POLITIEK SPEL VAN JA EN NEEN" BIJ COMMISSIEVERKIEZING ROOK NIET/Meen|( Gemeenteraad van Oegstgeest bevreemd over wetsontwerp annexatie Minder Zoeterwouds naar Leiden PERS WIST EERDER ALLES VAN GRENSWIJZIGING DAN GEMEENTEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN van een goedkope woning naar een DONDERDAG 27 FEBRUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Gemeente garandeert lening bejaardencentrum Smeenkpelletsv!®®1' lekker en .verfrissend f.0.65 (Advertentie) Al spoedig na de opening van de raadsvergadering van Zoeterwoude werd er een partijtje dorpspolitiek weggegeven waarbij de KVP en de fractie van de Vrije Lijst betrokken waren en een tweetal leden van raadscommissies persoonlijk. De heren L. v. d. Geest en v. Hof wegen. beide KVP, hadden resp. hun zetel in de financiële commissie en de commissie voor personeelszaken ter beschikking gesteld, teneinde de ze te kunnen toewijzen aan twee leden van de z.g. Vrije Lijst. Toen burgemeester Detmers de raad vroeg: „nu stemmen of verda gen tot volgende vergadering" kwam de fractievoorzitter van de KVP, de heer J.- H. v. d. Ploeg met een ver klaring, naar aanleiding van 'n brief wisseling tussen de Vrije Lijst-fractie en hem. Aan die verklaring en correspon dentie ontlenen wij: „De heer Van Hofwegen en de heer v. d. Geest hebben hun functie in respectievelijk de commissie perso neelszaken en de commissie finan ciën, neergelegd met de bedoeling om twee plaatsen beschikbaar te stellen voor de leden van de vrije lijst. Hierbij hadden wij uw college wil len vragen, om voor de vacature Van Hofwegen de heer Westerman, en voor de vacature v. d. Geest de heer Pet voor te dragen. Dit was onze mening, totdat ik een aangetekend schrijven ontving van de heer Westerman voorzit ter van de fractie van de vrye lijst van de volgende inhoud: In antwoord op de mondelinge mededeling, dat de KVP-fractie be reid is om in de commissies voor personeelszaken en financiën één van haar zetels ter beschikking van de fractie „Vrije Lijst" te stellen, deel ik U, namens onze fractie mede het te appreciëren dat de KVP-fractie van plan is haar oorspronkelijke hou ding t.o.v. onze fractie in gunstige zin te wijzigen. Wij betreuren het echter, dat deze bereidheid zich niet heeft uitgestrekt tot de commissie openbare werken, waarmede een einde gekomen zou zijn aan een periode van onverdraag zaamheid. Wij kunnen nl. de 3 raadscommis sies niet los van elkaar zien. De zetelverdeling in de raadscommissies moet een weerspiegeling zijn van de samenstelling der Raad overeenkom stig de uitslag der verkiezingen. Ónze fractie blijft daarom aan spraak maken op 3/13 x 5, dus 1 ze tel in elke raadscommissie, dus ook in de commissie openbare werken. Verder behóuden wij ons 't recht voor om zelf te beslissen wie als representanten van onze fractie in de commissies zitting zouden moeten nemen. Uit het bovenstaande zult U ver moedelijk wel begrepen hebben, dat slechts een opname in elk der 3 raadscommissies voor ons aanvaard baar is. De brief was ondertekend door de heer C. M. Westermann, fractievoor zitter van de V.L. De heer v. d. Ploeg reageerde hier op door te stellen: „De term: „Periode'i van onver draagzaamheid" is zwaar overtrok ken en waarschijnlijk alleen gebe zigd vanwege het sentiment; de le den van de vrije lijst hebben in sep tember 1962 verzuimd waarschijn lijk bij gebrek aan ervaring om contact op te nemen met de andere fracties. De Prot.-Chr. fractie heeft BOSKOOP Tijdens de jaarvergadering van de harmonie „Excelsior" onder leiding van voorzitter W. Schouten, kwam de viering van het 65-jarig bestaan, dat dit jaar wordt herdacht, ter spra ke. Na veel wikken en wegen werd tenslotte besloten om op 6 juni a.s. een nationaal drumband concours te organiseren alsmede een teenager avond. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat het korps 14-maal is „uitgerukt" de belangrijkste feiten waren de T.T. en het bloemencorso. Op het te Boskoop gehouden concours werden drie eerste prijzen behaald. In verband met het aftreden van de secretaris, de heer H. de Water, onderging de bestuurssamenstelling enige wijziging. Dit is nu als volgt: W. Schouten, voorz.; H. v. d. Heiden, 2e voorz.; G. v. d. Wolf, secr.; H. van Rijswijk, 2e secr.; P. Goudriaan, pen- ningm.; C. Boere, 2e penningm.; G. Pellekoren, comm. van materiaal; A. Hoogeveen, alg. adjunct; A. de Jong, bibliothekaris. TER AAR Altior klaverjasdrive. A.s. vrij dag organiseert Altior een grote kla verjasdrive. Er zijn fraaie prijzen be schikbaar. De wedstrijd wordt ge houden in de cantine van het Altior- clubhuis en vangt aan om 8 uur. Uitslagen damwedstrijden. Uit slagen van de gisteravond gespeelde damwedstrijden door de leden van „Nooit Gedacht", voor de onderlinge bordencompetitie: J. LandwaartW. van Vliet 02. W. SnaterseAnt. Hartveld 20, K. C. BroerD. van Leeuwen 02, J. LandwaartW. Snaterse 20, J. de BruynJ. v. cL Starren 02, K. C. BroerW. v. d. Starren 02, J. v. d. Starren Sr.D. van Leeuwen 20, W. van VlietH. C. A. Broer, 1—1, W. v. d. Starren— W. van Vliet 20. In Leopoldstad zijn vijf Kongo lese soldaten doodgeschoten, na schuldig te zijn bevonden aan rebel lie en poging tot moord. dat wel gedaan. Hadden zij contact opgenomen, dan had nog moeten blijken of er sprake was van onver draagzaamheid. De stelling, dat men zelf uitmaakt, wie als representant van de fracties in de commissies komt, is eveneens onjuist. Natuurlijk kan er overleg zijn, maar de Raad beslist bij stem ming wie gekozen wordt. Wij zijn van mening, dat wij met de inschakeling van 2 mensen van de vrije lijst volkomen vrijuit gaan en als KVP-fractie een royaal stand punt tegen de kleinere fracties heb ben ingenomen." Overbodige stemmingen Dit politieke stuntje komt niet on verwacht, reageerde de heer Wester man op zijn beurt. Spr. vond de ver klaring van de heer Van der Ploeg niet correct, omdat de onderhande lingen met de KVP nog niet waren afgelopen. Hij stelde voor de zaak aan te houden. Op een vraag van de heer v. d. Ploeg of hij zijn brief „in zijn totalitéit" handhaafde, antwoord de de heer Westerman met een kort „Ja". Hierop vroeg de KVP-fractie schor sing voor beraad. Dit had tot gevolg, dat de fractie stemming verlangde. Deze, naar later bleek vrij over bodige stemmnig had tot resultaat, dat in de commissie voor personeels zaken met 10 stemmen en drie blan co gekozen werd de heer C. M. Wes terman en in de financiële commis sie met dezelfde stemmenverhouding de heer Th. E. Pet. Beide gekozenen namen echter hun benoeming niet aan. De heren Van Hofwegen en v. d. Geest haalden de zaak uit de im passe door te verklaren, dat zij hun ontslagaanvrage introkken. Naar het oordeel van de burgemeester behoef de zij niet herkozen te worden en met het zwijgen van de raadsleden bleef de zaak na dit ja- en neen- spel dus bij het oude. Na het politieke spel van de KVP- fractie en de fractie van de V.L. ging de agenda vrij vlot en zakelijk over de tafel. De subsidie aan de Stichting R.K Kinderuitzending Zoeterwoude werd verhoogd van f 1,50 tot f 2,50 per verpleegdag. Verhoogd werd even eens de subsidie aan de Stichting voor- en nazorg van geesteszieken in Zuid-Holland en wel van f20,- tot f24,- per inwoner. De jeugdbewe ging Hoge Rijndijk ontvangt een sub sidie van f 1250,-. Ook de bejaarden sociëteit lepelt mee uit de subsidie- pot. B. en w. hadden voorgesteld f 100,- doch op voorstel van de heer v. d. Ploeg werd dit met aller in stemming: dekking van het tekort tot een maximum van f200,-. De garantie voor aflossing en ren te op een lening door de R.K. Stich ting „Huize Emaus", waarover wij reeds uitvoerig berichtten, kwam er na verhelderende antwoorden op en kele vragen eveneens met vlag en wimpel door. Niet zo vlot ging het met de vast stelling van het bedrag per leerling der verschillende scholen. Op een met klem van argumenten gestaafd betoog van het KVP-lid J. W. Vink (hoofd van een school), dat de voor gestelde f70,- te kort waren en min stens diende te worden vastgesteld op f 80,-, bogen b. en w. na kort in tern beraad het hoofd. Alle andere voorstellen gingen on der de hamer door. De voorzitter deelde nog mede dat de begrotings stukken 1964 naar de leden onderweg waren. Bij de rondvraag werden enkele zaken te berde gebracht, o.a. de grenswijziging (waarover elders in dit blad meer) en de moeilijkheden met de postbezorging te Zoeterwou- de-Hoge Rijndijk. Verbazing bij de burgemeesters Meningen over resultaat verdeeld geest ongeveer de helft moeten af staan aan Leiden) hadden wjj toch zeker gelijk met de pers op de hoogte moeten worden gesteld. Maar afge zien daarvan vind ik naar wat ik uit de kranten verneem, het wetsvoorstel op bepaalde punten onredelijk. Bij voorbeeld dat Leiden zich volgens het voorstel tot aan de Indische buurt zal gaan uitstrekken, waardoor de grens aldaar op een wel zeer won derlijke manier komt te lopen. Laat ik kort zijn: ik hoop dat de betrok ken kamercommissie rekening zal houden met het redelijke verlangen van de gemeente Oegstgeest". Hoewel de Nederlandse pers reeds meer dan 24 uur in het bezit was van het wetsontwerp betreffende grens wijziging van Leiden en de omlig gende gemeenten en hierover schreef waren de burgemeesters van de ge meenten Leiden, Oegstgeest, Leider dorp, Voorschoten, Rijnsburg en Zoe terwoude nog niet langs officiële weg op de hoogte gesteld van deze voor hun gemeenten zo uiterst belangrijke aangelegenheid. Sommige burge meesters gaven dan ook hun be vreemding over deze gang van zaken te kennen, toen wij hun mening vroe gen over dit wetsontwerp waarvan zij dus slechts via de avondbladen hadden kunnen kennismaken. De loco-burgemeester, wethouder S Menken (burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, vertoeft met ziekte verlof in het buitenland) zei ons des gevraagd dat Hij om twee redenen zijn mening wil opschorten, in de eerste plaats dat hij de stukken tot zijn verbazing nog niet in zijn bezit had, ten tweede omdat hij als loco- burgemeester graag eerst met de an dere wethouders wil confereren. Het wetsvoorstel dat ingediend is van grond achter de percelen Rijn bij de Tweede Kamer en dat voor- zichtweg nrs 39; overname van een ziet in een uitbreiding van de ge- strook grond vóór het pand Terwee- meente Leiden werd gisteravond in weg 56; een nieuwe redactievaststel- I i de gemeenteraad van Oegstgeest ling voor artikel 2 der bebouwings- orpmpfl f| o Of* I Pin Pil „Heet van de naald" even onder de voorschriften (uitbreidingsplan Over- 0GU1GU llcictl lA/lUvIl loep genomen naar aanleiding van veerpolder Oud-Poelgeest); alsmede een vraag van de heer N. van Weizen vaststelling vergoedingen bijzonder (PC) of b. en w. nog plannen heb- kleuteronderwijs over het jaar 1962. ben in deze affaire nog stappen te Het bestuur van de Montessorischool nemen. heeft een aanvraag ingediend waarin Burgemeester H. du Boeuff deelde zij medewerking vraagt bij de aan- mede dat hij enigszins vreemd had schaf van Luxaflexgordijnen. De opgekeken vanwege het feit dat hij raad ging akkoord. Doch de soort van de indiening van het wetsvoor- van de gordijnen zal nader worden stel niet rechtstreeks in kennis ge- vastgesteld. steld was maar dat hij dit uit publi- B. en w. delen mede, dat zjj be- katies in de plaatselijke pers had ver- sloten hebben gevolg te geven aan nomen. Hfj betreurde dat het zo ge- de in de vergadering van 22 januari gaan is. B. en w. hadden ook nu nog 1964 gedane uitnodiging om maatre- geen bericht ontvangen en de voor- gelen te nemen, dat in schriftelijke zitter vreesde dat het niet zal komen, beschikkingen van hun college ter De heer Bergmeyer (KVP) vroeg uitvoering van de woningwet en de of het niet mogelijk was een protest bouwverordeningen wordt vermeld, te laten horen tegen de wijze waar- dat en binnen welke termijn beroep op openbaarheid aan het voorstel is op de raad kan worden ingesteld, gegeven. Met een briefje van vier regels aan b. en w. ware volledig Rondvraag recht gedaan. „Zoals het nu gegaan is, is het onaangenaam", beklemtoon- Mevrouw Smits-Witvliet (WD) de de KVP-fractievoorzitter. besprak de opheffing van handelings- „Het laatste woord is thans aan de onbekwaamheid van de vrouw. Het Kamer", zo stelde de voorzitter. „Als leek spr. niet in orde als er in dis- de krantenberichten juist zyn heeft criminerende zin wordt gesproken men geen rekening gehouden met de over vrouwen, die een aangelegen aanbiedingen welke Oegstgeest in heid voorbereiden, omdat hun man- het verleden gedaan heeft. Aanbie- nen vaak buiten de gemeente ver- Het in de Leidse pers gepubliceerde dingen die er zijn mogen! Het wach- toeven. De heer Bergmeyer, die des kaartje met betrekking tot de ge- ten is op de ontvangst van de offi- tijds een uitlating had gedaan in een plande grenswijziging van Leiden c.a. ciële stukken. B. en w. zullen trach- zaak waar de vrouw bepaalde bedan- is, wat Zoeterwoude betreft, niet ge- ten de kamerleden te overtuigen van gen behartigde verklaarde, dat zyn heel juist. Dat zei de burgemeester de onredelijkheid van het een en uitlating niet speciaal tot die dam« van die gemeente, de heer Detmers, ander. Het belangrijkste is dat de gericht was. „Ik heb mij toen zo uit- gisteren tijdens de vergadering van commissie van binnenlands bestuur gelaten om dat de zaak die aan de de gemeenteraad. hier komt kijken". De heer Dunné orde was niet goed werd gespeeld. Het gaat om een strookje grond, (WD) zag na de gevoerde acties in in dat geval doet de persoon in kwes- begrensd door de spoorbaan Leiden- het geheel weinig heil. De voorzitter tie niet ter zake. Er is niet goed ge- Alphen, rijksweg 4A, Hoge Rijndijk antwoordde echter dat een poging de handeld en daarom heb ik er geen en de Meerburger Watering, welke moeite waard was. respect voor". strook in elk geval bij Zoeterwoude (Zoals men weet heeft Oegstgeest Mevrouw O. Samkalden (PvdA) blijft. Het is juist het complex waar ten opzichte van Leiden een welwil- g^ bij mevrouw Smits-Wit- een aantal scholen zijn of worden lende houding aangenomen o.a. door vüet aan: „De houding tegenover ge- gevestigd, zoals een lagere school, de aanbieding van de Broek- en Si- huwde vrouwen moet een beetje be- een kleuterschool en de tuinbouw- montjes polder. Tevens werd tege- ter worden", school. moet gekomen aan het Leidse ver- De burgemeester staafde zijn mede- zoek woningwetwoningen te bouwen ?er. p m, vroeg nog een» deling met een kaart, waarop de op grond van Oegstgeest in het ge- ®e aandacht voor de ponnyclub. In juiste begrenzing stond aangegeven deelte van het Morskwartier (raads- Warmond wil men een dergelyke en die hij 's morgens op het depar- verg. van 8 mei 1963). B. en w. heb- club oprichten buiten de Oegstgees- tement van binnenlandse zaken had ben herhaaldelijk betoogd dat men terclub om, vanwege Het feit dat de ontvangen. door intercommunale samenwerking accommodatie in Oegstgeest niet vol- Overigens is de zaak nog lang niet Leiden behulpzaam kan zijn en zij 3®®Pde 1S,\ Oegstgees'ter mi- rond, aldus de heer Detmers. Zoe- hebben tevens meerdere malen de ^atjef echter wordt bestendigd dan terwoude zal proberen er „zo goed wens uitgesproken dat men door de- terugtrekken. ---- - Wethouder Steenmetser deelde me- mogelijk uit te komen", in welk ver- ze tegemoetkomingen meer begrip AMPUTATIE De burgemeester van Oegstgeest, de heer H. L. du Boeuff, zei, doelend op het ontbreken van officiële stuk ken: „Ik vindt dit op zijn zachtst uitgedrukt een wonderlijke gang van zaken. Waar het hier gaat om een zo belangrijke zaak als een amputatie (volgens het wetsvoorstel zal Oegst- NIET TEVREDEN Burgemeester L. de Kool van Voor schoten zei niet gelukkig te zijn met het wetsvoorstel, waarvan hij nog niet officieel had kunnen kennisne men. Niet omdat hij jarig was, maar doodeenvoudig omdat hij de stukken nog niet had ontvangen. Hij zei voorts dat het deel in het noorden van de gemeente, dat aan Leiden zou moeten komen voor bebouwing, in deze geest ook door Voorschoten tot stand zou kunnen komen. Voorts komt zijns inziens een geprojecteerde rijksweg 4b een veel minder logische grens met Leiden dan thans de wa terwegen dit doen. Burgemeester B. H. Koomans van Rijnsburg zei over het wetsvoorstel' wel voldaan te zijn maar niet tevreden. Bij de uitbrei ding voor zijn gemeente had hij ook graag het gebied bij de Drie witte palen gezien, waar de universiteit gaat uitbreiden en dat Rijnsburg voor de land- en tuinbouw zou hand haven. „Wij zijn verheugd met het wets voorstel", aldus mr. R. M. Gallas van Leiderdorp. „Het beantwoordt precies aan wat wij er van verwach ten. Onze gemeente wordt niet ver knipt, zodat wij kunnen voortgaan aan ons grote project, de bebouwing van de Zijl- en Meyepolder". Burgemeester J. A. Detmers van Zoeterwoude tenslotte sprak van een overbodige operatie. Het gebied dat wij aan Leiden moeten afstaan zal worden besteed aan recreatie zo zei hij, maar dit had ook kunnen gebeu-r ren onder eigen bestuur. band hij wees op het bezoek van een mag tonen voor het door de raad op £e, dat onderhandeld met de commissie uit de Tweede Kamer, die 12 juli 1961 met betrekking tot de Heer Legerstee. Er wordt Hard aan vóór de behandeling van het wets- grenswijzigingen ingenomen stand- gewerkt. De heer Brouwer verklaar- ontwerp de betrokken gemeenten punt). de no® niaar zoweimg concreets over komt bezoeken. Voor het overige is Overigens was het gisteravond een de ponnyclub te weten. „Welke mo- Zoeterwoude bereid ter zake van de bijzonder korte raadsvergadering. De gelijkheden zijn er. De heer Berg- komende grenswijziging met Leiden agenda vermeldde een aantal punten meyer hoopte dat genoemde club ge- volledig samen te werken als Leiden die vlot werden doorgenomen. Zo holpen kan worden. Als deze in War. daaraan behoefte mocht hebben. ging de raad akkoord met verhuur mond tot stand komt en in Oegst geest met, valt dit te betreuren. De heer Dunné had bij de behan- rCUCCTirnr CM deling van de begroting opgemerkt, IjÜiV L»J 1 Ivji/L Lil V LaëA I IxUlVlVEill dat b. en w. niet zo gelukkig waren met de verordening van het toeken- duurdere. nervaplein 2hs. W. H. Verberg, Ka- £>e voorzitter verklaarde dat dit Vertrokken personen in de week naalweg 41, Alphen a. d. Rijn. Wil- tijdens de laatste vergadering van b. van 12 t.m. 19 februari 1964 T. van genlaan 30. J. van Stal, Waardstr. 23,* en w. aan de orde was geweest. „Het Ree, Herenstraat 142, Utrecht, Duur- Katwijk, Nachtegaallaan 91. J. B. worden zulke fantastische cijfers, dat stedestr. 21. J. A. G. Delfos, Raam- Morris, Houtlaan 55, A dam, v. Spil- wjj jjjgt voj kunnen houden", steeg 2a, Voorschoten, Fr. Halsplant- bergenstr. 1781. P. de Jong, Marien- Nadat hierover geruime tijd werd soen 223. B. Paoloni, Nw. Beesten- poelstr. 21a, Bussum, Havenstr. 11. gediscussieerd kwam de heer Dunné markt 8, Schiedam, Kerklaan 54. T. A. W. van Vugt, Rijnsburgerweg 104, met het voorstel „de betreffende ver- J. van Zijl, Dreohtstra 14, A'dam, R'dam, Lieve Verschuierstr. 37a. J. ordening met ingang van heden bui- Leidsekade 85. E. T. BoskampKok, Coorengel, L. de Keystr. 10, Delft, ^en werking te stellen tot de vol- Kapteynstr. 15, Katwijk, Patrijsstr. Papsouwselaan 60. gende raadsvergadering". Dit voor- 15. C. von Duclouchvan de Lage- Gevestigde personen in de week stel werd aangenomen. De aanvra- maat, P. Krugerstr. 27, Indonesië. D. van uj t.m. 19 februari 1964 J. J. gen, welke ingediend zijn tot gister- M. ZonneveldLeemans, Sluisstr. 12 j Hoogenboom en fam.. meubelstof- avond, zullen behandeld worden. Haarlem, Harmenjansweg 29. R. G. feerder, Oude Rijn 28. G. P. van Zet- Voorts vroeg de heer Bouland (V van der Scheer, Haagweg 148, Den ten en fam t huismeester, Stationspl. VD) nog aandacht voor televisie- Haag, Archimedesstr. 24. A. M. E. 104 j Oudhof, A. van den Akker distributie, de heer Brouwer voor de Bolman, Hoflaan 154, Groningen, en J. G. van den Neut, allen Hout- uitlaatgassen van de NZH-bussen als Haddingestr. 20. M. T. Göpner en jaari 55, a. T. Uijterlinde, ass. huish., luchtverontreiniging en de hee? M. A. Lagendijk, Witte Singed 81, en l Adamse ass. eetzaal, beiden Blansjaar voor de aanvraag van een Oegstgeest, Julianalaan 6. J. van Mezenstr. 2. J. F. Jongbloed, hulp in noodwinkel in de Florawijk. Krieken, Burggravenlaan 155, A'dam de huish., Julianastr. 8a. T. Adriaan- Singel 114hs. J. M: Planje, H. de s€) Korte Mare 12-12a. Jonkheer C. OEGSTGEEST Vriesstr. 90, Zoeterwoude, Bernhard- m p. de Jonge van Ellemeet, Plant- straat 3. j. Coenen, De Ridderstr. 7, soen 93. h. van der Niet, verpleeg- Den Haag, Ananasstr. 118. J. C. de hulp, De L. de Kanterstr. 2. A. M. T. ®e^2reiJ:1 CornelJ Graaf, Roomburgerweg 14, A'dam, van der Leeuw, secretaresse, Hoge J- E- w- Colsen en C. C. M. M. Verhaak; Bestevaerstr. 2611. H. B. W. Bunnik, Morsweg 134. M. M. de Jonge, ver- Karei, zn van M- J- Haverkorn van Jac. Catslaan 28, Bennebroek, Meer- pleegster Rijnsburgerweg 10. A. A. Rijsewijk en G. J. W. Ahrend; Caroline, weg 3. J. J. van den Berg, Haagweg Boes onderwijzeres, Hoge Rijndijk van R. R. Bergh en E. C. Boender- 234, Australië. H. J. A. M. van den 137 j van Wezel, kantoorbediende, maker; Ewout Willem, zn van J. van Brink, Boommarkt 20, Bloemendaal, Rijnsburgerweg 62 G. Vermeer, ass. Noort en I. R. van Herwijnen. E. Casimirlaan 23. P. P. Snoep, Ra- hoogleraar, Nieuwe Rijn 27a. J. M. Ondertrouwd: J. H. van Dijk en C. penburg 12, Den Haag, Segbroekln m van Duuren, cantine-assistente, Annokkée. 508. G. van Vegten en fam., Uiterste- Marislaan 45. J. J. Bierens, metaal- Getrouwd: A. Kapinga en J. C. Streef- gracht 36, Wassenaar, Rijksstraatweg bewerker, Rich. Holstr. 75. P. Koore- kerk; A. Peursum en A. J. de Mooij; g. 433. C. Delfosv. d. Reijden en fam., man> wever, Raamstr. 11. R. L. Ri- L. Simons en B. J. N. Megchelse; F. J. B. Ballotstr. 33, Voorschoten, Fr. Hals chardson, kinderverzorgster, Oude van Dijk en A. M. van der Molen; N. plantsoen 223. G. F. de Pagter en Vest 45. E. C. Spro, Zoeterw. singel Haasnoot en J. Veerman, fam., Nieuwe Rijn 33a, Hazerswoude g4. H. P. van Dijk, huishoudkundige P. Potterstr. 2. L. D. B. v. d. Burg Houtlaan 55. J. J. van Hemmen, Hoge en fam., Bakker Korffstr. 11, Delft, Rijndijk 128. A. A. Bevelander, ass. Ki™n«rtad van Osnahrürk on Pr*. Krausstr. 8, W.M. van huish., „n, gen met ongeveer 120.000 eieren door een verkeerde manoeuvre van de chauffeur omsloeg. De schade wordt Eo» reusachtig „roerei" kwam Een Oostenrijker zal mogelijk voorzitter worden van de eerstvol gende zitting van de algemene ver gadering der Verenigde Naties. Kan didaat hiervoor zou zijn de Oosten rijkse vertegenwoordiger bij de V.N. dr. Franz Matsch. en fam., Bernhardstr. 55, R'dam, Paaltjenspad 5. R. H. Baron de Vos Grondherenstr. 66c. W. J. Ford en van Steenwijk, Morsweg 10a. J. M. J. fam., Hoogl. Kerkgrt 31, Enschede, Hageraats en A. D. Haverkamp, bei- Beneluxlaan 133. J. W. Blokzijl en den Herensteeg 6 M. J. v. Velsen, cnauiieur uiiksiwg. fam., Haarlemmerstr. 44a. Smda, hulp in de hufsh. Breestr. 137. A. w! ongeveer honderdduizend mark Vrijheidslaan 201. P. ten Hage en Verheü, Witte Singel 19. A. C. A. fam., Drie Octoberstr. 61a, Voorburg, Leppers, kantoorbediende. Wald. Westeinde 20. J. P. W. Lodewijk en Pyrmontstr. 35a. A. C. M. Berg, kan- fam., B. Roozenboomstr. 15, Haarlem toorbediende, Hooigracht 62. H. M. Tempelierstr. 24 rood; W. J. van den de Leeuw, onderwijzeres, G. Kastein- ijngaard en fam., Leliestr. 118, Zalt- straat 92. W. H. van Loon, hoofdleid- bommel, Koxkampseweg 5. B. P. Du- ster, Doezastr. 23. J. B. Snepvangers, wel, Middelweg 11, Haarl.meer, Ven- Groenesteeg 61. A. Wassenaar, onder- -,1IVU,m1 nw» van ae rranse neperweg 435. W. Adema, Hoge Rijn- wijzeres, Wasstr. 29. C. Diersman, de iSS SÏm dijk 242, De Bilt U., Parklaan 50. E. Wetstr. 7. G. A. AxsonTimp, Op- van communistisch China goed, zo Nijkeuter, Alb. Agnesstr. 8, Hazers- penheimstraat 95. E. P. M. Montanus, Vaiï woude, Burg. Warnaarkade 2. M. telexiste, BloemistenJaan 33. A. F. de ^ent Vervoort, Heemskerkstr. 69, Alphen Graafvan der Lingen, Lage Mors- de ondervraagden was 54 procent er- a. d. RUn, Vijverstr. 7. J. F. M. Pot- weg 6. A M. Ouwerkerk-Devilee, VOOT' 14 P™cent tegen en 32 procent ters, Morssingel 9, Alkmaar, Hobbe- secretaresse, J. van Stolberghof 33. »aonüer mening malaan 6. J. van der Sluis, Rood- j. B. H. Hogewegde Vries, Jac. - borststr. 39, Nieuwe Pekela, A. Leyn- Catslaan 105. J. A. Moene, maatsch. tionsplein 190. C. J. van Kampen, dersstr. A95. E. A. M. van Engelen- werkster. Oude Rijn 156. E. BelfiLekstr. 87. R. Bisscherouxv. Ros- burg, Rijnsburgerweg 10, Leiderdorp Spinazzi, Herenstr. 43D. A. P. A. ten sum, Boerhaavelaan 29. R. Wielaard, Acacialaan 23. J. N. Cranendonk, Broek, Lammenschansweg 95. W. G. Witte Rozenstr. 24. G. W. Vermeulen Haagweg 50, A'dam, Vryheidslaan Furnee, Drie Octoberstr. 45a. A. van v. Kranenburg, Brahmslaan 25. P. 49. A. Schilder, Vijf Meiplein 32, Westbroek, Zoetèrw. singel 74'. D. v M. Charité, 1.1. bankwerker, W. de Vlaardingen, Westhavenpl. 33. J. H. Assen, Herengracht 35. J. Wesseling, Zwijgerlaan 36. M. J. J. van Deyl, Voituron, Varkenmarkt 7, Den Haag, 1.1. verpleegster, en K. J Huijnen, hulp in dé huish., De Bazelstr. 45. J. van Boetzelaerln 59. M. M. Etman, beiden Houtlaan 55. H. W. Slooff, Jonker en fam., landbouwkundige, Mariënpoelstr. 5, Rijswijk ZH, J. H. diëtiste, Rapenburg 86. C. P. West- Lijstersbr. 3. E. R. Muller en fam., A. Sohaperln 5. M. J. A. H. Berends, strate, agent v. politie, Buys Ballot- militair, Kanaalweg 88. P. Verwoerd Vreewijkstr. 14, Oudenbosch, Markt straat 59. -J. R. de Groot, directeur en fam., tuindersknecht, Mozartstr. 61. W. J. de Waal, Utr. Jaagpad 16a, bibliotheek, Stationsplein 136. G. J. 71. H. Piso en fam., bouwk. tekenaar, Boskoop. Gouwestr. 16. M. I. Y. van M. Koek, mach. bankwerker, Hoflaan Scholtenstr. 72. G. W. Rikkelman en Ginkel, Nieuwe Rijn 61a, A'dam, Mi- 116. M. C. Philips—Bosschaart, Sta- fam., verkoopleider, Stationsplein 36. Het Romeinse dagblad „H Quo- tidiano", orgaan van de Katholieke Actie, zal per 1 maart worden opge heven. Het blad wordt overgenomen door „l'Aweniöe d'Italia" uit Bo logna. Ruim de helft van de Franse

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4