KREYMB0RG WINDJACK KREYMB0RG 't is weer tijd voor WILLEM ANDRIESSEN OVERLEDEN „ROBINSON" v.d. WATER MET BRAND WONDEN VAN EILAND GEHAALD nü 13?° Roofoverval op benzinestation DINSDAG 31 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Componist, pedagoog en pianist van internationale reputatie De toonkunstenaar Willem An- driessen is in de nacht van zondag op maandag op 76-jarige leeftijd in zijn woning in de Frans van Mierisstraat te Amsterdam aan een hartaanval overleden. De overledene genoot vooral bekendheid als muziekpaeda- goog en vertolker van de pianocon certen van Beethoven en Chopin. Ook componeerde hij onder meer een mis, twee pianoconcerten, liederen en koorwerken. Willem Christiaan Nicolaas An- driessen werd op 25 oktober 1887 te Haarlem geboren. Hij ontving zijn eerste muziekonderricht van zijn va der en studeerde vervolgens aan het conservatorium te Amsterdam, waar Bernhard Zweers (compositie) en J. B. C. de Pauw (piano) zijn leermees ters waren. Reeds drie jaar later be haalde hij zijn einddiploma en in 1908 verwierf hij zelfs de Prix d'Ex- cellence voor piano en orkest. In 1910 volgde zijn benoeming tot leraar aan het conservatorium in Den Haag. Van 1918-1924 was hij hoofd leraar aan de muziekschool van de Mij tot Bevordering der Toonkunst te Rotterdam, waarna hij weer naar Amsterdam kwam als hoofdleraar aan het conservatorium, waar hij zelf zijn opleiding genoten had. In 1937 werd hij directeur van het Am- STAKING BU BOUW NEDERLANDSE BANK DUURT VOORT Ook vanochtend hebben ed onge veer 200 arbeiders die werkzaam zijn bij de bouw van de Nederlandse Bank in Amsterdam het werk niet hervat. Het is nog niet bekend tot wanneer zij hun actie zullen voortzetten. Hier over zal waarschijnlijk vandaag een beslissing worden genomen. De moeilijkheden 'begonnen bij de toepassing van de nieuwe CAO, waar bij door de uitvoerder van het werk (maatschappij Van Eesteren) 17 ar beiders op staande voet werden ont slagen. Hun rond 200 collega's voer den daarna enkele dagen een lang- zaam-aan-actie, die uitmondde in een algemene staking. sterdamse conservatorium als opvol ger van Sem Dresden. Hij heeft deze functie tot 1953 bekleed. GROOT PIANIST Willem Andriessen heeft verschll- dende werken gecomponeerd, o.m- een Mis in es voor soli, gemengd koor en orkest. Deze mis is na 30 jaren voor het eerst uitgevoerd in 1963, ter gelegenheid van het Paasfeest, in de kathedraal in Den Bosch. Voorts een concertouverture, muziek voor het lustrumspel „Willem van Holland" van het Utrechts Studentencorps en tal van liederen. Toch verwierf hij als pianist de grootste bekendheid. De grote suc cessen, die hü niet alleen in eigen land, maar ook over de grenzen be haalde, stempelden hem tot een pia nist van internationale reputatie. Hij was officier in de Orde van Oranje Nassau en Officier der Kroon orde van België. Ter gelegenheid van zijn 50-jarig jubileum in 1957 als musicus werd Willem Andriessen ereburger van de stad Amsterdam. Bij een verkeersongeluk is de 23- jarige D. B. van Campen uit Utrecht gisternacht om het leven gekomen in zijn woonplaats. Om ongeveer half twee kwam hij op de Amster damse Straatweg in botsing met een geparkeerde auto. Na zijn val werd hij door een achteropkomende auto gegrepen. De jongeman is zwaar gewond overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis, waar hij enkele uren later is overleden. De Jeugdige Nederlandse Robinson Crusoë Anton v. d. Water, die als experiment zes maanden op het ver laten „Vogeleiland" nabij Venezuela zou blijven, is zondag door een vaar tuig van de Venezolaanse kustwacht van een wisse dood gered. Het schip, de „Maria Fatima", ving seinen op die met behulp van een spiegel wer den gemaakt. Het spoedde zich naar het eiland en trof de jongeman aan die leed aan watergebrek en brand wonden in de eerste graad, als ge volg van de gloeiende tropische zon waartegen hij zich blijkbaar onvol doende had beschermd. Z.K.H. Prins Bernhard heeft zaterdag het Haagse miniatuurstadje „Ma- durodam" officieel voor het komende seizoen heropend. De prins deed dit, door het deurtje van de nieuwe aanwinst van de stad, het perscentrum „Nieuwspoort", te openen. Op het eiland is geen drinkwater te vinden. Anton v. d. Water werd overge bracht naar een ziekenhuis te Guaira waar hij enige tijd zal moeten blij ven om van zijn ontberingen te her stellen. Nader wordt vernomen, dat Anton v. d. Water op het verkeerde eiland was afgezet. Hij is namelijk niet op Sotavento, doch op het naburige, eveneens onbewoorde eiland Tresoro, dat op gezette tijden geheel door de zee wordt overspoeld, aan wal gezet. Dit was ook in de nacht van vrijdag op zaterdag het geval. Van de Water is vol goede moed. Een Venezolaans marineschip zal hem vrijdag a.s. op Sotavento weer aan wal zetten. f N Hond als bewaker van pompstation Teneinde de veiligheid van zijn bediende zo goed mogelijk te waarborgen gedurende de nachtelijke uren heeft de heer Van Voorst, een houder van een benzinestation te Arnhem een levengrote bouvier met alle eigenschappen van zijn ras in dienst genomen. Het dier is nu al een half jaar de nachtelijke gezel van de bediende, nadat een vrouwelijke bediende 's nachts al eens bijna was neer geslagen. De hond, die luistert naar de naam Caro, slaapt overdag in het station achter een stapel olieblikken maar tegen dat het donker wordt ontwaakt hij en wordt actief. Geen mens komt dan het kantoortje in als de be diende er niet bij is. De hond vliegt dan een bezoeker, ge nood of ongenood, eenvoudig naar de keel. De bewaking op deze. wijze voldoet goed, aldus de heer Van Voorst, die na de aanslag op de pompbediende te Zevenaar toch maar voorlopig het station 's nachts zal sluiten. foamback In modern blauw leeftijd 7 Jaar kleine stijging per maat Alleen geldig 1 april STILLE RIJN (tegenover de Hartebrugskerk) POMPBEDIENDE IN BUIK GESCHOTEN In de nacht van zaterdag op zon dag hebben twee mannen een laffe roofoverval gepleegd op het aan Rijksweg 12 bij Zevenaar gelegen benzinestation „De IJssel". Zij scho ten de daar aanwezige 35-jarige be diende A. Budel uit Velp in de buik, sleepten hem naar het toilet en maak ten zich met een bedrag van f 530,- uit de voeten. De bediende is ernstig gewond in een ziekenhuis opgeno men. De twee mannen kwamen om streeks half drie bij het benzinesta tion aan in een beige Opel van het bouwjaar omstreeks 1955. Een van hen, een in donkere jas en hoed ge klede ongeveer 30-jarige man, die zijn gelaat achter een nylonkous had verborgen, ging het gebouwtje bin nen en schoot zonder meer de be diende neer. Met behulp van de an der sleepte de dader de bediende in Bij het oversteken van de provin ciale weg Uitgeest-Limmen is de 65- jarige heer J. Zonneveld uit Uitgeest gistermorgen door een personenauto aangereden en op slag gedood. Het ongeluk veroorzaakte een verkeers opstopping, waardoor nog een onge luk gebeurde, waarbij drie auto's waren betrokken. Twee auto's reden namelijk met volle vaart tegen een Duitse auto, die krachtig afremde bij de plaats van het ongeval. Bij de botsing liep niemand letsel op, maar er was grote materiële schade. Op een onbewaakte overweg te Wezep (gem. Oldenbroek) is zondag avond een personenauto door de trein Zwolle-Amersfoort gegrepen. De auto werd bestuurd door de 23- jarige J. P. uit Wezep, die iets te laat stopte voor de naderende trein. De auto kwam met de voorwielen op de rails tot stilstand. P. raakte in pa niek, sprong uit de auto en maakte zich uit de voeten. Even later botste de trein met een harde klap tegen de auto, waarvan het voorste deel werd vernield. De trein had ongeveer 25 minuten vertraging. het toilet. Toen deze de auto hoorde wegrijden wist hij, ondanks zijn ver wondingen naar buiten te strompe len waar hij door een passerende automobilist werd opgemerkt die hem naar Velp bracht. De politie van Zevenaar, die op zoek is naar de overvallers, verzoekt eventuele getuigen om inlichtingen. Voordat de bandieten vertrokken, vernielden zij de telefoonverbinding. In het wegrijden schoten zij nog tweemaal door de ruiten van het sta tion. We zien op de foto een van de kogelgaten. Op foto inzet: de pompbediende Budel die werd neergeschoten. De 35-jarige pompbediende A. Bu del is inmiddels buiten levensgevaar. Intussen blijkt, dat de daders van de overval zich hebben bediend van een auto, die zij dezelfde nacht hadden gestolen in Arnhem. De auto is terug gevonden, maar van de daders ont breekt nog elk spoor. Moeilijke avond voor machinist De machinist van de stop trein die gisteravond omstreeks half negen uit Amersfoort naar Zwolle vertrok heeft twee moeilijke momenten doorge maakt. Twee keer namelijk kwam hij bijna in botsing met een auto. De eerste keer op een niet-beveiligde overweg tussen Putten en Ermelo, waar 'n auto nog net bleef staan op het andere spoor. De tweede keer tussen Harderwijk en Hulsthorst. Op een door auto matische knipperlichten bevei ligde overweg had een automo bilist de lichten genegeerd. Bij na met rampzalige gevolgen, want de trein schampte de au to. De bumper en een stuk van de radiateur vond de machinist op de treeplank van zijn cabine. Laconiek bezorgde hij beide voorwerpen op het station in Hulsthorst bij de afdeling ge vonden voorwerpen. Prins Bernhard sprak voor AFN Prins Bernhard heeft zaterdagmid dag jl. om 12 uur een toespraak ge houden voor de radio van de Ame rikaanse strijdkrachten A.F.N. (Ame rican Forces Network). Hij leidde een programma over Nederland in genaamd „Radiorevue uit de Lage Landen", dat gedurende twaalf uren in Duitsland en Frankrijk via de zen ders van het A.F.N. te beluisteren was. De prins herinnerde aan de histo rische banden tussen Amerika en Ne derland, die door de gezamenlijke strijd in de tweede wereldoorlog nog extra werden versterkt. „Deze uit zending zal u een beeld geven van het hedendaagse Nederland en zal u tonen hoe het verleden in ons dage lijks leven is verweven", aldus de prins die verder allen welkom heette die door deze uitzending ons land door - een bezoek nader zouden willen kennen. Sen beeld van de hoofdstraat in Anchorage na de verwoestende aardbe ving. De huizen aan een zijde van de straat zijn meters diep verzakt zó zacht zó geurig Luister naar ,,'t la weer tijd voor North State", met de Dutch Swing College Band o.l.v. Peter Schilperoort via Radio Veronica- za. 11.15, zo. 10.30, di. 19.00, do. 18.45 u.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3