Voorzitter Vogelaar en administrateur Sedelaar gaven gisteren opening van zaken GEMEENTERAAD VAN WARMOND ACHT PROVINCIE-GESCHENK TE DUUR D.V.O. FIN V.N.-BEMIDDELAAR OP CYPRUS DONDERDAG 26 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 De kwestie rond de Vuurtorenflat te Noordwijk ROOKNIET/jKgj, &EENKPELLETSVJW Lekker en.verfrissend f.0.65 (Advertentie) lijk heeft de heer Vogelaar, evenals de andere 71 eigenaren een flat ge kocht op prospectus en maquette, al leen de heren Langeraar en Groene- weg wensten het bestek in te zien en nadat de heer Langeraar dit ter in zage heeft gehad, heeft hij evenals de anderen zijn flat gekocht „op de maquette. NAAR GENOEGEN Uiteindelijk stond het voor de heer Vogelaar en de Technische commissie vast, dat de lijst van onvolkomenhe den naar genoegen was afgewerkt en het werk kon worden opgeleverd. De vervanging van de ijzeren deuren- door taekhoutdeuren is gedaan omdat de ijzeren spoedig door verroesting zouden zijn vergaan. De „meer en minder"-werken in deze bouw wegen elkaar op. De heer Langeraar had hierover echter andere gedachten en heeft In een onderhond dat wij hebben gehad met de heren G. Vogelaar en M. C. J. Sedelaar over de rel van het Boschflatgebouw, hebben deze heren de zaken tot hun ware ver houdingen teruggebracht. Het plan van dit gebouw is destijds tot stand gekomen toen de heer Vogelaar nog gewoon raadslid was, nadat hij zich in de raad had uitgesproken een te- genstander te zijn van deze bouw, omdat hiermede een belangrijke ca paciteit van woningen voor de Noord- wijkers verloren zou gaan. Hoewel Noordwijkers voorrang voor deze flats hadden, was de animo in het begin zeer gering en in deze periode heeft de heer Vogelaar „als zaken man" een flat gekocht. Enkele maan den later heeft hij nog een flat ge kocht, omdat hij door een transactie losliggend geld verkreeg wat toch weer rendabel moest worden ge maakt. Dit was in de periode, dat nog niet de helft van de flats was verkocht VOORZITTER In de eerste vergadering van de flateigenaren werd grote drang uit- geofend op de heer Vogelaar om het voorzitterschap op zich te nemen. Voor deze functie en voor het be- stuursldimaatschap voelde hij aan vankelijk niets, doch door de aan- drang had hij dit uiteindelijk aan- gadering bijeen. Afwezig met be- kunnen worden, vaard. richt van verhindering de heren De voorzitter zei hierop, dat de Drs. Langeraar werd toen tot 2e Scheepers en Van der Voet. Bij de kost voor de baat uitgaat en dat voorzitter benoemd en op die bijeen- ingekomen stukken was een besluit eerst tot een verbetering van de van de gemeente Utingeradeel waar- outillage gekomen moest worden. Bo- by aan de raden der gemeenten vendien moet men dit bad zien als wordt verzocht bij de minister met zijnde zuiver instructief en daarom steeds aangedrongen op een proce dure tegen de heer Matser en te trachten, ten koste van alles, een aanzienlijk bedrag voor de kas van de vereniging er uit te halen. Deze houding moest de heer Vogelaar af keuren, omdat dit tegen alle moraal ingaat en hij vindt het belachelijk dat thans een beschuldiging tot hem wordt gericht, hetwelk tot uiting kwam door de wijze waarop de op sporingsdienst heeft ondervraagd. Zowel de heer Vogelaar als de ad ministrateur de heer Sedelaar zijn er van overtuigd de belangen van de veren, naar eer en geweten te hebben behartigd. De heer Langeraar heeft thans persoonlijk een aanklacht in gediend bij de officier van justitie, onder bewering, dat er een tweede bestek zou bestaan van het bouwplan. De heer Vogelaar en de administra teur hebben echter iets dergelijks nimmer gezien of kunnen constate- rén. Onder voorzitterschap van de bur- men op moest draaien en hoopte, gemeester Langemeijer kwam de dat er in de toekomst nog eens an- raad van Warmond in openbare ver- dere bronnen aangeboord zouden komst is op voorstel van de heer Vo gelaar een Technische commissie ge vormd als bijstand voor het bestuur. HViI terwijl hjj heeft bewerkt, dat drs klem aan te dringen tot afschaffing voor een waterrijke gemeente als Langeraar als contactman tussen be- van de gemeente-classificatie. B. en Warmond zeer belangrijk, stuur en Tchnische commisise zou w. stelden voor aan dit verzoek geen Uitgetrokken werd voorts een be- optreden. Drs Langeraar (zelf geen gevolg te geven. drag van f 2550 voor reparatie aan deskundige) heeft bij wijze van De heer Van Vliet merkte hierbij de roltrommelvuilnisauto. oriëntatie met zijn eigen deskundige op dat hij wel met de gedachten van Ook werd de uitgaanskas van het het gehele gebouw opgenomen en is b. en w. mee kan gaan, maar dat gemeentepersoneel versterkt met een tot de conclusie gekomen, dat er nog zijn fractie ook wel tegen deze ge- verhoging van f 5 per deelnemer, wel enkele onvolkomenheden waren, meente-classificatie is. Gelukkig zag Aan de stichting tot bevordering echter niet van groot belang. Daar- hij al enige inkrimping en hoopte van geordend zwemmen werd een na heeft de Technische commissie hij dat er nog eens een algehele op- geldlening verstrekt van f 10.000. hiervan een lyst samengesteld en op- heffing zal komen. Hij was van me- Verkocht werden acht percelen gezonden aan de aannemer, de heer ning. dat deze classificatie een on- bouwterrein aan de Beatrixlaan voor Matser. rechtvaardige uitwerking heeft. bouw van woningen in de premie- Goedgekeurd werd een verzoek tot sektor. AANNEMER storting van een l/t cent per inwoner Deze percelen, variërende van 112 voor een cadeau ter gelegenheid van tot 116 m2, werden verkocht voor de opening van het nieuwe Diaco- f 5428 per perceel. Tenslotte werden de geloofsbrie ven in orde bevonden van de heer Goedkoper cadeau H. Scheltens voorgesteld als raads lid ter voorziening in de vacature Niet goedgekeurd werd een ver- ontstaan door het overlijden van de zoek tot het bijdragen van 4 cent heer J. van Bladel (PvdA), per inwoner voor een geschenk voor het nieuwe provinciehuis. De finan- KATWIJK AAN DEN RIJN In een bestuursvergadering ten hui- ze van de heer Vogelaar is dit met nessenhuis te Leiden, de heer Matser besproken, die de toe zegging deed dat alles volkomen in orde zou komen. Bij de tweede le denvergadering kwamen, ondanks deze toezegging, nog heel wat klach ten binnen en toen heeft de heer Vo gelaar een zeer scherpe brief opge- steld en verzonden naar de heer Mat- ciële commissie was van mening, dat ser, met de opdracht op korte termijn de financiële toestand van de ge- alles in orde te brengen. Met de in- meente dit niet toelaat en stelde voor houd van deze brief ging de heer een bijdrage van 2 cent per inwo- Langeraar in zijn geheel accoord. In ner. De heer Van Vliet was namens deze vergadering is tevens scherp de financiële commissie van mening, Derwinan KWam in nmei ue nos- omlijnd naar voren gebracht, dat het dat/er voor f 60.000 ook wel een kam,< te Katwijk aan den Rijn de bestuur en de Technische oommissie mooi geschenk gekocht kon worden Oranjevereniging in jaarvergadering zich niet zouden bemoeien met de Het voorstel van de .financiële com- imnjeveremging mjaarvergadering binnenbouw doch alleen met de bui- missie tenbouw en de trapportalen. Persoon- steund. Onder voorzitterschap van de heer Bergman kwam in hotel „De Ros- LEIDERDORP Nieuwe volleybalclub Geordend «wemmen vrij kort omdat in het afgelopen jaar weinig evenementen werden georga niseerd. Door verschillende omstan- digheden kon geen vermaakcentrum Aangenomen werd een voorstel tot worden georganiseerd, terwijl de verlening van een subsidie van f 5500 vojksfeesten op. 39 april slechts ge- aan de stichting tot bevordering van deeltelijk slaagden. Het vijftigjarig geordend zwemmen. bestaan werd gevierd met een ge- De heer Groenendyk merkte hier- siaagde receptie en een muzikale by op, dat hy een wanveihou- avoncj jn het parochiehuis, welke ^8 had geconstateerd tussen het iaatste vrij teleurstellend verliep. In het Dorpshuis gehouden verga- gemeentelyk subsidie en de andere Het financieel verslag van de pen- dering waarvoor grote belangstelling vormen van inkomsten. Hy vond het ningmeester, de heer J J Fennes bestond is een volleybalclub opge- dwaas, dat de gemeente eigenlijk vermeldde een klein batig saldo. De richt. De vergadering werd geleid voor de gehele kosten van het zwem- kascommissie bracht, bij monde van door de oud-voorzitter van de korf balclub Velocitas, de heer C. van Garderen, die destijds het initiatief heeft genomen voor de oprichting van een volleybalclub. Op deze vergadering was ook aan wezig de heer J. van Egmond, voor- VOORSCHOTEN de heer J. Wagter, een gunstig rap port uit, waarna de rekening werd vastgesteld. In de kascommissie voor het lopende jaar werden gekozen de reeds op als lid tijdens de vergade ring. Geboren: Marcel, zn van A. Solleveld heren L. A. Kreft, J. Wagter en E. en H. M van Leeuwen; Michael Ever- Koelewyn. Hierna kwam de be- hardus Titus Ignatius, zn van W. E. stuursverkiezing aan de orde. Herko- zitter van het district Zuid-Holland Boerrigter en J. L. Vogelzang; Hendri- zen werden de heren S. Zwaan en E. en van de afdeling Leiden van de kus Wilhelmus, zn van M. Schuchhard van JVe"svee.n; -fT,1} ln vacatVr® NeVoBo. Deze vertelde over de or- en M E Kemper; Paulus, zn van F. M. van ^,eer 4: Alkemade, die zich ganisatie van de bond en gaf tevens Zonneveld en G. L. Gras; Slmone. dr SfesbaTr stoldewerd heno^H He enige adviezen voor de jonge vereni- van D. v. d. Heden en M. Jongbloed; S*-™ /SnfranJ tth w Stlir» ging. Het voorlopig bestuur dat hier- Klaaske Elisabeth, dr van C. J. A. Hak- bestuiJr wtrcl tPn^ntte Hp hilr T na werd gekozen zal bestaan uit de ker en E Smith- Regina Dorothy dr o werd tenslotte de heer J. heer H. Goudsmit voorzitter en ver- ^h. M^r en' s Verschragen; g™ der mevrouw S. Meerburg-Van Ingen Johanna Maria Hendrica, dr van A J. ken over de dit ïmtifïïï Schenau, Fred van Dalen, Cees van den Hollander en J. W. Huisen; Cornelia ten Allereerst ging de vergaderTnê Tol en Gerard van der Reijden. Hendriks Jacoba, dr van C. J. Fennes akkoord Op voorstel van de heer Van Eg- en A. v. d. Berg; Bas, zn van S. W. voortaan op 30 april feest te vieren mond zal de vereniging gaan heten Venema G. Abbas. in plaats van in de eerste week van D.V.O. (Door Velocitas Opgericht). Ondertrouwd: Eduard Maria Stierum, september. Voorts deelde de voorzit- Een dertigtal personen gaven zich 24 jr en Johanna Agatha Doeswijk, 23 jr. ter mede. dat overleg werd gepleegd Getrouwd: J. P. v. d. Blom en P. van met het bestuur van de Oranjever- der Velden: R. Kaptein en S. Gerritsma. eniging van Katwijk aan Zee om te - komen tot een bepaalde vorm van samenwerking. Overeengekomen werd om enkele programmapunten gezamenlijk te organiseren. In de eerste plaats geldt dit voor het ver- Kwartiermakers Fins militaire contingent onder auspiciën van beide verenï- 07 gingen zal worden georganiseerd. De w/4/.J0 7VJ,* aanwezigen konden zich hiermede iCCtts lil ll llsUSltl verenigen. Voorts werd nog medege deeld dat op 30 juli een korte baan- draverij zal worden gehouden; plaats nen gaan optreden. Uit Zweden en en nadere bijzonderheden zullen na- De Fin Sakari Tuomioja is woens- Finland moeten donderdag de eerste der bekend worden gemaakt. Tenslo- dag officieel benoemd tot V.N.-be- groepen van de toegezegde Zweedse te verleende de vergadering het be middelaar in het geschil rond Cy- en Finse contingenten aankomen. stuur machtiging om een feestpro- prus. Het zal een „moeilijke" post De commandant van het Finse con- gramma samen te stellen en tot uit- worden, zei hij tegen verslaggevers tingent, dat als onderdeel van de voering te brengen, in Genève, maar over het resultaat V.N.-vredesmacht naar Cyprus zal toonde hij zich optimistisch. De Finse worden gezonden, heeft tenminste regering had hem verlof gegeven medegedeeld, dat het contingent om- voor deze taak zijn post als ambassa- streeks 25 maart voor vertrek gereed deur ln Stockholm een half jaar te zal zyn. Het zal bestaan uit 43 offi- verlaten. Na een kort bezoek aan eieren en 707 manschappen. Stockholm gaat hij komend week- Inmiddels zijn reeds zeven officie einde voor overleg met Oe Thant ren en twee onderofficieren als waar naar New York, voordat hij in het nemers naar Nicosia vertrokken, midden van de volgende week naar De Griekse Cyprioten op het eiland voor de watervoorziening Rover- Nicosia gaat. vierden woensdag de Griekse natio- broekspolder; vaststelling verorde- nale dag met een vrije dag en met ninS tot verplichte sluiting van krui- Oe Thant is inmiddels uit Genève kerkdiensten. Een woordvoerder van deniers-, aardappelen-, groente- en naar New York teruggekeerd. Ge- de regering zei, dat het rustig is op fruitwinkels; vastslelling van 'n ver- neraal Prem Singh Gyani, comman- het eiland. De gebruikelijke optoch- ordening inzake halvedagsluiting dro- dant van het V.N.-leger, zei in Ni- ten van Grieks-Cyprische organisa- gisterijen; verhuur van grond gele- cosia te verwachten, dat zijn leger ties waren echter met het oog op de gen nabij de Leidsevaart; aankoop tegen het eind van de week zal kun- toestand afgelast. van grond met opstallen. LISSE Raadsagenda. De gemeenteraad krijgt tijdens haar openbare vergade ring op woensdag 1 april a.s. onder meer de volgende punten te behande len: het verlenen van. een krediet Ingevolge de verordening tot ver plichte sluiting van de slagerswinkels moet in het tijdvak van 1 juni tot en met 31 augustus een groep van ten minste 2 slagerswinkels gedurende zes achteereenvolgende dagen geslo ten zijn volgens een door burgemees ter en wethouders vastgesteld roos ter. De slagers hebben een maand ge leden B. en W. verzocht voor het jaar 1964 een vakantieregeling te treffen voor het tydvak van 18 mei tot eo met 25 juli, en de vakantiesluiting uit te breiden tot twee weken. Om aan de wens van de slagers te kunnen voldoen hebben B. en W. voorgesteld de verordening vakantie sluiting slagers te wijzigen. Eenzelfde verzoek hebben diverse kruideniers gericht aan B. en W. In verband met een verdeeldheid in me ningen tussen ondernemers van Krui deniers- en Groentewinkels enerzijds en Melkhandelaren anderzijds stel len B. en W. voor een sluitingsrege ling vast te stellen van zes dagen, waarbij de laatste groep buiten be schouwing gelaten dient te worden. Tenslotte hebben ook de drogisten een dergelijk verzoek ingediend. Hun verzoek betreft de vaststelling van 'n verordening halvedagsluiting. NOORDW1JKERHOUT De eerste disco-bar. In de win kelgalerij aan de Viaductweg heeft de heer Ad Seijsener, daar al jaren gevestigd, aan zijn electro-technisch bedrijf een novum voor Noorwijker- hout verbonden, namelijk een volle dig ingerichte disco-bar. De opening is zaterdag. De afdeling klassiek wordt ver zorgd door de heer Gerard van der Togt en het populaire, waarin de teenagers ruim aan hun trek komen, door de heer P. Schepers. ZILVEREN JUBILEUM IN „ST.-BAVO" Dezer dagen was het 25 jaar gele den, dat de heer N. Duyn in dienst trad als verpleger in de psychiatri sche inrichting Sint-Bavo te Noord- wij ker hout. Dit heuglijke feit werd allereerst in besloten kring door collega's en patiënten van de afdeling, waar de heer Duyn reeds geruime tyd werkt, feestelijk gevierd. Doch ook in bredere kring was de belangstelling groot, zo bleek uit de druk bezochte receptie. De jubilaris heeft in de achter hem liggende 25 jaar een ruime ervaring opgedaan in de psychiatrische ver pleging, zeker ook omdat juist in de ze jaren de psychiatrie en de daar mede samenhangende verpleging een grote ommekeer ten goede heeft ge maakt. De verpleger in het algemeen heeft hierin ook zeker zyn sporen verdiend en uit de toespraak van een collega namens collega's en patiënten bleek duidelijk, dat dit met name van toepassing was op de jubilaris. Na de receptie werd de heer Duyn een feestgave aangeboden door per- soneelsfonds, collega's en patiënten van de zaal, waarna in meer beslo ten kring deze dag op feestelijke wijze werd voortgezet. RIJPWETERING AFSLUITING KAARTSEISOEN tb.v. BEJAARDEN In café „De Vergulde Vos" vond dinsdagavond de afsluiting plaats van het kaartseizoen t.b.v. de bejaarden- kas. Een groot aantal (96) deelne mers was opgekomen om een kans te wagen op wat extra paaseieren, die deze avond als prijzen waren be schikbaar gesteld. Ook werd tijdens deze slotavond door de heer Jousma van de Rijkspolitie de trekking van de grote verloting verricht. Voor de uitslag hiervan verwyzen we naar de advertentie in dit blad. Het kruis- en klaverjassen had de volgende uitslag: Kruisjassen: 1 mevr. v. Zeil-Borst 4068 pnt.; 2 mevr. v. d. Star-Neder- stigt 3677; 3 C. Borst 3677; 4 mevr. Zandvliet 3661; 5 mevr. Warmerdam- Rode wijk 3637; 6 mevr. Heemskerk- Vérkley 3623. Klaverjassen: 1 S. Strijk 6154 pnt; 2 J. Wortman 5684; 3 H. Vaneman 5498; 4 P. v. Emmerik sr. 5488; 5 J. Bakker 5474; 6 P. v. Emmerik jr. 5463; 7 H. Zandvliet 5417; 8 J. Don- gelmans 5377; 9 Ant. Koek 5311; 10 J. Borst 5260; 11 T. Turk 5209; 12 H. Straathof 5177; 13 mevr. Zoetemelk 5105; 14 mevr. Koek-Olyerhoek 5091; 15 mej. J. v. Hameren 5061; 16 G. v. d Meer 4981; 17 C> Schenk 4973; 18 Mevr. Turk 4953. Nadat de prijswinnaars hun paas eieren hadden toebedeeld gekregen volgde de uitslag van de totale eind stand en de uitreiking van de uitge loofde wisselbeker. Voor het tweede achtereenvolgende jaar werd mevr. Warmerdam-Rodewijk kampioene in het kruisjassen. Met een totaalstand van 88434 punten werd de reeds in haar bezit zijnde wiselbeker nu defi nitief haar eigendom. Mej. R. van 't Hart, vorig jaar kampioene in het klaverjassen, heeft thans de wisselbeker moeten afstaan aan de heer Jo Nederstigt, die nu eerste werd in het totaalklassement met 119258 punten. Mej. van 't Hart eindigde op de vijf de plaats en kreeg in ruil voor de grote beker een mooi miniatuurbe kertje aangeboden. De vijf hoogstge- plaatsen in het totale eindklassement waren: Kruisjassen: 1 mevr. Warmerdam- Rodewijk 88434 pnt.; 2 mevr. Zand- vliet-de Zanger 86245; 3 mevr. Dui- venvoorden-v. Santen 84774; 4 B. Ho- genboom 84654; 5 P. Boere 83169. Klaverjassen: 1 J. Nederstigt 119258 pnt; 2 H. Zandvliet 115229; 3 mevr. Wolvers-v. Hameren 113879; 4 mevr. Stipdonk 111574; 5 mej. R. van 't Hart 110439. Het bejaarden-comité kan op een bijzonder geslaagd kaartseizoen te rugzien. De comité-voorzitter, de hr. C. Warmerdam, bracht dan ook har telijk dank voor de enorme belang stelling, het gehele seizoen spontaan betoond. Ook de heer Ant. Koot werd hartelijk dank gebracht voor de nauwkeurige wijze waarop hij, geheel belangeloos, de bekerstand heeft bij gehouden. De Ripse-bej aarden zullen ook dit jaar weer van een prachtige uitgaansdag kunnen genieten. KOUDEKERK Moedercursus. De door het Groe ne Kruis georganiseerde moedercur sus zal worden gehouden op de don derdagen 2, 9, 16, 23 en 30 april aan staande en op woensdag 6 mei van 7.30 tot 9 uur n.m. Deze cursus wordt gegeven door zr. Willinge Prins, Dis- trictszuster van Kinderhygiëne te 's-Gravenhage. HET GROENEKRUIS IN 1963 In het Verenigingsgebouw verga derde de afdeling Koudekerk aan den Rijn - HaZerswoude (Rijndijk) van het Groene Kruis. De voorzitter, de heer A. Dorrepaal, heette de aanwe zigen welkom, waarna de secretaris, de heer C. J. van der Vis, het jaar verslag las. 't Voorafgaande jaar werd hierin als een rustig jaar geken schetst. Het ledental steeg en be draagt thans 655. De wijkverpleeg ster zuster Van Leeuwen bracht aan 38 patiënten 1192 bezoeken, boven dien werden 155 bezoeken afgelegd by TB-patiënten. Bij het consultatie bureau voor zuigelingen kwamen 149 babies, terwijl 193 kleuters onder controle stonden van het kleuterbu reau. In totaal werden 362 artikelen uitgeleend, terwijl van de hoogtezon 117 uren gebruik werd gemaakt. De rekening over 1963 wijst een nadelig saldo aan. Ook voor 1964 wordt een nadelig saldo begroot. Namens de kascommissie verklaar de mevrouw Batelaan-Budding dat deze de boeken en bescheiden in de beste orde heeft aangetroffen. Tot leden van deze commissie wer den voor 1964 benoemd de dames Ba telaan-Budding en Van der Greft- Hoogenboom en de heer D. de Vo gel. In de plaats van de heer C. J. van der Vis, die niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer Teun Smit. Gezien de financiële resultaten werd op voorstel van het bestuur besloten de contributie te verhogen tot f 12,50 per jaar. Na de pauze volgde de ver toning van enkeie films. GEEN DODEN BIJ ONGELUK MET TANKER Volgens de laatste berichten zijn bij het ongeluk met de „San Jacinto geen doden te betreuren. Over het aantal en de toestand der gewonden is nog niets bekend. Enkele beman ningsleden bevinden zich nog op het achterste stuk van de in tweeën ge broken tanker. De overige zijn aan boord genomen door het tankschip „Mobile Pegasus". Verkoudheidsbacillen zijn als de dood voor HAARLEMMERMEER Geboren: Hendrika Clazina d.v. L. A Heemskerk en A. C. v. d. Voort; Robert z.v. J. A. Witte en G. v. Stam; Hendrika Johanna Maria d.v. P. N. Blokker en E. J. Bekkens; Abraham Huibertus z.v. J. Laterveer en E. de Vries; John Jean Mathieu z.v. J. M. J. M. Poelman en C. A. Weststeyn; Johannes Cornells z.v. G. P. Schön- hage en L. M. Cappendijk; Justinus Johannes Petrus z.v. A. J. M. v. Ier- sel en A. M. S. M. Klinkers; Petro- nella Jacoba d.v. H. Dijs en A. L. Jucke; Ilona Theodora d.v. A. A. Huurman en G. E. Gorter; Yvonne Carla d.v. G. v. Oosterhout en G. L. Francken; Bianca Helena d.v. J. A. v d. Weerdhof en F. H. Niemer; Ni- colaas Jozef Maria z.v. C. J. Stok man en E. C. P. Stut; Francisca d.v. J A. Gleijsteen en I. W. v. d. Heuvel; Wicher z.v. J. Tameris en D. Knolle; Hendrik Jacobus z.v. H. J. v. Hooi donk en W. C. Lodder; Petrus Jo hannes Henricus z.v. A. M. Vasten hout en H. C. M. v. Klooster; Désirée Francisca Christina d.v. J. Wies en K. S. Piet; Willem z.v. W. Jubels en M. C. W. de Roo; Anita d.v. M. A. Metzelaar en M. P. C. A. v. Deenen. Ondertrouw: Arend Littouw, 33 jr. en Tona Visser, 20 jr.; Johannes Ver beek, 23 jr. en Johanna Cornelia v. Driel, 17 jaar. Gehuwd: Simon Colijn en Dirkje Visser; Christiaan den Haan en Griet je Anna Hensens. Overleden: Jacob Willem Elenbaas, 54 jaar, ongeh.; Hendrik v. d. Roest, 47 jr. e.v. W. Heeren; Akke Anna Bartstra, 71 jaar, wed. v. J. Worm; Grietje Blees, 11 jaar; Nicolaas Jaco bus Kloes, 65 jaar, e.v. J. C. Cobelens. LEIDEN BIOSCOPEN De films in de week van 26 maart- 1 april zyn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: „Pyama voor twee" 14 jr. Zondag en 2e Paasdag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Lido: „Een vrouwtje aan de haak" Alle leeft. Dag 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag en 2e Paasdag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Cleopatra", 14 jr. Dag. 2.00 en 8.00 uur. Zondag en 2e Paasdag 2.00 8.00 uur. Rex: „Met de 3 Stooges de we reld rond". Alle leeft. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zond. en 2e Paasdag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Studio: „Arsène Lupin contra Arsène Lupin". 14 jaar. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag en 2e Paasdag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: „Eddie zet zich schrap".. 14 jaar. Dag. 2.30, '".OP en 9.15 uur. Zond. en 2e Paasdag 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Dit doosje betekent: protektie tegen infektie (Advertentie) DE STAKING BIJ „AIR FRANCE" Vanmorgen zijn 789 stewards en stewardessen van de Franse lucht vaartmaatschappij „Air France" een staking van drie dagen begonnen, ter onderstreping van hun eisen op het gebied van salarissen en arbeidsvoor waarden. Het luchtverkeer van de maatschap pij verloopt evenwel normaal, dank zij het inspringen van grondperso neel. WERD ROCKEFELLER DOOR KANNIBALEN GEDOOD Autoriteiten te Baroe in de uiterste zuidwesthoek van Australisch Nieuw Guinea zijn van mening, dat Michael Rockefeller, de zoon van de gouver neur van New York, die in novem ber 1961 ten oosten van Merauke is verdwenen, door kannibalen is opge geten. Vluchtelingen die over de grens van Indonesisch West-Irian naar Australisch gebied zijn gekomen heb ben verteld dat Rockefeller door le den van de primitieve stam der Aga ten is gevangen genomen, gedood en daarna opgegeten. Hij was naar Nieuw Guinea ge reisd om foto's en kunstprodukten te verzamelen voor het museum van Natuurlijke Historie te New York. Rockefeller was gedurende zijn verblijf in Nieuw Guinea een om streden figuur. Men zegt, dat hij ge vechten tussen inboorlingen heeft georganiseerd om ze te fotograferen. Nederlandse autoriteiten te Merauke hebben destijds zijn pogingen om in boorlingen te overreden een kanni balistisch feest te houden, opdat hij hen zou kunnen fotograferen, ver ijdeld. Spoorwegtarieven omhoog in België De Belgische regering heeft beslo ten tot verhoging van de spoorweg tarieven om het groeiende tekort bij de nationale maatschappij der Belgi sche spoorwegen te dekken. Voor 1964 wordt een tekort be groot van 522 miljoen Belgische fr. ruim 37.5 miljoen gulden. Rusland gaat weer luchtschepen bouwen Het Russische blad „Prawda van Leningrad" heeft gemeld, dat de Sow- j et-Unie weer luchtschepen gaat bou wen, „het enige vervoermiddel door de lucht dat, met de supersone vlieg tuigen, een toekomst heeft". In honderden brieven van boswach ters, ontwerpers, geologen en artsen wordt op de bouw van luchtschepen aangedrongen. Volgens de artsen is het luchtschip een uitmuntend vlie gend sanatorium. „BOSWACHTER" Een eerste ontwerp werd inmid dels officieel aanvaard. Een klein luchtschip van 50 meter lengte, de Boswachter van Leningrad', zal wor den gebruikt voor luchtfotografie bo ven de wouden in het Siberische dis trict Komi. Naderhand hoopt men echter te komen tot de bouw van een lucht schip, dat 300 passagiers over de oceaan zal kunnen vervoeren. Aan boord zal menn kunnen dansen en 'n bezoek brengen aan de bioscoop, aldus de „Prawda van Leningrad". Een voormalige majoor van de S.S. heeft woensdag bevel gekregen de Westduitse Federale Orde van Verdiensten, die hem eerder deze maand was toegewezen, terug te ge ven omdat het kantoor van de West- Duitse president onvoldoende was ge ïnformeerd over zijn rol tijdens de Nazi-periode. De onderscheidene, de nu 70-jarige Buetefisch, was majoor van de S.S. Het geallieerde hof van Neurenberg had hem schuldig be vonden aan „Slavenhandel", aange zien hij gevangenen van het concen tratiekamp Auschwitz leverde als ar beiders voor de fabriek I.G. Farben te Leuna. In de Westduitse stad Ulm is woensdag een 25-jarige vertegen woordiger tot drie jaar gevangenis straf veroordeeld, omdat hy in de periode van september 1962 tot maart 1963 in Württemberg elf madonna- en heiligenbeelden uit kapellen had gestolen. Twee beelden had hij in Luzern verkocht. De overige bewaar de hij op zolder om een gunstige ver koopgelegenheid af te wachten.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5