Toeristenbezoek toch nog meer dan de helft van andere jaren ARABIEREN VERONTWAARDIGD NA BRITSE AANVAL OP FORT IN JEMEN Man bij aanrijding dodelijk gewond Bejaarde man bij brand omgekomen Arrestaties na mysterieuze dood van hotelhouder Van Nispen hield drukbezochte receptie ter gelegenheid van kampioenschap DINSDAG 31 MAART 1964DE LEIDSE COURANT KOUDSTE PASEN IN DEZE EEUW De Bilt heeft de koudste Paasdagen tot dusver in deze eeuw achter de rug en men kan veilig aannemen dat dit in vrijwel het gehele land het geval is geweest, zo heeft het KNMI meegedeeld. In De Bilt is de temperatuur op beide feestdagen niet hoger dan vier en een halve graad boven het vriespunt gekomen, een waarde die on geveer normaal is voor januari. In Den Helder en ook in Leeuwar den was slechts drie graden de hoogste temperatuur. Ook waren deze feestdagen ditmaal de spmberste Paasdagen tot dusver in deze eeuw: het was te De Bilt nog nooit voorgekomen da dagen voorbij gingen zonder dat de zon zich liet zien. thuisreis zullen aanvaarden, omdat men de drukte van Tweede Paasdag wil vermijden. Hetgeen naar oordeel van hoteldeskundigen de gemiddelde verblijfsduur gunstig beïnvloedt. Het vreemdelingenbezoek kwam voor ruim de helft uit West-Duits- land, kennelijk mede onder invloed van de in Berlijn en Beieren ge maakte extra propaganda. Brandpunten van belangstelling waren de Scheveningse pier (30.000), Maduradom (25.000), Keukenhof (22.5000 v.j. 60.000), de Efteling (850 A J r; v.j. 7500); Euromast (1350 v.j. 15.000), Ondanks kil en koud weer, be- De Nederlandse hotels en pensions Blijdorp (0000 v.j. 13.000); Spido wolkte luchten, regen en zelfs enige hebben de vreemdelingenstroom over (10.000 v.j. 15.000); de Hoge Veluwe sneeuw hebben ruim 450.000 vreemde- het algemeen vlot kunnen opvangen. (4000 v.j. 5000) en het Rijksmuseum lingen zich niet laten afschrikken om Dit blijkt uit de bemiddelingen van (15.000 v.j. 17.500). Over het alge een paasbezoek aan ons land te bren- de logies-informatiedienst, die in 1962 meen is het museumbezoek behóor- gen. De meesten kwamen per auto, maar liefst 32.000 bedroegen, verle- Hik tot groot geweest. De Amster- enkele 10.000den per trein, boot of den jaar 22.000 en thans 11.000. damse rondvaartbootjes verstouwden vliegtuig. De indruk heeft postgevat, dat vele 10.000 toeristen tegen 14.000 verleden In het recordjaar 1962, toen Pasen buitenlanders pas dinsdagmorgen de jaar. drie weken later viel, waren dat 750.000 en verleden jaar, met Pasen rond half april, zochten 650.000 bui tenlanders hun paasvertier in ons land. Maar het feit, dat terwijl de bollen pas een beetje groen staan, behalve dan moedigste krokusjes, dat de strandboulevardseerder tot schaatsen Een woordvoerder van het Britse toegevoegd: „Een aanval op Jemen dan tot plezant flaneren noodden en hoge Commissariaat in Aden heeft wordt als aanval op alle Arabische dat de molens in de straffe noordoos- maandag verklaard, dat een niet be- staten beschouwd. Hiertegen moet ter zondagsrust hielden, nog zoveei kend aantal militairen van het re- door alle Arabische landen eensgezind ontspannende mogelijkheden in Ne- publikeinse leger van Jemen is ge- worden opgetreden." bestaan heeft de dood bij een luchtaanval die de Brit- De leider der Britse afvaardiging ANVV/VW» de overtuiging gege- sc luchtmacht eaterdag deed op een btj de Ver, Naties, sir Patrick Dean, ÏÏS IfmS Iff all' Cen 8 fort bU het dorp Harib aan de grens heeft de Veiligheidsraad maandag ne^lh.ldïomSten en He oeioi van de provincie Behian. Volgens uit medegedeeld, dat Groot-Brittannië tot de?Uke toe- en afvoer van buiten* de Jemenl"'cht hoofdstad, Sanaa, af- zijn leedwezen genoodzaakt was het landers "bben bSraaen to? een komstl«c berichten zouden bij deze fort te doen aanvallen, omdat het regelmatige voilice vïikeers?fwik aanval tlen mllllairen het leven htb" zlJn <aak ia de Zuidarabische staten- k e? in gfne ts 1 ee ftse n keie etsp c - b™, ft***"""1 <"»>ek"'d bond te veMedigen tegen d, aanvai- taculaire opstoppingen. aantal b tewond jf* die Jemen herhaaldlljk op fe- K 6 deratieleden uitvoert. De raad van de Arabische Liga, heeft naar aanleiding van de aanval Zweed voorspelde aardbeving en voorspelt nieuwe De Zweedse geleerde Sven Svantesson, die vijf maanden geleden de aardbeving voor speelde welke vrijdag Alaska trof, voorziet nieuwe bewegin gen van de aardkorst in de tweede helft van april. In oktober van het vorige jaar had hij, naar aanleiding van de grote vulkanische uit barsting op Bali, de overstro mingen in Peru en de dam- doorbraak in Noord-Italië, voorspeld, dat ziah einde maart natuurrampen zouden kunnen voltrekken. In januari sprak hij over een aardbeving tegen het eind van maart. Svantesson ziet de natuur rampen in 1963 en daarna als een gevolg van de Russi sche kembomproeven in augustus 1962. Volgens hem leiden kernexplosies tot een verhoogde zonnevlekactiviteit, die zich ongeveer 100 dagen la ter voordoet» Het „echo-effect" hiervan zou weer 100 dagen la ter de aarde treffen, waar nieu we seismische beweging en uit zonderlijke weersomstandighe den zouden worden veroor zaakt. KORTE GOLF Gestolen SCarabeeën verklaard dat de Arabische landen hun betrekkingen met Engeland op nieuw in beschouwing zullen nemen. „Agressie". Op een vergadering van het dage- chamon zijn terug bij hun eigenaar, lijks bestuur van de raad is de Brit- de Amsterdamse tapijtenfabrikant H. se luchtaanval een „gemene daad van P. Keijser uit de Haringviietstraat in agressie" genoemd, waaraan werd Amsterdam. Zoals bekend werden de- ze kunstvoorwerpen en bovendien 'n bedrag van 6.000 aan contanten op zijn weer terecht De zeven, ruim 3.000 jaar oude, scarabeeën uit het graf van Toetan Groep Hongaarse Peking-coniinunisten uitgeschakeld bedrag van 6.000 aan contanten op \m H mans, dij t Degin van L-nroests 25 februari uit zijn woning gestolen, IflSV* ijGiCltl "Wil *>1111 bezoek, in Boedapest de ronde terwijl de heer Keijzer zijn vakantie heeft de Hongaarse regering 'n g in Oostenrijk doorbracht. Het geld njg>t nnaPVPII is nog niet terecht. Naar de heer *>951951 111951 U^i^95V95H Volgens onbevestigde berichten die thans, bij 't begin van Chröêstslows in Boedapest de ronde doen, Hongaarse regering 'n groep Stalinisten, die zich voor het stand- punt van de communistisch-Chinese Keijzer meedeelt zijn de scarabeeën regering hadden uitgesproken, uitge- hem in de nacht van vrijdag op za- Aartbisschop Josef Beran van Praag schakeld. terdag j.l. om vier uur in een pand heeft in een vraaggesprek met het op de Zeedijk overhandigd door be- Weense blad „Neues Oestereich" ver- De groep zou onder leiding hebben middeling van een nachtciubeige- klaard niet voornemens te zijn zijn gestaan van een zekere Sandor Nagy, naar. bisschopszetel op te geven, Zoals be- die indertijd een Stalin-prijs heeft bekend verhinderen de communisti- gewonnen. Nagy werd kortgeleden Deze zou alleen op speurtocht zijn sche autoriteiten hem de uitoefening gearressteerd. Hij zou van plan zijn uitgegaan en in contact zijn gekomen van zijn ambt. Dé bisschop woont in geweest zich aan het hoofd tê stellen met een onbekende man die van de een bejaardentehuis in Mukarow, een van een op Peking ingesteld „nieu- diefstal afwist. Deze onbekende zei dorpje op 30 km. van Praag, waar- we Hongaarse communistische partij", bereid te zijn de kunstvoorwerpen heen hij werd overgebracht na in ok- terug te bezorgen, mits hij de belo- tober 1963 Uit de gevangenis te zijn ning van 1.000 zou krijgen, die de vrijgelaten, hr. Keijzer had uitgeloofd. De nacht clubeigenaar maakte daarop een af spraak met de onbekende man die hem naar het huia bracht waar de scarabeeën zich bevonden. De Am sterdamse politie heeft verklaard dat de zaak voor haar allesbehalve is af gehandeld. ,,De dader is nog niet ge vonden en daar gaat het ons om", al dus de politie. Intensievere strijd tegen Vietcong-rebellen De Amerikaanse minister van landsverdediging McNamara, heeft heeft gisteren in een uitzending van zondagavond te Washington in een Ontevredenheid onder Braziliaanse officieren De Braiiliaanse president, Goulart, radio en televisie de internationale olie-belangen ervan beschuldigd een campagne tegen hem te financieren, om de uitvoering van zijn bevel tot televisiegesprek verklaard, dat de Zuidvietnamese regering vijftigdui zend man onder de wapenen zal roe pen. om de strijd tegen de commu- instelling van een monopolie voor nistische Vietcong-rebellen krachti- het raffineren van olie ten gunste ger te kunnen voeren, van de nationale oliemaatschappij De kosten van deze uitbreiding Petrobas te dwarsbomen. van het Zuidvietnamese leger zullen door de Ver. Staten worden gedra- De 46-jarige heer J. van der Zon Na de muj'erl'S de !?aIi"e vïïjSe dolI^M?8wwlP™" ™1" uit Breezand (N.H.) is zondagavond f"?.?. om acht uur op de Zuidermolenvaart- ernstige crisis ontstaan, seweg in Anna Paulowna aangereden Veel of'ic'er<!n a«n sear ontevreden toen hij met zijn vrouw en ten an- °Y.er he' lngP""van ,d?Jegf™g' der echtpaar op de rechterkant van z« dat de discipline in de de weg langs de Molenvaart liep. Hij strijdkrachten ernstig is ondermijnd kwam in het water terecht Omwo- egen multers 15 °P" ongeveer 7.000 gezinnen hebben hun nenden wisten hem snel uit de vaart A woningen in het industriebekken van te halen, maar op weg naar een zie- President Goulart zei maandagavond de Donetz jn het oosten van de Oe- kenhuis in Den Helder is hij aan de te vertrouwen op de steun van de jtrajne móeten verlaten na de ern- gevolgen van een schedelbasisfrac- strijdkrachten, vooral op de onder- stjgste overstromingen in het gebied tuur overleden. officieren, bij het uitvoeren van z«n sinds mensenheugenis, zo meldt het De bestuurder van de auto had de hervormingen, waarbij hu vooral op Sowjet-regeringsblad „Izwestia" vier mensen als gevolg van de duis- tegenstand stuit van een „minderheid jje overstromingen zijn het gevolg ternis niet opgemerkt, van bevoorrechten en reactionairenvan hct sme]ten van ongewoon veel - sneeuw door lenteregens. De fabrie ken werken weer normaal, aldus het' blad, dat geen melding maakt van, slachtoffers. Een vijftal gewapende mannen heeft maandagochtend vroeg 'n over val gepleegd op een speelclub in Pa rijs. De gemaskerde mannen, die met machinepistolen waren gewapend, maakten ongeveer 150.000 frank (on geveer 110.000 gulden) buit. Bij gemeenteraadsverkiezingen in het canton San Martin in de Argen tijnse provincie Chaco behaalden dé aanhangers van de verdreven dicta tor Peron met 1984 stemmen een overwinning op de regeringspartij, die er 1728 kreeg. De opkomst van de kiezers was 47 procent. Paus Paulus heeft de bisdommen Madrid en Barcelona verheven tot aartsbisdommen. Hij benoemde mgr. Casimiro Morcillo Gonzales, aarts bisschop van Sarragossa, tot de eer ste aartsbisschop van Madrid. Mgr. Gregorio Modrego Y Casaus, tot nu toe bisschop van Barcelona, is daar aartsbisschop geworden. De sneltrein van Turijn naar Ro me is zaterdag bij Llvorno uit de rails gelopen. Ongeveer 80 passagiers liepen verwondingen op. Het ongeluk deed zich voor doordat ongeveer 10 km zuidelijk van Livorno grond op de rails was geschoven. Toen de 14-jarige Brian Charles Gardner in Southend bij Londen 'n wijsje wilde spelen op zijn elektri sche gitaar, kreeg hij een zo krachti ge schok, dat hij door de kamer vloog. Met brandwonden aan hals en borst is hij in een ziekenhuis opgenomen. Kardinaal Mlndszenty de r.k. pri maat van Hongarije, heeft zondag zijn 72-ste verjaardag gevierd in het bouw van het Amerikaanse gezant schap in Boedapest, waar hij sinds het mislukken van de opstand in Hongarije in 1956 verblijft. OVERSTROMINGEN IN ALGERlë De afgelopen twee dagen is het zuiden van het dictrict Oran door overstromingen getroffen, die het ge volg waren van zware sneeuw- en hagelstormen. Volgens een voorlopige telling zijn drie mensen omgekomen en werden verscheidene anderen gewond. Drie honderd mensen zijn dakloos, terwijl vijfhonderd huizen geheel werden verwoest. In de nacht van zaterdag op zondag is in Finste/wolde de 73-jarlge rus tende landbouwer J. Groothuis bij een brand in zijn boerderij om het leven gekomen. De man, die enigs zins afgezonderd leefde, zou over 14 dagen ln een tehuis voor bejaarden worden opgenomen. Omstreeks half twee bemerkten omwonenden dat de boerderij van de heer Groothuis in brand stond. Hoe wel de brandweer van Finsterwolde spoedig ter plaatse was, slaagde zij er niet in de bejaarde bewoner te redden. Toen het vuur, dat gretig voedsel had gevonden in hooi en stro, uitgewoed was, werd de man leven loos bij de deur van zijn slaapkamer aangetroffen. De brand is hoogst waarschijnlijk ontstaan bij of door de oliekachel. De patholoog-anatoom, dr. J, Zel- denrust uit Den Haag, heeft sectie op het lijk verricht. Een onderzoek wordt, onder leiding van de substituut-officier van Justi tie in Maastricht, mr. W. A. G. Moors, ingesteld naar de omstandigheden, waaronder de 45-jarige hotelhouder en fabrikant M. Schillings uit Vaals in de nacht van vrijdag op zaterdag ernstig werd gewond. Het slachtof fer is zondag in een ziekenhuis in Heerlen overleden. In verband met het onderzoek zijn de architect D. H. C. uit Vaals en zijn echtgenote aan gehouden. De politie van Vaals werd zater dagmorgen om vijf uur ervan op de hoogte gesteld, dat de heer Schil lings zwaar gewond op een zijweg van de weg Vaals-Maastricht, niet ver van zijn auto was aangetroffen. De heer Schillings was in gezelschap van kennissen, onder wie het echt paar C., geweest. Toen het gezel schap 's nachts uit elkaar ging, zou de heer Schillings met zfjn buffet chef en mevr. C. zijn weggereden. Nadat de buffetchef zou zijn thuis gebracht, zou de auto een eindjes verderop zijn gestopt, waar de heer Schillings uitstapte. Enige tijd later zou me.vr. C. de hotelhouder bewus teloos hebben aangetroffen. Bij het onderzoek is gebleken, dat de heer Schillings een wond aan het hoofd had en een schedelbreuk had opgelopen. In zorgwekkende toestand is hij opgenomen. Het politieonder zoek is onmiddellijk begonnen. De districtscommandant van de rijwspo- litie in Maastricht, overste Weerts, dé substituut-officier van Justitie mr. Moors, de deskundige by de Maas trichtse rechtbank dr. Holman, en een patholoog-anatoom van het Ge rechtelijk Laboratorium in Den Haag zijn de afgelopen dagen in het on derzoek betrokken. KATWIJK Raiffeisenbank sloot '63 gunstig af Verschenen is het financieel ver slag van de Coöperatieve Raiffeisen bank over 1963 en zoals bijna ieder jaar gebruikelijk is, zyn bijna alle cijfers weer omhoog gegaan. Uit de resultatenrekening over 1963 blijkt een winstcijfer van f 17.541,76 na f 12.000 aan afschrijvingen. Uit het algemeen overzicht 1963 (met tussen haakjes de cijfers van 1902): blijkt dat is omgezet aan spaar gelden f 5.611.732,94 (4.773.200,10), omzetcijfer f 88.479.555,70 (73.992.473, 58); balanstotaal f 6.574.165,44 (5.864. 701,20), reservefonds f 123.000 (108.000), winst f 17.541.76 (12.278,57), dagboeken f 52.455 (49.838), aantal spaarrekeningen 2.536 (2.347), voor schotrekeningen 169 (150), rekening couranthouders 308 (292), ledental 320 (311). KATWIJK AAN ZEE Geslaagd. De heer A. J. van Raalte te Katwijk aan Zee is ge slaagd voor het kandidaatsexamen rechten aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Liftend van Noord naar Zuid om tienduizend gulden De 22-jarige in Kaapstad (Zuid-Afrika) wonende Neder landse Marc von Veh heeft kans gezien binnen zestig da gen van Hammerfest, de noor delijkste haven van Noorwe gen, te liften naar Cape Town, de meest zuidelijke punt van Zuid-Afrika. Von Veh onder nam deze tocht na 'n wedden schap met een Zweed, die hem 1000 pond sterling bood als hij deze reis binnen de gestelde tijd zou volbrengen. Toen de journalist op de plaats van bestemming aan kwam, na een reis die hem door 22 landen had gevoerd, had hij nog drie kwartier over om de Zweed aen aankomst telegram te zenden. Deze drie kwartier die hij nog van de zestig dagen overhad, leverden hem tienduizend gulden op. Von Veh wacht nu op een an der bod. Voor een dubbele in zet wilt hij, weer liftend, nog eens deze reis maken. FRANS CASINO BEROOFD In Forges-les-Faux in het Franse departement Seine Inferieure is in de nacht van maandag op dinsdag de kluis van het casino „gekraakt". De inbrekers maakten ongeveer 'n half miljoen frank (omstreeks 360.000 gulden) buit. De aardbeving, welke zaterdagochtend om dertien minuten voor vijf Alas ka heeft getroffen, werd over de gehele wereld geregistreerd. In Parys schoot de naald uit de seismograaf en al was in de Bilt de reactie niet zo hevig, toch was de aardbeving ook daar op de meetinstrumenten van het seismologisch instituut van het KNMI duidelijk af te lezen. De heer J. Ol- deman, seismoloog van het KNMI wijst op het seismogram de registratie van de beving in Alaska aan. Boven ter vergelijking het seismogram dat in de nacht van 22 op 23 mei vorig jaar ontstond van de aardbeving in Chiü. De manager van de KLM-vestiging te Cairo, de 48-jarige heer F. A. Can- nemeyer en zijn echtgenote zijn zon dag bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Tijdens de terug tocht van een uitstapje naar Suez kwam de auto van de familie Canne- meyer in botsing met een andere wagen. Bij het ongeluk werden twee zoons van het gezin gewond. De heer Cannemeyer werkte al negen jaar voor de KLM in Cairo. Duizenden Westduitsers die voor de Paasdagen naar West-Berlijn wa ren gekomen, hebben van de gele genheid gebruik gemaakt om familie leden in het oostelijk stadsdeel te bezoeken. De Oostduitse autoriteiten laten West-Duitsers ongehinderd toe. Inwoners van West-Berlijn kunnen de „muur" echter niet legaal passe ren, aangezien het niet gelukt is voor Pasen een zelfde regeling te treffen als voor Kerstmis van het vorig* jaar. „St. Adelbert" over kwestie-prinses Irene Het hoofdbestuur van de Sint- Adelbertvereniging acht de opheffing van de geheimzinnigheid welke prin ses Irene's toetreding tot de Katho lieke Kerk heeft omgeven, nodig. „Alleen door openheid kan het ge- scholkte vertrouwen tussen de mede burgers en met name de christenen in Nederland weer worden hersteld", aldus het hoofdbestuur in het april nummer van „Adelbert", het officieel orgaan van deze vereniging. In een korte verklaring zegt het hoofdbestuur van oordeel te zijn, dat de kwestie prinses Irene niet zo ge compliceerd zou zyn, indien „we lie ten meespreken wat inhaerent met het christen-zijn is verbonden: de evangelische liefde". Door iets te to nen van 1 Cor. 13 in woord en daad zou de in trilling geraakte band tus sen koningshuis en volk alsmede de op gang komende oecumene kunnen worden hersteld, naar onze mening zelfs verstevigd, aldus het hoofdbe stuur. „Het zou bovendien een mach tige steun zijn voor de Koningin en haar Huis, die een zorgen-geladen tijd doormaken, waarvan het eind voor ons niet zo gemakkelijk is te voorzien". Voor een dergelijke keer ten goede, aldus de verklaring, is openheid nodig, want zo wordt gesteld de oecumene moet verder. Op spontane wijze heeft gistermiddag de gemeenschap De Zilk en vele ver tegenwoordigers van sportverenigingen en bonden uit het land het eerste elftal van de Zilker voetbalvereniging Van Nispen gehuldigd met 't behaalde kam pioenschap, dat een promotie voor de spelers betekent naar de derde klas der KNVB. Tientallen sprekers meldden zich en hadden allen zonder uitzondering woor den van lof. Het bestuur ging schuil achter een tafel vol bloemen, die waren geschonken door vrienden en supporters. De feestavond was volledig in handen van de Zilker supportersvereniging en werd door de heer P. v. Saase als voor zitter gepresenteerd. Na het voorwoord van de heer Van Saase. die in het kort de aanleiding tot deze feestbljeenkomst schetste, kreeg als eerste pastoor Haselaar het woord. Deze gaf een korte keurschets van Van Nispen als voetbalvereniging en haar leden als mensen. Vooral de gezonde sfeer binnen de vereniging prees hij. Bij monde van de heer Van 8aase richtte burgemeester P. M. v. d. Weyden vah Noordwljkerhout zich tot de aan wezigen en deed zijn goede wensen ver gezeld gaan van een fikse bijdrage voor de z.g. boüwfondspot. De voorzitter der sportvereniging sprak enkele woorden. Zijn eerste ge dachten gingen hierbij Uit naar de trai ner van Van Nispon, de heer Evers, die geheel op de achtergrond zoveel verdienstelijk werk verzette. De voor zitter hoopte dat binnen zeer korte tijd een accommodatie kan worden gescha pen een sportvereniging als Van Nispen waardig. Enige toespelingen op deze ge plande accommodatie maakte de heer Schaap, die namens de NKV het woord voerde. Als persoonlijk geschenk over handigde hij de voorzitter 5 nieuwe ballen. Het woord werd nog gevoerd door wethouder De Groot van Noord namens de supportersvereniging, kap. wijkerhout, de heer S. J. van Haaster J. Kerklaan als g.a., P. Zoet. voorzitter van de RKM afdeling De Zilk, die een massagetafel aanbood. C. Jansen als pro motor Van de jeugdelftallen. Voorts af gevaardigden van clubs uit de omgeving zoals WSB, Hillegom. Concordia. Vo gelenzang. Voorburg en Lisse Toen de eindeloze rij sprekers bleek te zijn ..afgewerkt" nam de voorzitter van Van Nispen, de heer Th. Förrer het woord. Geroerd door de vele felicitatie woorden en talrijke geschenken, zowel in geld als in natura, dankte hij iedere spreker persoonlijk voor de warme woorden. Spr. liet in het kort een en ander de revue passeren en merkte daar bij vooral op dat de discipline in de vereniging tot ver in de omtrek be kendheid heeft verworven. In de 8 jaar van zijn leiding behoefde men slechts twee maal op het matje te verschijnen voor een overtreding. Met de wens dat alles in de toekomst tot meerdere eer en glorie van Van Nispen zou blijven verlopen zette hij een punt achter het officiële gedeelte. Het Van Nisnenbestuur wordt gefelici teerd door de heer H. Warmerdam, namens de parochiële feestcommissie. Van links naar rechts de heren Evers, trainer. J. Verlaan. commissaris. J. Stokman, secretaris. kaD- Jac- Kerklaan, g.a., Th. Förrer. voorzitter en (noe mist zichtbaar) penningmeester L. v. Marls.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7