MEVROUW GILLIS: WE REIZEN OM DE KINDEREN TE ONDERWIJZEN Weerbericht f.I -..DAG 2 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Huifkar op Utrechtse Veer te Leiden Wat brengt mensen ertoe om in een huifkar te kruipen en met twee paarden als trekkers de halve wereld te doorkruisen. Mevr. Gillis gaf me vanmorgen het antwoord. „Om de kinderen te onderwijzen". Maar mogen de kinderen dan maar so van school wegblijven? Mevr. Gillis vertelde, terwijl zij voor vanmiddag het maal ln de huif kar aan het klaarmaken was, dat zij toestemming heeft gekregen de kin deren zélf te onderwijzen. Ik ontmoette haar in de wagen op het Utrechtse veer te Leiden aan de achterzijde van de stalhouderij van Gebr. De Jong, waar de paarden wa ren ondergebracht om van een wel verdiende rust te genieten. Meneer Gillis was naar Antwerpen Vertrokken; hij moest vooruit nog zaken regelen, de kinderen waren de stad aan het bezichtigen en aan het winkelen. Zondagmiddag is de wagen aange komen in Oegsigeest en de familie heeft enige tijd gebivakkeerd voor garage van Kamsteeg. Daarna zijn ze over de Steenstraat-Breestraat door Leiden gekomen om bij De Jong aan het Utrechtse veer uit te spannen. Het gaat nog niet zo hard, maar het koude weer houdt ons wat tegen zei mevr. Gillis. Maar we hebben ook geen haast. Ons reisplan staat niet vast. We gaan de neuzen van de paarden maar achterna. Maar we zoe ken nu wel zo gauw mogelijk de zon op. Voorlopig doel wordt Zuid- Frankrijk, de Rivièra, waar de kin deren zich veel van voorstellen. De zes kinderen Gillis, die nu voor de derde maal een reis per huifkar maken, hebben allen de leerplichtige leeftijd ruim bereikt. Mevr Gillis liet me de leerboeken zien, die zij heeft meegekregen, die ook op de Amerikaanse scholen worden ge bruikt. Natuurlijk zullen zij in de wagen niet alles leren wat er op het les rooster van de scholen staat. Maar de kinderen zien nu ook zoveel meer. We bezoeken zoutmijnen, fabrieken, spelenderwijs raken de kinderen thuis in de aardrijkskunde. In Hol land hebben we al een klompenma kerij bezocht". Moskou Uit de reacties van de kinderen die wat later zeer enthousiast, maar wel koud van het winkelen thuis kwamen, bleek wel, dat zij deze vorm van schoolgaan op hoge prijs stellen. Zij hebben al een reis van 4000 mijl gemaakt door de Ver enigde Staten, zij hebben al vele mijlen vóór die tijd met de huifkar gereisd, nu doorkruizen zij Europa met als einddoel Griekenland, waar bij zij echter ook Moskou hopen aan te doen. De heer Gillis kan deze reis voor een deel financieren door onderweg lezingen te houden, tegen betaling fotoreportages toe te staan en door hier en daar reklame te maken voor super-markets. Dat lukte althans op de trio door Amerika wonderwel, maar mevr. Gillis weet niet of ook de Europese „shopping-centres" geld over hebben voor een stunt die men sen trekt. De heer Gillis bezit in Amerika een restaurant. De twee zware trekpaarden die voor de wa gen staan zijn afgestaan door een brouwerij in Amsterdam. Op de foto die we hierbij afdruk ken zien we v.l.n.r. de negenjarige George, de 17-jarige Carol, de 20-ja- rige Lee-Ann, vader Gillis aan de teugel en daarachter mevr. Gillis. Andere kinderen zijn Barbara (16), Jeannette (12) en Alan (18). Vanavond zou de karavaan zich weer in beweging zetten, richting zuid Jaarvergadering en feestavond van de „et da. s avonds ■\j j Tp j i in de recreatiezaal plaats had, werd i>ea. DOna van Mil. (Jorloesslachtoffprs oa bijgewoond door afgevaardigden van de Bond van Oud-Strijders, de In «n sfeer, die een samenkomst de heer J Stam werd herkozen tot verenisi5s di van oud-strijdmakkers zo volkomen contactman voor Goida e o en me s{nA„. de voetbalclub eren is en die er steeds weer toe vrouw J. G. M. van Itanwn tot Mn- "ïfC \,en vertegenwoordigers van bijdraagt de onderlinge band zo no- tactvrouwe voor de weduwen ..Meveo' en „St.-Lidwma". dig opnieuw te bestendigen, heeft de Na een korte toespraak richtte de u8i leestPr°«ram™ omvatte o.m. afdeling Zuid-Holland-Noord van de voorzitter zich in hol ,n, prijsdansen en een „bingo-spel" voor Ned. Bond van Militaire Ooriogs de^aeren A F Lauden Edhfg dta al'o" heeft opgeluisterd door Lou slachtoffers zaterdagmiddag in de precies 15 iaar de fiinrtipq v«S Hermans en zijn ball-room-orkest, de onderofficiers-mess van de Doelen- m alg ad unct ver^ feestgangers(sters) enige uren uitste- kazerne haar 19de algemene jaar- ™"gmeesier en al& ««JUnct vervul- kend vermaakt. vergadering gehouden. Daar de dag Dank ZÜ de medewerking van de na de gemeenschappelijke brood- Het deed hem veel genoegen be- Kokschool-Cadi konden de feestgan- maaltijd werd besloten met een kend *e kunnen maken, dat het gers(sters) in de loop van de avond gezellig samenzijn en weer vele Ie- fondsbestuur beide jubilerende func- tot hun grote verrassing via een den van hun echtgenote vergezeld tionarissen het bronzen Bondskruis grootbeeld tv-toestel Sjoukje Dijk- waren, had ook deze samenkomst van vefdienste toekende, welke on- stra's kür volgen. Toen Sjoukjes der- weer een feestelijk karakter. derscheiding slechts zelden wordt de wereldkampioenschap een feit was In zijn openingswoord richtte de veideend- Onder grote bijval van de daverde de recreatiezaal van het voorzitter, de heer D. Tegelaar, o.m. leden decoreerde spreker hierna bei- „Lang zal ze leven". Een uniek en een hartelijk dankwoord tot „de'gast- de jubilarissen met genoemde blijk bijzonder op prijs gesteld intermez- heer", kolonel H. Th. Wessels, als- van verdienste. zo. mede tot het Cadipersoneel van de tijd beschikbaar hadden 'gesteld vóór I. Vermaak - 40 jaar bij N.Z.H. - het verlenen van de nodige service. Nadat de vergadering één minuut stilte in acht had genomen ter nage dachtenis van de BNMO-leden, die Met een stiptheid, de Noord-Zuid- was, aldus de heer Menken, die be- xn het afgelopen jaar zijn overleden Hollandsche waardig, werd vanmor- halve de jubilaris óók zijn werkgever, ui S'°\ T. afdelingslid de heer W. gen om ^alf ejf precies de heer I. Ver- de NZH feliciteerde met zo'n jubi- F. Neuteboom bracht de secreta- maak, die veertig jaar in dienst is bij leum. ris, de heer J. Tieman zijn jaarver- de nzh, met zijn echtgenote en naas- De waardering, die bij NZH en ge- slag uit. Hieruit bleek, dat de af de- familie, ingehaald in de koffieka- meente wordt gekoesterd voor het ling weer een zeer actief boekjaar mer van jjCt Leidse stadhuis. werk van de heer Vermaak, kwam achter zich liet. In de loop van deze veertig jaar is wel bijzonder tot uiting in de zilve- Het jaarverslag van de penning- de nu 64-jarige heer Vermaak opge- ren medaille verbonden aan de Orde meester, de heer A. f. Laue, kon ook klommen van wagenvoerder tot hoofd van Oranje Nassau, die hem door H. nu weer mede dank zij een aantal haltechef te Leiden, hetgeen op zich- M. de Koningin bij besluit van 21 fe- donaties een voordelig saldo vermei- 2ejf reeds een aanwijzing is voor zijn bruari j.l. was toegekend en hem door de"- kwaliteiten. wethouder Menken, né diens toe- Dat naast het behartigen van de Wethouder S. Menken, sprekend in spraak, werd opgespeld, belangen der leden in het algemeen, z^n hoedanigheid van loco-burge- Nadat de jubilaris door de aanwe- de afdeling op sportgebied voor min- meester, achtte dit jubileum een zigen was gelukgewenst, werd hem dervaliden eveneens zeer actief was, vreugdetoon waard. In zijn toespraak door de directeur van de NZH, de bleek overduidelijk uit het verslag haalde hij het vreemde verschil in heer Hortensius, de draagmedaille van de secretaris der sportcommissie, mentaliteit aan tussen de „jaren der- behorendé bij de onderscheiding over- xr j811 j ,°°y' tig" en nu: toen schreeuwde men om handigd. Nadat de kascommissie bij monde werk, thans wordt er geijverd voor Na het officiële gedeelte bleef men van de heer T. van Gent verslag had steeds meer vrije tijd. In deze stroom nog enige tijd bijeen in de koffieka- uitgebracht, werd de penningmeester is de heer Vermaak gebleven wie hij mer. décharge verleend. kreeg koninklijk zilver ONDERSCHEIDINGEN De voorzitter zorgde hierna voor een aardig intermezzo. Namens de BNMO kon hij n.l. mededelen, dat ingevolge een bondsbesluit de heren H. Borgers, A. C. Battenberg, D. v. d. Kwaak, P. W. van Leijden, F. H. Meiss, J. M. v. d. Vlis, G. Kwakken- bos, A. Rietveld, W. Hageman, C. Tiele en C. R. v. Putten in aanmer king kwamen voor de bronzen BN MO-medaille voor tien jaar trouw lidmaatschap. De ter vergadering aanwezige jubilarissen mochten hier na genoemde medaille in ontvangst nemen. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat de periodiek aftredende heren A. F. Laue, N, Wassenaar en H. Gouw werden herkozen en de jaarlijks aftredende voorzitter in zijn functie werd herbenoemd. Tot leden van de kascommissie werden gekozen de heren W Maas T. van Gent en F. Rekers, terwijl A. P. J. M. FILBRY f In de leeftijd van 78 jaar is over leden de heer A. P. J. M. Filbry. De heer Filbry is gedurende zeer veel jaren kerkmeester geweest van de parochie O.L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph, regent van Huize „St. Maarten" en lid van het katholiek schoolbestuur. Bij zijn zilveren jubileum als re gent van het weeshuis werd hij on derscheiden met het erekruis „Pro Ecclesia en Pontifice". De heer Fil bry heeft zich met hart en ziel aan zijn functies gegeven en zich daarbij, door zijn gezond inzicht, gepaard aan vriendelijkheid, veel waardering verworven. Prof. <lr. J. Drion overleden Gisteren is in loeiden ovérleden prof. mr. dr. J. Drion, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit in Leiden in het Burgerlijk Recht en het Interna tionaal Privaatrecht. Prof. Drion werkte sinds 1954 mede aan het op stellen van een nieuw burgerlijk wetboek. Jan Drion werd op 30 december 1915 in Den Haajf geboren. Hij stu deerde in Leiden, waar hij in 1939 het doctoraal examen deed. Spoedig daarop werd hij assistent van prof. Meijers. In 1950 werd hij benoemd tot hoogleraar aan de Rijksuniversi teit in Leiden. De crematie van het stoffelijk over schot van prof. Drion zal woensdag a.s. plaats vinden te Westerveld na aankomst van de trein van 13.59 uur. Morgenmiddag om vier uur wordt in het Leids academiegebouw door de faculteit der rechtsgeleerdheid prof. Drion herdacht. Diploma-zwemmen in „De Overdekte" Bij het diploma-zwemmen, dat vrij dagavond jl. in de Leidse Overdekte Zweminrichting is gehouden, hebben de volgende candidaten het diploma behaald: Diploma A: Nel v. d. Haak, Thaila Bosscher, Margriet Dexel, Wim Smits Jan Spies, Arie Brugmans, Marcel Vroom, Paul v. d. Broek, Peter den Hoed, Margaretha Groeneveld, Yvon ne Schemkes, Anna Hokkeling, Cor van Velzen, Arie de Vries, Maarten Zuiderduin, Jaap Vliegenthart. Jo- han Mieremet, Gert Zuurland, Garmt Arbouw, Hans Trap, Victor v. d. Hoff Goos Bol. Klaas Verhoeff, Arie van Duin, Marines Glasbergen, Felix Schrandt, Gerrit Nijenhuis, Herman Meijvogel, Carla van Egmond, Marij ke de Griel, Anna v. Klaveren, Anja Smidt, Ankie de Vries, Marloes Bernsen, Catharina Bouwman, Wilma Zwarts, Joke v. d. Vijver, Magda v. d. Roest, Enno Dreef, Henk Spies, Joop Spies, Mariette v. d. Haak, Mag da Oudshoorn, Johanna v. d. Nat, Ja cob Marijt, Leo Schouten. Diploma B: Flora Treur, Wim van Duijn, Freek van Rheenen, Henrietta Kop, Henk van Haasteren, Carla Bernsen, Maartje Bakker, Alex Oudendijk. „Romeinse mozaieken" ook 's avonds te zien Reeds 11.500 bezoekers De tentoonstelling „Romeinse mo zaieken" uit Tunesië in het Rijksmu seum van Oudheden in Leiden heeft tot dusver meer dan 11.500 bezoekers getrokken, veel meer dan de leiding van het museum had verwacht. De ze expositie - die op 21 december werd geopend en tot en met 16 maart in Leiden kan blijven - zal nu vanaf morgen (dinsdag) ook 's avonds van 7 tot 10 uur te zien zijn. Het museum kreeg zoveel aanvragen voor rond leidingen, dat het deze niet alle kon verwerken. De mozaieken gaan na Leiden naar Brussel en zullen ook in Zwitserland Keulen en Stockholm worden geëx poseerd. Nederland had de primeur van deze Tunesische kunstschatten. De directie van het Museum van Oudheden maakte in Tunesië zelf een keuze uit de daar bewaard geble ven mozaieken en vervaardigde ook de catalogus, die nu ook elders zal worden gebruikt. LEIDSE BRIDGE-CLUB „D.D.S." Viertallen-competitie Uitslagen van de zesde en zeven de ronde: Team Mevr. Visser-team Krul 69 45 60; VerboogHollanders 91 38 60; Stapel—Schölvinck 97 28 60; Kuilmanmevr. Verstraaten 6122 60; Mevr. VisserSchöl vinck 6125 60; VerboogKrul 77—55 60; StapelMevr. Verstraa ten 4937 51; KuilmanHollan ders 80—45 6—0. Eindstanden: Groep A: 1 Team Ver boog, 7 gesp., 43 w.p.; 2 Kuilman 7, 30; 3 Stapel 7, 29; 4 Mevr. Visser 7, 23. Clubkampioen: Team Verboog (W. Brouwer-G. Vellenga en C. A. v. d. Meer-A. Verboog). Groep B: 1 Team Mevr. Verstraa ten 7 gesp. 17 w.p.; 2 Schölvinck 7, 11; 3 Hollanders 7, 9; 4 Krul 7, 7. Afd. kampioen Team: Mevr. Ver straaten (Dames Verstraaten-Den Holder en dames van Berge Hene- gouwen-Peterzen) Leidse Agenda DINSDAG 3 MAART Ned. Kath. Grafisch Bond, afde ling Leiden Jaarvergadering. Aan vang 8 uur. Gebouw Chr. Soc. Belan gen, Oude Singel 236. Vooraf: kalen derten toonstelling. Kath. E.H.B.O. Aanvangscursus, tentamen. 7.30 uur, G.G.D.-gebouw. Leidato Vergadering deelne mers Leidato 1964. Kleine zaal, Stadsgehoorzaal. Foto: De Leidse loco-burgemeester, de heer S. Menken speldt de jubilaris zijn onderscheiding op de rever. sci De eerste kennismaking met de voet gangers-stoplichten voor de Visbrug is zeer bevredigend geweest. De voetgan gers zijn goed aan hun trekken geko men, het verkeer heeft niet langer dan nodig behoeven te wachten, omdat het overstekend publiek nu in porties van trottoir veranderde. Maar op een misti ge maandagmorgen liggen de zaken iets anders. Vanmorgen zagen wij, dat het verkeer op de oude marktroute te lang werd vastgehouden omdat één voetgan ger op de knop had gedrukt en aldus weggebruikers onnodig lang tegenhield. Is hier op minder drukke tijden geen uitschakelen mogelijk? Het is moeilijk mensen te vangen, te interesseren, voor koorzang schreef ons vanmorgen het bestuur van de Arbei ders-zangver. „De Stem des Volks". De mensen lopen tegenwoordig niet zo gauw meer warm voor zotiets. Zij zit ten aan hun stoel gekleefd. De „Stem des Volks" höopt meer belangstelling voor koorzang bij de amateurs te wek ken door een jeugdkoor op te richten. Henk Brier, dirigent van De Stem en van het Jeugdkamerorkest te Leiden is bereid gevonden de leiding van dit koor op zich te nemen. Arnhem heeft met een jeugdkoor, dat het goed doet, al het voorbeeld gegeven. We wachten maar af Gisteren zagen wij in een stad van gelijke grootte als Leiden iets aardigs: „Spreekuur van de plantendokter, maandag van 2-5 uur, gratis advies. Is zo'n wonderdokter die naar pipse plan- jes kijkt ook niets voor Leiden. Me dunkt, dat de bloemist die het iniatief neemt zich onder de huisvrouwen veel dikke vriendinnen zal verwerven. Diefstal is de orde van de dag in Lei den. Dezer dagen zijn weer vier jonge lui gepakt, waarvan de jongste schrik niet niet ouder dan 12 jaar is. Samen met zijn kornuiten heeft hij zeven bromfietsen in Leiden gestolen. De jon gen is scholier en ook twee andere bij deze behorende jongens zijn scholieren van 14 tot 15 jaar. De grote aanstichter van deze diefstal len was een 18-jarige handarbeider. Laatst kregen wij kommentaar van een deskundige politie-autoriteit op de groeiende misdadigheid onder de scho lieren. „Hoogkonjunktuur is de oorzaak", zei hij. De jongens krijgen betrekkelijk weinig zakgeld, terecht omdat zij nog op school zitten, maar gaan om met vriendjes, die bij een baas zijn en veel meer geld op zak hebben. Deze jongens beschikken over bromfietsen, transistor radio's enz. Sommige scholieren probe ren die spullen langs andere weg te verkrijgen. Onbekenden hebben zich laten op sluiten vrijdagavond in het Luxor-thea- ter. Daarna zijn zij tekeer gegaan. Zij hebben kasten doorzocht en sloten ver nield, maar vermist werden alleen maar twee flessen chocomel en wat dubbel tjes uit een geldbakje met wisselgeld in de foyer. De onbekenden zijn het gebouw aan de achterzijde uitgegaan. - Een bewoner van de Sieboldstraat heeft aangifte bij de politie gedaan van diefstal van vier wieldoppen en vier sierspaakwielen van zijn geparkeerde auto. Voorts is vannacht nog ingebroken bij de Hollandse Loonbeitserjj in de Zoutkeet op de hoek van de Oude Sin gel en de Koolstraat. Men heeft een stalen kast opengebroken. Vermist wor den acht gulden en een schrijfmachine. Morgenavond zullen enkele leden van de Katholieke raadsfractie te Lei den voor het voetlicht treden en een inleiding houden over hun werk in en visie op de gemeentepolitiek. Tevens zullen de jaarstukken worden behan deld. Aanvang 8 uur café restaurant ..Den Burcht". Het bestuur verzocht ons nog eens de aandacht te vragen voor de bijeen komst van het Sociaal Charitatief Cen trum dinsdagavond in de nieuwe zaal naast de St. Petruskerk. Mr. Kruse spreekt over de nieuwe Algemene Bij standswet LEIDER DORP Huisdamtoernooi Leiderdorp Uitslagen 2e ronde groep A-jeugd- klasse: Hans Kriek-Ton Verweij 2 0; Bram Loos-Jan v. d. Leek 20, Art. de Leeuw-Pieter v. d. Leek 02. 2e ronde groep B jeugdklasse: Ger. Bogaard-Rob Prins 11, Klaas de Dood-Bas Kluts 11, Kees v. d. Voort-Mart. Wassenburg 02. VOORSCHOTEN AUTO REED HUIS BINNEN AAN DE LEIDSEWEG Toen de heer G. V. uit Voorscho ten zondagochtend om ongeveer half vijf, terugkerend uit Leiden, met zijn Pand hoek Haarlemmerstraat niet onteigend -Naar wij van de eigenaar van sto merij „Quicker than Quick" verna men, valt het pand op de hoek van de Pelikaanstraat en de Haarlemmer straat toch niet onder het onteige ningsplan in de Noord-Zuidverbin ding. B. en w. van Leiden hebben ten aanzien van dit kruispunt in de doorbraak inmiddels een ander stand punt ingenomen. DE LEIDSE BEDEVAART Het aantal deelnemers aan de Leidse bedevaaTt naar Amsterdam was ook dit jaar weer bevredigend. Pater L. van der Vat O.F.M. heeft in de Hartebrügskerk zaterdagavond het lof gecelebreerd, de preek was van pater Herman Hagen O.F.M. (zie ook elders) PLAATSELIJK LICHTE VORST Verwachting, medegedeeld door het KNMI, geldig van maan dagavond tot dinsdagavond, opgemaakt te 11.15 uur. Droog weer met slechts enkele verspreid voorkomende opkla ringen. Vannacht temperatu- turen enkele graden beneden het vriespunt. Matige tot zwak ke wind uit oostelijke richtin gen. Het weer in Europa HELSINKI STOCKHOLM KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MüNCHEN ZÜRICH GENEVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ATHENE ROME AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON personenauto over de Leidseweg naar huis reed, is hij, vermoedelijk om dat hij een rechts geparkeerd staan de auto te laat bemerkt heeft, zo scherp uitgeweken, dat hij met zijn auto de voorkamer van perceel num mer 396 binnenreed, waarbij de voorgevel van het huis zwaar werd beschadigd. De voorbumper met het nummerbord bleven in de kamer tussen de puinhopen achter, zodat de man, die na het ongeluk zijn wagen achteruit gereden had en er van door was gegaan, spoedig kon wor den achterhaald De politie heeft de zaak in onderzoek. geh. bew. -3 -5 geh. bew. 0 -1 geh. bew. 1 -1 half bew. 6 3 geh. bew. 6 3 geh. bew. 3 0 geh. bew. 5 2 zw. bew. 5 2 zw. bew. 9 0 1. bew. 13 3 zw. bew. 10 2 onbew. 15 7 geh. bew. -1 -4 geh. bew. 5 -1 mist 5 -1 geh. bew. 6 3 zw. bew. 10 -0 regen 4 6 geh. bew. 3 -2 licht bew. 9 -2 zw. bew. 3 -2 geh. bew. 16 9 half bew. 15 2 half bew. 15 4 zw. bew. 15 4 half bew. 17 5 geh. bew. - 10 PAUZE JACHT OP GROOT WILD Het valt niet mee met dennehars in de pen een Gode en mensen wel gevallig stukje te schrijven. Het was gisteren weer herten- en reeënjacht! Daar gaat een mens zo in op, dat hij geheel en al verbost, tot de inkt in zijn pen toe. Het celibaat of de on gehuwde geestelijke staat komt, in denne-hars beschreven, wat dichter bh de natuur! Wie herten en reeën wil betrappen, moet in z'n eentje op pad gaan. Bij het lichtste gerucht ver zwinden hert en ree als de wind. Het celibaat mikt op edeler wild als we het in jachttermen mogen uit drukken. Een daartoe geroepen man of vrouw gaat welgemoed en welbe wust door het leven om ongehin derd door het leizeel van andere ver plichtingen óp te gaan in het na jagen van het Leven zelf. Een edele jacht, waarvan geschreven staat: „Overgroot zal uw loon zijn". PUNT Zul je je overhemd niet vuil maken! VUIUv HKKK.HIKN AMSTERDAM, 2-3. Vee Aan voer 214 runderen en 76 varkens. Prijs: runderen 3.20-4.15, varkens 2 60-2.65. ROTTERDAM, 2-3. Vee Totale aanvoer 1653; weekaanvoer 1191; vet te koeien en ossen 462. Prijzen resp. Ie, 2e en 3e kw.: vette koeien 380- 410, 305-360, 270-295; varkens 210, 208, 205. Overzicht aanvoer, handel en prijzen: vette koeien, iets ruimer, kalm, le kw. on v., 2e en 3e kw. ge drukt, prima's boven notering; var kens, even korter, tamelijk, lager, prima vleesvarkens boven notering, zware varkens 1.90-1.92, slachtzeu- gen 1.80-1.90 p. kg.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3