AM J. B. SMITS KREEG KON. BRONS VOOR VEERTIG JAAR TROUWE DIENST f JKg «li v m Leidse Universiteit Paasdrukte in Bollenstreek kwam langzaam op gang Eén dode en vier gewonden HOOFDPIJNPOEDERS Weerbericht •"-.o A DINSDAG 31 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 4 Hedenmorgen werd in de directie kamer van N.V. Van Wijk en He ringa aan de Vliet te Leiden de bron nen onderscheiding, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer J. B. Smits, ter gelegen heid van zijn 40-jarig jubileum als werknemer bij de N.V. De onder scheiding werd hem uitgereikt door wethouder C. J. Piena. De heer Smits kwam veertig jaar geleden bij de N.V. in dienst als „rondloper" in de kammerij, van waar hij een aantal jaren later ver huisde naar de spinnerij. De jubilaris is nu al vele jaren werkzaam in het preventieve onderhoud van het uit gebreide machinepark, welk werk hij naar de verzekering van zijn chefs, uitstekend verricht. De heer K. Wildeboer, directeur, overhandigde de jubilaris, wiens ge- Donderdag 2 april a.s. zal het vijf tig jaar geleden zijn dat prof. mr. J. P A. Francois, geboren en wonende te Den Haag aan de Leidse Univer siteit promoveerde tot doctor in de Recht swetenschap. Vrijdag 3 april a.s. is het eveneens vijftig jaar geleden dat mr. W. M. Ouwerkerk, geboren te Arnhem en thans wonende te Driebergen, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in Rechtswetenschap. BEIRSOVERZICHT TERUGLOPENDE MARKT AMSTERDAM, 31-3. Het Damrak heeft vanmiddag de nieuwe beurs- week ingezet met een licht verdeelde stemming voor de internationale waarden. AKU en Hoogovens zetten hoopvol in, daarentegen gaven Phi lips, Unilever en Kon. Olie bij de opening lagere koersen te zien ten opzichte van het voorgaande slotni- veau. Het publiek heeft blijkbaar ge durende de feestdagen niet voldoen de inspiratie opgedaan om vandaag tot flinke kooporders over te gaan. De handel in alle hoeken van de hoofdfondsen was zeer kalm. Dit was trouwens niet alleen het geval met de internationale waarden, ook in de overige afdelingen was het eveneens stil. De handel in de nieuwe vijf pro cent staatsobligaties 1964 was even eens kalm. De beurs heeft stimulan sen van betekenis nodig om tot een levendige affaire te komen. Hoog ovens schommelde gedurende de ge hele beursduur rond de 644 of wel ruim drie punten boven de voor gaande slotkoers. Hoewel AKU aan vankelijk een punt hoger noteerde op 528 viel dit de beurs toch tegen. Immers, de American ENKA, doch ter van het AKU-concern, sloot maan dag in New York liefst ruim drie dollar hoger. Later op de middag daalde de koers van AKU zelfs nog tot 526. Philips zakte in van f 148.30 tot f 147.80 om op circa f 148 de beurs te verlaten (f 149). Unilever daalde van f 138.40 tot f 138 (f 139.80). Kon Olie wilde hier bij niet achterblijven en ging van de f 150.20 naar f 149.80 (f 150.70). Het lichte aanbod in de hoofdfondsen had toch nog de overhand. KLM werd op f 77/78 geadviseerd (f 77). De scheepsvaartsector begon kalm met een licht verdeelde stemming. Kon. Boot begon 2Ve punt lager op löOVj doch kon zich later verbeteren tot 152. Holl. Amerika lijn, welk fonds de laatste beursdagen steeds ge vraagd in de markt heeft gelegen, verbetrede van 118Vs tot 1191/# (117 5/8). Scheepvaart Unie liep op van 141«/i tot 142V4 (141 3/9), Van Nievelt van 116'/» tot 118 (116). Aan vankelijk bestond er in de leidende cultures voor HVA belangstelling op 168'/» en 169 (116 5/8). Dit fonds verliet de markt op circa 168. Am sterdam Rubber een punt hoger op 118'/». In de staatsfondsenhoek werd de nieuwe vijf procent staatlening 1964 verhandeld op 100 5/8 tot 100 11/16 (100 9/16). De stemming voor de overige staatsfondsen was eerder aan de vaste kant. hele gezin bij de plechtigheid aan wezig was, de draagmedaille beho rende bij de door wethouder Piena uitgereikte onderscheiding, en na mens de directie een geschenk onder couvert. De heer R. de Jong, adjunct- directeur uitte zijn waardering door het overhandigen van het Vererend Getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel en de daarbij behorende legpenning. De personeelschef, de heer N. Brou wer. sprak de jubilaris in hartelijke bewoordingen toe, waarna hem na mens de „kring van gedecoreerden" een envelop met inhoud werd over handigd. De heer Van Leeuwen, voorzitter van de personeelsvereniging „De Spil" tenslotte dankte de heer Smits voor zijn werk in het belang van de personeelsvereniging en overhandig de hem een geschenk onder couvert. Voor mevrouw Smits was er een fraai bloemstuk. SAAI, MAAR TOCH 800 BEDDEN VOL „De Paasdrukte is ook bij ons erg tegengevallen" zei mej. Willy Diemer, die op de VVV zit, vanmorgen. „Het was een saaie boel. We hebben voor 84 Duitsers kamers kunnen reser veren in Leiden. Verder zijn er nog wat Oostenrijkers, De nen, zes Fransen en twee En gelsen geweest. De rest was stilte. Het zag er zaterdag avond nog wel veelbelovend uit. De toevloed naar hotels en pensions in Leiden was zoda nig, dat alle 600 bedden bezet waren. Men is toen overgegaan op de particuliere adressen, die nog eens een capaciteit van 200 bedden bieden en ook deze zijn alle bezet Aan de balie in het kantoor aan de Steenstraat is er daarna weinig leven in de brouwerij gekomen. De 2 extra-krachten in de vorm van twee leden van de BBTBBA (Bond ter Behartiging van de Toeristische Belangen van Bui tenlandse Automobieltoeristen) de Leidse scholieren Sandor Huybers en Jacques Keere- weer hebben dan ook weinig te doen gehad. We hoorden dat de leden van deze bond dit werk geheel belangeloos doen. Het was een saaie koude Pa sen. GEEN SISSER Er was gelukkig nog net niet ge noeg regen gevallen om ook het vuurwerk 's avonds tweede Paasdag op het Schuttersveld met een sisser te doen aflopen. Om tien uur werd de kleine voorraad pijlen, watervallen en kanonslagen ontstoken. Het ver keer ondervond er vertraging van, want veel automobilisten die toeval lig passeerden bleven vanuit de auto staan kijken. Toen tegen half elf de zaak zich weer in beweging zette kwam er zo'n gedrang, dat het ge ruime tijd duurde voor de zaak uit knoop was. HUWELIJK Twee bussen zijn naar Bilthoven gereden om Leidse jongelui in de gelegenheid te stellen luister bij te zetten aan het huwelijk van een oubaas en een lerares. Het waren me juffrouw W. Adema, lerares aan de Leidse vakschool voor meisies en de heer W. J. Buytendorp (De Sitter- laan 24a) oubaas en groepsleider van de Ewout-Joppensgroep die in het huwelijksbootje stanten Ruim zeven tig jongens en meisjes, leerlingen van de Leidse vakschool en padvinders vormden een erehaag aan de uiteang van de Hervormde kerk te Biltho ven waar het huwelijk werd geslo ten. De kerkelijke inzeeening ge schiedde door de Leidse ieugdpredi- kant ds. A. J. Lamping. Een van de voortrekkers van de Ewout-Jop- penszgroep bespeelde tijdens de dienst het orgel. Het jeugdige eezel- schap woonde ook de huwelijksvol trekking op het stadhuis bjj. Aanstaande woensdag 1 april vangt de laatste serie klaveriaswed- strijden aan van de kaartclub Harte- brug. De plaats is de Romanuszaal, de zaal is om half acht open. Bijzondere Leidse inzending SCH64 In een apart paviljoen aal op de internationale visserijtentoonstel lin g SCH 64 „Rijk is de zee" die rond de Scheveningse haven zal worden ge houden van 17 tot en met 29 1u!i. een bijzondere biologische inzending staan. Prof. dr. L. B. Brongersma van het Rijksmuseum vooi Natuurlijke His torie in Leiden heeft zijn medewer king toegezegd voor deze unieke in zending. Het paviljoen, dat apart voor deze expositie wordt opgetrok ken, zal vele bijzonder biologische vondsten tonen, zoals een walvisge raamte van meer dan vier ton dat een lengte heeft van 24 meter. Ondei de vele vissen en zeedieren zullen onder andere een butskop, een maan vis, een spinkrab en een zeeschild pad te zien zijn. Spectaculair mag wel dit alles genoemd worden, want nog vele andere vissen zullen ge toond worden in gewone en tropi sche aquaria. Het slechte weer rond de Paasda gen zette duidelijk zijn stempel op het bezoek aan de bollenstreek. Al is het nog te vroeg om een verant woorde balans op te maken, toch is de algemene indruk dat men toch niet mag klagen over het aantal be zoekers. Velen snakken echter wel naar een vaste datum voor Pasen, waarover thans gesproken wordt. In Keukenhof, waar door het kou de weer de bloei zich nog maar lang zaam doorat, is wel het duidelijkst onze behoefte naar zon aanwijsbaar. Maar de directie toonde zich niet on tevreden over het aantal bezoekers, dat geschat wordt op een 20 a 25.000. De seismografen van de universi teit van Californië te Berkeley heb ben vanochtend een aardbeving ge registreerd van middelgrote intensi teit. Op de richterschaal, die aard schokken in 12 categorieën onder verdeelt, sloeg de wijzer uit tot 6.5. Het epicentrum lag op een 1.500 km van noordwesten van Berkeley, tus sen het eiland Koningin Charlotte en Vancouver aan de Canadese west kust. De aardbeving welke op Goede Vrijdag Alaska trof had een sterkte van 8.6. AUTO REED TEGEN LICHTMAST Eerste Paasdag, 's avonds tussen 8 uur en half negen, heeft zich op de Leidse weg te Voorschoten een ongeval voorgedaan, dat aan een vrouw het leven heeft gekost en vier personen met verwondingen in het Academisch Ziekenhuis deed belanden. Een met niet minder dan 8 personen beladen vier-persoonsauto, bestuurd door de heer W. V. uit Leiden, reed in de richting Leidschendam. Ter hoogte van het politiebureau op de Leidse weg viel plotseling een kind, dat naast de bestuurder was gezeten, op diens arm, waardoor de chauffeur de macht over het stuur kwijt raakte en tegen een lichtmast opreed. De 29-jarige me vrouw F. Koppel uit Leidschendam werd daarbij op slag gedood. Vier an dere passagiers moesten met hersenschuddingen, arm- en beenbreuken naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Drie personen bleven on gedeerd. HIT.f.EGOM Geboren: dr v. H. J. van Leeuwenen E. M. C. de Croock; dr v. W. P. Ruig- rok en A. M. T. van Haaster; dr v. A. P. van Riek en W. J. Murk; zn v. M. H. van Ewijk en C. M. van der Ploeg; dr v. T. W. Kops en J. C. M. Waasdorp. Ondertrouwd: A. van Duyn en A. M. Warmerdam; J. Korbee en G. L. L. Kre kel; R. Roessingh van Iterson en G. van Werkhoven. Getrouwd: J. J. T. Andeweg en J. L. Arrachart; W. J. H. Lem en J. H. van Ravensbergen; K. Vink en H. Möhl- Overleden: M. H. Finger, weduwe v. H. Kuberg, 79 jaar. LEIDERDORP Geboren; Rafaël José, z.v. R. Fer nandez Pastor en B. Voortman; Jo hanna Paulina, d.v. P. W. Leenhouts en A. L. Groenhart; Dirk Meindert, z.v. W. S. Corsel en M. Zwitser. Ondertrouwd; Klaas Breed ijk, 66 jr., zonder beroep, wonende te Rijns burg en Flora Wilhelmina van Wee- ren, 56 jaar, zonder beroep. Getrouwd: Pieter Rijnsburger, 23 jaar, groentehandelaar en Geertje Susanna Langerak, 20 jaar, verkoop ster, wonende te Leiden; Lodewijk Joannis Hendrik Bal, 24 jaar water bouwkundig tekenaar en Maria Loui sa van der Have, 22 jaar, onderwijze res, wonende te Leiden. Basken bijeen in Guernica Ongeveer 20.000 mensen uit het Spaanse Baskenland hebben zondag een bijeenkomst in Quernica gehou den ter gelegenheid van de „dag van het Baskische vaderland". Het was de eerste maal sinds 1939, dat Baskische patriotten in de „hei lige stad van de Basken" bijeen wa ren. In beginsel is de beweging voor autonomie van Baskenland in Spanje verboden. Incidenten hebben zich niet voorgedaan. De politie had de binnenstad voor de deelnemers aan de bijeenkomst afgesloten. Deze vol stonden met bezoeken aan enkele „heilige plaatsen", zoals de boom van Quernica, die de vrijheid van de Bas ken symboliseert. En de bruidegom zei,JSee Tot grote onsteltenis van een 19-jarige bruid in Peterbo rough in Nóord-Engeland ant woordde haar aanstaande echt genoot zondag „nee" op de vraag van de predikant, of hij haar als zijn wettige echtge note wilde aanvaarden. De weerspannige bruidegom. George Speechly. draaide zich om en wandelde langs de mei stomheid geslagen gemeente de kerk uit. De dominee moest hem zelfs nog beschermen te gen een in woede ontstoken familielid van de bruid, Shirley Good es. Speechly weigerde te zeggen waarom hij op het laatste mo ment van gedachten was ver anderd. Een goede vriend van hem zei, dat Speechly zich niet wilde verzoenen. „Hij laat de kwestie verder op zijn beloop". De politie van Djakarta heeft de bankier Indra Pontoan, president- directeur van de Bantengbank, gear resteerd op verdenking van verduis tering van openbare gelden tot een bedrag van ongeveer negentig mil joen gulden, aldus Indonesische pers berichten. Pontoan heeft kortgeleden nog een bedrag van 55 miljoen roepia bijge dragen aan gelden, die werden inge zameld voor een te Djakarta te hou den Afrikaans-Aziatisch filmfestival. Hij deed dit door op een „veiling" ten behoeve van dit festival in het presidentiële paleis een door presi dent Soekarno gebruikt eetbord voor dit bedrag te kopen. Morgen talentenjacht in Leiden zie pagina 14 VOORHOUT KANKERBESTRIJDING Naar wij vernemen zal op vrijdag 3 april a.s. in het parochiéhuis vanwege het Koningin Wilhelminafonds 'n voor lichtingsavond worden gegeven voor de Voorhoutse bevolking. Op deze avond, welke vrij toeganke lijk is, zal onder meer van medische zijde een uiteenzetting worden gegeven omtrent de tegenwoordige stand van zaken betreffende de verschijnselen en de genezingsmogelijkheden van kanker. Een en ander zal worden toegelicht door middel van geluidsfilm. Ook elders in den lande worden derge lijke voorlichtingsavonden georgani seerd. Temeer nu de kankerbestrijding de laatste tijd steeds meer in de belang stelling is gekomen, zal door de Voor- houters van de hier geboden gelegen heid ongetwijfeld ruim gebruik worden gemaakt. EERSTE VOORHOUTSE KIEVITSEI Zaterdagmorgen heeft' de burge meester het eerste Voorhoutse kie vitsei in ontvangst genomen. Het werd hem aangeboden door Henk Langeveld van de Rijnsburger- weg die het met een van vreugde stralend gezicht naar de burgemees ter bracht. L.D.M. viert 40-jarig jubileum van M. B. de Jong Woensdag herdenkt de heer M. B. de Jong de dag, dat hij veertig jaar geleden bij de L.D.M. begon. Van on der af aan heeft hij vele functies doorlopen. Vooral zijn werkzaamheid op het gebied van de voorlichting is bij velen bekend. In zijn huidige functie is hij de naaste medewerker van de directie geworden. Ook in zijn vrije tijd zat de heer De Jong niet stil en wijdde al zijn krachten aan het culturele en indus triële leven van Leiden. Ruim der tien jaar heeft K. en O. van zijn werk als secretaris mogen profiteren en thans is hij algemeen bestuurslid. Zijn werk heeft in hoge mate het peil bepaald waarop de avonden van K en O. zich nu bevinden. Maar niet alleen het culturele leven, maar ook het industriële leven had zijn volle aandacht. Al vele jaren is de jubila ris aktief bestuurslid van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel, De partement Leiden, bij welke laatste hij nu al weer tien jaar penningmees ter is. RECTIFICATIE PAASPUZZELP0D1UM De omschrijving van horizontaal 22 van de zaterdag j.l. geplaatste opgave voor de Paaspuzzel is niét juist „Go dendrank ambrozijn" moet zijn: „plaats in Frankrijk in het departe ment Indre-et-Loire". Natuurlijk evenaart dit getal niet de cijfers die andere Paasdagen bereikt werden, maar dit uitgesproken slech te weer in aanmerking genomen is het toch een gunstig resultaat. Van de buitenlanders waren het vooral de Duitsers, die in grote getale kwa men opzetten. Zij waren zeker ge ïnspireerd door de flitsen, die het journaal van de Duitse Televisie aan de opening gewijd had. Ook de badplaatsen mochten niet klagen over het aantal bezoekers. In Katwijk lag het aantal bezoekers uiteraard ook lager dan vorige jaren. Voorlopige cijfers spreken van 75 oerc. Maar vooral bii onzo badplaat sen moeten we wel degelijk rekening houden met de vroege Pasen, die de mogelijkheid tot aantrekkelijk weer zeer gering maakte. Overwegend Duitsers kwamen naar Katwijk ver der nog wat Fransen In Noord wijk was er ongeveer hetzelfde beeld Vrijdag begon met een onverwachte toeloop van Duitsers, maar ook hier schat men in vergelijking met vori ge jaren een percentage van 65%. Zondag bracht 'n onverwachte druk te, omdat er een groot aantal reser veringen geboekt werden vanuit Am sterdam. Het betrof nu vooral Fran sen, Belgen en Zweden en men was al spoedig door het aantal verwarm de kamers heen. Resumerend kan gezegd worden, dat ondanks het teleurstellende weer, de Paasdagen niet ongezien aan de Bollenstreek voorbij zijn gegaan Dat het dit jaar zo'n vroege Pasen was. is hiervan wel de grote reden. Ver moedelijk zullen all(e mensen, die het nauwste met het vreemdelingenver keer verbonden zijn, dan ook zeer geporteerd zijn voor de invoering van een vaste datum voor de Pasen, mits zij iets later in het seizoen valt, zo dat de kans op beter lenteweer dan groter is. PEK ETUI VAN 6 EN 12 KRITIEK VAN SPAANS BLAD Het blad „Ecclesia", orgaan van de Spaanse Katholieke Actie, heeft gis teren kritiek geoefend op de toestand zoals die nu in Spanje 25 jaar na het einde van de burgeroorlog is. Het blad, dat al eerder een kri tische houding tegenover het huidige bewind heeft aangenomen, vindt, dat er van een verzoening van de oude politieke tegenstellingen nog niet kan worden gesproken. Ook over de staatsinstellingen is het blad niet tevreden. Zo zouden kwesties als de opvolging van het staatshoofd, de be noeming van hoge ambtenaren en een afbakening van bevoegdheden op het gebied van de burgerlijke en de militaire rechtspraak, moeten wor den geregeld op basis van een auto nomie van de uitvoerende, de wet gevende en de rechterlijke macht. De toestand van de 84-jarige gene raal Douglas MaCarthur is maandag weer verslechterd, doordat de wer king van de nieren vermindert. De dag tevoren had de generaal een spoedoperatie ondergaan wegens een darmafsluiting. Volgens de artsen van het Walter Reed-hospitaal in Washington wekt de toestand van MaCarthur „ernstige bezorgdheid" ook al doordat bloedingen optreden in de slokdarm. MARKTBEKM.HÏKN AMSTERDAM, 31 maart, Vee Aanvoer: 73 runderen 3.30-4.30; 69 varkens 2.50-2.58. BODEGRAVEN, 31 maart, Kaas Aanvoer 10 partijen Goudse kaas. Prijzen (in per kg.): 2.702.83 Handel goed. ROTTERDAM, 31 maart, Vee Weekaanvoer 5240. Vette koeien en ossen 700; gebruiksvee 820; vette kal veren 240; graskalveren 248: nuchte re kalveren 2830; varkens 257; lo pers 30; biggen 24; paarden 20: veu lens 5; schapen of lammeren 47; wei- de/zuiglammeren 8; bokken of geiten 11. Prijzen, resp. Ie, 2e en 3e kw.: vet te koeien 400-430, 330-390, 290-310: vette kalveren 310-330, 280-300, 260 -280; graskalveren 575, 475, 375; nuchtere kalveren 150, 130, 110; var kens 215, 210, 200; lopers 125, 115, 100; biggen 80, 70, 60; slachtpaarden 320, 290, 260; schapen 145, 120, 100; lammeren 155, 130, 120; kalf- en melkkoeien 1275, 1175, 1000; vare koeien 995, 875, 775; vaarzen 1000, 850, 750; pinken 750, 650, 550. Overzicht, aanvoer, handel en prij zen: vette koeien: kort, vlug, stijver in prijs, prima's boven notering; vet te kalveren: kort, vlug, constant; graskalveren: als vorige week. kalm, ruim prijshoudend; nuchtere kalve ren: ruimer, tamelijk, staande prij zen; varkens (lev. gew aanmerke lijk minder, Vlug, hoger, slachtzeu- gen 1.85-1.90 per kg., prima vlees varkens boven notering; lopers en biggen: matig, flauw, als vorige week slachtpaarden: klein, goed, ruim prijs houdend; schapen en lammeren: ma tig, redelijk, stabiel; kalf- en melk koeien: iets meer, kalm, ruim prijs houdend; vare koeien: even ruimer, tamelijk, wat stijver in prijs; vaarzen en pinken: gewoon, redelijk, goed prijshoudend. 'G (Medegedeeld door het KNMI, gel dig van dinsdagavond tot woensdag avond, opgemaakt te 11.15 uur). VEEL BEWOLKING Veel bewolking met plaatselijk enige regen en ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak uit oostelijke richtingen. Het weer in Europa HELSINKI zwaar bew. 3 1 STOCKHOLM zwaar bew. 5 4 OSLO licht bew. 4 6 KOPENHAGEN sneeuw 4 0 ABERDEEN regen 6 3 LONDEN geheel bew. 6 2 AMSTERDAM regen 4 2 BRUSSEL geheel bew. 5 2 LUXEMBURG zw. bew. 3 1 PARIJS geheel bew. 6 2 BORDEAUX zwaar bew. 9 2 GRENOBLE geheel bew. 8 4 NICE regen 15 13 BERLIJN mist 5 3 FRANKFORT geheel bew. 7 3 MUNCHEN geheel bew. 9 3 ZURICH geheel bew. 8 3 GENEVE geheel bew. 8 5 LOCARNO geheel bew. 10 6 WENEN zwaar bew. 13 7 INNSRRUCK geheel bew. 13 3 ATHENE licht bew. 12 ROME regen 24 11 AJACCIO zwaar bew. 2 MADRID zwaar bew. 12 3 MALLORCA onbewolkt 15 7 LISSABON regenbui 16 8 P4UZE Heden: derde Paasdag. Mis: „Met het water van de wijsheid heeft hij hun dorst gelest, alleluja!" (uit het boek Ecclesiasticus). GRAUWE PASEN Het waren tegenvallers, die som bere en koude Paasdagen, een strop voor uitgaanders en, erger, een strop voor vele kleine zakenlieden. Het weer, evenals het leven, was voor iedereen, heiden of christen, gelijk; de manier waarop de Paasklap werd geïncasseerd, was ongelijk. Voor een christen kon de vreugde van het feest niet gedempt worden, zelfs niet door natte sneeuw. De christen vreugde had met het weer niets van doen. Het was een vreugde om het chris ten-zijn, een erkentelijkheid voor het christen-zijn, waardoor we het feest, dat paus Paul „een kosmisch feest" noemde, als mensje in de kosmos mochten vieren. Als het helemaal goed is geweest met Pasen, dan zijn we „mede-verrezen met Christus" (Paulus in de mis van heden) en zoeken we voortaan en genieten we voortaan van wat „hoger" is dan laag-hangepde levenswolken. PUZZEL Nr. 518. Hor.: 1. damp, 5. bosgod, 8. vervoermiddel, 10. deel van de mast 11. muzieknoot, 13. voedsel, 15. lidwoord, 17. nobele, 19. soort van kabeljouw, 21. nobel, 22. hemelgeest, 24. voegwoord, 25. aanloop, 27. sine dubio (afk), 29. voedsel, 31. op die plaats, 33. kippenloop, 34. tap met een sleutel. Vert.: 1. kade, 2. sint (afk), 3. eer, 4. Zuidamerikaanse thee, 6. slede, 7. spijker, 9. bijwoord, 12. stad in Ara- bië, 14. gem. in Gelderl.; 16. nauwe, 18. leeg, 19. krijgsmacht, 20. alge meen ruilmiddel, 23. afvoersloot, 26. zot, 28. rivier in Rusland. 30. dat is (afk. Lat.), 32. oude Egyptische zon negod. Oplossing morgenavond. PUNT Zou ik het bij maanlicht mogen zien

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4