Leidse raad nam maatregelen om massale sanering te begeleiden H Weerbericht DINSDAG 3 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Bij schade ook beroep op G.S. mogelijk het bedrijfsleven niet beknotten, al- gelijkheden, J I I DJ dus o.m. de hr. Lambermont (KVP), de vertrouw DE BREE (KVP): MEER AANDACHT VOOR SOCIALE ASPECTEN SANERING Het is zeven uur geworden gistermiddag in de Leidse raad. Loco-burgemeester, voorzitter S Menken had er een nood-oplos sing voor. Om zes uur werd de raadsleden twee croquetten geser veerd. Het onderwerp dat de raadsleden zo lang in zijn ban hield was de sanering van oude stadsdelen; voorlopig het gebied tussen Herengracht en Zijlsingel, Pelikaanstraat, Marnixstraat en de Camp. Twee jaar geleden is al eens 'n plan van maatregelen rond de sanering op tafel geweest in de raadsvergadering. Het is toen teruggenomen, omdat het nog niet voldragen was. Uit de reacties van de raadsleden ditmaal bleek wel, dat men in de nieuwe op zet meer vertrouwen had. Voorzien van een amendement werden vier voorstellen over de sanering door de raad aanvaard. Zij betreffen: 1. een schadevergoedingsregeling; 2. onderzoek in de saneringsgebieden; 3. een z.g. bevriezingsverordening; 4. de algemene opzet van de sanering. maar hij heeft voldoen- vertrouwen in het college om de- die tevens aandrong op snelle afhan- ze ongerustheid niet te delen. De hr. deling van kleinere kwesties betref- Woudstra (Pr. Chr.) vond onder fende schaderegeling. meer dat het gebied waarin de ver ordening voor bevriezing van kracht SOCIALE ZIJDE wordt te groot is. Het kan tiental len jaren duren voor er in sommige Ad. 4. Het saneringsplan omvat delen van het saneringsgebied iets de wettelijke grondslagen, voorbe- gedaan wordt. Het bedrijfsleven zit reidende regelingen, sociale aspecten, er dan aan vast. De heer Lamers financieële kanten en 't programma. (Pr. Chr.) sloot zich sterk aan bij hetgeen de heer De Bree over de so- De heer De Bree (KVP) die als ciale kant van de sanering had ge- eerste over dit onderwerp aan bod zegd. Hij had dan ook verwacht, dat kwam, maakte bezwaar tegen de de sanering ook,in de commissie so- magere opzet van de toelichting op ciale zaken aan de orde zou zijn ge- de sociale aspecten van deze sane- steld. Ook- mej. Van Nienes (PvdA) ring, hoewel deze juist zo belangrijk legde nadruk op het belang van een zijn. In tweede instantie voegde hij sociaal getinte sanering. Zy vindt daaraan toe dat het hem teleurstelt, het een tekort, dat woningbouwver- dat hoewel men al jarenlang over enigingen niet beschikken over soci- de sociale kant van de sanering bezig ale werksters of woningbouwinspec- is nog geen stappen zijn onder- trices. nomen. Men had al om de tafel moe ten zitten. Ook van andere raadsle- moet uittrekken, die de begroting den maakte het sociale aspect van de HOGER BEROEP De heer Kruyt, die drie amende menten indiende sprak van onnodi ge beperking van de burgerij om het recht om schadevergoeding vragen. Vooral de bevriezing van de nhTt^reëeT te saneren gebieden, kan slachtoffers maken. Eigenaren mogen niet meer verbouwen aan panden die in het te saneren gebied liggen. Eén verzoek wordt in handen gesteld om advies lir^dgeêft^deSCburgers^die indirect honderdduizend gulden overschrijdt, overwegingen uit. schade ondervinden van de sanaring he^^li^daartelen^verie^r^leen Voorzitter (wethouder van Sociale haar recht te krijgen. Hij vond dat het recht om schadevergoedmg te «j, b^.«erS <SÏ\££ in de loop van de zomer een nota l*n6 mogelijk moet zijn. Zoals uit- nwmvTVM kan verwachten. Hij. achtte het beter eengezet: de raad sloot zich bij hem hier geen haastwerk van te maken. aan- Ad. 3. In de oude stadsdelen, die Nadat ook de heren Portheine (VVD) van tor iSJlJiurtSën"te benamen sanering in aanmerking komen (pi C) A®slerdam en Maastricht ?"dYa" ho^dinfvan^ê commissie van drie deskundigen. bevinden zich een groot getal onbe- uü de bus gekomen zim voorts is hadden op een nulde houding van de Mocht een geduperde het met de woonbaar verklaarde woningen, als. er he, rapport Millikowsky, dat de d?I2!?YÏ indirert^dTn/de "iinYrfno uitspraak van deze commissie niet ™ada pandjes, die binnen afzienbare indruk heeft versterkt, dat men er eens zijn dan staat beroep open op »«d ook voor onbewoonbaarverkla- alleen komt met een royale a k getroffen worden, gaf wethouder van de raad. De raad heeft gistermiddag nn8 in aanmerking komen. Het komt van de gezinsbegeleiding. Een opvang P if*" Werken, Piena, een toe- besloten, dat daarna nog beroep mo- voor, dat men deze oude en verval. ™n de te ve"laatsen gezZcTmet gelijk is op Ged. Staten, omdat naar [«9 woningen wil inrichten als pak- mensen die maatschappelijk werk yaaf.bd h« benadnikte, dat met alle de mening van de hr. Kruyt (PvdA) huis, garage of voor andere bedrijfs- doen en de mensen kennen. Od de 'ac.ett,en van rechtszekerheid bij de welke mening door een meerderheid 0oHk #doet zich ver" duur hoopt men tot de stichting van houden" Moch^het2 niet Tukken gyn van de raad werd gedeeld, de raad schijnse voor dat men open binnen- een comi£issie sociale begeieiding te hif'to^ de rS Rri» u zélf belanghebbende partij is. Het terreintjes als opslagruimte gaat be- geraken, waarin zitting hebben soci- foze iioofdm-htddprs c w A reeeHm. college nam dit amandement-Kruyt J1**"!;, °p deIe terreinen nieuwe ale zaken huisvesting maar voor- a te Yïlkken d»Y! z^i^^hlSetiêe over bedrijfsgebouwen wil gaan stichten. a, ook vakklm.ii|r„ vertesenwnnrdi ta trekken, dan zal de begroting e Sanering zou aldus aanzienlijk wor- |errvan sSalV fnstemnlen in de lnderdaad vele malen hoger komen kleine n. 8er? van sociale instellingen in de te iiggen Het verheugde hem, dat de raad - dit offer wilde brengen IETWAT ONGERUST Afgewezen echter met een amine den bemoeUljkt. De bevriezingsver- rtad meerderheid van stemmen werd het ordenlng nl, het verb()d om anige stad' amendement van de heer Kruyt om bouwactiviteit te onderenmen slaat de totale kosten van een vergoedings. ond„ mMr hj procedure niet door de belangheb- bende te laten dragen, maar een vast De raadsleden konden zich met dit De heer Lijten (KVP) wees op bedrag aan legeskosten, bijvoorbeeld- standpunt wel verenigen, maar zij enige ongerustheid in het bedrijfsle- 25 of 50 gulden. het belang van een deugdelijk onder zoek naar de woningvoorraad. HOOFDARBEIDERS De raad nam tenslotte, na enige schorsingen voor beraad aan beide drongen aan op de grootst mogelijke ven voorïl ten aanzien van de be- kanten van de tafel, de vier genoem- soepelheid. Men mag in eigen belang vriezingsregeling en de beroepsmo- de verordeningen aan. De heer F. Verstegen na drie maanden weer thuis Ad. 2. Op de begroting is een be drag van 45.000 gulden uitgetrokken voor onderzoek naar de woningtoe stand in de saneringsgebieden. Men wil een zgn. woningkartotheek aan leggen. De heer De Bree (KVP) ver tolkte een mening, die door vele raadsleden werd gedeeld, toen hij zei, dat deze begroting een slag in de lucht is, men komt er met dit be drag niet meer. Voorgesteld werd nl. om hiervoor werkeloze hoofdarbei ders aan te stellen. De kosten zullen voor de gemeente dan hooguit tien gulden per man per week bedragen. „Er zijn geen werkeloze hoofdarbei- ders", wist de heer De Bree. Hij heeft inlichtingen ingewonnen bij de Commissie Sociale Werkvoorziening Hoofdarbeiders. Men geeft geen en kele kans, dat dit jaar of 't volgend jaar werkeloze hoofdarbeiders uit deze werkvoorziening beschikbaar zijn. Daar het Rijk een belangrijke subsidie verleent bij het tewerkstel len van deze hoofdarbeiders had de gemeente voor een koopje kunnen werken. Maar de heer De Bree re kende voor, dat men met een beroep op de vrije arbeidsmarkt een post BURGERLIJKE S1AIN1) Geboren: Robert Paul Gysbert, zn. v. G. G. L. Visser en C. A. E. van der Meer; Loesje, dr. v. S. Schie- broek en J. C. van den Brink; Maria Johanna, dr. A. C. Bader en J. C. van der Poel; Nicollne Cath. J. C., dr. v. N. T. van Schie en C. J. J. M. de Winter; Jacqueline, dr. v. J. van Rhijn en C. Hasenoot; Hendrika Jo hanna, dr. B. G. van Wooning en A. M. van der Meel; Cornelis Gerardus, zn. v. G. de Gelder en M. G. G. Uit- len, is de heer F. Versteegen, de se- denbogert; Adriana Klazina, dr. van dert enkele jaren te Bergen wonen- G. van Eck en A. B. v. Ofwegen; Ni- de directeur van de Gemeentelijke Leidens ontvanger adviseur van de Antillen aan zijn aandacht. heid ontbreekt evenmin. „De ambte naren zorgen voor opgeruimde bu reaus en balies. Zij sluiten hun kas ten". Opvallend is voorts de slag zin: „Doet de werker het verkeerd, dan is het hem niet goed geleerd'. Tegenover de fervente wanbetalers is de heer Verstegen echter onver biddelijk. Op Aruba behoort het ook tot de bankiers taak van het Tot die arbeid ontvangerskantoor de gelden te behoorde o.a. de verkoop van zegels nen voor de waterlevering, telefoon- van 20,- voor het rijexamen, num- abonnementen en huren. Verder merplaten, huisnummerbordjes enz. ook het innen van vele retributies, enz. Hij bestudeerde zelfs de op- Waar het de heer Verstegen bleek, stelling van de zitplaatsen van de dat er een aanzienlijke achterstand 36 ambtenaren en ambtenaressen, in de betaling bestaat, heeft hij niet de indeling van het gebouw en o.m. geschroomd om te adviseren, dat de wachtruimte voor het publiek, wanbetalers van de waterleiding welke hij te klein oordeelde en des- kunnen worden afgesneden, wat in wege moet worden uitgebreid. „Ou dit tropisch gebied, waar altijd een de mensen -en in gezegende omstan- warme zon schijnt, uiteraard een digheden verkerende vrouwen kun- scherp snijdend zwaard moet wor- nen dan gebruik maken van klap- den geacht. Overigens wil hij een bankjes, waardoor het wachten voor niet onaanzienlijk deel van de achr hen minder vermoeiend zal zijn", terstand door middel van een z.g. eenmalig „Generaal - pardon" af schrijven. In zijn slotbeschouwing en con- In het tweede hoofdstuk geeft de clusies (o.a. tot invoering van een zijn reorganisatie- loonbelasting) zegt de heer Verste gen: „Het zal er uiteindelijk heer Verstegen advies, dat o.a. indeling der werk- zaamheden, de openstelling van de "moeten gaan dat dit Land, deze loketten, de personeelsformatie en 'verder talrijke administratieve voor- „gordel van zes", zo zinvol gesym boliseerd door zijn vlag, een Antil- Rapport met conclusies en adviezen al gereed Na een verblijf van precies drie maanden op de Nederlandse Antil- stellen bevat. Kenmerkend is ook liaanse volksgemeenschap wordt", hier weer de zin: „Publiek, dat zich Ter bevordering daarvan geeft hij aan een loket vervoegt, dient ter- o.m. in overweging om de Antil- stond te worden geholpen en mag liaanse jongeren in het jaar, waar- niet wachten. Bedacht dient te wor- in zij stemgerechtigd worden in een den dat de ambtenaren er zijn voor vergadering bijeen te roepen om het publiek en niet omgekeerd", hen op hun verkregen recht en de De spreekwoordelijke Hollandse net- betekenis daarvan te wijzen. oolette Yvonne Désirée, dr. v. A. Hartevelt en J. Pikaar; Inge Johan- Dienst voor kasbeheer en credietwe- zen en gemeenteontvanger van Lei- na Jacoba, dr. v. J. J. Ravensbergen den, wederom hier te lande terugfje- en M. de Lange; Saskia Adriana A. keerd. M., dr. v. F. B. Doll en E. M. de Aangezocht door de Nederlandse Jong; Maria Catharina, dr. v. C. A. regering, vertrok de heer Verstegen van Es en M. C. Lens; Ellen Bianca, op 30 november derwaarts om in het dr. v. J. A. de Haas en P. E. Ouds- kader van het programma van tech- hoorn; Annemarie, dr. S. P. Vogelen- nische samenwerking tussen Neder- zang en N. A. Bos; Rosalia Maria, dr. land en de Antillen, rapport en ad- v. C. H. Bakker en R. J. Groen; Mo- vies uit te brengen omtrent de reor- nique Jolanda, dr. v. D. J. Blom en ganisatie van het ontvangerskantoor M. J. Heruer; Gilbertus Wilhelmus en de maatregeling ter bevordering Maria, dr. v. P. C. Ruigrok en M. M. van een vlotte invordering van de Duwel; Misoha, zn. v. J. van den middelen van 't eilandgebied Aruba. Berg en H. M. Scholten; Alida, dr. v. Nog tijdens zijn verblijf in Oran- J. van den Hoek en J. W. Plantagie; jestad, verscheen het van veel ar- Astrid, dr. v. H. C. de Koning en J. beid en vakmanschap getuigende behaald met een rokcostuum en een tweede prijs met een wandelcostuum. BROMFIETSEN IN BESLAG GENOMEN Drie jongelui uit Zoeterwoude zyn gisteren* bij een controle door de Leidse politie hun bromfiets kwijtge- rakt, omdat hun vervoermiddelen niet voldeden aan de wettelijk ge stelde eisen. TWEE DUITSERS „AANGEHOUDEN De politie van Hoofddorp heeft gisteren twee Duitse matrozen - 21 en 23 jaar - aangehouden. Zij wor den ervan verdacht op de Rijnsbur- gerweg te Leiden een personenauto te hebben gestolen. MARf "ERHHIEN BODEGRAVEN, 3 maart, kaas. Ons „naar wij vernemen", van eni- J. de Roode; Vincentius Franciscus, rapport met zijn 21 bijlagen. Het ge weken geleden blijkt juist te zijn. zn. v. G. J. A. van den Berg en W. rapport alleen telt al 62 bladzijden, b. en w. van Leiden hebben de naam E. J. Fluitman; Sonja, dr. v. J. C. Zij bevatten merendeels vaktech- van de Wagnerlaan in Leiden Zuid- Aanvoer 10 partijen Goudse kaas^ Prij- Verstelle en A. Kuijper; Ronald Jo- nische beschouwingen doch ook voor west gewijzigd in Kennedylaan. Nie- Per kg.): z.55—2.63. Handel hannes, zn. v. J. Grimbergen en M. niet - ingewijden belangwekkende mand zal bezwaar hebben tegen het Q m M. P. Driessen; Rudolf Evert, zn. v. mededelingen. vernoemen van de grote Amerikaan- kalm. LEIDEN, 3 maart, vette varkens. L. Everts en A. J. C. Vissers; Petro- nella Johanna Maria, dr. H. J. A. de president; de enige bedenking die Korta aanvoer vette varkens Prijzen: zware varkens lichte varkens en sla- iicixo »w«mn „«aan, Reeds direct na zijn aankomst op men kan maken (en die dan ook ge. - Jongh en P. M. Zandbergen; Yvonne de Antillen, toen de heer Verstegen maakt is), betreft de wijk. De com- gersvarkens: geen notering. Slachtzeu- Hendrica, dr. B. van der Herberg en zijn opwachting maakte bij de gou- ponistenwijk zit nu met een vreemde gen^1.80—1.85. A. M. J. H. van der Laan; Emmy, dr. verneur, mr. N. de Brot, en de mo- eend in de bijt. Het vergemakkelijkt v. M. Willemse en E. Schokking; Lin- menteel in Nederland verblijvende het zoeken niet als men een presi- da dr. v. C. van Londen en M. J. minister van financiën, de heer O. dent moet vinden in een wijk van Vette koeien en ossen 350, gebruiksvee van den Akker; Maria Johanna Aga- Henriquez, verzocht deze hem om musici. Maar er staat tegenover dat vette kalveren 420, graskalveren tha dr. v. F. S. Kuhlmann en M. G. na het volbrengen van zijn taak op niet ver van deze laan ook al een 224. nuchtere kalveren 2614, varkens 0, Aruba, ook nog eens de situatie op Rooseveltstraat aanwezig is. lopers 69, biggen 11, paarden 47, veu- de landskantoren op Aruba en Cu-w De firma Van Cleef opent morgen lens 10, schapen of lammeren 140, wei- ragao te willen bestuderen. Daar be- een zelfbedieningszaak in gordijnen de-zuiglammeren 28, bokken of geiten op de hoek van de Hooglandse Kerk- 7. Prijzen, resp. Ie, 2e en 3e kw. Vette steeg. De aöpirant-kopers kunnen zelf koeien 380410 305360 270295; vette gistratie en successie, die eventueel keus maken uit meer dan duizend kalveren 310—325 280—310 260—280, Laatste Berichten KONINGIN ONTVING KANSELIER ERHARD Koningin Juliana heeft vanmorgen de Westduitse bondskanselier dr. L. Erhard in audiëntie ontvangen. Dr. Erhard werd vergezeld door zijn mi nister van buitenlandse zaken dr. G. Schroder en de Westduitse ambassa deur in Nederland dr. H. Berger. Prins Bernhard was bij de ontvangst aanwezig. Dr. Erhard is na afloop van zijn be zoek aan de koningin naar Bussum gegaan voor televisie-opnamen door de NTS. Om 1 uur moest hij weer in Den Haag terug zijn, waar hij minis ter-president mr. Marijnen een lunch aanbood. Toestand koning Paul „zeer ernstig" De toestand van koning Paul van Griekenland werd aan het eind van dc ochtend „zeer ernstig genoemd" Hij lijdt weer veel pijn en er doen zich verontrustende complicaties voor, zo wordt van het koninklijk paleis vernomen. Eerder was verklaard, dat de ko ning een rustige nacht had gehad, zonder pijn. Volgens de artsen kon de herstel periode aanvangen als er zich de ko mende 48 uur geen nieuwe bloedstol- sels zouden ontwikkelen. Koning Paul lijdt sinds zijn maag operatie aan bloedstolsels in rechter been en linkerlong. Hij was vanoch tend goed gehumeurd en sprak opge wekt met familieleden. Zes mensen bij Innsbruck gedood door lawine Vier ernstig gewonden Vijf toeristen en een Oostenrijkse skileraar kwamen om het leven en vier skiërs werden ernstig gewond toen een groep van vijftien Westduit sers op de Mittelberggletsjer in de buurt van Innsbruck maandag door een lawine bedolven werd, zo deelde de politie vanmorgen mee. „HARLINGEN 51" IS WEER TERECHT De sinds vrijdag jl. vermiste Har- lingse kotter „Harlingen 51" is te recht. Een hedenmorgen opgestegen marine-vliegtuig van het type Grum man S2A Tracker heeft het vissers- bootje ontdekt op een zandplaat, twee tot drie mijl ten oosten van het Duitse eiland Borkum. De twee bemanningsleden van het bootje zwaaiden naar het vlietuig. De „Harlingen 51" was van het Deense eiland Sylt op weg naar Har lingen. De piloot van het vliegtuig meende dat het scheepje motorsto ring heeft opgelopen. De reddingsac ties geschieden in nauwe samenwer king met de Westduitse opsporings- en reddingsinstanties. HOGE RAAD VERWERPT CASAT1EVERZOEK VAN „DE MARINEKRAKER" De Hoge Raad heeft dinsdag het be roep in cassatie verworpen van de 52- jarige metaalbewerker W. C. J. van W., bijgenaamd „de marinekraker", tegen het arrest van 30 oktober j.l. van het gerechtshof in Den Haag waarbij hij tot zes jaar gevangenis straf met aftrek van één jaar voor arrest is veroordeeld. Hij heeft terechtgestaan verdacht van diefstal van bijna een kwart mil joen gulden uit een brandkast in het Academisch Ziekenhuis te Lelden op 26 januari 1962. De arrondissementsrechtbank in Den Haag had Van W. eerder ver oordeeld tot zes jaar gevangenisstraf met aftrek van de volledige voorlo pige hechtenis, ongeveer één jaar en negen maanden. De bijnaam „marine kraker" kreeg hy na een inbraak in het departement van Marine waar bij hij een brandkast forceerde en 150.000 gulden stal. De Hoge Raad heeft het bezwaar van requirant tegen het feit dat een blauwdruk van Van W.'s voet niet bij het arrest van het hof was ge voegd ongegrond genoemd. De ver klaring van een deskundige over de voetafdruk heeft het hof tot bewijs gediend en niet de blauwdruk. Deze verklaring was wel bij het arrest. Ook is getracht cassatie van het arrest van het hof te verkrijgen door de juistheid van de beperking van de aftrek van het voorarrest in dit ge val te betwisten. De Hoge Raad over woog dat de rechter bevoegd is de in voorlopige hechtenis doorgebrachte tijd geheel of gedeeltelijk af te trek ken van de opgelegde gevangenis straf. De rechter kan zijn uitspraak mede doen steunen op zijn oordeel over de houding van de verdachte tij dens het onderzoek. Er was op 4 februari tot verwer ping van het beroep geconcludeerd. Voor stadsnieuws zie ook pag. 5 en 11. T. Remmers; Pieter Nicolaas, zn. v. C. Guijt en M. van den Oever. Gehuwd: P. J. van den Burg en I. Oik; W. J. M. Stikkelorum en M. staan naast indirecte belastingen- Nieuwenburg; P. Oudahoorn en A. verordeningen ook die voor de re- H. Zuidema. Overleden: A. Groen, 50 jaar, e.g. zouden moeten worden herzien. soorten gordijnen volgens een geheel graskalveren 550 450 350; nuchtere kal- van M. Gul; J. A. M. Kleine, 65 jaar, Op Aruba begon de heer Verste- nieuw systeem. veren 150 130 110; varkens 0; lopers 130 man; H. van Zoelen, 48 jaar, e.g. v. gen zijn werkzaamheden met een Peek Cloppenburg te Leiden 120 100; biggen 0; slachtpaarden 295 270 T. W. van Steijn; A. H. v. Splunder, diep ingrijpend onderzoek naar een heeft in Den Haag op de Kleerma- 250; schapen 140 120 100; lammeren 150 17 jaar, zoon; J. Selier, 59 jaar, man; inventarisatie van de arbeid ten kers Vakwedstrijdshow, omvatten- 130 120; kalf-melkkoeien 1300 1200 1000; P. Siere, 76 jaar, man; J. Drion, 48 j., kantore van de ontvanger. Blijkens de de provincies Noord- en Zuid- vare koeien 975 800 700; vaarzen 1000 man. het rapport ontsnapte hierbij niets Holland en Utrecht, een eerste prijs 800 700; pinken 700 600 525. Overzicht aanvoer, handel en prijzen: vette koeien als vorige week, lui, als gisteren; vette kalveren iets ruimer, flauwer, lager; graskalveren even meer, kalm, iets la ger; nuchtere kalveren groot, kalm, te ruglopend; varkens geen; lopjers en biggen als vorige week, lui, gedrukt; slachtpaarden gewoon, redelijk, goed prijshoudend; schapen en lammeren groter, tamelijk, onveranderd; kalf- melkkoeien iets ruimer, flauw, niet ge heel prijshoudend; vare koeien gewoon, redelijk, onveranderd; vaarzen en pin ken iets groter, traag, vooral niet hoger. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van dinsdagavond lot woensdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) LICHTE VORST Veel bewolking met plaatselijk enige neerslag. Lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Overwegend zwakke wind. Het weer in Furo^a luiden als volgt: HELSINKI motsneeuw -2 -6 STOCKHOLM geh. bew. 2 —3 OSLO sneeuw 3 —1 KOPENHAGEN ij zei 0 0 ABERDEEN regen 9 3 LONDEN geh. bewolkt 4 3 AMSTERDAM geh, bewolkt 2 —2 BRUSSEL geh. bewolkt 8 —1 LUXEMBURG zw. bewolkt 7 0 PARIJS mist 8 —0 BORDEAUX mist 13 0 GRENOBLE licht bewolkt 13 1 NICE zwaar bewolkt 14 8 BERLIJN motsneeuw -0 4 FRANKFORT geh. bewolkt 4 3 MüNCHEN •mist 7 3 ZURICH mist 6 —2 GENèVE geh. bewolkt 9 1 LOCARNO mist 13 —2 WENEN onbewolkt 1 —1 INNSBRUCK onbewolkt 12 —4 BELGRADO mist 1 —4 ROME zwaar bew. 16 1 AJACCIO zwaar bew. 16 4 MADRID geh. bewolkt 9 -6 MALLORCA geh. bewolkt 16 7 LISSABON onbewolkt 8 PAUZE WEINIG WOL UIT WOOLWICH Wanneer het in Engeland giet,, is ei in Nederland kans op regen. Hei boekje „Honest to God" (Eerlijk je gens God) van de Anglicaanse bis schop van Woolwich, mgr. Robinson, dat aan de overzijde stortbuien van verontwaardiging en overwaardering opwekte, zorgt in Nederland voor een - lichtelijk modieus riekend - piasregentje. Het drijft wel weer over. Als richtingwijzer voor een be zonken en deskundig oordeel een samenvatting in enkele regels van een uitvoerig artikel van prof. E. Schillebeeckx O.P.: „Hij heeft alle nadruk gelegd op de aardse impli caties van de godsdienst" en „het hart uit de godsdienst verwijderd". „Wat Robinson eigenlijk wil is de Kerk van Christus veranderen in een gemeenschap waarin menselijke liefde de toon aangeeft". PUZZEL 1 2 3 L 6 7 8 9 10 11 12 13 K 15 16 17 ■gm 19 20 21 22 23 24 No. 541 Hor.: 1. gebaar, 7. fijne haren zeef, 9. deel van de mast, 11. armoedig huisje, 12. ieder, 14. buiten hoven, 15. vogel, 16. telwoord, 18, muzieknoot, 20. inwendig lichaams deel, 22. muzieknoot, 23. meisjesnaam 25 keur, kern. Vert.: 2. voegwoord (Fr), 3. zware zoete wijn, 4. oplopende vlakte, 5 drietenige struis, 6. aanwezig. 8. ze ker, 10. telwoord, 13. specerij, 17. Ier land, 19. voorzetsel 21. koor van zan gers, 24. sint (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 540 Hor.: 1. gren del, 7. Èe, 8. oele, 9. wen, 10. tin, 11 N.T., 12. pok, 13. toe, 14. a.p., 15. Lee, 16. den, 18. emoe, 20. no, 21. rendier Vert.: 1. ges, 2. re, 3. noen, 4. den, 5. el, 6. lente, 9. wik, 10. top, 11. Noë, 12 pater, 13. ten, 15. leed, 10. Don, 17 nor, 19. me, 20. Ne. PL//VT Vierde verdieping Sportafdeling!

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3