al te optimistisch geweest over de komende prijsstijgingen DONDERDAG 5 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 MINISTER ANDRIESSEN: Geen rekening gehouden met seizoenfaktoren Minister Andriessen heeft gisteren in de Eerste Kamer bekend, dat hij al te ontimistisch is geweest over de prijsstijgingen. Hij had geen reke ning gehouden bij zijn voorspellin gen enige weken geleden in de Ka mer niet seizoenfactoren. Deze deden de prijzen van aardappelen, groente en fruit de laatste jaren ^steeds in de periode omstreeks maart, april met meer dan twee punten stijgen. „Misschien valt het bij zacht weer nog mee. maar men moet er op re kenen dat de kosten van levenson derhoud in april twee tot drie pun ten méér zullen stijgen". De basisperiode 1959 waarvan de prijsindex uitgaat lag namelijk door bijzondere weersomstandigheden uit zonderlijk gunstig. Dit gegeven was de minister bij zijn beschouwing ver geten. zo kreeg hij bij zijn terugkeer ten departemente van zijn ambtena ren te horen. Bovendien had de mi nister nog niet met een te verwach ten prijsstijging voor vlees en melk gerekend. ACHT PUNTEN De voor dit jaar verwachte prijs stijgingen van 7 procent - die zich in de eerste helft van dit jaar zullen MINISTER BOT OVER HET TWEEDE NET Minister Bot is bezig na te gaan of en in hoeverre het mogelijk is om - op basis van de bestaande regelin gen in overleg met de NTS en de omroep-verenigingen reeds tijdens de experimentele periode van het twee de t.v.-net het programma uit te brei den met nieuwe mogelijkheden. Hij denkt hierbij aan populair weten schappelijke uitzendingen en derge lijke. De minister heeft dit gister avond verklaard in een toespraak via de beeldbuis bij gelegenheid van de uitzending van het eerste programma over het tweede net. Hij wees erop, dat de mogelijkhe den voor deze programma's nog be perkt zijn. omdat de studio-ruimte nog onvoldoende is en omdat men bovendien nog niet beschikt over voldoende programma-medewerkers en technisch personeel. Men heeft niet gewacht met de uit zendingen over het tweede net, om dat de regering van oordeel is, dat de kijkers zo spoedig mogelijk een keuze zouden moeten kunnen ma ken. Ook toen zij de zekerheid had, dat voorlopig alleen op de tweede zender te Lopik een programma zou kunnen worden uitgezonden, heeft de regering er bij de omroepen op aan gedrongen, dat er toch een dergelijk zij het nog beperkt tweede program ma zou komen. Gelukkig hééft de regering de omroepen bereid gevon den om aan de begrijpelijke wensen van de kijkers tegemoet te komen, aldus de minister. Hij verklaarde voorts: „Zij, die de uitzendingen op dit tweede net kun nen zien, behoren voorlopig tot de bevoorrechten, omdat zij wonen bin nen de reikwijdte van de in kracht nog beperkte tweede zender te Lo pik. Het is echter de bedoeling, dat binnen twee jaar heel Nederland het tweede televisieprogramma zal kun nen volgen. Inmiddels zal dan het experimentele programma van nu zijn uitgegroeid tot een volledig en volwaardig tweede programma. Hoe dat er dan precies uit zal zien en door wie het gemaakt zal worden: daarop is, zoals u weet, op het ogen blik de pacificatiecommissie bezig te studeren: daarover beraadt zich ook de regering". Minister Lemmer bijt flink van zich af Aantijgingen weerlegd De Westduitse minister voor vluch telingenzaken, Ernst Lemmer, heeft naar aanleiding van beschuldigingen van het Brusselse dagblad Le Soir, volgens welke hij deel zou hebben uitgemaakt van „een groep nazi-mis dadigers, die zich vin 1940 van Le Soir hebben meester gemaakt, welk blad zij vervolgens gedurende de Duitse bezetting van België hebben laten verschijnen", verklaard, dat deze aantijgingen volkomen onge grond zijn. „Ik heb na 1933 niet voor Le Soir, doch voor de Neue Zürcher Zeitung, de Pester Lloyd en het Belgische dag blad l'Dependence Beige gewerkt. Dit laatste blad werd in 1940 met Le Soir samengevoegd, waarna ik Ber- lijns correspondent ben geweest van het aldus ontstane nieuwe blad", verklaart Lemmer. Hij voegt hieraan toe: „Ik heb niets geschreven, dat ter ondersteu ning zou kunnen dienen van de las terlijke aantijgingen van Le Soir. Dat ik hier nog op reageer komt om dat ik ervoor pas om, als derde West duitse minister voor vluchtelingen- ken, als schietschijf te dienen. Ik heb een zuiver geweten en ik wil niet toestaan, dat sluipend gif, dat beschuldigingen als die van Le Soir kunnen bevatten, doorwerkt. Ik ben in de afgelopen oorlog, als tegen stander van het Hitler-bewind, in Duitsland gebleven en ik heb het toen allesbehalve gemakkelijk gehad" aldus de Westduitse minister van vluchtelingenzaken, Ernst Lemmer. concentreren - betekenen in totaal een stijging van de kosten van le vensonderhoud met bijna acht pun ten. „Wij moeten alle kracht inzetten om deze raming niet te overschrij den", zei de bewindsman. „Het is noodzakelijk het prijsbeleid krachtig voort te zetten. Het gaat er om niet te verslappen of de indruk te geven dat de prijzenslag gewonnen is. An ders wordt de stijging te groot en be staat er het gevaar dat de loonstij-' ging in december 1964 voor grote groepen geheel door prijsstijging zal zijn opgeslokt". KLM sluit twee poolovereenkomsten De KLM heeft een tweetal nieuwe poolovereenkomsten gesloten. Op 1 april treedt een poolovereenkomst in werking tussen de KLM en de Oostenrijkse luchtvaartmaatschappij Austrian Airlines, voor het vervoer van passagiers tusesn Amsterdam en Wenen. De KLM onderhoudt een dagelijkse verbinding AmsterdamWenen met DC-8 en Electra Il-vliegtuigen, terwijl de AUA twee diensten per week zal uitvoeren met een Caravelle. Op 1 mei treedt een poolovereen komst in werking met de Joegosla vische luchtvaartmaatschappij J.A.T. (Jugoslavenski Aerotransport)voor het vervoer van passagiers tussen Nederland en Joegoslavië. De KLM onderhoudt eenmaal per week een dienst AmsterdamBelgra do via Wenen en eenmaal per week een dienst AmsterdamDüsseldorf ZagrebDubrovnik v.v. De JAT zal eenmaal per week AmsterdamZü- richZagrebDubrovnik v.v. vlie gen. Vermindering arbeidstijden in de landbouw Het bestuur van het Landbouw schap heeft in beginsel besloten tot wijziging van de arbeids- en rusttij denverordening landbouw. Het ma ximum-aantal arbeidsuren per jaar wordt daardoor als volgt vermin derd: voor veeverzorgers van 2.9.00 tot 2.800, voor paardenverzorgers, ar beiders die met zware landbouw machines werken en pluimveever zorgers van 2.650 tot 2.600, voor an dere landarbeiders van 2.450 tot 2.400. Voor vrouwelijke en jeugdige arbei ders wordt het maximum eveneens van 2.450 tot 2.400 uur verminderd. Door deze wijzigingen worden de maxima meer in overeenstemming gebracht met de arbeidstijdverkor ting, die in de praktijk al heeft plaats gehad. De wijzigingsverordening moet nog definitief worden vastgesteld. Twee jongens braken in en stalen 17 mille Twee jongens van 17 jaar zijn woensdag door de politie van Tege- len aangehouden in verband met de inbraak van maandagnacht in de kantoren van de fa. Bindels, een gros- sierderij in levensmiddelen. In to taal werd voor f 17.000 aan contanten ontvreemd. Beide jongens hebben een bekentenis afgelegd. Een van de jongens had bij de grossierderij gewerkt. In een bureau lade vonden zij de sleutel van de brandkast. Herinneringsmonument voor vissersdrama in 1849 op Zuiderzee Veertien dagen brachten de vissers Klaassen Bording en zijn zoons Klaas en Jakob uit Durgerdara in het jaar 1849 door op een ijsschots op de Zuiderzee. Vissers uit Vollenhove redden het trio, van wie alleen de jongste de ontberingen te boven kwam. De slachtoffers warden in Vollenhove begraven. De visserij- vereniging „De Eendracht" uit Dur- gerdam onderhield de zerk op het graf, maar de steen heeft de tand des tijds niet doorstaan. De handen zijn ineengeslagen. Het monument ter herinnering aan het drama op de Zuiderzee wordt een zerk van Zweeds graniet. „De Eendracht" heeft 800.be schikbaar voor vernieuwing van de zerk, maar dit bedrag is niet toerei kend. De gemeente Vollenhove wil nu de ontbrekende duizend gulden bij passen. De gemeenteraad is voorge steld daartoe te besluiten. Honderd vijftien jaar geleden was de visserij op de Zuiderzee een bij- zonderd hard bestaan. Ook in de tijd, dat de botters in de havens la gen vastgevroren, was het noodzaak, zo goed en zij kwaad als dat ging, het dagelijks brood te verdienen. Als zovele vissers destijds gingen ook de Bordings in februari 1948 de bevro ren Zuidervee om op bot te „klop pen", zoals het heette. De Durger- dammers hadden zoveel aandacht bij hun werk, dat zij niet merkten, dat het ijs, waarop zij werkten, losraak te en afdreef. Veertien barre dagen en nachten hebben zij op de schots moeten door brengen voor hulp kwam opdagen. In Vollenhove aan wal gebracht, be zweken de 45-jarige Klaassen Bor ding en zijn negentienjarige zoon Klaas. Alleen Jakob herstelde en keerde naar Durgerdam terug. Een personenauto is op een niet beveiligde overweg in Budel gis termiddag in botsing gekomen met een goederentrein op de weinig be reden lijn Hamont-Weert. Van de drie inzittenden moesten twee broers G. en F. van Helmond uit Bu del, met verwondingen in het zieken huis te Weert worden opgenomen. De auto werd vernield. Bloemenpiraat achterhaald De achtendertigjarige zakenman L. Speiel uit Frankfort is de piraat die prinses Beatrix met een bloemenhulde verraste.- Al dus het commentaar van jonk heer Fr. Bosch van Drakesteyn. De heer Speiel had in een Duits weekblad gelezen, dat prinses Beatrix tekens om moest rijden als zij naar haar ouders in paleis Soestdijk op bezoek ging. Jonkheer Bosch van Drakesteyn zou namelijk geweigerd hebben een stuk land te verkopen, die een kor tere weg mogelijk maakte. De Duitser had zich dit bijzonder aangetrokken en was daarom naar de jonkheer gegaan. Deze legde hem uit, dat er in het ge heel geen conflict bestond, zoals het Duitse blad suggereerde. De prinses kan altijd over de grond van de familie Bosch van Drakesteyn rijden. Daarna schonk hij voor dui zend gulden bloemen met een Engels briefje, omdat hij de Nederlandse gevoelens ten op zichte van de Duitsers kende. Doodstraf geëist tegen Amerikanen in Barcelona De openbare aanklager bij de rechtbank in Barcelona heeft gis teren doodstraffen geëist tegen drie Amerikanen en een Spaanse, die worden beschuldigd van moord op een Spaanse kleermaker in novem ber 1962. Tegen een Amerikaanse en een Engelse vrouw eistehij wegens me deplichtigheid resp. achttien jaar en elf jaar gevangenisstraf. -Het proces tegen de zes verdachten, die vijftien maanden in voorarrest hebben geze ten, ving gisteren aan. De drie Amerikanen, James Bell Wagner uit New Yersey, Jimmie Ste phen Johnston uit Framingham en John Joseph Hand uit Detroit wor den ervan beschuldigd de kleermaker Francisco Rovirosa Closas in zijn ate lier vermoord te hebben. De Spaan se vrouw, aan wie ook moord ten laste werd gelegd, was Maria Velas- co, 33 jaar oud. De naam van de Amerikaanse luidde Nancy Hand, schoonzuster van een der beklaagden terwijl de Engelse Joan Bryden heet te. De officier van justitie, senor Ma nuel Casado, zei dat de Spaanse, die hier terechtstond, een verhouding heeft gehad met het slachtoffer. Ze had ook met verdachte Johnston sa mengewoond. Maria Velasco heeft voorgesteld Rovirosa uit de weg te ruimen om aan geld te komen, aldus mr. Casado. Samen met Johnston ging zij naar Barcelona waar het paar Wagner ontmoette, die wel mee wilde doen. Doodstraffen worden in Spanje door wurging voltrokken. Het pro ces wordt vandaag voortgezet. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tus sen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Amerika, Verenigde Staten van ss „Korendijk" 11-3; Australië ms „Wil lem Ruys" 12-3; ms. „Bischofstein" 15-3; Canada ms „Pr. Willem van Oranje" 11-3; Chili ms „Weimar" 8-3; ms „Aristoteles" 11-3; Ned. An tillen ms „Sophocles" 10-3; Nieuw - Zeeland ms „Willem ,Ruys" 12-3; Su riname ms „Willemstad" 10-3; Z.Afri ka (Rep.) ms „Transvaal Castle" 8-3 en Z.W.-Afrika ms „Randfontein" 11-3. Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpaketten geven de postkantoren. Frans-Russisch handelsakkoord Nicolas Podgorny, die zitting heeft in het presidium van de Opperste Sowjet. en met een parlementaire delegatie naar Frankrijk kwam, hoopt, dat in de nabije toekomst tus sen Frankrijk en de Sowjet-Unie een handelsakkoord tot stand zal komen. Op een door de Russische ambassa de georganiseerde bijeenkomst zei Podgorny dat, wanneer de economi sche en culturele betrekkingen ge dijen, er geen hinderpalen zijn voor een soortgelijke ontwikkeling van de politieke betrekkingen tussen beide landen. Podgorny nodigde de voorzitter van de Frans nationale vergadering, Chaban-Delmas, uit om met een par lementaire delegatie een bezoek aan de SU te brengen. Egyptische scarabeeën van onschatbare waarde ontvreemd Een brutale dief heeft uit de wo ning van de Amsterdamse tapijten fabrikant, de heer Keijzer, een aan tal Egyptische scarabeeën en een geldbedrag van ruim zesduizend gul den gestolen. De scarabeeën zijn af komstig uit het graf van de Egypti sche farao Toet Ank Amon, en de heer Keijzer had de sieraden, die niet bij benadering te schatten waar den vertegenwoordigen gekregen van zijn tante Mimi Ceysens, die ze op haar beurt had gekregen van de En gelsman Howard Carter, die in 1922 de opgravingswerkzaamheden ver richtte en tijdens zijn verblijf in Egypte herhaaldelijk bij mevrouw Ceysens heeft gelogeerd. Mevrouw Ceysens heeft de stenen, die de naam van de drager in hiëro glyfen als opschrift hebben, in goud laten zetten met schakels ertussen, zodat zij als armband gedragen kon den worden. De echtgenote van de heer Keijzer durfde de armband ech ter niet te dragen, omdat zij bang was hem te zullen verliezen. De dief belde enige tijd geleden, op een dag dat het echtpaar Keijzer op vakantie was in Oostenrijk, aan Tegen het dienstmeisje zei hij, dat hij geld bij zich had voor mevrouw Keijzer. en hij liet een envelop zien, waarop f 25.000 geschreven was. Toen het dienstmeisje hem had gezegd, dat de heer en mevrouw Keijzer niet thuis waren, vroeg hij of hij even mocht opbellen. Het dienstmeisje liet de dief vervolgens alleen achter in een kamer. Daar heeft hij kans ge zien een antieke secretaire die vol gens de heer Keijzer nog aan Marie Antoinette heeft toebehoord te ope nen, waarna hij de scarabeeën bij zich gestoken moet hebben. Mevrouw Keijzer gaf als commen taar, dat zij niet weet van wie zij geld tegoed zou moeten hebben. Vrouwen grotere rol in de V.S. President Johnson streeft er naar dat vrouwen, die een grotere „be reidheid des harten" hebben dan mannen, een grotere rol zullen spe len in de plannen van de regering. Tijdens een diner van de nationale persclub van vrouwen zei hij woens dagavond: „Men kan verwachten, dat de vrouwen, in onze oorlog tegen de armoede, in de frontlinies van onze aanval zullen staan". Vreemde sfeer in Bangkok Onderhandelingen zijn mislukt en worden weer hervat De Indonesische minister van bui tenlandse zaken, Soebandrio, heeft gisteren op een persconferentie in Bangkok Maleisië de schuld gegeven voor het mislukken der besprekingen in de Thailandse hoofdstad. Het aan dringen van Maleisië op de evacua tie van alle Indonesische „vrijwilli gers" uit Noord-Borneo noemde hij een „starre houding" die tot de mis lukking had geleid. De guerilla strijders in de oerwou den van Noord-Borneo zijn soldaten van de geregelde strijdkrachten die „zich van het Indonesische leger heb ben losgemaakt." Geen enkele order van president Soekarna zou hen tot evacuatie kunnen bewegen. Indonesië heeft geen enkel middel om macht uit te oefenen over deze vrijwilli gers die schouder aan schouder met het volk van Borneo tegen Maleisië strijden, aldus Soebandrio. Een woordvoerder van de Philip- pijnse ambassade in Bangkok heeft inmiddels meegedeeld, dat de bespre kingen tussen Indonesië, Maleisië en de Filippijnen over de kwestie-Ma- leisië zullen worden hervat. Hij deel de geen nadere bijzonderheden mee. Opnieuw zwendel in zaak- Timo Rinnelt De politie van Frankfort heeft dins dag en woensdag twee mensen aan gehouden wegens poging tot oplich ting in verband met de vermoede lijke ontvoering van Timo Zinnelt. De eerste arrestant is een 41-jarige portier, die zich tegenover de redac ties van een weekblad in Keulen en een dagblad in Frankfort had voor gedaan als contactman van de ont voerders van Timo. In verband daar mee was hij .reeds de vorige week aangehouden, doch spoedig weer vrijgelaten. Daarna stelde hij zich opnieuw met de redacties in verbinding metde mededeling de verblijfplaats van het vermiste jongetje te weten. Al spoe dig bleek echter, dat ook hier van zwendel sprake was, waarna hij op nieuw werd gearresteerd. De tweede arrestant is een 15-ja rige scholier uit Hofheim, die de re dactie van een krant in Frankfort had opgebeld met de mededeling, dat Timo in een huis in Frankfort- Hoechst verborgen werd gehouden Hij eiste daarbij een losgeld van zes duizend mark. De redactie waar schuwde echter de politie, die de jon gen aanhield. Hij beweerde bij zijn arrestatie in opdracht van twee on bekende mannen te hebben gehan deld. V.N.-rapport over Batoetsi en Bahoetoe In een rapport van de Verenigde Naties over de gevechten tussen de Batoetsi en Bahoetoe aan de grens tussen Rwanda en Boeroendi wordt gezegd, dat deze gevechten zijn ver oorzaakt door „opruiers", die Batoet si vluchtelingen geld gaven om wa pens te kopen en „huurlingen" aan te werven. Volgens het rapport zijn de pers berichten omtrent het aantal doden „sterk overdreven". In het rapport wordt het aantal doden geschat op 1.000 tot 3.000. In persberichten was melding gemaakt van 20.000 doden. De regeringen van Rwanda en Boeroendi achten de aanwezig heid van de Verenigde Naties op hun grondgebieden „noodzakelijk noch wenselijk". Zij menen, dat een dergelijke aanwezigheid niet zou bij dragen tot de oplossing van de moei lijkheden, aldus het rapport. Gagarin ontmoet niet alleen sympathie De politie van Malmoe heeft gis teren een 19-jarige student gearres teerd die zich gewapend met een ge weer en ammunitie ophield in de buurt van een warenhuis, dat bezoek kreeg van de Russische ruimtevaar der Gagarin. De jongeman had het geweer, waarvan hij de loop korter had gemaakt, in een Amerikaanse vlag gerold. Eerder op de dag was het bezoek van Gagarin uitgesteld nadat de politie een anonieme brief had ontvangen, dat een tijdbom in het warenhuis was geplaatst. Klan ten en personeel moesten het ge bouw verlaten. BAR WEER IN DE V.S. Bij wervelstormen in delen van zes staten in het zuiden van de V.S. zijn woensdag 11 mensen om het le ven gekomen en 40 gewond. Er is veel schade aangericht. Te Forrest City in Arkansas trof de bliksem een huis dat in brand vloog. Zeven mensen kwamen om. In West-Kentucky woedde 'n wer velstorm. Twee getroffen gehuchten zagen er volgens een ooggetuige uit alsof zij „met een enorme bezem ge veegd waren". CASTRO PRIJST DE GAULLE Premier Castro van Cuba heeft 'n lofrede gehouden op president De Gaulle. Hij deed dit op een receptie op de Marokkaanse ambassade in Havanna. Vooral het streven van het Franse staatshoofd naar onafhanke lijkheid ten opzichte van de V.S. vond de Cubaanse leider prijzens waardig. Hij zei, dat zijn regering president De Gaulle niet voor een bezoek heeft uitgenodigd bij diens komende reis naar Latijns-Amerika. „De generaal weet echter, dat hij welkom is als hij mocht besluiten naar Cuba te komen", aldus Fidel Castro. In Columbia hebben bandieten een hefschroefvliegtuig van de Co- lumbiaanse luchtmacht neergescho ten. De vlieger en een officier van het leger werden gedood. De derde inzittende werd gevangen genomen. De helikopter werd in brand gesto ken. Op 1 maart is de Regionale Auto sport Verenieing „Leiden" opgericht. Onder de leuze „Uw hobby Auto sport?" wil de vereniging de belan gen van de autosport in West-Ne derland bevorderen. Zij had zich ge dacht dit te doen door het houden van clubtochten en het organiseren van evenementen op autogebied Het secretariaat Ravelstraat 23, Leiden, berichtte ons, dat het ook in de be doeling ligt om lezingen te laten hou den op verkeers- en autogebied. Door al deze aktiviteiten hoont zij een bij zondere vriendschapsband onder haar leden te kweken. KORFBAL Competitiestanden Leidse clubs KNKB De V.S. zullen Spanje militaire hulp blijven geven ondanks de Spaan se handel met Cuba. Een woordvoer der van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken, die dit mee deelde, zei dat de V.S. na overleg met de Spaanse regering tot de over tuiging waren gekomen, dat Spanje passende maatregelen had genomen in overeenstemming met de Ameri kaanse wet op de buitenlandse hulp welke beperking van de handel met Cuba eist. HKV 2 12-21 Vicus Orientis 11-19 Zuiderkwartier 13-16 OSCR 11-13 Sperwers 12-13 Ons Eibernest 2 13-12 Fluks 11-9 Quick 10-8 Swift 11-8 Danaiden 13-7 De Algemene 15-6 file klas B: DKC 14-20 Deetos 2 11-18 Olympiaan 11-15 Rozenburg 11-15 Ready 11-11 KNS 12-9 Die Haghe 2 11-6 Zwervers 11-6 Ons Huis 10-2 klas: Merwede 12-23 Crescendo 12-16 Phoenix 12-13 Schiebroek' 11-13 ALO 14-11 Ahoy 11-9 Actief 10-5 BKC 11-5 Unicum 9-3 Brigadier Piet geloof niet da'k die gezien heb: Nee, ik weet dat wel zeker ook. Trouwens zouden jullie niet liever een haring of een broodje pekel nemen in plaats van een ijsje?" „Jij bent zeker de lolligste in je straatje, hè?" vroeg brigadier Piet sarcastisch. „Misschien begrijp je er méér van, als ik zeg, dat die ijsman voornoemd de bekende voetballer Karei Kleuntjes heeft ontvoerdl" „Wat!?" riep de chauffeur ontdaan uit. „Heeft die ijsman Karei Kleun tjes ontvoerd? In zijn karretje? Man, da's een verschrikkelijke ramp! Hoe moet dat nou met het bondselftal?" „Dat weet ik niet," zei Piet geheel naar waarheid. „Dat moet de elf talcommissie zelf maar uitzoeken. De- bie en Craenvogel hebben daarvoor de verantwoordelijkheid. Niet ik. Dus.... je hebt niks gezien?" „Nee, ik heb niks gezien," zei de chauffeur nogmaals. De chauffeur mócht nu natuurlijk zijn gang weer gaan en hij reed weg, zorgelijk na denkende over de ramp, die de na tionale voetbalwereld getroffen had, juist nu alles zo goed ging met die betaling en zoDoch wat zou de brave borst hebben opgekeken, als hij geweten had, dat vlak achter hem in de laadbak het ijskarretje stond, waarin Karei Kleuntjes een uiterst koele rustplaats had temidden van het vruchten- en moccaijs. Ja ja èls....! Maar de chauffeur wist het niet. Alleen Diavolo en Angelico wis ten het. Die keken elkaar lachend aan en zeiden: „Va bene!" Dat bete kent zoiets als „het gaat goed". Wordt vervolgd.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 12