D. WARMENHOVEN VOORZITTER VAN VOORHOUTSE V.V.V. Het proces tegen Kroaten in Bonn Lugubere vondst Bonneter iererkoop WOENSDAG 18 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 In 1963 logeerde 2000 vreemdelingen in Voorhout In café „De Bonte Koe" hield de V.V.V. Voorhout haar jaarlijkse alge mene vergadering, voor de laatste keer onder leiding van de heer C. Ph. F. Zeiler, omdat hij als voor*, aftrad. Met goedkeuring van de vergade ring werd hij tot ere-lid benoemd. Tot nieuwe voorz. werd bij enkele candidaatstelling gekozen de heer D. Warmenhoven. Als bestuursleden werden herkozen de heren L. van Schie, C. L. M. Prins, P. Noordermeer A. G. Bouw en als nieuw bestuurslid de heer J. Jongeneel. Het informatiebureau is nu geves tigd Reigerslaan 26, Voorhout. De werkzaamheden verband hou dende met het onderbrengen van gas ten, zijn vanaf heden als volgt inge deeld: Buitenland en algemene lei ding, de heer J. Jongeneel, Reigers laan 26 met assistentie van de heren Th. M. Warmenhoven, H. A. Tiggel- man en W- Meskers. Plaatselijke aan meldingen. de heer M. A. Hoek, He renstraat 61. De prijzen voor het jaar 1964 zijn: Logies met ontbijt 6.60 p.p. p. dag. Volledig pension S 12.50 p.p. p. dag. Van het gemeentebestuur werd alle mogelijke medewerking ontvangen, terwijl wederom een subsidie van 500.— werd toegekend. Hierdoor was de vereniging in staat 250.— bij te dragen aan de streek-voor jaars folder. Medewerking van organisaties en particulieren was goed. 1963 Was voor de veren, een top jaar. 2000 Gasten werden onderge bracht. Hierop is het bestuur trots. Onder de gasten waren Engelsen, Fransen, Zwitsers, Oostenrijkers, Ira- nen, Duitsers en Hollanders. De heer A. G. Bouw was de tolk van allen, om de soheidende voorzit ter dank te brengen. Hij bood hem 'n cadeau aan. Ook burgemeetser P. Smolders richtte zioh tot de scheiden de voorzitter. Hij begreep heel goed dat het hem moeilijk viel zijn taak aan een ander over te dragen. Ook de nieuwe voorz. werd door spr, gecomplimenteerd. Hij hoopte dat hij evenals zijn voorganger deze taak met hart en ziel zal vervullen. RIJPWETERING Uitslag prijsjassen De uitslag van het prijsjassen t.b.v. de bejaar- denkas was als volgt: kruisjassen: 1. C. Zandvliet 3861 p.; 2. mevr. Van 't Hart 3605 p.; 3. mej. Tr. Weenink 3568 p.; 4. C. Bakker 3559 p. Klaver jassen: 1. P. Koot 5556 p.; 2. F. Fran ken 5416 p.; 3. H. Straathof 5270 p 4. mevr. KoekOlyerhoek 5227 p.; 5. mej. J. van Hameren 5077 p.; 6. B. Bax 5043 p.; 7. J. Bakker 4994 p.; 8. G. Stlpdonk 4990 p.; 9. C. Zoete melk 4970 p.; 10. mej. R. de Koning 4970 p.; 11. W. Weenink Wz 4953 p. Vrijdagavond a.s. om 8 uur precies nog één keer prijsjassen in café „Rustoord" en dan wordt a.s. dins dagavond het kaartseizoen besloten met de grote finale in café „De Ver gulde Vos". Zie ook de advertentie in dit blad. PRIJZEN IN DE SPORT-TOTO Vijf deelnemers worden deze week verrijkt met een bruto-bedrag van 23.565, 30 uit de toto-pot. De deel nemers aan de sport-toto van een week geleden (551.983) zorgden voor een prijzenbedrag van 214.230, Voor de eerste prijs was een bedrag beschikbaar van 117.826,50 en voor de tweede prijs 64.269,127 Deel nemers verdelen de tweede prijs en krijgen 502.10 per persoon. Het prijzenbedrag groot 32.134,50 voor de extra-prijs wordt verdeeld door 110 totoisten die 292.15 bruto krijgen. „Thuis zijn wij jachtwild" Een 26-jarige Kroaat, Stjepan Bi- lanciz, die met zeven landgenoten in Bonn terecht staat voor een bom aanslag op het gebouw van de Zuid- slavische handelsmissie in Bad Go- desberg, zei gisteren voor de rechter, dat hij een anoniem briefje had ont vangen, waarin hem werd opgedra gen met de anderen op 29 november 1962 in Dortmund te zijn, waar een bus met landslieden op hen stond te wachten. HU gaf toe benzine gego ten te hebben over documenten in het gebouw en deze in brand gesto ken te hebben, maar ontkende, dat hü met Molotov-cocktails gegooid zou hebben. Bilanzic zei nu: „Thuis zijn wij Kroaten jachtwild. Voor ons bestaat geen gesloten seizoen. Ze zouden toch minstens de dierenbeschermings wet op ons kunnen toepassen". Een van de beklaagden is een priester, Rafael Medic-Skoko, die er van wordt beschuldigd, de anderen tot de aanval te hebben opgestookt. Een andere beklaagde, de 39-jarige Franjo Percio, zou de Zuidslavische zaakwaarnemer hebben vermoord. Deze werd tijdens de overval aange schoten en overleed later. Opnieuw proces wegens oorlogsmisdaden Gisteren is in Keulen een proces begonnen tegen de voormalige SS- kapitein Werner Schoenemann, die beschuldigd wordt van moord op minstens 3.197 Joden en Russische krijgsgevangenen van Aziatische af komst en Russische politieke com missarissen. Hij wordt bovendien be schuldigd van medeplichtigheid aan de moord op nog 800 Joden. Schoenemann zou enkele zijner slachtoffers eigenhandig doodgescho ten hebben en bevel gegeven hebben tot het doodschieten van de rest als commandant van een speciaal execu tiepeloton in Oost-Polen en Wit- Rusland in de zomer van 1941. De verdachte, een Keulse zaken man, heeft zich sinds mei 1961 in voorlopige hechtenis bevonden. Het lyrisch theater „Vincenzo Bellini" te Palermo, in 1617 gebouwd als „muziekconservatorium", is door brand volledig verwoest. De brand brak uit tijdens een voorstelling. De schade bedraagt honderd miljoen li re (f 6 min.) In het theater zijn kun stenaars van wereldnaam, zoals Sa rah Bernard, Eleonora Duse en Fran cesco Tamagno opgetreden. Z.-Afrikaanse bisschoppen in het Buiten IJ tegen nieuwe Bantoewet De rijkspolitie te water in Amster dam heeft gistermiddag een lugubere vondst gedaan: op de glooiing van de Zuiderzeedijk achter het kamp Zee burg in het Buiten IJ ontdekte zij 'n lijk vermoedelijk van een man waar het gehele onderlichaam, een gedeel te van het hoofd en een gedeelte van de borstkas ontbrak. Identificatie is zeer moeilijk vol gens de politie. De recherche gaat na of dit het verminkte lichaam is van iemand die op de lijst van vermiste personen voorkomt. Aan een misdrijf wordt in dit stadium van onderzoek nog niet gedacht. De politie kon niet met enige zekerheid mededelen hoe lang het lijk al in het water moet heb ben ONLUSTEN IN WEST-BENGALEN Bij een aanval op een groep fa brieksarbeiders in Belgharia op on geveer 10 km van Calcutta zijn maan dagavond zestien mensen om het le ven gekomen. Circa honderd arbeiders werden met vuurwerk bestookt toen zij op weg waren naar de fabriek om de avondploeg af te lossen. In de ver warring die daarop ontstond zouden zij met steekwapens zijn aangevallen door een andere groep arbeiders. Van officiële zijde is meegedeeld dat al le vermoorden Mohammedaan zijn. Twee van de negen gewonden zijn Hindoes. De oud-gouverneur van de Ame rikaanse staat Minnesota, Harold Stassen, zal zich kandidaat stellen bU de republikeinse voorverkiezingen voor het presidentschap in de staat Californië. De Zuidafrikaanse bisschoppen hebben.in Pretoria ia een gezamen lijke verklaring de nieuwe Bantoe- wet, die bij het parlement in behan deling is „geen ontkenning van so ciale moraal en christelijk denken" genoemd. De betrokken wet regelt het verblijf van negers buiten de re servaten. De bisschoppelijke verklaring zegt voorts, dat de wet „verscheidene voorzieningen ten goede voor de ne gers bevat, maar in zijn geheel een inbreuk op de primaire menselijke rechten betekent. Zeven miljoen ne gers zullen erdoor worden beroofd van het recht op verblijf, reizen en werken buiten de Bantoegebieden, dus in viervijfde van de gehele repu bliek". Vliegtuig voor 1200 man De „Douglas Aircraft Com pany" heeft bekendgemaakt de mogelykheid te bestuderen voor de bouw van een vliegtuig „Icare", dat 1.200 militairen met een snelheid van 27.200 km/h kan vervoeren. Het toe stel zou in staat moeten zijn binnen maximaal drie kwartier elk punt op de aardbol te berei ken. GEMEENTE NIEUWKOOP SLOPEN GYMNASTIEK LOKAAL EN LOODSEN ACHTERWEG Ten gemeentehuize zijn verkrijgbaar bestekken, aan de hand waarvan kan worden ingeschreven voor het slopen van het voor malig gymnastieklokaal Dorpsstraat 115 en van de loodsen en bijgebouwtjes op het terrein aan de Ach terweg. onmiddellijk ten westen van het Raadhuis pad. Inschrijvingen worden in gewacht vóór dinsdag 31 maart 1964, des morgens 10 uur. Nieuwkoop, 18 maart 1964 Burgemeester en wethouders van Nieuwkoop, De secretaris: P. OSKAM De burgemeester: M. P. v. d. WEIJDEN DOET VERKOPEN ADVERTEREN 2* Doktersassistente zoekt ruime ongemeubileerde kamer met vrije keuken, liefst bij het station. Br. onder no. 5467 bur. v.d. bl. 3T Accordeonist. Amuse mentsbandje heeft plaats voor een accordeonist (e). leeftijd 16 tot 20 jaar. Br. onder no. 5484 bur. v.d. bl. S? Hondeneigenaren. U bent uw hond kwijt, kom dan kijken in het Leids Dierenasyl "aan de Besjes laan bij de Hoge Rijndijk (bushalte). Heeft D een feestje? Wij verhuren serviesgoed lepels, vorken, messen glaswerk, enz., enz. Het Emaillehuis, Haarl.straat 160-165B. 2? Trouwrijden? Verras uw bruid! Bespreekt onze nieuwe 7-pers Chryslers heerlijk verwarmd. Alle inl.Zeemanlaan 12a, Lei den, telef. 23055 7? Autorijles, Frans God- aljns erkende (VAMOR) rijschool. Snelle dus voor delige opleiding in nieuwe Opeis. Madoerastraat 29 Garenmarkt 5, tel. 34430 - vraagt voor haar ADMINISTRATIE, zo spoedig mogelyk een Vrouwelijke Leeftijd niet beneden de 20 jaar. Goed kunnende typen. Mulo-diploma vereist. Sollicitaties, uitsluitend schriftelyk, te richten aan de directie van De Leidse Courant, Papen gracht 32, Leiden. Adverteert in dit bladu heeft nimmer zó'n succes gehad Verenigingsdrukwerk zoals: PROGRAMMA'S BILJETTEN REGLEMENTEN CONVOCATIES N.V. DE LEIDSCHE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN Fully-fashioned gebreid damesvest. In 10 Italiaanse modekleuren: ananas, rose, bleu, rood, mokka, turkoois, wit, marine, zwart en grijs14.90 Polo-pullover van zeer mooie kwaliteit. Dit model openvallende kraaQ staat ook in grotere maten zeer flatteus. Keuze uit 10 modekleuren13.90 Msisjssvestje in Shetlandsteek. Ge minderd gebreid. Voor 4-14 jaar. 14 Jaar 16.95; 4 jaar10.95 Sportieve mslsjespullover, geheel ge minderd gebreid in Shetland-steek. In rijs, koren en rood. 14 Jr. 15.95; 4jr.9.95 ÏO Hagen lang... grootse onder Hralonvlag Pittige Italiaanse pullover. Ook Pullover met moderne rol- verkrijgbaar met kort mouwtje, kraag. Fully-fashioned Italiaans In de nieuwste modetlnten, zo- model. In 8 modekleuren, o.m, als zwart, wit, biljartgroen, rood zwart, wit, biljartgroen, goud, en turkoois 12.90 azuurblauw en rood. Met lange mouw 14.90; korte mouw 12.90 Twinset in de 12 meest geliefde Damesvest met modieuze revers- kleuren. Het pullovertje is afgewerkt kraag. Ook biezonder geschikt voor met een ritssluiting. O.m. verkrijg- grotere maten. Een keur van kleuren, baar in de kleuren marine, bleu, wit, o.m. wit, grijs, marine, goud, rood, grijs, zwart, rood en goud. 24.75 beige, turkoois, rose en bleu. 19.75 VROOM DREESMANN leiden alphen

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5