KILIUS - BAUMLER sterkste paar van de blijft wereld Goede tijd op 500 m. van Rudie Liebrechts Zondag Nederland-Engeland in Leidse Stadsgehoorzaal Fantastische en gedurfde kür Anton Geesink opgesteld in DUINDIGT WORDT LATER GEOPEND Stopt Clay met boksen GEBREK AAN VECHTLUST DOET SVL-DAMES VERLIEZEN VAN OVC DONDERDAG 27 FEBRUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 13 De Nederlandse schaatsenrijders Ru- die Liebrechts en Ard Schenk hebben woensdagavond tijdens internationale wedstrijden te Tonsberg beiden hun persoonlijke record op de 500 meter scherper gesteld. Liebrechts kwam tot een tijd van 42.4 sec., waarmee hij ïderde werd achter de sterke Noorse sprinters Hroar Elvenes (42.1) en de winnaar van zilver te Innsbruck Alv Gjestvang (42.2). Ard Schenk plaatste zich vierde met een tijd van 42.8 sec. De Noren Aeness en Moe noteerden bei den 42.9 sec. De derde Nederlander, Cees Verkerk, eindigde met zijn 44.6 in de achterhoede, namelijk op de 19e plaats. door kan als streefdatum voor de opening worden vastgesteld: zondag 3 mei en mogelijk zelfs zondag 26 april. In verband hiermee zijn een aantal wijzigingen gebracht in de course-agenda. De baan Hilversum organiseert thans op de 2de Paasdag een grote drafmeeting, de 12de april wordt overgenomen door de Utrecht se baan Mereveld. De resp. voor bei de banen geplande meetings op zon dag 12 juli en zondag 1 november, zullen door de renbaan Duindigt worden overgenomen. In de loop van deze week zullen de 21 ton wegende betonspanten voor de grote tribune op de fundering worden geplaatst. Voor rekening van een Nederland se stal is in Frankrijk aangekocht de 5-jarige bruine draverhengst Pigh Life II, die reeds kan bogen op een gewonnen bedrag van ruim 65.000 en een km.-record van 1.19.5 over 2300 meter op de baan Vincennes. De jonge hengst zal na een voorbe reiding op het entrainement Geer- sen nog aan een aantal draverijen in Frankrijk deelnemen, waarna hij definitief naar ons land komt. ADO heeft woensdag de eerste bui tenlandse tegenstander onder de nieu we schijnwerpers van het Zuiderpark ontvangen. De eer viel het Antwerpse Beerschot te beurt. ADO bereikte een 2—2 gelijkspel. de jam voor mannen NEEMT VAKER ZWAARDEMAKER f 1.12 in beker of pot (Advertentie) De wedstrijd Schotland-Engeland, die 11 april a.s. Hampdon park in Glas gow wordt gespeeld, zal worden geleid door onze landgenoot Leo Horn. Als grensrechters fungeren A. Aalbrecht en C. Arkenbout. Op de foto v.l.n.r. de paren Debbi Wilkes-Guy Reveil (Canada/3), Marika Kilius-Hans Jürgen Baumler (Duitsland/1), Ludmilla Belusova-Oleg Protopopov (Rusland/2) tijdens de ceremonie protocolaire. De gelukskinderen van Dortmund, van geheel Duitsland, waren woens dagavond Marika Kilius uit Frankfort en Hans Jürgen Baumler uit Gar- misch-Partenkirchen. Tussen de stampvolle tribunes van de machtige Westfalenhalle met bondskanselier Erhard onder de vijftienduizend toe schouwers kregen zij de revanche, waar zij met hun landgenoten zo vurig naar hadden verlangd, de revanche voor de Olympische nederlaag van Innsbrück. De blonde twintigjarige Marika en haar twee jaar oudere cavalier Hans Jürgen behielden in een adembenemend en uiterst spec taculair duel met de Olympische kampioenen Ludmilla Belusova en Oleg Protopopov hun wereldtitel met een verschil van 0,8 pnt (314.5313.7) en met plaatscijfer 19 tegen 14. noten Marika Kilius en Hans-Jürgen Baumler. Het tumult rees naar een climax, toen Oleg Protopopov en Ludmilla Belusova, doodsbleek, als tweede naar het podium reden en hun grote overwinnaars met 'n har telijke kus op beide wangen geluk wensten. Het was de apotheose van een grootse revanche. Romans onaantastbaar De Nederlandse Judo en Jiu Jitsu Bond heeft Leiden uitverkoren zondag als kampplaats te fungeren voor de judo-interland Nederland—Engeland, .nu.p. u.j - Het duel zal gehouden worden in de Stadsgehoorzaal, een zaal, die de Helsinki behoorde, reed 7.57.2. Maiers laatste tijd al meer décor is geweest van topsportevenementen. De inter- 7.39.9 op de 5000 meter bleef onaange- land belooft, judotechnisch bezien, een hoogstaande gebeurtenis te worden, tast. Liebrechts kwam er met 7.55.7 nog op de eerste plaats is het deelnemen van wereldkampioen Anton Geesink het dichtste bij en bezette daarmee op al een sensatie op zich voor Leiden en omgeving, waar de judosport zeer deze afstand de tweede plaats. Johan- sterk verbreid is Hoge verwachtingen heeft men bovendien van de En- nesen en Guttormsen plaatsten zich waarin de bekende middengewieht G. Kerr uitkomt. Bijna M.'SL'SS E.r«2£ het^ gehele Engeise team _heeft „M. ^^ereemt™^Japan Op .de 5000 meter onderscheidde zich de in het tweede paar rijdende Noorse stayer Fred A. Maier. Hij reed de af stand' in 7 min. 39.9 sec. waarmee hij slechts 5,6 sec. boven het op naam van de Zweed Jonny Nilsson staande we reldrecord bleef. Met zijn 7.39.9, welke tijd een nieuw baanrecord betekende, bleef hij ver beneden de tijd, die Jo- hannesen in het eerste paar reed: 7.56.7. De tegenstander van Maier, Guttormsen, die eveneens tot equipe bij het wereldkampioenschap in bleef met 5!oT jSTho™ de 'acht ontvangen, zoda, men veel van de stijl en de kracht kan verwachten. minuten. Ard Schenk plaatste zich met 8.15.6 veertiende en Cees Verkerk ein- Eén jurylid moest Eva Romanova en Pavel Roman gooiden er bij de laatste twee ver plichte dansen, de Kilian en de Ar gentijnse tango, nog een schepje op. Hoe hardnekkig het Engelse jurylid Harry Lawrence zich aanvankelijk Wanneer zo'n gedurfde sprong of ook, tegen beter weten in, verzette, doorslag geven lass0 gelukte, zag men de blijde lach hij kon toch ook niet verhinderen, op het gelaat van de Duitse favo- dat de Tsjechische titelhouders in j ij rieten verschijnen, waarna 't daarna beide dansen nog iets verder op de Vijf juryleden wen het Duitse nog harder ging. Zo werden Marika Engelsen Janet Sawbridge en David paar plaatscijfer een, de vier ande- en haar partner als een volkomen Hickenbottom uitliepen. Tenslotte ren, de Rus Felitsmde Tsjech Fikar, elkaar ^g^eld duo door een kapituleerde hij voor de onmisken- de Canadees Guchrist en de Amen- njet afiatend applaus naar de grote bare klasse van Eva en haar broer kaanse n ^1*i triomf gedragen. en kwam ook hij tot een hoger to- ""f"* f.Tf. .rZ-h taal voor de in het groen geklede HCl l0SSebr0ke" voo^dit^paar3opgeven en dat maakt deze uitslag waarin Slechts weinige ingewijden, die al- en Jopie Wolf konden zich met deze één Jurylid tenslotte de'beslissing le. cijfers hadden kunnen bijhouden, laatste dansen met van de laatste heeft gebracht, wat onbevredigend, wisten na dit rijden de uitslag De plaats los maken. Na de vernliehte oefeningen van duizenden op de tribunes rond de dinsdagavond^was het plaatscijfer in «"vloer wachtten in grote spanning In de strijd om het wereldkam- het voordeel van de Kussen Het op de ereceremome. Toen het podium P'oenschapkunstrijden_vooiheren ring er om wie van de negen schern- was binnengedragen en de loper was heeft de Duitser Manfred Schnell- rechters om" zou gaan Twee van uitgerold klonken na de fanfare de dorfer na het zesde figuur, de para hen die" voor beide naren reliikè verlossende woorden. Doodstil was graaf tegendrie, de leiding in het totalen hadden kwamen ^n dl kant het toen in de hal. „Wereldkampioen algemeen klassement. Schnelldorfer VOLLEYBAL van Marika ('n Jüfgen kïïr Paarrijden 1964 Marika Alleen heeft na het zesde figuur niet alleen de Zwitser Enderfin d?é dat ene woord Marika was nog zijn voorsprong weten te behouden, milla en Oleg bovenaan 'had staan s'c'chts te verstaan. Toen brak de maar heeft nog kans gezien deze te kwam met tweemaal 5 9 achter het hel los- Men luichte en schreeuwde, vergroten met 6 y punt op Karol 'weemaal 5,9 achter het m(,n stampte met de voeten en men Divin en 7,8 punt op zijn grote rivaal F ging bovenop de banken staan om de Europese kampioen Alain Calmat, Hii was dns Hp man Hip Hp Dnitsp wereldkampioenen toe te juichen, waardoor nu zijn totale puntenvoor- sportwereld in exTase bracht. Bondskanselier Erhard zal zelden in sprong op Divin 17,3 en op Calmat verantwoordelijkheid was eroot z«n leven voor een Polltieke vriend 30,1 punt bedraagt, maar hij behoefde de machtige frena fanatieker hebben geapplaudisseerd Wouter Toledo staat op de negen- - - - dan hij nu deed voor zijn landge- tiende plaats. digde met 8.03.2 op de achtste plaats. In het algemeen klassement bezet onze landganoot Rudie Liebrechts de eerste plaats met 189.970 punten, ge volgd door 2. Moe 190.800 p., 6. Traub - (Did) 191.610 p. Schenk eindigde met Qflflc tPfllTI 192.360 p. op de elfde plaats en Cees I lCUCI IcIIHlö ICdIII Verkerk met 192.920 punten op de 13e plaats. PAARDESPORT Door de stagnatie in de bouw van de tribunes gedurende de vorstpe riode in december zal de renbaan Dnindigt later in gebruik moeten worden genomen dan aanvankelijk de bedoeling was. Teneinde de achterstand tot een minimum te beperken zijn reeds enige weken geleden twee grote ten ten op Duindigt geplaatst, waardoor thans onder alle weersomstandighe den kan worden doorgewerkt. Hier- ANTON GEESINK Zondag in Leiden niet met een bezwaard gemoed te verlaten, want hij had gelijk: Ma rika Kilius en Hans-Jürgen Baum ler hebben hun wereldtitel dubbel en dwars verdiend. Vlekkeloos De Russen, die van de laatste groep als eersten aan de beurt waren, re den weer een fraaie, vlekkeloze kür. De spiralen, de lasso's en pirouettes waren zo zuiver als goud; de hef- sprongen werden uitgevoerd als was de slanke Ludmilla als een veer zo licht. De sprongen waren correct en goed getimed. Schijnbaar zonder moeite gingen de beide, in 't zwart geklede figuren over de hel verlich te ijsvlakte en het leek nauwelijks mogelijk, dat deze prestatie nog kon worden verbeterd. Vijfmaal kwam het cijfer 5,9 bij de waardering voor de artistieke indruk uit de bakjes. Maar Marika Kilius en Hans-Jür gen Baumler hadden wel zeer geluk kig geloot. Onmiddellijk na hun gro te rivalen verschenen zij op het ijs en als het ware geprikkeld door de ogenschijnlijke moeiteloosheid, waar mee de Russen met groot zelfvertrou wen en in bijna koninklijke houding hadden gereden, èn door de hoge cij fers van de jury, begonnen zij in razend tempo met inzet van alles wat zij in hun imposante repertoire hebben. Alle risico's Marika en Hans-Jürgen hadden begrepen, dat er maar één weg voor hen open stond: dat was elk risico te nemen, dat genomen kon worden, nog hoger en gewaagder hun „lifts" uit te voeren, nog dichter bijeen hun sprongen. Het rijden kreeg er af en toe iets wilds en gevaarlijks door, maar het was indrukwekkend van de eerste tot en met de laatste se conde. Hun rijden bevatte veel meer sporttechnische moeilijkheden dan de kür van het Russische paar en deed herinneren aan dat van Boeda pest 1963, toen zij hun Europese titel prolongeerden. Na zijn overwinning op Sonny Liston vecht, nu rustig en beheerst, sprak zich heeft de nieuwe zwaargewicht wereld- zelf onmiddellijk tegen door te beweren kampioen Cassius Clay, tijdens een dat hij in de onmiddellijke toekomst nog persconferentie, wederom een opziên- wel zou moeten boksen, barende verklaring gedaan. Kort en De journalisten reageerden echter met duidelijk kwam het hierop neer, dat hij een ongelovig schouderophalen over overweegt om zich uit de wedstrijd- deze uitspraak en namen hem niet se- sport terug te trekken. rieus. Maar Clay benadrukte, dat hij Cassius Clay zei dit op een vraag van overweegt met boksen te stoppen. Een een van de journalisten of hij van plan nieuwe show van de wereldkampioen? was de ring een vaarwel toe te roepen Voorlopig liggen er in elk gevecht als hij nog een gevecht had geleverd waarin hij uitkomt enige miljoenen te waarmee veel geld te verdienen was. wachten en het zou zonde zijn deze niet De 22-jarige Clay zei: „Neen, ik maak geen grapje. Ik houd niet van vechten, voel er niets voor om mij te laten pij nigen en nog minder iemand anders te slaan. Het enige belang, dat ik bij bok sen heb is, dat ik er veel geld mee verdien, en wanneer ik genoeg heb is het afgelopen". Cassius Clay, in scherp contrast met zijn optreden voor en na het titelge- Om de Europa-cup INTER HALF DOOR DE KWARTFINALES Het Milanese Internazionale heeft te Belgrado de Zuid-Slavische kam pioensclub Partizan in de eerste wed strijd voor de kwart-finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen verslagen met 2-0. Bij de rust was de stand nog 0-0. Het eerste doelpunt viel in de vierde minuut van de tweede helft en werd gescoord door Jair. In de laatste mi nuut van de wedstrijd, dier werd ge speeld op een modderig, glad veld, en werd bijgewoond door 40.000 toe schouwers, stelde Mazzola de eind stand vast op 2-0, na een prachtige dribble. De return-wedstrijd heeft plaats op woensdag 4 maart te Milaan. mee te nemen. Een iets grotere dosis vechtlust SVL zich later nog wel herstelde, had het damesteam van SVL gister- lukte het niet meer de achterstand avond uit de wedstrijd tegen het ongedaan te maken: 8-15 voor OVC. Haagse OVC zeker een puntenverde- Ook het begin van de 3e set was ling kunnen opleveren. Nu deze duidelijk voor OVC. Eerst bij de vechtlust niet in voldoende mate stand 2-9 voor OVC kwam SVL weer aanwezig was, werd het na 1-0 een tot beter spel. De aanval van onze 1-3 nederlaag voor SVL. stadgenoten liet door de te lage set ups wel wat te wensen over, maar Wedstrijdverloop de verdediging sloot vaak als 'n bus. OVC kreeg het knap benauwd, maar Het begon overigens zeer goed voor wist zich tenslotte toch aan de druk SVL. De hechte verdediging van on- te ontworstelen en kwam op 1-2 door ze stadgenoten wist de Haagse aan- een 11-15 setzege. val, waarin mevr. Latour en mej. Punt uitblonken, meestentijds aan In de 4e set gooide OVC er nog banden te leggen en na een vrijwel eens een extra schepje boven op. gelijkopgaande strijd kwam SVL op SVL moest terug en keek al spoedig 1-0 door een 15-13 setzege. tegen een 3-11 achterstand aan. Een In de 2e set lukte het bij SVL min- alles of niets offensief bracht onze der goed. Vooral bij het opvangen stadgenoten nog bijna naast OVC van de service werden er veel fou- (11-12), maar toen bleek ook de re ten gemaakt. De Haagse dames maak- serve uitgeput, waardoor OVC de set ten gretig gebruik van de kans een met 11-15 op haar naam kon schrij- voorsprong op te bouwen en hoewel ven. De wedstrijd, die wordt georgani seerd in het kader van het 25-jarig bestaan van de NJJB begint na de nationale finale van Kyu-Graden teams, die om 13.30 begint. SAMENSTELLING TEAMS De samenstelling van het Engelse team is: B. Watson en C. Cassidy, lichtgewichten, G. Kerr en M. Leigh, middengewichten, J. Harker en A. Mc. Connell (zwaargewichten). Het Nederlandse team is als volgt geformeerd: J. Bonte en M. Kuypers, lichtgewichten, J. Snijders en J. Mackaay, middengewichten, A. Gee sink en J. Gouweleeuw, zwaarge wichten. De Leidse judoleraar Leo de Vries is reserve bij de lichtgewichten en P. Snijders is reserve in de klasse van het middengewicht. Na de officiële interland zal nog een-vriendschappelijke wedstrijd ge houden worden, waarbij ook de re serves zullen worden ingeschakeld. Op het hoofdprogramma staan ook demonstraties, die verzorgd zullen worden door Leidse judoleraren. Leo de Vries demonstreert het Nage-no- Kata en Wim Luiten geeft een de monstratie Jiu-Jitsu. De voorwedstrijden voor het Ne derlands kampioenschap Kyu-Gra- den-teams beginnen om 12 uur. Sjoukje Dijkstra wordt gehuldigd Sjoukje Dijkstra wordt op 2 maart op het Plein 1960 in Amstelveen ge huldigd ter gelegenheid van het be halen van het Olympisch en Euro pees kampioenschap en naar men in Amstelveen vurig hoopt ook het we reldkampioenschap kunstrijden, dat thans in Dortmund wordt verreden. Het gemeentebestuur van Amstel veen zal Sjoukje Dijkstra na afloop van deze huldiging een receptie aan bieden in het Casimirlyceum. Olympische medaille voor Tokio Dit is een afbeelding van de beide zijden van de Olympische medaille, zoals deze straks in Tokio, in goud, zilver en brons zal worden uitgereikt. Het kleinood meet 6 cm 0 en is 3 mm dik. De gouden medaille is van puur zilver met een deklaag van 6 gram zuiver goud. In totaal zal de Japanse munt 360 gouden, 360 zilveren en 370 bronzen medailles slaan.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 13