Weerbericht ZATERDAG 22 FEBR.UARI 1964 DE LE.DSE COURANT PAGINA 4 VOORSTEL VAN KATWIJKSE RAAD: Kleuterschool Leidse Buitenschool verbouwen tot kantoor Openbare Werken Wat de raad van Katwijk dinsdag te behandelen krijgt: De onderhan delingen over het verkrijgen van enige strookjes grond langs de Noordwijkerweg bestemd voor het aanleg van een trottoir aldaar zijn thans geëindigd. Alleen de heer P. Vos Gz. had aanvankelijk bezwaren doch diens bezwaren zijn thans op geheven. De gemeente is nu in de gelegenheid bedoelde strookjes over te nemen om niet, van mevr. X M. Postma, Vreewijkstraat 23, Leiden 10 m, van de heer K. M. Polderman 22,5 m, van J. van Duyvenbode 21.5 m, van P. Vos, de drie laatstgenoem den te Katwijk, alle kosten voor re kening der gemeente. De Nachtegaallaan moet verbreed worden. Door deze verbreding komt de gemeente in aanraking met twee itroken grond die behoren aan de „Stichting Ned. Herv. Inrichtingen voor zenuw- en Geesteszieken", W. A. Soesterberg. Deze Stichting heeft deze grond in 1956 van de gemeente gekocht, maar de gemeente heeft die grond nu weer nodig. De Stichting is bereid de grond te verkopen voor dezelfde prijs die er in 1956 voor gegeven is, n.l. f 1.40 per m2. Het gaat om 4070 m2. De prijs moet ver hoogd worden met rentekosten. B. en W. stellen voor hier toe te beslui ten. De heer G. J. van der Stoel te Was senaar vraagt het nog onbebouwde gedeelte van het uitbreidingsplan ,,'t Sandt" gelegen hoek Overrijn-Sandt- laan aan te mogen kopen, groot 1160 m2 voor de prijs van f 9O.000. De kavel is bestemd om te worden be bouwd met 18 woningen in vier la gen, met een uitbouw bestemd voor 2 winkels in één bouwlaag. Het is de laatste kavel in genoemd plan ,,'t Sandt". Quick Boys. De huur van het voet balveld van Q. Boys is beëindigd en een nieuwe huurperiode is ingegaan doch de minimumhuurprijs aan dë gemeente te betalen is naar het oor deel van Q.B. te hoog. Men wenst de minimumhuurprijs van f 8500 op f 7500 te zien vastgesteld waar B. en W. bezwaar tegen hebben. Ten slotte is men toch tot overeenstem ming gekomen en stellen B. en W. tot verhuur over te gaan. In verband met het nijpend gebrek aan kantoorruimte voor het perso neel van Openbare werken heeft de gemeente een drietal kamers in huur van De Leidse Buitenschool. B. en W. zijn thans in de gelegenheid de gehele kleuterschool van De Leidse Buitenschool te huren. Er zal ech ter een aanmerkelijke verbouwing moeten plaats hebben die voor reke ning der gemeente komt. Die kos ten zullen naar raming f 137.500 be lopen, waarbij later nog komen kos ten voor overbrenging van telefoon installaties. Het gebouw kan voor 25 jaar worden gehuurd. De huur prijs zal per jaar f 3000 bedragen. Later kan, indien nodig het gebouw voor Sociale Zaken worden gebruikt B. en W. vragen aan de raad een crediet van f 137.500. Drankverkgunningen. Voorstel van B. en W. om het aantal drank wetvergunningen uit te breiden van 25 op 28 en wel één voor „De Vette Os", Prinsestraat 39, één voor „Mu- sica" Freek van Roonstraat 1, en één voor „Atlanta". Badstraat 9. Dit o.m. omdat het aantal badgasten zich ieder jaar pleegt uit te breiden en andere bijkomstigheden. Voorschotten Bouwver. B. en W. stellen voor t.b.v. de te bouwen 113 woningwetw. deelmakende van het complex van 288 B.M.B.-woningen een voorschot te verstrekken f 337.322 voor de grondkosten en f 1.920.491 voor de bouwkosten in de Hoornes- polder. Verhoging subsidie. Overeenkom stig de zienswijze van de commissie voor sociale zeken en volksgezond heid stellen B. en W. thans voor de bijdrage aan de Stichting voor de voor- en nazorg in Zuid-Holland voor 1964 te stellen op 24 cent per inwoner. Uitgaande van een inwo neraantal van 32.000 betekent dit een uitgaaf van 32000x f 0.24 is f 7680 waarvoor reeds f 4480 is uitgetrok ken zodat een aanvullend crediet van f 3200 nodig is, wat B. en W. aan de'raad vragen. Geref. school. Medewerking wordt gevraagd voor de boüw van een nieuwe school voor gewoon lager on derwijs op een terrein tussen de Wassenaarseweg-Rijnstraat. Verwacht mag worden dat binnenkort de rijks- go edkeuring hiervoor zal worden verkregen. De school voor B.L.O. aan de Com mandeurslaan nadert zijn voltooiing maar er ontbreekt nog een speel werklokaal, groot 97 m2, voor berg ruimte en een gecombineerde kleed- wasruimte. De totale kosten zullen hiervoor bedragen f 93.000. Verder is er nog nodig een crediet van f 32.200 nodig voor de inventaris van het speel- en werklokaal. Activiteiten. Herhaaldelijk berei ken ons verzoek, zo zeggen B. en W. om medewerking te verlenen aan culturele activiteiten van geringe om vang, welke met weinig kosten ge paard gaan, b.v. schoolconcerten, le zingen, kamerconcerten enz. Ten ein de nader te onderzoeken welke mo gelijkheden op dit terrein liggen, verzoeken B. en W. voor dit doel f 1000 beschikbaar te stellen. Het ligt in het voornemen dat de eerste experimenten op cultureel terrein op de scholen zullen worden onderno men. Zo staat b.v. een schoolconcert op het programma. Stedebouwkundige regeling. De vette kluif voor dinsdagavond is wel het voorstel tot vaststelling van een drietal stedebouwkundige regelin gen voor Katwijk a. Zee. Voor de vermelding en de toelichting van al le mededelingen betrefende dit voor stel heeft het college maar. even 33 foliobladen nodig gehad. Dat wordt dus „overwerk". BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend, dat zij voor nemens zijn krachtens artikel 20 der wederopbouwwet vergunning te ver lenen tot: „het verbouwen van het fabrieks complex aan de Valkenburgseweg 26. kadastraal bekend gemeente Kat wijk sectie B no. 4344". De eigenaren van de aangrenzende en nabijgelegen gronden worden tot 29 februari 1964 in de gelegenheid gesneld eventuele bezwaren tegen het verlenen van bedoelde vergun ning schriftelijk bij hen in te dienen. (Advertentie). RIJNSBURG Boerenleenbank In de grote zaal van de Jeugdhaven hield gis teravond de Coop. Raiffeisenbank Rijnsburg haar jaarvergadering. De voorzitter de heer G. D. Kralt open de deze vergadering. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer Nic. van Egmond rele veerden wij, dat de personeelsbezet ting van de bank thans gestaag uit breidt; de bezetting bestaat momen teel uit 6 dames en 4 heren. In zijn jaarverslag wees de direc teur, de heer S. Kralt erop dat het voor de tuinbouw in het algemeen een gunstig jaar is geweest. Voor de groenten waren de prij zen van het hoofdartikel peen zeer gunstig in het afgelopen jaar. Het is echter jammer dat men voor het seizoen 1963-'64 geen optimistisch geluid kan laten horen daar tot he den toe de prijzen van dit artikel ongunstig en verliesgevend zijn ge weest. Wij hopen dat er in de lopen de maanden nog een keer ten goede komt, zodat de laatste maanden nog veel goed kunnen maken. Het balanstotaal steeg met 2.000.000 waarvan 400.000 aan spaargelden, 400.000 aan kredietsaldi en lopende rekening en 350.000 aan termijn- gelden. Het aantal spaarders steeg met 259 tot 568% de omzet met 32.500.000 tot 282.700 000. Het aantal boekposten steeg met 10.254 tot 167.751. Ook de winst welke na een extra afschrijving op de inven taris van 15.000. 65.037.73 be draagt kan zeker bevredigend ge noemd worden. Als deze winst bij de reserve is bijgeschreven bedraagt de gewone reserve 508.550 terwijl alle reserves toenamen met een be drag van 76.577 tot f 545.500. Bij de bestuursverkiezing werden de heren G. D. Kralt en N. van Eg- mond met algemene stemmen her kozen. Bij het voorstel de presentie-gel- den op 15 te stellen, was de heer G. van Delft de mening toegedaan, gezien de grote verantwoordelijk heid van het bestuur, deze op f 20 te zetten wat door de vergadering werd gesteund. KATWIJK Verzoek. Bij het gemeentebe stuur is een verzoek ingekomen van de heer E. Witteveen en 7 anderen met het verzoek om instelling van een tweezijdig wachtverbod voor het gedeelte van de Commandeurslaan, gelegen tussen het Commandeurspad en de Achterweg. B. en w. stellen de raad voor op dit verzoek afwij zend te beschikken gelet op de om standigheid, dat in de Commandeurs laan, waarvoor reeds een wachtver bod aan de zuidzijde geldt, de ver keerssituatie dermate overzichtelijk moet worden geacht dat deze niet afwijkt van die in een groot aantal andere wegen en straten in de ge meente. Verder is een beroepsschrift inge komen van de heer H. J. Oostdam tegen de afwijzende beschikking van b. en w. op zijn verzoek om vergun ning tot het herstellen van een door de brand beschadigde muur aan de Molenweg (Grasdrogerij). B. en w. stellen voor dit beroepschrift in han den te stellen van de commissie, be doeld in artikel 21 van de bouwver- -ordening. - Ingekomen is een schrijven van Ged. St. om te verschijnen in de openbare vergadering op donderdag 19 maart waarin verslag zal worden uitgebracht inzake het beroep van D. J. C. Verhaar te Rijnsburg tegen het raadsbesluit van 29 aug. 1.1. tot onbewoonbaarverklaring van de wo ning Burgerdijkstr. 17c te Katwijk. B. en w. stellen voor als gemachtig den aan te wijzen weth. H. P. Bloot, de directeur van Openbare Werken P. C. Priester en de hoofdcommies ter secretarie J. G. Andeweg. Vraag en antwoord. Omtrent de verlenging van de huur van grond, waarop tijdelijk een asfaltinstallatie is geplaatst, delen l}. en w. op de vraag van de heer H. J. Grimbergen (KVP) mede, dat hierover geen be slissing zal worden genomen zonder ovferleg met de commissie voor de openbare werken. Overigens zal deze verlening niet worden toegestaan, zolang niet gebleken is, dat alle toe gebrachte schade is vergoed. Raadsvergadering. De raad de zer gemeente komt dinsdagavond om half acht in vergadering bijeen. Pun ten behandeling zijn o.a.: Overname c.q. aanvaarding van het recht van opstal up een aantal strookjes grond aan de noordzijde van de Noordwij kerweg, dienstig om aldaar een trot toir aan te leggen. Aankoop van en kele strookjes grond aan de Nachte gaallaan en de te verlengen laan van Nieuw Zuid van de Stichting Ned. Herv. Inrichtingen voor zenuw- en geesteszieken. Aankoop van de pan den Baljuwstraat 51 en Havenstraat 28. Voorziening in de vacature van lid der commissie voor de finantiën i.v.m. het bedanken van de heer D. J. Kleen. Vaststelling van een drie tal stedebouwkundige regelingen voor Katwijk aan Zee. Verkoop van een perceel bouwgrond in het uit breidingsplan 't Sandt" hoek Sandt- laan - Overrijn voor 18 woningen in 4 bouwlagen met een uitbouw be stemd voor 2 winkels in één bouw laag, groot 1160 m, prijs f 90.000. Aangaan van een overeenkomst met „Quick Boys" inzake de verhuur van het sportpark Nieuw-Zuid. Huur van het voormalig Kleuterhuis van de Leidse Buitenschool en het verlenen van crediet voor de verbouwing en inrichting hiervan ten dienst van Openbare Werken. Vaststelling van een verordening op het ophalen en storten van afvalstoffen op de ge meentelijke vuilnisstortplaats. Ver strekken van voorschotten voor de bouw van 113 woningwetwoningen in de Hoornespolder. Crediet voor het bouwrijp maken van de Hoornes polder (2de etappe). Verlenen van een crediet voor de bouw van een Gereformeerde lagere school te Kat wijk aan den Rijn tussen de Rijn straat en Wassenaarse weg met in gang Nieuwsteeg. Verlenen van cre diet voor de bouw van een speel werklokaal bij de bijzondere school voor BLO aan de Commandeurslaan groot f 125.200. Voorstel tot het ver lenen van crediet voor het stimule ren van culturele activiteiten. B. en w. stellen voor hiervoor f 1000 be schikbaar te stellen- WARMOND 40 JAAR STILLE OMGANG. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de afdeling Warmond van het Genootschap „De Stille Om gang" werd in de bovenzaal van de Burcht een feestelijke bijeenkomst gehouden. Onder de vele aanwezigen bevonden zich ook bestuursleden van de afdelingen Leiden en Voorhout. Het jongenksoor zong onder lei ding van de heer J. Hoek, begeleid op het orgel door mevr. v. d. Zalm enige geestelijke liederen, waarbij vooral van het Agnus Dei en het Veni Sancte Spiritus een prachtige vertol king werd gegeven. De aftredende voorzitter, de heer J. Sikking, werd eveneens bij accla matie herkozen. De pastoor hield hierna een lezing over het H. Sa crament, welke lezing werd toege licht met prachtige dia's. Voor de boeiende en indringende wijze waar op -de pastoor zijn lezing hield, had hij een harteijk applaus in ontvangst te nemen. Tijdens de pauze werden verversingen aangeboden hetgeen na tuurlijk buitengewoon in de smaak viel. Ook was er gelegenheid tot het bezichtigen van het nieuwe vaandel dat door de offervaardigheid van de leden kon worden aangeschaft. Dit vaandel zal worden gebruikt bij fees telijke gelegenheden in de kerk. De heer Hoek zong hierna het bloemen- lied van Br. Laetantius. Is dit lied op ziahzelf al prachtig van inhoud en toon, ook de wijze waarop het wprd vertolkt, verdient alle lof. Aan de orde kwam hierna de vraag of er al of niet een aanbidding zal worden gehouden op Witte Donderdag en Goede Vrijdag. De pastoor zeide, dat hij voor de eerste maal dit in Warmond zou meemaken. Hij had nog geen voldoende gelegenheid ge had zich hieromtrent nader te be raden maar hij zal hieromtrent de vereinging op korte termijn van zijn standpunt kennis geven. De voorzit ter deelde mede dat de kerkelijke vie ring zal plaats vinden op 12 april a.s. In de dan te houden plechtige Hoogmis zal de predicatie worden verzorgd door pater Stokman. In ge voelvolle woorden werd hierna het overlijden herdacht van het lid de heer C. Slingerland. Tenslotte tferd gezamenlijk het „Aan U, o Koning der Eeuwen" gezongen. Raadsagenda. De raad dezer ge meente komt op dinsdag a.s. in open bare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer: Aanschaffing van nieuwe vuilnisemmers, de ver lichting van de Dorpsstraat, de ver nieuwing van de gemeentelijke motor boot, verhoging van het crediet ten behoeve van de bouw van een nieu we school met de Bijbel. Mede komt ter tafel de vaststelling van een nieuw partieel uitbreidingsplan in onderdelen genaamd plan „Endepoel" alsmede de daarvan deel uitmaken de bebouw ings voorschriften, bene vens het verlenen van een subsidie voor het geven van een jeugd-con cert. Het voornaamste punt is ech ter de vaststelling van de gemeente begroting voor het dienstjaar 1964. In zijn oproep tot deze vergadering deelt de voorzitter mede dat hij tot zijn spijt zich genoodzaakt heeft ge zien nog andere agendapunten aan de agenda toe te voegen. Hij heeft gemeend om in principe de raads leden hiervoor niet met een aparte vergadering te moeten belasten. Ten einde echter te garanderen dat er voldoende gelegenheid is om de be groting te behandelen en te bespre ken verzoekt hij de raadselden er re kening mede te houden, dat enkele agendapunten in een op een andere datum vast te stellen vergadering behandeld moeten worden. SASSENHEIM „Een hete zomeravond". A.s. dinsdag- en woensdagavond zal de R.K. Toneelvereniging „Elckerlyck" haar toneelseizoen besluiten met het Engelse toneelspel van Ted Willis „Hot sémmeriiighi". Een actueel spel over de rassendiscriminatie. KSA-gebouw te 8 uur. Loop van Noordwijks bevolking in 1963 Verschuiving van Zee naar Binnen Op 1 januari van dit jaar telde Noordwijk een totale bevolking van 19713 zielen, te weten 10462 vrou wen en 9251 mannen. Per 1% januari 1963 bedroegen déze cijfers resp. 10338 en 9092, een vermeerdering dus van 283 zielen in een jaar tfjds. Van de totale bevolking stonden per 1 jan. j.l. ingeschreven als Rooms- Katholiek 9714, Nederl. Hervormd 5566, Gereformeerd 2425, als belij ders van andere confessies 529 en als niet-kerkelijk 1479. Als in zovele „dubbele" kustdor pen blijkt de verhouding katholiek en andersdenkenden in het binnen dorp ten gunste van de eerste cate gorie in tegenstelling tot het zee dorp. In Noordwijk-Binnen stonden 6256 als R.K. ingeschreven, tegen 2695 andersdenkenden, Noordwijk- Zee resp. 2237 en 5472, Langeveld 283 en 47 zonder Sancta Maria. Voor de beide grote stichtingen gelden de volgende cijfers: v. d. Bergh-stichting 64 R.K. en 1763 an dersdenkenden, Sancta Maria 874 kath. en 22 andersdenkenden. Opmerkelijk is voorts dat de be volking van „Zee" met 200 vermin derde en van „Binnen" met 365 toe nam. Langeveld nam toe met 50, „v. d. Bergh" met 62 en Sancta Maria met 6 zielen. Kruisjascompetitie De kruisjas- vereniging .Noordwijk" speelde in rest. De Beurs een competitiewedstrijd. De uitslag luidde als volgt: 1 L. Verhoeven 8666 p.; 2 J. Brederode 8436 p.; 3 E. Wijnands 8321 p.; 4 mevr. Verhoeven 8262 p.; 5 C. Vermeulen 8191 p.; 6 W. M. v. d. Meer 8095 p.; 7 mej. L. Caspers 7928 p.; 8 mevr. Vink 7790 p.; 9 Th. Vink 7760 p.; 10 mej. C. Caspers 7690 p. Filmclub vergaderde In het Zinger hotel kwam de Noordwijkse filmclub bijeen. In deze bijeenkomst werd het Rudi Homecker programma vertoond. Deze films, hoewel 20 jaar oud, had den de leden toch wel iets te vertellen. Over verschillende films werd uitge breid van gedachten gewisseld. De volgende vergadering zal weer 'n ouderwetse werkavond worden waarop de leden hun laatste werk, af of niet af, zullen meebrengen. Heroprichting jeugdclnb Philatelica. De afdeling Noordwijk van de Intern. Ver. Philatelica hield onder leiding van de voorzitter, de heer W. Beukers in hotel „De Zeeleeuw" een ledenverga dering. Nadat de heer G. J. van Houten een gunstig rapport had uitgebracht over het financieel beheer van de afdeling, werd uitvoerig gesproken over de we deroprichting van de jeugdafdeling van Philatelica. Men zal trachten in september a.s. de club weer bij elkaar te krijgen. De heer De Boer stelde daarvoor de be nedenzaal van zijn restaurant beschik baar. Woensdagmiddag komt men bij een. Na de gebruikelijke punten van veiling en verloting volgde een rond vraag, waarbij nog enkele interne za ken aan de orde kwamen. handbalnieuwsT van msv De dames van handbal MSV speelden een wedstrijd tegen Gona 2. Zij hebben gedurende de gehele wedstrijd het heft in handen gehad. Al spoedig wist Hen- ny Broug te scoren. Dit doelpunt werd nog door vijf andere gevolgd. Toen de stand op 6—0 was gebracht wist Gona de eer te redden. Vlak voor het einde maakten de MSV-dames er 7—1 van en dit' werd tevens de eindstand. Van belang was toen de uitslag van Forto, dat met één punt meer op de eerste plaats stond. EDH kon het echter tegen de kampioenen niet redden en Forto zegevierde met 32. In afd. 3C is de stand aan de kop: 1 Forto, 2 MSV, 3 EDH 2. Tegen Jagers 2 behaalde MSV een monsterzege met de ongehoorde stand van 029! MSV trok direct van leer. Het scorebord kon het registreren van de doelpunten zelfs niet bijhouden. Daarom werd het maar niet gebruikt. Bij de rust was het al 190 voor de Noordwijkse dames. Na de rust begon nen de junioren een tijdrace met de klok: een goal per minuut. Bijna was het streefgetal bereikt toen het eind signaal klonk. De heren speelden uit tegen Quick Sport. De thuisclub wist het eerst tot scoren te komen. Bij de rust was Quick Sport uitgelopen tot 73. Na de thee ging MSV tot een fel offensief over. In een fel gevecht maakten de heren ge-* lijk. Ondanks de heftige tegenstand wisten de gastheren nog tweemaal het doel te vinden en zo kwam de stand op 108. Pracht handen en nimmer ruw of schraal T"1"'60-"" Hamea-Gelei (Advertentie) SASSENHEIM Eerste paal Raiffeisenbank Voor het bestuur van de Raiffeisenbank Sassenheim was het gisteren een vreugdevolle dag, vanwege het feit dat 's morgens de eerste paal voor het nieuw te bouwen bankgebouw aan de Gouverneurlaan de grond in ging. Bij dit gebeuren waren aanwe zig het voltallig bestuur, de direc teur van de bank, de heer W. G. Beijk. architect L. F. Tol uit Lisse en de aannemers, de heren Kiebert uit Sassenheim. De voorzitter van het bestuur, de heer K. Verdegaal, was verheugd dat eindelijk met de bouw. nadat in 1960 de ^rond reeds was aangekocht, kon begonnen wor den. Met de bouw zijn ongeveer 250 werkdagen gemoeid, zodat het voor jaar 1965 zal worden eer dat het nieuwe bankgebouw in gebruik kan worden genomen. T.V. VAN „HERWONNEN LEVENSKRACHT" 'n Overgelukkige en dankbare heer A v. d. Eist, wonende Beatrixstraat 1* in Sassenheim. kon gistermiddag door het feit, dat hij in de maande lijkse televisieloterij van Herwonnen Levenskracht als winnaar uit de bus was gekomen, te zijnen huize uit handen van de heer L. F. Luijster- burg. hoofdbestuurslid van H.L., het eigendomsbewijs van een t.v.-toestel in ontvangst nemen, waarna leden van het plaatselijk comité het toe stel op zijn plaats zetten. De heer Luijsterburg wenste op de eerste plaats de heer v. d. Eist geluk met de door hem verworven prijs, die hem, dank zij de aktie van mede werkers. ten deel was gevallen en gezien moest worden als een daad van soldidariteit van alle KAB'ers Hij hoopte, dat de heer v. d. Eist, al jaren ziek zijnde, vele uren van ont spanning mocht beleven, tezamen met zijn echtgenote. Van het hoofd bestuur van St. Deusdedit, te Haar lem, werd door het lid van dit be stuur. de heer J. Leuven, de comple te antenne aangeboden, zodat gister avond al reeds naar de beeldbuis ge keken kon worden. Ook hij wenste het echtpaar geluk met de fraaie aanwinst. Dit deed ook de voorzit ter van de plaatselijke afdeling var Sl. Deusdedit, de heer F. Wiering en vanzelfsprekend ook het aanwezige plaatselijke comité met zijn voorzit ter, de heer W. v. Ruiten. HH.I.ECOM V.V.V.-programma De Hille- gomse VVV heeft een folder in voor bereiding om deze naar Duitsland te verzenden met de bedoeling om ook buiten dé bloembollen-bloeiperiode buitenlanders naar Hillegom te krij- i gen om hier hun vakantie door te brengen. Er wordt ook dit jaar weer een „schoolteken-wedstrijd" georgani seerd. De mozaieken zullen ook Hil legom een sierlijk aanzien geven en het bestuur verzoekt de deelnemers aan deze wedstrijd nu reeds hun fantasie aan het werk zetten, waar bij orginaliteit op prijs wordt ge stéld. KOUDEKERK A. D. RIJN Gehuwd: Jan Hendrik Deegenaars. 25 jaar, werktuigbouwkundig teke naar, wonende te Pijnacker en Jan tje van der Voorst, 24 jaar. STOMPW1JK Aanvullend crediet meisjesschool Destijds heeft de gemeenteraad de -kosten voor uitbreiding van de R.K. meisjesschool geraamd op f 192.514. Sindsdien zijn de prijzen enz. belang rijk verhoogd met gevolg dat de laagste inschrijvingssom uitkwam op f 272.910.' Nadat besloten is enige verantwoorde bezuiniginen aan te brengen tot een bedrag van f 8000 zullen de uitbreidingskosten van de school nu uitkomen op f 264.910 zo dat B. en W. voorstellen een aan vullend crediet groot f 72.396 be schikbaar te stellen waarvan het schoolbestuur 15% van de kosten of f 10.859.40 als waarborgsom zal moe ten betalen. VORST WIJKT WEER Verwachting tot zondagavond: Toenemende bewolking met in het zuidwesten van het land kans op lichte neerslag. Gedurende de nacht lichte vorst, overdag enkele graden boven het vriespunt. Het weer in Europa HELSINKI zwaar bew. 1 —18 STOCKHOLM zwaar bew. 2 6 OSLO ij zei —4 4 KOPENHAGEN zwaar bew. 0 3 ABERDEEN zwaar bew. 6 1 LONDEN licht bew. 6 AMSTERDAM onbew. 3 5 BRUSSEL onbewolkt 4 4 LUXEMBURG onbewolkt 9 PARIJS onbewolkt 5 3 BORDEAUX regen 13 8 GRENOBLE 'onbewolkt 13 2 NICE zwaar bew. 13 8 BERLIJN onbewolkt -0 9 FRANKFORT onbewolkt 1 9 MiiNCHEN onbewolkt -0 —10 ZüRICH geh. bewolkt 2 4 GENèVE zwaar bew. 5 4 LOCARNO geh. bewolkt 8 1 WENEN onbewolkt 1 —12 INNSBRUCK onbew. 5 8 ATHENE zwaar bew. 13 3 ROME half bew. 2 AJACCTO zwaar bew. 15 5 MADRID regenbui 14 10 MALLORCA licht bew. 17 9 LISSABON geh. bew. 16 9 PAUZE Morgen: 2e zondag in de Vasten, is: „Herinner U Uw barmhartig heid (uit psalm 24). GOEDE MORGEN! In het pas in het Nederlands ver taalde boek „Ergernis der waar heid" van dr. J Danielou dat in het oorspronkelijk de veel spreken- fler titel heeft „Scandaleuse vérité trof ons het zinnetje: „Bestaan wil zeggen in verbinding staan met God". Niets bijzonders. Toch wel belang rijk. Het énige belangrijke voor het levensgeluk. Als die verbinding die ook door de zonde geenszins ver broken behoeft te worden afwe zig is, is godsdienstigheid bijna even leeg en hopeloos als god-loosheid. Deze band is niet een kwestie van het gevoel maar van het verstand. Het is een eervolle band. Hij ver hoogt het mens-zijn, geeft er inhoud en betekenis aan. Heeft men die band ingezien, dan is het eervol „de rela tie aan te houden". Dat begint al 's morgens als men de ogen slaperig opent en de nieuwe dag ontvangt. PUZZEL Oplossing 537. Hor. 1 Waspik, 5 toe, 6 terras, 8 do, 9 ami, 10 ido, 13 es, 14 snavel, 17 Don, 18 hengel. Vert. 2 sté, 3 port. 4 Ier, 6 toman, 7 Andel, 8 Da, 11 os, 12 Avon, 15 adé, 16 eng. 'LISSE SLUITING CURSUS PLANTEN ZIEKTEN. Vrijdagavond heeft in het kantoor gebouw van de Plantenziektenkundi- ge Dienst te Lisse de sluiting en di ploma-uitreiking plaats gehad van de cursus „Plantenziekten in Bloembol len", georganiseerd door de „Kath. Ver. van Ondernemers in Bloembol lenvak" (KVOB). De heer C. G. van den Aardweg had deze avond de lei ding en riep allen een woord van welkom toe, in het bijzonder de Rijksgecommitteerde, ir. Bunders, die tegenwoordig was namens de in specteur van het Landbouwonder wijs. Na het openingswoord van de heer Van den Aardweg werd het woord gegeven aan de heer Bunders, die de diploma-uitreiking wilde verrichten. Hjj wilde dit niet doen dan nadat hij eerst met een kort woord gewezen had op de belangrijkheid van dit diploma. De heer Gehrels, docent, die deze avond de eindles afnam in tegen woordigheid van alle genodigden, sprak na de diplomering een woord van gelukwens tot de geslaagden. Ten slotte werd door een der cur sisten namens alle geslaagden een woord van dank gesproken voor het genoten onderricht en een blijk van waardering aangeboden. Geslaagden van de cursussen zijn de volgende cursisten: A-cursus: Joh. van der Aart, Lis se; Jac. van der Bent, Lisse; A. C. M. van der Berg, Noordwijkerhout; Th. P. Beijk, Lisse; A. G. J. Bram, Heem stede; A. Gort, Hillegom; J. J. G. Grimbergen, Lisse; Fr. van der Laan, Bennebroek; B. van Leeuwen. Hille gom; W. A. van Leeuwen, Abbenes; H. A. Sikking, Warmond; P. H. Sik king; Warmond; C. Steenwink, Abbe nes; J. L. Verdegaal,Sassenheim; A. J. M. Witteman, Lisse; P. A. Wolvers, Rijpwetering. B-cursus: P. H. Borst, Sassenheim; J. M. van Dijk, Lisse; A. J. J. Her mans, Noordwijk; Jac. Kaak, Lisse; H. C. Obruen, Lisse; J. Th. J. Oudendijk, Velsen; G. M. van der Poel, Lisse; J. S. Ruigrok, Lisse; A. W: Zand bergen, De Zilk; C. P. van der Zon, Lisse. 40 Jaar bij Coöperatie De heer C. van der Beek mocht het feit her denken, dat hij 40 jaar bestuurslid is geweest van de prot. coöp. Ons Belang. In intieme kring is hij har telijk gehuldigd door bestuur en Raad van Commissarissen onder aan bieding van geschenken. PUNT Ik geloof dat het uit is we gaan alledn nog naar de bios om de film te zien. MARKTBKKK IliKN KATWIJK A. D. RIJN, 21 febr. Groente Waspeen (per kist): A- extra 6.90—7.80; Al 6.30—7.50; A2 3.20—6.50; B-extra 5.90—6.30; BI 4.70—6.00; B2 2.00—2.80; Rode kool: Al 9.00—14.00; BI 7.00; Gele kool 15.0020.00; Spruiten: Al 126.00 153.00; A2 90.00—115.00; B2 59.00; Knolselderie (per 100 st.) 11.00 20.00. Aanvoer waspeen 163.000 kg. Leeuwarden 21 febr. Kaas Commissienotering: Goudse kaas 2.40; Edammer kaas 2.22; Broodkaas 2.25; handel goed (nw). TER AAR, 21-2. Groente Wit- Jof 1 59-74, id. 2 39-57, id. stek 27- 32, uien 10, spinazie 1.51 alles p. kg, raapstelen 10-12 p. bosje, knolselde rij 6-15 p. stuk. Spruiten A 1.09-1.33, id B 85-1.02, id. C 67-74, id. D (klein) 97, id. stek 15 alles p. kg.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4