Provinciale verordening op speedboten in de maak DINSDAG 25 FEBRUARI 1964 DE LEIDSE COURANT en <ie Leidsevaart, de Kralingse plas en Elfhoeven en 's Gravenbroek, wel ke plassen deel uitmaken van de Reeuwijkse plassen. Over de ontheffingen, besluiten de betreffende gemeentebesturen. Van de ontheffing mag geen gebruik wor den gemaakt, wanneer er minder zicht is dan 500 m. en binnen een af stand van 50 meter van de oever (uitgezonderd wanneer de vaartui- Ouders van ongelukkig kind brachten euthanasieprogram op gang Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- varen worden en overdag niet har- land willen evenals dat reeds in de der dan 16 km per uur. provincies Friesland en Overijssel is Van deze snelheidsbeperking kan gen dienen om waterskieërs te sle- geschied, een provinciale verordening oip verschillende meren ontheffing pen). In de ontwerp-verordendng is vaststellen. verleend worden t.w. op de Kaïger- ook een artikel opgenomen, waarin Het varen met speedboten en in plassen (alleen Norremeer, Dieper- staat dat de eigenaar van de boot combinatie daarmee het waterskieën poel en het Zweiland) het Braasse- verzekerd moet zijn tegen wettelijke is een tak van watersport, die zich mermeer, met uitzondering van een aansprakelijkheid, ten bedrage van in de laatste jaren bijzonder sterk strook van 150 m., noordelijk van de minimaal 20.000 per persoon en ontwikkelt. Teneinde de ontwikke- zuidelijke oever tussen de Wijde Aa 50.000 per gebeurtenis. ling van deze sport in goede banen te leiden en andere door die ontwik, keling bedreigde belangen te be schermen achten GS een verordening van groot belang. De ontwerp-verordemng dde voor gelegd zal worden aan Prov. Staten- is goeddeels een bundeling van de bestaande gemeentelijke verordenin- Hans Hefelmann, destijds aan het moord op het jongetje na overleg te gen op dit gebied,' die ten doel hadden particuliere secretariaat van Hitier, hebben gepleegd met de directeur de veiligheid op het water, de be- hee£t gisteren in Limburg waar hij van de kliniek waar het werd be scherming van de oever voorzieningen terechtstaat, verklaard, dat het eutha- handeld. Hitler had toen de wens of de rust in de recreatiegebieden te nasieprogram van de nazi's geïnspi- te kennen gegeven, dat men eenzelf- verzekeren reerd is door het verzoek om een de behandeling zou toepassen in alle In de antwerp-verordening wordt kind> dat ongelukkig geboren was, gevallen van ernstige mismaaktheid, onder een snelle motorboot een race- mogen doden. De ouders van dit Toen de oorlog uitbrak, werd het glij- of speedboot verstaan, welke een kiQd» da* dl"ie ledematen miste en euthanasieprogram een staatsgeheim, snelheid van meer dan 16 km per uur bovendien geestelijk niet normaal Volgens Hefelmann was het oor kan bereiken. Het is verboden met was» hadden eind 1938 of begin 1939 spronkelijke program voor het doden een dergelijk vaartuig in de provin- e.en £>ric' geschreven aan Hitlers par- van zieke kinderen louter geba seerd ciale wateren te verschijnen als niet ticuliere secretariaat met dit ver- Qp beginselen van de medische aan een aantal voorwaarden is «vol- zoek* ethiek. Maar een dergelijk program daan: de boot moet o.a. geregistreerd kon hij nu niet meer als juist en ge- zijn, het uitzicht moet aan alle kan- Omstreeks deze tijd, aldus Hefel- rechtvaardigd beschouwen. De staat ten vrij zijn, men moet een brand- mann dis beschuldigd wordt van en de kerken moesten hun houding blusapparaat aan boord hebben en de moord op 73.000 ongeneeslijke zieken, tegenover het doden van ongenees- bestuurder moet tenminste de leeftijd was men begonnen met het euthana- lijke zieken opnieuw grondig onder van 18 jaar bereikt hebben. Tussen sieprogram. zoeken, maar hij, Hefelmann, kon zonsondergang en zonsopgang mag Professor Brandt, Hitiers lijfarts, persoonlijk niet meer akkoord gaan niet harder dan 9 km per uur ge- had goedkeuring verleend voor de met de euthanasie. Tijdens een televisieprogramma- uit Tivoli in Utrecht heeft Anneke Grönloh maandagavond drie liedjes ge zongen, waarvan er een is gekozen voor het Eurovisie liedjesfestival in Kopenhagen. Anneke zal Nederland in de Deense hoofdstad vertegenwoordigen met „Jij bent mijn leven". Op de foto wordt Anneke Grönloh geflan keerd door componist Ted Powder (links) en tekstdichter René de Vos tijdens de bloemenhulde. Skiën in Lcch en Kitzbühel In Kitzbühel hebben prinses Irene en Don Carlos vrijwel de hele dag geskied. De hoofdcommissaris van de rijkspolitie Jan Sesink, die als woord voerder van de prinses optreedt, ver klaarde, dat beiden waarschijnlijk woensdag of donderdag naar Lech gaan. Hij zei nog niet te weten of Don Carlos na een kort beleefdheids bezoek aan zijn toekomstige schoon ouders zal vertrekken of dat hij in Lech blijft. Eerder was in Lech door hoffunc tionarissen meegedeeld, dat Don Car los slechts kort zou blijven en dan naar Spanje zou gaan, omdat er geen hotelkamer voor hem kon worden gevonden in de drukke wintersport plaats. Slechts één ding schijnt vast te staan: dat prinses Irene en Don Car los zich deze week bij de Koningin en prins Bernhard zullen voegen en dat terwijl Carlos zal terugkeren naar zijn werk als adviseur van een 'Duitse bank in Madrid, prinses Irene met haar ouders zaterdag naar Ne derland zal terugkeren. Gisteren hebben ook de Koningin erj. de prins bijna de hele dag op de skilatten doorgebracht. Gistermorgen probeerden zij de sneeuw in de om geving van Warth, ongeveer zeven kilometer van Lech, en 's middags in de omgeving van Zürs, negen km. de andere kant van Lech uit. Mgr. James H. Griffiths, waar nemer van het Vaticaan bij de VN, is gisteren op 60-jarige leeftijd in New York gestorven. Fraude op grote schaal bij wegen van oud ijzer 7 Personen aangehouden De Utrechtse recherche heeft in het afgelopen weekeinde zes schroothan- delaren en een beëdigd weger gear resteerd in verband met ernstige fraudes die de afgelopen jaren zijn gepleegd bij de Verenigde Utrechtse Ijzerhandel N.V. in Utrecht. De der tigjarige weger Van der T. heeft ge durende een reeks van jaren geknoeid aan het mechanisme van de weeg brug die op het terrein van de ijzer handel stond en waarop de vrachtau to's met oud ijzer werden gewogen. Op die manier drukte hij een hoger gewicht af dan werkelijk aangevoerd werd. De schroothandelaren leverden de weegbriefjes bij de administratie van de ijzerhandel in en kregen op die manier meer uitbetaald dan waarop ze recht hadden. Voor de medewer king die de weger verleende, kreeg deze 215 per ton. Vermoed wordt dat op deze wijze voor meer dan ÏOO^QPO wei^d verduistepdv Dfi weger heeft inmiddels bekend. De schroot- handelaren, van wie er een afkomstig is uit Bussum en vijf uit Utrecht, zullen voor de officier van justitie worden geleid. Intussen wordt het onderzoek voortgezet. De fraude kwam aan het licht toen een van de personeelsleden van het bedrijf, die reeds tientallen jaren in dienst is, zich bij zijn chef beklaagde over het feit dat hij niet meer kon Waarom een Akkertje geen tablet mag zijn In tabletvorm samengeperst zou 't minder snel en minder veilig helpen. Akkertjes bevatten 4 geneeskrach tige micro-poeders in 'n instant cachet (snel oplosbaar omhulsel). Alleen in een instant-cachet kunnen deze heilzame poeders zo micros- copisch-fljn bij u komen. Daardoor bent u sneller van uw pijn af, zonder nare smaak of scherpe tablet-brokjes. (Advertentie) De ambtswoning van premier Marijnen Een exterieur- en enkele interieuropnamen van het „Cats"-huis in Den Haag, dat door de Nederlandse regering is aangekocht als ambtswoning voor de minister-president. Behalve de exterieur-opname van het prachtige gebouw zien we nog interieuropnamen van de eetkamer (2), de zgn. „herenkamer" (3) en een fraai kastje in de salon, weerspie geld in een al even fraaie spiegel. schatten. Steeds bleken namelijk aan gevoerde voorraden aanzienlijk gro ter dan met het blote oog te schatten was. Besloten werd de aangevoerde partijen eens na te wegen. Toen bleek dat verschillen aan het licht kwamen van anderhalf tot twëe ton op partij en van nog geen twee ton. De recherche werd ingeschakeld en arresteerde de weger, die later doorsloeg en de namen noemde van de leveranciers die bij de fraude be trokken waren. Het was de directie de laatste jaren wel opgevallen, dat er sprake was van abnormal" l hoge verliezen bij doorlevering van het schroot aan de Hoogovens. Dit werd evenwel toegeschreven aan verlies bij het transport en aan corrc sie. BENELUX. PARLEMENT Minister Luns heeft zaterdag in het Benelux-parlement zijn tevredenheid uitgesproken over de samenwerking van de drie Beneluxianden op het terrein van de buitenlandse politiek. Het gemak waarmee hij voor dit parlement als woordvoerder van de drie regeringen kon optreden bij de verdediging van het beleid, bewees volgens hem hoeveel vorderingen er waren gemaakt. In het parlement is overigens de eenheid van. het Benelux-optreden nogal in twijfel getrokken, ondeir an dere ten aanzien van de plannen vo<# de multilaterale kernmacht van de Navo en de visies van de heer Luns en zijn Belgische collega Spaak op de mogelijkheden voor een Europese po litieke unie, waardoor een levendige dialoog tussen minister Luns en de Nederlandse, Belgische en Luxem burgse afgevaardigden ontstond. In zijn algemene beschouwingen heeft minister Luns verklaahd dat de ontspanning tussen Oost en West, sedert de Cuba-crisis in 1962, door zet. Incidenten, zoals die op dé auto weg naar Berlijn en het neerschieten van een Amerikaans vliegtuig boven Oost-Duitsland, waren niettemin aan wijzingen dat het Westen op zijn hoe de moet blijven. f Bruidsjapon kwestie van zwaar gewicht Een verkoopster in een wa renhuis in München kon haar ogen niet geloven toen een jongedame een zak vol koperen munten op de toonbank leeg- schuddë om daarmee haar bruidsjapon te betalen. Het in vijf jaar opgespaarde kleingeld woog ruim vijf kilo. Het tellen werd door een plaatselijke bankinstelling verricht. v.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10