Alle gekheid op een stokje.., LEXINGTON RIOOLBELASTING MOET BETAALD WORDEN DOOR DE HUISEIGENAAR ALLÉÉN MET VIM-EXTRA MAAKT U 'T DONDERDAG 5 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 ROOK NIET/wssn llmt MEENK PELLETSVp"*' Lekker enyerfrissend f.0,65 Mevrouw Katherine Mason is op 84-jarige leeftijd vredig ontslapen met de zekerheid, dat een kattenhuis in haar stad Cambridge tot in lengte van dagen op rozen zit. Zij liet een erfenis na van 130.000 gul den. Deze nalatenschap schonk zij geheel aan een kattenhuis in Cam bridge, dat zij zelf 30 jaar geleden had opgericht. De verheugde di recteur van dit „pension" heeft al verklaard, dat zijn poezen in „het modernste kattenhuis van het land" zullen komen te wonen. Een eenvoudige boer in de buurt van Limpio, in Paraguay, beroemt zich erop, dat hij de eigenaar is van het duurste kippenhok ter wereld eens ongeveer vier miljoen dollar waard. Hij heeft zijn tien kippen ondergebracht in de romp van een „Comet-4" van een Argentijnse luchtvaartmaatschappij, die in 1959 in dichte mist op het land van de eenvoudige man was neergestort. f Begin van „dodende straal" is er Het Amerikaanse leger zal worden uitgerust met een re volutionair type geweer, dat bijzonder licht weegt en dat werkt volgens het „Laser"- principe, nl. met sterk gecon centreerd licht. De buitenge woon krachtige lichtstraal ver blind een tegenstander tijde lijk en kan zelfs zijn kleding wegschroeien. De voedingsbat- terij kan door dezelfde militair worden meegedragen en stelt hem in staat in totaal tiendui zend „schoten" te lossen met een tussenruimte van tien se conden. In het wapen wordt de lichtstraal door een syntheti sche diamant gevoerd die het „samenperst" en er een grote kracht aan geeft. Sommige deskundigen zien in dit „straalgeweer" een be gin van de „dodende straal", want inmiddels wordt door on derzoekers van de Genie ge werkt aan een „super-Laser" die 300 maal krachtiger zou zijn. Verkrijgbaar btf de betere drogist Advertent ker, dat hjj het onrechtvaardig vindt dat de rioolbelasting voor de woning wetwoningen door de gemeente ge dragen gaat worden. De heer Bak ker betreurde het tenslotte, dat uit de discussie weinig waardering voor de huiseigenaar was gebleken. „Als er geen mensen geweest zouden zijn, die hun spaargeld in huizen hadden belegd, dan zou de woningnood nu heel wat groter geweest zijn", aldus de heer Bakker. Stemming. De heer G. Verschoor (P.C.) wen ste, dat b. en w. het voorstel zouden terugnemen en het nog eens nader zouden overwegen. De voorzitter gaf echter resoluut te kennen, dat hij een uitspraak van de raad wenste en bracht het omstreden punt in stem ming. Het voorstel werd tenslotte aangenomen met 8 stemmen voor en 5 tegen. Tegen stemden de heren Janmaat, Bakker, Platje, Verschoor en De Nenni. De heer Van den Nou- land stemde voor, omdat hij, zoals hij tijdens de dupliek verklaarde, het voorstel van b. en w. toch als de enige oplossing zag. De andere agendapunten leverden deraad weinig moeilijkheden op. Mevrouw De Meijer-van Zon (PvdA) vroeg bij het verlenen van een kre diet van 1750 aan de Dr. de Vis- sersschool of het wel nodig was, dat er o.a. een koffiezetmachine voor werd gekocht, maar nadat de voor zitter verklaard had, dat een koffie zetmachine ten behoeve van het on- werwijzend personeel een normaal uitrustingsstuk voor school was, gaf ook mevr. De Meijer te kennen geen bezwaar te hebben. Het Wit-Gele Kruis, afdeling Sas- senheim krijgt over 1962 4.248,35 subsidie; de afdeling Beekbrug 149.48. Trouwtarief. Het tarief voor de huwelijkssluitin gen werd als volgt vastgesteld: maandag kosteloos, zaterdag 100,- en de overige werkdagen 40,- (in clusief het gebruik van de loper en een trouwboekje in luxe uitvoering). De culturele verenigingen behoe ven voortaan geen vermakelijkheids belasting meer te betalen voor hun uitvoeringen en ook aan de verma kelijkheidsbelasting voor het ten ge hore brengen van muziek in café's werd een einde gemaakt. Tot slot verdient vermelding, dat de raad o.a. besloot het college machtiging te ver lenen tot het verhuren van de gara ges nabij de Baanbrekersweg voor 20,- per maand. In antwoord op een vraag van de heer Kortekaas gaf de voorzitter de geruststellende mede deling, dat in de huurcontracten de bepaling is opgenomen, dat de gara ges niet mogen worden onderver huurd. WASSENAAR BUURTVERENIGING OOSTDORP BEGON NIEUWE PERIODE Volgens het reglement, dat werd opgesteld bij de oprichting van de Buurtvereniging Oostdorp en omge ving op 15 februari 1935, werd de ver eniging voor 29 jaren aangegaan. Er moest dus formeel voor 15 februari j.L beslist worden of de vereniging zal worden voortgezet. Dat besluit is intussen genomen op een algemene ledenvergadering, zo bleek uit het jaarverslag over 1963, dat op de dins dagavond in de zaal van Flora ge houden jaarvergadering werd uitge bracht. Het financiële verslag van pen ningmeester A. Langerak maakte melding van een batig saldo. Het ledental der vereniging steeg enigs zins tot 210. In het afgelopen jaar werd weer een tuinenkeuring georganiseerd. In drie afdelingen werden prijzen toe gekend aan de bezitters van tuinen, die bij de keuring de hoogste aan- tail punten behaalden. Bij de ama teurs waren dit resp.: 1. F. de Vries, Bloemluststraat 79; 2. U. de Vries, van Z. van Nijeveltstraat 316; 3. J.K. v. d. Dool, Oostdorperweg 15; 4. L. G. van Straten, Hallekensstraat 12; 5. J. Zonneveld, Zonneveldweg 86. Bij de vaklieden: 1. J. Goor, Schulp- straat 20; 2. J. Ouwehand, Rozen- steinstraat 53; 3. J. W. Kortekaas, Zonneveldweg 69. In de z.g. vrije groep: 1. N. J. van Wissen, Herman Costerstraat 19; J. A. Knijneniburg, Oostdorperweg 104; 3. D. van Egmond, Bloemluststraat 89. Er werd over deze indeling in drie groepen gediscussieerd. Voorzitter A. de Rooij beloofde, dat het bestuur er zich met de oommissie voor die tui nenkeuring over beraden zal. De bestuursverkiezing bracht het aftreden van mej. C. J. Meijer. Om dat geen nieuwe kandidaten wer den aangemeld, zal de heer A. Lan gerak voorlopig optreden als secreta ris-penningmeester. De heer G. van Egmond werd als bestuurslid herko zen. Na het huishoudelijk gedeelte van de vergadering werd er nog met -animo geklaverjast om prijzen, die door het bestuur waren uitgeloofd. Gisteren, 4 maart, was het precies U2Vï-jaar geleden, dat 'loco-burge meester dr. J. Hazerberg die nu burgemeester van Veenendaal is in de Berkheistraat de Wassenaarse weekmarkt opende. Het initiatief tot het instellen van een weekmarkt in Wassenaar was in begin 1961 uitgegaan van het toen malige raadslid mevrouw B. M. Ba ronesse van Heringxma tot Slooten- Elout. Aanvankelijk werd als de meest geschikte plaats het Burcht plein aangewezen, waar de kramen rond het fraaie middenplantsoen ge plaatst zouden moeten worden. On der de bewoners van het plein stak echter een storm van verontwaardi ging op en er werd uitgezien naar een andere plaats. De keus viel ten slotte op de rustieke Berkheistraat, dicht bij het centrum van het oude dorp. De heer U. T. de Vries, toen nog brigadier van politie, werd tot markt meester benoemd, en hij vervult die functie nog steeds. uit de zuiverste tabakken (Advertentie) In een kolenjnijn te Ipswich bij Brisbane zijn twee voetstappen van ft een dinosaurus gevonden, die 180 tot IXimvt'm urtllllLlilg 225 miljoen jaren oud zouden zijn. aan IJsselmeer oorzaak roetplaag Woensdagmiddag zijn verscheide ne gemeenten in Het Gooi, de Vecht streek en Amstelland verrast door een roetplaag. Grote hoeveelheden roet dwarrelden neer en werden door de stevige wind door de straten ge jaagd. De roetverspreiding was zo in tensief, dat de roet zelfs doordrong in de tunnels op de stations van de Spoorwegen van Bussum en Weesp. GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM BESLUIT Niemand wist aanvankelijk waar het zwarte spul vandaan kwam. La ter bleek dat men bij het IJsselmeer op grote schaal bezig was met het verbranden van riet, waarbij de ver brande rietdeeltjes door de wind naar de Vechtstreek, Het Gooi en Amstelland werden gedreven. Verscheidene huisvrouwen klaag den dat hun schone was aan de lijn bevuild was, maar erger was het in Weesp, waar schilders ernstige scha de hebben opgelopen aan het schil derwerk van een aantal huizen. De verbrande rietdeeeltjes hebben zich namelijk vastgeplakt aan de verse verf, zodat men opnieuw kan be ginnen te schilderen. aanmerking moeten komen voor het betalen van de rioolbelasting. De heer Bakker ging zover, dat hij het voorstel onbillijk en onrechtvaardig noemde. De heer Bakker bleek met zijn oppositie tegen het voorstel niet alleen te staan, want hij vond steun bij de heren P. J. de Nenni, J. van de Nouland, J. W. Janmaat (allen KVP) en T. Platje (WD). De heer De Nenni wilde bovendien een an dere wijze van inning voorstellen, namelijk gekoppeld aan de reini gingsrechten. Bovendien voerde de heer De Nenni aan, dat de verhuur ders de rioolbelasting niet helemaal betalen, omdat de fiscus, wanneer de rioolbelasting op het aangiftebiljet wordt vermeld, voor een gedeelte meebetaalt. Ook de motivering van b. en w., dat de rioolbelasting onder normale omstandigheden in de huur kan worden doorberekend, onder vond weerstand, want naar de heer Bakker opmerkte, bestaat er een huurstop. Huurpeil al hoog genoeg. De heer J. Kortekaas (KVP) zei, dat er in het voorstel misschien wel ergens een onrechtvaardig kantje zou zitten, maar het tegendeel (de huurders laten betalen) zou nog on rechtvaardiger zijn. Het huurpeil, al dus de heer Kortekaas is zo langza merhand aan de uiterste grenzen ge komen. Voor 18,- a 20,- per week mag men toch wel iets verwachten, d.w.z. een huis met goede aan- en afvoerleidingen. Bovendien stelde de heer Kortekaas, dat in de huren van de nieuwe huizen de riool- en straat belasting al is ingerekend. Zakelijk verband. Burgemeester J. baron van Kno- belsdorff, verdedigde het voorstel door te verklaren, dat b. en w. een puur zakelijk verband zien tussen de woning en de riolering. De woningen moeten over een deugdelijke afvoer beschikken en het college kan het niet anders zien dan dat de eigenaar de belastingplichtige is. Er* bestaat voorts een principieel verschil tussen het afvoeren van het huisvuil en de afvoer via de riole ring. Het college voelde er derhalve niets voor de heffing te koppelen aan de reinigingsrechten. De voor zitter verklaarde tenslotte nog. dat 25 per aansluiting een gemiddelde is. De bedragen zullen variëren naar de grootte en de aard van het op de riolering aangesloten pand. In twee de instantie verklaarde de heer Bak- Luxe-tarief voor trouwen op zaterdag Langdurig en soms heftig heeft de gemeenteraad van Sassenheim gis teravond gediscussieerd over het voorstel van b. en w. om met ingang van 1964 over te gaan tot de invoe ring van een rioolbelasting. Heffing van een rioolbelasting is noodzake lijk geworden door de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstallatie. Kern van de discussie was de vraag: wie is belastingplichtig, de verhuurder of de huurder? De heer G. Bakker (P.C.) maakte bezwaar, dat volgens het voorstel de eigenaren belast worden. Z.i. hadden de genothebbenden, de huurders, in Keuken, toilet, badcel... Uw hele huls ademt frisheid. Vim-extra desinfecteert, heeft extra reinigingskracht (een mild, maar actief werkend bleekmiddel), ruikt lekker, haalt alle vlekken overal weg... En let eens op de nieuwe bus: plastic deksel, plastic bodem. Voortaan geen spoor van roestkringen meer. 't Kèn niet schoner, 't kèn niet frisser! Op de „Ideal Home Exhibition", die morgen in Londen wordt geopend, sullen de Engelse huisvrouwen verstomd kunnen staan bij het aanschou wen van deze Spaanse don, don Pepe, die in enkele seconden een sinaas appel met vork en mes van zijn schil kan ontdoen. Bij zijn aankomst van daag op London Airport gaf de don aan de aanwezige journalisten een •taaltja van aijn kunnen weg: binnen enkele seconden was het mol de sinaasappel gebeurd. Een foto van de 9-jarige Marianne de Boer uit Amsterdam, die sinds 26 januari j.l. vermist wordt. Haar va der wiens verblijfplaats onbekend is heeft haar die dag meegenomen uit een tehuis in de hoofdstad. De kinderrechter in Amsterdam verzocht om opsporing.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3