ffgeeth wil je een stuk J. P. A. Nelissen: „Nieuwe C.A.O. voor het bouwbedrijf strikt nakomen" „Schelde" sleept Liberiaan naar Rotterdam Zigeuner-stamhoofd nog in leven Extra leuning voor brug in Mariaheide Dr. Klaus volgt dr. Gorbach op als Oostenrijks kanselier Scheepsberichten Castro wil de kraan weer opendraaien Zwitserse arts zou rijke weduwe hebben vermoord DINSDAG 26 FEBRUARI 1964 DE LEtPSE COURANT PAGINA 5 Allen moeten offer brengen voor opheffen van de woningnood De Nederlandse Katholiek Aanne mers- en Patroonsbond (NKAPB) hield hedenmiddag een algemene le- d ivergadering in het Casino te Den Bosch. Tijdens dezé Vergadering werd door de bondsvoorzitter, de heer J. P. A. Nelissen, een redevoe ring uitgesproken, waarin hij de kon- sekwenties voor het bouwbedrijf van het door de regering gevoerde loon- en prijsbeleid onder de loep nam. Tevens besteedde de heer Nelissen een groot deel van zijn rede aan de nieuwe CAO voor het bouwbedrijf, terwijl hij aan het slot van zijn be schouwing nader inging op de hui dige bouwcapaciteit in Nederland, DE BOUWVAKLONËN Sprekende over het loonibeleid zei de heer Nelissen o.a. dat algeméne maatregelen van soclaal-eConorrtisehe aard. welke van bovenaf gênomen worden, vaak moeilyk toepasbaar zijn op het bouwbedrijf. De prioriteit voor het bouwbedrijf, in het bijzon der Voor de bouwvaklohen, was wel licht eenvoudiger te verwérkén ge- BIJBELRETRAITES TE NOORDWIJKERHOUT Van 30 maart tot 2 april en van 2-5 april a.s. worden in het retraitehuis te Noord wij kerhout twee Bijbélretrai- tes gegeven, waarin veèl aandacht zal Worden besteed aan de bijbelse fundering van de Liturgievernieu wing. Zij bieden de gelegenheid om zich vanuit dé Bijbel enkele grondbegrip pen eigen te maken, die voör een ge zonde Liturgie-vernieuwing van we zenlijk belang zijn. De retraite van 30 maart: „God en Zijn Volk in de Bijbel" handelt over de heilsgeschie denis van het Volk Gods in Oud- en Nieuw Testament. Deze Bijbelretraite sluit met een inleiding over de H. Mis als de Verbonds-Offer-Maaltijd van het nieuwtestamentische Gods volk. De retraite van 2-5 april: „Het Lied van de Wijngaard" handelt over de „grondhoudingen" van ons gelo vigen als Volk Gods tegenover de God van het Verbond. Deze retraite is' een vervolg op de voorgaande. Beide Bijbelretraites beginnen 's avon'ds en eindigen op de sluitingsdag om half één s middags. Zij zijn toegankelijk zowel voor dames en heren alsook voor religieuzen en priesters. Correspondentie-adres: Directie Retraitehuis, Noordwij kerhout (ZH)> INBRAKEN IN ROTTERDAM Tijdens de afwezigheid van de be woners ls uit een pand aart de Vitf- havensstraat In Rotterdam voor een bedrag van ruim f 4.000 aan geld en spaarzegels gestolen. Door hel for ceren van een deur verschafte men zich de toegang tot het huls. Een geldkistje, dat in een dressoir stond, werd opengebroken en de inhoud, f 570 verdween in de sakken van de dader (s). tiit een dipiomatentas ver dween een tweede geldkistje, met daarin f 3.000 aan bankbiljetten en f 500 aan spaarzegels. Eveneens dit weekeinde werd uit een woning aan de Eendrachtsstraat een bedrag van f 126,50 gestolen. Men drong het huis binnen door een ruit in te drukken. De Rotterdamse politie heeft tot op heden in geen van beide zaken licht kunnen brengen. Het bij het eiland Wight gestrande Liberiaanse vrachtschip „Brother George" is gisteravond om negen uur vlot getrokken door de sleepboot „de Schelde" van L. Smit en co's inter nationale sleepdienst. De „Brother George" was zondag ochtend bij zwaar weer gestrand op de zuidwestelijke punt van het eiland. De sleepboot „Witte Zee" verging zondagavond bij een poging de 7.200 brt metende Liberiaan te bergeh. De Schelde, met achter zich op duimendikke sleepkabels de geteis terde Liberiaanse vrachtboot is op het ogenblik op weg naar Rotterdam, waar de sleper in het gunstigste ge val woensdag in de loop van de dag aan zal komen. Fernando Westhiner, het 59-jarige hoofd van de zigeunerstarti Vfth de Westhiners (ongeveer 1Ö0 stamleden), ligt nog steeds zwaar ziek In zijn woonwagen aan de rand van Slie- drecht. Dag en nacht waken de stam leden aan het ziekbed van hun leider. De doktoren hadden Fernando reeds een week geleden opgegeven, maar de algemene verwachting onder de stamleden, dat hun leider het af gelopen weekeinde zou komen te overlijden, is niet bewaarheid. Volgens inlichtingen van de plaat selijke politie veroorzaken de honderd stamleden niet de minste last. weest, wanneer er geen sprake was geweest van een algemene loongolf, aldus de heer Nelissen. Hij vervolg de. dat het toekennen van een wer kelijke prioriteit aan de bouwvakio nen op hetzelfde moment repercus sies elders oproept. Die zal men op de koop toe moeten nemen, wanneer men die prioriteit wenst. Naar de mening van de bondsvoor zitter gaat het er hierbij namelijk hlèt om, (lat ahderen een offer moe ten brengen ten behoeve van het bouwbedrijf, maar gaat het erom, dat allen het offer brengen vdor het be reiken van een doel, dat iedereen al geruime tijd duidelijk voor ogen staat en voor de konsekwenties waar van men niet op het allerlaatste mo ment moet terugschrikken. NIEUWE C.A.O. VOOR BOUWBEDRIJF Voor wat betreft de nieuwe collec tieve arbeidsovereenkomst van het bouwbedrijf, merkte de heer Nelis sen o.a. op, dat deze naleefbaar is, omdat de inhoud ervan wel groten deels aan de praktijk beantwoord, zulks in tegenstelling tot de CAO's uit het verleden. De heer Nêlissèn riep de werkge vers Op tot Strikte naleving van het loonakkoord. „Werkgevers, die nu nog de hand lichten met de bepalingen van de CAO gedragen, zich onbetamelijk ten opzichte van hun collega's, als mede tèn opzichte van het algemeen belang. Ik gelobf daarom, dat het góed zou rijn dat dé hannemersorga- nisaties tot de Uitspraak komen, dat het niet naleveh Vart de bepalingen van de CAO dient te worden aange merkt als een overtreding van de erecode voor aannemers", aldus spr Hij voegde daar nog aan toe. dat de26 CAO mogelijkheden biedt om van de zwarte lonen af te komen en hij riep de leden op zich voortaan te houden aah de rechtens geldende lo nen. Vandaag zullen de manschappen Van de 480ste Geniegroep opnieuw naar het tot de gemeente Veghel be horende dorp Mariaheide komen. Ze zullen de trappen van de oversteek- brug Van extra leuningen voorzien om grótere veiligheid voor de kinde ren die van de brug gebruik maken, te verkrijgen. Majoor G. van dei- Geld besloot hiertoe, nadat hij had vernomen, dat zondag een meisje van zes jaar met een herenschudding naar het ziekehhuis moest worden gebracht, omdat zij van de trap was gevallen. Saneringsaankopen van de gemeente Als een belangrijk onderdeel van de voorbereidende werkzaamheden voor eeh toekomstige sanering van vervallen stadsgedeelten moet wor den beschouwd een kwaliteitsonder zoek van de bestaande bebouwing. Aangezien hét noodzakelijk is een overzicht van de gehete bebouwing in eeh saneringsgebied te verkrijgen om een stedebouwkundig plan gereed te kunnen maken, waarbij rekening wordt gehouden met de mogelijkheid bepaalde opstallen te handhaven, zal een dergelijk onderzoek alle panden in dat gebied moeten omvatten. Het overzicht is eveneens nodig om de urgentieraad van de voor sanering in aanmerking komende gebieden te kunnen bepalen. B. en w. achten een kwaliteitson derzoek van de panden in de sane- rinigsgebieden mede van belang, om dat aan de hand van de op deze wijze verzamelde gegevens kan worden aangetoond, hoe groot precies 't aan tal slechte woningen is, dat' moet worden vervangen. Zoale blijkt uit het rapport terzake van de Directeur der Gemeentewer ken, zullen bij het onderzoek volgens globale schatting ongeveer ÏO.ÖOO wo ningen en andere panden zijn betrok ken, die gelegen zijn in toekomstige saneringsgebieden, derhalve voorna melijk binnen de singels. Er zal zo veel mogelijk in volgorde van sane- ringsurgentie worden gewerkt, het geen dus betekent, dat de gebieden met de grootste concentraties slechte Wohingen het eerst worden onder zocht. Dit gedeelte van het onderzoek zal na een voorbereidingstijd van 8 a 10 maanden een tijdsduur van ongeveer 21/a jaar vergen. Later zul len nog ongeveer 15.000 buiten de saneringsgebieden gelegen woningen kunnen worden onderzocht, waardoor een volledige woningkartotheek ont staat. Voor de uitvoering van het onder zoek zullen enkele technische ambte naren van de afdeling volkshuisves ting van de dienst van Gemeentewer ken moeten WOrden ingeschakeld, waarvoor de bestaande formatie in beginsel ruimte biedt. Verder zal een tiental wohingophemers moeten wor den aangetrokken, waarbij kan wor den gedacht aan werkloze hoofdar beiders, voorzover deze beschikbaar 2ijn. Een voordeel van deze werkwijze is de kostenbesparende factor, aange zien de salariskosten voor werkloze hoofdarbeiders grotendeels, door het rijk worden gedragen en voor de ge meente ten hoogste 10 per man per week bedragen. Het inrichten van een volledige woningkartotheek, inclusief alle sa lariskosten en administratieve en or ganisatorische kosten zal een bedrag van 23Ó.000 vergen. Amerikaans vliegtuig - 42 inzittenden - vermist Eastern Airlines meldt, dat een straalvliegtuig een DC-8 met 35 passagiers en zeven bemannings leden vermist wordt op een vlucht van New Orleans naar Atlanta. Het toestel was van Mexico-stad óp weg naar New York. Om 09.Ö6 uur (Ned. tijd) had men Voor het laatst contact mét het vliegtuig ge had. Zes minuten later was het van de radarschermen verdwenen. Conflict in coalitie Het bestuur van de (katholieke) Oostenrijkse Volkspartij heeft giste ren het aftreden vah kanselier AlfoDs Gorbach aanvaard en partijvoorzitter dr. Josef Klaus als aljh opvolger voor» gedragen. De 66-jarige kanselier had vorige week aangekondigd, dat hij zou af treden als hoofd van de coalitie-re gering als gevolg van een conflict tussen belahgrljke groepen in de Volkspartij. Hij had felle kritiek te verduren gehad van een vleügêl in zijn partij die hem een te slappe houding tegenover de socialisten, de coalitiegenoten, verweet. Dr. Gorbach bekleedt zijn functie sinds 1961. Dr. Klaus is gewezen mi nister van financiën. Hij volgde in september dr. Gorbach als partij voor zitter op. Politieke waal-nemers verwachten, dat het aftreden van dr. Gorbach be langrijke verandering in de regering tot gevolg zal hebben, ofschoon het volgende kabinet waarschijnlijk weer een coalitie zal zijn tussen de Volks partij en de socialisten. De Volks partij bezet 81 van de 165 zetels in de nationale vergadering, de socia listen 76. Spoedige voltooiing douane-unie voorgesteld De voorzitter van de uitvoerende commissie van de Europese Econo mische Gemeenschap, prof. W. Hall- stein, heeft gisteren In Brussel de ministeraad van de EEG in overwe ging gegeven de doüane-unle vier jaar eerder te voltooien. Hij deed deze suggestie tijdens een debat in de ministerraad over een Duits voorstel, dat de vorige maand is gedaan eit dat de moge lijkheid beoogt van een extra-ver laging van de douanetarieven op 1 januari 1963, indien de komende con ferentie over Internationale verlagin gen van douanerechten - de „Ken- nedy-ronde" voldoende resultaten zal opleveren. Volgehs de bepalingen van het EËG-verdrag dienen per 1 januari de onderlinge douanerechten in de EËG wederom met 10 procent te wor den verlaagd. Met een extra-verla ging van 10 procent, die de regering in Bonn voor ogen heeft, zou op die datum reeds 80 procent van de rech ten in hét onderlinge handelsverkeer tussen de „zes" zijn verdwenen. Prof. Hallsteln gaf de EËG-minis- ters in overweging per 1 januari 1966 de resterende 20 procent eveneens af te schaffen, zodat met het ingaan van de derde etappe van de uitvoering van het EËG-verdrag de onderlinge douanerechten zouden 2ijn verdwe nen. Adonis 25 vn Maracaibo nr Bacha- querb; Alcor 25 te Port Said; Alnati 25 te Vitoria; Daphnis 25 te Santa Lucia; Graveland 24 vn Pörto Alegre nd Rio Grande; Kalydon-t 25 vn Shellhaven nr Rotterdam: Karimata 24 vn Supe nr Caliao; Kermia 25 vn Wellington, 25 te Dünedin: Korehia-t 24 vn Singapore nr Bangkok; Scheldelloyd 24 vn Baltimore nr Cristobal; Serooskerk 24 te Penang; Wonorato 25 te Singapore; Bengkalis 24 vn Bremen nr Hamburg; Maashaven 24 te Dakar verw.t Kloosterdijk 25 te Rotterdam; Krebsia-t 24 vn Abadan nr Kandia; Vlieland 24 vn Bombay nr Sim gapore. van die lekkere, gezonde, fut-gevende, honger-stillende (Advertentie) Castro heeft medegedeeld, dat de watervoorziening van de basis Guan- tanamo zou worden hersteld als de Verenigde Staten daarom vragen. „Er is geen bijzondere reden om Guan- tanamo van water verstoken te hou den, nu de vissers zijn vrijgelaten. Het hangt van de Verenigde Staten af". Voor er sprake zou kunnen zijn van enige verbetering in de betrek kingen met de Verenigde Staten zou allereerst de ondermijnende activi teit op Cuba, de infiltratie van agen ten en wapens en de opleiding van legen-revolutionairen moeten wor den stopgezet en zou aan de politiek van agressie en vijandigheid een ein de moeten worden gemaakt. Geïnteresseerd in koeien Premier Castro zei te geloven, dat Cuba in 1970 meer melk dan Neder land en meer kaas dan Frankrijk zal produceren. Castro stelt zoveel be lang in het zuivelbedrijf, dat hij drie maal per dag telefonisch op de hoog te wordt gehouden van de melkop- brengst van bepaalde koeien die be proefd worden. Tijdens een vraaggesprek met een verslaggever zei hij de afgelopen maanden een zestigtal boeken ovei de veeteelt gelezen te hebben. Bij dit gesprek had de 37-jarige Cubaan se premier een pistool aan zijn groe ne legerwerkpak hangen. Verbetering in toestand van Grieks koningspaar De gezondheidstoestand van koning Paul en koningin Frederika van Griekenland is maandag weer ver beterd. Koning Paul mocht voor het eerst opstaan, sedert hij vorige week, vrij dag een maagoperatie onderging, Een medisch bulletin zegt dat hU zich „beter voelt", Koningin Frederika, die sedert zondag aan een longaandoening lijdt, had een rustige nacht en volgens het bulletin was haar temperatuur ge daald en de pijn in haar borst ver minderd. SPIONAGE-ZAAK IN SYRIë In de Libanese hoofdstad Beiroet is vernomen, dat in de Syrische hoofdstad Damascus een belangrijke spionage-zaak aan het licht is geko men. Een Syrische functionaris van de Westduitse ambassade, die als tolk fungeerde, is gearresteerd. In Lausanne is gisteren het proces begonnen tegen de Zwitserse zenuw arts dr. Gerald Savoy, die ervan wordt beschuldigd een patiënte, de 64-jarige welgestelde Amerikaanse weduwe Marjorle Bird, te hebben vermoord. De vrouw overleed in 1961. Savoy zou de weduwe met voor bedachten rade hebbeh gedood dóór haar öpiUm en bella donna toe te dienen en door een bloedtransfusie, die nodig had, 24 uur te vertra gen. Ook wordt hij ervan beschul digd mevrouw Bird ernstig lichame lijk letsel te hebben toegebracht. Hij zou verder van haar toestahd heb ben geprofiteerd door 2ich Voor zijn diensten een honorarium van onge veer 5000 gulden per maand te la ten betalen. Met de zenuwarts staan terecht de 49'jarige Roemeense prins Nicholas Sturda, thans woonachtig in Parijs, die voor 80.000 gulden juwelen en bont van de weduwe zou hebbeh ge stolen en de Egyptische financiële adviseur Charles Abner uit Cairo, die deze goederen in ontvangst zou heb ben genomen. De vierde verdachte is een Zwitserse, die kostbaarheden van de weduwe voor dr. Savoy in haar flat verborgen hield. „Het katalyserende grensvlak tussen chemie en fysica" Vrijdagmiddag heeft prof. dr. W. H. M. Sachtler, buitengewoon hoog leraar in de heterogene katalyse, een rede uitgesproken over het onder werp „Het katalyserende grensvlak tussen Chemie èn fysica". De meeste chemische reacties blij ken een veel ingewikkelder Verloop te hebben dan de eenvoudige formu le „Beginstoffen geeft elndproduk- ten" doet vermoeden. Vaak vindt een bepaalde reactie alleen plaats wan neer een bepaalde hulpstof onveran derd terug wordt gévondên. Laat men de katalysator weg dan treedt óf helemaal geen omzetting op óf slechts een zeer langzame, óf er vin den alleen maar ongewenste neven- reacties plaats. Bij de reacties in dé chemische in dustrie zijn de katalysatoren meestal vast, de reagerende stoffen échter gasvormig of vloeibaar. Men spreekt dan van „heterogene katalyse". On geveer 90 pet. van de processen die in de laatste jaren technisch ontwik keld zijh behoren tót deze katègorie. Sinds 140 jafen tracht de weten schap dit verschijnsel te begrijpen. De gebruikte denkbeelden lopen zeer uiteen en weerspiegelen de ontwik keling van het Wetenschappelijk den den in het algemeen. In de èerste helft van de 19e eeuw sprak Berze- lius over een „vis occulta", een duis tere kracht dus, dié principieel niet vatbaar zou Zijn voor het menselijk begrip. Davy dacht dat 't warmtege- leidingsvermogen verantwoordelijk was, en Döbereiner schreef aan Goe the, dat het naar zijn overtuiging een elektrisch verschijnsel betrof. Eerst de theoretische kennis en de verfijnde onderzoekingsmethoden van de moderne natuurkunde en che mie hebben tot een meer gepreci seerde voorstelling geleid van de wisselwerking tussen de atomen van het katalysatoroppervlak en de mo leculen van gas of vloeistof. Het onderzoek naar de heterogene katalyse wordt in vele industriële en universitaire laboratoria intensief bedreven. Leiden heeft thans als eerste universiteit van Nederland een speciale leeropdracht voor deze tak van onderzoek verleend. LISSE JAARVERGADERING SPEELTUINVER. „MARIJKE" Maandagavohd werd in de Witte Zwaan de jaarvergadering gehouden van de Speeltuinvereniging „Marij ke" te Lisse onder presidium Van de heer C Spaargaren. De voorzitter zeide in zijn openingswoord, dat hét afgelopen jaar een goed jaar is ge weest. Het aantal leden blijft stabiel. De leiding van de tuin zelf en het toezicht is bij de heer M. van Groen in goede handen. Ouders Worden ver zocht op drukke dagen, vooral in het voorjaar enige assistentie te verle nen. Jammer dat door een bomen- ziekte de bomen gerooid moesten worden. Voor het vele Werk daaraan verbonden kreeg met name de se cretaris, de heer Lubbers een ap plaus te ihcasseren. De tuin is weer verrijkt met een glijbaan en een loopton. Een kabelbaan is te gevaar lijk voor de kinderen volgens inge wonnen advies. Het ligt in de be doeling om ingaande 2 maart de speeltuin Wèer open te stellen. De heet Van Groen zal de kinderen weei met vreugde ontvangen. Jaarverslagen werden uitgebracht door de heer Lubbers, secretaris en de heer M. van Waveren, penning meester. Er was een mooi saldo aan het einde van het jaar ondanks de grote uitgaven voor uitbreiding vun de speelwerktuigen. De jeugdige A. van der Lans Jr. werd dank gebracht voor het prompt incasseren van de contributies. De heer Tijssen bracht namens de kascommissie een gunstig rapport uit. Tot. nieuw lid werd benoemd de heer Abbink. Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. Spaargaren weer als voor zitter herbenoemd, eveneens de he ren Van Waveren, De Jong en mevr. Van Gerven. Bij de uitloting van obligaties ble ken dit de nummers 14, 26, 37, 70 en 72 te zijn. Deze nummers zijn op de Coöp. Boerenleenbank te verzilve ren, Het bestuursvoorstel om de con tributie van f 2,- per maand gedu rende 8 maanden te innen werd aan genomen. Dit wordt gedaan om het bedanken tijdens de wintermaanden te voorkomen. Op verzoek zal getracht worden voor het speeltuinfeest een goede or ganisatievorm te vinden. Het grote aantal kinderen ttia&kt dit wel moei lijk. Hierna werd een mooi filmpro gramma afgedraaid, waarvan men bijzonder Wist te genieten. Bedrijfsklaverjassfen. Na 17 wedstrijden is het rtu nog niet zeker welke ploeg zich voligende week kam pioen zal kunnen noemen, is het Ho- baho H of Elka I. Beide ploegen wonnen: Elka I-De Vroottien 139- 130; Hobaho li-Pedel 153-14. Voor Elka I ging dit niet zonder moeite, want De Vroomèiï bood stug tegen stand. Hobaho II verraste Pedel en kwam weer vaster op de tweede plaats. Nog 18 punten schèidt deze groep van Elka I, Welke groep vast besloten is om op de eerste plaats te eindigen. HBG-Hobaho I 125-143 was net genoeg om voor de Hobaho-men- sen de derde plaats in te nemen en die voor dit jaar hiet meer af te staan. Elka H-PTT 128-132 bracht PTT naar de vierde plaats. De wed strijd Gemeente-Van Zanten 140-130 speelde Gemeente zich van de onder ste plaats af. Al met al zijn er op het ogenblik zeven gegadigden voor de vierde plaats. A.s. vrijdag worden de volgende wedstrijden gespeeld: Elka I-Hobaho 1; Gemeente-PTT; MINISTER: OEGSTGEEST MOET HET GROOTSTE OFFER BRENGEN Naar de mening van de onder getekende is het provinciaal be stuur er bij de opzet van het onderhavige voorstel in geslaagd eén evenwicht te vinden tussen de noodzaak van een aanzien lijke gebiedsuitbreiding van Lei den en het belang, dat dé rand gemeenten zo min mogelijk wor den aangetast. Als gevolg hier van draagt het voorstel vanzelf sprekend het karakter van een compromis. Het ligt voor de hand dat in deze omstandigheden hèt voorstel hodh Leiden noch de randgemeenten (geheel) bevre digt. De voorgestelde gebiêdsaf- stand voor Vöörschöten eh Zoè- terwoüde is voor deze gêmèèntén weliswaar vrij ingrijpend döèh bepaald niet fataal. De gebiedsafstand, welke Oegstgeest zal ondergaan moet voor dezê gemeente een zware ingreep worden geacht. Zówel gedeputeerde staten als de minis ter zien dit zeer wel in. Ëen voor Leiden noodzakelijke staduitbrei- ding naar het noorden en Weétöh zal echter niét anders daü têh koste van Oégstgèest Künneft gaan. Zal dus door de voorgestelde grenswijziging het grondgebied van Oegstgeest aanzienlijk wor den ingekrompen, daaruit mag niet worden geconcludeerd, dat voor Oegstgeest alle Vérdere ont wikkelingsmogelijkheden worden afgesneden. Oegstgeest staat hl. in het gebied, gelegen tussêrt rijksweg 4, het Oegstgeester ka naal en de (nieuwe) oostgrens, nog uitgestrekte terreinen vóór verdere expansie ter beschik king. Mede lettende op het ka rakter van het typische forensen dorp Oegstgeest, kunneh dezé voor de uitbreiding van de kefn toereikend worden geacht. Dit neemt niet weg, dat de afstand van de naar Leiden overgaande gebieden, waaraan voornamelijk voor het onderbrehgen van mih- der kostbare woningen behoefte bestaat, voor Oegstgeest 'n zwaar offer is. Dit offer zal echter in het belang van de vólkshuisves ting van Leiden moeten worden gebracht. HIUEGOM HILLEGOMSE WINKELIERS VERENIGING KRIJGT EIGEN VLAG De Hillegomse winkeliersvereni ging heeft na uitvoerige discussie be sloten een eigen vlag te gaan voeren om deze bij feestelijke gelegenheden en in de bloementijd uit te hangen. Deze vlag zal naar een ontwerp van de heer C. Heemskerk worden ge maakt. Er zullen de letters H.V.W. op voorkomeh op een lichte Créme-kleü- rige ondergrond in oranje-paars en groen als versiering. Verder werd besloten om nieuwe bewoners hartelijk welkom te heten in een aan hen gericht schrijven en daarbij enige waardebonnen in te sluiten, welke bij de aahgesloten win keliers zullen kunnen ingewisseld. Er zal nog een aparte vergadering worden belegd voor de juiste uitwer king van deze planhen. Dan zal té vens het verstrekken van zegels wor den besproken. In het bestuur wer den herkozen de heren C. Janssen en P. Witteman en gekozen de heer H. W. van der Geest. RIJNSBURG Raadsagenda Woensdag 26 febr. zal de raad van Rijnsburg in de raad zaal van het gemeentehuis des avonds 8 Uur in vergadering bijeen komen. Punten van behandeling zijh o.m.: Benoeming leden commissie tot wering van schoolverzuim; wijziging „uitkerings- en pensioenverordening wethouders Rijnsburg: vaststelling „verordening liggelden woonschepen Rijnsburg 1964": aankoop woning Spinozalaan 17 met bijbehorende grond van A. A. Koemans; delegatie bevoegdheid tot het verpachten van percelen grond; subsidieverzoek „Het Groene Kruis", afd. Rijnsburg: idem Stichting Leidse Muziekschool; op richting draaimolens en andere ver makelijkheden op voor publiek toe gankelijke plaatsen: vaststelling wachtverbod gedeelte Katwijkerweg; idem Narcissenstraat; sluiting van gemeentelijke vuilnisstortplaats en net aangaan van een overeenkomst met de gemeente Katwijk irtZakë hét gebruik van de stortplaats van die gemeente; wijziging „verordening op de heffing van eert piaatsëlijke be lasting voor door of vanwege de ge- meehte verstrekte diénsteh. HBG-Elka II; De Vroomen-Hobaho II; Vah Zanten-Pedel. De stand na 17 wedstrijden is êls volgt: Elka 1 17 wedstrijden 2391 püii- ten; Hobaho II 2373; Hobaho I 2338; PTT 2250; Van Zanten 2246; Pedel 2246; Elka II 2244; HBG 2239: Ge meente 3228; De Vroomen 2225. Heropvoering „De Vrek". Op veler verzoek zal de r.k. Toneelver eniging „Nut en Genoegen" op zater dag 29 febr., een heropvoering geven van Molière's meesterlijke blijspel „De Vrek" in het KAB-geböuw, aan vang 8.15 uur. Deze uitvoering is voor ieder toegankelijk in het bijzohder bedoeld voor personen, dde anders niet in de gelegenheid zijn de uitvoe ringen te bezoeken. Een beperkt aan tal kaarten is nog Verkrijgbaar bij KAB-gebouw, K. J. van der Hóórn, L. Th. C. Elfering, Sigarenmagazijn Van Graas en P. Reeuwijk, Engel.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5