O „gezondheid Knutselaars lijmen met VELPON, omdat 't van Ceta-Bever is RUMOERIGE VERGADERING VAN LEIDERDORPS „IJSSPORT FLEURIGE KLEURENCOMBINATIES OP MARGRIET-SHOW IN LEIDEN ■^TJ itratsCenGnDeakkMea/ ^hS-'Vaa Leidse Agenda ZATERDAG 22 FEBRUARI 1964 DE LETDSE COURANT PAGINA 3 s WV? DE PROTESTANTEN IN SPANJE Het Spaanse oppergerechtshof heeft bepaald, dat een ministeriële weigering om vergünning te verle nen voor het openen van een pro testants kerkje in Valencia niet in overeenstemming was met de wet en dat de betrokken evangelische groep alsnog de toestemming moet krijgen waarom zij had gevraagd. Volgens de advocaat van de evan gelische groep zal het besluit van groot belang zijn voor verdere der gelijke gevallen. Het verzoek der protestanten was begin 1961 door het ministerie van binnenlandse zaken afgewezen. deed de heer Gosker ook werkelijk mysterieuze dingen. Men stond ver steld. Maar na de pauze liet de „hel derziende" zien, dat het alleen maar trucjes waren en paragnostische grapjes. „Negentig procent van de z.g. paragnosten zijn arbeidsschuwe psychopaten" zei de heer Gosker, die daarmee niet naliet veel indruk te maken in de Stadsgehoorzaal. Enige tijd geleden is een ver haal in de Leidse Courant gewijd aan Cees van Oyen, de jonge Leidse cabaretier, die thans verbonden is aan het café-chantant „Adam en Eva" te Haarlem. Maandagavond geeft hij een soloprogramma van 25 minuten in het Radiocoop-program- ma van de AVRO, dat om vijf over acht begint. De teksten zijn van Hans Andreus en de muziek is van Joop Stokkermans, die als pianist ook voor de muzikale begeleiding zorgt samen met Peter Nieuwerf, gitaar. B. en w. zullen een straat noe men naar John F. Kennedy. Het wordt een nieuwe straat in Leiden Zuidwest. Er zou in de omgeving van de Churchill-laan en de Van der Helmstraat reeds een straat, waar voor oorspronkelijk een andere (componisten) naam was gekozen, zijn aangewezen. Er is tenslotte in Zuidwest ook een Rooseveltstraat. Het betsuur van het nieuwe -,i -,j Diaconessenhuis heeft niet zonder In een rumoerige en opwindende dat hij zijn bescheiden alleen wiiae bijbedoeling 24 vertegenwoordigers vergadering van „IJssport" te Lei- afgeven aan een rechtsgeldig De- yan gemeenten uit de omgeving van derdorp, gisteravond in het Dorps- stuur en men 5 komen halel\- Leiden uitgenodigd om het fonkel- huis gehouden, is uiteindelijk de be- 0°k hierover ontstond nog weer een nieuwe gebouw te bezoeken. De slissing gevallen in de bestuurskwes- discussie. bouw- en inrichtingskosten zijn nl. tie, die was voortgekomen uit de vo- Toen eindelijk de voorzitter, de zo hoog uitgevallen, dat op de ge- rige vergadering waarbij de penning- heer W. C. Hendriksen, om midder- meenten binnenkort nog een beroep meester, de heer M. van Es, niet was nacht de vergadering sloot zei hij dat zal worden gedaan voor een aanvul- herkozen. Deze weigerde zijn be- hij toch blij was dat alles nu achter lende garantie van niet minder dan scheiden af te geven omdat volgens de rug was. Hij dankte de scheiden- 4j^ miljoen gulden, hem de vergadering niet reglemen- de bestuursleden in het bijzonder de 300 Patiënten kan men thans in tair was verlopen. In een kort geding "heer N. Mol, die gedurende 26 jaar dit nieuwe ziekenhuis verplegen, door de vereniging IJssport tegen de bestuurslid is geweest Hij hoopte de Voor de medische verzorging is een heer Van Es aanhangig gemaakt ver- aanwezigen allen weer te kunnen be- staf van 25 leden aangetrokken, ter- klaarde de president van de recht- groeten op een volgende vergadering wijl 150 verpleegsters dag in dag uit bank, dat hij geen onregelmatighe- voor het goedkeruen van nieuwe sta- bij de verpleging betrokken zijn. 10 den kon zien in de verkiezing maar tuten en reglement waaraan, zoals de Specialisten ontvangen in de poli- omdat ook leden beneden de 21 jaar afgelopen weken is gebleken, zeer kliniek pl.m. 50.000 bezoekers per (Advertentie) GEM. AANKONDIGING VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Raad heeft besloten de Mosterd- steeg, de Koorlammersteeg en de Dwars Koornbrugsteeg gesloten te ver klaren voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen. Afschriften van dit besluit zijn ver zonden aan de Hoofdingenieur-Direc teur van de Rijkswaterstaat, aan de door de Minister van Verkeer en Wa terstaat aangewezen verenigingen be hartiging van verkeersbelangen ten doel hebbende en aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Advertentie VERKWIKKEND (Advertentie) Zittend bestuur kreeg overweldigende meerderheid aan de stemming hadden deelgeno- grote behoefte bestaat, men gelastte hij „om aan alle twij fels een einde te maken" dat een nieuwe vergadering zou worden uit geschreven om de vorige te be krachtigen. Al direct na de opening ontspon een heftig debat van de opposanten te?en de voorzitter. Er werd in het wilde weg geschreeuwd en men be gon opnieuw over de vorige vergade ring te harrewarren, hetgeen niet aan de orde was. Het was weimg verheffend en getuigde van weinig inzicht van de oppositie hetgeen wel heel erg tot uiting kwam toen, na de bestuursverkiezing, een voorzitter moest worden gekozen. Ondanks dat alle bestuursleden voor de functie bedankten behalve de huidige voor zitter, moest en zou schriftelijk over een voorzitter worden gestemd en wilde men van geen benoeming bij acclamatie, ondanks enkele candi- daatsstelling. horen. „Paragnosten en magnetiseurs pa- rasiteren op het leed van anderen". öon' Dit is de strekking geweest van de jaar. Tachtig procent van de patiën ten ontvangt een derde-klas verzor ging. Aan het eind van deze maand zullen de eerste galerijwoningen van het aan de Beethovenlaan in Leiden- zuidwest in aanbouw zijnde Her vormde Bejaardenhuis in gebruik worden genomen. Het hoofdgebouw komt begin volgend jaar klaar. De galerijwoningen, die als gewone be jaardenwoningen zijn te beschouwen, waarvan de bewoners geheel voor zichzelf zorgen, zijn reeds alle ver huurd. De woningen bestaan uit 2 kamers en zijn voorzien van centra le verwarming. Gehoord op een a gr ariërs ver ga- dering in Leiden: Vraag: waarom heeft boer Koekoek niet gesproken tijdens het verlovingsdebat? Antwoord: Uit eerbied voor Boer- Het bestuur van de parochiële mneeliUce manieren het bestuur causerie, die de heer J. W. Gosker wijk St. Joseph NKV (KAB) nodigt dwars wüdelifuèn zoals to-ouwens de voor de Leidse afdeling van de Ver- al de leden met echtgenoten «l om e ehe^ e avo nd heil eva! was Va n zeic cniging van Huisvrouwen heeft ge- maandagavond 24 februari as. te 8 geneie avona net gevai was. vanzeu houden De dames waren om de tuin uur aanwezig te zijn in de zaal Ma- geleid, want zij kwamen naar de ria Gijzensteeg voor een gezellige De hestuursverkiezine zelf die Stadsgehoorzaal in de mening, dat zij klaverjaswedstrijd. Bij voldoende daaraan voora^was^égaan had heel opzienbarende paragnostisehe expe- deelname zal er tevens een sjoel- wat vMtSun dê aarff Zelfs moe! "menten zonden zien. Vóór de panze wedstnjd worden gehouden, mr. Vroom, de rechtskundige van de vereniging, er aan te pas komen om een explicatie te g^ven van hetgeen de president van de rechtbank had gezegd, voor men eindelijk aan de stemming kon beginnen. Veel -dei ning was er ook ove: het stemmen bij volmacht. Daar dit de vorige keer was toegestaan mocht dit ook nu weer plaats vinden. De uitslag van de stemming was ien verpletterende nederlaag voor de oppositie. Er waren 90 stemge- rechtigde leden aanwezig en deze delijk gebleken. De vijf mannequins hebben als volgt gestemd: W C. Hen- werden voorgesteld in kleurig ge- driksen 75 (194), J. A. F. v. d. Hulst combineerde linnen pakjes. De kleu- 75 (194), J. de Lange 79 (194), J. rencombinaties hiervan waren ove- Borst 78' (194), C. L. Modderman 75 rigens nogal gewaagd, maar komen (194), H. Kruider 80 (210), D. van misschien toch wel voor navolging in Sandijk 85 (210). De cijfers tussen aanmerking. Men combineerde hier haakjes zijn de volmacht stemmen o.a. fel rose met fel oranje en mos die apart vermeld zijn, omdat het groen eveneens met fel rose. De bestuur verweten was dat het niet rechte mouwloze jurkjes met him durfde stemmen zonder de volmacht- vage taillering deden ons deken aan "temmen. het hemdmodel van enige jaren gele- Het zittende bestuur is dus met een den. Ook hier is vaak met diverse HET COMBINEREN van kleuren vorig jaar voor het eerst hebben speelt bij het komende (mode-)sei- kennis gemaakt, zoen een zeer belangrijke rol.' Ook Deze geslaagde show, zal ongetwij- op de „Margrief'-modeshow - welke feld het enthousiasme - wat betreft eenverpletterende*" nederlaag^ voor gisteren in de Stadsgehoorzaal, te het zelf vervaardigen van kleding - Leiden werd gepresteerd is dit du* overweldigende nieuw gekozen. Ingevolge deze uitslag kleuren gewerkt, door middel van een taillestuk of ingezet vest in con- moet de trasterende kleur. Veel modellen zo- oud-penningmeester, de heer Van Es als nachthemdjes, dusters, pyama's, zijn bescheiden binnen 24 uur over- blouses, japonnen en zelfs een cos- dragen. Het bestuur stelde voor dat tuumpje hadden lange mouwen met de heer Van Es dit zou doen aan de een smalle of brede manchet, heer H. v. d. Horst, verificateur van en we nogal eens 'n iets de Ned. Gemeenten, een onpartijdig verlaagde taillelijn, al dan niet ge- persoon die de zaak zou controleren, accentueerd door een smal ceintuur- De heer Van Es weigerde dit en zei ^je Wat j^et sportieve gedeelte van deze show betreft toonden de man- DIID/TPI 111/1/ CTANn nequins leuke strandensembles, w.o. DlJnGrilllil.|IVrj (in IJ de brassière met shortje, een popu- .l„n™tt, d.v. P. W. Ha: Voorts een apart strandjurkje dat Petronella Jeannette, d.v. P. W. Ha- gendijk en M. Hofenk; Jeannette Ma- door een speciale sluiting in een Stte d v P W HagendSk en M. wiP en aangedaan kan worden nette, d.v. P. W. HagenayK en m. poncho ditmaal van groene H° n LI e Adrianus denim met een garnering van witte en D. Rooker Johannes Adrianus 0ok aan de bruidjes was Maria, z.v. J. g bijzondere aandacht besteed. Van de M. van Leeuwen; Bastiaan Johan, z.v. J. H. Appel en T. de Muinck. Overleden: K. V. C. van Geelen, vier korte toiletjes konden er twee ook als avondjurkje gedragen wor- n rir\r»v»PoT*" t M HpPTTKïkprk 76 den. Het lange bruidstoilet was ge- 7 jaar, dochter, J. HMskerk, Yb duchesse en gecom_ bineerd met een kanten sluier. jaar, echtgen. v. A. Pieterse; F. L. T. van Maren, 6 jaar, zoon; T. W. Bis schop, 87 jaar, weduwe van S. J. de Jong. Met drie mannequins vloog men naar Egypte om foto's te maken van Ook voor het komende seizoen was de nieuwe couture-modellen. Hier 'n er de lange huisjapon, waarmee we aardig model van een korte bad-cape. MGR. BEKKERS SPREEKT VOOR REFORMATORISCHE STUDENTENGROEP Mgr W. M. Bekkers, bisschop van Den Bosch, zal op drie maart de gast zijn van de reformatorische studenten in Rotterdam in de sociëteit Koinoonia. De bisschop zal de diës-rede houden ter gelegenheid van de 46ste stichtingsdag van de „Societas studiosorum reforma- torum rotero damensis". Zijn onderwerp is kortweg „christen zijn". ZATERDAG 22 FEBRUARI Par. O.L.Vr. Hemelvaart en St. Jo seph Feestavond voor de misdie naars, missaaldienst, koorknapen en jongenscongregatie in het St. Agnes- lyceum, Oude Vest. Aanvang 19 30 u. Louise de Coligny-HBS „Schrik - kelbal" in de aula. Aanvang 20 uur. Stadsgehoorzaal Jeugdconcert te geven door het Nat. Jeugdorkest met solistische medewerking van Joop Stokkermans, t.g.v Koninkrijks-her- denking. Aanvang 20 uur. ZONDAG 23 FEBRUARI Stille Omgang. Afhalen van bus- kaarten/reglementen Stille Omgang van 10 tot 1 uur Romanuszaal, Meis jesschool Lusthoflaan 2, Beukershof- Lorentzkade 15b en Antoniusschool Boshuizerlaan. Schouwburg Het Amsterdams Volkstoneel met „Rooie Sien", af- scheidsvoorstelling. Aanvang 20 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde, vertoning van een kleurenfilm over de Papoea houtsnijder Matjemosh. Aanvang 3 uur. MAANDAG 24 FEBRUARI LAFV Jan Versteeg met „Nieu we avonturen in kleur" in „De Doe len". Aanvang 20 uur. DINSDAG 25 FEBRUARI Stadsgehoorzaal Uitvoering van de „Johannes Passion" door Het Leids Kamerkoor. Aanvang 20 uur. R.K. Werkmeesters Jaarlijkse ledenvergadering in „De Kleine Burcht". Aanvang 20 uur. Door Eendracht Verbonden - Jaar vergadering in café Aniba, hoek Wit te Singel-Herenstraat. Aanvang 20 uur. NRKM Jaarvergadering in rest. Van der Heyden, Breestraat. Aan vang 20 uur. WOENSDAG 26 FEBRUARI K O Filmlezing „Dwars door de Himalaya", in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Aanvang 20 uur. MCI Eerste ledenvergadering in de bovenzaal van café-rest. „Zomer- zorg". Aanvang 20 uur. K O Film van de maand: „Nooit op zondag" in Camera-thea ter, Hogewoerd. Aanvangstijden 19 en 21.30 uur. Kynologenver. „Rijnland" Le zing door prof. dr. K. V. Antal, in Boerhaave-restaurant. Aanvang 20 uur. Leidse Ver. van Postzegelverzame laars Vergadering in gebouw Steenschuur. Aanvang 20 uur. Rozenkranskruistocht. 7 uur St. Petruskerk. DONDERDAG 27 FEBRUARI Stille Omgang. Afhalen van bus- kaarten/reglementen uitsluitend Ro manuszaal. Mare van 78 uur n.m. Stadsgehoorzaal Concert door het Residentie Orkest. Aanvang 20 uur. VIRO Lezing door S. Mutal over Latijns Amerika. Aanvang 20 uur in Juridisch Centrum. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door apotheek Herdingh Blanken. BIOSCOPEN De films in de week van 20-26 febr. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Camera: Boccacio, 18 j. Wo.: Nooit op zondag, 18 j. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: De zwaardvechter van Cas- tilië, 14 j. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: De zoon van Spartacus, 14 j. Dag.: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: „De grote stilte (Prol.) (str. volw.) Dag.: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Profiteur tegen wil en dank, 18 j. Dag.: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: De rebel van Napels, 14 j. Ma. t/m wo.: De eerbiedige lichtekooi, volw. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Notarissen werd t.e.v. Notaris J. C. van Eek, al hier, verkocht het herenhuis aan de Hof dij ck 58 te Oegstgeest, gemijnd op f 86.000,- door L. Zitman q.q. LEIDERDORP Op dinsdag 11 februari j.l. vond de oprichtingsvergadering plaats van een in Leiderdorp gevestigde vereniging van postzegelverzamelaars, genaamd Philatelistenvereniging „De Rijnstreek'N Het bestuur bestaat uit de volgende leden, tw.: J. P. A. v. d. Hout, voor zitter; K. A. Boekee, Hoogmadeseweg 52, tel. 25663, secretaris J. Bevelander, penningmeester en mej. V. Groenendijk, 2e secretaresse. De vergaderingen, resp. ruil-contact- avonden zullen worden gehouden elke tweede dinsdag van de maand en wel in zaal 3 van het Dorpshuis te Leider dorp. Na verkrijging van de nodige zaalruimte zal bovendien een jongeren- club voor jongens en meisjes vanaf 10 tot max. 17 jaar warden opgericht. VOORSCHOTEN VROUWEN EN POLITIEK „De tijd van gilletjes slaken en zachtjes flauw vallen in de armen van het sterke geslacht is voorbij. Pas siviteit is niet meer denkbaar. De vrouw is zelfstandig en dient ook een eigen mening te vormen om trent de politiek," aldus sprak me vrouw H. M. J. Beijaart-Drost uit Utrecht voor de leden van het Kath. Vrouwengilde te Voorschoten. Deze eerste bijeenkomst van een serie over „Vrouwen en Politiek" was bedoeld als een inleiding over die politieke zaken, welke vrouwen het meest aan spreken. Inleidster wees erop, dat sinds het vrouwenkiesrecht bestaat, de vrouw zich niet afzijdig moet hou den van politiek. Zij heeft niet al leen dezelfde rechten als de man, maar ook dezelfde plichten. De ka tholieke vrouw is na het verlenen van het kiesrecht voor de vrouw in 1920 niet bijzonder actief geweest op po litiek terrein. Np de oorlog kwam er een merkbare opleving. Het ver zet in de oorlog heeft hierin invloed gehad. De vraag of de vrouw zich interesseert voor politiek kan met nadruk bevestigd worden. Immers, een vrouw kan evengoed steekhou dend argumenteren als de man en heeft dan daarbij nog een hulpmid del, haar vrouwelijke intuïtie, aldus mevrouw Beij aart-Drost. De avond was goed bezocht en na de pauze ontstond er een levendige discussie. SELF-MADE-AVOND Een „onder onsje" in nieuw Neder lands „self made", zo betitelde bur gemeester L. de Kool de avond in het Cultureel Centrum, waar door en voor Voorschotenaren een cultureel programma werd verzorgd uitgaan de van de Culturele Commissie van de Hervormde Jeugdraad. Het kinderkoor praktisch de 5e klas van de ds. Fortgensschool - zong o.l.v. de heer H. J. Walvaart een vijf tal liederen. Hierna volgde het op treden van de heer G. Reijns, alt hoboïst van het Residentieorkest. Hij speelde muziek van J. P. Poeillet, Saint-Saens en Ravel met pianobege leiding van zijn echtgenote, mevr. Reijns-Zeevenhoven. Het was mooi en welluidend. De aanwezigen be loonden dit optreden met een har telijk en waarderend applaus. O.l.v. de heer Louis van Wijngaarden zong daarna de herv. zangvereniging „Zang zij onze leus" a capella een drietal Latijnse gezangen betreffen de het lijden van Christus. Liederen van Palestrina en Mich. Haydn. Hierna hield ds. E. Saraber een vraaggesprek omtrent compositie en tot standkoming van een schilderij met de Voorschotense kunstschilder Willem Schrofer, terwijl op het po dium een groot schilderij van hem, voorstellende een portret van Paul Citroen, stond opgesteld. Na de pauze vertoonde ds. W. G. Meijering een groot aantal van zijn dia's welke toch wel „de oprechte amateur" lieten zien. Verrassend fraaie dia's uit Voorschoten, Neder land, buitenland en de natuur. Ds Meijering vertoonde zijn dia's met humoristische uitleg. De avond werd besloten met een uitvoering van het vierluik voor ge mengd koor, koper en slagwerk „Mu- sica, een const uit gratie" van Jos de Klerk. De uitvoerenden waren het zangkoor „Zang zij onze leus" en een ensemble van Muziekvereni ging Benvenuto 0.1.v. Louis van Wijn gaarden. Deze self made-avond stond op een bijzonder goed cultureel peil en verdiende een groter gehoor. JAARVERGADERING LTB. In het Bondsgebouw kwam de LTB afdeling Voorschoten bijeen vobr de jaarvergadering. 25 pet. van de le den waren op de veragdering aanwe zig. Voorzitter G. v. d. Hulst hield in zijn openingsspeech een nabe schouwing over de verschillende be drijfstakken. Ook besprak hij de be drijfsvoorlichting, die op zich zelf genomen prachtig is, maar men moet toch ook zelfstandig kunnen rekenen en bekijken wat voor het eigen be drijf van nut kan zijn. De heer C. Moerkerk las de notulen voor en deed een uitgebreid jaarverslag van de afdeling. Beiden werden goedge keurd. Uit het verslag van de pen ningmeester bleek, dat de afdeling een batig saldo heeft van ƒ318.01. De heer A. van Winden bracht ver slag uit namens de kascommissie. De zaken waren prima in orde. Tot le den van de kascommissie werden benoemd de heren P. Th. Zonneveld en A. van Winden Jr. In het bestuur werd herkozen de heer C. Moerkerk. be voorzitter, de heer G. v. d. Hulgt, feliciteerde de heer Moerkerk met zijn herbenoeming en spr. hoop te, dat hij nog vele jaren actief be zig zal zijn in de L.T.B. De heer Moerkerk bracht op zijn beurt dank aan de vergadering voor de herver kiezing en als penningmeester liet hij tevens weten, dat de nota's voor 1964 al klaar liggen. Spreker deed een dringend beroep op de leden hun medewerking te verlenen voor een snelle afwerking. Bovendien is dit ook in het belang van de leden zelf in verband met de aftrek voor het Landbouwschap. Laat een ieder zorgen, dat voor 1 mei 1964 alles is afgewerkt. De voorzitter maakte de leden er nogmaals op attent, dat een eventuele uitbreiding van het bedrijf opgegeven dient te worden aan het secretariaat van de L.T.B. in Haarlem. De bijdra ge voor de kring van veehouders werd eveneens besproken. De vergadering ging ermede ak koord, dat de bijdrage per lad wordt verhoogd tot 1.00. Het jaarfeest van de LTB zal worden gevierd op zondag 8 maart a.s. tezamen met de LTM en LTJ, welke laatsten dan ook hun 10-jarig bestaan vieren. Voor de rondvraag bestond veel belangstel ling. Voorzitter v. d. Hulst kreeg veel vragen te beantwoorden. Aangesne den werd o.a. de Gezondheidsdienst, de kinderbijslag voor zelfstandigen, de melkcontrole en het waarborg fonds. LETMUTDEN „JONG EXCELSIOR" BRACHT KINDEROPERETTE Jeugd- en Kinderkoor „Jong Ex celsior" voerden gisteravond o.l.v. de heer J. Th. Westerdaal in de zaal van de heer C. v. d. Poel (voorheen dames Sneeboer) een kinderoperet te „De Sneeuwkoningin" in zes be drijven op, die bewerkt was naar een sprookje van Andersen. De voorzitter, de heer L. v. d. Maa- rel, verwelkomde de vele aanwezigen en sprak er zijn vreugde over uit dat burgemeester B. Kammenga met zijn echtgen. belangstelling toonden voor de zangvereniging. Ook mevr. Brink horst en mevr. Gijsbers werden bij zonder verwelkomd. Het programma werd vlot afgewerkt. Het. grote koor van „Excelsior" zong onder leiding van irigent „Aan de schone blauwe Donau" van Johan Strauss, wat goed werd uitgevoerd, maar beter ge schikt is voor grotere koren. Daarna kwam het Jeugd- en Kinderkoor voor het voetlicht. De hoofdrollen in deze kinderoperette werden ver vuld door Anja v. d. Haven, Dikky Rademaker en Kokkie Rademaker. Met hun leuke costuumpjes en aar dige spel oogstten alle medewerk sters een groot sukses. Dat bleek uit het applaus aan het slot van de avond. Tafeltennis Play Fair Dames 2 speelden thuis tegen RTC 2 uit Rijn- saterwoude en wonnen met 10-0. A. Broers, R. Heuzen en C. v. Nispen behaalden de punten. Heren 2 speel den thuis tegen VVSB en verloren met 10-0. Heren 1 speelden thuis te gen DDC uit Den Haag en verloren met 6-4. H. Heuzen was zeer goed in vorm, en won drie partijen. M. de Rijk kwam tot eenmaal winst, ter wijl L. van Duren de volle eer aan de {egenstander moest laten. ROELOFARENDSVEEN STILLE OMGANG HIELD VOORBEREID INGSA VOND VOOR BEDEVAART Door de plaatselijke Stille Omgang werd een voorbereidingsavond georga niseerd voor de op 1 maart te houden bedevaart naar Amsterdam. Deze avond werd te 8 uur ingeleid met een avond mis m de parochiekerk St Petrus Ban den, welke werd opgedragen door de weleerw. heer E. Guljé, secretaris van de bisschop van Rotterdam. Aangezien geen organist was opgekomen werd het een stille H. Mis met predikatie. Als tekst koos spr. de intentie van de Stille Omgang: „Dat wij ons door boete en biecht beter voorbereiden op de ge meenschap met de Heer in de H. Mis en de Communie". Spr. nam hierbij het evangelie van de farizeër en de tollenaar tot voor beeld. Na de H. Mis kwam men bijeen in de Pancratiuszaal voor de huishoude lijke vergadering, waar de aanwezigen koffie en een rokertje werd aangebo den. Voorz. H. J. v. d. Meer sprak een welkomstwoord, inzonder ook tot de besturen van de zustergezelschappen uit Oud-Ade, Rijpwetering.' Oude We tering en deelde mede dat deken Th. van Niekerk wegens ziekte verhinderd was. Vervolgens gaf spr. een verslag van het verloop van de voorbereidin gen, met een korte uiteenzetting van de rede van pastoor Brans op de gehouden besturen-vergadering in Amsterdam. Voorts gaf hij een overzicht van 't deel nemersaantal van de afdelingen in Al kemade tezamen, in enkele voorgaande jaren. In 1949 755 deelnemers, in 1953 650 en in 1963 slechts 328 deelnemers. Na herdenking van de overleden leden volgde het financieel verslag van pen ningmeester A. H. van Velzen. Namens de kascommissie verklaarde P. Aker boom zich akkoord. Tot nieuw lid in deze commisie werd benoemd de heer Hub. Hoogenboom. Bij de bestuursver kiezing werd secretaris L. Krijger her kozen. Prijs der deelnemerskaarten drie gulden en voor militairen 1.&0. Kaart verkoop zondag 23 febr. na de Hoog mis van 12 tot 13 uur aan de zaal en voorts aan huis bij de bestuursleden. Voor parochie Maria Presentatie bij J. W. van Harteveld en Ant. Zoetendaal. De schaalcollecte in Amsterdam is be stemd voor het altaar van de nieuwe kerk te Oude "Wetering. Namens deze afdeling sprak de heer A. van Beek hiervoor een dankwoord. In de rond vraag bepleitte de heer P. Akerboom mogelijkheden te onderzoeken om deze vergadering aantrekkelijker en leven diger te maken om meer leden hier naar toe te krijgen.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3