Medische diensten Burgemeester van Alphen installeerde advies-commissie voor Zwammerdam ZATERDAG 22 FEBRUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 LEIDEN EN OMGEVING GOEDE WIL TOT SAMENWERKING Men weet het: een deel van Zwam merdam is overgegaan naar Alphen aan den Rijn, het deel van Zwam merdam, dat het hart van de ge meente heet. Daar is net van alles wat een gemeente van node heeft om te draaien; het gedeelte waar in het klein de beeltenis van een toekom stige stad heel vaag met haar con touren is te zien. Maar deze toekomst is de Dammenaren niet beschoren geweest. Het gordijn viel achter het verleden en voor de toekomst, een toekomst die men nu samen met Al phen aan den Rijn zal gaan opbou wen, zal gaan beleven, zal gaan waarderen. Die instelling, die bereidheid tot samen gaan, samen doen, samen wer ken en samen leven, is ontwijfelbaar zeker levend onder de bevolking van Zwammerdam. Die sfeer was vrij dagavond duidelijk waarneembaar in het moderne, gezellige en knusse raadzaaltje dat nog niet op de val reep door het oude gemeentebestuur van Zwammerdam zelf is vernieuwd. Daar waren bijeen burgemeester Z. Bruins Slot van Alphen a. d. Rijn en nu ook van Zwammerdam, 'dat ook Alphen aan den Rijn is, de wet houders, de gemeentesecretaris en 't college van het voormalige gemeen tebestuur van Zwammerdam, enkele belangstellenden én hét middelpunt van deze officiële bijeenkomst: de adviescommissie Zwammerdam-Al- phen, waarin zitting hebben de he ren H. J. v. d. Berg, B. C. de Jong, A. M. van Muiswnikel, G. A. van Wieringen en F. P. Zwetsloot, een groep mensen, die gezien kan wor den als een zuivere politieke en reli gieuze afspiegeling van de Zwam- merdamse bevolking. Deze commis sie werd na overleg door het Alphens gemeentebestuur met het voormalig Zwammerdams gemeentebestuur en na ter zake en te bestemder plaatse op velerlei punten ingewonnen ad vies, in de openbare gemeenteraads vergadering van Alphen a. d. Rijn op 31 januari j.l. benoemd. Mandaat Precies drie weken later, gister avond dus, verleende burgemeester Bruins Slot tijdens deze bijeenkomst „in nieuwe stijl" deze commissie vrij ALPHEN AAN DEN RIJN Afscheid van de B.B. Donder dag 12 maart a.s. zal in de BB-bin- dingsavond afscheid worden genomen van de heer A. Ros, die in verband met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd de BB gaat ver laten. De heer Ros is van de oprich ting van de BB tot 1961 Kringhoofd BB geweest van de voormalige Kring Zuid-Holland 3, met als standplaats Alphen a. d. Rijn. Vanaf juli 1961, na de reorganisa tie van de BB, vervulde hij-de func tie van Districtshoofd B.B. De bijeen komst wordt gehouden in het wijk en jeugdgebouw „Nabij", Van Len- nepstraat te Alphen a. d. Rijn, aan vang 8 uur n.m. Geboren: Sijtje Cornelia, dr van G. A. van Wijngaarden en C. Staring; Reinier, zn van R. Geerlof en H. H. Mooij; Ed win Cornelis, zn van M. Schaap en G. Drescher; Monique Henriëtte, dr van L. S. J. van Zandwijk en M. C. Th. van Gils; Marion Heieen, dr van H. Dijs en M. C. Wassenaar; Gijsbertus Hendrikus Maria, zn van H. J. Oostdam en G. A. Vergeer; Edwin Cornelis Franciscus, zn van C. A. Twaalfhoven en J. M. Voorn; Cornelia Margaretha, dr van J. Th. Boot en M. M. van Leeuwen; Jacque line Liesbeth Henriëtte Leontine, dr van H. W. M .van Kempen en A. K. de Bruijn; Jacob Bernhard, zn van T. Grif fioen en A. M. Domburg; Lisette Hei mine, dr van L. Deurloo en W. H. Bus- ser; Arend, zn van J. Bunt en C. Hout man; Klaas André, zn van G. Vonk en J. Verkerk; Antonia Jacoba Maria, dr van A. P. Maurits en A. C. Borst; Ro nald, zn van J. D. Schellingerhout en A. D. Stol. Getrouwd: J. van Rijswijk en T. Stoo- ker- H. Lekx en G. van Dijk; G. C. Bok en J. P. Verwoerdt; A. J. Bergens en H. M. Lips; T. J. Waterkamp en A. Laros. Overleden: Gijsbertus C. van Wijk, 52 jr; Cornelia v. d. Hagen, w. v. M. van Elk. 75 jr; Arie Bergshoeff, 51 jr; Paulus M. Gaalswijk, 72 jr. Ondertrouwd: Jan P. Houtman, 17 jaar, ijzervlechter en Edith Oppatje, 21 jaar, bankemployé; Leendert Krijgsman, 28 jaar, machine bmk- werker en Maria A. Rijken, 25 jaar, atelier leidster; Corvinus R. van der Zwan, 23 jaar, militair en Anna M. P. Breeveld, 20 jaar, gezinshulp; The- odorus G. Sassen, 21 jaar, Fabrieks arbeider en Petronella J. de Bot, 23 jaar, zonder beroep. mandaat regelend, ordenend op de weg van haar taak op te treden in alle zaken de Dammenaren van wel eer betreffend en in zaken die het belang van hen en van Alphen ra ken. De bedoelde commissie heeft een tijdelijk karakter. Zij zal voorlopig optreden als intermediair tussen be volking van oud-Zwammerdam en haar nieuwe burgerlijke overheid, voor hun nieuw gemeentebestuur. Alphens gemeentebestuur heeft als secundant van de adviescommissie benoemd de heer G. J. Verschuur in de functie van secretaris, om de he ren, vrijwel allemaal nieuwelingen in het gemeentelijk vlak, van raad en advies te dienen en met de daad bij te staan. „Hulp -secretaris" De heer Verschuur, een verdien stelijk ambtenaar ter secretarie van Alphen aan den Rijn, had kennelijk al heel veel plezier in zijn nieuwe taak. Het ligt in de bedoeling, dat hij meestentijds ook de ingestelde hulp- secretarie in de kom van voormalig Zwammerdam zal bezetten. De hulp- secretarie zal dienen voor de totale huidige gemeenschap Zwammerdam, dus inclusief de tegenwoordige Lin- denhovestraat en Vinkebuurt, die al van ouds deel van Alphen a. d. Rijn hebben uitgemaakt. Het was in het college een punt van overweging, aldus vertelde burge meester Bruins Slot of het een wijk raad zal zijn in oud-Zwammerdam, dan wel een hulpsecretarie. Van het eerste verwachtte het college niet veel goeds; het zou naar spr. mening een absolute scheiding op den duur hebben bevorderd, een gevaarlijke weerstand opgewekt en eigen belan gen zouden dan een moeilijk over- winbare rol hebben gespeeld. De burgemeester wees op het be lang dat Zwammerdam zich van stonde af aan tracht aan te sluiten bij Alphen, een inzichf waarvan de nieuwe Alphense burgers bij het zil veren ambtsjubileum van Alphens en ook oud-Zwammerdams burge meester nu, ondubbelzinnig blijk hebben gegeven. Nuttig en nodig zal het zijn, dat de bewoners van Al phens nieuwe oostelijke gemeente- deel straks, als in 1966 de nieuwe gemeenteraadsverkiezingen een uit spraak doen, politiek ook een ge meenschappelijk spel zal kunnen spelen. De burgemeester gaf er blijk van wars te zijn van elke vorm van „apartheidspolitiek". De eigen men sen uit de eigen oud-Zwammerdam- se gemeenschap zullen dan het beste in de politieke arena vóór kunnen gaan. Een moment speelde in de gemeen teraad van Alphen de overweging, aldus de burgemeester, om de advies commissie een reglement van orde mee te geven. Die gedachte vond gelukkig weinig bijval, want ook het college stond daar niet achter. „U moet zelf kunnen werken in vrijheid, naar eigen inzicht en naar wens van uw mensen en uw ons aller gemeen telijke overheid. U moet zelf inhoud, kleur en glans verlenen aan uw ver antwoordelijke taak", aldus belijnde spr. in een wijde boog het .aanstaand doen en laten van de adviescommis sie van welke taakvervulling de bur gemeester vertrouwde dat die in sa menwerking zó vlot ert goed zal ver lopen, dat er zich geen problemen zullen voordoen die hoofdbreken zullen kosten. Dat het gemeentebestuur de ad viescommissie met volledig vertrou wen een volkomen vrijheid van han delen verleent, onderstreepte de bur gemeester met de zeer op prijs ge stelde geste: kiest u zelf uw voor zitter; het college wil daarop geen invloed oefenen. WERK AAN DE WINKEL Onmiddellijk nadat de burgemees ter de commissie voor geïnstalleerd had verklaard, gaf hij blijk van zijn aangeboren voortvarendheid, en vrij moedige delegatie van werkzaamhe den, toen hij een aantal stukken be sprak en daarna de heer Verschuur ter hand stelde met betrekking tot o.a. de woningbouw in het gemeente- deel Zwammerdam. Het betrof wo- ningwetbouw voor die gemeenschap. Er is dus al werk aan de winkel, zei de burgemeester. GEEN GEMEENTERAADJE SPELEN De heer A. M. van Muiswinkel, eens vier jaren lid van de Alphense gemeenteraad, die voorlopig als voor zitter van de adviescommissie zal optreden, dankte het college, mede namens de oud-Dammenaren voor de wijze waarop het hun wensen te gemoet is getreden. Dankbaar ook was spr. voor de bereidheid van het voltallige college om nu naar het voormalige Zwammerdam te komen en voor het feit, dat het bjj het schei den van de gemeentenaren van hun oude gemeente in de avond en nacht van 31 januari j.l. onder de Damme naren schaarde en zich één met hën heeft gevoeld. Spr. gaf de verzeke ring dat het met die geste vooral het hart van zijn gemeenschap heeft veroverd. De heer Van Muiswinkel gaf de verzekering, dat de commis sie haar best zal doen om in de geest van onderdaninghqid na te laten ei gen gemeenteraadje te spelen. Wij hebben gestreden om niet bij Alphen te komen, en bij geen enkele andere gemeente. Wij wilden onze zelfstan digheid behouden. Het was dus geen onvriendelijkheid jegens u allen, noch een vorm van vertrouwen, dat onze belangen bij u niet de nodige behartiging zullen vinden. Wij streden een eerlijke strijd. Nu het gezag gesproken heeft, leggen wij de strijdbijl neer en begraven dat wapen heel diep. Wij zijn nu de uwen. Spr. herinnerde aan zijn kortston dig raadslidmaatschap en verklaarde veel respect te hebben voor de geest, de tact en het wijs beleid waarmede de zaken in Alphen worden bespro ken en beslist en in een menselijke sfeer die eèn succesvol werken tot vruchtbare basis dient. De heer Van Muiswinkel zei vol goede moed de tijd tegemoet te zien, dat ook oude Dammenaren in Alphens gemeente raad zullen zetelen en zegde nu al bij voorbaat hunnerzijds een zeer goede samenwerking toe. Na een korte, gezellig samenzijn maakte het college zijn opwachting voor de nieuwe inwoners om kennis met ze te maken. Van deze gelegen heid werd een goed gebruik gemaakt. Tijdens deze vriendelijke onge dwongen bijeenkomst vernamen wij nog, dat het voornemen bij burge meester Bruins Slot leeft om van nu af op gezette tijden spreekuren voor de oud-Zwammerdammers in hun eigen gemeenschapshuis, de secreta rie te houden. BOSKOOP VREEMDELINGEN KOMEN IN BOSKOOP WERKEN Het komt de laatste tijd steeds vaker voor dat vreemdelingen in Boskoop komen werken. Het betreft hier hoofdzakelijk jongelui, boom kweker van beroep, die in Boskoop de praktijk en de werkmethoden ko men leren. Door middel van de za kenrelaties van de handelaren wor den ze op de verschillende kweke rijen te werk gesteld als stagiaire, Gemiddeld bedraagt hun aantal 50 per jaar. In het jaar 1963 kwamen er 46 vreemdelingen in Boskoop werken, behorende tot 18 verschil lende nationaliteiten. Het merendeel Engelsen, nJ. 13, voorts waren er 11 Duitsers, 5 Fransen, en voorts uit Oostenrijk, Indonesië, Amerika, Zwitserland, Zweden, Denemarken, Finland, Hongarije, Israël, India, Bel gië, Canada, Tsjecho Slowakije, Ja pan en Ierland. Herinenting van schoolkinderen tegen poliomyelitis In de provin cie Zuid-Holland wordt een aanvang gemaakt met de her-inenting van schoolkinderen van de klassen 1, 3 en 6 en de kleuters geboren in het jaar 1959. Het ligt in de bedoeling dat deze kinderen een oproep krij gen voor één injectie tegen D.T.P. (difterie-tetanus-polio). In de ge meente Boskoop zullen deze inentin gen -plaats vinden in de maanden april en mei a.s. Gymnastiekuitvoering „Hou Vast" Voor de winteruitvoering van de gymnastiekvereniging Hou Vast in Florida bestond een goede belang stelling. De voorzitter, de heer W. Tol, sprak hierover zijn vreugde uit en ook dat de vereniging de Konink lijke Goedkeuring heeft ontvangen. Voorts was hij zeer verheugd over de gemeentelijke subsidieregeling voor de jeugd. Hij hoopte dat Hou Vast hier ook zijn deel van zou ont vangen, hetgeen met het oog op de ontplooiing van de vereniging zeer welkom zal zijn. Onder leiding van de heer en mevr. Van Welzenis werd vervolgens op vlotte wijze het pro gramma afgewerkt. Hierbij vielen vooral de jeugdnummers op, de knotsoefeningen en de vrije oefenin gen. Al met al kan het bestuur weer op een zeer goed geslaagde uitvoe ring terugzien. De uitvoering werd o.m. bijgewoond door burgemeester Verkerk en echtgenote, wethouder Houdijk, de turnkring Gouda en om streken en de ere-leden de Groot en Kruiswijk. Geboren: Monica Gerarda Maria dr van P. L. J. van Lint en Th. A. Rozestraten; Sylvia Maria dr van H. J. A. Vermeulen en A. C. M. Nieu- westeeg; Peter Marcel zn van J. G. Struijs en J. Hoogendoorn; Barbara dr van C. Kastelein en G. Houwe- De Zwammerdamse adveiscommis- sie, zoals burgemeester Bruins Slot deze gisteravond in de gezellige raad zaal van deze voormalige gemeente installeerde. V.l.n.r.: de heren B. de Jong,> C. A. v. Wieringen, C. J. Ver schuur, secretaris, A. M. v. Muiswin kel, H. J. v. d. Berg en F. Zwetsloot. ling; Anna Olga Else dr van P. van Buren en A. A. M. Schlingmann. Ondertrouwd: Jan Sibma en Pe tronella Vuijk; Pieter Bos en Marga retha Sarina Besselink; Johannes den Hertog en Maria Cornelia Tijs terman; Gijsberth Lamoree en Bas- tiana Maria Schouten. Getrouwd: Jan Dirk van Lomwei en Antonia Burger. BODEGRAVEN Semper Avanti De Harmonie Semper Avanti gaf in het parochie huis haar jaarlijkse uitvoering. Voor zitter Schotsman gewaagde in zijn openingswoord van een moeilijk jaar. Negen leden vertrokken; de nieuwtoegetredenen zijn nog niet in gespeeld. Met 24 man heeft S.A. on der leiding van de heer Scheffer toch een behoorlijke uitvoering ge geven. Oud-voorzitter, de heer Mar tens sprak een dankwoord tot de di rigent en overhandigde hem een boekenbon. Het toneelgezelschap Dubbel A uit Woerden gaf hierna een opvoering van „Boemerang". Regisseur H. de Klerk had met zijn spelers bij de vele aanwezigen succes. De voorzitter herdacht nog het overlijden van de heer P. Weissenbach, die niet alleen mede-oprichter was, maar ook ja renlang bestuurslid. Ook werden en kele woorden gewijd aan de nage dachtenis van het gestorven erelid, de heer L. Verduin. Geboren: Gijsbertus M. zn van J. Vergeer-Veelenturf; Gerritje dr van W. Baelde-Olieman; Andries zn van H. van Rijn-Verkerk; Johannes zn van C. Kwakkenbos-Verhoef; Leo nora dr van W. van Os-Zaal; Marco zn van -D. Zonneveld-van Duuren; Cent M. zn van C. Laban-Spijker. Ondertrouwd: G. van' Breukelen en C. Groenendijk. Gehuwd: J. Poot en G. Klein. NIEUWKOOP STILLE OMGANG De afd. Nieuwkoop van de Stille Om gang hield haar jaarvergadering in het parochiehuis. Voorzitter C. v. Houten vond de opkomst maar matig, ofschoon toch nog ongeveer 25 leden de koude ge trotseerd hadden. Uit het jaarverslag van secretaris P. Zimmerman bleek, dat de animo voor de Stille Omgang achter uitgaande is. Vorig jaar gingen uit Noorden 60 deelnemers mee, uit Nieuw koop 52 en uit Zevenhoven 37. Er waren jaren dat Nieuwkoop alleen al meer dan 100 deelnemers leverde. De voor zitter hoopte dat het dit jaar weer be ter mag gaan. Penningmeester A. Kwakkenbos had een saldo van ƒ339.15. De kascommissie heeft zijn bescheiden gecontroleerd en in orde bevonden. Voor het volgend jaar zijn hiervoor aangewezen M. de Jong en W. v. d. Loo. Medegedeeld werd dat de omgang voor de samenwerkende afdelingen zal worden gehouden op zondag 1 maart Zaterdagavond is er om 11.30 in de kerk een kort lof, onmiddellijk waarna de bussen vertrekken. Om 1 uur begint vanaf het Spui de Omgang. Om 2.15 is de H. Mis weer bij de zusters aan de Leiden Gedurende het komende weekend nemen waar (wijzigingen voorbehouden) de artsen Meel, Thor- beckestraat 5, teL 22522; Frijling, Jo- han de Wittstnaat 49, tel. 51873; Wy- dicks, Witte Singel 17, tel. 30177; Jan sen, Rij nsburgerweg 27B, tel. 53024; Roodenbung Vermaat, Boshuizerlaan 8, tel. 26055. Voor weekenddiensten tandartsen zie de raamborden. Apo theek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502. Alkemade en Leimuiden Dkt. Van der eWrf, Koppoellaan 1, Rijp- wetering, tel. 01712202; dkt. Van Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wete ring, tel. 01713—217. Alphen aan den Rijn Dkt. A. J. Zwartedijk, Stationstraat 5, tel. 2472; apotheek Somberg, Wühellminaliaan 67, tel. 3500. Alphen aan den Rijn Wijkver pleging zuster Burger, Kerkstraat 7, tel. 2506. Bodegraven Dkt. D. Ragay, Noordstraat 48, teL 2030 en zr. P. Conradi, Pr. Bernhardstraat, teL 2086. Boskoop Dkt. Pompe, tel. 2038. Wijkverpleging zuster Van Dam, tel. 2141. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. Le Cocq d'Ar- mandville, Sixlaan 7, tel. 5613. Tand arts Bollenstreek A. de Wilde, Wee- resteinstraat 27, Hillegom, tel. 5992. Apotheek voor Hillegom en Lisse: Lissese Apotheek, Vierkant, Lisse. Katwijk aan den Rijn Dkt. C. J. Hagen, tel. 3222. Apotheek Prince- straat 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee Dkt. J. C. J. Lodder, tel. 4600. Apotheek zie Kat wijk aan den Rijn. Langeraar en Nieuwveen Dkt. A. M. van Dongen, Nieuwveen, telef. 01723-101. Wijkverpleging zuster Eijs tel. 01725777, Nieuwveen. Koudekerk aan den Rijn Wijk- Zondag 23 feb. zijn na de H.H. Missen weer kaarten verkrijgbaar a ƒ2.50 bij C. van Houten. In tegenstelling met andere jaren zorgt de afd. Zevenhoven voor de bussen. De aftredende bestuursleden C. van Houten, Nic. Pouw en Adr. Balvert werden met bijna algemene stemmen herkozen, de eerste voor de zoveelste maal weer als voorzitter. Hierna werd de vergadering gesloten en gaf de voor zitter het woord aan pater Knaap uit Noorden, missionaris van Mill Hill, met vakantie terug uit Oeganda, waarover hij voor een aandachtig gehoor een in teressante causerie hield. Daarna ver toonde de pater nog mooie dia's uit zijn missiegebied, welke zeer gewaardeerd werden. RI.IPWETERTNG IJsclub Dat het onlangs geheel vernieuwde en verjongde bestuur van de Rijpw. IJsclub niets aan ac tiviteit heeft ingeboet, bewees wel de zeer geslaagde en gezellige kaart avond, welke het donderdagavond voor de dames- en herenleden in café „De Vergulde Vos" organiseer de. Geen ijs, dan maar een avond van leuke ontspanning in de vorm van kruis- en klaverjassen en sjoe len, zo dacht het bestuur. Een goede gedachte overigens, want het kaart spel is bij de Rijpweteringers zeer geliefd, zodat ruim 70 deelnemers zich rondom de tafeltjes zetten ten einde met het prijsjassen een kans op de talrijke smakelijke prijzen te wagen. Na een geamuseerde en le vendige strijd kwamen tenslotte de volgende gelukkige prijswinnaars uit de bus: Kruisjassen: 1. J. M. Hogenboom 3750 pnt; 2. mevr. v. Zeil-Borst 3648; 3. H. Zandvliet 3621; 4. G. Daleman 3614; 5. mej. Fr. Weenink 3594; 6. H. Straathof Az. 3557; 7. P. Boere 3556. Klaverjassen: 1. A. Bisschop 5637 pnt; 2. J. Straathof Jz. 5567; 3. J. Ne- derstigt 5379; 4. W. Bakker 5301; 5. mej. R. v. Zeil 5282; 6. mej. T. Heemskerk 5237; 7. P. v. Emmerik 5163; 8. Th. Nederstigt 5110; 9. J. Wolvers 5108; 10. B. Hogenboom 4989. Voor het sjoelen waren slechts drie deelnemers, waarvan mevrouw G. Nederstigt-v. d. Tang het hoogst aantal punten behaalde en daarmee de eerste en enige prijs in de wacht sleepte. verpleging zuster Van der Leer, B. G. Cortslaan 34, Leiderdorp, telef. 0171023109. Oók voor Zoeterwoude en Hazerswoude, beide Rijndijk. Bij ongevallen aan de Rijndijk tel. 01714 —278. Leiderdorp Dkt. De Bruyne, Hoofdstraat 8, Leiderdorp, tel. 22208. Apotheek R. van Breest Smallenburg is gesloten. Dienst waargenomen door Apotheek Herdingh Blanken, te Leiden. Wijkverpleging zie Kou dekerk aan den'Rijn. Leidschendam Dkt. Uhl, tel. 3039 Wit-Gele Kruis: Burg. Velthuysen- laan 231, tel. 6059. Ambulance telef. 3923. Lisse Dkt. A. J. Duymaer van Twist, Heereweg 295, tel. 3453. Apo theek zie Hillegom. Tandarts Bol lenstreek zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden Dkt. B. P. Visser, Simon van Capelweg 16, tel. 01724—203. Noordwijk Dkt. H. Kruyt, telef. 2030. Wit-Gele Kruis zuster Van Stigt, tel. 3388. Apotheek alleen De Duinrand. Noordwijkerhout en De Zilk Dkt. K. A. van Fraèg, Heereweg 17, tel. 025332385. Noordwijkerhout. Tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Wijkverpleging Wit-Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 02533—2468. Oegstgeest Dkt. E. W. F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 52130. Dkt. A. B. J. van der VlietDe Vries Nachtegaallaan 13, Leiden, tel. 51321. Wit-Gele Kruis zaterdag: zuster War- menhoven, tel. 51188, b.g.g. 52426; zondag: zuster Van der Kleij, telef. 52426, b.g.g. 33773. Rijnsburg zie Katwijk aan den Rijn. Sassenheim Dkt. J. M. van Nes, Hoofdstraat 155, tel. 7119; zr. L. Ko nijn, Kerkdam 3, Warmond, tel. "01711 -250; tandarts A. J. H. de Wilde, Weeresteinstraat, Hillegom. Voorschoten Dkt. A. M. Kosten- se, Voorstraat 23, tel. 2493. Wassenaar Dkt. R. S. ten Cate, Burchtlaan 9. tel. 3027; dkt. J. II. Jaarsma, Wittenburgerweg 106, tel. 9076. Wassenaarse Apoth., Schouw- weg 32, tel. 2402, heeft avond-, nacht en zohdagsdienst tot volgende week zaterdag. v Woubrugge zie Langeraar. Zwammerdam Dkt. K. Gill, Zwammerdam, tel. 017262527. ZOETERMEER Stille Omgang Woensdag 19 fe bruari vergaderde het genootschap van de Stille Omgang in Café Bader. De voorzitter opende de verg. met gebed en heette de niet talrijke aan wezigen van harte welkom. Na voor lezing van uitgebreide notulen van de secr. volgde het verslag van de penn.. Het batig saldo was f 58. De voorz. was dit jaar aftredend en werd met algemene stemmen herko zen. De voorz. deelde mede dat de deelnemerskaarten i.v.m. de stijgen de onkosten dit jaar f 4.per per soon zullen moeten kosten. Na dat de rondvraag was gehouden sloot de voorz. de vergadering met gebed. R1JNS4TERWOUDE Veilig Verkeer De Vereniging voor Veilig Verkeer Leimuiden e.o., organiseerde voor de leden, in sa menwerking met het Verbond voor Veilig Verkeer te Hilversum, gister avond in het Nutsgebouw, een film avond. In zijn openingswoord zei burgemeester B. Kammenga, het te betreuren, dat de belangstelling voor deze veilig-verkeers-avond slechts gering was. Deze verkeersavonden worden georganiseerd voor alle in woners. Het ledental van deze ver eniging is thans de zeshonderd al ge passeerd, hetgeen zeer zeker als 'n succes beschouwd mag worden. Zeer interessante en leerzame verkeers- films werden vertoond. SCHEEPSBERICHTEN Alnati 22 te Rio de Janeiro verw.; Schiekerk 21 te Antwerpen; Izalco 21 v. Guayaquil n. Aruba; Kenne- merland pass. 21 Bruensbuettelkoog n. Hamburg; Koningswaard 21 v. Cu rasao n. Fallrivir; Kermia 22"te Wellington; Maasdam 22 te Le Ha vre; Statendam 21 v. Kingston n. Nassau. De mesoscaaf „Auguste Picard", die tijdens de Zwitserse nationale tentoonstelling in Lausanne, met toeristen op grote diepte door het meer van Genève zal kruisen, is van de Giovanola-werf in Monthey, waar het vaartuig is gebouwd, naar Bouveret aan het meer van Genève gebracht voor de tewaterlating. Foto: een brug in Colom- bey leverde het nachtelijke transport bijna onoverkomelijke moeilijkheden op.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 11