer A. P. de Rooy opvolgde, bleek o.m.. dat de jaarrekening sloot met een batig saldo van slechts ruim f 127. Een contributieverhoging is in de toekomst niet uitgesloten. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. Ravestein en B. Bakels herkozen, terwijl de heer L. Zitman in de va cature van de heer De Rooy tot be stuurslid werd benoemd. In enkele sympathieke woorden herdacht de voorzitter het overlijden van de he ren De Rooy en 't Hart. Tijdens de rondvraag werden nog zeer vele problemen besproken en gaf het nieuwe bestuurslid, de heer Zitman, een uiteenzetting van de on langs door de Leidse raad aangeno men Bevriezingsverordening, welke z.i. met grote voorzichtigheid moet worden toegepast. SCHEEPSBERICHTEN Adonis 1-4 v. Pto Cabello n. Mobi le; Adrastus 1-4 te Aden; Aegis 1-4 te Curasao; Alamak 31 ten anker re de Djeddah; Alhena 1-4 v. Santos n. Salvador; Alkes 1-4 te Houston; Ba- kongan 1-4 te Singapore; Bantam 31 te Port Swettenham verw.; Breda 31- 3 v. Houston n. New Orleans; Dioge nes 1-4 v. Antofagasta n. Iquique; Eemland 1-4 te Parana; Eenhoorn 31- 3 v. Famagustra n. Latakkia; Karachi p. 31-3 Amelang n. Hamburg; Katen- drecht 31-3 v. Avden n. Rijeka; Kat wijk 31-3 v. Balboa n. Kobe; Kenne- merland 31-3 v. Itajai n. Vitoria; Ker- kedijk 1-4 te Antwerpen; Kopionella-t 1-4 te Singapore; Pacaya 1-4 te Val paraiso; Pericles 31-3 v. Antofagasta n Valparaiso; Philippia-t 14- v. Mena n. Milazzo; Rondo 1-4 te Bedibunder; Rossum 1-4 te Panama Kanaal verw.; Rotterdam 1-4 te San Francisco; Schouten 1-4 te Rangoon; Tara 1-4 te Takoradi; Telamon 1-4 te Le Ha vre; Tjipanas 1-4 te Singapore Tji- pondok 31-3 te Mombasa; Towa 31-3 te Galveston; Vasum-t 1-4 te Khoral- maya; Willem Ruys 1-4 te Colombo; Woltersum 1-4 te Le Havre verw. ZOETERWOUDE (Dorp) EERSTE PLECHTIGE H. MIS PATER Gé PIETERSE De weleerw. heer Gé Pieterse van de Congregatie van de Priesters van het H. Hart, die op 7 maart jl. in het studiehuis Sint Josef te Nijmegen de H. Priesterwijding heeft ontvangen, zal zaterdag 4 april a.s., des avonds te 19 uur, van de grens van de paro chie, nabij de fabrieken van Oost hoek en Zn, feestelijk worden inge haald, waarbij alle jeugdverenigin gen zullen medewerken. Om 19.30 uur zal de neomist plechtig in de kerk worden begroet, waarna hij ge leid zal worden langs de plaatsen, waar hij zijn priesterlijk ambt zal uitoefenen. Daarna zal een plechtig Lof worden gehouden. Zondagmor gen 5 april om half negen zal de neomist het H. Offer voor het eerst te midden van de parochie vieren. Zondagmiddag is er van 14.30 tot 16.00 uur receptie in het parochiehuis „De Drie Eendjes". Om half vijf zal daarna een plechtig danklof worden gehouden. Verwacht wordt dat zaterdagavond de feestvreugde zal worden verhoogd door te vlaggen. ROELOFARENDSVEEN DOSR-nieuws Deze week is het donderdagavond te 6.30 uur op het DOSR-terrein training voor de A-ju nioren en het eerste elftal. Voorts wordt ons verzocht mede te delen dat tot penningmeester als opvolger van de heer Nic. Bakker is benoemd de heer Goof v. d. Hoorn, Meidoornstraat 12. AMBONEES WELKOM VOOR SOEBANDRIO Enkele honderden in Nederland woonachtige Ambonnezen hadden zich vanmiddag op Schiphol verza meld. Sommigen van hen droegen bloemen, anderen vlaggetjes. Over het algemeen waren zij eensgezind en vrolijk gestemd, want zij kwamen de Indonesische minister van buiten landse zaken, Soebandrio, alleen har telijk verwelkomen, zo deelden en kele zegslieden mee. „Wij willen zoals bekend graag naar Indonesië terug en wij hopen dit de minister kenbaar te kunnen maken", aldus een van hen. Papoea's demonstreren. In Den Haag zullen vanmiddag ongeveer 60 Papoea-studenten de monstreren. Drie van hen zullen op de Indonesische legatie een protest overhandigen tegen de wijze waarop Indonesië de belangen van de Pa poea's behartigt. In de groep zullen spandoeken met Nederlandse en vooral Engelse tekst worden meege voerd, waarin de nadruk wordt ge legd op vrijheid en het zelfbeschik kingsrecht. De demonstranten zijn leden van de vereniging van Papoea studenten in Nederland „Kobe Oser". Ook vanmorgen hadden Papoea-stu denten al op Schiphol met spandoe ken gedemonstreerd. MINISTER SOEBANDRIO IN NEDERLAND Om half twee vanmiddag- is de In donesische minister van buitenlandse zakbn, dr. Soebandrio, tevens eerste vice-premier van zijn land, met zijn vrouw op Schiphol aangekomen. Hij werd daar hartelijk begroet door zijn Nederlandse collega, minister mr. J. M. A. H. Luns, terwijl mevrouw Luns een bos tulpen aanbood aan mevr. Soebandrio. Minister Soebandrio werd voorts vergezeld door zijn plaatsvervanger, Soedjarwo Thondronegoro. Het was het eerste bezoek, dat de Indonesische minister van buiten landse zaken weei aan Nederland bracht sinds 11 jaren. President Soekarno heeft gisteren een bezoek aan Makassar op Zuid- Celebes om gezondheidsredenen af gelast, zo heeft zijn adjudant, kolonel Widjamarko bekendgemaakt. Ontploffingen in Belgische ambassade in Parijs Een hevige ontploffing, die vol gens politiedeskundigen is veroor zaakt door een kneedbom, heeft gis teren de bovenste verdieping van het Belgische ambassadegebouw in Parijs verwoest. Drie personen worden ge wond. De Belgische ambassadeur, baron Jaspar, was niet in het gebouw. Op de vraag of de aanslag mogelijk in verband kon staan met de geschil len tussen de Walen en Vlamingen antwoordde een woordvoerder: „Alles is mogelijk. De politie stelt een on derzoek in." Het aantal doden en vermisten als gevolg van de aardbeving in Alaska is gisteren gestegen tot 178 na mel dingen van het eiland Kodiak, waar 78 of meer doden en vermisten wa ren geregistreerd. De nieuwe cijfers werden bekend gemaakt door functio narissen van de burgerlijke verdedi ging. De gisteren in Californië geregis treerde aardschok heeft zich niet in Alaska doen gevoelen. Sympathiebetuigingen van Chroesjtskow. Premier Chroesjtskow heeft, in een telegram aan president Johnson, mede namens het Russische volk zijn leed wezen uitgesproken over de aardbe vingsramp in Alaska en uiting gege ven aan de grote sympathie van het Russische volk voor de bevolking van het getroffen gebied. Medegedeeld door het KNMI. Geldig van woensdag- tot don derdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur. NOORDOOSTEN WIND Aanhoudend koud weer met veel bewolking en plaatselijk enige neerslag. Matige, af en toe krachtige, noordoostelijke wind. HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MüNCHEN ZüRICH GENEVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ATHENE ROME AJACCIO MADRID MALLORCA mist 5 -6 onbew. 5 -6 onbew. 6 •6 zw. bew. 4 -1 halfbew. 5 -2 geh.bew. 5 3 regen 6 2 mist 6 3 zw. bew. 5 3 geh. bew. 6 2 zw. bew. 12 3 geh. bew. 9 6 zw. bew. 17 9 sneeuw 7 2 geh. bew. 9 5 mist 5 5 geh. bew. 7 5 geh. bew. 9 6 mist 10 6 geh. bew. 14 8 zw. bew. 9 5 half bew. 21 6 onbew. 20 13 licht bew. 19 8 zw. bew. 19 6 licht bew. 12 3 geh. bew. 17 8 PAUZE 25 APRIL: BOLLENCORSO Het bloemencorso in de bollenstreek, dat als „Lenteparade 1964 Jong en Modern" op 25 april met ongeveer 30 praalwagens en 10 muziekkorpsen van Sassenheim naar Bennebroek en terug zal rijden, zal ongeveer drie kilometer lang zijn. Om half elf wordt van de War- monderdam vertrokken, waarna tegen elven het hart van Sassenheim wordt gepasseerd.. Om tien voor twaalf wordt het centrum van Lisse bereikt en om twintig voor een dat van Hille- gom. Uit Binnebroek wordt om 15 uur de terugweg aanvaard. Twee da gen voor het corso kan men in de veilinghallen van het HGB in Lisse opbouw en voltooiing van de praal wagens bezichtigen. Op de zondag na Heden: 4e Paasdag. Mis: „Komt, gezegenden van mijn Vader (uit het evangelie van Mattheus). PICK-NICK Bij de bakkers konden we geen chocolade paasei meer kopen. Uitver kocht, en waar niet uitverkocht de smeltkroes in. Niet alle christenen zijn bakkers. Het is niet de bedoeling, als Pasen voorbij is, het feest in de smeltkroes te stoppen. Alsof er niets gebeurd is. Het blijft een volle week Pasen in de kerk. Elke dag wordt een van de verschijningen van de Verre- zene meegedeeld. Zij onthullen, dat zelfs na jóren de beschrijvers er niet „uit" kwamen. Zo b.v. vandaag. Verhaald wordt de pick-nick in de vroege ochtend aan het meer van Ti berias. „En niemand van de aanzit- tenden durfde vragen: wie bent u? want zij wisten dat het de Heer was". Totdat Hij liet kennen. Dit is het be vreemdende en ook het open-eerlijke in al die mededelingen. Zij zijn een bevestiging te meer, dat Christus in derdaad verrezen is, maar in een ijle re lichamelijkheid. Die is men nader hand gemakshalve „verheerlijkte" gaan noemen, maar degenen, die toe schouwers waren, kwamen er rond voor uit, dat ze er niet „uit" kwa- RECTIFICATIE PAASPUZZELPODHJM De omschrijving van horizontaai 22 van de zaterdag j.l. geplaatste opgave voor de Paaspuzzel is niet juist „Go dendrank ambrozijn" moet zijn: „plaats in Frankrijk in het departe ment Indre-et-Loire". PUIST Op alles voorbereid het corso staan de versierde wagens, verspreid over de bollendorpen, te pronk. DEIS BRIEL EN 1 APRIL In de afgelopen nacht is door een aantal onbekenden. Den Briel volge- kalkt met leuzen. „In naam van Oran je" en „Een april" zag men op de straten en winkelruiten geschreven. Op de markt waren een aantal ton nen geplaatst en de oude stadspoor ten waren met balken dichtgespij kerd. Gemeentewerklieden zijn de gehele morgen aan het werk geweest om de doorgangen naar de stad weer vrij te maken. INDIANEN BELEGEREN HACIENDA IN PERU In de Zuidperuviaanse provincie Madre de Dios belegeren 500 Indianen een „haciënda" waar 50 mensen hun toevlucht hebben gezocht. Volgens in Lima ontvangen berich ten zijn zes van de belegerden door pijlen van de Indianen gewond. De aanvallers zouden het vliegveldje van de hacienda in handen hebben.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3