LAMPE de klant is koningin bij Lampe Astralon AGENDA VAN DE LEIDSE RAAD Leidse Universiteit Scheepsberichten DONDERDAG 19 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 De gemeenteraad van Leiden verga dert op maandag 23 maart 1964 te 14 uur. Te behandelen onderwerpen zijn o.m.; benoeming van leden van de Noor der- en van de leden van de Zuider commissie tot wering van schoolver zuim; benoeming van docenten aan de Louise de Coligny-HBS mevr. Ellen Heyting, mevr. Irma Samson-Meyer, mej. W. C. Eggink, drs. Ronald Sattler. Benoeming van een hoofdleidster aan de openbare kleuterschool De Wigwam aan de Sumatrastraat mej. Maartje van Rietschoten. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van het Liefdewerk van de H. Cunera om medewerking voor de uitbreiding van zijn school voor ulo aan het Levendaal 56 met drie lokalen van het pand Hogewoerd 57, alsmede voor het maken van een rijwielstalling en uitbreiding van de tegelbestrating van de speelplaats (ƒ10.170). Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de eerste inrichting van de Rudolf Stei- nerschool met leermiddelen. Voorstel inzake verhoging van het bedrag, dat in het jaar 1964 per leerling van de open bare school voor buitengewoon lager onderwijs aan zwakzinnige kinderen be schikbaar zal worden gesteld. Voorstel inzake de bouw van een tweede serie scholen volgens het systeem HB-80. Gunstig praeadvies op het verzoek van het bestuur van het Kon. Genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix" om nodig te verklaren, dat aan zijn avond school voor uitgebreid technisch onder wijs een afdeling voor fijnmechanische techniek wordt verbonden. Voorstel in zake het beschikbaarstellen van gelden voor de bouw van een nood-kleedge bouw op het voetbalveldencomplex Lei- den-Noord. Voorstel tot wijziging van het reglement van orde voor de verga deringen van de raad der gemeente Lei den. Voorstel inzake het aankopen van diverse panden. Voorstel inzake het be schikbaarstellen van gelden voor het doen van algemene uitgaven ter uitvoe ring van het onteigeningsplan voor de noord-zuidverbinding (taxaties). Voor stel inzake het aan het openbaar ver keer onttrekken van de Huigbrug met opritten en het aansluitende gedeelte van de Huiestraat. Voorstel tot wijziging van het besluit van de raad dd. 13 april 1959. no. 136. inzake de bouw van 218 woningen, plan zuidwest V, voor zover de daarin genoemde grondprijs betreft. Voorstel inzake het aangaan van een geldlening ad 2.500 000. Voorstel inza ke het beschikbaarstellen van gelden voor het verstrekken van geldleningen onder hypothecair verband op grond van de hvpotheekregeUng voor het ge- meentepersoneel en de hvpotheekrege Ung voor het onderwijzend en bedie nend personeel bij het bijzonder onder wijs. Voorstel tot het gesloten verklaren in één richting van de Korte Mare, de Nieuwe Mare en een tweetal wegen nabij het Lammenschansplein. De stukken liggen voor de leden ter inzage in de leeskamer. De afdeling Leiden van de R.K. Ver eniging Meisjesbelangen heeft een ver zoek ingediend om toekenning van een gemeentelijk subsidie. De vereniging verricht belangrijk werk ten behoeve van R.K. meisjes en jonge vrouwen. Naast verschillende vormen van pre ventief werk, heeft de instelling zich een taak gesteld terzake van de nazorg van ongehuwde moeders. De vereni ging ontvangt een subsidie van het Rijk en van de Provincie van respectievelijk 40 en 30 van de kosten van sala riëring c.a. van de in dienst zijnde maat schappelijk werkster. B. en w. stellen de raad voor een bijdrage te bepalen op 30 van het door het Rijk aangehou den basisbedrag, zulks in verhouding van het aantal Leidse gevallen tot het totale aantal gevallen. LEIDERDORP Gedeputeerde v.d. Kwaak opende nieuw gymnastieklokaal Leiderdorp heeft zijn eerste gym nastieklokaal, dat gebouwd is bij de Chr. Ulo aan de Van Geerstraat. Het voltallige schoolbestuur en vele geno digden, waaronder de oud-Leiderdor per, de heer D. v. d. Kwaak, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land met diens echtgenote, burge meester mr. R. M. Gallas en de beide wethouders waren dinsdagmiddag in de aula van de schooql tezamen en werden welkom geheten door de voorzitter van het schoolbestuur de heer M. Splinter. Deze memoreerde de lange weg, die men heeft moeten afleggen om tot dit resultaat te ko men. Tot nog toe was steeds het oude Dorpshuis als gymnastieklokaal ge bruikt en dat was verre van ideaal. De heer Van der Kwaak, die zeer erkentelijk was voor de uitnodiging, roemde het bestuursbeleid van de ge meente inzake de sportaccommoda tie. Burgemeester Gallas vertolkte de blijdschap van het gemeentebe stuur met het eerste echte gymnas tieklokaal in de gemeente. Er blijft echter een tekort, aldus de spr., want als men rekent dat er één lokaal per 500 kinderen nodig is, moeten er hier 3 gymnastieklokalen komen voor de 1500 schoolgaande kinderen. Hierna begaf het gezelschap zich naar buiten, waar de heer Van der Kwaak de opening verichtte. Uiter aard is de zaal van moderne con structie. De vloer heeft een houten onderlaag, waarop een magnesietlaag is aangebracht en daarover een laag kurklinoleum waarop niet met schoe nen mag worden gelopen. Voor deze gelegenheid was een lange mat ge legd. Onder leiding van de heren F. van Dalen en C. Kouwenhoven ga ven de leerlingen vervolgens een de monstratie. Na de opening werd in de aula nog gelukwensen uitgesproken door de heer C. Kouwenhoven, Rijksconsu lent voor lichamelijke oefening, ds. J. P. Honnef en de heer C. Meerburg die meende dat er momenteel tijd en arbeidskrachten beschikbaar zijn voor de bouw van meerdere gymnas- tielokalen. De gymnastiekleraar der scholen, de heer F. v. Dalen en het hoofd der school, de heer D. Groe- neveld, waren de laatsten die hun vreugde over het lokaal uitspraken. Opening Leiderdorpse brug De nieuwe brug over de Rijn van de dorpskom Leiderdorp naar de Hoge Rijndijk zal op 18 september 1964 of ficieel in gebruik genomen worden, aldus wordt door het gemeentebe stuur meegedeeld. Jeugdgroepdammen. Groep A; Ton Verwey-Jan v. d. Leek 20; Pieter v. d. Leek Bram Loos- 11; Hans Kriek-Art de Leeuw 20. Groep B: Rob Prins-Bas Kluts 2-0; Mart Wassenburg-Kl. de Doed 20; J. Bogaard-Kees v. d. Voort 02. Pieter v. d. Leek is winnaar van de A-groep met 9 punten uit de vijf wedstrijden. In de B-groep is Rob Prins win naar met 9 punten uit de vijf wed strijden, tussen die twee wordt nu de beslissingswedstrijd gehouden, om het jeugddamkampioenschap van Leiderdorp, die wordt gespeeld a.s. woensdagavond om half acht. Er zal voor de anderen een gong wedstrijd gehouden worden die zelfde avond, met leuke verrassingen. PROMOTIES Gepromoveerd tot doctor in de fa culteit der Wiskunde en Natuurwe tenschappen op proefschrift getiteld: „Sedimentologie en geomorfologie van El Bierzo (N. W. Spanje)", de heer W. J. Sluiter, geboren op Ter schelling in 193^" en thans wonende te Oegstgeest. Promotor was prof. dr. A. J. Pannekoek. Eveneens gepromoveerd tot doctor in de faculteit der Wiskunde en Na tuurwetenschappen op proefschrift getiteld: „Organic Sulphites" (A study on the structure and reactivity of some cyclic esters of sulphurous acid), de heer H. F. van Woerden, geboren te Zwammerdam in 1932 en thans wonende te Abcoude. Promo tor was prof. dr. E. Havinga. Gepromoveerd tot doctor in de fa culteit der Godgeleerdheid op proef schrift getiteld: „De kinderdoop en het Nieuwe Testament", de heer G. de Ru, geboren te Vinkeveen in 1907 en thans wonende te Rotterdam. Promotor was prof. dr. G. Seven- ster. Voor het examen propadeutisch Godgeleerdheid is geslaagd de heer K. D. Jenner (Dordrecht). PROMOTIE H. J. V. H. GEISE Woensdag 25 maart aanstaande zal drs. Herman J. V. H. Geise in de Leidse academie ter verlenging van de graad van doctor in de Wiskunde en Natuurwetenschappen zijn proef schrift verdedigen over Trans - 2,3 en Trans 5,6 - Dihalogeencholesta- nen". Aanvang 2 uur nam. Eerste rabarber op Ter Aarse veiling Ondanks de vorst, die nog steeds maar niet wijken wil, wordt er steeds meer voorjaarsgroenten aan de Ter Aarse Veiling aangevoerd. Zo werd woensdag ook weer de eerste rabar ber aangevoerd, en wel door de kwe ker Ant. den Haan te Ter Aar. Deze primeur werd afgedrukt voor de prijs van 103 cent per kg. Het vo rig jaar werd de eerste rabarber aan gevoerd op 12 april. WARMOND TAFELTENNIS „STEEDS VOORUIT" Hier zijn de uitslagen van de ge speelde competitie-wedstrijden. (He ren 2de klas). Steeds Vooruit I wist een mooie overwinning te behalen en wel op ATTC 2 met 7-3, zodat Steeds Voor uit I op de tweede plaats staat van de ranglijst. Ook moet Steeds Voor uit I promotie-wedstrijden spelen om in de eerste klas te komen. Heren 2de klas: Sportief 4-Steeds Vooruit 2 2-8. Heren 4de klas: Steeds Vooruit 3- SETT 3 4-6; EN 2-Steeds Vooruit 4 6-4; Gona 5-Steeds Vooruit 5 10-0; Steeds Vooruit 4-MVO 3 2-8; Steeds Vooruit 5-Excelsior 5 1-9. Junioren Meisjes 2de klas: Pit '54 3 -Steeds Vooruit 2 4-6. R. de Winter en A. Hulst wisten ieder twee partijen te winnen. A. Koek kwam eenmaal tot winst, ook werd het dubbel gewonnen. De laatste competitiewedstrijd op zaterdag 21 maart is: Heren 2de klas: SETT I-Steeds Vooruit I. Bij het oversteken van de Vars- seveldseweg onder de gemeente Dinxperlo is gistermiddag de 54-ja- ge landbouwer G. J. Tengeveld uit Bredenbr> -'k door een passerende personenf.u to gegrepen en gedood Hij werd enige tientallen meters weg geslingerd en is korte tijd na het on geval overleden. Belegerde expeditie wacht op ontzet De Indianen, die reeds 'n week lang 'n expeditie bestaande uit 40 blanken in de jungle van Opst-Peru hebben omsingeld sluiten^hun gelederen op de nadering van de'militairen die de expeditie te hulp komen. Vliegtuigen wierpen opnieuw voor raden voor de ingeslotenen uit. terwijl jachttoestellen de aanvallers, die ver moedelijk bang waren, dat de vreem de lingen hun papavervelden zouden ontdekken, met boordwapens beschoten en bommen lieten vallen De teelt van papaver, waarvan de zaden voor de be reiding van verdovende middelen wor den gebruikt, is door de regering ver boden. Nader wordt gemeld dat de militairen de expeditie nog niet hebben kunnen bereiken. Zij bevinden zich nog op 15 km. afstand en het dichte oerwoud maakt, dat het nog drie dagen zal duren voordat zij zich hierdoor een weg heb ben kunnen banen. De militairen hebben wel radiocon tact met de belegerden gehad. Deze verklaarden, dat het woensdagochtend rustig was geweest. Bantam 18 te Bangkok; Madison- lloyd 18 te Bremerhaven; Rotterdam 18 van Kobe naar Yokohama; Gaas- terland 18 van Hamburg naar Am sterdam; Sloterkerk 18 van Cadiz nr Antwerpen; Waibaiong pass 18 Ban- ka naar Djakarta; Randfontein 18 van Tenerife naar Kaapstad; Slamat 19 t.a. rede Bangkok; Waikelo 18 van Tandjong Priok naar Rangoon; Wil lemstad 18 van Madeira naar Port of Spain; Bovenkerk 18 van Genua naar Marseille; Kamperdijk 19 te Hamburg; Kelletia-t 18 van Punta Cardon naar Sewaren; Kopionella-t 19 te Abadan verw.; Montferland 18 van Rio de Janeiro naar Salvador de Bahia. OEGSTGEEST Geboren: Marcel Thomas z.v. F. J. M. Gerritsen en van C. M.T. Rom- bouts; David Rudolf z. v. H. J. Sa- valle en van E. G. M. Tulleken; Jan Egmond z. v. G. M. Post en van E. E. van Egmond; Jan z. v. J. Tijsterman en van S. v. Leeuwen; Nicolaas Wil lem z. v. J. van den Haak en van K. Schaddee. Ondertrouwd: J. P. M. v. Leeuwen en A. M. A. van Abswoude; M. C. P. Verhoeven en J. Houthoff; J. H. G. Frambach en H. P. E. Lesberts. Getrouwd: T. J. de Mooij en L. H. de Jager; L. van der Valk en M. V. Keijzer; C. B. Kos en J. E. Pranger. Overleden: E. M. F. Meijknecht e.v. A. A. L. M. Schlatmann; G. Kas- bergen; M. J. Alexandre; M. van Duijvenbode e.v. W. Gebuijs; M. Flamman e.v. O. Leget. VOORSCHOTEN „Goud en Antiek". Gisteravond presenteerde de Nutstoneelgroep de thriller „Goud en Antiek" van Ed ward Percy in de vertaling van M. S. Teulings. Het nut bezorgde leden en belang stellenden een toneelavond van span ning en tevens ontspanning. Drs. J. R. Eysink Smeets, de vice-voorzitter, deed aan het .einde van de avond mededeling, dat de voorzitter, de heer dr. J. F. Sirks zich in een ziekenhuis te Oostenrijk bevond. Per telegram werd hem spoedige beterschap toe gewenst. De actrices van de toneel groep werden gehonoreerd met een bouquet bloemen. Oecumenische bijeenkomst. Za terdagavond wordt in het cultureel Centrum een oecumenische paasbij- eenkomst gehouden. Deze avond be gint om 8 uur. Het woord zal ge voerd worden door pater Leopold Verhagen, bekend epiloogspreker van de KRO en ds. Toornvliet. Geboren: Christine Martina Maria d.v. Edelaar, Bernardus Jacobus en Alders, Aleida Maria Anna; Nienke Wendy d.v. De Boer, Gerrit en Meij er, Hendrika Elizabeth; Hendrik Joan z.v. Velthuizen, Hendrik Arie Joan en Van Egmond, Henny Cato; Ritzo Pierre z.v. Van der Meij, Johan Pie ter en Loggen, Corry; Mieke Adria- na d.v. Ziel, Pieter en Brugman, Adriana Cornelia; Josephine Hermine Sophia d.v. Schrama, Joseph Marie en Overdevest, Hermine Maria Adri ana Josephine; Jansje Johanna d.v. Knol, Lucas en Koop, Klaasje; Jean- nette Maria d.v. Blanken, Arie Ma- rinus en Veenstra, Hendrika Wille- mina; Anna Catharina d.v. Van Vliet, Catharina Elisabeth. Ondertrouwd: Brouwer, Willy Au gust Frederik, geb. 5 okt. '38, assis tent calculator en Dirkse, Catharina Maria Cornelia, kapster, geb. 25 juli '41, wonendë te Leiden; Nanlohy, Paulus Willem, geb. 16 sept. '26, amb tenaar bij de Prov. Waterstaat en Huka, Saartje, geb. 11 juli '24, zon der beroep, wonende te Vught; Rae- ven, Harry Lambert Martin Maria, geb. 23 okt. '43, schrijver der eerste klasse van de Koninklijke Marine, wonende te Weert en Van der Krogt, Wilhelmina Jacoba, geb. 30 juli '44, hulp in de huishouding. Overleden: Pieterse, Anna Wilhel mina, wed. van C. J. van Leeuwen, 75 jaar; Keijzer, Paulus Frederikus, 20 dagen. Daarom: ga eerst kijken bij Lampe, royaal kiezen uit een koninklijke collectieu slaagt bij fris-Jong-jeugdig geselecteerd uit alle mode-centra perfect In afwerking en uitvoering scherp geprijsd vrij kiezen en bij ruil contant geld terug Vtotte Aatralon jumper ('t lijkt wel zijde) in 5 frisse kleuren. Raglanmouw, ideale pasvorm. Astralon Italian met nieuwe kraag. Rok is gevoerd. Let u eens op de inge weven streepeffecten. In marine f wit, turquoi se/zwart B en rood/ zwart B Maten 36-44 Deze kwaliteits-verklaring geeft u de zekerheid dat alle kleding van Lampe tenvolle de prijs waard is die u ervoor betaalt En onze Kwaliteits Verklaring is uw garantie. Voor geselecteerdefris-jong- jeugdig mode, voor perfecte afwerking, voor uitgezochte stoffen. Astralon b.v., de moderne stof met het lichte glanseffect. Soepele stof, zo gewassen, zo droog en heerlijk in gewicht. We hebben ze voor u, de pakjes, vesten en jumpers in verrukkelijk Astralon (van Motte, Mouscron) en we hebben ze voor aantrekkelijke prijzen. KWALITEITS VERKLARING FRIS-JONG-JEUGDIG 22 vestTgfngen, verspreid over heel Nederland Een Juweel van een vest. Astralon, prachtig modern pllssé gebreid. In 4 kleu ren en met gar nering van wapen- knopen op de zakken.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9