Jo. - KVP met frisse moed van start gegaan i Pok voor (MMMMIIi Leidse Top-Tïen „BEZETEN VAN POLITIEK" Lezers van „Ook voor Jou": The Beatles zijn de besten Noodkreet uit Aruba I I ZATERDAG 14 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 POLITIEKE OPLEVING IN LEIDEN Een veertiendaagse pagina voor ie dereen, die jong is, jong denkt en zich jong voelt, onder redaktie van Anton Abma en Cees van Leyden. De platen, die volgens de le zers en lezeressen van „Ook voor Jou" het meest in trek zijn, bleken ook de meest ver kochte te zijn in Leiden, in de periode van 29 februari tot en met 13 maart. (Cijfer tussen haakjes geeft de rangschikking op 29 februari aan). (1) i. I want to hold your hand The Beatles. (5) 3. Hippy hippy shake, The Swinging Blue Jeans - The Hot Jumpers. (2{) 4. Tombe la neige, Adamo. (-) 5. She loves you, The Beat- Willeke (8) 8. Drmamars, The Spot- nicks - J or gen Ingmann. (6) 9. Kansas City, Trini Lo pez. (7) 19. Niemand zal mijn tranen zien, Cisca Peters. VOORZITTER BOUDEWUN OTTEVANGER i Het gonst in Leiden weer van de politieke activiteiten! Ontketend door jongeren! En daarmee is meteen de gedachte, dat jongeren politiek onge ïnteresseerd zijn, naar het rijk der fabelen verwezen. De grote motor achter die nieuwe, bruisende werkzaamheden is de Rech ten-student Boudewijn Ottevanger. In record-tijd heeft hij zich niet alleen door de diverse examens gewors teld, maar ook veel werk verricht om de animo voor politiek onder de jon geren te stimuleren. Weinig interesse gekweekt Boudewijn Ottevanger is van me ning dat er weinig is gedaan om de politiek by de jeugd te brengen, en daarom ook klaar te maken om op 21-jarige leeftyd juist te stemmen. Hij deelt de mening, dat politici zich niet eens per 4 jaar, by de verkie zingen, moeten laten zien. Voorts Wind in de zeilen Dit kunnen wij gerust schrijven over de nieuwe Jo-KVP te Leiden. En die „weder-geboorte" Is eigen lijk vreemd begonnen. Boudewijn Ottevanger interesseerde zich nogal voor politiek en kwam rodoende te recht op een KVP-vergadering, vo rig jaar oktober. De voorzitter van afd. Leiden bleek één van zijn promo tors te zijn, nl. prof. mr. W. L. G. Le- maire, en op zijn aandringen trad Boudewijn toe tot het bestuur als jongeren-afgevaardigde. Hij vond de politiek interessant en verdiepte zich in de diverse proble men. Hoorde over de vroegere Jo- KVP en ondernam weer acties. On der studie-genoten, (vele) vrienden en kennissen, bracht hij steeds de poli tiek ter sprake en wist zodoende di versen ertoe te bewegen lid te wor den van de KVP. De kiesgerechtigde leeftijd is niet voor niets op 21 jaar gesteld, zegt Ottevanger, „wij jongeren hebben nu een stem in het kapittel en moeten die ook duidelijk laten horen". Dit wist hij goed over te brengen en 13 december van het vorig jaar belegde hij een eerste avond. Nu, ongeveer 4 maanden later telt de Jo-KVP zo'n 40 leden, die Boudewijn over 3 groe pen heeft verdeeld: studenten, KAJ- ers en een „middengroep". Dat drie- groepen-systeem heeft als belang rijk voordeel dat er meer gediscus sieerd wordt. Drie groepen, drie me ningen en dan maar praten. heeft hij ook het ongenoegen beluis terd onder de jongeren over het Leids Woningbouw-beleid. „Maar wij moe ten ons er intenser mee bemoeien, laat je horen en laat je zien,,' zegt Boudewijn. Jo-KVP riaht zich niet uitsluitend tot Leidse jongeren, maar ziet graag leeftijdgenoten uit de andere ge meenten. „Er moet meer contact ko men tussen de jongeren en tussen de districten". Van al die by eenkomsten worden rapporten gemaakt, die ge zonden worden naar het Hoofdbe stuur of de plaatselijke fractie. „In dien wij onze stem laten horen, luis tert men ook naar ons," zegt de ent housiaste Boudewyn, „en spelen wij pas echt mee in de politiek." Eerste zitting Enige tijd geleden is de eerste zitting gehouden van het Leid se Jeugdparlement. Boudewijn Ottevanger heeft een belangrijke bijdrage geleverd tot de her-op richting hiervan. Jongeren van andere richtingen en met ande re meningen ontmoeten is zo be langrijk. „Wij worden voor de zelfde politieke problemen ge steld, wij moeten hier over kun nen praten!" Boudewijn ver volgt: „Daarom was ik ook zo happy dat de communisten aan wezig waren, het zijn ook hun problemen enzij zijn goed van de tongriem gesneden". Het eerste onderwerp van discus sie bij het Jeugdparlement was het landbouwbeleid, nationaal en inter nationaal; volgende malen wordt ge sproken over de commerciële tele visie en het aardgas. Onze volgende bijeenkomsten wor den gelukkig gehouden in de Raads zaal, dat geeft cachet aan de zaak, dan gaat het er allemaal tenminste echt aan toe". Het is de grote wens van de Jo- KVP-voorzitter, en volgens hem ook de toekomst, dat ook in Nederland alle christelijke party en zich vereni gen in éénnet als in Duitsland. Wij geloven, dat wij allen erg ge lukkig mogen zijn met die politieke opleving te Leiden en omgeving en wij hopen van harte, dat er van hogerhand, nu wordt gezien dat po litiek de jongeren beslist kan bezig houden, bijdraagt en nog meer aci- veert. Aan Boudewijn Ottevanger en zijn steeds groeiende Jo-KVP zal het beslist niet liggen!!! Geen eerbied meer voor grijze haren Vele briefkaarten zijn in het begin van deze week ter redaktie binnenga* komen naar aanleiding van onze vraag: „Welke plaat hoor je het liefst" en „Welke plaat is zo grijs ge draaid, dat je zegt: die wil ik nooit meer horen". BOEKEN voor de JAZZLIEFHEBBER Bij de uitgeverij Kosmos in Amsterdam verschenen in de serie „Jazzfenomenen" drie boeiende boekjes over Charlie Parker, Miles Davis en Dizzy Gillespie. Ze zijn uitstekend ge schreven en geven een goe£ beeld van de muzikale ontwik keling van deze drie groten uit de jazz. Daar er zeer veel namen en uitdrukkingen in voorkomen, diie naar alle waarschijnlijkheid slechts aan insiders bekend zijn, zal niet iedereen de werkjes met evenveel plezier lezen als wij. Het lijkt ons overigens een uitmuntende gedachte van uit geverij Kosmos op deze wijze wat meer bekendheid te geven aan leven en werken van de individuele jazz-musicus. De prijs moet voor de jazz-fan geen onoverkomelijk bezwaar zijn: 3.50 per stuk. Het lag voor de hand. Met ruime voorsprong op de eerste plaats: „I want to hold your hand" van The Beatles. En nu maar hopen, dat „De Kevers" (zo zouden we beatles kun nen vertalen, het scheelt maar één letter) hun belofte zullen houden en jullie handen komen vasthouden. Eveneens met overweldigende meer derheid werd tot grootste flop geko zen: ja, natuurlijkGert Timmer mans „eerbied voor grijze haren". DE WINNAARS En nude winnaars. Na loting werden dat: Bep Wessendorp, Meer hof 9, Leiden, die „I want to hold your hand" krijgt toegestuurd, en Maria van de Salm, Ofwegen 4 te Woubrugge, die wij kunnen verras sen met „Ik heb eerbied voor jouw grijze haren". Nee, we bedoelen jou niet, hoor Maria. Volgende week wor den de platen naar de gelukkigen verzonden. Beste lezers (essen), waren jullie niet zo gelukkig om een plaat in de wacht te slepen, of deden jullie nog niet mee, over veertien dagen hebben jullie weer een kans. Schrijf de top èn de flop van je keuze op een brief kaart en stuur die vóór donderdag 2 april naar: Redaktie „Ook voor Jou", Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden. Onder alle inzenders, on geacht hun plaat boven- of onderaan de tophitparade staat, verloten wij weer de TOP- en de FLOP-plaat. LIET BS AL WEER enige tijd geleden, dat de Nederla tü, Johnny" (Johnny, waar kom je vandaan?) met i Johnny is net twintig jaar oud, doch reeds lang het o dere landen in Europa. Ook in Nederland geniet Johnny tieners. Wie herinnert zich niet de wilde taferelen in h de jeugd in vervoering bracht. Zelfs mensen, die hun ti waarderend spreken over Johnny's liedjes; vooral zijn En terecht. Hij heeft een mooie, warme en indringend ndse première plaats vond van de speelfilm „D'ou viens- n de hoofdrol Johnny Halliday. nbetwiste rock- en twist-idool van Frankrijk en vele an- grote bekendheid en kan hij een potje breken bij de et Amsterdamse Concertgebouw, waar Johnny vorig jaar enerjaren al lang achter de rug hebben, hoorden wij vaak meer rustige nummers spreken ook vele ouderen aan. e stem en een heel goede voordracht. JOHNNY IS EEN niet weg te denken figuur in de Fra nse hitparade. Weken achtereen stond hij no. 1 met „Tes tendres armées", hetzelfde liedje, waarmee Willeke Alberti een gouden plaat veroverde: „Spiegelbeeld". Ook „Pour moi la vie va com men eer" was een echte kasmagneet. Met een variant op de filmtitel zouden wij willen vragen: „Waar ga je naar toe, Johnny?". Het zie t er naar uit, dat hij voorlopig de weg naar het succes zal blijven bewandelen, want hij werkt hard en schaaf t dagelijks aan zijn stijl. WIE SCHRIJFT ER GRAAG BRIEVEN HET DOET de redaktie van „Ook voor Jou" deugd te weten, dat de jeugdpagina ook in het verre westen gretig aftrek vindt. Tot die conclusie moesten wij wel komen, toen wij deze week een schrijven ontvingen van vier lezeressen op Aruba. Deze jonge meisjes deden een beroep op ons en op de lezers van „Ook voor Jou": beste fans, stel onze overzeese vriendinnen niet teleur en geef gehoor aan hun op roep om correspondentievrienden en -vriendinnen. De namen zijn: Norma Laclé, 17 jaar, Fahrenheitstraat 4, Oranje stad; Yolanda Klaphaak, 15 jaar, Tarabana 24; Lidia Geerman, 15 jaar, TL. 251A en Myma Erasmus, 17 jaar, T.L. 231. Zij wonen allen op Aruba, Nederlandse Antillen. Vergeet dat er niet bij te vermelden op je brief aan deze meisjes. De eerste drie adressen vragen een cor respondentievriend of -vriendin, terwijl Myrna een corr. vriend vraagt van 18 a 20 jaar. WEEKEND VOOR LATE ROEPINGEN Het „Antonianum", opleidingsin stituut voor late roepingen, organi seert op 21 en 22 maart te Amster dam een weekend voor jongelui tussen 17 en 30 jaar, die belangstel ling hebben voor het priesterschap en zich hierover willen oriënteren. Op het programma staat o.a. een conferentie met als onderwerp: „Wat is roeping?". Ook practische moei lijkheden komen aan de orde, zoals de duur en de kosten van de studie, terwijl de deelnemers tevens in de gelegenheid worden gesteld persoon lijke belangen met de directeur te bespreken en kennis te maken met de bewoners van het huis. Inlichtingen zijn verkrijgbaar by het Antonianum", Prins Hendrik kade 144, Amsterdam-C. KINDERBEDEVAART LOURDES 19 64 Het comité Lourdes Bedevaart der KAB, organiseert van 30 april tot 7 mei de jaarlijkse kinderbedevaart. Deze wordt voorafgegaan door een novene van de schoolkinderen. SAMMY DAVIS jr. VOOR NED. TV De AVRO heeft de Amerikaanse zanger, acteur en entertainer, Sam my Davis jr., gecontracteerd voor een televisie-optreden in Nederland. De opnamen voor dit programma, dat tot stand komt in samenwerking met de Belgische televisie, zullen in de nacht van vrijdag 20 op zaterdag 21 maart, direct na afloop van de regu liere avondvoorstelling van de musi cal „The sound of music" worden gemaakt in theater Carré in Amster dam. De one man show van Sammy Da- vis jr., die zal worden begeleid door zijn eigen combo en door het 26 man sterke orkest van Francis Bay, zal door de AVRO-televisie worden uit gezonden op zaterdag 11 april. Jeugdkamerorkest geeft nieuw concert Zaterdag 21 maart wordt het eerste concert gegeven in de jaarlijkse reeks concerten van het Jeugdkamerorkest. Ditmaal wordt het niet in de Lakenhal gehouden, maar in de Zuiderkerk aan de Lammenschansweg. Het Jeugdkamerorkest is nu in zijn vierde jaar en hierover moet men niet te licht oordelen. Het orkest bestaat uit 35 leden die allen amateurs zijn. Het zijn scholieren van de hoogste klas van de middelbare scholen, studenten en leer lingen van het conservatorium. Hoe moeilijk het is om van deze groep jeug digen een homogeen gezelschap te cre- eren, laat zich gemakkelijk denken. Daarom is de continuïteit een zaak van voortdurende zorg. Toch zijn de leden allen graag by het orkest, niet in de laatste plaats door de prettige sfeer die er onderling heerst. Een van de leden vertelde dat hij door het ensemble-spel in het orkest meer geleerd had, dan op de individuele muzieklessen, waar de leerling alleen maar het solo-spel leert Als voorbeeld noemde hij het piz zicato-spelen, wat eerst een onover komelijk bezwaar was, maar samen in het orkest vanzelf ging. Voor het ko mende concert hebben zij sinds septem ber iedere dinsdagavond gerepeteerd onder de bezielende leiding van dirigent Henk Briër. Ook dit jaar hebben zij zich weten te verzekeren van de mede werking van de sopraan Lenie Stevens- Ridderhof en Henny Ravenstein, viool. Op het programma staan werken van Beethoven, Handel, Mozart, Vivaldi, von Weber en Andriessen. De dirigent ver telde ons dat dit jaar de bezetting bij zonder goed was en omdat we het peil van de vorige jaren kennen, zien we vol vertrouwen het komende concert tege moet PAPS SPAARPOT Een eerzame, doch ontegen zeggelijk vermoeide huisvader zat onlangs ergens in Engeland na het avondmaal in een ge makkelijke stoel te slapen. Met open mond nog wel. Zyn een jarig zoontje, dat als de meeste van zijn leeftijdgenoten een onvoorstelbare lust tot experi menteren en ontdekken aan de dag legde, kon de verleiding niet weerstaan en gooide on verwijld een fiks geldstuk in zijn vaders mond. De munt bleef in het keelgat steken en de peuter peuterde het geld stuk met zijn kleine vingertje verder pappies keel in. De goede man moest ijlings in het ziekenhuis worden opgenomen. Zijn toestand is thans redelijk. Het verhaal gaat, dat paps, zo dra hij weer thuis is, van het geldstuk een spaarpot voor zyn ondernemende zoon zal kopen. De Franse componist-zanger Charles Aznavour, die op het ogenblik een tournee door Rusland maakt, heeft zijn 92-jarige grootmoeder terugge zien. Hij bracht haar een bezoek in Yeravan in Armenië, waar zij leeft. Het weerzien tussen grootmoeder en kleinzoon, na veel jaren scheiding, was voor beiden een aangrijpend mo ment.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 8