feestelijke communie- pakj es PAASVOETBALTOERNOOI VOOR DE KATWIJKSE SCHOLEN UMUI mm il »n i De boete kon worden betaald uit hoger loon De Nerveuze Nerviërs DE SCHADUW VAN EEN MAN DINSDAG 31 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Parmante pakjes met korte broek. In fraaie wollen kamgarens. De zakken en kraag zijn leuk afgebiesd. 6 jr. 4675 Prachtige biarers van zuiver wollen kamgaren. In klassiek blauw I Geheel gevoerd. 6jr. 36.75 Korte broekjes in sterk, mooi Terlenka. Het moderne pepita dessin contrasteert leuk met de blazer. 8 75 6jr. Ob loop vrij binnen, kijk vrij binnen Van de Haagse politierechter een duw gegeven, maar volgenB ge tuige was het een klap. Er was trou wens ook nog een vertegenwoordi ger van een stomerij, die de klap had gezien en daarom eiste de officier 'n week gevangenisstraf. „Dat is verschrikkelijk," zei ver dachte; „op het leven van mijn vrouw en kind zweer ik niet te hebben ge slagen." De rechter ging aan deze wei nig fraaie verklaring voorbij en leg de f30 boete op. Zoals gebruikelijk gaat ook dit jaar in de week na Pasen in Katwijk de schoolvoetbal weer rollen. Het toer nooi sal worden gehouden op de ter reinen van de voetbalvereniging Kat wijk aan de Piet Heinlaan. Op dins dag 31 maart spelen de lagere scho len, terwijl de Junioren en senioren op woensdag 1 april hun krachten sullen meten. De streekfinale wordt gehouden op vrijdag 3 april in het sportpark Nieuw-Zuid. Lagere scholen Aan de wedstrijden voor de lagere scholen wordt in zes poules als volgt deelgenomen: poule I: 1 De Savornin Lohmanschool, 2 Zonnebloemschool, 3 Koningin Wilhelminaschool Rijns burg; poule II: 1 Joh. Calvijnschool, 2 Ds. R. P. A. Autgerschool, 3 Groen van Prinstererschool II; poule III; 1 Boorsmaschool. 2 Chr. Opleidings school I, 3 Oranjeschool, 4 school Groene veld Rijnsburg; poule IV: 1 Gaspard de Colignyschool, 2 Prinses Beairixschool, 3 Juliaanschool Rijns burg; poule V: 1 Emmaschool Rijns burg, 2 Otto Baron van Wassenaer van Catwyckschool, 3 Groen v. Prin- sterrerschool I; poule VI; Chr. Op leidingsschool II, 2 Rehobothschool, 3 Sint-Jozefschool, 4 Mr. J. J. L. van der Brugghenschool. IV/V/VI. De winnaar van de fi nale speelt op woensdag 1 april te gen de winnaar van de lagere scholen uit Noordwijk op het terrein van de V.V. Noordwijk aan de Van Panhuys- straat Deze wedstrijd duurt twee maal twintig minuten en begint om 2.30 uur. Junioren De deelnemende elftallen van de ju nioren zijn in zes poules als volgt ingedeeld: poule I: 1 Chr. Technische School II, 2 2e Chr. ULO I, 3 Chr. ULO Noordwijk; poule II: 1 Chr. Technische School IV, 2 Chr. Techn. School VI, 3 le Chr. ULO II; poule IV: 1 Chr. Techn. School III, 2 Visse- rijschool, 3 le Chr. ULO I; poule V: 1 Chr. Techn. School I. 2 2e Chr. ULO II, 3 R.K. ULO Noordwijk; poule VI: 1 Chr. School voor VGLO (vrijgeloot). Senioren De senioren zijn in de volgende drie poules ingedeeld: poule I: 1 le Chr. ÜLO I, 2 Visserij school, 3 Chr. ULO Noordwijk; poule II: 1 Chr. Techn. School I, 2 le Chr. ULO II, 3 R.K. ULO Noordwijk; poule III: 1 Chr. Techn. School II. 2 2e Chr. ULO, 3 Chr. ULO, Rijnsburg. Streekfinales De winnaars gaan naar de streek finales, die gehouden worden op 3 april in het sportpark Nieuw-Zuid te Katwijk aan Zee. Direct na afloop van de finale voor de senioren wor den de prijzen uitgereikt. De alge hele leiding van het Katwijkse toer nooi is in handen van de heer A. J. D. van Biezen. landen voor de deelnemers te laten optreden, zodat een duidelijk inzicht in de verschillende methoden en speelwijzen verkregen wordt. De week zal worden besloten met een of meerdere openbare concerten. De leiding zal uit de deelnemers de hier voor in aanmerking komende kunste naars aanwijzen. Het bestuur van het Bedrijfspen sioenfonds voor het Bloembollenbe- drijf deelt mede, dat de staatssecre taris van Sociale Zaken en Volksge zondheid de door het bestuur aange brachte wijzigingen in het uitkerlngs- regilement heeft goedgekeurd. Dit houdt onder meer in, dat de midde len die ter beschikking komen uit het vervallen van de invaliditeits pensioenen, kunnen worden aange wend voor verhoging van de aan spraken, die na 1 januari 1963 wor den verkregen. De ouderdoms- en weduwenpensioenen zullen daardoor (bij premiebetaling na 1 januari 1963) in de toekomst met 20% kun nen stijgen tot maximaal 939,24 'ouderdomspensioen en 375.69 we- duwempensioen. INTERNATIONALE HARPWEEK De Eduard van Beinum Stichting houdt van 27 juli tot 3 augustus in huize „Queekhoven" te Breukelen bij Utrecht een harpweek voor jonge harpisten. Deze week zal onder lei ding staan van Phia Berghout. Am sterdam en Maria Korchinska, Lon den. Elke deel nemer (ster) speelt een zelfgekozen programma, waarna tus sen uitvoerenden en leiding een open gedachtenwiseeling zal plaatsvinden. Voorts zullen voordrachten gehouden worden, nieuwe composities worden geïntroduceerd en zoveel mogelijk tot uitvoering gebracht. Voor de avond uren ligt het in de bedoeling vooraan staande harpisten uit verschillende (Advertentie) „Die bepalingen zijn er niet om het de werknemers moeilijk te ma ken, doch zij zijn tevens een bescher ming voor hen," zei de officier van Justitie bij de Haagse politierechter in het geval van een 22-jarige tim merman uit Bodegraven, die zo zon der meer zijn werkgever in de steek had gelaten. „Ik had hem nog opgebeld dat ik niet meer kwam," luidde het ver weer van verdachte. „Dat noemen wij tóch onrechtma tig ontslag," lichtte de rechter in. „De baas zei dat ik dan zelf maar moest zien," aldus verdachte. „Hetgeen dus zoveel betekent, dat hij er niet mee akkoord ging," meen de de officier te mogen concluderen. „Maar ik kon meer gaan verdienen en dat mag ik toch zeker wel," hield verdachte vol. „Wanneer aan alle formaliteiten is voldaan en u toestemming hebt ge kregen, dan wel," repliceerde de of ficier. Omdat het allemaal achterwege was gebleven, eiste de officier f 100 boete of 20 dagen hechtenis. „En als het nog eens gebeurt, dan wordt het meer," zo voegde hij er aan toe. Verdachte vond de boete nogal hoog, doch de rechter merkte op, dat wanneer' hij meer is gaan verdienen, de boete er dan op den duur wel uit zal komen en veroordeelde conform de eis. EEN TOONTJE LAGER ZINGEN De officier van Justitie bij de Haag se politierechter vond dat een 30-Ja- rige boomkwekersknecht uit Oude Wetering wel een toontje lager mag gaan zingen, want dat hij in geld nood was komen te verkeren was veroorzaakt door het feit, dat ver dachte een te royale levensstandaard voerde. Naast allerlei moderne za ken zoals t.v., radiotoestel, bezat hij ook een filmapparaat en een auto. Verdachte stond terecht, omdat hij in Leiden een fototoestel, sigaretten aansteker en gouden polshorloge had gestolen. De feiten leverden niet veel moeilijkheden op, die stonden wel vast. Doch lastiger was het bepalen van de straf, zo verklaarde de offi cier, want er zijn met verdachte reeds eerder moeilijkheden geweest. De eis luidde f 50 boete, benevens Voor waardelijk een maand gevangenis straf en de voorwaarde, dat de auto moet worden verkocht. „Dat zal toch wel moeten gebeu ren om de boete te betalen," zo meen de de verdediger, mr. Zieleman, die zich overigens de vraag stelde, of juridisch gzien een dergelijke voor waarde wel kan worden gesteld. PI. wees erop dat de huidige tijds omstandigheden zoveel mensen er toe brengt boven hun stand te gaan leven met soms alle nare gevolgen van dien. De rechter veroordeelde overeen komstig de eis van de officier, doch zonder de voorwaarde tot verkoop van de auto. RUZIE IN DE BUURT Volgens verdachte, een 23-jarige arbeider uit Leiden, had hij 'n duw gegeven, doch de buurvrouw-slacht offer zei dat het een klap was. Er waren kennelijk onderlinge moeilijk heden en tijdens een ruziepartij, zou de buurvrouw zich ermee hebben be moeid. „Ga jij naar binnén," zou ver dachte hebben gemaand en de vrouw Een vervolgverhaal van Suske en Wiske Aether klanken WOENSDAG HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berlch- ten. 7.10 Dagopening. 7.20 Moderne orkestmuziek. 7.45 Radiokrant. S.00 Nieuws. 8.15 lichte orkestmuziek (gr.). 8.35 Internationale volksliede ren en -dansen (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 10.10 Oude kamermuziek (gr.). 10.30 Morgen dien st. 11.00 Reportage van de Alge mene Vergadering C.H.U. 12.00 Grammofoonmuziek. 12.10 Licht in strumentaal kwartet. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Triptiek: vakantieprogramma. 12.50 Grammofoonmuziek, eventueel aktua- liteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Frag menten uit de komische opera Boc caccio. 13.40 Lichte orkestmuziek. 14.00 Mezzo-sopraan en piano: Klas sieke en moderne liederen. 14.40 Klassiek vioolconcert (gr.). 15.00 Jeugdconecrt. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Orgelspel met ritmische bege- leidinga 17.45 Klavecimbelspel. 17.55 Geestelijke liederen. 18.30 Het Spek- trum: lezingen. 18.45 Nieuwe gram mofoonplaten. 19.00 Nieuws en weer- praatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Heilskwartier. 19.30 Radiokrant. 19.50 Zigeunerorkest (gr.). 10.10 Amsterdams Kameror kest: Oude en klasieke muziek. 21.00 Actualiteiten. 21.15 Lichte grammo foonmuziek. 21.30 Operetteklanken (gr.). 22.00 Pianoduo: moderne mu ziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondover denking. 22.55 Metropole-orkest: ro mantische muziek. 23.30 Lichte ?rammofoonmuziek. 23.40 Harpspel gr.). 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 VARA. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd-, lied. 7.23. Uitgeslapen, lichte grammo foonmuziek. (Om ca. 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socia listisch strijdlied. 8.18 Uitgeslapen: lichte grammofoonmuziek. 8.55 Kook-" praatje. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Moderne grammofoon muziek. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Lichte grammofoon muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.35 Specialiteitentheater, maandelijkse radio-show. 12.30 Mededelingen 't.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgelspel: lichte mu ziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Nederlands kamerorkest. 13.35 Licht instrumen taal orkest. 13.35 Licht instru mentaal kwintet. 14.00 Kamerorkest: klassieke en moderne muziek. 14.35 Saxofoonkwartet: moderne muziek. 14.50 Uitzending in samenwerking met de vrouwenbond van de P. v. d. A.: vraaggesprek over Indonesië. 15.00 Voor de jeugd. 16.50 Voor de zieken. 17.20 Ritmisch strijkorkest. 17.50 Re geringsuitzending: Geven en nemen. Tips voor de weggebruikers. 18.00 Nieuws. 18.15 Gesproken brief uit Vlaanderen. 18.20 Uitzending van de Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie. 18.30 Dansorkest, vocaal en semble en zangsolisten. 20.00 Nieuws. 20.05 Tango-rumba-orkest met zang solisten. 20.35 Saint Just glimlachte, hoorspel. 21.45 Jazzmagazine. 22.30 Nieuws. 22.40 Balans: hoofd- en bijza ken uit de actualiteit. 2.55 Contras ten: muziek voor kenners en lief hebbers (opn.) 23.5524.00 Nieuws, TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 17.00 De Verrekijker: Inter nationaal Jeugd-journaal. AVRO: 17.10 17.45 Voor de kinderen. 19.30 Dick van Dyke Show. 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 Tele- vizier. 20.35 Voor export, documen tair programma. 21.05 Scala, maande lijks muziekmagazine. 22.00 Literaire ontmoetingen. NTS: 22.35—22.40 Jour naal. 22.40—22.45 Sport in beeld. EXPERIMENTELE UITZENDINGEN OP HET TWEDE NET (KANAAL 27) NTS: 20.35 De Kapitein van Köpe- nick (Der Hauptmann von Köpenick), speelfilm (geschikt voor alle leeftij den). 22.0022.35 La Montenara Brenta, filmdocumentaire. 57) „Ja", zei ik somber, „ik dacht wel, dat ik die vriendelijkheid aan hem te danken had". „En wilt u nu heengaan, wilt u nu onmiddellijk vluchten?" „Mercia", zei ik vastberaden, „ik zal gaan op hetzelfde ogenblik, dat jij gaat. Als je denkt, dat ik mijn lijf zal redden en jou bij die bende sluipmoordenaars laten, dan vergis je je deerlijk". „Ja, maar u moét", riep zij sme kend. „Voor mij bestaat er geen ge vaar bij hen. Werkelijk, ik ben vei lig". „Ik geloof je niet", zei ik kortaf. „Weet sir Henry Tregattock waar je bent?" Ze wendde verlegen het hoofd af. „Hij hij denkt, dat ik bij kennis sen gelogeerd ben", stamelde zij. „Ik ga binnen een of twee dagen naar hem terug. Ik zal onmiddellijk gaan, als u weg is". „Daar gebeurt niets van", zei ik. „Als ik ga, dan ga jij met mij mee. Ik zet geen stap buiten Woodford, of 't moet zijn om je mee te nemen naar Londen". Zij staarde mij wanhopig aan. „Wat zou het gevolg zijn? Z{j zouden ons zonder omslag samen vermoorden" kermde zij. „Zouden ze?" zei ik sarcastisch. „Voor het ogenblik hebben ze hun handen vol gehad om het met mij te proberen". Zij schudde haar hoofd. „De Bond faalt nooit, 't Is slechts een kwestie van tijd. Binnen een week is u dood en uw vriend ook. U kent het gevaar niet. Luister. Er waren er behalve Prado en Lopez vier, die door de „Bond" veroordeeld werden en zij zijn allen vermoord. U weet hoe het met Lopez is afgelo pen?" „Neen", zei ik, „ik weet niets van die helse troep, behalve, dat zij drie maal een aanslag op mijn leven heb ben gedaan en dat zij op een of an dere manier de hand op die ongeluk kige Milford hebben gelegd. Ik zou hen nu het hoofd bieden, al was het alleen maar om hem te redden". „Milford", herhaalde zij mij rillend van afschuw aanstarende. „Is dat de man, die zij wilden ver giftigen?" Zij haalde diep adem. „Ach",, fluis terde ze, „dat verklaart de verdwij ning van Da Costa! Hij bewaakte het huis en moest Guarez elke dag be richt zenden. Wij hebben nog niet9 gehoord tot nu toe". Ik slaakte een uitroep van verras sing. „Allemachtig", riep ik, „mis schien is Milford Een plotseling geluid van stemmen deed mij ophouden en instinctmatig stak ik mijn hand in mijn zak, waar in ik een revolver had gestoken. Een ogenblik bleef het toen stil, doch nu hoorden wij het geluid van nade rende voetstappen, en daarna een mannenstem en het lachen van een vrouw. Ik herkende het laatste on middellijk en lk verzamelde blik semsnel al mijn tegenwoordigheid van geest. „Kom, Mercia", fluisterde ik ge jaagd. „Het zijn twee gasten van Aston. Wij moeten er ons doorheen slaan. Laat het maar aan mij over, ik zal wel een aannemelijke verkla ring geven". Zij antwoordde niet; wij gingen uit de molen en kwamen in het volle zon licht. Op ongeveer tien passen kwamen York en lady Baradell aangelopen. Toen wij in de deuropening versche nen, hielden zij even stil en geduren de enige seconden stonden wij alle vier elkaar in vermakelijke sprake loosheid aan te staren. York was de eerste die sprak. „Dan was jij het toch, Northcote", sprak hij; „Lady Baradel! verklaarde, dat het jouw auto moest zijn." „Lady Baradel' had gelijk", ant woordde ik vriendelijk. „Laat ik u eerst aan elkaar voorstellen: miss de Rosen, lady Baradell, kapitein York. Lady Baradell, die Mercia eerst scherp onderzoekend had opgenomen, glimlachte nu zoetjes. „Wij waren op weg naar de familie Cuthbert", legde zij uit, „en toeval lig zagen wij je auto op het gras staan. Ik wist niet dat je liefhebberij in antiquiteiten had, Northcote." „Neen, dat zal wel niet", zei ik koel. „Ik heb zoveel verborgen talenten." York, die voelde, dat de atmosfeer een beetje beklemmend was, deed een taklvolle poging, er enige opluch ting in te brengen. „Is de auto weer in orde?" vroeg hij vriendelijk. „Ik deed er juist een proef rit je mede en daar had ik miss de Rosen bijna het slachtoffer van gemaakt." Mercia glimlachte met heerlijke kalmte. „Ik heb mijnheer Northcote altijd gezegd, dat hij veel te hard rijdt. Ik meende, dat ik hier te mid den van de Suffolkse wildernis, ten minste van hem bevrijd zou blijven." „Logeert u hier?" vroeg lady Bara dell met haar liefste glimlach en vriendelijkste stem. „Ja, by kennissen in de buurt", ant woordde Mercia nog liever en vrien delijker, „en dat herinnert er mjj aan, dat ik naar huis moet, anders zullen zij niet weten, wat#er met mij gebeurd is." Zij glimlachte en maakte een beval lige buiging tegen de anderen. En tot mij: „Goede dag, mijnheer Northcote, wel bedankt voor het heer lijke ritje. U moet ons bepaald ko men goede dag zeggen, voor u weer naar Londen vertrekt." „Mag ik het genoegen hebben, u thuis te brengen, miss de Rosen", stelde ik haar voor, ,,'t is door mijn „O, neen", zei ze lachend. „Ik neem een korte weg dwars door de velden; ik ben er aan gewoon alleen door de akkers te lopen; wel bedankt." Zij wuifde even met haar hand en ging met vlugge stap de heuvel af. Haar koelbloedigheid deed mij ver steld staan. Lady Baradell, die mij met een soort kwaadaardig genoegen had aan gezien, glimlachte nu spottend. „Wat een populair mens ben je toch, Northcote", sprak zij. „Je kunt Je vrienden zelfs in Suffolk niet ontlo pen". „Nee", antwoordde ik „het land schijnt er mede bezaaid te zijn. Als ik nog eens in afzondering ga, denk ik naar Londen te gaan." „Dat is een mooi meisje", zei York, terwyl hij Mercia nastaarde. Ik was niet voornemens, op een verder vertrouwelijk gesprek in te gaan. „Wat denken jullie er vap, als ik je eens naar de familie Cuthbert reed", stelde ik voor. „Dat is een uitstekend idee", ant- woodde York met enthousiasme. (wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2