w Prinses Irene en verloofde konden geen onderdak krijgen Baby in zijn dekens gestikt Kleuter in Roelofarendsveen verdronken ROOFOVERVAL OP 91-JARIGE Beroving op het Rembrandtsplein visio televisie PUROL DE SCHADUW VAN EEN MAN MAANDAG 24 FEBRUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Prinses Irene en don Carlos zijn fisteren niet naar Leeh gegaan waar koningin Juliana en prins Bernhard hun wintersportvakantie doorbren gen. Bordjes met „geen kamers vrij" hebben dat verhinderd. De koningin en de prins zijn zaterdag in Leeh aangekomen en hun dochter met haar verloofde zou gisteren volgen. Even wel: er bleek op korte termijn geen onderdak te vinden te zijn en zo moest het weerzien in het Oosten rijkse Alpenplaatsje worden uitge steld. Het verloofde paar zou nu don derdag naar Leeh komen. Opperstalmeester luit.-kol. W. F. K. Bisschoff van Heemskerck had za terdag tegen samengestroomde ver slaggevers gezegd dat prinses Irene en don Carlos vandaag uit Kitzbühel naar Leeh zouden zijn gekomen. ..Maar we hebben geen kamers voor hen kunnen vinden", zo verklaarde de hoffunctionaris. Of prinses Irene dat erg jammer zal vinden Staat nog te bezien. „De prinses en don Carlos genieten in Kitzbühel meer persoon lijke vrijheid dan wij hier kunnen Het bijna vyf maanden oude zoon tje van de familie Stienissen te Doe- tinchem is zaterdagmorgen door zijn moeder dood in bed aangetroffen. Het kindje had zich onder de dekens gewerkt en is doordat deze met klem men waren vastgezet, gestikt. Het was het eerste kindje van de familie. KAT OORZAAK VAN ONGELUK Een kat is gisteren de oorzaak ge worden van een verkeersongeluk. Het dier stak in De Blesse (gemeente Weststellingwerf) plotseling de weg over. De bestuurder van een naderen de auto verloor de macht over het stuur. De vier inzittenden van de auto moesten met lichte verwondin gen naar het ziekenhuis te Heere veen worden overgebracht. Niemand de (voor-)deur uit Ongeveer tachtig Nederlan ders kunnen de voordeur niet meer uit zonder paspoort. Door de achterdeur gaat nog wel: als deze Nederlanders bereid zijn door de modder en de klei van het achter hun woningen liggende terrein van een steen fabriek te trekken, komen zij niet in conflict met de douane, wanneer zü zich zonder geldige papieren naar hun werk, naar de kerk, naar school enz. in het eigen land begeven. Deze tachtig Nederlanders zijn de bewoners van de Oude Kieefse Postweg in Spijk bij Lobith. Door de grenscorrectie van 1 augustus 1963 is de weg langs hun huizen Duits grond gebied geworden. Hun huizen en hun tuintjes zijn nog net Nederlands territoir gebleven en dit betekent, dat zij geen Nederlandse uitweg meer héb ben. Over een Duitse weg of over het eveneens Duitse fa brieksterrein moeten zij, willen zij naar het eigen land gaan. Willen de bewoners van de Oude Kieefse Postweg gebruik maken van de weg, dan moe ten zij een paspoort kunnen overleggen, of, wanneer het grenskantoor is gesloten, een pas voor klein grensverkeer. Voor hun auto, motor of brom fiets moeten zü eveneens van de nodige papieren zijn voor zien. Familieleden, kennissen, relaties enz. kunnen ook alleen maar via de weg op bezoek ko men, wanneer zij in het bezit zijn van grenspapieren. De bewoners van de Oude Kieefse Postweg hebben nu, om ie trachten uit deze „nood situatie" te komen, gezamen lijk een schriftelijk beroep ge daan op de ministers van Bin nenlandse Zaken en Buiten landse Zaken. Zij wijzen er op, dat hun bewegingsvrijheid is aangetast en dat zij volkomen afhankelijk zijn geworden van de Duitsers. „Ook wij hebben in de Nederlandse samenleving onze plichten, maar ook onze rechten. Naar onze bescheiden mening is één van deze rechten een Nederlandse uitgangsweg voor Nederlandse staatsbur gers", aldus deze geïsoleerde Nederlanders. Kamer delen? Leeh, een pittoresk dorpje tussen geweldige bergketens, is zo vol dat prinses Irene vermoedelijk met de koningin een kamer zal moeten de len. Twee verslaggevers die vanwege het koninklijk bezoek in Leeh ver toeven slapen op masseertafels van de plaatselijke saunabadinrichting. Er was voor hen geen plaats. De koningin en prins Bernhard hebben zich echter geinstalleerd in hotel Post van Sepp Moosbrugger, waar zij al vele malen logeerden Gisteren heeft het koninklijk paar uitgerust. Vandaag gingen zij zich aan hun geliefde skisport wijden. Verloofd paar omgekomen bij verkeersongeluk Op de Rijksweg Weert Eindhoven onder de gemeente Geldrop is gister morgen tussen half twaalf en twaalf uur een ongeval gebeurd, waarbij de bestuurder van een uit de richting Weert komende auto, de 36-jarige P. Rademacher uit Scbaesberg (L.) en diens verloofde, de 25-jarige mej. C. W. van Tinteren uit Waubach (L.) om het leven kwamen. In de auto zaten verder de 29-jarige broer van de heer Rademacher, diens echtge note en hun vijfjarige zoontje. Me vrouw Rademacher en het zoontje werden ernstig, doch niet levensge vaarlijk gewond, de broer werd licht gewond. De beide mannen zaten voor in de auto, de beide dames en het kind achterin. Het ongeval gebeurde doordat de auto in aanraking kwam met een uit de tegenovergestelde richting ko mende wagen, die bestuurd werd door de dierenarts J. van de G. uit Eindhoven, vermoedelijk even nadat deze een voorrijder had ingehaald. De politie onderzoekt nog hoe het ongeluk zich heeft toegedragen. De gewonden zijn overgebracht naar hèt St. Josef-ziekenhuis te Eind hoven. De beide auto's werden totaal vernield. De korpschef van de gemeentepo litie te Eindhoven verzoekt hen, die over dit ongeval inlichtingen kunnen geven, zich met hem in verbinding te stellen. Hij is telefonisch te berei ken onder netnummer 04903, abon neenummer 2272 of 3035. Hedenmorgen is te Roelofarends veen het vierjarig zoontje van de fa milie Van der Veer, wonende aan de Geestweg te Roelofarendsveen, ver dronken. Het knaapje was tezamen met een zesjarig broertje meegereden met 'n kennis van de heer Van der Veer, die de kinderen een eind verder weer te rug naar huis liet lopen. Onderweg ging het vierjarige jongetje op het ijs en probeerde over het ijs onder een brug door te lopen. Onder de brug zakte het kind door het ijs. Het zes jarige broertje is, toen hij het ongeluk zag, naar het 700 meter verder gele gen ouderlijk huis gelopen. Tussen de plaats des onheils en het onderlijk huis staan geen huizen. De vader is met een 15-jarige zoon naar de brug gereden, maar de hulp kwam te laat. BISSCHOP VAN GRONINGEN NAAR ROME VERTROKKEN Mgr. P. A. Nierman, bisschop van Groningen, is zaterdagmorgen van Schiphol naar Rome vertrokken om deel te nemen aan de vergadering van het secretariaat der eenheid, die in de komende twee weken onder voorzitterschap van kardinaal Bea in het instituut van de paters Paulisten in Ariccia aan het Meer van Albano wordt gehouden. Naar zaterdagmorgen door de Gro ninger politie is meegedeeld heeft vrijdagavond een onbekende een overval gepleegd op de 91-jarige heer B. aan de Hortensialaan 29 te Groningen. Een onbekende vervoeg de zich eerst aan de woning van de hoogbejaarde, sterk bijziende man en vroeg om geld. Toen hem dit was geweigerd, drong hij even later via de achterdeur de woning binnen. Er ontstond een handgemeen, waarbij de overvaller de oude man met diens wandelstok op het hoofd sloeg. Het slachtoffer riep om hulp en verloor het bewustzijn, waarop de overvaller de vlucht nam, zonder geld te kunnen meenemen. De oude man werd voor behande ling overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis, maar kon weer naar zijn woning terugkeren. De po litie stelt een onderzoek in, de da der is nog spoorloos. Gisteravond is een 60-jarige Am sterdammer. monteur van beroep, in de omgeving van het Rembrandts plein in zijn woonplaats, door onbe kenden aangevalen en beroofd van een portefeuille met een inhoud van 600,-. De man was op weg naar huis, toen hij plotseling door drie mannen, wier gezicht hij niet heeft kunnen onderscheiden, werd omsin geld. Zij grepen hem beet en hebben hem vervolgens „leeggeschud". Dit is overigens reeds de derde maal binnen vijf dagen, dat op deze plaats een voorbijganger wordt be roofd. Vol/gens de politie zijn hier Italianen of Spanjaarden aan het werk. Bij een botsing op de Rijksweg Maastricht - Sittard is gistermorgen de 24-jarige bestuurder van een scoo ter, de heer F. J. Severens uit Schin- nen (L.) levensgevaarlijk gewond. Hij kwam in botsing met een tegen ligger die links van de weg reed. De duo-passagiere van de heer Severens, zijn 25-jarige verloofde mej. G. Per- not uit Geleen, kwam bij het onge luk om het leven. Bij een aanrijding is zaterdag morgen de 37-jarige brievenbestel ler M. Legters op de Varsseveldseweg in zijn woonplaats Doetinchem om het leven gekomen. De heer Legters was gehuwd en vader van drie kin deren. De heer Legters reed per fiets zijn wijk af en werd op de Varsse veldseweg door een bestelauto aan gereden. De chauffeur van de bestel auto, waarschijnlijk door de laag staande zon verblind, maakte de aan rijding pas toen hij een deel van de fiets aan zijn voorbumper zag han gen. De heer Legters lag toen zwaar gewond op de weg. Hü overleed ter I op I Vara „in de engelenbak" De cabaretier Henk Elsink had zondag opnieuw zijn t.v.-theater voor de Vara ingerioht. Het is een muzi kale show geworden onder de ver zameltitel „In de engelenbak", onder regie van Dick Harris. Hoofdfiguur was de vermaarde Franse fantasiste Annie Fratellini, kleindochter van Paul, een van de grootste clowns uit de geschiedenis van circus en variëté. Annie, in de circuswereld geboren, heeft vrijwel alle aspecten van het vak geleerd: acrobatiek en dansen, zingen en het bespelen van verschil lende muziekinstrumenten. De Fran sen zelf hebben haar „chanteuse- fantaisiste" genoemd. In de engelen bak maakte ze deze faam waar en zong o.a. het voor haar geschreven chanson over de clown. Een andere buitenlandse gast in dit amusements programma was de Amerikaanse co rn ediant Jerry Bergman. Ook hij bleek het showvak te verstaan: hij parodieert en imiteert, jongleert en goochelt, hetgeen hij al eerder op ons scherm heeft gedemonstreerd. Dan waren er nog het Amersfoortse zan geresje Conny van den Bos. drome rig gelimlachend en Frans van Dus- schoten als kostelijk imitator. Men heeft op deze zondag ook ruimschoots kunnen genieten van verschillende sporten, met extra het schaatsen in Helsinki. Zaterdag-amusement De NCRV had haar zaterdagavond- amusement verdeeld over enkele nummers, die aandacht vroegen. Jo- han Kaart is voor de tweede keer ge komen in „Herrie om Herrie". Rond een koffer als centraal punt was een flauwe tekst geschreven, vol toeval ligheden; maar de kostelijk stoethas- pelende Kaart heeft de zaak volle dig gered. In Capriolen traden tal van artisten op, die wat te geven had den voor oog en oor; we denken aan het kolderorkest en enkele zangnum mers. Toen kwamen er twee Neder landse fakirs op het scherm, name lijk Le Hachek en Sidi Chandra, die onderscheidenlijk gingen liggen op glas- en spijkerbedden en met blote voeten lopen over een trap van vlijm scherpe zwaarden. Hoe dat alles mo gelijk was, werd verklaard door de plezierige prater dir. George Noord hof, vertrouwde gast in het interesr santé programma „Hoe bestaat het". Hij kreeg Le Hachek zo ver, dat deze op spijkers ging liggen, met zes man druk op zijn Lichaam. We menen te weten, dat dr. Noordhof de volgende keer komt met een vlo en een tram poline. En waarom ook niet eens op getreden voor de school t.v.? Na Joop Doderer als onhandige behanger is de kolder nog wat doorgegaan, onder meer met de bekende filmgrapjes van Dick van Bommel. Het begon met een zinspeling op een zekere Spaanse situatie en eindigde met een aardigheid op wat zoal „gratis" door zakenmensen wordt aangeboden. In wat men de „dagsluiting" zou kun nen noemen viel ons op het moderne snelle tempo bij het kerkelijk gezang. „Voor de vuist weg" Willem Duys heeft in zijn jongste presentatie van ,Voor de vuist weg" door middel van na elkaar aflopende wekkers laten blijken, dat hij zijn programma expresselijk ver laat uit lopen. Hij heeft verder revanche ge nomen, door het mensen reddert je Herman Majoor, verleden keer afge scheept met een pakje stroopwafels, nu te verblijden met een splinter nieuwe fiets. Dat hij een en ander had „vergeten" was wel een slordige verontschuldiging. Een zekere me neer Vis was een echte praetvaer, toen hij propaganda maakte voor de KLM en nóg meer gepraat leverde de sportcommentator Smits uit Hel sinki. Verder waren er wat muzikale stunts, met Anneke Grönloh, Willeke Alberti, Rob de Nijs en Johnny Lion, gevieren in een kwartet op de „Saints go marching in". Duys liet ook zijn zeer been zien; maar het scheen zó te zijn, dat men er niet tegen had getrapt. Komende uitzendingen Vanavond zal Anneke Grönloh 3 liedjes zingen in de nationale finale voor het Europees songfestival te Kopenhagen. Een ervan zal ze ginds zingen, na gekozen te zijn door 12 jury's die vanavond in touw zullen zijn, Daarna draait de film Dream- boat met de vermakelijke Cliff Webb. Dinsdag zendt de Avro een gesprek uit met o.a. prof. dir. J. Creyghton S.J. naar aanleiding van diens boek over internationale anarchie. Vooraf komt Godfried Bomans in een Neder landse taalles te Haarlem. Woensdag wordt er bij de KRO weer gedanst in Treslong te Hillegom, waarna het tweede programma rondom de be volkingsgroei in ons land en de twee de Vastenepiloog. Het toneelstuk van donderdag heet „De roof van de gor- ded" en is een knipoog naar de Griek se oudheid. Een half uur is uitgetrok ken voor een gesprek met de be faamde heer Zwolsman. Aetherklanken HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture radio voor vroege mensen. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Viool en piano: klassieke muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte gram mofoonmuziek. 11.50 Volaan... voor uit, praatje. 12.00 Angelus. 12.04 Lichte muziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor de landbouwers. 12.45 Platennieuws. 12.55 Aktualiteiten of katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Draaien maar!!!: lichte grammofoonmuziek met commentaar. 14.00 Voor de plat telandsvrouwen. 14.10 Rieleksen, licht programma (herhaling van za terdag jl.). 15.10 Voordracht. 15.30 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.00 Voor de zieken. 16.30 U hebt voorrang, Godsdienstig programma. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Regerings uitzending: Het eiland Saba, door Ferd. A. Berger. 18.00 Lichte gram- mofoonmuziek voor de teenagers. 18.20 Uitzending van de Boeren Par tij. Tot u spreekt de heer E. J. Harm- sen, sekretaris van de Boeren Partij. 18.30 Grammofoonmuziek. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19 25 Op leven en dood, vastenmeditatie. 20.00 Harp en piano: klassieke muziek. 20.20 Promenade-orkest: amusementsmu ziek. 21.00 Alt en piano: klassieke liederen. 21.30 Kerkorgelconcert: klassieke muziek. 22.00 De zingende kerk: bespreking over kerkmuziek uit verschillende stijlperiodes. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Vreemd een keuze uit woord, zang en dans van elders... en anders. 23.10 Lichte grammofoon muziek. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. IRuwe Handen? (Advert entie) 7.00 Nieuws. 710 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 7.50 Dagopening. 3.00 Nieuws. 8.15 Programma-overzicht en lichte gram mofoonmuziek. 9.00 Ochtendgymnas tiek. 9.10 De groenteman. 9.15 Mo derne engelse kerkmuziek (gr.). 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lichte gram mofoonmuziek. 10 50 Voor de kleu ters. 11.00 Voor de zieken. 12 00 Licht instrumentaal kwintet. 12.20 Rege ringsuitzending: Uitzending voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht ensem ble met zangsoliste. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel ac tueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht ensemble met zangsoliste. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Schoolradio. 15.00 Klassieke pianomuziek. 15.30 Actueel allerlei. 16.00 Interview en zang. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York calling. 17.35 Tussen 10+ en 20(gr.). 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 BrusselHilversumBRT-Variété- orkest en solisten: amusementsmu ziek. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Paris vous parle, gesproken brief uit Parijs. 19.10 Pianotrio: moderne mu ziek. 19.45 Inleiding tot muziekbe grip, muzikale lezing. 20.00 Nieuws. 20.05 Muziek-revue. 21.00 Radar: ra dioperiodiek. 21.45 Licht ensemble. 2.00 Kamerkoor, kamerorkest en so liste: Oude en moderne muziek. 22.30 Neuws en mededelingen. 22.40 Ac tualiteiten. 23.00 Moderne grammo foonmuziek. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 14.0014.25 Schooltelevisie: Engels spelenderwijs II. AVRO: 19.30 Nieuws van de boekenmarkt. NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Uit de school geklapt: een educatief pro gramma. 20.55 in Avro's Televisier. 21.10 Naked City, TV-film. 22.00 Confrontatie, gesprek over het boek Internationale Anarchie. NTS: 22.45 22.50 Journaal. 27) „U heeft gelijk, mijnheer, wij moe ten voorzichtiger zijn. Het zal mij nooit meer overkomen, dat ik tele fonisch referenties aanvraag. Ik zou u oneindig dankbaar zijn en meer erkentelijk dan ik onder woorden kan brengen, als u de zaak niet ho gerop zocht. De schurk moet natuur lijk een medeplichtige bij sir Henry aan huis hebben." „U moet de zaak maar zo goed mogelijk met sir Henry in het reine brengen," zei ik. „Alles wat ik ver lang is verder met deze zaak niet las tig gevallen te worden." Ik keerde me om, teneinde 't kan toor te verlaten en hij begeleidde mij onder voortdurend buigen naar de uitgang en verzekerde mij plech tig, dat hü mij over de zaak vol strekt niet meer zou lastig vallen en dat hij ten eeuwigen dage mijn schuldenaar bleef. Zeer tevreden over het succes van mijn onderhoud, ging ik terug naar Park-Lane en kocht onderweg in Bondstreet een linnen gordel om on der mijn kleding te dragen. Ik vond het namelijk in mijn onzekere om standigheden wel enigszins roekeloos, om zo maar door Londen te wande len met dertigduizend pond in mijn zak. Gedurende mijn wandeling naar huis, hield mijn avontuur van de vo rige nacht mijn gedachtenloop op zeer aangename wijze bezig. Ik vond het heerlijk te kunnen memoreren, dat tenminste een van mijn onbe kende vrienden een onmiskenbaar souvenir van onze korte schermut seling op zijn gelaat droeg. Of „Fran cis" de geheimzinnige Guarez was of een ander heer met dezelfde bedoe ling, dit was tenminste zeker, dat ik hem de eerstkomende dagen gemak kelijk zou herkennen, zelfs onder de meest misleidende vermomming. Ik deed de onverbiddelijke belofte, dat geen vreemdeling met een ontvelde neus ongestraft onder mijn bereik zou komen. De gehele middag wachtte ik thuis om iets van Billy te kunnen horen. Tegen zes uur echter was er nog geen boodschap van hem. Ik gevoel de mij teleurgesteld en ging naar be neden om eens te zien hoe Milford het maakte. Ik vond hem geheel ge kleed in een gemakkelijke stoel in de provisiekamer zitten, verdiept in de „Daily Telegraph". De verpleeg ster was vertrokken. Hij scheen zeer in zijn schik, dat ik hem kwam opzoeken, doch toen ik op een gewone keukenstoel bij hem plaats nam, had ik heel wat met hem te stellen om hem in zijn fauteuil te houden. Hij vond een keukenstoel te ver beneden mijn waardigheid. „Wat ik maar niet kan begrijpen", zei ik, „is, hoe het gekomen is, dat je zo ernstig ongesteld werd". Hij bleef een minuut zwijgen. „Ik kan de ge dachte maar niet van mij afgooien, mijnheer, dat het van het glas bier is gekomen, dat ik bjj Granville heb gedronken". „Maar", wierp ik hiertegen in, „als het bier jou vergiftgid had, zouden toch alle mensen eveneens dezelfde gevolgen hebben onedrvonden". „Ik geloof niet, dat het bier mij vergiftigd zou hebben, als het maar alleen gelaten was", zei hij nadruk kelijk. „Wat bedoel je, Milford?" vroeg ik. Hij schoof enigszins onbehaaglijk in zijn stoel heen en "weer. „Ja, mijn heer, het mag verbeelding zijn en u moogt denken, dat ik zotteklap ver koop, maar ik kan het idee niet van mij afschuiven, dat die man, die een praatje met mij aanknoopte, iets in mijn bier heeft gedaan, op een ogen blik, dat ik een andere kant uit keek". „Die man?" riep ik, „welke man?" „Iemand die in het café was, mijn heer. Een grote kerel, hij zag er uit als een vreemdeling. Hij knoopte direkt een gesprek met mij aan, zodra ik binnen kwam, ofschoon ik hem nooit vroeger ontmoet had. Ik geloof vast, dat hij, om welke reden dan ook, iets in mijn glas heeft gedaan." Deze theorie van Milford klopte zo volkomen met mijn eigen verdenkin gen, dat ik voor een ogenblik aan ge voel kreeg, alsof ik er zelf gedeelte lijk schuldig aan was. „Zou je hem nog herkennen?" vroeg ik. „Ja, zeker, mijnheer. Het was een grote man met zwart haar, zijn ene schouder was iets hoger dan de an dere. Hij stond mij niet erg aan, toen hü naar mü toekwam en me aan sprak". Ik maakte juist bü müzelf de op merking, dat de eigenaar van die inrichting mogelyk in staat zou zyn ons iets anders betreffende deze heer mee te delen, toen er op de deur werd geklopt en het kamer meisje binnen kwam. „Münheer, Simpson is er", zei ze. Het was een moeilyk ogenblik, want ik had natuurlyk niet de min ste notie, wie Simpson kon zyn, doch voor de zoveelste maal kwam Mil ford mü te hulp. „Ik zond hem een boodschap om aan te komen, münheer. U zei, dat u, als het mooi weer was morgen met de auto naar Woodford dacht te gaan en daarom vroeg ik hem de auto na te zien en te komen vragen, of u de wa gen morgen wilde gebruiken." Dit was werkelük. hoewel geens zins onbegrijpelük nieuws. Tot op dit ogenblik was ik, feitelük dom genoeg, mij niet bewust geweest, dat ik tot het uitgebreide leger van auto eigenaars behoorde. „Goed, Milford", zei ik opstaande. „Als het weer maar enigszins behoor- lÜk is, ga ik met de auto." Ik ging de trap op en ontmoette Simpson in de hal en bevond, dat hij een kort mannetje was met donkere ogen en dito haar en een zeer zorgvuldig gladgeschoren gezicht. Hü droeg de gebruikelüke livrei van een deftige chauffeur. „Goedenavond, münheer", zei hü, terwül hü aan zün pet tikte. „Ik heb de auto nagezien. Milford zei, dat u haar morgen nodig had, om naar Suffolk te gaan". „Ja", zei ik, „als 't goed weer is." Ik had juist besloten, met de auto naar Woodford te gaan, in plaats van per spoor. Wenst u dat ik meega, münheer?" vroeg Simpson. (wordt vervolgd i

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2