DINSDAG 25 FEBRUARI 1964 DE. LEIDSE COURANT PAGINA 7 1. „Monte Carlo", een wit linnen tailleur van huize Dior. De rode blouse is net zo gesneden als het korte jasje. De kraag van de blouse bedekt die van het jasje. De twee zakken geven een aardig cachet aan het geheel. Een stro bolhoedje en de handschoenen zijn marineblauw gehouden. 2. „Olivier", een geel wollen pakje, waarvan het jasje een dubbele rij knopen en een riemachtige sluiting heeft. De klok-rok behoort tot even boven de knieën te hangen. Een hoed met een hoge bol, versierd met geel zijden erwtjes,-completeert het geheel. 3. Een talleur waarvoor Ferrebas diep turkoois linnen heeft gebruikt. Het jasje heeft een sluiting met twe*, knopen. De kraag is breed, de mouwen zijn 3/4 gehouden. De blouse is van beige sjantoeng. Hoed, handschoenen en schoenen zijn eveneens beige. 4. „Corah", een namiddagjapon van azuurblauwe sjantoeng met cape-vor- mig lijfje. Lange witte handschoenen en een breedgerande witte hoed maken deze japon van Jean Patou tot een smaakvol geheel. 5. „Opaline", een creatie van huize Dior. De gelegenheidsjapon is gemaakt van organdi zijde in diverse tinten blauw. De gedrapeerde bedrukte stof wordt in de taille door een strik van hetzelfde materiaal bijeengehouden. 6. „Clemence", een aantrekkelijke imitatie deux-pièces japon van heldere zalmkleurige sjantoeng. De plisse japon is op kniehoogte gehouden. De creatie is vanPierre Balmain. 7. „Douce", een lange hemelsblauwe zijden avondjapon met Peter Pan kraag uit de collectie van Jeanne Lanvin. De japon heeft nauwe, tot de polsen reikende mouwen. Vanaf de kraag loopt een geplooide band, die in de taille uitkomt in een grote witte strik. 8. „Celadon", een japon van lichtgroene kant voor bijzondere gelegen heden uit de collectie van huize Christian Dior. Het lijfje heeft een zeer diep v-decolleté. De taille is hoog geplaatst. 9. Dit is een cocktail-jurk van rose crepe, uit de nieuwe collectie van Pierre Cardin in Parijs. De nauwsluitende japon wordt gesierd door een brede band, welke tegelijk als kraag dient. Op de taille wordt een roos gedragen. Het dophoedje met voile is van roze stro.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7