GROTE BELANGSTELLING VOOR ZILVEREN MOLEN-WEDSTRIJD VAN BATAVEN EN LEIDSE COURANT Leidse 'St. Adelbert' luisterde geïnstalleerd naar moraalvernieuwing BLonchi letten ENVELOP MET 20.000 DM INHOUD SPOORLOOS Jv^ïDAGJSJKAAfiïJgej^ D* fcEPDSE COURAWT De Zilveren Molen, de 20 km. wegwedstrijd, die zaterdagmiddag door de KAV „De Bataven" in samenwerking met de Leidse Courant wordt ge organiseerd heeft wederom een zeer grote belangstelling getrokken van de Nederlandse atleten. De Nederlandse topatleten op de lange afstand zullen vrijwel allen aan de start in Leiderdorp verschijnen, ondanks het L.T.B.-fomiïl behandelde feit, dat de Zilveren Molen concurrentie heeft gekregen van de traditio nele Midvastenloop in Hengelo, die door de KNAU op dezelfde dag werd vastgesteld. Tot nu toe hebben zich meer dan 80 atleten gemeld bij het wedstrijdsecretariaat van De Bataven. De inschrijving sluit even voor het startschot van de wedstrijd en naar verwacht wordt zal de Zilveren Molen dit jaar zeker weer 100 atleten trekken. ZOETERWOUDE vele vragen ZOETERWOUDE-STOMPWJJK Vanmiddag liep ons aller Swiebertje door Leiden. Een grote, enthousiaste kinderschaar omstuwde hem zo, dat het lopen hem bijna onmogelijk werd gemaakt. De foto is gemaakt op de Doezastraat, waar hij een bezoek bracht aan de firma Vlasveld om reclame te maken voor Swiebertje-pyama's(!) Nieuwe Leidse Studenten Raad Ondanks mist en voetbal-t.v. wa ren een verblijdend aantal belang stellenden gisteravond aanwezig in restaurant „Boerhaave" om te ver nemen, wat prof. dr. C. A. van Ou- werkerk C.s.s.R. uit Wittem zou zeg gen over „de vernieuwing van de Kerk vanuit en door de moraal". In de vernieuwing van de moraal maakte de spreker onderscheid tus sen de reeds gevestigde vernieuwing zoals b.v. de benadrukking van eigen verantwoordelijkheid en de si- tuatie-moraal en een vernieuwing in wording. Want ook de reeds aan vaarde vernieuwing beloopt het ge vaar van verstarring in slogans en brengt ons niet verder in de proble matiek van de verhouding, tussen ge loof en wereld, tussen, kort gezegd, de Bergrede en de realiteit van het menselijk leven. Men begint ook te krijgen voor de zelfstandigheid, de eigensfcandigheid van de wereld ten opzichte van het evangelie. Het extreme standpunt van mgr. Robinson ten deze kon spr. niet de len. De „medemenselijkheid", als centraal thema van de moraal op- «fit m HEROPENING PETER LEENEN. Gistermiddag heeft Peter Leenen zyn gemoderniseerde Snackbar her opend en tevens het nieuwe restau rant dat op de eerste verdieping is in gericht. Terwijl men van de voortref felijke keuken geniet heeft men een prachtig uitzicht over de Nieuwe Rijn en op het Stadhuis. BRANDJES Gistermiddag is brand uitgebroken in een pakhuis aan de Marktsteeg, waarin een opslagplaats voor lom pen is gevestigd. De brand is ver moedelijk ontstaan doordat vonken van een snijbrander op pakken ge perst papier zijn gevallen. De brand weer heeft de brand na korte tijd met de nevelspuit weten te bedwin gen. De schade bleef beperkt tot eni ge waterschade. Om ongeveer twee uur gister middag heeft de berm langs de Churchilllaan in brand gestaan. Snel en doeltreffend ingrijpen van de brandweer voorkwam erger. DUIVEN IN TREK Duiven schijnen de laatste tijd zeer in trek te zijn bij het Leidse inbre kers- en dievengilde. Is er reeds her haalde malen een aantal duiven ont vreemd uit het hok van een duiven- liefhebber aan de Kanaalstraat, nu heeft een collega aan de Snouck Hur- gronjestraat het moeten ontgelden. Verkeerd gerichte duivenliefde was er de oorzaak van, dat hij vier witte sierduiven, zgn. „pauwstaarten", kwijt is. Van wie is die herdershond? Vraagt een echtpaar in de flat aan het Stationsplein zich af. Het dier liep met gele riem om de hals eer gisteravond zenuwachtig voor het station heen en weer. De circa twee en een half jarige reu heeft een zwart dek, trouwe ogen en is een wel levende gast in huis. Wie weet, weet u er meer van, de politie weet van niets. Training DOCOS. In verband met omzetting van de competitiewed strijden worden de tafeltennissers van de RKTTV DOCOS erop attent gemaakt, dat de gebruikelijke trai ning van hedenavond komt te verval- gevat, kan uitlopen op een totaal humanistische scheiding van geloof en wetenschap. Medemenselijkheid, zonder de openbaring in Christus, krijgt licht een utilitair karakter. De vernieuwing van de moraal moet ge zocht worden in de eigen zelfstan digheid van de wereld binnen het evangelie, daarbij rekening ermede houdend, dat het menselijk leven van nature defectueus is en aan groei onderhevig. Een realistische evange lische moraal mag niet uitgaan van een ideaal-toestand. Het steeds te kort schietende menselijk leven zal voltooiing kunnen vinden door de overgave aan het zich nabij weten van God. Een mens kan door de ge nade worden geroepen tot de eisen van de Bergrede. Zonder de voltooi ende genade kan niemand beant woorden aan die eisen, welke geen eisen van de aardse moraal zijn, maar die de mens opvoeren in een andere levensdimensie, die van de nabijheid van God. Het reeds gevorderde uur want prof. Van Ouwerkerk was door de ifiist verlaat heeft niet verhin derd, dat er over deze inleiding een interessante gedachtenwisseling ont stond. Voorzitter dr. M. A. van Dongen sprak een hartelijk dankwoord. K O bracht NachttreinB Een eerlijke, Poolse film Gisteravond werd voor K. en O. de film „Nachttrein" vertoond. Films die ons uit Polen bereiken zijn zeldzaam. Toch is dit het meest wester? georiën teerde land achter het IJzeren Gordijn. Er worden daar ook westerse films ge draaid („Fanfare" van Bert Haanstra was er ook!), westerse boeken geïmpor teerd en moderne jazzmuziek gespeeld. „Nachttrein" maakt een iets verouder de indruk, maar de trant van filmen heeft iets weg van de „nouvelle vague" in haar eerste films (Chabrol, Truffaut). Het is een eerlijk werkstuk geworden, waarin het mens-zijn overheerst. De reizigers van deze nachttrein vor men per wagen één grote familie. Ieder beschermt zijn eigen „ik" voor de ander, stuk voor stuk gaan zij gebukt onder het onbegrip en lijden aan de eenzaam heid. Toch is de film optimistisch omdat er plaats is voor kontakt, alleen al door het respecteren van de problemen van de ander. Het veilige signaal voor regisseur Ka- walerowicz was de eenvoud en de eer lijkheid. Hij wist de thriller de baas te blijven, maar benutte volkomen alle mogelijkheden om de spanning tot een climax te voeren. Van de eenvoudige locatie van een trein maakte hij een kleine wereld vol temperament Als voorfilm werd de bekende film van Theo van Haren Noman „Een leger van gehouwen steen" gedraaid. De beide voorstellingen waren goed bezet ondanks de voetbalwedstrijd PSV- Zürich. Diplomazwemmen zwemver. „De Zijl" Zwemvereniging „De Zijl" heeft gisteravond 11 maart, in het bad Zweilandlaan te Leiden de diploma's uitgereikt aan de volgende leerlin gen. Diploma A. Meisjes: Tineke Fal- laux, Marian Fallaux, Willy de Key- zer, Karin Bergman, Ellen Sprong, Loes Mieremet, allen te Leiden. Ar ja van Eykel, Rijnsburg. Jongens: Rein Jan Zaalberg, Kees Oristiaanse, Bert Bergman, Martien Stolwijk, Dick Pracht, Henk de Key- zer, Nico Fopma, allen te Leiden. Diploma B. Meisjes: Cokkie Zand bergen, Rijnsburg, Arene Zandber gen, Rijnsburg, Ansje Schellevis, Lei den. Jongens: Tonny Slagwijn, Henny Zandbergen, Jan van Eykel, allen te Rijnsburg. Theo Halvemaan, André Barends, Pietro Zitman, allen te Lei den. Dezer dagen vond de installatie plaats van de, door middel van recht streekse verkiezingen samengestelde, Leidse Studenten Raad. Hiermee werd voor Leiden een belangrijke fase afgesloten in de democratisering van de Nederlandse Studenten Raad. De Leidse Studenten Raad zal zich bezighouden met de algemene sociale studentenproblemen. Naast haar staat de Vergadering van Leidse Studen ten Faculteiten, die de specifieke stu dieproblemen behartigt. Het dage lijks bestuur van beide organen be rust bij het Praesidium Facultatum. BURGERLIJKE STAND Dirkje Theodora dr van P. W. Ho- gervorst en C. Vianen; Bernadette Maria dr van G. J. J. van Tol en T. Cl M. Witkamp; Marinus zn van M. van Harselaar en M. P. Koelewijn; Edwin zn van H. J. Neuteboom en C. P. van der Walle; Marleen An nette dr van C. Schaap en A. Barn- hoorn; Elisabeth Clara Maria dr van R. D. Visser en E. C. M. Wilten; Jeannette Maria dr van A. M. Blan ken en H. W. Veenstra; Francesco Giacomo .Constantino zn van C. Ca sanova en G. G. T. Thorns; Yvonne dr van J. Ravensbergen en J. C. A. Hensing. Ondertrouwd: J. W. A. van den Berg en F. V. M. Schweden; J. Groenendijk en G. B. M. Wieberneit; A. Farid en E. B. Wagenaar; W. C. Pouw en M. van Putten; J. Stokkel en A. F. C. C. van Noije; A. P. van der Hagen en F. E. van der Kraan; A. A. Staphorst en G. C. M. van Loon; J. Stikkelorum en P. J. Tis- seur; J. C. van Rooden en S. M. A. van der Krogt; A. G. ten Have en A. A. W. Opbroek; D. Schippers en M. Hornkamp; F. G. W. Schouten en M. M. A. van Megchelen; W. B. Jo- hansen en J. Zirkzee; W. W. Wouters en M. E. van der Walle; L. A. den Hollander en C. van Hove; H. F. Geerlings en C. de Haan; P. van Rijn en E. L. Brandsen; T. Vossepoel en N. M. C. Verhoeven. Leidse Universiteit Gepromoveerd is tot doctor in de faculteit der Wiskunde en Natuur wetenschappen op proefschrift, geti teld: „Sedimentological aspects of four lower-paleozic formations in the Northern part of the province of Léon (Spain)", de heer E. Oele, ge boren te Texel in 1931 en thans wo nend te Leiden. Promotor was prof. dr. A. J. Pannekoek. Eveneens gepromoveerd tot doctor in de faculteit der Wiskunde en Na tuurwetenschappen op proefschrift, getiteld: „Molecular structure and comformation of some halogeno-1,4- dioxanes" is de heer C. Altona, ge boren te Makassar, Celebes (Indone sië) en thans eveneens wonende te dezer stede. Promotor was prof. dr. E Havinga. De promotie geschiedde cum laude. Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de examens: Doctoraal Biologie: mevr. A. A. C. Horikx-Jacobs (Leiden) en de heer W. Th. Goedemans (Haarlem); Doctoraal Scheikunde: de heren J. W. Scheeren (Leiden) en A. Adriaan- se ('s-Gravemhage); Doctoraal Natuurkunde: de heer L. G. Suttorp (Leiden), cum laude; Kandidaats L. Wisk. en Nat. w.: de heer J. M. M. van Hagen (Leiden); Kandidaats K. Wisk. en Nat. w.: de heer G. van Tongeren (Leiden). Kandidaats F. Wisk. en Nat. w.: de heren L. P. J. Hoogeveen ne A. B. J. van Leeuwen, beiden te Leiden. Kandidaats G. Wisk. en Nat. w.: de heer J. T. M. Vreeburg (Leiden). Kandidaats A Wisk. en Nat. w.: mej. S. Lucardie (Leiden). LEIDERDORP Jeugddamtoernooi. Groep A. Art de Leeuw-Ton Verweij 0-2; Hans Kriek-Bram Uroos 2-0; Jan v. d. Leek- Pieter v. d. Leek 0-2. Groep B.: Kees v. d. Voort-Rob Prins 0-2; Ger Bogaard-Klaas de Tood 0-2; Bas Kluts-Martin Wassen- burg 0-2. PROMINENTEN Voor de A-klasse hebben reeds 14 atleten ingeschreven. De bekendsten zijn wel de Alphenaar Jacq. Smits, die vorig jaar kampioen van Neder land op de marathon werd. Hein Zet- hof, Nederlands kampioen snelwan delen, de internationaal Cor Souve- rein, marathoncrack Jac. Kraan van de Bataven en niet te vergeten Dirk de Bruyn, de winnaar van het vorig jaar, die zaterdagmiddag de wissel beker komt verdedigen, welke be schikbaar werd gesteld door de di rectie van dit blad. Voorts zijn er prijzen voor de eer ste twintig atleten en drie prijzen voor de eerste drie atleten in iedere klasse, indien zij niet tot de eerste twintig zouden behoren. Voor de ver eniging met de drie beste lopers is er een verenigingsprijs en tot slot krijgt iedere niet-prijswinnende lo per een herinneringsmedaille. De lijst van deelnemers, alsmede het parcours drukken wij hierbij op pag. 12 af. Over het parcours valt Leidse Agenda DONDERDAG 12 MAART Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Vervolgcursus, 8 uur, ge bouw GG en GD, Roodenburgerstr St. Vineentiusvereniging Ver gadering 8 u. n.m. in het parochie zaaltje bij de Petruskerk. Spreker is pater Wulfram Cap. R,K. Vrouwenbeweging Stedelijke en Leonardus KAV Toneelstuk opgevoerd door eigen krachten. 8 u. St. Antonius clubhuis. VRIJDAG 13 MAART VEBO Grote Paasveetentoon- stelling. Leidse smalfilm Liga 8 uur werkavond bij Maison v. d. Heyden, Breestraat. ZATERDAG 14 MAART Kleine Burcht One Man Show van Harry Wiersum. Aanvang 20 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek R. v. Breest Smal- lenburg te Leiderdorp is geopend. BIOSCOPEN De films in de week van 12 t/m 18/3 zijn door de KFC als volgt gekeurd: Camera: Pikant verlof in Parijs (volw.) Wo.: Al zijn ze 20 (18 j.) Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Maigret maakt zich kwaad (14 jaar). Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. i Luxor; Geen meisje is er veilig voor (volw.) Dag.: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: „De grote stilte (Prol.) (str. volw.) Dag.: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Barabbas (Prol.) 14 j. Dag.: 2 en 8 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Rex: Karrina en de gemaskerde ridder (volw.) Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Ma. t/m wo.: Alleenstaande vrouw (str. volw.) nog te vertellen, dat de afstand dezer dagen onder toezicht van een lid van de nationale recordcommissie werd opgemeten, zodat promotie en even tuele records erkend kunnen wor den. TIJDSCHEMA Het hier volgende tijdschema is uiteraard naar schatting. Wanneer de deelnemers precies om twee uur starten, dan komen zij om 14.22 in Rijpwetering door, om 14.32 wordt de 10 km. grens gepasseerd (keerpunt), om 14.42 doorkomst in Oud-Ade, 14.52 passering viadukt provinciale weg en aankomst ongeveer 15.04 te Leiderdorp op het sportterrein langs de Hoogmadeseweg. Hoestdrank in tobletvorm.95ct (Advertentie) Drie Hagenaars verdacht v. inbraak in vleeswaren- fabriek te Wassenaar De politie in Den Haag heeft drie jongemannen aangehouden, die be kend hebben in de afgelopen maan den vele inbraken te hebben ge pleegd in Den Haag en omliggende plaatsen en Utrecht. In totaal be haalden de jongens een buit van 15.000 tot 20.000. Op 18 februari j.l. braken de knapen in bij een vleeswarenindustrie in Wassenaar, waar zij de brandkast kraakten. De buit bedroeg 10.000. De jongeman nen liepen tegen de lamp, toen zij zaterdagnacht j.l. werden aangehou den omdat de bestuurder van de auto waarin zij reden een verkeers- fout maakte. De politie vond gereed schap in de auto. Dat was voor haar aanleiding een verder onderzoek in te stellen. De jongemannen, de 22- jarige R. V., zonder beroep, de 22- jarige electriciën J. J. L. en diens broer zullen waarschijnlijk vrijdag voor de officier van justitie worden geleid. VOORSCHOTEN NUTSSCHOOL IN VOORSCHOTEN Aan een tussentijds rapport, be treffende de op te richten Nuts- school in Voorschoten, ontlenen wij het volgende: De voorbereidingen zijn in verge vorderd stadium. Er zijn reeds kon takten gelegd met kandidaten voor de funktie van Hoofd van deze school en een benoeming zal niet lang meer op zich laten wachten. Verdere sol licitaties voor de aan te stellen leer krachten zijn in behandeling. Achter de schermen is intensief overleg gaande met het Gemeentebe stuur, met betrekking tot de voorlo pige huisvesting; niet minder aan dacht wordt besteed aan de plaats, waar het definitieve schoolgebouw zal verrijzen. Er is overeenstemming bereikt be treffende de aanvang van de lessen, t.w. met ingang van het schooljaar 1964-1965. In overleg met de andere scholen in de Gemeente zal de gelegenheid tot inschrijven van leerlingen open gesteld worden, zodra ook de andere scholen hiertoe gelegenheid bieden. Een en ander is binnenkort te ver wachten. Geheimzinnige zaak in Rijnsburg MISVERSTAND TUSSEN BANK EN PTT Naar wij uit zeer betrouwbare bron vernemen is een brief van de Raif- i^aaa ïjte vRÜnsburS met een inhoud van 20.000 Westduitse Marken (ca 18.000 gulden) spoorloos verdwenen. De postale recherche heeft de zaak m onderzoek. Anderhalve week geleden (dinsdag) is deze brief, die van lakstempels was voorzien met aangegeven waarde, aangetekend verzonden. Dit was althans gj maar„als gevolg van een misverstand tussen de bank en de PTT-postkantoor Rijnsburg, is deze enveloppe met inhoud niet aangetekend De, op het moment van aanbieding, dienstdoende beambte van het post kantoor te Rijnsburg heeft verklaard de bewuste enveloppe te hebben ge zien, gesorteerd en doorgezonden als gewone brief. Nadien ontbreekt elk spoor. De mhoud was een zending D-marken, die bestemd was voor de cen trale bank van de Raiffeisenbank in Utrecht. De bank is tegen dergelijke zaken verzekerd. De oplossing van deze vermissing wordt aanzienlijk bemoeilijkt door de vele handen, waarlangs de brief moet gaan, voor zij op de plaats van be stemming is. Een niet-aangetekende brief, die zo duidelijk melding maakt van de belangrijkheid van haar inhoud, is uiteraard een makkelijke prooi. De brief ging van Rijnsburg via het postkantoor te Leiden naar Utrecht. Van de zijde van het postkantoor te Leiden konden wij niet méér ver nemen dan dat de recherche nog geen spoor heeft gevonden. Allereerst zal men, zo werd medegedeeld, zeker moeten weten, dat de brief inderdaad aan het postkantoor te Rijnsburg bezorgd is. Daarover bestaat nog geen abso lute zekerheid. De zaal van café Roeleven in Zoe- terwoude was goed gevuld met leden van de LTB afdelingen Stompwijk en Zoeterwoude. Er was een forum ge vormd waaraan de aanwezige agrariërs him vragen schriftelijk konden voor leggen. Voor dit seizoen was dit de laatste avond, die de afdelingen samen belegden. Het forum was gevormd uit de heren J. Krol, dierenarts, R. Duursma, hoofd legere land- en tuinbouwschool, C. J. v. d. Laan, bedrijfsvoorlichter, H. F. de Jong, specialist boerderijenbouw bij het consulentschap en Paardelcoper, vee houder uit Zoeterwoude. De heer G. Maas, voorlichtingsdeskundige, leidde 't forum. Een groot aantal vragen werden op het forum afgevuurd. Vragen over „ver plicht" fondsen, de z.g. aprilziekte, de loopgroep, kunststofbemesting, investe ring, de Prov. Gezondheidsdienst en de melkprijs. Interessant was een vraag over grond prijzen. De vraag, of het voor een jonge boer aan te raden is, om tegen grond prijs van tienduizend gulden per ha. te gaan boeren, werd door de heer Duur sma direct met „neen" beantwoord. Hieraan werd de vraag gekoppeld, te gen welke prijs het dan wel rendabel zou zijn. Hierop werd geantwoord, dat te veel factoren een rol spelen bij een rendabele bedrijfsvoering, waardoor het moeilijk is uit te gaart van een uni forme grondprijs. De heer F. van Swieten dankte aan het einde van de vergadering de leden van het forum voor de bijzonder leer zame verhandelingen over de huidige problemen, die het agrarisch bedrijf in de bedrijfsvoering zo moeilijk maken. FANCY FAIR UITGAANSDAG BEJAARDEN Omdat de collecte de laatste jaren niet toereikend was om een werkelijk mooie dag te verzorgen voor de bejaar den en omdat het comité van oordeel is dat het niet terug kan op de eens in geslagen weg, wordt op vrijdag 13 en zaterdag 14 maart een fancy-fair ge houden in het parochiehuis aan de Schenkelweg. Het comité hoopt op deze manier het tekort te kunnen aanvullen van de a.s. zomercollecte. Dat de gehele gemeenschap van Zoe terwoude toch wel iets over heeft voor de uitgaansdag van onze bejaarden blijkt nu wel weer, want velen hebben reeds een prijsje beschikbaar gesteld om de fancy-fair te doen slagen. Als de weergoden nu ook nog mee werken kunnen er een paar gezellige uren worden doorgebracht (zie verder de advertentie). MARKTBERICHTEN BARNEVELD, 12-3-1964. Eieren. - Aanvoer ca. 1.800 000 stuks, handel traag. Prijzen (in f per 100 stuks): eieren van 56/65 gram 12.25-13.50, als prijs 12.80. Kg-prijs 2.08 op basis 61,5 gram. BARNEVELD, 11-3-1964. Pluim vee. Aanvoer ca. 22.000 stuks. Handel kalm. Prijzen (in f per kg): slachtkippen lichte 1.55-1.65, zware 1.75-1.85. Slachtkuikens 1.80-2.00. GOUDA, 12 maart 1964 - Kaas. Op de kaasmarkt alhier zijn vandaag aangevoerd 5 partijen: le kwal. no teerde 2.63 tot 2.70 per kg. De handel was goed. UTRECHT, 12 maart 1964 - Vee Aanvoer 3945; Runderen 1114; Vette kalveren 176; Graskalveren 50; Nuch tere kalveren 1657; Schapen 205; Lammetjes 32; Varkens boven 100 kg 205; idem beneden 100 kg 29; Big gen 468; Bokken en geiten 9; Prijzen in guldens per stuk: Melk- en kalf- koeien 9501315; Kalfvaarzen 919 1250; Vare koeien 820935; Pinken 450600; Stieren 525735; Graskal veren 340475; Nuchtere kalveren 3560; Schapen 125185; Lammeren 120—130; Varkens boven 100 kg 350 700; idem beneden 100 kg 95140; Biggen 6090; Bokken en geiten 25 60; Vette koeien le kwal. 4.00 4.40; idem 2e kwal. 3.804.00; idem 3e kwal. 3.203.80; Vette kalveren 3.103.20; idem 2e kwal. 2.903.10; idem 3e kwal. 2.502.75; levend ge wicht Nuchtere kalveren 1.30—1.60; Varkens boven 100 kg 1.801.88; idem beneden 100 kg 1.902.00; Slachtzeugen 1.751.80; Jonge Zeu gen 1.80—1.85; 's-HERTOGENBOSCH, 11-3. Vee - Aanvoer 7509; runderen 1661, gras- kalveren 330, vette kalveren 1333, nuchtere kalveren 1531, schapen 162, lammeren 16, geiten 10, fokzeugen 37, slachtvarkens 286, lopers 17, big gen 1479, slachtrunderen 647. Prij zen: mest- en kalfkoeien 850-1475, guste koeien 775-1175, graskalveren 4.25-5.75, kalfvaarzen 1050-1475, klamvaarzen 875-1025, guste vaarzen 835-916, pinken 575-775, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 65-200, weideschapen 100-155, drachtige zeu gen 490-600, lopers 100-120, biggen 70-85, slachtrunderen extra kw. 4.25- 4.40, id. le kw. 4.05-4.20, id. 2e kw. 3.50-3.90, id. 3e kw. 3.10-3.35, vette stieren 3.95-4.20, worstkoeien 2.70- 2 90, vette kalveren le kw. .00-3.25, id 2e kw. 2.70-2.90, id. 3e kw. 2.55- 2 70, nuchtere slachtkalveren 1.25- 1.55, slachtzeugen le kw. 1.80-1.87, id 2e kw. 1.72-1.78, slachtvarkens 2 05-2.15, vette schapen 125-165, vette lammeren 130-170.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3