TYPISTE heeft de begroting voor 1964 afgehandeld ZATERDAG 14 MAART 1964 DE LETDSE COURANT PAGINA 5 RAAD VAN LEIDSCHENDAM In de gisteravond gehouden raadsvergadering hebben b. en w. van Leid- schendam repliek gegeven op de door de leden tijdens de algemene be schouwingen naar voren gebrachte wensen en aanmerkingen. De burge meester was het er over eens dat de begroting voor 1964 wel wat laat was verschenen. Voor het vervolg zal naar meer tijdige indiening gestreefd worden in de hoop dat ook Ged. Staten meer haast met de goedkeuring zullen maken en niet 10 maanden zullen nodig hebben zoals voor de goed keuring van de begroting 1963. In verband met de precaire financiële situatie van de gemeente zullen b. en w., overeenkomstig de wens van verschillende leden, de uiterste zuinigheid betrachten en aan het rijk een aanvullende uitkering uit het gemeentefonds verzoeken. Voorstellen tot verhoging van de plaatselijke belastingen en retributies zullen eerlang ter tafel komen. De reserves van het gemeentelijk lichtbedrijf zijn nog niet zodanig, dat aantasting van de reserve voor dekking van het tekort op de begroting aanvaard kan worden. Nog geen verhoging van tarieven nutsbedrijven Ondanks de slechte toestand van de financiën achten b. en w. het niet verantwoord voorhands over te gaan tot verhoging van de tarieven van de nutsbedrijven te meer om dat wij nu in een tijd van welvaart leven. Als op aardgas overgescha keld wordt zullen waarschijnlijk te gelijk nieuwe tarieven ingevoerd kunnen worden. Ook de subsidies aan landelijke en regionale instellingen, waarbij Leid schendam geen direct belang heeft, zullen onder de loep genomen worden om zo mogelijk aan de plaatselijke verenigingen zoals de kruisvereni gingen en bejaardenzorg meer steun te kunnen verlenen. Met de gemeente Den Haag heeft Leidschendam goede contacten wat wel voornamelijk bewezen wordt bij de verdeling van het aan het ag glomeraat toegewezen aantal bouw vergunningen. Een derde wethouder achten ook b. en w. dringend noodzakelijk. De wethouders hebben naast hun ge meentelijk ambt nog privé belangen te behartigen zodat zij voor de ge meente geen volle dagtaak kunnen opbrengen. Daarom zou verdeling van de wethouder lij ke bezigheden drin gend gewenst zijn en burgemeester en wethouders wachten dien aangaande een voorstel uit de raad. De vraag om de ijsbaan om te bou- ken tot kunstijsbaan kan wegens de hoge kosten niet vervuld worden. Ook de vraag naar een sporthal moet voorlopig naar het rijk der idealen verwezen worden. Woningtoewijzing. Wethouder Van der Laan is nog steeds hoopvol gestemd, dat Leid schendam een verhoogde woningtoe wijzing zal krijgen. Hiervan is de realisering van het grote plan Noord afhankelijk. Het aanvankelijke plan tot stichting van goedkope woningen in de omgeving van de Rozenlaan kan geen voort gang hebben wegens onoverkomelijke bezwaren. De bewoners van woningwetwonin gen, die een zodanig inkomen genie ten dat zij eigenlijk niet meer in die woningen thuis horen, zullen per cir culaire vriendelijk verzocht worden een duurdere woning te betrekken zonodig onder toekenning van finan ciële tegemoetkoming door de ge meente. Verder deelde de wethouder mede dat alles in het werk wordt ge steld tot het bouwen van meer goed kope woningen. STOMP WIJK Do voorspoedige ontwikkeling van Stompwijk wordt op alle mogelijke wijzen bevorderd maar het aanleggen van een nieuwe verbindingsweg met Leidschendam kan wegens de hoge kosten niet in overweging genomen worden. Wat betreft voorkoming van antenne-chaos deelde de wethouder mede dat van de katholieke en de christelijke bouwverenigingen de toezegging was ontvangen dat zij op hun bouwwerken een centrale antenne zullen plaatsen ook voor het tweede televisienet. Zodra het binnenkort te verwach ten ontwerp streekplan is ontvan gen zal overwogen worden hoe een betere verkeerssituatie verkregen kan worden. Ook de voormalige tram baan zal nader bezien worden en aan de hand van het reeds ontvangen schetsplan zal zo mogelijk een weg voor gemotoriseerd verkeer worden aangelegd. VERWEER Wethouder Ten Heuvelhof beant woordde breedvoerig de z.i. op vele punten ongemotiveerde kritiek van de heer Boone (PvdA) op het onder wijsbeleid van het college. De wet houder vroeg de heer Boone zijn be schuldigingen waar te maken en geen beschuldigingen te richten tot perso nen of schoolbesturen, die zich hier niet kunnen verdedigen. De heer Boone dient te bedenken dat er wet telijke regelingen zijn welke de be voegdheden van de gemeente en ook van de schoolbesturen regelen. Ook is het niet waar dat het college al leen het oog heeft op de onderwijs voorziening in Noord, ook Leidschen dam staat volledig in de belangstel ling getuige het feit dat daar een katholieke school gesticht zal worden terwijl tevens gewerkt wordt aan de spoedige realisering van een ka tholieke lagere school aan de St. Wil 1 ibrordusstraat. Ook zijn b. en w. diligent ten aan zien van de mogelijkheden tot ves tiging van scholen voor middelbaar eu voorbereidend hoger onderwijs. Nadat de vergadering even ge schorst was gingen meerdere spre kers nader in op de antwoorden van b. en w., maar veel bijzonders lever den deze replieken niet op. De begroting werd tenslotte goed gekeurd met een tekort op de gewo ne dienst van f 104.085,95. ALPHEN AAN DEN RIJN KATHOLIEKE GRAFICI OVER NIEUWE C.A.O. De Alphense afdeling van de Ne derlandse Katholieke Grafische Bond heeft onder leiding van voorzitter A. W. G. van Leeuwen in de Sint Jo- sephzaal een uiterst nuttige jaarver gadering gehouden. Voor het nuttige element zorgde voornamelijk de heer J. Haesenbos, hoofdbestuurder, die het vele cijfermateriaal dat na voor velen uiterst ingewikkelde bereke ningen in het huidige loonpeil resul- teeert, in een eenvoudige, begrijpe lijke taal voor een ieder heeft omge zet. Hoewel er op enkele punten nog wel wensen zijn, kan het resultaat van vijf onderhandelingsbijeenkom sten niet onbevredigend worden ge noemd, al verheelt men niet, dat het netto-provenu weinig houvast biedt in het kader van de prijs- en loon- verhoudingen; men kan zich name lijk niet onttrekken aan de realiteit, dat de talrijke prijsverhogingen, gro tendeels al voortijdig in beweging gekomen, veel van de verwachte re sultaten van de loonstrijd, gemillime terd hebben. Duidelijk kwam ook naar voren, dat de vaak verkondigde mening, dat men op het platteland in vele opzichten goedkoper leeft, niet meer te accepteren is. Bij een breedvoerige bespreking is o.m. ook gebleken, dat de z.g. bo- milo (beloning boven het minimum loon) een onbevredigende kwestie is gebleven. Tevoren had de heer Van Leeuwen een uiteenzetting gegeven van de structurele hervorming van de ka tholieke sociale organisaties, in het bijzonder die van de grafische bond, en noemde hiervan een verbetering o.a. een mogelijkheid tot een soepeler en sneller besluitvorming; een winst punt vond de heer Van Leeuwen ook, dat volgens de nieuwe structuur de mensen die tot besluiten geroepen zijn, tevoren de nodige inzichten in de desbetreffende materie verkrijgen, rondom ingelicht worden en het be stuurders zijn die ter zake kundig beslagen ten ijs komen. Blijkens het jaarverslag van de heer De Korte is de afdeling het af gelopen jaar van 48 leden gegroeid tot 59. De penningmeester, de heer Van Zeijl kon een batig saldo aantonen. De heren v. d. Aar en Redegeld heb ben hun akkoordbevinding uitge- iracht en plaatsten t.a. van enkele organisatorische en bestuurlijke za ken een paar opbouwende aanteke ningen, waarvoor zij begrip van de vergadering verwierven. De heren J. Timmerman en J. van Schaik zullen de financiële zaken dit jaar controleren. De voorzitter vertelde voor jeug dige grafici dat er ook dit jaar weer een mogelijkheid geschapen is een dag uit te gaan onder auspiciën van de Bond, een excursie ter lering te maken en een bezoek te brengen aan een ontspanningvoorstelling. Hier voor komen jonge grafici t.m. 18 jaar in aanmerking. Grafici boven die leeftijd tot en met 21 jaar mogen er een weekend van maken met een soortgelijke indeling. Het fungerend bestuur werd en bloc herkozen; de heer Van Leeuwen werd weer voorzitter. In de Russische stad Brest-Li- towsk zijn drie leden van een bap- tistische gemeente tot gevangenis straffen van drie tot acht jaar ver oordeeld wegens speculatie in dol lars en goudstukken. Een van hen, een koorleider, zou zich de opbrengst van collectes hebben toegeëigend. Studenten in Madrid hebben gisteren een demonstratie gehouden omdat een serie lezingen is afgelast, die gehouden zouden worden door professoren die bekend staan om hun kritische houding ten aanzien van de regering-Franco. Ongeveer 200 stu denten wilden het betrokken univer siteitsgebouw niet verlaten en ble ven er „zitten". Wilt L iets weten? Spreekwoord Er bestaat een spreekwoord, dat begint als volgt: f,Wie zijn hand in eigen boezem steekt "Nu ben ik de rest van dit gezegde vergeten, schrijft Ph. J. L. ons. Kunt U het aanvullen? Antwoord: Wij vermoeden, dat U in de war bent met een ander spreek woord, dat luidt: „Wie in een glazen huisje zit, moet niet met stenen gooien". Het gezegde, dat door U wordt aangehaald luidt namelijk an ders en bestaat maar uit één regel, die meestal gebruikt wordt in ant woord op roddelpraatjes: „Steek je hand in eigen boezem", hetgeen met andere woorden wil zeggen: Spreek geen kwaad van een ander, dat je zelf ook kunt hebben of hebt bedre ven. Closet In het bovenvlak van onze closetpot, waar altijd water in blijft staan is aanslag die niet te verwijderen is. Zelf niet met zout zuur. Weet U een middel? vraagt H. P. B. Antwoord: Zoutzuur is niet het aangewezen middel, aangezien dit het porcelein aantast. De aanslag moet overigens wel zeer hardnekkig zijn als die niet te verwijderen is met schuurpoeder of met de moder ne toiletreinigende middelen. Ver moedelijk is het water zeer kalkhou- dend. Past U eens het volgende mid del toe: maak een mengsel van ge lijke delen keukenazijn en water en giet dit in het toilet. Laat dit een uurtje intrekken en ziet U eens in hoeverre U de aanslag nu met een closetborstel kunt verwijderen. Lukt dat nog niet voldoende, voegt U dan wat fijn zand aan de vloeistof toe en borstelt U daarmede verder. Als zelfs dit geen resultaat afwerpt, dan is het glazuur door de zoutzuur te zeer aangetast en zult U de gele randen niet meer kunnen verwijde ren. Adres Kunt u mij het adres ge ven van de acteur Wim van den Heuvel? vraagt N. S. Antwoord: De acteur Wim van den Heuvel van de Stichting Toneelgroep Centrum woont Overtoom 19 I te Amsterdam-W. LUXOR B 1 O SC O OP ALPHEN AAN DEN RIJN vraagt voor spoedige indiensttreding: een COöPERATEUR en een HULP-COöPERATEUR Sollicitaties te richten aan: FIRMA PONSIOEN ZOON Van Mandersloostraat 40 Tel. 01720-3838 Alphen aan den Rijn Gevraagd voor onze werken in Leiden-Oegstgeest en omgeving: MONTEURS in het bezit van diploma V.E.V.-monteur; HULPMONTEURS LEERLINGEN EN GEVORDERDE LEERLING-ELECTRICIëNS welke een speciale opleiding met aange past onderwijs ontvangen. Aanmeldingen bij: C. C. KROUWELS - HAARLEM KONINGINNEWEG 6 TELEF, 14024 Gevraagd in het ST. LIDWINAHUIS, Zoeterwoudse- singel 34 te Leiden, een ASSISTENT-LEIDSTER Sollicitaties te richten aan de directrice. GEMEENTE LEIDSCHENDAM Bij de afdeling interne zaken van het bedrijf ge meentewerken kunnen wij een ervaren plaatsen met een aantrekkelijk salaris. Met mulo-opleiding en een ruime type-ervaring kunt U solliciteren bij de directeur van ge meentewerken, v. Ruysdaellaan 41a te Leid schendam. ZIEKENHUIS ST. ANTONIUSHOVE te Voorburg vraagt een MEDEWERKSTER als ASSISTENTE van de CHEF-ADMINI STRATIE. Leeftijd tot 30 jaar. De voorkeur wordt gegeven aan degene die belangstelling heeft voor kostprijsadmini stratie. Geboden wordt een prettige werkkring op een kleine afdeling. Goede sociale voorzieningen. Sollicitaties te richten aan de econoom- Bericht van Inzet Op vrijdag 20 maart a.s. om 19 uur in het Notaris huis te Leiden, afslag van het perceel Wasstraat 28 te Leiden, in bod staande op 27.200.-. Notaris mr, S. M. BRAN DENBERG, Turfmarkt 4, Leiden, tel. 21917. WOONRUIMTE gezocht Echtpaar, acad., z.k. zoekt voor tijdelijk kamers, éta- §e of flat, huurprijs geen ezw. Br. onder no. 5418 of tel. 20905 na 18.30. Telefoontjes I worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord max. 12 letters). De prijs bedraagt 1.75 tegen contante betaling. HOUTWORM EN BOKTOR Algehele verdelging door INSECT EX 10 20 jaar garantie Inlichtingen en adviezen worden gaarne verstrekt Fa. VAN BUUREN - Soembastr. 63 - Leiden - Tel. 31559 NETTE R.K. JONGEMAN KERKWASKAARSENFABRIEK Fa. A. P. PAPÓT Dorpsstraat 112 Warmond VOGELPARK AVIFAUNA VERHUUR VAN RIJPAARDEN EN PONY'S Klasse A: voor ervaren ruiters/amazonen rijden bui ten het park; Klasse B: rijden in de buitenmanege van het park; Klasse C: voor gevorderde en aankomende ruiters/ amazonen rijden buiten het park onder lei ding van onze stalmeester in groepsverband. Adverteren doet verkopen TELEFOONTJES AANGEBODEN 2 Horloges!! Voor jon gens: 17 steens ancre-uur- werk. schokvrij met stalen band 33.75 Voor meisjes 17 steens ancre-uurwerk schokvrij, doublé of chroom 39 75 Eigen werk plaats, dus 100% ser vice. Uurwerkkliniek ,;Gorthuis", alléén Lage Rijndijk 8. 2 Nu een nieuwe lamp voor wuning boot winkel of kantoor De grootste lemmerstraat 293 Leiden 2 Gebruikte bromfietser voorradig Door inruil ver «regen L)uor vakmenser nagezien Van Zijp. Haar 1 lemmerstr 295 Leiden 2 Opel Olvmpia Record 1958. uitzonderlijk mooie en gave wagen, nieuwe banden, geen olieverbruik aanrijdingvrij. Inruil en fin. mogelijk. Garage v. d Meer, Hoge Riindiik 4a. tel 25259. 2 Een niehwe woning? Voor ai uw lampen naar De Lichthal Gratis plaat sen van lampen boven de 25 in Leiden en omge ving. De Lichthal. Haar lemmerstraat 293 t.o. De Overdekte 2 Wordt uw bed slecht? Laat dit dan overtrek ken met een nieuwe da mast. In één dag klaar! 2- pers. v.a. 26.50; 1-pers. v.a. 19.50. De Kleine Winst, Hnsrlemmerstraat 51, tel 2 500 merkfittsen in ve le kleuren en uitvoeringen vu rr&dig Priizen vanal 132 50 compleet Van Zijp Haarlemmerstr 295 Kore vaarstraaf 6 Leiden 2 Gebruikte I V toestel len voorradig Door inrui verkregen Door va' men sen nagezien Prijzen v a 200 - Van Zijp, Haarlem mprstraat 279 Leiden 2 Simca 1000, 1962 met roldak Simca Etoile 1961 pracht auto. Renault Dau phine 1960 en 1962 Taunus 17M Super 1962 tegen in teressant.e priizen. Gar. v d. Meer. Hoge Rijndijk 4a. tel .25259. 2 Volkswagen Combi bus 1962. zeer geschikt voot arb. vervoer, met geel ken tekenbewijs. an le eige naar. met 3 mnd garantie Gar. v. d. Meer Hoge Rijn dijk 4a, tel. 25259. 2 Ruime keuze goede en automobielen met onze be kende garatie en service soepele financiering. Gara ge v. d. Meer, Hoge Rijn dijk 4a tel. 25259. 3? Aangeboden zonnige 4- kamerflat. parterre, ruim uitzicht, te ruilen voor 3- kamerflat. liefst 5 Meilaan Br. onder nr. 5447 bur. v d. blad. 3? Heren bloemisten' Haast U! 3 tands prima dekvorken, slechts 9.75 3 tands prima dekvorken extra lang, slechts 10.65 Bernard Schulte. Voorhout, telef. 02332-7306. 3? Gootstenen, aanrecht- bladen en keukenkasten, geheel pasklaar. Eerste klas materialen, zeer lage prijzen. Jac. Arnold us en Zn., Minnebroersgracht 9. 3? Voordeel voor U. Zijn uw stoelen, fauteuil of bankstel in versleten staat geen nood.. Wij stofferen, repareren, overtrekken 2 Een bezoek aan onze kwekerij is zeker de moei te waard. Wij zijn ruim ge sorteerd in diverse soorten planten voor uw zaak, huis of kantoor. Tevens hebben wij een ruime sortering aardewerk. Zaalberg, Lo- ré enz. en een grote col lectie koper en tin. Bloe menmagazijn C. L. Mul der, Haarlemmerweg 21, Leiden, tel, 20550. 2 Er is maar één Van der Berg, die in eigen stoffeer- derij stoffeert, repareert, overtrekt, lijmt, Gerrit Doustraat 1-27, tel. 34824, Trompstraat 66 2 Gaat U trouwen of heeft U een nieuwe wo ning? Kredieten voor iedereen tot ƒ5000.- voor aanschaf meubilair/wo ningtextiel. Vraagt gratis folder, dan krijgt U alge hele inlichtingen. Postbus 1371. Rotterdam. 3? Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk, koopt U het voordeligst bij fa Van der Vaart. Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, tel 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 2 Aangeboden: sierteelt verg. k.kas, w.kas, open grond A en B, zowel pe riode als jaar. J. van Pari don Jr., Herenweg 140A Noordwijkerhout, telef. 02533—2205. 2 Grammofoonplaten populair, klassiek top hib Keuze uit meer dan 20 000 nummers Van Zijp. Haar lemmerstraat 279 Lelden 2 Kinderfoto's en huwe lijksreportages. Foto van Bemmelen. Zuidbuurse- weg 30, Zoeterwoude. tel. 01715-353. 2 Unieke aanbieding! Enkele prachtige maga- zijnkasten, met deuren en legplanken; tegen spot prijs te koop. Atnibu. Lam- mermarkt 58, tel. 22117. Met Pasen verloven ij hebben voor U exclu sieve verlovingskaartjes. Ook voor huwelijk en leu ke geboortekaartjes Keu ze uit honderden soorten. Lage prijzen. 50 Visite kaartjes bedrukt 4.95. A. Verhoog Zonen, Haarlemmerstraat 29, tel. 22197—25374. 2 Nog enige duurdere wasmachines met schoon heidsfoutjes, dubbel wan- dig, volle garantie vanal 155-, 210.-, 310.-. Lang zaam wassers voor 3 en t kg wasgoed 200 - en 250.- Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-2-3. Leiden, tol 24409 2 Wii verzorgen al uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende prij zen, o.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes, verlovings kaartjes, huwelijksaank en uw zakendrukwerk enz Prima afwerking, vlotte bediening Halpa, Vul penservice, Haarlemmer straat 64, naast muziek handel Gé Hofenk. 2 Aangeboden: muziek lessen: piano-orgel, accor deon-gitaar, blokfluit-uke- lule, melodica-banjo. Clubs en privélessen. Aan melden Corn. Schuyt- laan 152. 2 De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels repareren, veranderen en leveren van elk slot. Haar lemmerstraat 273 (bij de Overdekte), tel. 33958 Le vering aan rijk en ge meente. Zaterdagsmiddags en maandagmorgen geslo ten. 2 Te koop: 1 4-sporen bandrecorder, merk Phi lips. L. C. v. d. Post, Dorps straat 42, Koudekerk a. d. Rijn. 2 Zware bankschroef 80 mm bekbreedte, 90 mm bekdiepte, voor slechts 27.-. Bij aankoop als re clame 3 verschillende rood plasticheft schroe vendraaiers cadeau, gel dig tot 22 maart. Alt op de Mare 112. 2 Dwergpoedeltje 3 mnd. gitszwart 125.-. Tel. 070 725793. 3? Aangeboden: een trap- naaimachine, merk Sin ger, eikenhouten voet, werkt prima. T.e.a.b.: Ho ge Rijndijk 101, Zoeter woude. 2 Te koop aangeboden: in zeer goede staat zijnde palissander houten piano, 850.-, Tel. 01717—3581. 3? Antieke staartklok, pri ma lopend 300.-. Telef. 070—725793. TE HUUR 3? Trouwrijden? Verras uw bruid! Bespreekt onze nieuwe 7-pers Chryslers heerlijk verwarmd. Alle inl.ï Zeemanlaan 12a. Lei den. telef. 23055 3? Opel Kapitan '56 aan- gsbocfen, in prima staat, illijke prijs. Tte bevr.: Zeemanlaan 12a, Leiden. 2 Te koop: een wasma chine met motor, voor groot gezin, wegens aan schaffing van een kleine re. Alles in prima staat. A. v. d. Heiden, Rijndijk 82, Hazerswoude. 3? Uw adres voor het hu ren en kopen van 1ste klas bruidstoilet en trouwkos- tuums is Fa. Sloos, Stille Rijn 11, tel. 20868. Be spreekt vroegtijdig! PERSONEEL 3? R.K. Meisje, 27 jaar, zoekt passende werkkring kantoor (klein) of winkel In bezit van Mulo-, mid denstandsdiploma en ty pen. Br. onder no. 5449 bur. v. d. blad. 3? Hulp i. d. huishouding gevraagd voor 3 dagen d. week. G. Hölscher, Zuia- einde 130, R,A.Veen. 2 Gevraagd: geroutineer de modinettes. Wegens uitbreiding kunnen wij nog 20 modinettes plaat sen. Komt U eens praten. Goed loon en 5-d. werk week. Aanm. maandag tot vrijdag van 8-17.30 uur. Herengracht' 84, Leiden, tel. 30268. 3? In gezin met kleine kin deren net r.k. meisje ge vraagd voor 4 dagen per week of voor elke ochtend Tel. 52251. Gevraagd Ln klein ge zin hulp in de huishouding intern of ove.dag. Werk tijden mondelinp te rege len. Tel. 01718-2843. Val- kenburgseweg 19 Katwijk a. d. Rijn. 3? Gevr. een nette jongen leeft. 14 16 jaar, zaterd. vrijevent, reiskosten worden vergoed. Aanm. v. 8 tot half 6. v. d. Meulen, Oude Rijn 36, tel. 24047. 3? R.K. Meisje b.z.a. voor hele dagen in r.k. gezin met kleine kinderen in Leiden of Oegstgeest Br. onder no. 5456 bur. v.d. bl. Chauffeur gevraagd, beslist ruime rui ervaring hebbende, voor huur auto bedrijf. Aanmelden: Zee- manlaatn 12a, Leiden. 2 Athibu groothandel sa nitair, vraagt met spoed een chauffeur voor bestel wagen, leeftijd b.v.k. 25 tot 30 jaar. Telef. 22117. 2 Gevraagd: enige nette meisjes voor onze deken ateliers. Prettige werk kring en hoog loon. Aan melden: n.v. v/h R. M. Beuth Zonen, Kaiserstr. 25, Leiden. Dagelijks van 8 tot 5 uur. 3? Voor direct gevraagd: 3e of aankomende 2e be diende. 5-daagse werkw., goed loon. Banketbakkerij A. C. v. d. Sijs, Hoofdstr. 44, Leiderdorp, tel. 23027. 3? Athibu groothandel sa nitair heeft plaats voor een ambitieuze jongeman, die zich in de sanitair- branche wil bekwamen. Telef. 22117. mVFRSEN 2 Autorijles, Frans God- aijns erkende (VAMOR) rijschool. Snelle dus voor delige opleiding in nieuwe Opeis. Madoerastraat 29. Garenmarkt 5, tel. 34430. WONINGRUIL 2 Heb mooie vrije bo venwoning, 4 gr. en 3 kl. kamers, keuken, 2 w.c.'s, bergkast en balkon en schuur; event, dubbel be woonbaar. Wil ruilen te gen heel huis met 5 ka mers. Br. onder no. 5435 bur. v. d. blad. 2 Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan. Pelikaanstr. 27. 2 Help mee in deze maand de kerk afbouwen ter ere van St Jozef! We komen nog 1 35 000 te kort Elk dubbeltje is wel kom! Giro 227223 A A J Buys, pastoor. Leidschen dam. 3? Koopruil. Aangeboden: hoekhuis met garage le stand Oegstgeest, bevatt. grote woon-eetkamer, vijf slaapkamers, 2 bergzol ders, grote keuken, c.v. oliestook, grote kamer op het zuiden. Gevraagd: huis met 3 slaapkamers en zolder. Br. onder no. 5454 bur. v. d. blad. 2 Hondeneigenaren. U bent uw hond kwijt, kom dan kijken in het Leids Dierenasyl aan de Besies- laan bij de Hoge Rijndijk (bushalte). GEVRAAGD 2* Analiste zoekt mooie zit-slaapkamer, liefst omg Acad. Ziekenhuis. Br. aan Grates, Duinrooslaan 6, Wassenaar, tel. 01751-8379. 2 10 hele uren autorUles voor 49.50 met volledige garantie. Uw rijbewijs is onderweg. Auio-scooter- rijschool „Diana", Veiling kade 13, Leiden, tel. 22928 2 Poeseneigenaren. In het Leids Dierenasyl wor den geboren jongen van 1 dag oud pijnloos ingesla pen tegen zeer kleine ver goeding. Besjeslaan bij de Hoge Rijndijk (bushalte). <2 Particulier verzamelaar vraagt te koop schilde rijen van oude Holland se meesters. Brieven met aanbiedingen aan postbus 4078 Rijswijk Z.H. 2 Jong echtpaar vraagt thuiswerk, onverschillig wat. Telefoon aanwezig. Br. onder no. 1383 bur. v. d. blad. 2 10 volle uren autorijles 47 50. Modern lesmateriaal gediplomeerde instructeurs losse lessrn 6.50 gulden Halen en brengen gratis Theorieavonden met licht beelden. Erkende bonds autorijschool De Centrale Veerstraat 31. Leiden, tel 24600. 2 Gezocht, in Leiden of omgeving, kamers (liefst met keuken). Br. onder no. 5458 bur. v. d. blad. 2 Te koop gevr.: huis (je) mag in slechte staat zijn; direct aan vaarwater ge legen. Br. met omschr en prijs onder no. 1301 bur. v. d. blad. 2 Prijs jassen. Op maan dag 16 maart klaverjassen in de keet van speeltuin vereniging Swietten Ook voor niet-leden. Aantrek kelijke prijzen. Het be stuur.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5