LEIDSE SPORT-ONTMOETINC OP DE DANSVLOER Landsteiner onderscheidingen voor bloedgevers Roode Kruis Sjeik El Ro jenbiet DE SCHADUW VAN EEN MAN DINSDAG 3 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 OPROEP VOOR LEDEN VAN f ALLE KATHOLIEKE CLUBS Aan de stedelijke beoefenaars van Dit kwartet organiseert en draagt diverse sporten in katholiek verband verantwoordelijkheid, doch het dans- wordt slechts sporadisch gelegenheid feest is toegankelijk voor alle leden geboden elkaar te ontmoeten buiten van alle r.k, sportverenigingen uit de zalen en terreinen. Toch staat wel onze stad, als minimum leeftijd werd vast dat een uitgebreider kontakt daarbü 16 jaar gesteld. Inmiddels tussen deze jongelui van grote waar- hebben ook alle besturen van ge noemde verenigingen daartoe uitno digingen ontvangen. De toegangsprijs voor dit halfvas- in en neen men sezuenr nr AnimAAiintroninnio i j ten-feest is f 1.25 per persoon, kdST" ontmoetingsplaats met de t v_pkrj:" hfT__ d mogelijkheid voor onaedwons'en sa- verKrygoaar aan ae zaai. aa_ j „a_ Wenst men zich van te voren van menzijn met een voor de leeftijd aan- J?!, rniicnonninor n... «r-™. kaart te verzekeren dan wende de is. Ten einde in die richting pogingen te ondernemen heeft men gezocht naar een gepaste ontspanning. Deze is gevon den in het Antonius Clubhuis op vrij dag 6 maart a.s. Op de dansvloer, met ritmische zich tot het Docos-bestuur dat enige adressen voor voorverkoop heeft aangewezen. Laten we elkaar goed begrijpen! medewerking van The Rythm Club Deze speciale bijeenkomst moet echt o.l.v. Lou Boellaard en ten dans ge- iets meer zijn dan alleen een dans- leid door Henny Boes is daar de fees- avond. De achtergrond van dit alles telijke kans voor het smeden van is het zo noodzakelijke kontakt tus- een hechte band tussen alle katholie- sen alle jongelui uit Leiden e.o. die ke sportieve jongeren van onze stad. diverse takken van sport beoefenen De initiatiefnemers hebben, ten- in katholiek verenigingsverband. Er einde lasten en verantwoordelijkheid wordt daartoe een unieke kans ge- te delen, kontakt gezocht en direct boden, weliswaar met een experi- gevonden bij bestuur en leden van menteel karakter, doch met grote be- Docos, VNL, Victorie en Groen Wit. lofte voor de to^it i|j3t. Neem dus no- ta van de datum: vrijdag 6 maart, 8 uur, Antonius Clubhuis. HET STAAT DEZE WEEK IN Bij een brand in een gebouw in New York zijn elf kinderen om het leven gekomen, terwijl een volwas sene wordt vermist. Eén echtpaar verloor acht kinderen en een klein kind. Uit de (oude) „Leydsche Courant" WORMER, den 2 Maart 1808. - Vind men in andere Landen voorbeelden van Lieden, die eenen hoogen Ouderdom be reiken, ook deze Plaats levert des aangaande eene byzonder- heid op, waarvan (zo ver men weet) in ons Vaderland, ten opzigte van Inboorlingen geen voorbeeld te vinden is. De door zyne hooge Jaaren berugten, en in drie Eeuwen galeeft heb bende Grysaard Jacob Jansen, overleed heden in den zeer merkwaardigen ouderdom van 110 Jaren. Hy wierd geboren te Amster dam, in den Jare 1698, en al daar in de Wester Kerk op dein 7 Maart deszei ven Jaars ge doopt. Hy heeft drie vrouwen gehad, by zyn eerste Vrouw verwekte hy elf Kinderen, waar van thans nog drie in le ven zyn, In zyn tweede Huwe- lyk kreeg hy geen kinderen; maar in zyn derde huwelyk, 't welk hy in den ouderdom van 80 Jaren deed, wierd zyn ge zin vermeerderd, met twee Zoons en twee Dochters, waar van de jongste thans 20 Jaren oud is. Tot digt aan zyn honderdste Jaar, heeft hy nog te Amster dam als ook te Zaandam Kana- riën en ander klein Gevogelte verkogt. Weinige uren voor zyn dood zat hy nog op een stoel. En het geen de zeldzaamheid vermeerdert, is, dat hy tot aan de laatste oogenblikken van zyn leven, volkomen by zyn kennis is geweest. H. F. v. d. Lelie-v. Leeuwen; Th. G. Locker; P. Lüning; K. J. Mechelse; J. H. L. Meerdink; J. W. Meilink; G. H. Minnaard; R. Montfrooij; M. C. v. Mou- rik Broekman; J. P. Munting; J. C. No- zeman; H. Ongkiehong; R. Potters; W. de Pous; J. Pranger; S. J. Pijnnaken jr; F. P. M. Rosdorff; mevr. A. Rypperda- Wierdsma-van Traa; F. H. Sachs; mej. P. K. Schelke; A. Sibon; L. H. Siegen- beek van Heukelom; H. J. Sieval jr; B. J. Smits; mej. C. K. Stoop; W. Th, Tie- rolf; G. van Tol; H. J. Uiterdijk; broeder Valerianus; J. L. Veerman; F. Velthuij- zen; F. Verbiest; mevr. P. A. M. Verver- Spek; P. D. van Walbeek; F. W. War- naars; mevr. H. A. v. d. Weele-de Wit; mej. J. P. de Winter; P. G. M. de Win ter; J. Wolff; W. Zaalberg; J. A. Zwarts. Leiderdorp: mej. S. H. v. Berge He negouwen; A. Ederveen; D. M. Kuiven- hoven; mevr. S. M. A le Maitre-Kars- tens; A. Ruben; W. M. H. Rutten; mej. T. C. Vermeulen. T Bii onderscheiden besluiten van T A ,1, 'w' Curatoren der Leide Universiteit zyn Benoemingen Leidse Universiteit Muller; L. A. W. van Noort; mevr. W. Terwijn-van Straaten. Noordwijk: H. J. A. Augustinus; H. Barmentlo; J. C. A. Buschman; mej. C. Th M. Caspers; J. P. E. P. de Haas; K. M. Hordijk; P. C. de Monijé; A. M. Sal man; mevr. G. M. M. Schelvis-v. d. Berg; J. L. C. Vervaet; L. J. M. Westgeest; J. A. v, d. Zalm; L. N. Zoet. Noordwükerhout: Th. J. v. d. Berg; mevr. C. M. W. v. d. Burg-Looijenstijn; P. J. M. Duivenvoorden; G. van Dijk; P. J. v. d. Poel; P. L. J. Prins; E. J. C. £ii de sociologie Slingerland; J. G. Turenhout; N. L. Tu- U sociologie, benoemd: Drs. W. van der Slik, tot weten schappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst inwendige geneeskunde; Dr. W. T. Daems, tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de elektronenmicroscopie; Drs. O. D. Duintjer, tot weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren; Drs. J. H. Buiter, tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar in vaste dienst Mr. M. J. van Emde Boas, tot we- Nederlands dagblad publiceerde stinkruiker van bedenkelijke gissin gen in verband met Irene's verlo ving. Panorama reproduceert tekening uit Japans concentratiekamp welke dr. de Jong niet durft vertonen In televisieprogramma. Waarom willen alle vrouwen manne quinfiguur, maar géén lijn die hen 'f mooist maakt resp. penning (5 maal bloed geven) in Kleibrink-Postma; mej. E. G. Klein aanmerking kwamen. Kranenburg; mej. M. Klein; J. P. Klei- Het verborgen leven van Bert Haanstra: Panorama presteerde het ongelooflijke door Bert Haanstra van ,,AllemanM gedu rende drie weken (500 foto's!) te fotograferen ZONDER DAT HIJ HET WIST! en verder bevat Panorama met z'n kleurige, humoristische voor- en achterplaat deze week onder meer het spannendste minuut-voor-mi» nuut-voetbalverslag van A.C. Mi lan in de Europa Cup dat ooit werd gepubliceerd; plus nog tientallen andere grote en actuele verrassin gen; vele kleurenplaten; boeiende verhalen en een niebw feuilleton („Man aan een nylon draad")... zo boeiend is nu PANORAMA en het wordt nóg boeiender: vol gende week brengt Panorama een schokkende publicatie: De Waar-, heid over het betaalde Voetbal. Zorg dat u deze sensationele num mers van Nederlands grootste ge ïllustreerde gezinsblad niet mis loopt. Abonneer u nog heden. Zend onderstaande bon in een envelop met een postzegel van vijf cent aan „Panorama"-Haarlerru Het zal u niet spijten! Adres: Plaats: Provincie: abonneert zich met ingang van heden op Panorama f0.40 per week /af 5.20 per kwartaal (door halen wat niet verlangd wordt). (Advertentie) LANDSTEINER-PLAQUETTE Ter Aar: mevr. F. v. d. Haven-Kats- ter; g van Leeuwen Boomkamp; mevr. burg, C. A. v. d. Hoorn. Katwijk a, Zee: W. Coorn. - Alphen a. d. Rijn; J. J. van Nierop. Leiden: M. Arbouw, mevr. G. van Brummelen-Kop; F. Crama; mevr. N. J. den Dopper-v. d. Linden; W. F. Filippo; mevr. J. den Hoed-Molenaar; J. Th. Hogenboom; A. G. Huigen sr.; H. J. Keijzers; K. J. L. Rogier; B, Th. G. Süi- geling; mevr. P. A. Wijting-Planken. Lisse: I. Ejsepga. Leiderdorp: K. F. H. Hiele. Noordwyk: D. Ooms, P. J. Smit, H. v. d, Zalm. Noordwijkerhout: H. Duivenvoorden. Oegstgeest: mej, J. J. C. de Goede; H. J. S. Meyers. Roelofarendsveen: L. M. v. Berkel. Rüpweterlng: mevr. C. H. v. Haas- tregt-Hillebrand; mevr. E. C. G. Rotte- veel-Straathof. Voorhout: P. v. d. Bent; broeder Ho- norius. Wassenaar: J. Konst. Zoeterwoude: mej. P. J. van Mil. LANDSTEINER-PENNING Ter Aar: M. A. Zevenhoven. Alphen a. d. Rün: mevr. J. C. Boot-de Ridder; C. G. v. d. Bosch; J. L. van Eg- mond; A. N. Evers. Benthuizen: A. Kaashoek. Bodegraven: A. M. Slingeland. Den Haag: B. Polstra. HUlegom: A. G. Koppers. Katwfjk: J. W. van Duijn; G. v. Duij- venboden; J. Heemskerk; J. Hus; H. Krijgsman. Koudekerk a. d. Rün: H. v. d. Bos; mej. M. C. C. Schellingerhout. Langeraar: C. v. d. Haven. Leiden: B. G. M. Aalders; J. Alden- denkamp; J. Allaart; E. André de la Porte; W. J. Anker; J. J. van As; mej. A. Bayards; R. Been jr; C. Beider; N. P. v. d. Berg; W. F. v. Beuningen; S. Boen dermaker; W. Boer; J. C. D. Boot; B. J. v. d. Bosch; J. R. v. d. Broek; mevr. renhout; A. J. Vervaet. - Oegstgeest: Th J. G. de Bruin; mevr. tenschappelijk ambtenaar le klasse M. C. Brussee-Schaart; mevr, H. B. J. in tijdelijke dienst bij rechtsgeleerd- Buurman-Volbeda; mej. A. G. M. Kern- heid; perman; mej. N. Ronner; C. W. v. d. ,Drs- <f. M. van der Ent, tot weten- Wiel schappelijk ambtenaar bij het Insti nk Ad** t r v rt rtppct tuut voor Radiopathologie en Stra- Oude Weiering: S. van Echten; A. G. lenbescherming; Hoekstra. Mej. C. A. de Groot, tot wetexi- Roelofarendsveen: P. G, v. d. Meer. schappelijk ambtenaar le klasse in Rijnsaterwoude: J. A. M. de Boer. tijdelyke dienst bij de farmacologie, Rijnsburg: mevr. E. Bontius-Linde- voor het tijdvak 1 januari 1964 tot muller; A. Driebergen; C. Driebergen; 1 januari 1965; F. van Egmond; J. M. v. d. MeiJ; T. van j)T q. Olivieri, benoemd tot we- Rossum. tenschappelijk ambtenaar le klasse Sassenheim: G. Koenen; C. v. Nieuw- tijdelijke dienst bü het Instituut koop; mevr. W. M. v.-Nobelen-Hooger- voor Radiopathologie en Stralenbe- vorst; dr. C. Romers; mevr. M. N. van scherming; Ruiten-Loos; H. W. M. Schmidt; mevr. Mevr. dr. A. Olivieri-Mancini, be- C. W. van Zoen-van Zoen. noemd tot wetenschappelyk ambte- Valkenburg: mevr. P. G. v. d. Plas- naar jji tijdelijke dienst bij het Insti- v. d. Zwart; mevr. A. B. de Vries- tuut voor Radiopathologie en Stra- M. Brugmans-Klinkhamer; S. Byl- Klomp. lenbescherming; Voorburg: J. D. v. Berkel jr; S. J. Dr. J. P. Persijn, wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst by de Voorhout: A. P. J. v. d. Berg; A. G. elektronenmicroscopie; an Dam. Mevr. H. H. Swanson-Earthly, ph. Voorschoten: mej. J. C. Boonstra; mej, d., tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de in wendige geneeskunde; Drs. R. H. Terwiel tot wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de theoretische natuurkunde; H. W. H. Weeda, arts, tot weten schappelijk hoofdambtenaar in vas te dienst bij de inwendige geneeskun de; Ds. J. J. van Went, tot wetenschap- Gisteravond heeft prof, dr. P. J. Gail- A. M. Brugmans-Klinkhamer; S. Byl- lard, voorzitter van de afd. Leiden en sma; mevr. M. J. Bijwaart-Berkhuyzen; Omstreken van het Nederlandsche F. C. Chaudron; J. N. Daalmetfer; Ch. F. Plug. Roode Kruis, in de aula van het Acade- J. Devilee; Chr. F. Diemei; J. M. M. Voi misch Ziekenhuis te Leiden aan resp. Dormaar; A. J. Driessen; L. J. Drop; H. van Dam. 31 en 200 donors van de Bloedtransfu- van Dijk; mej. J. M. v. d. Eist; B. van Voorsoli siedienst van de afd. Leiden e. o. de Elswijk; mevr. F. M. G. van Es-Holle- H. A. Fluit; J. J. v. d. Zalm. Landsteiner-plaquette c.q. de Landstei- wijn; mej. E. M. Feldbrugge; mej. M. ner-penning uitgereikt, bü welke ge- Godijn; J. J. Guldemond; C. G. v. d. legenheid tevens twee Rode Kruis-films Hengel; A. Henzen; H. Horsman; P. J. gen; P. E. v. Eijsden; H. Groenewoud; werden vertoond. Idenburg; P. 's Jacob; mej. H. M. Jan- Hieronder volgen degenen die voor sen; H. J. A. de Jongh jr; A. v. d. Kaaij; een plaquette (20 maal bloed geven) J. D. Ketwich; A, Keyzer; mevr. A. W. van ^oos. In de nacht van wij dag op zater dag zyn vier Oostduitsers van zes tien en zeventien jaar naar West- Duitsland gevlucht. Zy verklaarden te zijn uitgeweken vanwege de „on- verdragelijke dwangmaatregelen" der Oostduitse communistische autoritei ten. Ook vreesden zij moeilijkheden te zullen ondervinden bij hun verde re studie. Aether klanken WOENSDAG 4 MAART 1964^ HILVERSUM I, 402 m 7.00—24.00 NCRV 7.00 Nieuws en SOS-berichten, 7.10 Dagopening, 7.20 Moderne orkestmu ziek (gr.), 7.45 Radiokrant, 8.00 Nieuws, 8.15 Lichte orkestmuziek (gr.), 8.30 Licht instrumentaal en semble (gr.), 8.45 Tsjechische volks liederen (gr.), 9.00 Voor de zieken, 9.35 Waterstanden, 9.40 Voor de huisvrouw, 10.10 Moderne orkest muziek (gr.), 10.30 Morgendienst, 11.00 Moderne orkestmuziek (gr.), 11.15 De jeugd op eigen wieken, hoorspel (31), 11.45 Lichte grammo- foonmuziek, 12.30 Mededelingen t.b. v. land- en tuinbouw, 12.33 Lichte orkestmuziek en zangsolist: stereofo- nische uitzending, Grammofoonmu- ziek, eventueel aktualiteiten, 13.00 Nieuws, 13.15 Licht instrumentaal kwintet, 13.35 Lichte orkestmuziek (gr.), 14.00 Klassieke kamermuziek (gr.), 15.00 Jeugdconcert, 15.50 By- belvertelling voor de jeugd, 16.00 Voor de jeugd, 17.15 Orgelspel met ritmische begeleiding, 17.40 Bekende Duitse orkesten (gr.), 18.05 Dames koor, 18.30 Het Spektrum, lezingen, 18.45 Nieuwe grammofoonplaten, 19.00 JMieuws en weerpraatje, 19.00 Op de man af, praatje, 19.15 Leger des Heilskwartier, 19.30 Radiokrant, 19.50 Oude kamermuziek, 20.00 Hoe zien wy Hem?, Passiestonde, 20.35 Moderne orkestmuziek, 20.55 Aktua liteiten, 21,10 Concertgebouworkest, groot omroepkoor en solisten: klas sieke muziek, 22.15 Amusementsmu ziek (gr.), 22.30 Nieuws, 22.40 Avond overdenking, 22.55 Grammofoonmu- ziek, 23.00 Buitenmensen van de maatschappij (2), lezing, 23.15 Me- tropole-orkest: romantische muziek, 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM n, 298 m Zoeterwoude: P. J. G. de Boer; mevr. E. M. Bol-Vries; W. J. den Eisen; A. C. weg de Zwaan; dr. H. F. P. Knaap; W. Huvenaars; F. v. d, Loo; P. W. Overde- Koet; D. J. van Kosten; mej. G. W. Kos- vest;; P. W. v. d. Poel; B. M. Turk; pelijk hoofdambtenaar in tijdelyke mevr. K. J, van Vliet-Parlevliet. dienst bij de anthropogenetica. Een vervolgverhaal van Suske en Wiske 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtendgymnas tiek, 7.20 Socialistisch strijdlied, 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om ca. 7.30 Van de voorpagina), 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied, 8.18 Lichte grammofoonmuziek (gr.), 8.55 Kook- praa,tje, 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw, 9.10 Klassieke grammo foonmuziek, 9.40 Schoolradio, 10.00 Lichte grammofoonmuziek, 11.00 Voor do vrouw, 11.35 Specialiteitentheater, maandelijkse radio-show, 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.83 Voor het platteland, 12.38 Licht orgelspel, 13.00 Nieuws, 13.15 Meis jeskoor uit Engeland met pianobege leiding, 13.35 Licht instrumentaal kwintet, 14.00 Utrechts stedelijk or kest, koor en solisten:, klassieke mu ziek, 14.50 Hoe worden we gere geerd?, lezing, 15.00 Voor de jeugd, 16.50 Voor de zieken, 17.20 Ritmisch strijkorkest, 17.50 Regeringsuitzen ding: Geven en nemen. Tips voor en van weggebruikers, 18.00 Nieuws, 18.15 Gesproken brief uit Vlaande ren, 18.20 Uitzending van de Volks partij voor Vrijheid en Democratie: Luistert naar De Stem van de VVD. 18.30 Liedjes, 18.55 Doe wat voor dit leger, toespraak, 19.00 Voor de kin deren, 19.10 Meisjeskoor, 19.25 Thea- terokest en zangsolisten, 19.55 PSV- F. C. Zürich, eerste wedstryd in de kwartfinale om de Europabeker voor landskampioenen (In de pauze ca. 20.45 Nieuws), 21.50 Lichte grammo foonmuziek, 22.00 Tango-rumba-or- kest en zangsolisten, 22.30 Nieuws, 22.40 Balans: hoofd- en bijzaken uit de actualiteit, 22.55 Contrasten: mu ziek voor kenners en liefhebbers (gr.), 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 17.00 De Verrekyker: inter nationaal jeugdjournaal; AVRO: 17.10 -17.45 Voor de kinderen, 19.30 Dick van Dyke Show; NTS: 19.55 Voetbal wedstrijd PSVZürich (In de pauze: 20.45-21.00 Journaal), AVRO: 21.40 De Verdedigers, TV-film; NTS: 22.30 22.35 Journaal. EXPERIMENTELE TV-UITZEN- DINGEN OP HET TWEEDE NET (KANAAL 27) NTS: 20.00 Broadway goes Latin, een muzikale show, 20.2521.45 Mor gen ben ik rijk, speelfilm. Onder de gegeven omstandigheden wachtte ik mij wel te vragen, of er enige relatie tussen hen bestond en vergenoegde er mij mee, myn tafel- genote zo goed mogelijk te bedie nen en van tijd tot tijd haar onbe- daarlyk gesnap met een droog ,ja" of „neen" te vermengen, zo dikwijls en dit was hoogst zelden er in haar a ieenspraak spatie voor een dezer woorden voorhanden was. Wij zullen zo ongeveer een half uur in de souperzaal samen doorge bracht hebben, gedurende welk tijds verloop ik onder meer de inhoud van een halve fles champagne gebruikte en zover ik my kan herinneren, de plechtige belofte aflegde, de volgen de zaterdag naar Staines te komen om de kwellingen van de verliefde Minnie door myn tegenwoordigheid door Victor Bridges te balsemen. Natuurlyk had ik niet het minste plan het te doen, maar zelfs mijn natuurlijke neiging voor op rechtheid was tijdelyk weggedoezeld en ik zou in alles toegestemd hebben, liever dan my aan argwaan bloot te stellen. Toen wü in de balzaal terugkeer den, werd de aandacht van mevrouw Garnett getrokken door een vreem deling. Hij werd op zijn beurt haar slachtoffer en ik nam de gelegen heid te baat haar bijzyn te ontvluch ten. In myn haastige vlucht, liep ik tegen de oude directeur van de bank aan, waar ik de chèque van Northcote had ingewisseld. De goede oude heer was zo buitengewoon vriendelyk, dat ik in spyt van mijn verlangen om Mercia te vinden en ons gesprek voort te zetten, het niet van my kon verkrijgen hem te kwetsen door ons gesprek af te bre ken. Toen ik tenslotte afscheid van hem nam, begon de balzaal weer vol te lopen, maar er was geen spoor van dat ene lieflijke gelaat, waar naar mijn ogen zo verlangend uitza gen. Ik zocht op het trapportaal en de twee lange gangen waar verschil lende mensen op rustoanken zaten te praten, doch mijn zoeken was tever geefs. Indien Mercia niet in de sou perzaal was. moest zy zich in de win tertuin bevinden; dus ging ik naar beneden met de vurige wens, dat ik geen bekende van Northcote mocht ontmoeten. Tot^mijn verontwaardiging was de wintertuin leeg. Profiterende van myn eenzaamheid, ging ik in een afgelegen hoekje vlak bij de deur van Sangatte's studeerkamer op een stoel zitten en stak een sigaret op. Het was mogelijk, zo overwoog ik, dat Mercia naar huis waa gegaan. Ik zou nog eens even de ronde doen en indien ik haar niet zag, haar voor beeld volgen. Ik weet niet, hoe het kwam, maar ik had een soort voor gevoel, dat Billy in Park Lane op mij wachtte, en de gedachte aan zyn leuke joviale glimlach, waar mede hij mijn ongelooflyk verhaal zou aanhoren, maakte me onweer staanbaar verlangend hem te zien. Ik voor mij Maar wat was dat? Uit de kamer van Sangatte drong plotseling een zwakke kreet tot mü door, welke by na onmiddellyk gevolgd werd door de doffe smak van een omvergewor pen stoel. Ik vloog op en luisterde aandachtig en toen, o hemel, hoorde ik het weer en het was de stem van Mercia. In een seconde had ik de af stand tussen my en de deur afgelegd; ik greep de knop, doch de deur was op slot. Ik was niet in een gemoedstem ming om mü aan plichtplegingen te storen; ik deed een paar stappen ach teruit, nam een aanloopje en gaf, met concentratie van al mijn kracht een trap tegen de deur, zodat zij met een gekraak van splinterend hout openvloog. Sangatte stond met een gezicht, dat gloeide van opwinding en kwaad heid midden in de kamer. Mercia, hij- J;end, verontwaardigd en bleek, eunde tegen de x schoorsteenmantel. Toen Zijn Lordschap zag, wie het was, die zyn onderhoud zo eigenaar dig had verstoord, veranderde zijn gelaatsuitdrukking plotseling, alsof hij een aanval van verstandsverbys- tering kreeg. Met verwrongen trek ken en uitpuilende ogen kwam hij voor me staan. „Weet je wel, wat je doet?" vroeg hij schor fluisterend. Ik nam obsoluut geen notitie van hem. „Miss de Rosen", zei ik op mijn vriendelykste toon, „ik geloof, dat u my deze dans beloofd heeft." Mercia glimlachte mij vriendelijk toe. „Ik geloof het ook", antwoord de ze. Ik deed een paar stappen in haar richting en voor een ondeelbaar ogenblik sneed hümij de pas af. Toen moet zyn góede genius hem zeker iets in het oor gefluisterd heb ben, want hij ging plotseling terzijde en zonder hem zelfs een blik waar dig te keuren, ging ik naar Mercia en bood haar mijn arm aan. „Het spijt mij» dat ik iets te laat was", zei ik kalm. - Met een allerliefst, kuiltjesvormend glimlachje legde ze haar hand op mijn mouw. Indien het aan blikken gegeven was iemand te doden, zouden wij geen van beiden de deur bereikt heb ben, doch aangezien de Voorzienig heid in deze anders heeft beschikt, had de moorddadige uitdrukking van Sangatte geen andere uitwerking dan myn innerlijk genoegen slechts te verhogen. Toen wij op de drempel stonden, keek ik hem over mijn schouder aan. Ik kom straks nog even terug om een praatje met je te maken, San gatte; wacht hier dus op mij." Hij gaf geen antwoord en ik leidde Mercia in de wintertuin, nadat ik de gehavende deur achter ons ge sloten had. „Onze ontmoetingen", zei ik glim lachend, „schijnen steeds van enigs zins opwindende aard te moeten zijn." „En my telkens meer aan u te ver plichten", antwoordde zij. „Van verplichten is geen sprake", zei ik, ,,'t is mij een voorrecht u nog eens te mogen spreken. Ik begon al te denken, da-t u naar huis was ge gaan en dat ons belangrijk kort on derhoud geen vervolg zou hebben." Zij bleef een ogenblik staan en keek vlug, behoedzaam rond, om zich te vergewissen, dat er niemand was, die ons kon beluisteren. „Ik meende ernstig, wat ik u zei", fluisterde zij haastig. „Ga niet naar Woodford, Ikik kan er u geen verklaringen van geven; trouwens ilc doe er verkeerd aan, u te waar schuwen; maar zoek een voorwendsel en ga vooral niet." (wordit vervolgd)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2