is alleen als er 1 fiets! opstaat 1 RUNDVEESTAPEL NAM IN 1963 AF televisie De Nerveuze Nerviërs blijfjong, blijf fit... DE SCHADUW VAN EEN MAN VRIJDAG 27 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 (Advertentie). CIJFERS UIT LANDBOUW-TELLING Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek heeft de uitkomsten van de in december 1963 gehouden land bouwtelling bekend gemaakt. De*e uitkomsten hebben betrekking op de veestapel, het areaal stoppelgewassen en de beteelde oppervlakte met win tergewassen. De totale rundveestapel blijkt, in vergelijking met december 1962, te zijn ingekrompen met bijna 8,5 pet. Het aantal bedrijven met rundvee is afgenomen met 5,7 pet. De onder verdeling van de rundveestapel in 'n aantal rubrieken toont aan dat de teruggang zich voordeed bij alle groepen rundvee, met uitzondering van de mestkalveren, die gelijk in aantal bleven. De aantallen mestvee, welke niet meer tot de mestkalveren kunnen worden gerekend, zijn echter zo sterk afgenomen dat de totale groep mest vee een afneming vertoonde van 108.000 stuks (-32,0 pet). Hierbij dient opgemerkt te worden dat het aantal stuks mestvee in december groot was (bijna 100.000 stuks meer dan in december 1961). Het aantal melk- en kalfkoeien verminderde met 84.000 stuks (een afneming met 4,9 pet). De groep jong vee, van 1 jaar en ouders, waaruit de toekomstige melk- en kalfkoeien worden gerecruteerd, vertoonde een teruggang met bijna 20.000 stuks (- 3,0 pet). Het aantal gevallen van kopziekte was in 1963 kleiner dan in 1962. In 1963 bedroeg dit aantal 30.000 stuks tegen 32.300 in 1962. Het sterfeper- centage van de dieren met kopziekte was in 1963 17,4 pet tegen 16,7 pet in 1962. Het aantal gevallen met melkziekte verminderde met 3,0 pet tot bijna 47.000 stuks. De totale varkensstapel liep terug van 3.156.000 stuks in december 1962 tot 3.022.000 in december 1963 (- 4,2 pet). Het totaal aantal biggen en mest- varkens verminderde met 97.000 stuks (-3,7 pet). Het aantal gedekte zeugen nam „HEITJE-KARWEITJE" START MET GROTE SCHOONMAAK VAN BEJAARDENHUIS De nationale actie „Een heitje voor een karweitje" start woensdag 1 april in Den Haag. 75 jongens en meisjes van de Nederlandse Gidsenbeweging, het Nederlandse Padvindstersgilde, de Katholieke Verkenners'en de Vereni ging Nederlandse Padvinders, zul len dan het nieuwe bejaardentehuis op de hoek van de Gadetiaweg en de De Savornin Lohmamlaan in de Haag se wijk Bohemen zijn eerste grote schoonmaakbeurt geven. De dienstvaardigheid voor de ge meenschap bracht deze geüniformeer de jeugdbeweging en de bouwnijver heid tot elkaar om juist bejaarden een handje te helpen. De meisjes zullen de ramen zemen, en de por talen een wasbeurt geven, terwijl de jongens het bouwterrein opruimen, spijkers uit het houtwerk halen, trap penhuizen onder handen nemen en overtollige materialen verwijderen. LOODGIETERS MET DE LUCHTMACHT DE LUCHT IN De beide loodgieters, die door een onbetekende lekkage in een woning aan de Kinderdijkstraat in Amster dam op zeven luchtmacht Uzi's stoot ten, zullen nader kennis kunnen ma ken met het bedrijf waarvan deze pistool-mitrailleurs waren gestolen. Het tweetal, de heer A. F. C. de Hosson en de heer G. A. Mulder, ont ving een persoonlijke brief van de staatssecretaris van defensie (Kon. Lunchtmacht), waarin deze hen dank zegt voor de goede diensten de Ko ninklijke Luchtmacht bewezen. De staatssecretaris biedt in zijn brief de loodgieters uit waardering een vliegktocht aan boven Neder land met een vliegtuig van de Ko ninklijke Luchtmacht. eveneens af en wel van 216.000 stuks in december 1962 tot ruim 187.000 in december 1963. De gegevens met betrekking tot het aantal biggen, mestvarkens en gedekte zeugen wijzen erop, dat het aanbod van slachtvarkens voor de periode december 1963 t/m septem ber 1964 als geheel, achter zal blij ven bij dat in de periode december 1962 t/m september 1963. Het aantal landbouwpaarden be droeg in december 1963 144.000 stuks Dit betekent een vermindering met 4,8 pet ten opzichte van december 1962. De indeling van het aantal paar den naar leeftijdklassen toont aan dat het aantal dieren tot 2 jaar is toegenomen van 16.200 in december 1962 tot 18.700 in december 1963. De schapenstapel vertoonde een kleine teruggang (- 2,4 pet) ten op zichte van december 1962. De om vang van de schapenstapel bedroeg in december 1963 ruim 260.000 stuks. De oppervlakte stoppelgewassen verminderde van 84.500 ha in 1962 tot 76.700 ha in 1963, een teruggang met 9,3 pet. Het areaal, beteeld met wintergranen, vertoonde een stijging ten opzichte van mei 1963, met 8,4 pet. De oppervlakte koolzaad was in december 1963 6,6 pet kleiner dan in mei 1963. De beteelde oppervlakte met karwijzaad was in december '63 4.550 ha, een toeneming t.o.v. mei '63 met 19,2 pet. Bij het oversteken met haar bromfiets is donderdagavond de 20- jarige Alie Both uit Hardinxveld- Giessendam door een personenauto gegrepen. Het meisje, dat door een juist passerende ambulance uit Rot terdam naar het Streekziekenhuis in Gorichem werd vervoerd, is onder weg overleden. visie op TOELAGEN ETC., VOOR PERSONEEL GEMEENTELIJKE SCHOLEN VOOR VHMO In Staatsblad 81 is gepubliceerd het KB van 3 maart 1964 tot rege ling van het verstrekken van toe lagen etc. aan het personeel van de gemeentelijke scholen voor VHMO. Bij dit KB zijn de bepalingen betref fende het doorbetalen van bezoldiging ingeval van militaire dienst, buiten gewoon verlof en verhindering we gens ziekte of ongeval, het verstrek ken van toelagen en uitkeringen, aan directeuren, leraren en beambten van de Rijkshogereburgerscholen en Rijksmiddelbare scholen voor meis jes, van overeenkomstige toepassing verklaard op de rectoren, directeu ren, leraren en beambten van de ge meentelijke scholen voor VHMO. Voor het personeel van de Rijksscho len zijn deze onderwerpen geregeld in het ambtenarenreglement voor de Rijkshogereburgerscholen en Rijks middelbare scholen voor meisjes, het alg. Rijksambtenarenreglement, resp. het arbeidsovereenkomstenbesluit, voorts o.a. in de interimregeling ziek tekosten ambtenaren, de regeling be treffende gratificaties Lv.m. ziekte kosten, de gratificatieregeling bij ambtsjubilea. Eveneens zijn bij het onderhavige KB voor het personeel van gemeen telijke scholen voor VHMO van over eenkomstige toepassing verklaard de bepalingen van het Rijks wachtgeld- besluit 1959 en de uitkeringsregeling 1952. Voor degenen die op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit reeds in dienst waren is een regeling getroffen waardoor in bepaalde ge vallen keuze tussen de rijksregeling en de gemeenteregeling mogelijk is. Kleuter stuurt op school aan Wie schetst de verbazing van de Venlose verkeersplein, toen zij gis termiddag midden in het drukke stadsverkeer een auto ontdekte, waar in een jongeman reed en een zesja rige peuter het stuur hanteerde. De 21-jarige jongeman, een zekere B. uit Venlo, had het meisje aangeboden zichzelf naar de kleuterschool te rij den. AVRO op donderdag Het jong ste AVRO-programma is in verschil lende delen uiteengevallen. Hoogte punt was een oorspronkelijk t.v.- spel van Dimitri Frenkel Frank „De dertig seconden". Het was een vrij boeiend werkstuk, dat zich afspeelde in de vliegwereld en waarbij een slepende wrijving tot een openlijk conflict uitgroeide. In een uitgebreide bezetting werden onder regie van Walter v. d. Kamp de drie belang rijkste rollen vervuld door Ko van Dijk, Ina van Faassen en Jan Retèl. Voor de kijkers interessant was stel lig de documentaire over het ont staan van een televisiespel. Het werd wel duidelijk, dat het hier niet al leen aan komt op dramatisch talent van de schrijver, maar ook kennis van het t.v.-medium. We kunnen niet verder in détails treden: genoeg is de vermelding, dat meer dan 200 filmshots werden gecommentarieerd. Uiteraard speelden behalve de ac teurs ook décor, camera-werking en klankregie een rol. In een vooraf gaande documentaire is de praktische betekenis van de export duidelijk ge maakt, evenals hetgeen met het na tionale inkomen verband houdt. Het tweede deel van deze documentaire wordt a.s. woensdag uitgezonden. Aan het slot van de avond was er voor de belangstellenden een kort programma over vliegtraining. KRO op woensdag Het t.v. spel „Wonder aan de Donau" dat de KRO uitzond, was eigenlijk een modern mysteriespel, dat de invloed van het geweten op een in beulswerk ver harde kapitein trachtte te ontleden. Er kwam in het spel een geheimzin nige figuur voor, die men het gewe ten van de kapitein zou kunnen noe men. Ze leek op een Christus van Giotto, waarvan de kapitein thuis een reproductie had hangen. In een aan vaardbare voorstelling hééft Tom van Beek indrukwekkend de kapitein getekend en herinnerden Wim v. d. Brink en Ben Aerden maar al te duidelijk aan de weinig eervolle ver tegenwoordigers van onze bezetters in oorlogstijd. De Christus werd ire nisch voorgesteld door Frans Vorst man. In Treslong te Hillegom waren alle nummers van „Piste" van klasse en vol tempo, maar alleen het mu zieknummer was bepaald origineel. Ook het derde programma over de problemen rondom de bevolkings groei in ons land was overtuigend, dank zij de deskundige samenstelling door Daniël de Lange en het be schikbare filmmateriaal uit binnen- en buitenland. In „Brandpunt" heeft Henk Neuman verhelderend com mentaar gegeven in verband met de affaire Balzanstichting. Pater I. Mijnsbergen heeft ook zijn laatste Vastenepiloog gehouden in een boeiend betoog vol christelijke men selijkheid. Nog eens: de AVRO Nadat een gloednieuwe show van Rudi Carrell heimelijk op het tweede net was verschenen, opdat de NTS-Vara zou kunnen meedingen in Montreux heeft men Willem Duys „voor de vuist weg" op de schoolbanken zien zitten, babbelend en tekenend. Dat was in een gymnasiumklas in Bussum, waar Willem ooit school heeft gegaan. Be houdens een apotheose hebben we niet bepaald veel van zijn wijsheid behoeven te noteren, wel echter het slordige handwerk van de technici, die zowel geluid als beeld telkens te laat lieten verschijnen, terwijl nu en dan microfoons en camera's zichtbaar voor de kijkerswerden. In verband met „Televizier" mag worden gezegd, dat deze rubriek in de journalist E. Peereboom een bekwaam econo misch redacteur bezit. Hetzelfde kan worden gezegd van de Amerikaan, die tekende voor de documentaire over het veelal nog achterlijke Ethio pië, het ietwat mysterieuze neger- keizerrijk van Hailley Selassie, tege lijkertijd keizer en god. De film „Na ked city" was deze keer niet alleen spannend, maar ook aanvaardbaar in alle emotionaliteit. HILVERSUM II, 298 M. Aetherklnnken HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 KRO. Een vervolgverhaal van Suske en Komende prgramma's Op dezeterie van Sociale Zaken en Volksge- avond van Goede Vrijdag draait de zondheid. J3.00 Nieuws. 13.15 Markt- NCRV een korte film over leven en berichten. 13.18 Musicerende dilet- lijden van Christus en een thema- tanten. 13.40 Franse les. 14.00 Voor programma over het verraad. Daarna de jeugd. 15.00 Mannenkoorzang. is er het Amsterdams kamerorkest 15.30 Lichte orkestmuziek, koor en met de vioolsoliste Suzanne Lauten- solisten. 16.00 Grensland, program- bacher. Op Paaszaterdagavond geeft ma VOOr jonge mensen. 16.15 Jazz- de NTS een reportage in verband muziek met commentaar. 16.40 De met de Gala 1 union des artistes en Springplank. 17.05 Reportage hoe- Sf .X?" he' toneelsPel ..Zeven uur keywedstrijd Ierlond—Nederland, thuis De Paasmorgen zet in met 1725 Grammofoonmuziek. 17.30 twee kerkdiensten, eerst een uit een Boekbespreking. 17.40 Licht instru- protestantse kerk in Zwitserland, mentaal ensemble. 18.00 Kunstkro- daarna een plechtige hoogmis uit een niek. 18 30 instrumentaal septet, nieuwe parochiekerk in Schiedam. i8.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nieuws Aansluitend volgt de pauselijke, ze- 19.10 Actualiteiten. 19.22 Sportperis- gen „Urbi et orbi van het Pieters- COOp 19.30 Klassieke orkestwerken plein m Rome. Nadat de NTS vrywel (stereofonische uitzending). 20.00 ae hele mim'ddag heeft gevuid komt Hava de Egel hoorspel 21.35 Zang- de KRO s avonds met Willy Walden reciul 22.00 Buurman's krant: be- ïn een nieuwe „Erik Sikkes Jan de richten van buitenlandse correspon- Cler. zojuist geslaagd voor z«n arts- denten. 22.20???? 22 25 Boekbespre- examen, wordt geïnterviewd en dat king 22.30 Nieuws. 22.40 Inleiding is hb dubbel waard. Er is ook nog Paaswake. 22.45-01.00 Paaswake en Kiekeboe een concert van het plechtige Nachtmis. Kunstmaandorkest en een Paas-epi- loog van pater Mijnsbergen. Op twee de Paasdag is er vanaf drie uur tele- visie en 's avonds bovendien op het 7 00 vara. 9.40 VPRO. 10.00—24.00 tweede net, met Elisabeth Taylor (zo juist begonnen aan haar zoveelste VARA. echtgenoot) en Caterina Valente. Op het eerste net, waarnaar wel de al- 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnas- lermeesten zullen kijken, ziet men tiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 de grappige Lucille Ball en later bij Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.30 de VPRO het t.v. spel „Boule de van de voorpagina). 8.00 Nieuws en Suif". socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.30 Wegwijs, tips voor trips en vakanties. 8.40 Lichte grammofoonmuziek (verv.). 9.00 Loon naar werken. 9.10 Klassie ke kamermuziek (gr.). 9.30 Klassieke grammofoonmuziek. 9.40 Bijbelse mi niaturen, godsdienstige lezing. 9.55 De school van morgen, lezing (II). 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Geknipt voor herhaling. 11.00 Licht orkest met zangsolisten en vo- 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. ca]e ensembles. 11.25 Techniek en 7.15 Klassieke en moderne grammo- leven, discussie. 12.00 Licht orkest, foonmuziek. 7.45 Geestelijke liederen. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 tuinbouw. 12.33 Sportnieuws. 13.00 Populaire orkestwerken (gr.). 9.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Het licht verborgen, overweging rond Lichte grammofoonmuziek voor de Paaszaterdag. 9.35 Waterstanden, jeugd. 14.10 Voor de twintigers. 9.40 Gewijde muziek (gï.). 10.00 14.45 Artistieke Staalkaart. 15.15 Ra- Djinn: gevarieerd programma. 12.00 dio Jazzclub. 15.45 Lezing. 16.00 Ope- Angelus. 12.04 Katholiek nieuws, raconcert (gr.). 17.10 Boekenwijs- 12.10 Liedjes over het verre Westen, heid. 17.30 Salonorkest en zangsolist. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 tuinbouw. 12.33 Licht instrumentaal Draai-orgelklanken (gr 18.30 kwartet en zangsoliste. 12.50 Rege- Weerklank, muziekrevue. 19.00 Voor ringsuitzending: Zinvolle arbeid voor dekleuters. 19.10 Radioraad. 20.00 lichamelijk en geestelijk gehandicap- Nieuws. 20.05 Specialiteitentheater, ten. Vraaggesprek met de heer J. maandelijkse radioshow. 21.00 Socia- Mos, Chef afdeling sociale werkvoor- listisch commentaar. 21.15 Promena- ziening handarbeiders van het Minis- de-orkest en zangsolisten: amuse- mentsmuziek. 22.00 Langs vergeten wegen, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Balans: hoofd- en bijzaken uit de ac- tualiteit. 22.50 Waarom nietradio- Wiske ff"™"""fantasie met muziek. 23.20 Lichte muziek (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 14.10-14.55 Roeien, reportage bootrace Oxford-Cambridge op de Theems. VARA: 15.00 Rawhide Schijn bedriegt, TV-film. 15.50 Ex peditie: Nomaden en hun rendieren, TV-film. 16.20 Strijd in het woud, documentaire film. 16.30 Sport. 17.00-17.45 Voor de kinderen. 19.30 Top of flop. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. NTS: 20.45 Gala de l'Union des Ar tistes. VARA: 21.45 Zeven uur thuis, TV-spel. NTS: 22.55 Journaal. 23.00- 23.05 Sport in beeld: UEFA jeugd- toernooi. Experimentele uitzendingen op het tweede net (kanaal 27): NTS: 20.15- 21.45 Einer wird gewinnen, Europa quiz. Ook u kunt een fiets cadeau krljgenl Lees de advertenties in de damesbladen. 55 een tijdje te blijven rondslenteren, terwijl jij naar het politiebureau gaat Billy fronste geweldig. „Is dat nu om verhoord te worden. Daarna niet onnodig je zelf in gevaar bren- kunnen wij gaan lunchen en dan, als gen?" vroeg hij. „Zij vertoeft bij het tijd is, ga ik weg om Mercia te hen in huis en per slot van rekening ontmoeten." weet je toch eigenlijk zeer weinig „Waar is de rendez-vous?" vroeg van haar." „Dat is juist de reden, waarom ik iets meer wens te weten te komen", gaf ik ten antwoord. Toen, terwijl ik mijn hand op zijn schouder iegde, vervolgde ik ernstig- Billy. Ik gaf hem het briefje. Hij las het, bromde weer en gaf het mij terug. „Je zal natuurlijk zelf het beste „Ik heb het"er op gezet haar te sprë- weten wat je doet", zei hij, „maar ken. Ik kan niet langer buiten als je een goede raad van mij wil* haar". hebben, neem dan een geweer of 'n Hij bromde. „Ja, 't geeft toch niets pistool mee. Waar is die vervloekte als ik iets zeg, als jij toch je eigen windmolen?" zin wilt doen. Ik ken dat. Niettegen- „Ik weet het niet", zei ik, „maar ik staande dat, geloof ik toch, dat je zal het wel uitvissen, terwijl jij met een ezel bent, m'n jongen. Wat is je de commissaris kennis maakt." plan? „Wat moet ik hem zeggen?" vroeg „Wel", zei ik, „ik had gedacht hier Billy. „Och, zeg hem maar, dat je aan 't eenden schieten was enf twee jagers betrapte, die gaten in mij'n hoed scho ten. Als hij vraagt of je hen zou her- kènnen, zou ik maar zeggen, dat het een paar ongunstig uitziende kerels waren, niet ongelijk aan politieagen ten. 't Is niet nodig, dat zij op de „Hollies" afstevenen, vooral nu niet." Billy lachte. „In orde", zei hij op staande; „ik zal hem zacht behande len. Nu mag ik wel weggaan. Zul je terwijl ik weg ben geen dwaasheden begaan?" Buiten het café gekomen, scheid den wij. Billy ging naar het politie bureau en ik slenterde de straat op, om de marmelade voor tante Mary te bestellen. Toen dit geschied was en ik er met nadruk op had gewezen, dat het onmiddellijk naar Ashton moest bezorgd worden, maakte ik 'n wandelingetje door het oude stadje. Toevallig liep ik „De Bul" binnen, 't beste café na „De Ploeg". Het viel mij in, dat ik hier misschien wel in lichtingen betreffende de ligging van Barham Bridge zou kunnen krijgen. Ik ontstak mijn licht in dit opzicht bij 'n gladgeschoren heer ni Norfolks sportcostuum, die bezig was, de kracht van sherry-brandy te meten. „Barham Bridge!" zei hij. „Zeker, 't is ongeveer een paar mijlen de weg op links, U kunt zich niet vergis sen, omdat er een oude bouwvallige, molen iets verder in het veld staat." Ik bedankte hem en wij praatten nog een kwartier over koetjes en kalf jes, gedurende welk gesprek ik ont dekte, dat hij Gumming heette en in de buurt woonde. Hij was bezitter van een jacht, en van beroep een zeer bekend schrijver van bloedige avon turenromans van populaire weekbla den. Het speet mij, dat de omstan digheden verhinderden, hem weder kerig van dienst te zijn, want ik voel de, dat ik hem zo'n lading sensaties kon bezorgen, dat hij mij zijn gehele leven dankbaar zou zijn. Alleen mijn belofte aan Northcote deed mij zwij gen. Terwijl ik de auto inspecteerde, kwam Billy weer terug. „Is alles weer in orde met de wagen?" vroeg hij. „Jaa', zei ik „alles is in orde. Maar hoe is je onderhoud met de commis- missaris afgelopen?" Billy glimlachte ondeugend. „Wij zijn beste maatjes geworden", zei hij. „Ik ga vanmiddag met hem mee naar het moeras, om jacht op de schurken te maken. Hij zegt, dat het een zeer gevaarlijk karweitje is." ,,'t Zal een dorstig werkje zijn", antwoordde ik, „als het lang duurt. Ik vrees, dat je de goede man ontzet tend benauwd gemaakt hebt, Bill£". „Dat had hij heus niet nodig", grin nikte Billy. „Kom, laten wij naar binnen gaan en een stukje eten. De jacht begint om half drie." Wij kwamen in de langwerpige eet kamer, waar een oude kellner ons een uitstekende lunch voorzette, welke wij op haar reis naar onze magen het gezelschap van een paar flessen pilse- ner aanboden. Het was zoals Billy terecht zei: „Men kan met een lege maag geen moordenaars gaan opspo ren"; een bemerking, welke ik in ge lijke mate toepasselijk vond op de delicate taak welke mij te wachten stond, in het afwikkelen van een ta melijk gecompliceerde liefdesgeschie denis. „Bovendien is dat niet alles, wat mij vandaag nog te doen staat", ver volgde Billy. „Als ik terugkom, ga ik nog een visite maken op de Hollies. Ik heb daar onder het raam een af voerpijp gezien, dip, naar mijn schat ting mijn gewicht wel zal kunnen torsen." „Hoor eens, Billy", protesteerde ik, ,,'t is mijn zaak en jij doet al het ge vaarlijke werk". „Dat is maar een kwestie van op vatting", lachte hij. „Ik heb er nu eenmaal plezier in en het geeft mij volop voldoening. Als jij nu miss Mer cia Solano onder handen neemt, zal ik met 't grootste genoegen die dikke kerel en die anderen voor mijn re ning nemen." Hij stond op en keek op zijn hor loge. „Nu moet ik weg", zei hij. „Ik heb beloofd dat ik hem om kwart over tweeën zou komen afhalen en men moet zo'n Sherlock niet laten wachten. Morgenochtend vertel ik je mijn wedervaren. Hoe laat begint die cricket wedstrij d „Ja, dat weet ik niet", zei ik, „het zal wel zo iets van elf uur zijn." „Nu, dan kom ik in de loop van de morgen wel aan. Tot morgen dan, oude jongen en vergeet vooral niet, dat alle vrouwen geboren leugenaar sters zijn." Ik reed met de auto tot vlak voor Barham Bridge en stuurde haar toen op een strook grasland, dat parallel liep met de weg. Het scheen, dat Mer cia een tamelijk eenzaam plekje voor onze ontmoeting had uitgekozen. Op enige afstand rechts stond op een lage heuvel een oude, verweerde, verval len windmolen; doch met uitzonde ring van dit schilderachtige monu ment, verbrak niets de eentonigheid van het uitgestrekte vlakke Suffonk- se landschap. Nadat ik de poort had geopend, volgde ik het oneffen pad, dat in vroeger dagen blijkbaar de rij weg van de molenaar was geweest. (wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2