Overweldigende belangstelling voor gouden feest van Rijnsburgs „Flora" Keukenhofbloemen en Haarlemse bloemenmeisjes Wijziging van 12 voldoende voor ontvangst tweede net Honderden genodigden vulden feeëriek getooide veilinghal f 1.35 WOENSDAG 26 FEBRUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 griep? WITTE KRUIS - MAAKT VLOT WEER FIT! „Nederland-week" in München Rijdend carillon Zeker een 7 tot 800 koppen tellende menigte was gistermiddag ver schenen op de officiële receptie van de Rijnsburgse veiling „Flora" ter gelegenheid van het gouden jubileum. De grote hal van het veilinggebouw aan de splitsing, waarop aan de hoge masten fees telijk de kleuren uitwaaierden van ons nationale dundoek was smaakvol, haast overdadig opgesmukt met zeer decoratieve bloem- versieringen langs de wanden en boven het brede podium, waarop het bestuur zijn gasten ontving onder de tulen hemel, die als een reusachtige baldakijn de voor deze gelegenheid toch wat al te nuchter-zakelijke zoldering van ijzeren spanten en balken aan het oog onttrok. Langs de wanden stonden in groten getale reus achtige bloemstukken opgesteld naast fruitmanden, die nog door geen twee man te omarmen waren. Het was een entourage de tweede bloemenveiling des lands ten volle waardig. T\lr*OTti r«»i rechtelijke organisatie. Spr. releveer- AJlLrcZlll VUll SltZ! He de eroei van de veiline. Zonder tt Ook het veilingpersoneel werd in de huldiging betrokken, in de per soon van de heer Abr. v. d. Vijver. Burgemeester B. H. Koomans heeft de heer v. d. Vijver zojuist de bron zen eremedaille van O. N. opge speld. is een begrip en zal haar met strijd en moeite verworven plaats verdedi gen. ORANJE NASSAU-BRONS De heer Koomans betrok ook het personeel in de hulde als „noodzake lijk maar veelal onzichtbaar deel van de machinerie". Het is daarom goed de schijnwerper te richten op een man die, op zijn 13de jaar bij de veiling gekomen, daar 40 jaar in dienst in. In hem wilde hij eer belo- j - nen aan het gehele personeel en het de de groei van de veiling. Zonder te deed hem genoegen dat aan de heer diep op de historie te willen ingaan, a. (Bram) v. d. Vijver was toege- telend Nederland «*et*te hij enkele markante pun- kend de eremedaille in brons, ver- ten van de geschiedenis. Bijzonder bonden aan de Orde van Oranje Nas- wees dr. Verhage daarbij op het werk sau was aanwezig van de heer Teun Rralt, de voorvech- 0 ter voor samenwerking in plaatselijk burgemeester het eremetaal bij de Vele bekende figuren uit Over- en landelijk verband. De huidige beer v. d. Vijver, die met zijn gezin heids- en Sierteeltkringen waren voorzitter, de heer G. v. Delft, werkt naar het podium was genodigd, aanwezig. Om enkele van hen te noe- m dezelfde richting, men: mr. J. Klaasesz, commissaris Wellicht zullen er in de toekomst der Koningin in Zuid-Holland, bur- moeilijkheden komen, zo besloot dr. gemeester B. H. Koomans van Rijns- Verhage. Die ontwikkeling zullen burg met zijn ambtsgenoten van Val- yve moeten afwachten, maar tevens kenburg en Warmond, wethouder ki dezelfde mate actief blijven. Van de Voet en de gemeentesecreta- Niet op lauweren ris van Oegstgeest, de oud-burge meesters van Rijnsburg Bosschie- ter en Holer, dr. A. J. Verhagen, voorzitter van het P.V.S. en van de Nederlandse bloemisterij mr. Luit- Onder daverend applaus spelde de de revers. Rij van sprekers Nadien volgde nog een hele r(j van sprekers. Achtereenvolgens de heren B. v. Vliet, namens de Tuin bouwschool, M. v. d. Heul, namens de personeelsvereniging, die een schil derij als geschenk aanbod, voorstel lende de dahlia „King of Autumn", J Schild, voorzitter van Tuinbouw- en Plantkunde en het comité Vakten toonstelling „Rijnsburg", C. Leeuwen burg namens het corsocomité, ir. A. Vlag, J. Wegman, voorzitter van de kring Veilingen, Th. van Zanten, na mens het Bedrijfschap Groothandel Bloemkwekerij produkten, G. Kralt, namens de Raiffeisenbank, C. van Spijk, van de Bond van bloeengros- siers, H. D. P. Vening namens de Chr. Beambtenbond en Joh. Verkade, die de gelukwensen overbracht van de grossiersver. „Wederzijds Belang". Verschillende van hen lieten hun woorden vergezeld gaan van een stof felijk blijk van waardering. Ook sprak nog de heer Abr. v. d. Vijver een dankwoord voor de hem verleende onderscheiding. Toen sprak voorzitter G. v. Delft een uitgebreid dankwoord, waarin Nederlandse voorjaarsbloemen zul- hfj in het kort enkele punten uit de len van 6 tot en met 15 maart in geschiedenis van de veiling aanstip- München ee^n voorproefje geven van te. Hij bracht dank aan bestuursleden wa* er dit jaar zoal aan kleuren- van voorheen en thans en herdacht pracht op „Keukenhor' en in de bol de overleden functionarissen. lenstreken in ons land te zien zal En als klinkend slot van deze re- zÜn- Dertigduizend tulpen, narcissen ceptie verscheen de muziekvereni- ®n ^yac*n^en *ulleri, dank zij een ini- ging „Wilhelmina" in de hal voor tiatief van „Keukenhof', in het Noordzee-TV, onder welke naam een feestelijke serenade aan de jubi- BMW-paviljoen aan de Lenbach- de televisie-zender van de Reclame lerende veiling. platz een overdekt miniatuur van Exploitatie Maatschappij vanuit de Onnodig te zeggen dat alle aanwe- onze nationale bloementoonstelling Noordzee zal gaan werken, zal uit- zigen gebruik maakten van de gebo- vormen. zenden in een der hogere kanalen den gelegenheid het bestuur de hand Er komen ook bloemen uit Neder- van band 3, aldus een officiële mede- te drukken. land in ziekenhuizen en bejaardente- deling, die dezer dagen aan belang- huizen en bij vele Mtinchenaren hebbenden zal worden toegezonden. thuis. Dit met behulp van de Haar- Dit betekent dat bestaande televisie- lemse bloemenmeisjes, die in de apparaten niet behoeven te worden Beierse hoofdstad van de partij zul- gewijzigd. Alleen de antenne moet len zijn. kleine veranderingen ondergaan, waarvan de kosten voor het materiaal Deze bloemengroet uit Nederland hooguit f 12.zullen bedragen. Het is een deel van wat men tijdens de komt er op neer dat een tweetal „Nederland-week" in München van staafjes in V-vorm op de juist* wijze ons land te zien zal krijgen. In het gericht, aan de antenne gevestigd zul- Stadtmuseum aan de St. Jakobsplatz len moeten worden, komen een 200 m2 grote inzending van de Algemene Nederlandse Ver- De Noordzee-TV-antenne zal niet eniging voor Vreemdelingenverkeer cirkelvormig, doch gebundeld en ge- (ANW) en een tentoonstelling van richt stralen. Als stralingshoek voor snijbloemen, verzorgd door de vere- de gerichte antenne werd 154 gra- niging „De Nederlandse bloemiste- den genomen. Het stralingsdiagram rij". dat naderhand nog kan worden ge- De VW-Rotterdam zal een aparte wijzigd door verdraaiing der anten- informatiestand plaatsen op de Len- ne-panelen, is zodanig berekend dat bachplatz. Informatrices van ANW in ieder geval de gehele Randstad en VWs in uniform zullen op vele Holland een goede ontvangst zal kun- plaatsen toeristische inlichtingen ver- nen hebben. Men houdt er rekening strekken. Een rijdend carillon uit As- ™ee, dat dfze zomer miiumaal 800.000 ten zal enkele malen per dag wor- TV-toestellen bereikt kunnen wor den bespeeld door mejuffrouw Ria deIV Pfiefers, beiaardierster van de ge- J Noordzee-TV sal dagelijks uitzen- meente Hengelo. den van 6,30 tot 8 00 uur s avonds. A Daarnaast zal de zender op: maan- Een aantal Nederlandse groepen dagavond van 10.30 tot 11.00 uur, voor onpersoonlijke reclame en enige dinsdag woensdag-, donderdag- en grote bedrijven zullen met pavü- zondagavond van 10.00 tot 11.00 uur joens en stands aan deze „Nederland- en op vrjjdag_ zaterdagavond van 10.00 tot 11.30 uur in de lucht zijn. Tevens zal op zondag van 12.00 tot NASI of BAMI GORENGynet KROEPOEK SPIEGELEI week" deelnemen. AMSTERDAM(3) - HAARLEM LEIDEN - DEN HAAG - ARNHEM(2) - UTRECHT rusten De Commissaris der Koningin in sen, secretaris van het P.V.S., prof. Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz bracht dr. E. van Slogteren, oud-directeur de gelukwensen over namens het pro van het Lab. Bloembollenonderzoek vinciale bestuur. In een geestige toe- te Lisse, ir. A. Vlag, Rijkstuinbouw- spraak stelde hij vast - daarbij doe- consulent en vele andere prominen- lende op de vorm van een groot ten uit kwekerij- handelskringen. Zij bloemwerk op het bestuurspodium - allen werden welkom geheten door dat het bestuur zijn tijd vooruit was. de heer N. Hemmes, die de leiding Overigens bekende mr. Klaasesz dat van deze receptie had. hij geen verstand had van bloemen Er is nogal wat te doen geweest en veiling. Niettegenstaande hü als over deze jubileumviering, aldus de atudent, f Par«s dne mat «rote heer Hemmes, maar van de eerste hyachmtenblpemen plannen is niets gekomen. Spr. her innerde aan het 40-jarig bestaan, toen het meubilair voor de toen nieu we bestuurskamer werd aangeboden. had gesleept, bevriend als hij was met een importeur van Hollandse bloemen. Daar had hij dan wel zijn belangstelling voor bloemen voor Nu «rlang^de'êerste^aal^'oor^wlér ™fr£^?ud™' al h-? WiJ-toei1 aan een nieuwbouw zal worden geslagen, werk maar weinig verdiend. Flora" een begrip Burgemeester B. H. Koomans, spre- heeft men weer gedacht aan een pas send geschenk. De keuze is geval len op een fontein in de nieuwe hal, waarvoor de heer Hemmes namens de leden een bedrag onder couvert kende mede namens de besturen der aanbood. „Moge het bruisende wa- omligende gemeenten, stelde met ter van deze fontein een symbool trots vast: „Onze kwekers spreken zijn van de bruisende levenskracht een woordje mee Ondernemings van Flora", zo besloot de heer Hem- lust is de Rijnburgers aangeboren. mes zijn toespraak. Het bestuur bestaat uit vasthoudende figuren met terriereigenschappen. „Flora" - opgeklommen tot het twee de Nederlandse bloemencentrum - Mr. J. Klaasesz, commissaris der Koningin, complimenteert de heer Plaatselijk en landelijk Dr. A. J. Verhage bracht de geluk wensen over namens het Produkt- schap voor Siergewassen en de Ver- eniging De Nederlandse Bloemisterij, van Delft, voorzitter van het Flo- de publiekrechtelijke en de privaat- ra-bestuur. OPVOLGER VAN JHR. v. IN EERSTE KAMER Tijdens de dagelijkse uitzending In de Eerste Kamer is gistermid- van 6.30 uur tot 8.00 uur 's avonds dag tot lid geïnstalleerd de heer N. zullen in principe films, zomede een F. A. Vughts (KVP). Hij volgt jhr. Nederlands programma getoond wor- mr. O. F. A. H. v. Nispen tot Pan- den. Op de vrijdag en zaterdag wor- nerden op, die benoemd werd tot den speelfilms gebracht. De films commissaris der Koningin in Overijs- zullen, voorzover zulks nog niet ge sel. De heer Vughts is lid van de beurd is, ter keuring worden voor- gemeenteraad van Den Haag. gelegd aan de beide film-keuringen. Ook aan het Levendaal wordt hard gewerkt, zij het op een enigszins andere wijze dan de Langegracht. Bijna een half jaar geleden werd daar door wet houder C. J. Piena een begin gemaakt met de sloop van de panden, ingesloten door het Levendaal, de Korevaarstraat, de Raamsteeg en de Garenmarkt Lange tijd is het voor de buitenwereld on duidelijk gebleven of het karwei vor derde. Enige weken geleden begon het eerst goed. Met grote voortvarendheid werden muren omver getrokken, als waren het bordpapieren decors. De pan den tussen rijwielhandel W. F. Miere- met en het gebouw van „De Hoeksteen" zijn nu bijna geheel gesloopt Ook het pand op de hoek van de Raamsteeg en de Garenmarkt is vrijwel bijna met de grond gelijk. Van het oude fabriekspand staat, behalve nog enkele muurresten, nog een schoorsteenpijp overeind, maar deze zal binnen afzienbare tijd de strijd tegen de slopershamer moeten opgeven. Op het vrijkomende terrein zal een grote parkeerplaats worden aangelegd. Geen overbodige luxe! Er is de laatste tijd volop activiteit in de Sleutelstad. Er wordt gebouwd, gesloopt, gedempt, straten aangelegd Een typische aanblik biedt op 't ogen blik de Langegracht, waar men inmid dels is begonnen met dempen. Midden in de Langegracht is een dam van zand opgeworpen, beginnend aan de Mare, en zich tot nu toe uitstrekkend tot de Vol- molenbrug, ter hoogte van de Electrici- teitscentrale. De vrachtwagens rijden bij de Mare de dam op en storten na een tocht over de lange, smalle dam hun lading in het water. Bij iedere vracht zand groeit de dam zienderogen. In de sleuven, die langs de dam zijn vrijgelaten, kunnen de rechts op de foto zichtbare woliabriek van Clos en Leem bruggen hun afvalwater lozen. Links op de foto is een sleuf vrijgelaten voor de Electriciteitscentrale en de op de Lan gegracht uitmondende rioleringen. Wat bijzonder opvalt, is de grote hoeveel heid huisvuil, die in de linkersleuf aan de oppervlakte drijft, terwijl de rechter- sleuf vrijwel schoon is. Zou het komen, omdat links nog vrij veel woonhuizen staan en rechts niet? Hoe dan ook: bin nen niet al te lange tijd zal de Lange gracht gedempt zijn, en, na voorzien te zijn van een goede bestrating, deel gaan uitmaken van de lang verbeide Oost- West-verbinding.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4