Opmars van C. Varkevisser DINSDAG 3 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 ONTWAKEND AFRIKA - Uitknippen en betvaren COMPETITIE LEIDSE SCHAAKBOND Door de voortgaande ontwikkeling in Afrika wordt het nodig de wereld kaart en de atlassen te he'rzien, om dat er verscheidene geheel nieuwe namen van landen bij zijn gekomen. Daar de bekendheid van al deze nieu we namen nog niet erg groot is, ge ven wij hierbij een overzicht van het nieuwste „geboortekaartje" van Afri ka De staten Malawi en Sambia zijn de laatste aanwinsten in de reeks nieuwe namen. De nieuwe staten zijn de laatste tijd herhaaldelijk in het nieuws in de kranten en op de tele visie. Wij zouden u derhalve willen aanraden, dit kaartje uit te knippen en te bewaren. U zult er ongetwij feld veel gemak van hebben. Als de situatie in het ontwakende wereld deel drastisch verandert, kunnen we altijd nog verder zien; ontwaken gaat doorgaans met veel beweging ge paard. Ambassadeur Van Roijen Eu^ianasie^roces nam afscheid van Rnsk Bo|m(, Bl|(,nns VERSTEKELING De Nederlandse ambassadeur in de Verenigde Staten, dr. J. H. van Roij en, die benoemd is tot ambassadeur in Londen, heeft maandag een af scheidsbezoek gebracht aan de Ame rikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk. Aan het eind van zijn onderhoud verklaarde dr. Van Roijen, dat het hem speet Washington te verlaten en dat hij diepgevoelde herinneringen bewaarde aan de vier Amerikaanse presidenten die hij gedurende de veertien jaar dat hij in Washington verbleef had ontmoet (Truman, Ei senhower, Kennedy en Johnson). De ambassadeur drukte in het bijzonder zijn grote bewondering uit voor wij len president Kennedy. Ambassadeur Van Roijen zal mor gen met de Maasdam naar Neder land terugkeren. Z.-Afrikaans episcopaat keert zich tegen bisschop van Bloemfontein Het voltallig episcopaat van Zuid- Afrika, omvattende niet alleen de bisschoppen van de republiek Zuid- Afrika, maar ook de 3 protectoraten Basutoland, Beetsjoeanenland en Swasiland, van Z.W.-Afrika en van Zuid-Rhodesia, 40 iit getal, hebben hun afkeuring uitgesproken over de verklaring van mgr. Whelan, aarts bisschop van Bloemfontein over de rassenscheiding. De bisschoppen hebben vastgesteld, dat zij de verklaring, die zoveel op hef in de wereld gemaakt heeft om dat zij de schijn wekte alsof de Kerk niet tegen de rassenscheiding is, niet onderschrijven. Mgr. Whelan, hoofd van de afdeling pers van de Z.-Afri- kaanse bisschoppenconferentie, heeft zijn verklaring afgelegd zonder rug gespraak met de bisschoppenconfe rentie. De verklaring van mgr. Whelan, die door de bureaux van de Z.-Afri- kaanse regering in de wereld ver breid was als „het standpunt van de - Katholieke Kerk in Zuid-Afrika", heeft grote verontwaardiging bij bis schoppen en leken in de gehele we reld verwekt. Kardinaal Spellmann over „De plaatsbekleder" De aartsbisschop van New York, kardinaal Spellman, h eeft 't toneel stuk „De plaatsbekleder" van Rolf Hochhuth „een schandelijke onthei liging" genoemd. Kardinaal Spellman, die een goede vriend was van wijlen paus Pius XII gaf een verklaring uit waarin hij zei, dat paus Pius zowel voor de Joden als voor andere mensen „een loyale vriend was geweest in de dramati sche uren van onderdrukking". „Slechts zes jaar na zijn dood wordt hij op het toneel berecht en veroor deeld. Dit is een schandelijke ont heiliging van een goed mens, een be lediging voor hen die zijn verleden als humaan mens kennen, die van hem houden en zyn nagedachtenis eren." „De plaatsbekleder" wordt sedert vorige week in Nfew York gespeeld. VULKAANUITBARSTING IN CHILI De vulkaan Villarica op ongeveer 800 kilometer ten zuiden van Santia go is gisteren gaan werken. Tenmins te 25 mensen zouden worden vermist. Politie te paard, die het gebied af zoekt naar slachtoffers, ondervindt veel last van de zware regenval. Ver scheidene bruggen en weggedeelten zijn door vallend gesteente vernie tigd. Aires gearresteerd Dr. Bohne, een der verdachten In het euthanasie-proces, dat op het ogenblik in WestDuitsland wordt gevoerd, is in Buenos Aires gearres teerd. Bohne is in de zomer van 1963 uit Düsseldorf naar Zuid-Amerika gevlucht. In het begin van het euthanasie- proces in Limburg, dat gisteren de tweede week is ingegaan, werd de procedure tegen Gerhard Bohne af gesplitst. In verband met zijn ge zondheidstoestand was Bohne uit voorlopige hechtenis ontslagen. De 61-jarige Bohne wordt beschuldigd van medeplichtigheid aan het doden van 15.000 mensen. Het openbaar ministerie in Frank fort was kort na Bohne's verdwij ning er achter gekomen, dat hij zich in Argentinië ophield. Langs diplo matiek weg was toen om de uitle vering van Bohne verzocht. Kan Bohne justitie ontlopen? De minister van binnenlandse za ken van Argentinië verklaarde, dat Bohne slechts kan worden uitgele verd nadat de Argentijnse justitie een uitspraak heeft gedaan. De ge rechtelijke procedure kan maanden in beslag nemen, daar Bohne zich na de uitspraak van een rechtbank kan wenden tot een hof van beroep en tenslotte tot het oppergerechts- hof. De verdediger van Bohne kan aanvoeren, dat de tijd voor een ge rechtelijke procedure is verstreken - vijtien jaar na een misdrijf, vol gens de Argentijnse wet. President van Gabon moet weer ingrijpen President M'Ba van Gabon heeft maandag in een radiotoespraak ver klaard, dat ongeregeldheden bij de monstraties in Libreville zondag de politie en gendarmerie tot ingrijpen hebben genoopt. „De meerderheid van het volk bleef echter kalm', zei hij. Hij waarschuwde, dat hij geen ongeregeldheden in de hoofdstad zal dulden en met kracht tegen oproer kraaiers zal optreden. Maandagavond werd in Libreville, de hoofdstad van Gabon, een uit gaansverbod van kracht. Twee weken geleden is M'Ba ge arresteerd door muitende soldaten en weggevoerd naar een dorp bij Lam- barene, waar Albert Schweitzer zijn veldziekenhuis heeft. De Fransen, die met toestemming van de betrokken* regeringen kleine troepepeenheden gestationeerd hebben in een aantal landen die tot de Franse gemeen schap hebben behoord, hebben ge ïntervenieerd op verzoek van vice- president Yembit, die toen een reis door de provincie maakte. De Fran sen versloegen de opstandelingen in een gevecht, waarin één Fransman en 15 Gabonezen sneuvelden. Orthodoxe onderscheiding voor kardinaal Spellman Kardinaal Spellman is benoemd tot ridder in de Griekse Orde van St. Dionysius. De Amerikaanse Kardi naal heeft de onderscheiding gekre gen vanwege zijn „broederlpke wel willendheid en zijn christelijke lief de" voor de gelovigen van de Or thodoxe Kerk. Tokio, de grootste stad ter we reld, telde op 1 januari j.l. 10.467.231 inwoners Mevrouw Wagner, de echtgeno te van burgemeester Robert Wagner van New York, is maandag op 54- jarige leeftijd overleden. Zij leed aan longkanker. Een veertienjarige Duitse knaap, die op 19 februari heimelijk aan boord van het Nederlandse motor schip Zuiderkerk was gekomen toen dit in Bremerhaven lag, is in Ant werpen aan wal gezet. De jongen werd ontdekt toen het schip zich in volle zee bevond. De Nederlanders kochten een treinkaartje tot Aken voor hem, waar de Duitse politie wachtte om de avontuurlijke knaap aan zijn ouders terug te geven. Het Auschwitzproces Kampdokter liet de knapste meisjes leven Een vrouwelijke arts uit Wenen, die in het concentratiekamp Auschwitz gevangen heeft gezeten, vertelde gis teren als eerste vrouwelijke getuige in het proces tegen tweeëntwintig voormalige leden vari het kampper soneel, dat een dokter van de S.S. in het kamp het niet over zich kon verkrijgen, knappe vrouwen te laten doden, hoewel hij tienduizend men sen naar de gaskamers zond. De 55-jarige dr. Alia Lingens zei, dat de arts, een zekere Rohde, haar leven had gespaard toen hij tot de ontdekking was gekomen, dat zfj op dezelfde universiteit waren geweest en gemeenschappelijke vrienden had den. „Rohde kwam eens naar me toe met twee adembenemend knappe Joodse meisjes uit Italië, de een veer tien, de ander vijftien jaar. Ik stond perplex van hun schoonheid en Rohde zei me: „Verberg u deze meis jes alstublieft", aldus dr. Lingens. Hoe\yel er volgens haar in het vrouwenkamp niet zoveel sadisme voorkwam als in de afdeling voor mannen, bedroeg de gemiddelde le vensduur er toch maar vier maanden. „Er kwam ieder soort infectie voor waar ik als studente van gehoord had. Er heerste cholera, dysenterie, vlek- tyfus en alle kinderziekten". Volgens^dr Lingens bestond vijf tot tien procent van de SS'ers uit sadis ten of misdadigers naar aard en was de rest geheel wel in staat, goed en kwaad te onderscheiden. Mengele, die zich nu in Zuid-Amerika bevindt, „was de grootste cynicus die ik ooit heb ontmoet. Maar hfj was zeer intel ligent". Minister Lemmer ook gedoemd te verdwijnen Het onafhankelijke Brusselse blad „Le Soir" heeft in zijn nummer van maandag een aanval gedaan op Ernst Lemmer, die in twee kabinetten on der dr Adenauer minister voor kwes ties geheel Duitsland betreffende, is geweest en kort geleden Hans Krü- ger opvolgde als minister voor vluch telingenzaken nadat laatstgenoemde zijn ambt had moeten neerleggen als gevolg van onthullingen over zijn optreden in oorlogstijd als Duits rechter in bezet Polen. De aanval van het Brusselse blad betreft een levensbeschrijving van Lemmer die in het bulletin van de bondsregering is verschenen en met name een passage volgens welke Lemmer tot aan het uitbreken van de tweede wereldoorlog correspon dent van „Le Soir" in Berlijn geweest zou zijn. Het blad schrijft, dat Lem mer nimmer zijn correspondent in Berlijn is geweest maar tot de „groep van nazi-misdadigers" behoorde die zich in 1940 van „Le Soir" meester maakten en (lit blad gedurende de bezetting deden verschijnen". Voor de eerste klasse toog LSG Hl naar Bodegraven om aldaar 't plaat selijke topteam te bestrijden. LSG III gaat vermoedelijk een kleine zege boeken en daarmee een beter resul taat tegen Bodegraven presteren dan EiSG II. Dit zou betekenen dat de Leidenaren veilig voor degradatie zijn, maar dat de kaasstadmensen weer naar de tweede klasse terug zakken. Gedetailleerd: Bodegraven I-Leids Schaakgen. Ill: 1 J. G. Breekveldt-H. R Bult 0-1, 2 W. v. Beek-J. Keuning TJSOE EN-LAI: Chinezen en Russen blijven broeders Premier Tsjoe En-lai van commu nistisch China heeft gisteravond in een interview voor de Britse com merciële televisie verklaard, dat „de Chinese en Russiche broedervolken zij aan zij zullen staan bij elke storm die in de wereld losbreekt". De Chinese leider gaf toe, dat er meningsverschillen over belangrijke beginselkwesties zijn tussen de com munistische partijen van beide lan den, maar deze zullen volgens hem uiteindelijk zeer zeker worden op gelost op basis van het Marxisme-Le- ninisme. „De eenheid van de interna tionale communistische beweging zal als gevolg daarvan groter worden", zo zei hij. „De pogingen van imperia listen en reactionairen om te profite ren van de meningsverschillen tus sen ons en de Russische leiders zijn tot mislukken gedoemd". Premier Tsjoe En-lai van commu nistisch China en de Chinese minis ter van buitenlandse zaken maar schalk Sjen Yi, zijn gisteren van hun reis door Afrikaanse en Aziatische landen uit Colombo in Peking terug gekeerd. Kloosterzuster op preekstoel In het Brabantse dorp Rijkevoort heeft zuster Marie Theresis van het Kostbaar Bloed, die jarenlang als missionaris in de Congo werkzaam is, voor een primeur gezorgd. Zon dagmorgen hield de zuster in haar geboortedorp een bedelpreek, die meer dan een gulden per inwoner opbracht, d.w.z. 1160 gulden. In haar ruim 18 minuten durende pieek gaf zuster Marie Theresis een uiteenzetting van de situatie van de missie in Congo, met name in Flan- dria waar zij als missionaris werkt. Als het westen niet helpt, is 't oos ten bereid in te springen, aldus de zuster. Zuster Marie Theresis is tij dens haar verlof in Nederland de tandartsenstudie begonnen om in Congo als tandarts te kunnen gaan werken. Voor zij 16 jaar geleden naar de Congo vertrok was zij als wijk verpleegster in Horst werkzaam. Misschien zal zuster Marie There sis ook in Wanroy, Boxmeer en Horst de preekstoel beklimmen om geld bijeen te zamelen voor de missie. OOSTDUITS VOORSTEL IN PASSEN-KWESTIE Het Westberlijnse stadsbestuur heeft medegedeeld, dat de Oostduit- se regering donderdag j.l. heeft voor gesteld op zo kort mogelijke termijn in West-Berlijn een permanent pas- senbureau te openen. Dit bureau zou een blijvende Oostduitse personeels bezetting moeten krijgen, db de bin nengekomen aanvragen zou moeten behandelen en passen zou moeten uit reiken aan hen, wier aanvragen wa ren aanvaard. Dit permanente Oostberlijnse pas- senbureau zou aan alle Westberlij- ners, die bloedverwanten in het oos telijk stadsdeel hebben, zeer snel passen uitreiken aan „spoedgevallen" zoals gevallen van geboorte, overlij den, huwelijk en ernstige ziekte. De Jordaanse regering heeft be sloten, ter herinnering aan de histo rische ontmoeting tussen Paus Pau- lus en de oecumenisch patriarch Athenagoras te Jerusalem, een spe ciale serie postzegels uit te geven met de beeltenis van de Paus en de patriarch en die van koning Hoessein. 0-1, 3 J. v. Sterkenburgh-J. Kijne 0-1, 4 W. Koning-J. Toorman (res.) afg., 5 W. J. de Wolf-G. J. Bakker y-y, 6 J. H. de Regt-ir. G. F. Cool 1-0, 7 C. v. Muiswinkel-ir. M. Ellerbroek 1-0, 8 C. Kwakkenbos-dr. P. J. Mac- kaay afg., 9 Th. de Vries-P. de Wek ker 0-1, 10 P. J. G. LJdo-E. M. J. v. d. Valk 1-0; totaal ZyAy. Voor dezelfde afdeling greep Voor schoten, ook een degradatiekandi daat, de laatste strohalm door een grote zege tegen het hooggenoteerde Sassenheim te boeken. De tweede plaats voor degradatie zal nu voor Noordwijk of Voorschoten zijn. Voorschoten I-Sassenheim I: 1 dr. v. Schaick-J. J. den Bak 1-0, 2 G. P. Sluiter-J. Zondervan (res.) 1-0, 3 K. A. Waasdorp-J. Boogerd 1-0, 4 P. J. Houweling-C. Kramer 1-0, 5 dr. P. Vermet-C. v. d. Lip 1-0, 6 R. Ver- straeten-B. v. Meygaarden 0-1, 7 C. 5 v.d. Kooy-K. W. v. d. Willek 1-0, 8 A. Kooy-M. Koppenaal y-y, 9 P. Segaar-C. P. v. Nieuwkoop (res.) 1-0, 10 B. Maat (res.)-R. Venema 0-1; to taal Ty-2y. In de tweede klasse A boekte Kat wijk een normale zege op een on volledig Rijnsburg, en behoudt daar door minimale kampioenskansjes. Rijnsburg loopt nog steeds kans te degraderen, al is dit niet waarschijn lijk. Verder werd nog de wedstrijd Philidor V tegen de Leithenreserves uit de vorige ronde beslist. Philidor V-Leithen II: 7y-2y. A. J. Bokern-Th. v. d. Oord 1-0, In de tweede klasse A is ook het kampioenschap van Alphen I nau welijks meer te bedreigen. De Alphe- naren wezen met enorme Sy2-y cij fers het vierde team van Philidor te rug en hebben thans een wel beslis sende voorsprong op Katwijk. Merk waardig is dat het vijfde tiental van Philidor in deze groep vaak aanzien lijk beter speelt dan Philidor IV. Alphen I-Philidor 4: 8y-y voor lopig: 1 P. de Jong-dr. R. C. Bakhuy- zen v. d. Brink 1-0, 2 H. Giesbergen- H Verberg 1-0, 3 D. Posthuma-W. de Haas 1-0, 4 W. Donker-G. P. Sluyts 1-0, 5 E. Brunt-J. Barendse 1-0, 6 Jac. v. d. Wijngaard-L. Barendse 1-0, 7 J. v. Harten-J. G. Bethe 1-0, 8 ir. N Buyzert (res.)-P. Lodder (res.)- y-y9 A. Zweers-E. v. Niekerk (res.) 1-0, 10 L. Kleiweg-P. Rauman afg. Rijnsburgse Schaaclub I-Katwijk, totaal 4-6: 1 ds. Douma-M. v. d. Plas y-y, 2 W. Binnendijk-D. Hoek 1-0, 3 H. Tijsterman-E. H. v. Galen 1-0, 4 Joh. Schoneveld-A. C. Berkhey y- y, 5 D. v. d. Vijver-C. Barnhoorn 0-1, 6 D. Schoneveld-G. Haasnoot 0-1, 7 H Binnendijk-W. B. Swets 0-1, 8 H. Ravensbergen-A. Vermeer y-y, 9 L. J. Goudriaan-J. Zuyderduyn (res.) 0-1, 10 H. de Mooy-A. Messemakers (res.) H-K- In de derde klasse A stelde het sterke Black and White tegen Noord- wijk II plotseling teleur, hoewel een gelijk spel nog mogelijk is. „Black and White"-Noordwijk II: 1 A. v. Selms-F. Hoek 1-0, 2 J. v. Reek-W. Soesibo jr. 1-0, 3 S. R. v. d. Brink-J. v. Dalen 4 A. F. Hen- geveld-H. Veenstra 1-0, 5 A. Boers- ma-J. A. v. d. Bos 6 A. Kooy- man-A. Veefkind 7 C. W. v. d. Meiden-C. v. Duyn 0-1, 8 J. Leeu wenburg-A. de Boer 0-1. 9 H. A. Lockhorst-H. Vermey 0-1, 10 L. Deij- W. v. Rooyen voorlopig 3-3. De grote wedstrijd „Black and White"-Sassenheim II zal hier de be slissing moeten brengen. In klasse 3B weer een lichtelijk verrassende uitslag: Voorschoten III versloeg met 6-4 het team van Re vanche, maar hier blijkt werkelijk alles mogelijk. „Revanche"-Voorschoten III: 1 J. A Vos-n.o. 1-0, 2 J. Sonneveld-E. Borgers 0-1, 3 N. J. v. d. Linden-R. Braggaar 1-0, 4 W. Korrelboom-J. Thierny y-y, 5 B. Westdijk-R. Thierny 0-1, 6 Joh. Vos-P. v.d. Ma- rel 1-0, 7 J. Verstelle-C. Anker y-y, 8 Jac. Vos-K. Besuyen 0-1, 9 3 Vreeswijk-L. Westdijk 0-1, 10 J. v. d Meij-R. Bitter 0-1; totaal 4-6. In de derde klasse C werd 't duel Aarlanderveen-Hazerswoude uitge steld, evenals in 2B de wedstrijd SPW I-Alphen III wegens het plot seling overlijden van de voorzitter van SPW, de heer v. d. Horst. Nederland heeft ingeschreven voor het Olympisch kwalificatie toernooi basketbal (heren), dat van 4 t/m 13 juni in Genève zal worden gehouden. Er wordt gespeeld in twee poules. De - winnaars van de poules kwalificeren zich voor de finale in Tokio. DAMMEN Imming uitgeschakeld voor eerste plaats Cees Varkevisser, op het allerlaat ste ogenblik de tiende speler in de provinciale strijd om de Coca-Cola cup, is momenteel aan een geweldi ge opmars bezig. Na in de eerste wed strijd een nederlaag te hebben ge leden is Varkevisser „echt" gaan dammen en het resultaat is niet uit gebleven. Hij versloeg eerst de op de (ge deelde) leidersplaats vertoevende Rijnsburger Nico Imming en kwam zaterdagmiddag in de zevende ron de, die in Leiden werd gespeeld, re mise overeen met de Rotterdammer De Jong. Cees Varkevisser heeft uit zijn zeven partijen nu reeds 10 pun ten behaald, één meer dan zijn Rot terdamse tegenstander van zaterdag, De Jong. INZINKING Nico Imming maakt een kleine in zinking door. Want na zijn uitste kende start in dit toernooi is hij de laatste weken wat van slag af en de twee nederlagen die hij deze week leed, wijzen duidelijk in die richting. Naast de verliespartij tegen de sterk spelende Varkevisser moest Imming zaterdag ook zijn meerdere erkennen de Rotterdammer Van Prooijen. Met nog twee ronden te spelen hebben Varkevisser, De Jong en v Prooijen wel de beste papieren op de eindoverwinning, terwijl Imming voor de strijd om de eerste plaats, die hij tot en met vorige week be zette, is uitgeschakeld. De uitslagen van de uitgestelde partijen uit de eerste ronde zijn: C. Varkevisser-N. Imming 2-0, F. de Jong-A. v. d. Star 2-0. De uitslagen van de zevende ron de luiden: C. Varkevisser-F. de Jong 1-1, A. Dolle-N. Delicaat 2-0, Th. v. Prooijen-N. Imming 2-0, J. de Ko ning-A. v. d. Star 1-1. De stand is nu: 1 C. Varkevisser, Katwijk 7-10; 2 F. de Jong, Rotterdam 7-9; 3 Th. v. Prooijen, Rotterdam 6-8; 4 J. de Ko ning, Voorburg 7-8; 5 A. Dolle, Den Haag 7-8; 6 N. Imming, Rijnsburg 7-7; 7 A. v.d. Star, Den Haag 7-7; 8 N. Delicaat, Rotterdam 7-5; 9 A. J. Bom, Den Haag 6-4; 10 M. v. d. Vlerk, Vreeswijk 5-0. ZEILEN DRAKENCLUB HIELD JAARVERGADERING In liet clubgebouw van de Kon. Watersport Vereniging Loosdrecht hield de Nederlandse Drakenclub za terdagmiddag haar jaarvergadering onder presidium van de secretaris, de heer H. J. Scholtz, daar de voorzit ter, mr. P. G. Nijbakker, wegens ziekte verhinderd was. De gewone jaarstukken gingen vlot onder de hamer door, waarna de voorzitter mededeelde, dat bericht was ontvangen, dat de Intern. Dra gon Association het voornemen had dit jaar een logboek van de Draken- klasse uit te geven, waarin alle eige naars van schepen vermeld zouden worden. Aanvankelijk was de prijs hiervoor nogal hoog gesteld, doch later werd medegedeeld, dat 'n En gelse firma bereid was gevonden het boek gratis te drukken. Nadere me dedelingen zouden hierover nog vol gen. De aftredende bestuursleden wer den herkozen, waarna de heer Van 't Hoogerhuys mededelingen deed over de herdenking van de 50-jarige 12-Voetsjol. Van de Zeilclub te La Rochelle in Frankrijk was bericht ontvangen, dat men aldaar voornemens is 'n Franse Zeilweek te gaan organiseren in de vorm van de Kieler Woche en de Cowes-week. Twee Nederlandse Dra- kenzeilers zullen hieraan kosteloos kunnen deelnemen. Aangezien de wedstrijden met Pinksteren worden gehouden en de Drakenzeilers J. Bier en W. P. van Duijl dan aan wedstrijden in Cannes meedoen, kunnen twee andere zei lers zich hiervoor opgeven. De proef met „Speciale wedstrijd- prijzen voor Draken", gebouwd vóór 1-1-1962 zal worden verlengd en voor de „Teun Nolles-prestatieprijs" wer den aangewezen de Kieler Woche, de Kon. Marine Jacht Club en de Hol- landweek II. Besloten werd tevens een aanmoedigingsprijs in te stellen voor de bemanning van een schip, dat de beste resultaten in een sei zoen behaalt. Ooi'f^e V0o*L„iLnn^ Uitslagen zaterdag 29 februari le klasse: RCV-Gr. Ammers 0—3; Zwammerdam-Bergambacht 21; Rijnstreek-Sportief 31; Boskoop- Zwervers 30. Res. le klasse: Zwervers 2-Bos- koop 2 21; Waddinxveen 2-J. Boys 3 1—0. 2e klasse B: Gr. Ammers 2-Zwam- merdam 3 24; J. Boys 5-Sportlust 4 1—7. 3e klasse: Sportlust 5-Be Fair 5 04; Sportief 2-Zwammerdam 4 1—9. Uitslagen zondag 1 maart le klasse: Nieuwkoop-GDS 42; Zwervers-RVC 23; WSE-Esto 11; Groot Ammers-Moercapelle 14; NSV-Nic. Boys 0—2; Amm. SV- Waddinxveen 40. 2e klasse A. Moercapelle 2- Wad dinxveen 2 02; GSV 3-Soccer Boys 0—4. 2e klasse B: Esto 2-Bodegraven 2 21; Woerden 3-Nieuwkoop 2 12. 3e klasse C: Zwervers 2-Olympia 6 51; Groeneweg 2-Bodegraven 7—2. 4e klasse A: Donk 5- Boskoop 3 0—5. 4e klasse C: NSV 3- Nic. Boys 4 21; Vep 5-Nieuwkoop 4 41; Esto 3-Oudewater 3 04. 4e klasse D: Lekkerkerk 5- Stolwijk 5 61; Unio 5-Donk 6 54; Haas trecht 4-Esto 4 22. WIELRENNEN Zilverberg vooraan in Ronde van Sardinië In de tweede étappe van de ronde van Sardinië, die over een afstand van 108 kilometer van Oristano naar Cagliari leidde, heeft een groep van 20 man het grote peloton, met di verse bekende namen, op een ach terstand van ruim 10 minuten gere den. De rit werd gewonnen door de Italiaan Antonio Bailetti, die een tijd maakte van 2 uur 54 minuten en 16 seconden Onze landgenoot Huub Zilverberg maakte eveneens deel uit van de kopgroep; hij werd 12e. Het 'algemeen klassement wordt aangevoerd door drie renners- Sor- geloos (België), Ferretti (Italië) en onze landgenoot Zilverberg Zij al len hebben een totaaltijd van 8.21 05. De Italianen Bailetti en Marcoli hebben een achterstand van respec tievelijk 9 en 48 seconden. PELLENAARS GAAT DOOR Kees Pellenaars heeft zijn „Tele- vizier-ploeg" nu tot 11 man uitge breid. Zijn laai.ste aanwinsten zijn de sterke Brabanders Cees Haast (Rijsbergen) en Rik Wouters (Baar- le-Nassau). De eerste werd vorig jaar winnaar van de ronde van Ca nada en Wouters heeft zich herhaal delijk onderscheiden in klassiekers en andere grote amateur-wedstrij den. JUDO ADR1 VAN POLANEN IN JEUGDPLOEG Voor de jeugdinterland judo tus sen West-Duitsland en Nederland, die 7 maart a.s. in Rüsselheim wordt gehouden, is de Nederlandse ploeg als volgt samengesteld: Lichtgewicht: Bub Boom (Amstel veen), Timo Hogendijk (Vlaardin- gen), Gerard Schriekenberg (Drie bergen). Middengewicht: Huub Schater (Roermond), K. Schrijvers (Zwijn- drecht), Adri van Polanen (Sassen heim). Zwaargewicht: Aad Metselkai (Amersfoort), V. Bruinsma (Leeu warden), en T. Geels (Haarlem). Coach is Wim Boersma en verzor ger Pim Smit.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9