H. Nienkens 45 jaar lid, 30 jaar bestuurslid GEEN MEISJE IS ER VEILIG VOOR VEBO-PAASVEETENTOONSTELUNG MET IETS MEER EN BETER VEE VMJDAGJ3_MAARTi19M DB^TOMCOTRAajT PAGINA 3 OEGSTGEEST Pauselijke onderscheiding voor koorzanger De heer H. Hienkens (76) trad gister avond tjjdens de jaarvergadering van het parochieel zangkoor „St. Cecilia" af als secretaris. Dit vormde de afronding van een dertigtal jaren waarin hjj als bestuurslid, resp. als penningmeester en secretaris, optrad. Hjj is daarnaast al een 45 jaar lid van het koor en hoopt dit nog een groot aantal jaren te kunnen blijven. Na afloop van de jaarvergade ring is hij onderscheiden met het pau selijk erekruis „Pro Ecclesia et Ponti- fice". Dit geschiedde onder grote be langstelling in de St. Jozefzaal van het parochiehuis. Zijn echtgenote mevr. M. Hienkens- Sinteur en zijn zoon de heer C. J. Hien kens waren hierbij aanwezig alsmede de voorzitter, pastoor N. A. Comman deur, de dirigent de heer Ad. Hogen- boom, de g.a. kap. Landsbergen, drs. v. d. Poel, alsmede bestuursleden en le den van het koor en Schola Cantorum. Pastoor Commandeur sprak de heer Hienkens op treffende en geestige wijze toe; hij bracht hem dank voor al die jaren dat hij voor het koor geijverd had. Nadat spr. mededeling had gedaan van de onderscheiding, welke de heer Hien kens te beurt was gevallen, overhan digde hij vervolgens het erekruis aan mevrouw Hienkens, die haar man de onderscheiding opspelde. De heer J. P. W. Weijermans, die on danks zijn aftreden als vice-voorzitter nog even in deze hoedanigheid optrad, huldigde de heer Hienkens op gloedvolle wijze. „U heeft het verdiend", aldus spr. „en pastoor Commandeur komt de eer toe zich verdienstelijk te hebben ge maakt hetgeen geresulteerd heeft in deze onderscheiding. Lang gewacht en stil gezwegenSpr. ging nog even dieper in op de zangkwaliteiten van de heer Hienkens. „In het fortissimo zou men haast denken dat de muren ervan trillen". Hij sprak de wens uit dat de heer Hienkens nog vele jaren zal zingen. „Wij zien u altijd in de houding als solist met een laaiend enthousiasme en vol vuurDat het zo moge blijven, „ad muitos annos" zo besloot spr. De heer B. van Cleef, penningmeester, sprak namens alle koorleden de heer Hienkens toe. „Als broeders in de zang, maar ook als broeders in de textiel", memoreerde hij als persoonlijke bijzon derheid. Hij overhandigde de onder scheidene een kist sigaren en zijn echt- note een fraai boeket bloemen. Dit werd besloten met een door allen uit volle borst gezongen „Lang zal hij leven". Het koor zette hierin zijn beste beentje voor. De heer Hienkens sprak namens echt genote, zoon en dochter een woord van dank. Hij verklaarde bijzonder vereerd te zijn met de ontvangen onderschei ding. (Een aardige bijkomstigheid is, dat het „Pro Ecclesia et Pontifice" is ingesteld in het geboortejaar van de heer Hienkens 1888). Gevraagd naar zijn hartewens: De klok nog eens 35 jaar terugzetten en nog éénmaal op een zondag de driestemmige Mis van Perosi (met het Credo) te zingen. SLOPEN 62X72 cm Uitstekende kwaliteit. Be roemd merk. Handige hotel sluiting. Met haast onzicht bare foutjes AP tijdelijk [L isr 2 stuks Haarlemmerstraat 172174179 Herenstraat 9 MIDZA Officiële opening door wethouder S. Menken (Advertentie) Indruk: Theo van Eijck komt wel weer terug De burgemeester van het Brabant se Alphen en Riel, mr. D. J. Th. J. Osse, heeft de indruk, dat de met een vliegtuig van Malta naar Beng hazi (Libië) gevlogen marineman Theo v. Eijk uit Riel, wel terug zal komen. Theo v. Eijck heeft waar schijnlijk in een neerslachtige bui gehandeld. In ieder geval heeft bur gemeester Osse de ouders en de ver loofde van de marineman betrekke lijk gerust kunnen stellen. Spanje en Marokko gaan de mogelijkheid van een vaste verbin ding tunnel of brug bestude- Loeiende en herkauwende koeien stonden vanochtend staartzwaaiend zij aan zij op het ongewoon drukke marktterrein. Boeren en keurmeesters be keken en betastten de dieren, die deze plotselinge, overdadige belangstelling met een zekere hooghartigheid over zich heen lieten gaan. Enkele nieuws gierige stedelingen luisterden in stille verbazing naar de voor hen onver staanbare vaktermen, en vroegen zich af, waarom de ene koe non mooier kon zijn dan de andere. Kinderen keken vertederd naar de rustig malende kalveren, aaiden ze soms met een schrikachtig gebaar over de natte neus En boven deze tafereeltjes een onbewogen molen, hoog uittorenend boven de wriemelende massa. gestegen, en zal, ais de huidige ten dens zich weet te handhaven, met nog enige percenten, toenemen. Voor hét jaar 1970 wordt een EEG-tekort ver- wacht van 300.000 ton. Een zeer guns- Het was weer,»Vebo een zo lan,g- tige ontwikkeling voor de Neder- zamerhand overbekende term m Lei- laJïdE^ vleesproducenten", aldus drs. den. Vebo, dat betekent m dit ver- ziilstra band althans paasvee-tentoonstelling. Na of£idële gedeette werd on. De boeren halen bun beste vee van het yebo-bestuur een stal en stellen de dieren zo gunstig rondgang over het terrein van de mogelijk op, ter onderwerping aan de tentoonsteUing gemaakt, streng keurende blikken van de keur- Hedenmiddag om ongeveer 13.30 meesters. Reeds heel vroeg in de mor- uujr werden de prijzen uitgereikt, gen kwamen de eerste boeren met waarna de tentoonstelling werd be- him pronkstukken in het hartje van sloten t Iunch de Sleutelstad aan. De omwonenden werden op hun komst attent gemaakt door het geloei van de vele koeien en MEDISCHE DIENSTEN het geknor van de varkens, die veel I'IDDUUIL DHillJlLlI minder in aantal waren. Een oer-Hol- landse aangelegenheid. Leiden en Omgeving Er was nog 'n, zo mogelijk nog Hol landser aangelegenheid, dit vond om Leiden Gedurende het komen- tien uur plaats in de grote achterzaal de weekend nemen waar (wijzigin- van café-restaurant „In den vergul- gen voorbehouden) de artsen Lig- den Turk", waar door de Leids lo- tenberg, Witte Singel 33, tel. 22630; co-burgemeester, wethouder S. Men- pieterse, Rijndijk 4, tel. 24403; Tege- ken, de officiële opening werd ver- laar, Burggravenlaan 14, teL 34092; richt. In zijn korte toespraak las hij Brand, Zocherstraat 1, tel. 26946; enige citaten uit het werk van enke- Veldhuyzen, Zoeterwoudsesingel 57B, le grote schrijvers. De situatie, zoals tel 20617. Voor weekenddienst tand- cMe in het beroemde gedicht „Loflied artsen, zie de raamborden. Geopend op d'e Landman" van Aart van der voor spoedeisende gevallen Apotheek Leeuw wordt geschilderd, vergeleek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht hij met de huidige stand van zaken 43 tej 21060. op en rond de boerderij, en hij kwam tot de slotsom, dat er misschien veel Alkemade en Leimuiden - de art- vetranderd mag zijn, maar dat één be- ?en. Schuren tel 01713-511, Oude We- liangrijke karaktertrek van het boe- tering, en Brinkhorst, tel. 01721-269, renbedrijf onveranderd is gebleven: Leimuiden. de binding met de natuur, die zijn Alphen a. d. Rijn W.-G. Kruis, exponenten vindt in het onverbreke- zr. Parlevliet, Hooftstraat 164, tel. lijk aan het begrip „boerderij" ver- 2340. bonden vee. Boskoop dkt. Jongeneel, tel. Nadat hij zijn dankbaarheid aan 2019; Wit-Gele Kruis, zr. Dam, tel. het Vebo-bestuur had geuit voor de 2141. voor een betere kwaliteit vee gele- Hazerswoude zie Leiderdorn varde inspanningen verklaarde hy "azerswouoe Deioeroorp. met een citaat uit het werk van Fe- Hillegom dkt. Wijkmans, Sta- lix Timmermans de tentoonstelling tionsweg 74, tel. 5771. Tandarts Bol- voor geopend. Slachtvee in de E.E.G. Bij een brand in een oudelie- dentehuis in Cleveland (Georgia) zijn donderdagavond vier mensen omgekomen. De brand ontstond door het ontploffen van het keukenfor nuis. De bekende trompettist Louis „Satbhmo" Armstrong wordt in een ziekenhuis te New York behandeld voor een aderontsteking in het linker been. Men verwacht, dat de 63-jarige patiënt over enkele dagen naar huis (Advertentie) zal kunnen gaan. Swiebertje in textielzet stad op stelten LUXOR Amerikanen hebben vreemde ideeën over die liefde, en voorall als het gaat om de „typische Franse" liefde. „Geen meisje is er veilig voor" is een film, die - geluk kig nogal pretentieloos - de Ameri kaanse opvattingen in beeld wil bren gen. De film telt enkele originele vondsten, maar een aaneenschake ling van goede vondsten maakt nog geen film, hetgeen maar all te duide lijk door deze rolprent wordt bewe zen. Wat het meest irriteert is de „openhartige" humor, waarop de re gisseur blijkbaar erg trots is, want hij laat geen gelegenheid voorbij gaan om te tonen hoe openhartig hij wel is. Maurice Chevalier weer te zien is een bijzonder prettige ervaring, maar zjjn optreden houdt weinig verband met de rest van de film. De over eenkomst tussen een modeshow en een nachtclub was een grappige vondst, maar werd veel te ver en te lang doorgevoerd. Overigens zijn enkele passages pre cies op maat gesneden en bijzonder goed geslaagd. De KFC keurde deze fiUm toelaatbaar voor volwassenen. Sommige passages tonen of suggere ren een dergelijke staat van ontkle ding en er wordt soms zo luchthartig omgesprongen met ideeën, de mo raal betreffende, dat dit voorbehoud gerechtvaardigd is. Voor deze volwas senen is het een aardige, hier en daar wat geforceerd-humorist ischmaar en dit is een punt in het voordeel van de regisseur, pretentieloze film. GEMASKERDE RAADSELS REX Wanneer Lex Barker om een avontuurtje verlegen zit is er gauw een gevonden. Ditmaal is onze held, die maar niet vermoeid raakt, ervoor teruggegaan naar de Middel eeuwen. Op een mooie morgen dwaalt hij in „Eastmanoölor" door het Italiaanse land en raakt verwikkeld in een machtsstrijd tussen een landsheer en een rebel, het geheimzinnige rode masker. Wanneer de landheer zich verveelt komen er zigeuners met in hun midden het knappe zigeuner- medsje Karima. In haar dans met een beer weet Lex „Marco" Barker haar ternauwernood te redden uit de do dende klauwen. Ajmor heeft intussen ook niet stil gezeten en twee vrou wen strijden voor het bezit van onze held. Maar deze heeft het echter te druk om het recht te doen zegevie ren. Hij schaart zich nu onder de ba nier van de Gemaskerde. Door ver raad wordt hij door de landheer ge vangen genomen en eerst gemarteld alvorens ter dood te worden gebracht. Op het laatste ogenblik zal het Ro de Masker ingrijpen, wiens troepen reedis in alle stilte het kasteel hebben omsingeld. De gebeurtenissen lopen echter iets anders als het plan was, maar weest u gerust, onze Marco vindt de ware liefde. Wie de Gemas kerde Ridider is? Dat kunt u tot zon dagavond zien mits u volwassen bent. PROLONGATIES TRIANON heeft Barabbas deze week op het programma gehouden. (14 jr). Ook STUDIO heeft De Grote Stilte van Ingmar Bergman gepro longeerd. Deze rolprent is bestemd voor rijpere volwassenen. MAIGRET MAAKT ZICH KWAAD LEDO Jean Gabin is weer op zijn best in de film „Maigret maakt zich kwaad". De gemoedelijke, sloffende Parijse commissaris met zijn ver trouwde basstem moet het dit keer opnemen tegen Amerikaanse gang sters, die hun werkterrein van St. Louis naar de Franse Lichtstad heb ben verplaatst. Het instituut „Mai gret", want zo mag men de schepping van Simenon onderdehamd wel noe men, wordt vaardig en op de van ouds bekende wijze overeind gehou den door Jean Gabin. Het verhaal en de intrige heeft ons nauwelijks kunnen bekoren. Op vele punten was het onduidelijk, verward en slechts zeilden verrassend. De bes te detevtive van George Simenon is het ongetwijfeld niet. Degenen, die meerdere Maigret-films hebben ge zien en die dus vertrouwd zijn met de uitstekende creatie van Jean Ga bin, zullen niet veel nieuws te zien krijgen in deze film. Maar kent men het type nog niet, dan is een kennis making via deze rolprent wel aan te bevelen. (14 jaar). Niet alleen heel jeugdig Leiden stond gisteren op zijn kop, maar ook vele ouderen waren aanwezig, toen de echte televisie-Swiebertje zich een weg baande door de opdringende menigte op weg naar de zaak van de heer Vlasveld in de Doezastraat. Het verkeer werd totaal ontwricht, men sen klommen op geparkeerde auto's, kinderen werden onder de voet ge lopen en dat alles om maar niets te missen. De totaal verraste politie restte alleen nog maar de meest ver hitte gemoederen wat te bedaren en de verloren schoenen wat bijeen te zoeken. Iedereen werd meegesleurd door de geestdrift over de aanwezig heid van hun persoonlijke held: Swiebertje. NIEUW PROGRAMMA Joop Doderer vertelde ons tussen de autogrammen door, dat hij graag Swiebertje speelt. Dat er een gevaar- zou bestaan, dat hem door zijn succes als Swiebertje voorgoed dit stempel was opgedrukt, ontkende hij perti nent. Een acteur is niet groot dankzij een rol, het is de bezieling, waarmee je speelt, 's Avonds op de planken speel je met evenveel plezier in een revue, omdat toneelspelen je roeping is. De televisie-uitzendingen gaan door, ondanks alle mogelijke berich ten en er staat alweer een nieuw programma op stapel voor de zon dagavond. Zo'n t.v.-uitzending eist tien dagen lang elke dag repetities. lenstreek: J. v. Geest, Noordwijker- hout, Wit-Gele Kruisgebouw. Wit- Gele Kruis, zr. E. Snellenberg, M. Trompstraat 29, tel. 6316. Apotheek Lisse en Hillegom: Hillegomse Apo- Drs. R. Zijlstra, voorzitter van de theek, Hoofdstraat, Hillegom. Nederlandse Christelijke Boeren- en n/r tv/t Julianalaan 18, tel. 4370. in de EEG". Tentoonstellingen als de Katwijk aan Zee dkt. J. C. A. Vebo achtte hij van doorslaggevend Cleveringa, tel. 2061. Apotheek, zie belang voor de kwaliteit van het Ne- Katwijk a. d. Rijn. derlandse vee. Nederland dankt zijn Koudekerk a.d. Rijn Wijkver- concurentiepositie in EEG-verband op pieging zr. Van Leeuwen, Dorpsstr. het slachtvee-gebied juist aan de goe- 50 Koudekerk a.d. Rijn, tel. 01714- de naam, die de kwaliteit van dit 595 (óók voor Hazerswoude, Zoeter- vee over het gehele continent geniet. woude en Leiderdorp). Bij ongeval- Wil Nederland deze positie handha- len aan den Rijndjjk tel. 01714-278. ven, dan is de kwaliteitsverbetering een eerste vereiste, aldus drs. Zijl- Langeraar en Nieuwveen dkt. stra. Veetentoonstellingen kunnen A M. v. Dongen, Nieuwveen, tel. voor de vleesproducenten zeer sti- 01723-101. Wit-Gele Kruis, zr. Ver- mulerend werken. haar, tel. 01722-345, b.g.g. 02976-245. Aan de hand van enkele concrete Leiderdorp dkt. Blauwendraad, cijfers onderwierp drs. Zijlstra ook Hogewoerd 4, Koudekerk a. d. Rijn, de problemen rond het vleesverbruik tel. 01714-208. Apotheek R. v. Breest in Nederland aan een nadere be- Smallenburg wordt waargenomen schouwing. Het vleesverbruik per door Apotheek Tot Hulp der Mensch- hoofd is sinds 1958 met ruim 55% heid te Leiden. Leidschendam dkt. Ludwig, tel. T n 3449. Wit-Gele Kruis, tel. 4161. Am- w- ï°f' w"j '|0-P ?.odfFer. ?ls Je bulance, tel. 3923. erbij bedenkt dat in die tien dagen Lisse dkt H A. Holl Veldhorst- ook de 75 pagina s tellende tekst uit straat 50> tel, 3155. Tandarts Bollen- het hoofd moet worden geleerd. streek en Apotheek, zie Hillegom. rrpuDTRHTTVvRn Nieuwkoop en Noorden dkt. M. OKlKLAALfcKD Sanders, Beatrixlaan 11, Nieuwkoop, In café „Aniba" waar Joop Dode- tel. 01725-555. rer Swiebertje werd, verraste de ze- Noordwijkerhout dkt. K. A. van ventigjarige W. van Haasteren hem Praag, Herenweg 17, tel. 02533-2385. met een klein portretje, dat hij had Tandarts J. Th. v. Geest, Wit-Gele uitgezaagd uit formica. Het goedge- Kruisgebouw, Noordwijkerhout. Wit- lijkende portretje is een produkt van Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. uren noeste huisarbeid. Toen Joop Oegstgeest dkt. H. A. Reterink, Doderer het aangeboden kreeg was Joh. Evertsenlaan 14, tel. 50394. Wit- dit de grootste beloning voor deze Gele Kruis, zr. Warmenhoven, tel. middag. De heer van Haasteren ver- 51188, b.g.g. 52426. De Oegstgeestse telde, dat dit werk zijn grote hobby Apotheek is geopend, was. Hij had al verscheidene men- Rijnsburg zie Katwijk a. d. Rijn. sen zo geportretteerd, zoals min.-pre- Sassenheim dkt. De Graaf, sident Marijnen, minister Luns en Hoofdstraat 167, tel. 8378. Tandarts prof. De Quay. Ook had hij nog grote Bollenstreek, zie Hillegom. plannen voor de toekomst maar daar- Voorhout dkt. A. W. Bots, Prof. over wilde hij niet veel loslaten. Aalberselaan 2, tel. 02532-7393. Voorschoten dkt. W. I. M. van HOI SWIEBER! Dam, tel. 2356. Tandarts (voor spoed- De kinderen, waarvoor Swiebertje gevallen) T. R. Sprey, alleen 's mor- dus eigenlijk kwam, lieten geen ver- gens om 9.30 uur, Voorstraat 36. stek gaan. In grote getale kwamen Warmond zie Voorhout zij langs; er was zelfs een school- Woubrugge zie Langeraar. klas, die onder leiding van de juf- Zwammerdam dkt. G. J. Bre- frouw ook maar even kwam kijken. Onbevangen kwamen de kinderen mer' N'euwk°°P. tek 01725-103. naar Swiebertje toe en stelden hem allerlei vragen, zoals „Heb je geen mooiere kleren?" of „Kan je niet een beetje mooier schrijven?" Zij overla den hem met stukken worst, choco- {2.f)T,T)W A TFIH lade, snoep en koek. Iemand bracht zelfs een flesje bier en last but not -ei ■rttvottrt tt»ttï^tntryw i-n r\o amo least werd er ook nog vis gebracht. D in de Ame- Deze omgang met de kinderen is voor rikaanse staat New Hampshire Joop Doderer een laat applaus van hebben duidelijk laten merken dat hen bij wie hij via de beeldbuis op 2e aaI? Cabot Lodêe de voorkeur ge- bezoek komt. Hij is ook vaak in vin- YeP n kandidaat om het tegen den in kinderziekenhuizen en her- J0dinson op te nemen bij de presi- stellingsoorden om deze kinderen on- oentsverkiezingen van dit najaar. KLAP VOOR vergetelijke middag te bezorgen. Hij ^at, betekent voorhands nog niet zo- vindt dat hij dit verplicht is tegen- vef' wa?t er moet n?g het een en over deze ongelukkige kinderen en an<ier gebeuren voor de kandidatuur constateert tevens dat in Nederland 1S v^g eld. Maar tekenend is, dat de artiesten die zo geliefd zijn bij zo v 21 extra moeite hebben het jonge publiek dit te weinig doen. gegeven do0^ met een gedrukte 6 naam van een kruisje te voorzien, Ontelbare handtekeningen heeft hij !"aai er zf.lf een b« 'e sj-'hrijven op gistermiddag gezet; zo'n toeloop als I1 formulier om duidelijk te la- in Leiden had hij nog nooit meege- en merken dat ze noch Rockefeller, maakt. Het overtrof zelfs zijn recen- n<lch Goldwater als de beste man be te bezoek aan Amsterdam. Maar no- schouwen om het hoogste ambt te de namen de kinderen afscheid vaö bekleden- dat een zo reactio- hun Swiebertje. nair man als Goldwater een smade lijke nederlaag leed, tekent dat diens ideeën (na aanvankelijk nogal aan- Swiebertje aan de tap gehangen te zijn) kennelijk nu geen enkele kans meer maken. En dat is Bij de inzet: Swiebertje geportret- voor de rest van de wereld althans teerd in formica een hoopvol teken.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3