Toto krijgt hoofdprijs van honderdduizend gulden STAATSLOTERIJ MET „VIJFJES" IN PLAATS VAN „TWINTICJES" Voorstellen „Waterleiding" en „Gaslevering" verdaagd „AANPASSING AAN NIEUWE EN GEWIJZIGDE OMSTANDIGHEDEN" VRIJDAG 27 MAART 1964 DE 1 ETDSE COURANT PAGINA 5 In plaats van maximaal vier loterijen zal de Staatsloterij per jaar ten hoogste zes loterijen houden. De maximumprijs in de sporttoto thans gesteld op een bedrag van 50.000 aan een deelnemer, zal Selijk getrokken worden met de hoofdprijs in de Staatsloterij en us 100.000. Dit zijn twee belangrijke wijzigingen van de huidige wettelijke bepalingen op het gebied van de kansspelen, welke wij zigingen zijn neergelegd in de nieuw ontworpen „wet op de kans spelen". Dit wetsontwerp is vandaag bij de Tweede Kamer inge diend. Naar het oordeel van het kabinet moet een levensvatbare sporttoto in ons land worden toegestaan, doch deze behoort wel te worden gekanaliseerd. Een der factoren van deze „kanalisatie" is de maximum-inleg, die wordt gehandhaafd. Wel is in het ontwerp van wet voorzien in een maximum-inleg (mede als gevolg van de gestegen welvaart en enige verdere waardevermindering van het 3eld) van 2.50. Deze bedroeg tot dusver 2.00. De suggestie van e „Stichting Nationale Sporttotalisator" tot verhoging van het prijzen percenage dat aan andere kosten mag worden besteed (een verhoging van 40 tot 50 procent) en tot het doen vervallen van het voorschrift dat als regel niet meer dan één prijsvraag per week mag worden georganiseerd, zijn afgewezen. Ook het voorstel tot de invoering van een vervangende uitslag voor niet-gespeelde wed strijden is in het wetsontwerp niet aanvaard, omdat het werken met fictieve uitslagen een onzuiver element zou brengen in het systeem der sportprijsvragen. Met de nieuwe bepalingen voor de Staatsloterij wordt niet beoogd, het debiet van de Staatslotij uit te brei den. „De opzet van de nieuwe rege ling is de Staatsloterij aan te passen aan de gewijzigde omstandigheden" aldus de memorie van toelichting. In dit verband wordt er aan her innerd, dat het levenstempo veel sneller is geworden dan twee eeuwen geleden, toen de Staatsloterij \verd ingesteld. De voorgestelde wijzigingen houden, behalve verandering van het aantal te houden loterijen van vier tot zes per jaar, voorts in: elke loterij bestaat uit ten hoogste vijf series van 100.000 loten van elk lot is verdeeld in vijf bewijzen van aandeel (in plaats van zes series van 21.000 loten waarbij elk lot bestaat uit 20 aandelen). De prijs per heel lot. (geldig vooi alle vier klassen) is 20.verdeeld in vijf aandelen van 4.(thans 80.verdeeld in 20 aandelen van 4.Het populaire „twintigje" in de Staatsloterij blijft bij de nieuwe regeling onder de naam van „vijf je" bestaan. TOT HET EINDE Alle nummers blijven meespelen tot het einde van de loterij. Bij de huidige regeling was men uitgescha keld van verdere deelneming zodra het nummer in één der klassen uit lootte. De prijskans blijft dus bij de nieuwe regeling, als men ook voor de volgende klassen betaald heeft, voortbestaan tot het einde van de lo terij. De aanspraak op een prijs vervalt na verloop van één jaar na de laat ste trekkingsdag van de loterij, waar op het lot betrekking heeft (bestaan de verjaringstermijn is 3 jaar). Bij ministeriële beschikking zal het trekkingssysteem worden herzien; het bepalen van het aantal loten per sierie op 100.000 biedt de mogelijkheid om de prijsnummers aan te wijzen door het trekken van één of meer eindcijfers, hetgeen een versnelling en een werk- en kostenbesparing op levert. Het klassikale stelsel., waar door men in één loterij van klasse tot klasse kan meespelen tegen betaling van een gedeelte van de inleg, wordt dus in principe gehandhaafd. GEMATIGD Door de nieuwe regeling wordt het bezwaar tegen het klassikale stelsel in zijn huidige vorm, namelijk dat de spelers wier nümmers in de eerste drie klassen uitloten de kans lopen van verdere deelname verstoken te zijn omdat de lotenvoorraad is uit geput, weggenomen. Het gematigd karakter van de Staatsloterij blijft bij de nieuwe regeling behouden. Ten minste veertig procent van de loten loot uit met een prijs tegen een per centage van 38.5 en van de totale in- VRIJGEZELLENDAG IN GREVENBICHT Op Hemelvaartsdag, 7 mei, wordt in Grevenbicht de Ger Greij Ge denkdag, tevens wereld vrij gezellen- dag, gehouden. Op het kerkhof zul len afdelingen uit België, Duitsland en Nederland kransen leggen. Bur gemeester mr. L. Corten van Gre venbicht zal na deze plechtigheid een toespraak houden, 's Avonds wordt in Sittard een feestavond geboden, waarvan de baten zijn voor een reac tiveringscentrum in Valkenburg en voor invalide vrijgezellen. De Stichting Ger Greijn Greven bicht in het belang der vrijgezellen, organiseert dit jaar ook weer een cruise met de „Willem Ruys" van Rotterdam naar Southampton, Vigo en Lissabon. Het wereldvrijgezellen-congres wordt op 1, 2 en 3 augustus in 's-Her- togenbosch gehouden. leg wordt tenminste tweederde aan prijzen uitgekeerd. De hoofdprijs, volgens eeuwenoude traditie gesteld op 100.000.wordt nu als maximum in de wet vastgelegd. Per loterij blijft het in de wet vast gestelde maximum van het uit te ge ven aandelen („vijfjes", tevoren „twintigjes") ongeveer gelijk. Het in de loterij wet vastgelegde maximum van zes series per loterij laat een uitgifte toe van 2.520.000 be wijzen van aandeel van 4.bij de nieuwe regeling wordt dat hoogst toelaatbare aantal 2.500.000 coupures van gelijke prijs. Met dit plafond en een verhoging van het maximum aantal loterijen van 4 tot 6 per jaar moet de toeneming van de vraag naar loten, die o.m. het gevolg is van de bevolkingsaanwas en van de voort gaande vermindering van de waarde van de gulden, op lange termijn kun nen worden opgevangen, aldus de memorie van toelichting. GééN VERWISSELING De lotenuitgifte, die van loterij tot loterij wordt aangepast, is de oude basis voor 1964 voor 4 loterijen ge raamd op 8.9 miljoen bewijzen van aandeel, dit is op ongeveer 2.250.000 coupures per loterij. De vraag zal echter per loterij met ongeveer een zevende gedeelte teruglopen omdat onder het nieuwe bestel gen ver wisseling meer zal plaatsvinden van loten die in de eerste drie klassen met eigen geld of een prijs zijn uit geloot (3.000 nummers van de 21.000). Verwacht mag worden dat in de ge- ONDERHANDSE VERKOOP VAN IN BESLAG GENOMEN ROEREND GOED Minister Scholten (justitie) heeft een wetsontwerp ingediend waarin hij voorstelt de onderhandse verkoop van in beslag genomen roerende goe deren mogelijk te maken. Tot nu toe bestaat alleen de mogelijkheid van openbare verkoop, om een zo hoog mogelijke opbrengst te waarborgen. Die waarborg, aldus de bewinds man, kan echter verloren gaan wan neer de veiling wordt geboycot of wanneer liefhebbers worden weer houden van het doen van een bod. Het is ook mogelijk dat de aard van bepaalde goederen bij een onderhand se verkoop een betere opbrengst ver zekert. Onderhandse verkoop zal alleen mogelijk zijn wanneer de president van de rechtbank daarvoor gewich tige redenen aanwezig acht. Openba re verkoop blijft de normale figuur. woonte van de meeste spelers om één of twee bewijzen van aandeel te ko pen geen wijziging zal komen, nu de koopprijs van deze coupures onveran derd ƒ4blijft. Voor diegenen, die gewoon zijn klassikaal te kopen, blijft de inleg van klasse tot klasse ƒ1— EéN WET In het nu ingediende wetsontwerp wordt rekening gehouden met de suggesties, neergelegd in het eindrap port van de „Commissie Loterijwe zen" (de commissie-Wiarda). De thans bestaande wettelijke bepalingen op het gebied van de kansspelen zijn verspreid over het wetboek van strafrecht, de loterijwet en de tota- lisatorwet. Terwille van een noodzakelijk ge achte harmonisotie en vereenvoudi ging van het „zeer ingewikkeld" sa menspel der bestaande wettelijke voorzieningen zijn de huidige bepa lingen in één wet ondergebracht. Daarvoor was in de eerste plaats nodig dat een oplossing werd gevon den voor de problemen, samenhan gende met de uiteenlopende wette lijke benadering van hazardspel en loterij. Daartoe is als voornaamste verbodsbepaling in het wetsontwerp opgenomen het verbod tot „gelegen heid geven om mede te dingen naar prijzen of premies, indien de aanwij zing der winnaars geschiedt door enige kansbepaling waarop de deel nemers in het algemeen geen over wegende invloed kunnen uitoefenen, tenzij daarvoor ingevolge deze wet vergunning is verleend. Voor de strafbaarstelling worden derhalve loterij en hazerdspel gelijk gesteld, waardoor de rechterlijke toe passing der voorschriften minder moeilijk wordt. HAZARDSPELEN Echter zal evenmin als thans een vergunning tot gelegenheid geven tot hazardspel kunnen worden verstrekt. Dit is bereikt door te bepalen dat de aldaar beschreven wijze van vergun ningverlening uit de loterijwet overgenomen niet van toepassing is „voor gelegenheden, waarbij de spelers gemeenschappelijk aan een kansspel kunnen deelnemen". Deze definitie brengt een van de wezen lijk geachte kenmerken van hazard spel: de spelgemeenschap tot uit drukking. In het wetsontwerp tenslotte zijn ook bepalingen opgenomen over de zogenaamde speelautomaten. Voor zover deze automaten als ha zardspel zijn aan te merken, zijn ze verboden en zullen ze dat volgens het ontwerp ook blijven. Toestellen waarmee niet, althans niet bewijsbaar, hazardspel wordt bedreven, dienen niet zonder een ze kere controle van overheidswege te kunnen worden geëxploiteerd. Zij bieden n.l. aldus de memorie van toelichting een verleiding voor minderjarigen en voor zwakkere fi guren om binnen korte tijd een aan zienlijk geldbedrag te verspelen ten bate van de exploitant. Vele gemeen ten hebben in hun politieverordening regelen op dit punt gesteld. In het ontwerp wordt deze materie niet geheel overgeheveld naar de rijks wetgever. De bedoeling is slechts landelijk iets meer uniformiteit te bereiken. De exploitatie van z.g. speelautomaten zonder vergunning zal volgens deze bepaling verboden zijn, maar de burgemeester wordt bevoegd verklaard tot het verlenen van een vergunning. Ex-burgemeester wenst rehabilitatie De heer D. M. van Zwieten die in juli 1963 als burgemeester van Briel- le niet eervol werd ontslagen heeft thans in een zeer uitvoerig schrijven aan Hare Majesteit de Koningin ver zocht om rehabilitatie. In dit schrij ven stelt de heer Van Zwieten, dat hem een les werd gegeven in het oogluikend - toegestaan - knoeien in zijn beginperiode als burgemees ter van Brielle. Voorts zegt de heer Van Zwieten dat na het onderzoek van de Rijks recherche de commissaris van de ko ningin in Zuid-Holland hem persoon lijk heeft verteld dat er geen fraude was gepleegd en dat geen eigen voor deel was nagestreefd. In een bege leidende brief aan de gemeenteraads leden en oud-gemeenteraadsleden van Brielle wijst de heer Van Zwieten op de totstandkoming van zwem bad, eerste jachthaven, scheepswerf en BLO-school in Brielle onder zijn leding en eindigt met de woorden „Brielle had nu niet zijn 5.000ste in woner welkom kunnen heten, als ik niet steeds had gehamerd op het aambeeld van meer „inwoners". Gemeenteraad van Alphen aan den Rijn Raad was niet geheel meegaand met voorstel wethouderswedden De Alphense gemeenteraad heeft er donderdagavond een ouderwetse raadsvergadering van gemaakt. Wij moeten wel heel erg ver in de tijd teruggaan om haar analogie te ontmoeten in overeenkomstig lang ge duurd hebbende beraadslagingen. Precies op de kop af besteedde men drie uren aan de 36 punten tellende agenda. De twee belangrijkste voor stellen van b. en w. kwamen hierbij niet eens aan bod. Het voorstel, dat de gemeenschappelijke drinkwaterwinning met de gemeenten Gouda, Bo degraven en Boskoop inhield werd op voorstel van burgemeester Z. Bruins Slot aangehouden tot de volgende vergadering, omdat gebleken is dat deze materie op wel zeer korte termijn bij de raadsleden werd aange diend, zo kort, dat zelfs de desbetreffende raadscommissie er nog niet aan te pas kon komen. Het voorstel tot treffen van de nodige voorzieningen i.v.m. overgang van de gemeente op aardgaslevering, middels de n.v. Gasunie te Slochteren, waarmee in eerste aanleg één en driekwart mil joen guldens nodig zal zijn, werd eveneens bet kind van de rekening op grond van dezelfde overwegingen. De raadsleden zuchtten verlicht toen de voorzitter hun wensen voorkwam met terugneming van deze mam moet-voorstellen. Twee leden van de raad waren afwezig, één, de heer Wingelaar, om gezondheidsredenen en wethouder Dekker, die met vakan tie is. heid bewust zijn, of dat hun tekort koming ten deze haar oorzaak vindt in onwetendheid. Ir. Schilpzand drong er bij het college met klem op aan bij het Stichtingsbestuur de no dige stappen te ondernemen welke de ernst van de zaak wellicht spoe dig aanzienlijk zouden kunnen ver minderen. Jaarwedden Wethouders Voor de wethouders werd het geen voordelige vergadering. In bespre king kwam de circulaire van Gede puteerde Staten betreffende de jaar wedden van de wethouders. Deze cir culaire hield een voorstel in tot een forse verhoging van de jaarwedden, die naar de mening van het provin ciaal bestuur met terugwerkende Gesprek over schooltand-verzorging Ir. Schilpzand opende de discus sies met enkele details van het ver slag over het schooljaar 1962/1963 van de schooltandverzorging onder de aandacht van de aanwezigen te brengen. Het heeft spr. met zorg vervuld, dat het tandbederf, vooral onder de schoolgaande jeugd, zien derogen toeneemt en wel voorname lijk als gevolg van verkeerde voe ding, onjuist en overmatig nuttigen van snoep en slecht onderhouden van het gebit. Met ernst stelde spr. de vraag of de ouders zich wel vol doende van hun verantwoordelijk- kracht zou moeten ingaan per 1 fe bruari van het vorig jaar. De burge meester stelde voor Gedeputeerde Staten te adviseren de jaarwedden van de wethouders vast te stellen conform de in genoemde circulaire bepaalde bedragen en m.i.v. de da tum als het provinciaal college voor staat. De heer Duin koesterde bedenkin gen tegen het feit, dat de wedden door G.S. worden vastgesteld met als gevolg, dat het oordeel hierom trent zich ten enenmale aan het in zicht van de raad onttrekt. Het hin derde hem bovenal, dat de gedachte verhoging met een vol jaar terug werking ingaat. Zijn bezwaar tegen de hoogte van de wedde wilde spr. dan nog wel prijsgeven, maar aan de datum van ingang hield spr. met klem vast aan 1 januari 1964. De voorzitter nam het op voor zijn wethouders, die de raadszaal uiter aard hadden verlaten en wees erop, dat de raad zelf voor een groot deel mede-schuldig is aan deze gang van zaken. In vroegere jaren werd bij herhaling de wens te kennen gege ven, dat G.S. aan het gemeentebe stuur ten aanzien van deze materie in een bepaalde vorm een richtlijn zou verstrekken. De burgemeester was blij, dat thans aan die wense lijkheid gevolg is gegeven. Het zou goed en juist zijn als ook de raad dit zo wilde zien. Het stemt ook tot vol doening, dat Gedeputeerde Staten nu eens met een flinke weddeschaal 'voor de dag komen. Vrijwel de hele provincie Zuid-Holland loopt in dit opzicht al vele jaren achter. Gezien tegen deze achtergrond acht spr. 1 januari 1963 als datum van ingang van de verhoging der wedden, ver antwoord. De heer De Ruiter wees erop, dat de jaarwedden van de wethouders in 1963 al een verhoging hebben on dergaan. Dit in aanmerking nemen de, was spr. voorstander van de nieu we verhoging m.i.v. 1964 te laten in gaan. De heren Geerlof en v. Capel onderstreepten dit inzicht. De voorzitter bracht tenslotte zijn voorstel, dat in 1963 als ingangsda tum aangaf, in stemmnig, met de restrictie, dat bij verwerping hiervan men zich akkoord verklaarde met in januari 1964 als ingangsdatum. Dit gebeurde met algemene stemmen. NUTSSPAARBANK Uitvoerig discussieerde de raad over de nieuwbouwplannen van de Stich ting Nutsspaarbank. Hierbij is geble ken, dat hier nog meer achter steekt dat zonder meer de vlucht van de spaarbank in nieuwbouw. De bank huisde al sedert haar stichting in en kele lokalen van het Nutsgebouw. Dit gebouw dient al sedert evenvele jaren tot openbare vergaderingen, uitvoeringen, exposities en de laat ste jaren ook voor de Stichting. Al phense Rijwielvierdaagse de Laura- rit. Er is ook een kleuterschool in ondergebracht, waarvoor eveneëns nieuwbouwplannen deels r in uitvoe ring zijn gekomen, deels gerealiseerd en deels in voorbereiding zijn. Dit is allemaal het gevolg van het feit, dat het Nutsgebouw in vele opzichten onvoldoende ruimte biedt. Ook voor toneel-, muziek- en dansuitvoerin- gen biedt het niet altijd de gewenste accommodatie. Er staan dan ook met betrekking tot dit gebouw grote din gen te gebeuren. Het zal daarbij dan onderworpen zijn aan de rooilijnen ter plaatse en als gevolg daarvan 'n flink stuk naar achteren moeten ko men te staan, indien men althans een expansie van de Nutsactiviteiten in dezelfde omgeving zoekt. De heer Duin juichte enerzijds de transactie tot ruiling van grond met het bestuur van de Nutsspaarbank toe. Anderzijds voelt de heer Duin zich niet helemaal gelukkig met de grondruil. Dit brengt het nieuwe bankgebouw temidden van een win kelcentrum, dat van aard altijd een wat vrolijker en feestelijker aanblik biedt, dan een strak, donker uitziend kantoorgebouw. Gelukkig had spr. zich voorts gevoeld, als in de trans actie tegelijkertijd een algehele op lossing van de huidige positie van het nutsgebouw was opgenomen en men tevens een overeenkomst had weten te bereiken met betrekking tot de serie onbewoonbaarverklaarde woningen in dezelfde omgeving. De voorzitter antwoordde, dat het college in grote trekken met de heer Duin eens kan zijn. Het kan echter ook niet altijd twee vliegen in één klap slaan. Het bankgebouw zal geen dissonant vormen. Een estetisch ver antwoord bankgebouw behoeft dat ook tussen winkels en meer leven dige bouwwerken niet te zijn. Meer willen het Nutsbestuur en het spaar- bankbestuur momenteel beslist niet doen. De gemeente mag later op een en andere nader terugkomen. Ze heeft overigens een saneringsplan op het programma voor de omgeving van het Nutsgebouw in samenhang met voorzieningen ook voor ontspannings mogelijkheden, het sport- en recrea tiecentrum in de nabijheid, de bouw in de toekomst van een brug over de Rijn ter hoogte van het Thorbecke- plein en ter verruiming van de Hoofd straat, enz. Op den duur zal de grief van de heer Duin wel worden weg genomen. Zodra de onbewoonbaar- verklaarde woningen leeg komen, zullen ze ook worden afgebroken. Wat de gemeente door de ruiling aan grond bij krijgt, verdwijnt vrijwel geheel in het rooilijngebied. De ge meente betaalt hiervoor rond f 15.000 aan de bank toe. Hierover valt te discussiëren, maar uiteindelijk moet wat het zwaarst is het zwaarst we gen. Het voorstel werd z.h.st. aanvaard. INSTRUCTIEBAD Het voorstel van b. en w. inzake ver strekken van een opdracht voor het maken van een voorlopig schetsplan met kostenraming voor het stichten van een instructiebad c.a. en zo mo gelijk een aangebouwde sporthal, e.e.a. afgestemd op de behoefte van een bevolkingstotaal van circa 80.000 zielen, verwiert de algemene instem ming van de gemeenteraad. Bijzon der verheugend vond de heer Duin het drievoudig karakter van 't plan: instructiebad, badhuis en sporthal, waarmede men het leeuwendeel van zijn aandacht heeft geschonken aan de jeugd en haar geliefde zwemsport met al haar vertakkingen. Verbetering verlichting De open bare verlichting aan de Middelweg en de Heimansbuurt, twee van het centrum der gemeente ver verwijder de wegen is zeer onvoldoende. Mede n.a.v. klachten van bewoners van aan de Middelweg gelegen woningen is besloten de straatverlichting daar en langs de Heimansbuurt te verbe teren door de zes aanwezige lan taarns te vervangen door tien elders in de gemeente vrijgekomen penta- gong^loeilampmasten, welke masten na wijziging geschikt zijn gemaakt voor fluorescentie-armaturen voor 2 x TL 20 Watt. De daaraan verbort- den kosten worden met inbegrip van die van de aansluiting, voor het op knappen van de armaturen enz. in totaal op f4.000,-. Dit delen b. en w. aan de raad mee, in het kader van hun grote plan tot algemene verbetering van de straatverlichting in de gemeente. De percelen Toegangsweg nrs. 1, 2, 2a en 3 zijn tot dusver nog ver stoken van elektriciteit. Het resultaat van het overleg is, dat in de op f 41.200,- geraamde kos ten van de aanleg van de nodige lei dingen met bijkomende werken, bij dragen mogen worden verwacht van de Cultuurtechnische dienst f 8.000,-, van de bewoners f 5.600,- en van de gemeente Boskoop f 13.800,-. Voor wat de rest ad f 13.800,- betreft blijft f 5.500,- ten laste van de reserve der bedrijven voor improduktieve kapi taalsuitgaven en fêjUOO,- zal worden geput uit het fonds voor onrendabele uitbreidingen. Zodra zekerheid be staat dat de toegezegde bedragen ook inderdaad zullen worden ontvangen, zal met de uitvoering van deze wer ken terstond een aanvang worden genomen. NOORDWIJKERHOUT Leerzame avond voor vogelvrien den De vogelvereniging „De Ko- libri" organiseerde een bijzonder in teressante en leerzame avond voor zijn leden. Spreker was de bonds- keurmeester, de heer P. Meereboer en zijn onderwerp: gras- en grote parkieten. De heer Meereboer gaf niet op de eerste plaats een wetenschappelijke verhandeling over deze soorten vo gels, maar hij wist zijn gehoor te boeien door blijk te geven van niet alleen theoretische kennis maar evenzeer van gevoel voor vogels, ge baseerd op liefde en veel praktische ervaring. „Om te komen tot goede kwaliteiten in de kweek is theore tische kennis weliswaar nodig. Men moet enig inzicht hebben in o.m. de wetten van Mendel; men moet we ten hoe een vogel moet worden ge huisvest, gevoegd en verzorgd. Maar evenzeer is „feeling" nodig, aldus de heer Meereboer. Hij maakte in dit verband een scherp onderscheid tus sen cultuurvogels en naturvogels. De heer Meereboer legde de na druk op het scheppen van een milieu waarin de vogel zich thuisvoelt en pas dan kan men prestaties verwach ten. Na deze algemene raad ging spre ker over op zijn eigenlijke onder werp de parkiet en met name de grasparkiet. 42. Toen brigadier Piet ook op de te rugweg was naar de stad, kwelde hem één vraag en dat was de vraag: Hoe komt die ijskar op een boeren erf aan het Mestpad terecht Dat was geen gemakkelijke vraag, maar Piet was niet voor niets bekend om zijn weergaloze slimheid. Het verbaast ons dan ook helemaal niet, dat hij op een gegeven moment krachtig remde en gierend tot stil stand kwam voor het inrijhek van de opslagplaats van de firma Sjou werman en Vrachtjes. „Natuurlijk!" riep hij yit. terwijl hij uit de jeep sprong. „Lieve hemel, nu begrijp ik het! Dat is daór niet eerder aan heb gedacht! Hier ligt de oplossing van het vraagstuk! Er stond gisteren een grote vrachtwagen van deze firma in de buurt van het stadion. De chauffeur van die auto zei, dat hij geen Italianen en geen ijskarretje had gezien, maar dat is nogal wiedes, want het ijskarretje, de Italianen en Karei Kleuntjes za ten natuurlyk in de laadbak van de auto! Wat stom van me, dat ik niet even in die laadbak heb gekeken. Maar wat nu?" Ja. wat nu? Nerveus liep Piet het opslagterrein op. In zijn hart hoopte hij, dat de ontvoerders en de ontvoerde nog ergens verborgen zou den zitten. Maar die hoop moest hij al gauw laten varen, want er stonden alleen maar loodsen, auto's en al die zaken mee. Het was er doodstil en niets wees er op, dat ergens twee Italianen en een voetballer verbor gen zaten. Het enige wat je hoorde, was het getjoeketjoek van de in de buurt rangerende treinen. O ja.... en dan was er tóch nog enig leven. Tussen twee loodsen door kwam een manspersoon aanlopen Wordt vervolgd.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5