5. Oud-lid LAFV maakte reis door Oost-Afrika 75 Weerbericht DINSDAG 10 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Boeiende lezing „Wie verre reizen doet, kan veel verhalen" Uitgaande van dit gezegde behoeft het geen betoog, dat wie per auto een rondreis van drie maanden door een gedeelte van Oost-Afrika Maakt achteraf veel kan verhalen. De verteller van het reisverhaal, dat visueel werd toegelicht met een schat van fraaie zelfvervaardigde kleuren dia's, was gisteravond In de bovenzaal van restaurant „De Doelen" mevrouw H. Troost, ex-LAFV-lid, die vorig jaar ter gelegenheid van familiebezoek 'n vakantiereis van drie maanden door de Oost-Afrikfcnse staten Kenya en Uganda maakte. Zij vond een zeer aandachtig en dankbaar gehoor bij de vele aanwezige leden van de Leidse Amateur-Fotografenvereniging, die uiteraard eveneens zeer veel belang stelling hadden voor de „kleuren- kiekjes" van hun ex-clubgenote, ge maakt zonder bindende compositie- regels, gebonden onderwerpen en ju- ry-beinvloedende effecten, kortom al leen voor haar plezier en haar verza meling van kostbare reisherinnerin gen. Aan dit interessante en tevens leer zame reisverhaal ging een kort huis houdelijk gedeelte en de inlevering van de dia's voor de derde ronde in de onderlinge competitie „kleuren dia's" vooraf. Na een hartelijk welkomstwoord in het bijzonder gericht tot de spreek ster van deze avond, kon de voorzit ter, dr. J. Versteeg, tot zijn zichtbaar Senoegen en onder grote bijval van e aanwezigen mededelen, dat we derom een LAFV-lid een bijzondere onderscheiding op landelijk niveau had behaald. Mevrouw W. B. Wajon- Stroethoff won namelijk in de jaar lijkse Focus-dia-wedstrijd zowel de plaquette voor 't mooiste landschaps dia als een eervolle vermelding voor haar serie dia's. Tijdens het huishoudelijke gedeelte kwam o.m. ook nog ter sprake de ko mende fotowedstrijd Leiden-Oxford OEGSTGEEST MEVROUW L. SCHLATMANN t in de leeftijd van 67 jaar .is over leden mevrouw E. Q. M. Schlatmann Mevknecht. Mevrouw Schlatmann heeft haar moederlijke zorgen uit gebreid over de St. Elisabethvereni- ging, de Margaretha van Cortona- stiehting en het Ziekentriduum en was in haar liefderijke werkzaamheid het toonbeeld van een christin. Leidse Agenda en de LAFV-deelname aan de jaar lijkse Bondswedstrijd voor welke beide evenementen t.z.t. een selectie van de fraaiste foto-resultaten der le den zal worden samengesteld. Terwijl de jury, gevormd door mevr. W. B. Wajon-Stroethoff en de heren G. J. V. a. Berg en W. J. Ziegelaar buiten de zaal in afzondering de inzendingen der competitie met als onderwerp „Steen" op punten waardeerde, was het woord aan mevr. Troost. Hierna gaven de juryleden beurte lings een kritische beschouwing over de geleverde prestaties in de derde kleurenronde, waaronder zich dit maal, ondanks het gebonden onder werp, weer zeer opvallend fraaie uit schieters bevonden. Teneinde bij deze beschouwing een zo geanimeerd en vlot mogelijk con tact tussen de jury en de inzenders te leggen, fungeerde de heer G. J. v. d. Berg tevens als gespreksleider, van welke taak hij zich op alleszins ge- wijze kweet. Franse prijs voor Leids proefschrift Op 3 mei a.s. zal de „Académie des Jeux Floreaux" te Toulouse de Cla- baugh-Thortonprijs uitreiken aan mevr. dr. H. L. Spanjaard te Heem stede voor haar boek „Antoinette de Beaucaire et son temps", eerder ver schenen als dissertatie voor de Fa culteit der Letteren te Leiden; de promotie had plaats op 2 juli 1962, promotor was prof. ar. L. Kuken- heim Ezn.. De Clabaugh-ThOrtonprijs wordt om de drie jaar toegekend voor een werk over de Occitaanse literatuur of geschiedenis. Onder Occitaans wordt verstaan de dialecten in het zuiden van Frankrijk. Bij onderscheiden besluiten van Curatoren der Rijksuniversiteit te Leiden zijn: Dr. B. N. Bachra, benoemd tot we tenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de fysiologische scheikunde; Drs. P. L. J. Cornelissen, weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de natuurkunde, voor het tijdvak van 1 maart 1964 tot 1 maart 1965, wederom in deze functie be noemd; DINSDAG 10 MAART Ver. voor Kath. Gezinsvoogdij en Patronage Lezing door de direc teur van de Katholieke Levensscho len te Rotterdam, de heer G. P Hof man, in Liduinahuis, Lammenschans, ingang Philosofenpad. Aanvang 20 uur. Kath. Vrouwengilde Wijn voor lichtingsavond in het gebouw van de Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting. Levendaal 1. Aanvang 20 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Aanvangscursus, 7 45 uur, gebouw GG en GD, Roodenburgerstr. WOENSDAG 11 MAART St. Eloy, Adviesavond 7.30 - 8.30 uur nam. Gebouw Chr. Soc. Belan gen. Adelbertvereniging Lezing door prof. dr. C. A. van Ouwerkerk CssR, in restaurant „Boerhaave", Boerhaa- velaan 188a. Aanvang 20 uur. Kleine Burcht Lezing door Joh. Diepstraten over Skopje, Macedonië en Joego-Slavië, met dia's. Aanvang 20 uur. DONDERDAG 12 MAART Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Vervolgcursus, 8 uur, ge bouw GG en GD, Roodenburgerstr. St. Vincentiusvereniging Ver gadering 8 u. n.m. in het parochie zaaltje bij de Petruskerk. Spreker is pater Wulfram Cap, VRIJDAG 13 MAART VEBO Grote Paasveetentoon- stelling. BURGERLIJKE STAND Geboren: Marjolein Megelina Eli sabeth d.v. C. J. M. Nieuwveen en M. M. A. v. d. Kraan; Hillechien d.v. L. Olivier en H. Egberts; Jane Wil- helmina d.v. J. van Roijen en J. Swa- gers; Richard z.v.. J. J. Thomas en S. Boeschoten; Pieter Willem z.v. T. v. Hemert en E. Delfos; Maria Jo hanna d.v. C. J. J. Hugens en J. T. M. Elfrink; Jan Johannes z.v. J. Ab- spoel en J. v. 't Hoofd; Steven Alexander z.v. D. Smit en J. I. Pels Margaretha Alida Maria d.v. J. A. M. v. d. Broek en C. J. H. v. d. Meij; Erik z.v. D. J. Peterusma en E. Jong stra; NoëUe d.v. N. J. Hofland en C. J. Krouwers; Reinier Theodorus z.v. J. W. M. Vroomen en M. J. A. Molkenboer; Elisabeth d.v. J. Krom hout en J S. Heemskerk; René Mar cel z.v. W. v. d. Meij en C. M. de Haas; Marianne Petra d.v. C. de Vries en G. Vis; Linda Elizabeth d.v. H. Naumann en W. E. A. Louët Feis- ser; Ilone Francisca d.v. J. J. Rijs- bergen en J F. M. van Oort; Spen cer z.v. N. H. M. v. d. Poel en J. Sloos. Overleden: M. J. Alexandre, 78 jaar, man; J. van Weeren, 77 jaar, man; G. Kleijnendopt 57 jaar. echt- gen. v. A. D. v. Sluijs; K. v. d. Noor den, 77 jaar wed. v. J. v. Offeren; D. Kuneken, 95 jaar, wed. v. W. F. K. de Kievit. lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Inwendige geneeskunde, benoemd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in vaste dienst bij de in wendige geneeskunde; Drs. H. P. Nooteboom, wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in tijde lijke dienst bij de experimentele plantensystematiek, voor het tijdvak 1 maart 1964 tot 1 maart 1965 we derom in deze functie benoemd; Drs. W. M. H. Rutten, wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij het Centraal Rekeninstituut van de faculteit der wiskunde en natuur wetenschapen, voor het tijdvak 15 februari 1964 tot 15 februari 1965, wederom in deze functie benoemd; S. Schaafsma, arts, wetenschappe lijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de klinische neurologie, voor het tijdvak 1 februari 1964 tot 1 februari 1965, wederom in deze functie benoemd; Dr. J. Smit Sibinga, assistent bij de faculteit der godgeleerdheid, be noemd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in tijdelijke dienst; Drs. J. D. Speekman, wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in tijde lijke dienst bij de faculteit der so ciale wetenschappen, voor het tijd vak 1 maart 1964 tot 1 maart 1965, wederom in deze functie benoemd; Mej. drs. Tan Hong Nio, weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de farmacie, voor de tijd vak 1 februari 1964 tot 1 februari 1965, wederom in deze functie be noemd; Dr. J. van der Veen, wetenschap pelijk ambtenaar in vaste dienst bij de faculteit der letteren, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambte naar; Drs. G. J. Verwers, wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren, voor het tijdvak 15 februari 1964 tot 15 fe bruari 1965, wederom in deze functie benoemd; Mej. dr. ir. S. Wagenaar, weten schappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de biochemie, voor het tijdvak 1 februari 1964 tot 1 februari 1965, wederom in deze functie benoemd. PSV - PAS OP De Leidse Volksuniversiteit „K Sc O" heeft een voor woensdagavond II maart op het programma staande voorstelling van het stuk „Pas op dat je geen woord zegt" door Toneelgroep Studio moeten afgelasten wegens gebrek aan belangstelling. Naar men mij heeft verzekerd, is het de eerste maal in de historie van K O, dat een afgelasting om deze reden heeft moeten plaatsvinden. De oorzaak voor deze geringe belangstelling lijkt mij niet ver te zoeken: PSV speelt op dezelfde avond zijn returnmatch te gen FC Zürich. Een pijnlijke ervaring voor de toneelspelers, maar evenzeer voor de K O-directie, die toch wel mag aannemen, dat er voldoende le den zijn, die geïnteresseerd zijn in een toneelvoorstelling van deze kwaliteit. Een paar weken geleden konden de liefhebbers tien dagen lang iedere avond aan hun trekken komen, toen Eurovisie dagelijks enige uren zend tijd besteedde aan wedstrijden van de Olympische Winterspelen, 's zondags wordt er op ieder sportterrein wel aan een of andere sport gedaan, iede re zondagavond heeft iedere sport- minnaar, dank zij de NTS, gedurende een half uur de gelegenheid z'n sport- honger te stillen, ieder maandagoch tend schaffen velen zich nog 'n sport krant aan, terwijl ze toch 's avonds alle evenementen breed uitgesponnen in hun avondbladen kunnen vinden. Sport is een levensbehoefte, maar daar staat tegenover, dat werken, slapen, eten en niet op de laatste plaats op zijn minst wekelijks po pulair gezegd een portie cultuur dat evenzeer zijn. Sport Is belangrijk, niet belangrijker dan cultuur of een van de andere bovengenoemde levens behoeften, hoogstens éven belangrijk. OLIVIER. Fleurige modellen in „wolwarme" keperflanel (IJzersterk), die was- en kleurecht zijn. Er Is bij p c volop keuze uit leuke streepdessins in vele frisse kleuren. Speciaal verlaagde J.M.prijs leeftijd 4 jaar t kleine stijging per m* b.v. 12 jaar 7.7S (Advertentie) Van een collega vernamen wij, dat in de bijeenkomst van katholieke kappers-patroons te Leiden het woord staken is gevallen. Dit nu biedt on gekende perspectieven. We hopen van harte voor de ka tholieke kapperspatroons, dat het nooit zover behoeft te komen, dat de figaro's volledig tevreden worden over het inkomen, dat zij aan hoofd zaken verdienen. Maar als leek en niet-kapper ver rijst voor het geestesoog het beeld van in maanden niet geknipte Leide- naars, die uit solidariteit met de kap pers en tégen Economische Zaken in hun haar tot over hun schouders la ten groeien. We hebben er van af ge zien u een beeld te geven van deze verrukking met bijgewerkte portret ten van verschillende vooraanstaan de Leidenaars met haren als een woesc nprofeet. Hoe bijvoorbeeld zou het coh^ge van b. en w. eruit zien met een haardos als van wereldbur ger nummer één? Hoe het senioren convent en hoe de stationschef? Heren kappers, nogmaals, we gun nen u niet het ongenoegen van een stakingmaar het zou wel ver draaid leuk zijn. Na een val van 31/» meter man keerde de 2'li-jarige Roberto van der Linden gistermiddag zo op het oog niets. Hij was met zijn moeder op bezoek bij familie aan de Groenoord- straat en leunde te ver naar buiten uit het slaapkamerraam op de eerste verdieping. Voor de zekerheid heeft die dokter op het Academisch Zieken huis hem nog even onderzocht. Het droge gewas is voor de bal dadige jeugd aanleiding om „fikkies te stoken". De jongelui houden er geen rekening mee, dat een brandje tot een brand kan uitgroeien. Dat was gistermiddag om tien voor hall vyf het geval aan de Maredijk, waar gras en heesters al in brand stonden over een strook van 75 meter. De brand weer had er de handen aan vol. Om tien voor twee hebben onbekenden brand gemaakt in de grasberm langs de Potgieterlaan; om half zeven moest de brandweer uitrukken naar de spoordijk bij de Plesmanviaduct, na bij de Transvaalbuurt, waar struiken in brand stonden. Oproep aan alle ouderen: houdt de belhamels in de geten. De studentenclub „Ollie B" te Leiden heeft de gemeente Den Bom mel op Goeree-Overvlakkee aange boden een standbeeld te plaatsen van de bekende stripfiguur Ollie B. Bom mel. De gemeenteraad van Den Bom mel heeft het aanbod in dank aan vaard. Woensdagavond lil maart zal de Leidse fotogroep Joh. Diepstraten voor de derde maal in deze stad een lezing met dia-illustratie houden over en ten bate van de door een aardbeving vorig jaar getroffen stad Skopje in de Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 19, aanvang 8 uur. Tijdens de pauze wordt een gram mof on plaat verkocht met zes kin derliedjes, die door de heer Diepstra ten in Brazda, een klein dorpje even ten noorden van Skopje, zijn opge nomen. Tijdens de pauze zullen enige lie deren worden gezongen door de Pool se zangeres Natalia Zlobinska. Matthaeus-Passion door Ex - Animo Evenals vorige jaren geeft de Chr. Gem. Zangver. „Ex Animo" een uit voering van de Matthaeus Passion, waarbij dit jaar de Christuspartij zal worden gezongen door de beken de Belgische bas Renaat Verbruggen. Verder wordt mewerking verleend door: Nelly Groenevelt - sopraan; Wilhelmine Matthès - alt; Chris van Woerkom - tenor (evangelist); Jan Handerson - tenor; Henry Blackmon - bas; Jaap Hillen - clavecimbel; me vrouw A. Blankenstein - orgel. Het Gemengd- en jongenskoor Ex Animo terwijl de begeleiding ver zorgd zal worden door het Rotter dams Philharmonisch orkest; het ge heel onder leiding van Herman de Wolff. De uitvoering geschiedt op 23 en 24 maart a.s. in de Stadsgehoorzaal. BEURSOVERZICHT PHILIPS FAVORIET Amsterdam Het Damrak heeft vanmiddag de handel met een opge wekte stemming voor de internatio nale waarden geopend. Hierbij was Philips favoriet. In een voor deze tijd grote hoek kwam de eerste transactie in Philips tot stand op een prijs van 149, tegen gisteren als slotprijs 147.10. De drukte was echter van korte duur. Toch bleef de vaste tendentie in dit fonds aan houden. Lokale vraag, alsmede dek kingsaankopen, deden de prijs oplo pen tot 149,50. Van Amerikaans aanbod was in deze hoek weinig sprake, en zo dit er was, werd het grif opgenomen. Philips sloot giste ren in Wall Street een halve dollar hoger, hetgeen voor Amsterdam van daag een goede stimulans betekende. Naast Philips dienen direkt de Hoog ovenwaarden te worden genoemd. Dit fonds liep op, mede als gevolg van dekkingsaankopen, van 631 tot 634. Deze koers lag tien punten bo ven het voorgaande slotniveau. De vaste stemming* voor de Hoogovens was nog mede het gevolg van de reeds eerder gepubliceerde verho ging van de prijzen. De twee dub beltjes winst voor Unilever op 142.50 gingen van Kon. Olie af op 153.70. AKU opende twee punten hoger op 530V2. Bij de opening was de handel in de hoofdfondsen leven diger dan de laatste beursdagen het geval is geweest. Later op de mid dag werd het in hoeken een stuk kal mer. Er moest iets van de behaalde koerswinsten worden afgestaan. Zo daalde Hoogovens tot 630, Philips tot 149.10 en AKU tot 529Va. De KLM kreeg een hogere advieskoers, ingevolge Wall Street. De New Yorkse beurs had maan dag de wind zeer goed in de zeilen, waardoor forse koersverhogingen ontstonden. Later moest een gedeelte van de behaalde koerswinst worden prijsgegeven als gevolg van winstne mingen. Toch sloot de markt er vast met een nieuw hoogte-record voor het Dow Jones-gemiddelde voor in dustrie-aandelen op 807.18. Van de Nederlandse hoofdfondsen waren Philips en KLM er vast. In de scheepvaartsector kwamen by kalme handel verliezen voor van een tot twee punten. Holland-Ameri- ka Lijn echter was goed gedispo neerd. Van de leidende cultures wer- den certificaten Deli hoger geadvi seerd, daarentegen gaf HVA een punt prijs op 159. De forse daling van gis teren op de Staatsfondsenmarkt als gevolg van het bericht over twee nieuwe staatsleningen, werd vanmid dag niet verder voortgezet. De koer sen schommelden rond het slotni veau van maandag. Ook de handel ln deze hoek was een stuk kalmer. In de lokale afdelingen werden de certificaten van de Hollandsche Bank-Uoie, onveranderd geadviseerd. Op woensdag 18 maart kan met claimrecht worden ingeschreven op 10 mijl. certificaten van aandelen Hollandsche Bank-Unie, tegen 150 procent. De claimhandel begint don derdag 12 maart. De beurs had ten opzichte van genoerade emissie heel weinig commentaar. De aandelen van de Exploitatie Maatschappij Scheve- ningen gaven vandaag een herstel te zien. De koers werd geadviseerd op 355 (351). Ter beurze kon men be luisteren, dat de beurs vertrouwen Beide avonden- vangen aan kwart over zeven. RIJNLANDSE MOLENSTICHTING Op 11 maart 1959 werd de stichtings akte gepasseerd van de Rijnlandse Molenstichting en in maart a.s. zal deze stichting derhalve op een vijf jarig bestaan kunnen terugzien. Al hoewel dit nog maar een be scheiden jubileum zal zijn, meent het bestuur de gelegenheid te moeten aangrijpen om een samenkomst te arrangeren van allen, die in de afge lopen jaren betrokken zijn geweest bij de stichting; de instellingen die zich in het algemeen bestuur hebben willen doen vertegenwoordigen, de overheidsinstanties die de stichting hebben gesteund, de begunstigers, de polderbesturen die molens hebben afgestaan en allen, die daadwerke lijk betrokken zijn geweest bij de restauratie van de molens. De samenkomst is vastgesteld op maandag 16 maart 1964, 8 u. n.m. in de grote zaal van 't geemente- landshuis van Rijnland, Breestraat 59 te eLiden. heeft in de leiding van de Zwolaman groep. Ngombezi lag iets hoger in de markt op de gunstige produktiecij - fers. Van der Heem eerder iets lager op het tegenvallende onveranderde dividend van twaalf procent. Meegedeeld door het KNMI, Geldig van dinsdag- tót woens dagavond. Opgemaakt te 11.18 uur. DROOG EN RUSTIG WEER Droog weer met weinig be wolking en in de nacht en vroege ochtend plaatselijk mist. Vannacht over het alge meen lichte vorst, morgenmid dag dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Het weer in Europa Laatste berichten Don Carlos terug naar Parijs Na een verblijf van anderhalve dag op paleis Soestdijk is Don Car los vanmiddag om 1 uur van Schip hol teruggekeerd naar Parijs. Prin ses Irene bracht haar verloofde tot aan het vliegtuig. Met Don Carlos achter het stuur arriveerde het paar in de lichtblau we sportwagen van de prinses om half één op de luchthaven. Na een oponthoud van circa een kwartier in de ontvangstkamer wandelden prins en prinses over het platform naar het vliegtuig, waar zij met een vluchtige kus afscheid van elkaar namen. Enkele ogenblikken later reed prin ses Irene, nu zelf achter het stuur, in haar wagentje terug naar het pa leis. BOTERPRIJS OMHOOG De coöperatieve zuivelhandel heeft met ingang van gisteren de prijs, die hij voor de onverpakte boter aan de fabriek betaalt met 34 cent verhoogd tot.' 4,32 per kilogram. Dit kan lei den tot een wirikelprijs van ongeveer 1,25 per pakje. Als motief voor de ze verhoging geeft de coöperatieve handel op, dat Nederland in de jaren tot 1970 naar het EEG-prijspeil toe zal moeten groèien. Verwacht wordt, dat de EEG-zuivelverordening op 1 juli in werking zal treden. MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN, 10 maart, Kaas Aanvoer 5 partijen Goudse kaas. Prij zen (in per kg.) 2.582.68. Handel goed. LEIDEN, 10 maart. Vette varkens Aanvoer 26 vette varkens. Prijzen: sla gersvarkens tot 2.08; slachtzeugen tot 1.85. Handel vlot ROTTERDAM, 10 maart 1964 - Vee Totale aanvoer 4654; Weekaanvoer 6052; Vette koeien en ossen 300; Ge- bruiksvee 645; Vette kalveren 450; Graskalveren 279; Nuchtere kalveren 2719; Lopers 58; Biggen 27; Paar den 57; Veulens 6; Schapen en lam meren 104; Weide- en zeuglamme ren 1; Bokken of geiten 8. Prijzen: le, 2e en 3e kwal.: Vette koeien 390 —420, 315—380, 275—300; Vette kal veren 310—325, 280—310, 260—280; Graskalveren 550, 450, 350; Nuchtere kalveren 150, 130, 110; Lopers 130, 120, 100; Biggen 85, 70, 60; Slacht- paarden 300, 280, 250; Schapen 140, 120, 100; Lammeren 150, 130, 120; Kalf- en melkkoeien 1275, 1175, 1000; Vare koeien 975, 800, 700; Vaarzen 975, 800, 700; Pinken 700, 600, 525; Overzicht, aanvoer, handel en prijzen Vette koeien, iets kleiner, goed, prijs houdend; Vette kalveren, even meer, goed, iets vaster; Graskalveren, iets groter, matig, stabiel; Nuchtere kal veren, groter, zeer kalm, vooral niet hoger; Lopers en Biggen, als vorige week, redelijk, onveranderd; Slacht- paarden, iets meer, kalm, vooral jon ge paarden iets stijver; Schapen en lammeren, iets minder, redelijk, prijshoudend; Kalf- en melkkoeien, als vorige week, stroef, gedrukt; Va- re-koeien, even ruimer, kalm, con stant; Vaarsen en Pinken, tamelyk, lui, vooral niet hoger. RIJNSBURG, 9 maart, Bloemen Tulpen: Copland 165-180; Cordell Huil 180-190; Brillant Star 60-85; Edith Eddy 125-150; Apeldoorn 180- 220; Beach Blossom 10Ó-110; v. d. Eerden 150-175; Gudosnick 200-220; Palestrina 190; Paris 140-150; Crater 130-135; Golden Harvest 130-140; Oostenrijk 110-120; Preludium 130- 140; Karei Doorman 175-180; Lustige Witwe 160-195; Narcissen: Unsurpas- sible 125-135; Carlton 110 115; Rem brandt 100; Verger 85; Flower Re cord 85; Hyacinthen: 100-145, alles per bos. HELSINKI 1. b,ew. 5 —6 STOCKHOLM zw. bew. 9 —1 OSLO onbew. 12 —4 ABERDEEN geh. bew. 10 3 LONDEN zw. bew. 8 —0 AMSTERDAM zw. bew. 7 —4 BRUSSEL onbew. 7 —2 LUXEMBURG h. bew. 3 —3 PARIJS onbew. 4 —3 BORDEAUX sneeuwbui 6 0 GRENOBLE geh. bew. 4 0 NICE zw. bew. 11 6 BERLIJN h. bew. 5 —4 FRANKFORT onbew. 7 —7 MüNCHEN onbew. 1 —6 ZüRICH zw. bew. 1 -4 GENèVE 1. bew. 7 —1 LOCARNO mist 3 —1 WENEN geh. bew. 0 —3 INNSBRUCK onbew. 13 —5 BELGRADO onbew. 5 -4 ROME zw. bew. 15 6 AJACCIO regen 15 8 MADRID onbew. 8 -3 MALLORCA h. bew. 12 2 PAUZE HET WANHOOPSEVANGELIE. Het nieuwste boek van Jean-Paul Sartre, „Les Mots", graaft tot in zijn jeugd. In dit boek is Sartre dieper dan ooit doorgedrongen „in de bit tere werkelijkheid van de mens". Hij peilt zijn, weinig vrolijke, jongensja ren, zijn prijsgeven van het geloof, zijn wereldroem als wijsgeer en ro manschrijver. In het heden aange komen, ziet hij zich als een man „die niet meer weet wat hij met zijn le ven doen moet". Sartre is een „genadeloos eerlijk" man genoemd. Hij verkondigt het evangelie van de wanhoop. De looche ning van Gods Tegenwoordigheid voert onverbiddelijk tot wanhoop, indien men konsekwent-eerlijk tegen over zichzelf blijft, zoals Sartre. Men kan de natuur van de mens niet on gestraft schenden. De menselijke na tuur is verweven met Gods Aanwe zigheid. Al kunnen we dat niet be redeneren of doorgronden het is zo. Het is een natuurgegeven, waar een gezonde mensbeschouwing van moet uitgaan. Zo niet, dan gaapt de afgrond van het niets. PUZZEL No. 508. Hor.: 1. zekere bouwstijl, 5. oude benaming voor liter, 6. hou ten bakje, 8. voedsel, 9. stapel, 11. bekende afkorting, 13. plaats in Bel gië, 15. meisjesnaam, 16. soort sleu tel, 17. boomloot, 19. vermoeid, 21. voorzetsel, 22. ieder, 24. voorvoegsel, 25. bosgod, 27. Europeaan, 29. verte genwoordiger. Vert.: 1. foei, 2. voorvoegsel, 3. ge wicht, 4. ,dam langs een water, 5. hoenderachtige vogel, 7. puntig voor werp, 8 stad in Duitsland, 10 vrucht, 12. stad in Drente, 14. zangstem, 15. lichaamsdeel, 18. houten bakje, 20. lichaamsdeel, 22. nauw, 23. deel van het gelaat, 26. water in N.-Brab., 28. voegwoord (Fr.). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 507. Hor.: 1. want, 3. lans, 5. ode, 7. Braga, 9. kor, 11. me rel; 13. rei; 15. rog; 16. geste; 18. mot; 20. tarra; 22. Lee; 23. nona; 24. naar. Vert.: 1. welk; 2. tor; 3. leger; 4. stal; 6. dam; 7. Brest; 8. aroma; '0. ore; 12. ego; 14. itala; 16. geen; 17. ere; 19. teer; 21. ren. PUTST Die man daar, die onder het Beurs- blad slaapt....

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3