WELKE FILM DEZE WEEK? BARABBAS DR.A. J. VERHAGE OPENDE NIEUW BEDRIJF TE SASSENHEIM EMS verkoopt Doelenhotel in Amsterdam N.A.P.B. RIJNSTREEK VIERDE 60-JARIG BESTAAN TE ALPHEN AAN DEN RIJN VRIJDAG 6 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Geslaagde film van apocrief verhaal HSj gaat op zoek naar de hoofd- oontroleafdeling, waar dr. No en zijn assistenten juist luisteren naar het aftellen op Cape Canaveral. Radeloos snelt Bond naar het instrumenten bord en haalt alie handels over. In een paar seconden ontstaat er een TRIANON. Anthony Quinn als verschrikkelijk hard gevochten, ont- verschrikkelijke chaos. Bond ont- Barabbas in een groot historisch zettend grote legers trekken tegen komt nauwelijks aan de wurgende schouwspel met als ondertitel: „Hoe elkaar op, en ook het belangrijkste greep van dir. No. James bemachtigf verging het de man in wiens plaats element van dit soort, films: de fraai- een motorboot en nauwelijks is hij Christus werd gekruisigd?" Het ver- gebouwde schonen in een vreemd- op veilige afstand van het eiland of haal dat overigens weinig om het soortig gerafelde kledij mag niet ont- de nachtmerrie-fabriek van dr. No lijf heeft wordt met veel verve breken. vliegt de luoht in. gebracht, door een regisseur, die in Zwarte Laivders" is weer een Zij die 18 Jaa'r 811 ouder zijn kun- staat is om de sfeer van de Romein- voorbeeld van een haastig nen deze film. waarin het aan span- se oudheid op een typisch Ameri- elkaar geflaniSte rolprent, die als nm2 ™et ontbreekt, gaan zien. kaanse wyz£ aan ons voor te stellen. erdg <joei heeft publiek te trekken.' Het verhaal is als volgt: na de Artistieke eisen stellen bij een film keuze van het Joodse volk voor deze heeft geen zin. U ergeren Barabbas wordt deze vrijgelaten. aan wel wat bloederige Maar telkens weer komt hij m kon- wreedheden net zo min. Iedereen die .'jfiï veertien jaar of ouder is, mag dit "o „wilde" gedoe aanschouwen. DE GROTE STILTE Man van Nazareth". Barabbas valt weer terug in zijn oude beroep. Na bij een roofoverval gevangen geno- STUDIO heeft de belangrijke film „De Grote Stilte" van Ingmar Bergman voor de vierde week in rou latie genomen. Wij gaven daarvan men te zijn wordt hij veroordeeld tot *h€L v00r de boks levenslange dwangarbeid in de zwa- liefhebbers, dae kunnen genieten van velmijnen van Sicilië. Inmiddels zijn de. wedstrijd Listen-Olay. De kwali- In het voorprogramma is een rui- reeds een uitgebreid verslag. De KFC keurde goed voor volwassenen met voldoende onderscheidingsver mogen. teit van deze film, die zich als do cumentaire wil voorrdoen. is zo mo gelijk nog slechter dan die van de hoofdfilm. Jammer, dat zelfs het nieuws voor dit onbenullige geval er al twintig jaar van zware mijn- arbeid verstreken, als hij diep onder de grond weer in kontakt komt met een christen. Samen ontkomen zij ternauwernood aan een verschrik- kelijke mijnramp en worden tenslot- rnoest wijken. (14 jaar) te naar Rome gevoerd. In een van de gevechten, die de keizer voor het volk organiseert, krijgt Barabbas door een overwinning de vrijheid. Bij de brand van Rome, meent hij een goede daad te doen door mee te helpen de brand te verbreiden. „Dakota vlak voor de start uitgebrand CAPE CANAVERALNON5 ENS vertrouwelijke post als plaatselijke Tenslotte sterft hij dan met andere vertegenwoordiger van de Britse Ge- christenen aan het kruis. heime Dienst op Jamaica schuil gaat Een eenvoudig verhaal dus. De ka- onder import- en exportzaken raktertekening van Barabbas is su- verdwenen. Het hoofdkwartier bliem en dit is voor Anthony Quinn Londen gealarmeerd door deze ge- een kolfje naar zijn hand en hij be- beurtenis moet een drastische maat reikt dan ook een peil, waar de an- regel nemen, want het was Strang- Vijftien personen zijn donderdag op het vliegveld Fornêbu bij Oslo op wonderbaarlijke wijze aan de dood ontsnapt. Het Dakota-vliegtuig waar- uir-v- mee zij naar ïlotterdam zouden rei- zen raakte vlak voor het vertrek als gevolg van een ontploffing in de rechter-motor in brand en was bin- TT wr onder imDort-' en exportzaken" is 11611 enkele seconden 8eheel vernield. Hal aan Warmonderdam rorHnroruan Wot h/wfrLVwra.rtior itn ggn nQg dl dtijdb0oma™t gbrarni enig in de wereld dende toestel te verlaten. Een ste- wardes en twee andere personen lie- Gistermiddag werd in aanwezigheid in de export een goede naam en hij hoopte dat ook in Sassenheim de vlag van het nieuw gevestigde bedrijf hoog kon worden gehouden. Dr. Verhage begon hierna zijn ope- diere spelers wel ver beneden moe- ways taak te onderzoeken door wie °P »d.r- ningstoespraak met erop te wijzen, ten blijven. Waarom echter bij de of door wat de raketten die van Ca- P hoogtepunten van het christelijk ge- pe Canaveral afgevuurd werden, uit loofsleven juist de Gregoriaanse do- balans raakten. James Bond, agent denzang van eeuwen later werd ge- 007, krijgt opdracht Strangways op bruik tfrof als een anachronisme, te volgen. Al met al toch een film, die door Qp ket vliegveld van Jamaica de liefhebbers van dit genre zeker wordt; Bond afgehaald door een lou- niet overgeslagen mag worden mits che chauffeur, die beweert, dat hij j door het gouvernement is gestuurd. Bond vermoedt een valstriken op zij 14 jaar of ouder zijn. GESCHIEDENIS VAN DURFALS LIIK) Frank Sinatra en Dean Martin spelen de hoofdhollen in „The Four For Texas", terwijl Anita Ek- berg een belangrijke bijrol als bij zit vertolkt. Er valt van deze rol prent niet veei méér te vertellen, dan dat zij een uurtje pretentieloze ontspanning biedt. Het verhaal is nog al brokkelig, men kan er maar geen hoogte van krijgen hoe het in het oud-Amerikaanse Texaanse merk waardige wereldje van Zach arias (Frank) en Joe (Dean), die aan de zelfkant van het maatschappenk le ven verkeren, gesteld is. In de eerste dagen van de wild-west was het met recht nog niet zo solide gesteld. Men was zijn eigen rechter; de half-zwa re jongens namen het zo nauw niet met de moraal. Dean en Frank zijn van zulke jongens. Zij maken zich om beurten meester van een grote som gelds, die het restant is van een mislukte koetsoverval, de erkende All Capone van de stad ziet zijn mo nopolie-positie bedreigd nu Dean met de poet is gaan strijken. Dean kan immers de show-boat kopen, een nieuw likje verf geven en dan een speelbank openen, wat ook zijn hei lige ideaal is geweest. Het gebeurt zoals hij verwacht had. De inhoud van de vervallen show-boat blijkt tot Dean Martins genoegen te bestaan uit Anita Ekberg, die om te bewij zen, dat zij niet zo gemakkelijk te genaken is, de mannen met kogels ontvangt bij wijze van lokkertje. Al les bij elkaar zijn deze Texas-four een bundel nonsens, die niet nalaten te amuseren. Frank en Joe besluiten in het gezicht van een gemeenschap pelijke vijand tot compagnonschap en dit is tevens het einde van de film, diie in technicolor is opgenomen en in Lido draait. KFC-keurinig: 14 jaar. TWEEMAAL KNOKKEN LUXOR „Wilde zeden, verraders en onverschrokken ridders"Een slagzin die niet zal nalaten publiek te trekken. Een groot deel van dat een stille weg overmeestert hij de chauffeur en probeert te weten te komen, wie zijn opdrachtgever is. Uit de (oude) „Leydsche Courant" 6 Maart 1805 Alzoo op Donderdag den 28 February 1.1. in de Hemsloot, by de Braas- semer Meer, onder Alkemade, is dryvende gevonden een on bekend, na 't voorkomen nog jong, manspersoon, matig van lengte, hebbende een ronde Hoed op 't Hoofd, en zynde voorts gekleed met een donker groen-laken Rok, een blaauw- laken Vest, een Damast Dito, een linnen Romp je, een ge streepte Dito, 2 Hembden ge- breklyk gemerkt, doch welk Merk aparent zal betekenen W. F. of M. F. en waarvan de voorste Letter, zoo die een W. betekend, schynt het onderste boven te staan, een bruine boe- sel Broek met tinne knoopjes aan de Beenen, een linnen On derbroek en 2 paar wolle Kous- sen, het eene paar boven den Broek opgehaald; en welk Manspersoon by de Schouwing bevonden is, gebonden te zyn met de Knieën aan den ander, om het midden van het Lyf een Touw, waar aan een groot stuk Puin, en den Strot even onder den Kin afgesneeden, en alzoo op een ontmenschte wyze ver moord. J. A. Verhage, voorzitter van het Be- dat vandaag een gebouw werd ge- drijfsschap voor Siergewassen, het opend, waarvan er in de wereld nog nieuwe bedrijf van de praalwagen- niet één te vinden is. specialist A. Paauw aan de Warmou- Dit uniek gebeuren is van heel derdam officieel in gebruik gesteld, grote betekenis, gezien het corsowe- Onder de aanwezigen merkten we zen in Nederland. Hoe dit gegroeid is o.a. op wethouder A. Vogelaar, de weten wij, maar hoe de weg verder directeur van Gemeentewerken, de Zal leiden is een grote vraag in sier- heer G. Schram en veel vooraan- teelt- en bollenkringen. De stemmen staande figuren uit het bloemen- en 2ijn pro en contra ten aanzien van bollenvak. Namens de directie ver- corsowagens en corso's, doch als pro- welkomde de heer N. Hemmes van paganda voor onze producten een De Belgische minister van buiten- d® Veiling Flora te Rijnsburg de tal- belangrijke factor. In verschillende landse zaken, P. H. Spaak, heeft gis- rüh® aanwezigen. Hij zei het jammer sectoren van de sierteelt, vervolgde teren in Brussel verklaard de associa- *e vinden dat het bedrijf van Rijns- spreker, wordt gezamenlijk propa- tie van Spanje met de Europese Eco- burg naar Sassenheim was overge- ganda gemaakt voor een Nederlands nomische Gemeenschap „onmogelijk" plaatst. Rijnsburgs producten hebben artikel met een sterke onderscheiding Toetreding Spanje tot EEG niet mogelijk volgens Spaak te achten. voor de verkoop, waarbij wij vooral moeten onderstrepen, dat Nederland een bloemenland is. Ook uit het oog punt van tourisme hebben de corso's een grote betekenis voor ons land. Gezien in dit licht moeten wij getui gen, dat het initiatief van de heer Het aantal parasieten, dat zonder Paauw, een bedrijf te stichten voor Meer parasieten rond ontvoeringszaak „De EEG dient dit beleefd, maar zeer kordaat aan Spanje mede te de len", zo zei Spaak tijdens de verde diging van zijn begroting in de Bel gische senaat. De Belgische minister verklaarde - v- -J dit naar aanleiding van het kortge- een greintje menselijk gevoel steeds het vervaardigen van corso wagens er leden door Spanje herhaalde ver- weer de hoop van de ouders van- de één is van grote durf, aldus de heer zoek aan de EEG om besprekingen sinds drie weken vermiste Timo Rin- Verhage. Spr. besloot met de hoop over een associatie met de Europese n8lt doet opleven, neemt alsmaar toe. uit te spreken, dat het genomen ini- Gemeenschap. De kwestie komt de Gisteren arresteerde de politie in het tiatief in de toekomst bekroond mag volgende week in de EEG-minister- stationspostkantoor van Keulen de worden, en verklaarde het bedrijf raad aan de orde. 33-jarige Herbert Klamet, die van hiermede geopend. „Spanje is technisch niet in staat enkele dagbladen geld had gevraagd Hierna volgden nog verschillende aan de Europese instellingen deel te in ful1 voor lichtingen over de ver- sprekers, waaronder de voorzitter nemen. De gemeenschap zou duide- blijfplaats van de zevenjarige. Te- Rijnsburgs bloemencomité, van de lijk moeten antwoorden op het ver- genover de politie verklaarde de Kring Bedryven Bloembollenstreek zoek, dat een economisch en later man, dat hij niet over de inlichtingen 6n het Haags Vakantiecomite. Zo opende dr. A. J. Verhage, voor zitter van het PVS, het nieuwe be drijfspand van Albert Paauw aan de Warmonderdam te Sassenheim n.l. door een stukje te lassen aan een der in bewerking zijnde praalwagens. Naast dr. Verhage de heer Albert Paauw met achter hem de heer N. Hemmes, van de Rijnsburgse veiling „Flora". Geheel rechts de heer Vo gelaar, wethouder van Sassenheim. DPL. KORPORAAL OMGEKOMEN De 20-jarige dienstplichtige korpo raal, N. v. d. Merbel uit Fijnaart (N.B.), is gisteravond omstreeks 9 uur tussen Bergen op Zoom en Roo sendaal om het leven gekomen toen hij op de terugweg naar de kazerne werd geraakt door een aanhangwa gen van een vrachtauto. Hij liep met een kolonne te voet van de comman dotroepen uit Roosendaal in de berm van de weg. De aanhangwagen heeft vermoedelijk een slingerende bewe ging gemaakt. De legervoorlichtingsdienst deelde vanmorgen mee dat de kolonne de voorgeschreven verlichting droeg, 'n Andere militair liep lichte verwon dingen op en is op de ziekenzaal van de commandotroepen opgenomen. De korporaal was ongehuwd. politiek deelgenootschap van Spanje beschikte, onmogelijk en politiek uitzichtloos Levert Marokko kobalt aan Rood China Het Amerikaanse ministerie van laatste deelde in zijn toespraak mee, dat dit jaar in Den Haag het eerste corso gehouden zal worden. De fraaie montagehal was uiter aard gesierd met vele bloemen. Spelen in Tokio grootste uit de geschiedenis Een Zwitser en zijn 12-jarige zoon zijn dinsdag bij een skitocht in het Berner Oberland door een lawine getroffen en om het leven gekomen. Een 10-jarig zoontje van de man, buitenlandse zaken heeft gisteren de dat ook bedolven werd, kon worden berichten van een Amerikaans dag uitgegraven. blad bevestigd, volgens welke een scheepslading door Marokko aan In het dorp Velas op het eiland communistisch-China verkochte ko- Sao Jorge (Azoren) zijn de afgelo- balterts op het ogenblik onderweg is. pen 24 uur drie aardschokken ge- Volgens de woordvoerder van 't mi- v~n ^TeMS) °NT heelt dT'fn voeld. Tussen 15 en 27 februari werd nisterie bestaat de mogelijkheid, dat haa) h«U ritade Danden aeleaen ain het dorp dagelijks door aardschokken de V.S. hun hulp aan Marokko niet d Kalverstraat 48 t m 5' te Amster geteisterd, die veel schade veroor- hervatten als zou blijken dat 't erts SL waSta gevesti?d is N V Rel 7aat+o« een strategische waarde heeft. - De Exploitatie Maatschappij Sche- J zaakten. Secretaris Gesman kreeg gouden legpenning veillon, verkocht. Koper is de heer ,M. Caranza te Amsterdam. De heer Caranza is ook eigenaar geworden van het Doelenhotel te Am sterdam, dat laatstelijk werd geëx ploiteerd door de Hotel Exploitatie Mij. „EMS-Continental" N.V., nadat uitmaakt, weet er van mee te praten, korte toespraak. Hij bracht de afdeling 0ldanês in het bezit van de EMS dat er sinds de oprichting op het ter- dank voor hetgeen men in het belang rein van de arbeid zo het een en ander der Rijnstreekgemeenten veranderd is. De afdeling „De Rijnstreek" van de publiek zal na afloop ongetwijfeld Nederlandse Aannemers- en Patroons- vier tot zes uur een gezellige drukte enigszins ontnuchterd huiswaarts ke- bond VOOr de Bouwbedrijven heeft gis- in hotel Toor, waar het bestuur gezeten ren. Het valt allemaal nogal mee met het 60-jarig bestaan herdacht Op was voor een prachtig bloemenmozaiek. „wiMe zeden": de zedenpolitie 5 maart 1904 werd de afdeling opgericht Het voltallig college van b. en w van «w av .„JB! ~v stand nieeg®de®ld dat de exploitatie van hnkht D, to W™. 1 Plte sprak hotel op dezelfde voet zal wor- Wo. nntrmwr h 1f namens het hoofdbestuur van de NAPB den voortgezet. Het was gisteren van ongeveer nall tn, uur ..n „relLe drukte onder aanbieding van een keurig uit- gevoerd vaandel met de naamdata van de afdeling. Een andere spreker was de heer P. C. Veer uit Leiderdorp, districts commissaris van de NAPB die speciaal al er in ieder geval geen enkele ^Tzeven leden. Vooral de nertör van Alphen a. d. Rijn behoorde tot de eer =°^^an °e in^u^ speciam in.ct/W aan wmm. Er wordt weer j. u_„_ eten Hio h.in Amvaektintf maalrtpn Rnr- ae activiteiten van ae secretaris, ae neei aanstoot aan nemen. Er wordt weer hcl be3tuur, de'heer G. GeSman, die sten die hun opwachting maakten. Bur- Gesman belichtte Spr stelde zlin reeds veertig jaar van dit college deel gemeester Bruins Slot hield ook een „^eidzaamheid ten voorbeeld aan de jongeren en bood de heer Gesman de gouden legpenning van de bond aan. Van de velen, die ter receptie ver schenen noemen we er enkelen: bur gemeester P. M. v. d. Weijden van Nieuwkoop: de directeur van gemeen tewerken, ir. N. Buysert en zijn collega van de water- en lichtbedrijven, de heer W. J. Nieuwland; ir. J. D. J. Waarden burg, vroeger te Alphen, thans directeur gemeentewerken te Voorburg; de heren E. J. v. d. Neut en R. Vis, resp. voorz. en secretaris van de Vereniging van grond- en huiseigenaren: jhr. Z. H. M. van Asch van Wijck, directeur Oost hoek en Zoon n.v., voorzitter industriële club; leidinggevende figuren van plaat selijke bankinstellingen en de belastin gen; de heer G. van Staalduinen, voor zitter Stichting voor Chr. Nijverheids onderwijs en de heer A. Pauw, directeur Chr. technische school; uit de, werkne mersvakbeweging de heren N. Vis en J. F. v. d. Vate van de Chr. Besturen bond; de heer L. Wingelaar van de Al- phense Besturenbond en de heer A. W. G. van Leeuwen van de KAB. Het Tegelhuis bood de bestuursleden een speciaal ontworpen fraaie wand- tegel aan. Het jubilerende bestuur van rechts naar links de heren A. den Ouden (voorz.), G. Gesman, W. v. Bcyeren, A. van Driel en A. H. Bodegraven 108 zondaars voor de rechter De politierechter te Utrecht tnuf gisteren een bijzonder drukke dag. Hij moest gisteren in totaal 108 overtreders van de verordening op parkeermeters bekeuren. Het waren echter niet alleen Utrechters, maar ook Amster dammers, Amersfoorters, Gro ningers en Bredanaars, terwijl ook het buitenland opvallend sterk vertegenwoordigd was. Dit was de eerste fase, in wat men een „monster-proces" zou kunnen noemen. Vanaf 15 oktober 1963 tot en met 26 februari jL zijn in to taal 3148 processen-verbaal op gemaakt wegens overschrijding van de parkeermeter- en 5882 wegens overtreding van de par- keerschijfverorderiing. De officier van Justitie was van mening, dat de verdachten geen enkele'mogelijkheid tot verweer hebben: de aanwijzin gen zijn duidelijk genoeg. Voor een niet in werldng stellen van de meter was de eis nagenoeg algemeen f 15 subs. 3 dagen. Voor het overtreden van de tijd waren er echter vele variaties in veroordeling. De komende Olympische Spelen van Tikio zullen, gerekend naar het aan tal deelnemers, ongetwijfeld de grootste uit de geschiedenis wor den. De organisatoren deelden donder- 110 landen te hebben ontvangen. Zij schatten te 8.418 atleten uit 194 landen in Tokio aan de start zul len verschijnen. In Rome dat vier jaar geleden een recordinschrijving te verwerken kreeg waren die aan tallen 8.315 atleten en 84 landen. Men verwacht dat de Russen met 392 deelnemers het grootste contin gent zullen vormen, gevolgd door de Amerikwanen (385), de Britten (245) en de Australiërs (233). De Europese sport zal in verhou ding minder sterk zijn vertegen woordigd dan in Rome. Daar namen 4.079 atleten uit 29 Europese landen deel, nu zullen waarschijnlijk 2.998 atleten naar Tokio reizen. Het aan tal Aziatische deelnemers is echter in vergelijking met Rome meer dan verdubbeld. LEIDSE BILJARTBOND De competitie-uitslagen van deze week luiden: le klas: UVS-Katwijk 0—8; TOP- Carambole 26; Vriendschap-Rij ne-_ gom 62; R'Arendsveen-Spijkerbak 44; Zuid-Centrum 44. 2e klas: DOS-TOP 80; Scheepje- Spijkerbak 2 80; Vriendkring-DDE 8—0; TOG-Heul 4—4. 3e klas: UVS 2-Waag 44; Vrien denkring 2-Sport 8—0; Centraal- Zuid 3 4—4. 4e klas: Katwijk 2-TOP 3 80; Carambole 2-UVS 3 6—1; DOS 3- Centrum 2 08 regl.; Waag 2-Cen- trum N.W. 2—6. In de 4e klas DOS 3 niet opgeko men. 5e klas: Vriendschap 2-Heul 3 4-4; Vriendenkring 3-Waag 3 44; N. We tering 2-TOG 2 44; Morspoort 2- Spijkerbak 4 26; Alligator-Caram bole 3 3—5. 6e klas: Centrum 3-Carambole 4 26; Sport 2-Scheepje 2 44; Heul 4-Vriendschap 3 80; Rijnegom 2- Katwijk 3 2—6;- Zuid 4-Centraal 2 26. 7e klas: Katwijk 4-Centrum N.W. 2 44; Scheepje 3-Alligator 2 26; DVH 3-Rijnegom 62; Carambole 5- UVS 4 62; Spijkerbak 5-Zuid 5 3—5. 8e klas: Rijnegom 4-TOP 4 62; Carambole 6-Zuid 6 44; Noorden 2- Waag 4 62; Centrum 3-Heul 5 4 4; Morspoort 3-N. Wetering 2 44; N. Wetering 3-TOP 4 62.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10