Minister Luns opende (kille) 15e Keukenhof JAARVERGADERING LTB KRING „VEENSTREEK" TE LANGERAAR Geslaagden r.k. Middelb. Landbouwschool Voorhout namen afscheid in openbare les DONDERDAG 26 MAART 1964 DE LglDSB COURANT PAGINA 3 SCHUIT GEZONKEN IN OUDE RIJN PAASHAASJES MAAKTEN RONDEDANS MET EEN KORTE REDE gelar deerd met vleugjes politieke hu mor heeft mr. J. M. A. H. Luns, minister van Buitenlandse Zaken, giste ren in een nog wat kille .lentesfeer" de vijftiende Keukenhof-tentoonstelling ge opend, in het bijzijn van vele autori teiten. Mr. Th. M. J. de Graaf, burgemeester van Lisse en voorzitter van de stichting Keukenhof, heeft die autoriteiten wel kom geheten. Onder meer waren dat, behalve dan de minister en diens echt genote, mr. J. Klaasesz. commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. Jonk man. voorz. van de Eerste Kamer der Staten Generaal en zo goed als alle bur gemeesters van de bollenstreekgemeen ten. Voorts de inzenders en andere pro minenten uit bloembollen- en tuinbouw- kringen. Vele van hen waren vergezeld- van hun echtgenote. JlJlINISTER LUNS spoorde in zijn kor- Ivl te rede zonder bedenkingen zijn hoorders aan een onbezorgde dwaal tocht door de Keukenhof te maken. „Het gaat hier gelukkig anders toe, dan in internationale keukens, waar sommigen niet schromen ons op een dwaalspoor te voeren", zo vond hij. Sprekende over de jaarlijkse grote stroom bezoekers aan de nationale bloe mententoonstelling zei de heer Luns, dat die bezoekers „als bijen door de bloemen worden aangetrokken", het geen, naar hij hoopte, bevruchtend op de internationale verhoudingen zal wer ken. ..Ik mag dat wel zo zeggen. Zelfs een kind begrijpt dat tegenwoordig", zei de minister tot zijn schaterende toe hoorders. Terugkerend tot politiek en bloemen, verklaarde de minister, dat een „bene- lux tulp" beslist een stevige, gezonde bloem zou zijn met een rechte steel, geschikt voor de koude grond, in tegen-- stelling tot een teer kasplantje, gerela teerd aan de eenheid van Europa, dat hij nog gaarne aan de koude grond zou toevertrouwen. En wat een „De Gaulle tulp" betreft, minister Luns dacht daar bij aan een forse bloem met een lange, rechte bijkans onbuigbare steel DE OPENINGSCEREMONIE zelf was zeer charmant. Nadat minister Luns met een door een rood-wit-blauw lint omwoeld koord een breed gordijn had opengeschoven, kwam daar een reus achtige bloemenmand achter te voor schijn, met drie levensgrote chocolade paaseieren. Deze kostbare mand werd aan mevr. Luns aangeboden en nog die- LANGERAAR JAARVERGADERING RK EHBO De RK EHBO-vereniging „St. Chris- toffel" kwam in het meisjesclubhuis bij een voor het houden van de jaarverga dering, De voorzitter, de heer Jac. v. d. Hoorn, opende de vergadering met een welkomstwoord, zeer bijzonder tot de g. a., kapelaan J. Muller en de docent, dr. J. A. Sandkuijl, alsmede de instruc- trice mevr. Van Oojjen. Hierna volgde het jaarverslag. Daar de secretaresse, mevr. Van Lammeren-v. d. Hoorn niet aanwezig kon zijn, werd dit verslag voorgelezen door de heer J. Zevenhoven. Vervolgens bracht mej. St. Pieterse, penningmeesteresse, het financiële jaar verslag uit dat kon worden afgesloten met een batig saldo. Namens de kascontrole-commissie werd verslag uitgebracht over het on derzoek inzake beheer en administratie. Dit rapport luidde alleszins gunstig. In de kascontrolecommissie werd in de plaats van de heer A. S. van Zwie- ten benoemd de heer A. Zwanenburg. Vervolgens was de bestuursverkiezing aan de orde. Aftredend waren mevr. M. van Lammeren-v. d. Hoorn, mej. St Pieterse en de heer J. Zevenhoven. Daar mevr. Van Lammeren-v. d. Hoorn zich niet meer herkiesbaar stelde werd in haar plaats tot secretaresse gekozen met algemene stemmen mej. Wil van Lammeren. Mej. St. Pieterse en de heer J. Zevenhoven werden met algemene stemmen herkozen. Hierna volgde de mededeling dat er plannen zijn om a.s. najaar bij voldoen de deelname weer met een nieuwe cur sus te beginnen onder leiding van dr. Sandkuijl. Uit de bespreking bleek dat men hiermee instemde. Achtereenvol gens werd nog het woord gevoerd door de g. a. en dr. Santkuijl. Verder werd nog bekend gemaakt dat de verband- posten zijn geplaatst op de navolgende adressen: mej. Wil van Lammeren, Kerkpad, Jac. v. d. Hoorn, Geerweg, Joop Pieterse, Langeraarseweg en Goof v. d. Hoorn. Oostkanaalweg. Hierna volgde sluiting. zelfde middag thuisbezorgd. „Nu ver geet u dat ik niet in mijn ambtswoning verblijf', merkte mr. Luns op, „wij wonen nu in een flat, die 23 kamers minder telt dan de ambtswoning". Direct nadat de minister het gordijn had weggeschoven werd hij omringd door een aantal „paashaasjes" die onder leiding van een in „Jacobacostuum" gestoken kleuterleidster, een rondedans maakten, met de minister „op 't matje" als middelpunt, onder het zingen van het klassieke lied: „Eén ei is een half ei. Na afloop van deze genoeglijke cere monie, die in het theehuis plaats vond, maakte het grote gezelschap een korte rondgang door de kassen en over het terrein, waarna men zich voor een ver frissing verenigde in het grote restau rant, waar een strijkje voor wat muzi kaal vertier zorgde. Rust en gemoedelijkheid waren ken merken van de jaarvergadering van de Kring „De Veenstreek" van de LTB die gehouden werd in café Hoogendjjk te Langeraar. Aanwezig waren naast af gevaardigden van de aangesloten af delingen Roelofarendsveen, Langeraar, Noorden en Aarlanderveen, de voorzit ter van de vakgroep tuinders, de heer J. de Groot, de heer Baars voor het hoofdbestuur van de LTB, de heer C. Hoogervorst, directeur van de Coöp. Tuinbouwveiling Ter Aar, de heer G. J. H. J. Eibers, directeur van de Tuin bouwschool Ter Aar en de heer J. C. Egberts, secretaris van de Bloemisten vakkring Ter Aar en omstreken. De vergadering stond onder leiding van de heer Th. Schrama, voorzitter van de Kring „De Veenstreek", die de aanwe zigen hartelijk verwelkomde. Hij stelde vast dat 1963 wat de bloementeelt be trof bevredigend was en ten aanzien van de gewone Veense teelt merkte hij op dat deze slecht was geweest. Betreffende het LEI-rapport werd medegedeeld dat dit eind 1963 klaar zou zijn doch nu nog niet klaar is en dus de behandeling en bestudering nog niet plaats konden vinden. Ook werden en kele mededelingen gedaan inzake de nieuwe CAO. Het aantal werkuren was teruggebracht op 2340. De secretaris maakte de werktijden bekend die zullen gelden in de onderscheiden perioden. De heer F. Sassen was er voor ook een contract voor de bloementeelt in te voeren. Het jaarverslag van de secretaris, de heer M. Keijzer, maakte melding van de slechte uitkomsten van de buiten cultures. Met de glascultures was het beter geweest; de bloementeelt neemt steeds toe en geeft goede uitkomsten. Voor de Kring was het een rustig jaar geweest. Uit de rekening van de pen ningmeester bleek dat er een batig sal do kon worden geboekt Rapporteur na mens de controle-commissie was de heer P. C. van Rijn, die mededeelde dat alles wat administratie en beheer betreft in goede orde was bevonden. Vervolgens was de bestuursverkiezing aan de orde. Op een vorige vergadering was door de heer Schrama medegedeeld, dat hij op deze vergadering zijn functie zou neerleggen. Daar er een opvolger gezocht moest worden door de afd. Roe lofarendsveen werd in die afdeling ge poogd een kandidaat te vinden. Men was daar ook in geslaagd aldus de heer Verdel, doch deze kandidaat zou pas volgend jaar beschikbaar zijn. Omdat de zaken zo stonden werd een beroep gedaan op de heer Schrama om nog een jaar aan te blijven. De heer Schrama bleek hiertoe bereid en werd opnieuw benoemd tot voorzitter. Van de afd. Langeraar waren aftre dend de heren M. Keijzer en J. Th. Vol- gering die beiden werden herkozen. Bij de rondvraag deelde de heer Ver del mede, dat er in de afd. Roelof arendsveen stemmen waren opgegaan Vannacht is een dekschuit^ van de heer J. H. Baak, expe diteur aan de Kalvermarkt in het water van de Oude Rijn tegenover de Kaasmarkt te Leiden gezonken. Het schip was beladen met aarde en puin en helde naar een zijde over. Aan die zijde bleek het vaar tuig aan de waterlijn te lek ken met gevolg, dat het zonk. Het moest vanmorgen met be hulp van twee kranen weer boven water worden gebracht. De foto geeft van dit werk een beeld. om ten aanzien van het sierteeltbeleid meer duidelijkheid te verkrijgen, voor al ten aanzien van de vergunningen. Hij verzocht het bestuur stappen te onder nemen ter bespoediging van het ant woord op de vraag wat er met de sier teeltvergunningen gaat gebeuren. Wor den deze afgeschaft op korte termijn? Er werd nog een toelichting gegeven door de heer Baars en uit de verdere bespreking bleek duidelijk dat men wilde weten waar men aan toe is. Men acht het het beste dit punt aanhangig te maken bij het bloemistenvakgroepbe stuur. De heer F. Sassen meende dat het nu een gunstige tijd is om tot af schaffing over te gaan. Tot besluit sprak de heer J. de Groot, voorz. van de tuindersvakgroep, een kort woord ter kennismaking. Hij had gedacht hier te komen spreken oyer tuinbouwproblemen, doch de bloemis tenaangelegenheden domineerden. Wat de schakelcursussen betreft, zeide de heer De Groot te hopen, dat deze het schoolonderwijs niet in de weg zullen gaan staan. Verder hoopte hij dat er een gezonde activiteit in de kring zou heersen en dat hij nog veel zou horen van deze kring. Maar dan natuurlijk in de goede zin. Voorzitter Schrama sprak tot besluit van deze vergadering een kort dankwoord. Van de R.K. Middelbare Landbouw- schooj te Voorbout had in het parochie huis een openbare eindles plaats, tevens diploma-uitreiking. Burgemeester P. M. F, Smolders, als voorzitter van de com missie van toezicht, heette allen wel kom, speciaal ir. Doorenbosch, inspec teur van het Landbouwonderwijs, ir. W. Merkx, voorzitter van het school bestuur, leraren en ouders. Al spoedig werd het woord gegeven aan A. van Haastert uit Zoetermeer, die het onderwerp „kunstmatige insemina tie" behandelde. Hij besprak de ontwik keling van K. I., de werkzaamheden op een K. I.-station en de toekomst van de K. I. De werking van de K. I. werd uit voerig en duidelijk toegelicht. P. Knijf uit Nieuwkoop sprak over de teelt van graszaad. Hij gaf hiervoor vele goede wenken, b.v. over het zaaien, de onkruidbestrijding en bemesting. Hierna werd door 4 leerlingen een kleine sketch opgevoerd in het Engels. Het feit dat slechts 1 uur per klas per week Engels wordt gedoceerd in aan merking genomen, was het resultaat prima. Hierna werden door ir. W. Merkx de diploma's uitgereikt. Hjj was verheugd dat aoor 2 geslaagden op zo'n deskun dige wijze het woord was gevoerd. Ook de Engelse voordracht had zijn volle sympathie. Ir. Doorenbosch was verheugd deze bijeenkomst te hebben bijgewoond. Hij dankte allen, die aan dit resultaat heb ben meegewerkt. FELICITATIES Ir. P. Buck constateerde dat het re sultaat hem was meegevallen. Hjj feli citeerde de ouders en noemde het een dag van grote dankbaarheid. Broeder Hyacinth us sprak namens de voorzitter van de oud-leerlingenvereniging en no teerde al de geslaagden als nieuw lid. Namens de ouders dankte de heer Kemperman de directeuj en leraren voor de goede zorgen en J. Pennings bracht aan de docenten en ook aan de ouders de dank over van alle geslaag den. GESLAAGDEN Klas 1: C. Arisz, Santpoort, B. Baars, Vinkeveen; J. Berg, Voorschoten; W. Bouwmeester, Oude-Wetering; J. van Eden, Noordwijkerhout; Jac. v. d. Geest, Oud-Ade; W. v. d. Geest, Warmond; M. Hillebrandt, Oegstgeest; L. Koomen, Noordwijkerhout; Chr. van Leeuwen, Zoeterwoude; A. Meiman, Vijfhuizen; J. Mourits, Noorden; Jac. Penders, Rijs wijk (Z.-H.); H. Roeleveld, Schipluiden; A. Schrama, Ouderkerk a. d. Amstel; Arn. v. Swieten, Stompwijk: L. Ver- bruggen, Halfweg; M. Warmerdam, Voorschoten; C. de Wit, Muiden; W. Wit- teman, Velsen. 4 leerlingen herexamen, afgewezen 2. Klas 2. A. v. d. Burg, Rietveld; H. v. d. Burg, Vinkeveen; Jac. v. d. Burg, Riet veld; P. van Egmond, Alphen a. d. Rijn; J. Groenewegen, Zoetermeer; C. de Groot, Hazerswoude; A. van Haastert, Zoetermeer; H. Janmaat, De Hoef (U.); P. de Jong, Zoeterwoude; Th. Kaarse maker, Amsterdam; A. Kemperman, Rhenen; P. Kuyf, Nieuwkoop; C. Nieu- wenhuizen, Nieuwkoop: Th. v. Paassen, Den Haag: A. Peek, Waverveen; J. Pennings. Warmond: A Philippo, Haar lem; P. v. d. Poel, Zoeterwoude; H. Schuurman, Den Helder; N. Straathof, Benthuizen; P. Vink, Halfweg; C. Wes terman, Pijnacker. Afgewezen géén. Promotie cum laude van H. J. V. Geise Gisteren promoveerde tot doctor in de faculteit der wiskunde en na tuurwetenschappen, op proefschrift getiteld Trans - 2, 3 - en trans - 5, 6 - dihalogeen-chelestanen, de heer H. J. V. H. Geise, geb. te Leiden en eveneens wonende te Leiden. Pro motor was prof. dr. E. Havinga. In dit proefschrift worden onder zoekingen beschreven over de ruim telijke rangschikking der atomen van enige cholestaanderivaten. Deze stof ten behoren tot een ldasse van ver bindingen van groot biologisch be lang, zoals geslachtshormonen en vi tamine D. De structuur was reeds langs chemische weg opgehelderd, doch een nauwkeurige beschrijving van de ruimtelijke bouw ontbrak. Deze werd nu verkregen. Een be langrijk deel van het onderzoek werd verricht met behulp van diffractie van röntgenstralen. De hiervoor be nodigde berekeningen werden gro tendeels uitgevoerd op de elektroni sche rekenmachine X-l van de Leid- se Universiteit. De promotie geschiedde cum laude. En geen wonder:niemand wil gekreu keld achterblijven bij correcte collega's. Terlenka kostuums staan borg voor góed-staan heel de dag. Sterk, kreuk- herstellend en plooihoudend. Dat eist u. Dat gééft u: IN VELE PRIJSKLASSEN Het is alléén Terlenka met het Terlenka etiket, want alléén de artikelen die A.K.U. goedkeurt verkrijgen het merk Terlenka. Artikelen die niet aan de A.K.U.-eisen voldoen zullen veelal onder een soortnaam zoals polyester in de handel komen.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3